Çok Fazla Ayakkabıya İhtiyacınız Olmamasının Nedenleri

Biz kadınlar ayakkabılara bayılırız. Her farklı rengi, modeli almak isteriz ama çoğunu asla giymeyiz. Eğer ayakkabılarınızı koyacak yer bulamamaya başladıysanız belki de durmanızda fayda var? Çünkü sandığınız kadar ayakkabıya aslında ihtiyacınız yok. İşte nedenleri;

Çoğunu giymeyeceksiniz

Aldığınız çoğu ayakkabıyı hiç giymezsiniz bile. Açık ayakkabıları sürekli giyecek gibi bir iklim olmaz, karda her ayakkabı giyilmez. Sadece giyeceğinizden emin olacağınız ayakkabıları alın.

Alan kaplarlar

Ayakkabılar çok fazla alan kaplarlar. Onları katlayamaz ya da vakumlu torbalarda tutamazsınız. Az kullanacağınız şeyler için alanınızdan olmayın.

Aynı stil

Biz kadınlar, aynı renkten 5 çift ayakkabımız da olsa bir çift daha alırız. Olan bir ayakkabıdan tekrar tekrar almanın ne anlamı var ki?

Para biriktirmek

Ayakkabının kalitelisi pahalıdır ve pahalı ayakkabılar almak bir süre sonra ekonominizi sarsacaktır. Bunun yerine para biriktirin.

Daha iyi kalite

Bir ayakkabıya 300 lira harcamak fazla diye düşünebilir ve aynı paraya çok daha fazla sayıda, daha ucuz ayakkabı almaya yönelebilirsiniz. Fakat ucuz ayakkabılar sağlıksız ve rahatsız olurlar. Üstelik kısa sürede giyilmez hale gelirler. Birkaç tane ucuz ayakkabı alacağınıza bir tane kaliteli ayakkabı alın.

 

Ayakkabılar biz kadınların vazgeçilmez tutkusudur. Yine de bir ayakkabı alırken düşünmek ve gereksiz alışveriş yapmamak lazım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir