Sıcak Bikram Yoga

0
332

Sıcak Bikram Yoga, aşırı sıcak ve nem sayesinde vücudunuz 600 kaloriye kadar kalori yakıyor ve bu da fit olmak ve sıkılaşmak için mükemmel!

Aynı zamanda Sıcak Bikram Yoga, yaralanmaları engelleme sözü veriyor, kilo vermenizi, duruşunuzu düzeltmenizi ve esnek olmanızı sağlıyor. Diğer yandan, kan basıncınızı düşürüyor, zihinsel açıklık sağlıyor ve stresi azaltıyor.

Aşırı sıcakta egzersiz yapmak konusunda tereddütleriniz mi var? O zaman bu konuda bilgilenmek sizi rahatlatacaktır.

Sıcak Bikram Yoga nedir?

Bikram Yoga 40 yıl önce Bikram Choudhry tarafından, kendisini bir sakatlanma sonucu tedavi ederken, bulunmuştur.

Bütün vücudu çalıştırmayı sağlayan, her derste iki nefes alma egzersizi yapılan ve 26 kere tekrarlanan duruş şekli sayesinde güç, esneklik ve denge kazanılan bir spordur.

Birçok başarılı atlet antremanlarına, fiziksel ve zihinsel birçok fayda sağlaması sebebiyle, Bikram Yoga’yı dahil etmektedirler.

İngiliz tenis yıldızı ve altın madalya sahibi Andy Murray, antremanlarına Bikram Yoga’yı ekleyerek, esnekliğini, hareketliliğini, kontrolünü ve kordinasyonunu geliştirmektedir.

Bilmeniz gerekenler

Yoga kıyafetlerinizi giymeli, yanınızda bir havlu götürmeli (plaj havlusu boyutlarında) ve büyük bir şişe suyu yanınızda bulundurmalısınız.

Size, bu spora iyice alışık olana kadar ön sıralara geçmekten kaçınmanızı tavsiye ederiz. Böylece diğerlerine bakarak hareketleri daha kolay algılayabilirsiniz. Ayrıca, bazı hareketleri yapamıyorsanız, kendinizi yapmak için harap etmeyin. Kendi düzeyinizde hareket etmeniz ve vücudunuzu zorlamak yerine, zamanla kendini geliştirmesine izin vermelisiniz.

Isıya alışmak zaman alsa da, ilk dersinizde, yavaş hareket etmeniz ve yapabileceğinizi düşündüğünüz duruşları yapmanız önerilmekte. Biraz başınızın dönmesi gayet normal ama odada kalmanız önemli. Kendinizi ısıya alıştırmaya çalışın.

Nerede yapabilirim?

Bikram Yoga yapabileceğiniz spor salonlarının sayısı gün geçtikçe artmakta. İnternetten araştırarak bu salonlara kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Aranızda daha önce bu yoga çeşidini deneyen var mı? Bizle deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

CEVAP VER