Zihinsel Sağlığınızı Korumanın Yolları

0
713

Her şeyi aynı anda yapmaya çalışmayın

Zihinsel sağlığınızı korumanın en iyi yolu her şeyi aynı anda yapmaya çalışmamaktır. Siz, süper kahraman değilsiniz. Tam zamanlı bir işte çalışırken çocuklara bakmak, ailenize zaman ayırmak, okula gitmek ve ders çalışmak imkansızdır. Kendinize çok yüklenmeyin.

Sevgi

Herkesin hayatında sevdiği en az bir şey olmalıdır. Aşktan bahsetmiyoruz, hayatta sevdiğiniz en az bir şeyi yapmaya özen gösterin. Bu, sevdiğiniz iş, hobi olabilir.

Mola verin

Kendinize dinlenmek için izin verin. Zihninizi ve bedeninizi dinlendirecek molalar vermek sandığınızdan çok daha önemli.

Kendinizi sevin ve kabullenin

Olduğunuz kişiyi sevmek, kendinizle barışık olmak, zihin sağlığınız için çok önemlidir. Kötü değil, iyi yönlerinize odaklanın ve kendinizi sevin.

Denge

Hayatınızda denge olması çok önemlidir. Her an çalışmak ya da her an boş boş oturmak iyi bir şey değildir.

Yardım isteyin

Eğer hayatınızda çözmekte zorlandığınız bir sorun varsa yardım almaktan çekinmeyin. Bu yardımı ister bir arkadaşınızdan, ister bir aile üyenizden, ister bir uzmandan alın.

Fiziksel sağlık

Vücut ve zihin birlikte mükemmel çalışır. Zihninizi korumak için vücudunuza da iyi bakmalısınız. Sağlıklı ve dengeli beslenmeyi ihmal etmeyin.

 

Sağlıklı günler dileriz!

CEVAP VER