Takılarınızı Saklamanız İçin Yaratıcı Çözümler

Kağıt havlu tutucusu

Kağıt kavluların dik durmalarını sağlayan aletler sizin de bilekliklerinizi sıralı bir şekilde saklamanıza yardımcı olabilirler.

Çay fincanı

Çay fincanları şık birer küpe saklayıcısı olabilirler. Küpelerinizi köşelere asarak dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Banyo havlu askısı

Banyodaki havluların asıldığı sopalar kolye, bilezik ve hal hal gibi takıları asmak için birebirdir.

Buz kalıpları

Buz kalıplarını çekmecenize koyarak küpe ve yüzüklerinizi saklamada kullanabilirsiniz.

Şarap şişesi

Boş şarap şişelerini atmak yerine bilekliklerinizi saklamak için değerlendirin.

Resim çerçeveleri

Çerçevenizin iç kısmına bir kumaş geçirin ve toplu iğnelerin yardımıyla takılarınızı asın.

 

Sizin de önerilerinizi bekliyoruz!

Daha Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmelisiniz?

Topuklu ayakkabı giyin

Topuklu ayakkabılar biz kadınların en iyi arkadaşlarıdır. Bizim için pek çok şey başarırlar; seksi görünmemize, uzun görünmemize, zayıf görünmemize yardımcı olurlar.

Vücut ölçülerinize uygun giyinin

Aynaya bakıp vücut ölçülerinizi görmeniz önemlidir. Giyinirken, vücudunuzun en küçük yerine dikkat çekmeniz gerekir. Mesela; beliniz inceyse kemer takarak dikkatleri o bölgeye çekebilirsiniz.

Yatay çizgi ve büyük baskılardan kaçının

Eğer amacınız daha zayıf görünmekse yatay çizgilerden kesinlikle uzak durmalısınız. Bunlar sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterirler. Aynı şey büyük desenler için de geçerlidir.

Siyahı tercih edin

Her kadın bunu bilir; siyah bizi daha zayfı gösterir.

Koyu renk kot pantolon giyin

Koyu renk kotlar sizi çok daha zayıf göstereceklerdir. Açık renk kotlardan ise kaçınmak daha iyi olacaktır.

Takı kullanın

Takılar, zayıf görünmenize yardımcı olurlar. Çünkü dikkati üzerlerine çekerler.

 

Vücudunuzu tanıyarak giyinirseniz çok daha hoş gözükürsünüz!

Topuklu Ayakkabılarınızı Daha Rahat Hale Getirin

Bir çift seçin

Rahat bir topuklu ayakkabı için ilk yapmanız gereken, alacağınız çiftin ayağınıza doğru oturuyor olmasına dikkat etmektir. Asla küçük ya da büyük bir numara topuklu ayakkabı almayın. Ayakkabı ne kadar etkileyici görünürse görünsün ayağınızı biraz bile sıkıyorsa tercih etmeyin. Ayrıca ayaklarınız gün içinde şişeceği için, ayakkabı alışverişini günün ilerleyen saatlerinde yapmak akıllıca olacaktır.

Isının

Topuklu ayakkabıları daha rahat hale getirmek için biraz ısınma hareketi yapın. Ayak bileklerinizi, parmaklarınızı, ayakkabıları giymeden önce ve giydikten sonra, iyice esnetin.

Ara verin

Ne kadar yoğun olursanız olun kendinize oturmak, ayakkabılarınızı çıkartmak ve ayaklarınızı dinlendirmek için vakit ayırın. Bunu yaparsanız ayaklarınız, ayakkabının içinde daha uzun süre rahat kalacaktır.

Ne kadar kalın o kadar iyi

İnce topuklar çok seksi görünürler ama bir o kadar da rahatsızdırlar. Eğer daha rahat bir ayakkabı istiyorsanız daha kalın topuklara yönelin. Aynı şekilde, kalın tabanlı platform ayakkabılar da çok daha rahat olacaklardır. Ayakkabınızın tabanı ne kadar kalın olursa darbeyi o kadar emer, kalın tabanlı hatta mümkünse plastik tabanlı ayakkabılar tercih edin.

Online alışverişten kaçının

İnternetteki kampanyalar ve fotoğraflar sizi tavlasalar da online alışverişle ayakkabı almaktan kaçınmalısınız. Denemeden aldığınız bir ayakkabının sizin için uygun olması imkansıza yakın bir ihtimaldir.

Malzeme kullanın

Topuklu ayakkabıları daha rahat hale getiren silikon tabanları, yastıkları kullanarak ayakkabınızı daha rahat bir hale getirebilirsiniz.

Ayak parmaklarınızı birbirine bantlayın

Şaka yapmıyoruz. 3. ve 4. parmaklarını birbirine bantlayarak topuklu ayakkabınızı daha rahat hale getirebilirsiniz.

Tabanları çizin

Eğer ayakkabınızın altı çok kayıyorsa ve yürümenizi zorlaştırıyorsa tabanların altına bir çizik atın. Probleminizden kolayca kurtulursunuz.

Sivri burunlu ayakkabıdan uzak durun

Satın alırken çok havalı görünen sivri burun ayakkabılar giydiğiniz zaman kabusunuz haline gelebilirler. Yuvarlak, kare, açık burun ayakkabılar çok daha rahat olacaklardır.

İmitasyon Takılara Nasıl Bakım Yapmalı?

Islatmayın

Suyla her temas edeceğiniz zaman (banyo, yüzmek, el yıkamak…) takılarınızı mutlaka çıkartın. İmitasyon takıların ıslanmaları onların zamanla paslanmalarına veya renklerinin bozulmasına neden olur.

Takınızı en son takın

Hazırlanırken takı takma kısmını en sona bırakın. Parfüm, saç spreyi gibi şeyler imitasyon takılara zarar verirler bu nedenle onların takılarınızın üzerine gelmemelerine dikkat etmek gerekir.

Losyon kullanmayın

Eğer takı takmayı düşünüyorsanız, aksesuar kullanacağınız bölgelerinize vücut losyonu ya da krem sürmeyin. Çünkü kremler, takıların renklerinin matlaşmasına neden olurlar.

Doğru muhafaza etmek

İmitasyon takılarınızın havayla temas etmelerinin iyi bir şey olmadığını biliyor muydunuz? Hava, takıların renklerinin atmasına ve solmalarına neden olur. Bu yüzden, takılarınızı, kapaklı bir takı kutusunda saklamak daha doğru olacaktır. Ayrıca farklı renklerdeki takıları bir arada tutmayın.

Takılarınızı zaman zaman temizleyin

Takıları zaman zaman temizlemek ömürlerini uzatır. Bunun için bebek şampuanı ve ılık su yeterli olacaktır. Eski bir diş fırçanızla şampuanlı suyu kullanarak takılarınızı temizleyebilirsiniz. Eğer takılarınızın iyice parlamalarını istiyorsanız biraz diş macunu kullanın.

Ev işi yaparken takılarınızı çıkartın

Temizlik ürünleri imitasyon takıları kötü etkilerler. Bu nedenle evde temizlik yaparken imitasyon takılarınızı mutlaka çıkartın.

Takılarınızla spor yapmayın

Spora başlamadan önce, imitasyon ya da gerçek, takılarınızı mutlaka çıkartın.

Her Zaman En İyi Şekilde Giyinmenin İpuçları

Renklerinizi bilin

Size yakışan renkleri bilmek, iyi giyinmek için ihtiyacınız olan ilk şeydir. Mesela sarışınsanız, pembe, mavi, mor ve kırmızının her tonu size yakışacaktır. Ayrıca kahverengi ve bej dışındaki nötr renkler de sizde güzel dururlar. Eğer size yakışan renkleri bilmiyorsanız moda ve renkler konusunda bilgili bir arkadaşınızdan yardım alarak bu sorunu çözebilirsiniz. Eğer bu işi yalnız yapmayı tercih ediyorsanız bir aynanın karşısına geçerek farklı renkte kumaşlar ve giysilerle denemeler yapabilirsiniz.

Vücut şeklinizi ve ona göre giyinmeyi bilin

Vücudunuz elma tipi mi, armut tipi mi? Erkeksi mi yoksa yuvarlar hatlı mı? Bu soruların cevaplarını bilmek sizin için en doğru giyinme şeklini bilmenizi sağlar. Vücudunuzun beğendiğiniz yerlerine vurgu yapmak, beğenmediklerinizi kamufle etmek size kendinizi daha iyi hissettirecektir.

Karıştırın ve uydurun

Güzel görünmenin en büyük sırlarından biri parçaları karıştırıp birbirlerine uydurmaktır. İyi giyinen kadınlar yeni şeyler denemekten korkmazlar. Bir elbisenin kemerini çıkartmayı ve o kemeri bir tüniğe eklemeyi deneyin, baskılı bir eşarbı düz ve tamamen zıt bir bluzla kombinleyin. Yeni şeyler denemek bunları illa giymeniz gerektiği anlamına gelmez. Ama seveceğiniz bir şeyi bulmanızı kolaylaştırır.

Fazla giyinin

Bir ortama giderken fazla sade olmaktansa ortama göre şık olmak her zaman daha iyidir. Dağınık bir şekilde ortamda dikkat çekmektense şıklığınızla gözleri kamaştırmayı tercih edin.

Özel bir parçanız olsun

Herkesin dolabında bir, son dakika kurtarıcısı, özel parçası olması önemlidir. Kısa siyah elbiseler bu gruba girerler ve üzerinizde mutlaka mükemmel dururlar.

Takı kullanın

Kadınların en sık yaptıkları hata kıyafete uygun olmayan ya da az kaçan takılar kullanmaktır. Kıyafetinize gereken havayı katmanızı sağlayacak aksesuarları tercih edin.

Sadeliği sevin

Sadelik şıklığın temelidir. Çok çabalamış gibi görünmezsiniz ve zarif olmak sadelikten geçer.

 

Sizin de fikirleriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Vücut Şeklinize En Uygun Eteği Bulun

Herkese uyan tek tip

Bazı etek modelleri sadece bazı vücut tiplerine uygundurlar. Bu nedenle de vücut şeklinize uygun eteği bulmak zordur. 1950’lerin modeli eteklerse her vücut tipine uyarlar. Saklamak istediğiniz kusurlu bölgelerinizi saklar, erkeksi görünümünüzü bir kemer yardımıyla daha kadınsı hale getirirler.

Uzunluk

Etek boyunuzu doğru seçmek önemlidir. Eğer yanlış uzunlukta bir etek seçerseniz kendinizi rahat hissetmezsiniz ya da etek üzerinizde iyi durmaz. Yaşlandıkça daha uzun etek giymek gerektiği inancını kafanızdan atın, eğer güzel bacaklarınız varsa onları göstermekten çekinmeyin. Mini etekler sadece genç kızlar için değildir. Ama kısa eteklerin genellikle uzun çorapla güzel durduklarını da unutmamak gerekir.

Kıvrımlı kadınlar

Kıvrımlarınıza uygun bir etek bulmak zordur. Kalem etek ya da minik düz etekler kıvrımlı kadınlar için pek uygun değillerdir ama daha dolgun etekler, kıvrımlı kadınlarda mükemmel dururlar. Lale tipi etekler de sizin için uygun olacaklardır.

İnce kadınlar

İnce, erkeksi görünüme sahip kadınlar istediklerini giyebildikleri için şanslı gruba girerler. Eğer siz de çok inceyseniz evaze etekler, vücudunuzu daha kıvrımlı gösterdikleri için, size uygun olacaklardır. Maksi etekleri de deneyebilirsiniz ama çok kumaşlı olmalarına dikkat etmek koşuluyla. Kısa etekleri ise botlarla giymek size daha fazla kıvrım katacaktır.

Kumsaati vücutlu kadınlar

Eğer en çok arzulanan vücut tipine sahipseniz kalem etekler tam sizin için. Ayrıca etek ucu hafifçe dolgun olan etekler de size uygundurlar. Fakat mini eteklerden uzak durun, çünkü bu model kalçalarınıza vurgu yapar.

Armut

Eğer armut tipi bir vücudunuz varsa, büyük ihtimalle kalçalarınızı kapatmak istiyorsunuzdur. O zaman size cevabımız evaze etekler. Bu model, kalçanızı kapatacak ve bacaklarınızın daha ince görünmelerini sağlayacaktır. Diz hizanızda biten etekler de size uygundur.

Elma

Evaze etekler olmasaydı biz ne yapardık! Bu etek modeli elma şeklindeki kadınlar için de uygundur çünkü, armut tipinde olduğu gibi, dikkati geniş bölgeden uzaklaştırır.

 

Unutmayın, vücut tipinize uygun giyinmek, çok da hoş görünmenizi sağlayacaktır.

İri Göğüsleri Daha Küçük Göstermenin Yolları

Doğru sütyen bedenini kullanın

Daha küçük ya da büyük sütyen kullanmak hem sağlıksızdır hem de kötü görüntüye neden olur. Eğer doğru bedeninizi bilmiyorsanız iç çamaşırı satan bir mağazada bedeninizi ölçtürebilirsiniz. Ayrıca, göğüsleri küçük gösteren sütyenleri tercih etmek işinize yarayacaktır. Küçük gösteren sütyenleri çirkin buluyorsanız, normal sütyenler yerine spor sütyenlerini tercih edebilirsiniz.

Koyu renk tercih edin

Koyu renk tercih etmek hem daha zayıf, hem de daha küçük göğüslü görünmenizi sağlayacaktır.

Doğru model üstleri tercih edin

V yaka tişörtler ve hırkalar göğüslerinizi daha küçük gösterirler.

Göğüs egzersizleri yapın

Ağırlık kaldırmak, şınav çekmek göğüs kaslarınızı sıkılaştıracak ve göğüslerinizin daha küçük görünmelerini sağlayacaktır.

Uzun kolyelerden kaçının

Uzun kolyeler dikkati göğüslerinize çekeceklerdir.

Dar bluzları tercih etmeyin

Neredeyse patlayacak gibi görünen düğmeler ve fazla dar kıyafetler dikkatleri göğüslerinize çekecektir.

Açık yakaları tercih etmeyin

Fazla açık yaka bluzlar göğüslerinizi olduklarından da büyük gösterirler.

Üzerinize doğru oturan kıyafetleri tercih edin

Çok dar ya da çok bol kıyafetlerden kaçının. En iyisi, üzerinize tam oturan kıyafetleri tercih etmek olacaktır.

İpuçları

  • Boğazlı kazaklar sizin düşmanınızdırlar. Kıvrımlarınızı olduğundan daha büyük gösterirler.
  • Sütyen almadan önce doğru beden olduğundan emin olun.
  • Dış görünüşünüzden utanmayın ve sizinle dalga geçen olursa bilin ki bunun tek nedeni sizi kıskanmaları.
  • Duruşunuzu doğru tutun ve kendinize güvenin. Kendinize güvenirseniz insanlar sizin göğüslerinizi değil sizi fark edeceklerdir.
  • Spor sütyenlerini tercih edin.

Topuklu Ayakkabıyla Yürüyebilmenin İncelikleri

Ayağınıza uygun ayakkabı alın

Topuklu ayakkabılarla yürüyebilmenin ilk kuralı ayağınıza olan bir ayakkabı almaktır. Asla bir numara küçük ya da büyük almayın.

Doğru yürüyün

Topuklu ayakkabılar duruşunuza yardım etseler de tam anlamıyla doğru pozisyonda durabilmeniz için sizin de çaba sarf etmeniz gerekir. Başınızı yukarıda tutun, omuzlarınızı geriye atın ve poponuzu dışarı doğru çıkartmayın! Doğru pozisyonda durursanız yürümeniz de kolaylaşacaktır.

Ayakkabının modeline dikkat

Her ayak modeline her ayakkabı mükemmel uyum sağlar diye bir şey yok. Aldığınız ayakkabının ayağınıza uygun bir model olduğundan emin olun. Ayağınızı sıkan, bileklerinizi hareket ettirmenizi engelleyen ayakkabılarla yürümenizin imkanı yoktur.

İleri bakın

Gözleriniz daima ileri doğru baksın ve, ne kadar cezbedici olsa da, aşağı bakmaktan daima kaçının.

Pratik yapın

Topuklu ayakkabıyla mükemmel yürümenin yolu pratik yapmaktan geçer. Ayağınıza tam uyan bir ayakkabı alın ve evde onlarla dolaşın. Daha sonra dışarıya çıkın ve önce kısa bir yürüyüşe çıkın. Zamanla topuklularla yürümeye alışacaksınız.

 

Unutmayın, ayak sağlığınız güzelliğinizden çok daha önemli. Bundan dolayı ayağınızı veya herhangi bir yerinizi incitecek ayakkabılardan uzak durun!

İnatçı Lekelere Çözümler

Leke çıkartmaya başlamadan önce birkaç ana kuralı bilmenizde yarar var:

Lekelere olabildiğince çabuk müdahale etmeniz gerektiğini unutmayın. Ne kadar çabuk müdahale, o kadar lekeden kurtulma şansı.

Leke çıkartıcı bir ürün kullanmadan önce ürünü küçük bir bölgede deneyin. Böylelikle lekeyi çıkartayım derken kıyafetinizi daha kötü hale getirme ihtimalinden kurtulursunuz.

Kırmızı şarap nasıl çıkar?

Eğer elinizdeki kumaş sadece kuru temizleme ile temizleniyorsa, kuru bir temizleme ürünü kullanın. Eğer yıkanabilir bir kumaşsa, leke çıkartıcı bir ürünü önceden kumaşa uygulayın sonra da ürünü talimatlarına göre yıkayın. Ev yapımı bir yöntemi tercih ediyorsanız, lekeli bölgeye soda döktükten sonra kıyafetinizi yıkayabilirsiniz.

Çikolata lekesi nasıl çıkar?

Önce, çikolatanın katılaşmasını bekleyin. Sonra bir bıçak ya da kaşıkla çikolatayı kıyafetten ayırın. Sonra lekenin altına beyaz bir kumaş koyun ve leke çıkartıcı ürünü direkt çikolata lekesinin üzerine uygulayın. Solüsyonu parmağınızla lekeye dağıtın ve sonra ılık su ile durulayın. İhtiyacınız olduğu kadar bunu tekrarlayın.

Çimen lekesi nasıl çıkar?

Böyle bir lekeye hemen leke çıkartıcı stick kullanmalısınız. Sonrasında da ürünü yıkayabilirsiniz.

Kan lekesi nasıl çıkar?

Kan lekesine mümkün olan en kısa sürede müdahale edin. Lekenin üzerine soğuk su dökün ve parmak uçlarınızla lekeyi çitileyin. Eğer bu işe yaramazsa leke çıkartıcı uygulayın. Ya da ürünü amonyak ve su karışımında 20 dakika kadar beklettikten sonra durulayın.

Kahve lekesi nasıl çıkar?

Sıvı bir bulaşık deterjanını hemen lekeye uygulayın.

Yağ lekesi nasıl çıkar?

Öncelikle yağın üzerine hemen emici bir toz ürün dökün (kabartma tozu, bebek pudrası ya da mısır nişastası gibi) ve biraz bekletin. Eğer yağ lekesi hala duruyorsa, kuru bir leke çıkartıcı ürünü lekeye uygulayın.

Mürekkep lekesi nasıl çıkar?

Saç spreyi kullanın! Lekenin altına bir bez koyun ve kumaş iyice ıslanana kadar saç spreyi sıkın. Spreyi leke üstünde biraz bekletin ve başka bir temiz kumaşla silin. Mürekkep lekesi çıkana kadar bunu tekrarlayın ve sonra normal şekilde yıkayın.

 

Sizin de uyguladığınız yöntemler varsa, bizimle paylaşabilirsiniz.

Rahat ve Size En Uygun Ayakkabıyı Almanın 5 Kuralı

Ne kadar geç o kadar iyi

Uzun bir günün sonunda ayaklarımız şişer ve bu, ayakkabı satın almak için, en doğru zamandır. Daha erken alınan ayakkabı giydiğiniz günün sonunda ayaklarınıza fazla sıkı gelebilirler.

Mutlaka deneyin

Ayakkabı numaranız markadan markaya değişiklik gösterebilir. Ayakkabılarınızı daima deneyerek alın.

İçgüdülerinize güvenin

Ayakkabıyı denedikten birkaç saniye sonra içgüdüleriniz size onu alıp almamanız gerektiğini söyleyecektir. Eğer giydiğinizde az da olsa rahatsız ediyorsa acı, zamanla çok daha kötü olacaktır.

Tedbirli olun

Ayakkabı denerken yanınızda mutlaka o ayakkabıya uygun bir de çorap bulundurun.

Her seferinde ayak numaranızı ölçün

Kilo aldıkça ve hamilelikte ayak numaramız da değişir. Bazılarının ise iki ayağı birbiriyle aynı büyüklükte olmayabilir. Bu gibi bir durumda daima daha büyük olan ayağınıza uygun ayakkabı numarasını seçmelisiniz. Spor ayakkabılarda ise, ayakkabının ucu ile parmağınızın arasında bir parmak boşluk olması gerekir.

 

Doğru ayakkabıyı seçmek sağlıklı olduğu kadar rahattır !