Rahim Kanserini Önlemeye Yardımcı Besinler

0
325

Kanser hastalığının birçok çeşidi vardır. Kadın hastalıklarının en başında ise rahim kanseri gelmektedir. Birçok kadın bu hastalığa yakalanmaktan korkar ama önlem almak için de ne yapacağını bilemez. İşte bu yüzden sizin için rahim kanserini önleyici besinler listesi hazırladık.

ENGİNAR:

Sağlıklı besinlerin liste başıdır. Diyet listelerinde her zaman enginarın ismini görürüz. Bu mucizevi bitkinin birçok hastalığa faydası olduğu gibi rahim kanserine de faydası vardır. Kolesterolü dengeler, idrar yollarını ve iltihapları temizler. Aynı zamanda meme kanseri ve prostat gibi hastalıklarına da iyi gelmektedir.

LAHANA:

Dünya üzerinde kanser tedavisinde en çok önerilen besinlerin başında gelir. C , B ve E vitamini bakımdan zengindir. Özellikle meme ve rahim kanseri tedavisinde ve önlemesinde kullanılır. Ayrıca düzenli olarak lahana tüketen insanların kanser riskinin azaldığı da uzmanlarca kanıtlanmıştır.

SOYA:

Özellikle Asya ülkelerinde bolca tüketilen soyanın kansere karşı etkisi büyüktür. Ülkemizde pek tüketilmeyen bitkinin, ömrü uzattığı ve estrojen hormonuna faydalı olduğu belirtiliyor.

MİNE ÇİÇEĞİ:

Mine çiçeği, çay gibi demlenerek günde iki kez tüketildiğinde rahim kanserine iyi gelmektedir. Bu şifalı bitkiyi aktarlarda bulabilirsiniz.

KEKİK:

Yemeklerimize güzel bir tat ve güzel bir koku veren kekiğin sağlık açısından da birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan biri de kanser önleyici yanıdır. Kaynar suya bir tutam eklenip süzülerek içilirse rahim kanserine çok iyi geldiği bilinmektedir.

SUSAM YAĞI:

Rahim kanserine iyi gelen besinlerden biri de susam yağıdır. Günde üç öğün aç karnına içmek rahim kanserini önlemektedir.

ŞALGAM:

Akdeniz yöresinin vazgeçilmez içeceklerinden olan şalgam da kanser ve türevlerine iyi gelen besinlerden biridir.

HAVUÇ:

Havuç en çok tükettiğimiz besinler arasında yer alır. Tadıyla yemeklerimize farklılık kattığı gibi sağlığımıza da oldukça faydalıdır. İçinde bulunan potasyum mineralleri sayesinde kanser önleyici bir etkiye sahiptir. Havucu suyunu sıkarak tüketebilir veya direk de yiyebilirsiniz.

Tüm bu saydığımız besinler , vücudun kanserli hücreleri idrak , dışkı veya terleme yoluyla atılmasını sağlar. Organları temizler ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

CEVAP VER