Ofiste Atıştırabileceğiniz Sağlıklı Seçenekler

0
286

Eğer öğünlerinize dikkat etmezseniz, ofis ortamı, sizin kolayca kilo almanıza neden olabilir. Dışarıdan söylenen öğle yemekleri genelde sağlıklı seçeneklere sahip değillerdir ve her acıktığınız zaman kendinize sağlıklı bir şeyler hazırlayamazsınız.  

Bazen, yoğunluktan, yemek yemeye bile vaktiniz olmayabilir ya da stresten, sıkıntıdan bir şeyler yemek isteyebilirsiniz. Bazıları, böyle durumlar için, ofis çekmecelerini şekerler ve çikolatalarla doldurur ve bu da kilolara ve sağlıksız yaşama merhaba demek anlamına gelir. 

Fakat siz, daha akıllıca bir yola gidebilir ve atıştırmak için kendinize sağlıklı alternatifler seçebilirsiniz. 

Günde 3 öğün yiyerek atıştırma ihtiyacından kurtulabilirsiniz 

3 öğününüzden 2’sini masanızda yiyebileceğiniz yemekler olarak ayarlamayı deneyin. Mesela, sabah kahvaltısı olarak yulaf ezmesi ya da müsli, yanında ise biraz meyve yiyin. Öğle yemeği için yakında bir kafeden salata sipariş edin. Böylece ofiste iki besleyici öğün yemiş olur ve sürekli saate bakıp, yemek zamanının hayalini kurmazsınız. 

Bazılarımız ise atıştırmaya bayılır

İşte böyle olanlarımız için önerimiz yanlarında kurutulmuş meyve, kuruyemiş, pirinç patlağı gibi atıştırmalıklar almaları ve öğün aralarında bunlardan, az miktarda, atıştırmalarıdır. Tabii ki arada tatlı krizine girmeniz ve tatlı atıştırmanızda da bir sorun yok. 

 

En önemlisi de asla kendinizi aç bırakmayın ve ihtiyacınız olan enerji ve besinleri daima alın!

CEVAP VER