Mutfak Dolapları İçin En Uygun Renkler

Dolaplar, mutfağınızın odak noktasıdır. Bu nedenle de onların fonksiyonel oldukları kadar şık da olmaları gerekmektedir. İster yepyeni, ister yenilenmiş eski dolaplar olsun, mutfağınıza uygun renklerde dolapları seçmek olmazsa olmazdır. İşte size mutfağınızı daha sıcak hale getirecek, klasikleşmiş mutfak dolabı renkleri:

Antik beyaz


Antik beyaz, asla modası geçmeyen bir klasik renktir ve sade ya da geleneksel düzenlemelerle son derece iyi uyum sağlar. Aynı zamanda tüm ahşap tonlarıyla da gidebilen bir renktir. Dolaplarınızı antik beyaz renkte seçerseniz, adaçayı, eskitilmiş mavi, uçuk sarı ve kömür karası renkleriyle birlikte de rahatça kullanabilirsiniz. Antik beyaz dolapları, kömür karası ya da uçuk adaçayı renkli bir orta masa ile kombinlemeyi deneyin.

Eskitilmiş mavi


Eskitilmiş mavi renkteki mutfak dolapları, her mutfağı sıcak bir köy sevimliliğiyle sarar. Bu rengi ister daha açık, ister daha koyu tonlar olarak mutfağınızda kullanabilirsiniz. Eskitilmiş mavi dolaplar, bal rengi çam kerestesi aksanlar, beyaz, krem rengi ve uçuk sarı ile son derece uyumlu olurlar. İşin en iyi yanı da eski dolaplarınıza bu renk ile kolayca yeni görüntüsü verebilecek olmanızdır.

Canlı kırmızı


Kim demiş mutfak dolapları sade olmalı diye? Canlı kırmızı, mutfağınıza sıcak bir hava katacağı gibi mutfağınızın çarpıcı olmasını da sağlayacaktır. İyi bir ışıklandırma ve açık renkli meşe ya da mermer, bu renk ile son derece güzel duracaktır. Kırmızı dolaplar, siyah mobilyalarla ve beyaz aksan parçalarıyla da son derece uyumlu olurlar.

Uçuk sarı


Uçuk sarı mutfak dolapları, mutfağınıza son derece kibar ve taze bir hava katarlar. Öyle ki mutfağa giren bir daha çıkmak istemeyecektir. Bu kalbi ısıtan renk, birçok ahşap tonu ile diğer antik ya da eskitilmiş renklerle (yeşil, mavi ve yumuşak siyah) son derece iyi uyum sağlar. Uçuk sarı dolaplar, her zaman tarz ve güzel görünürler ve asla modaları geçmezler.

Fırçalanmış adaçayı


Eğer kalabalık mutfağınızda sakin, huzur dolu bir düzen istiyorsanız, fırçalanmış adaçayı renkli dolaplar tam size göre olacaktır. Bu renk, özellikle de açık bej veya kumtaşı karolar ve beyaz ahşaptan zeminlerle birleştiğinde, ortamı huzur dolu bir hale getirir. Birçok ahşap tonu, bu renk dolaplarla güzel uyum sağlar. Bizce meşe ya da akçaağaç mutfak masasını mutlaka denemelisiniz.

 

Bu seçeneklerden size en uygun olan rengi seçin ve mutfağınızı baştan yaratın. Mutfak dolaplarında kullanılabilecek başka renk önerileriniz varsa, mutlaka bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir