Yıkabileceğiniz Moda Kuralları

Konu kıyafetler olunca pek çok moda kuralını çiğneyebilirsiniz. Dergiler, stil ikonları ve daha pek çok kişi, size ne giyip ne giymemeniz gerektiğini söylerler ama aslında konu giyim olunca kuralları kişinin kendisi koymalıdır.

İşte size gönül rahatlığıyla yıkabileceğiniz birkaç kural!

35 yaşından sonra kısa etek giyilmemelidir

Ne kadar da ayırımcı bir düşünce! 35 yaş, çok ileri bir yaş değildir ve pek çok 35 yaşındaki kadının mükemmel bacakları vardır. Eğer siz de onlardan biriyseniz, etek giymekten çekinmeyin.

Uzun saç genç kadınlar içindir

Eğer saçlarınıza iyi bakıyor ve kırıklarını düzenli olarak aldırıyorsanız, saçınızı kısa tutmak için bir sebebiniz yok demektir. Saçınız kırlaşmış olsa bile uzun saç gayet hoş görünecektir ve saç boyunuz siz ne kadar isterseniz, o kadar uzun olmalıdır.

Sadece geceleri kırmızı ruj sürülür

Çoğu zaman kırmızı ruj akşamları sürülmesi gereken bir şey olarak düşünülür fakat biz buna katılmıyoruz. Kırmızı ruju gündüz kullanmanın sırrı, renk tonunu biraz daha yumuşak tutmaktadır. Hafif renkler gündüz için çok uygundur ve daha az dramatik bir kırmızıyı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Kilolu kadınlar daha kapalı giyinmelidirler

Sizce de bu haksızca bir düşünce şekli değil mi? Kilolu kadınlar da istediklerini giyebilir ve bacaklarını gösterebilirler. Üstelik kıvrımlı kadınların dekoltesi çok güzel olur. Neden bunu göstermesinler ki?

Aksesuarlar uyumlu olmalıdır

50’li yıllar çok gerilerde kaldı, artık kimse her şeyi birbirine uydurmak zorunda değil. Çantanız, ayakkabılarınızla aynı renk değilse ne olmuş?

Kızıl saçlılar kırmızı kullanmamalıdır

Kim demiş? Tabii ki kızıl saçlı kadınlar doğru tonları kullanmalıdırlar ama kişiye uygun renk tonunu seçmek hepimiz için gereklidir.

Ucu açık ayakkabılarla külotlu çorap giyilmez

Açık ayakkabılar için söylenen bu kural nedense ucu açık ayakkabılar için de geçerli gibi düşünülüyor. Halbuki külotlu çoraplarla ucu açık ayakkabılar da çok hoş dururlar. İşin sırrı düz ve deseni doğru uygulamaktadır. Eğer düz külotlü çorap giyecekseniz, desenli bir ayakkabı tercih etmeniz gerekir.

 

Unutmayın, kurallar bozulmak içindir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir