Kariyer Basamaklarını Daha Hızlı Çıkmanızın Yolları

Profesyonel tanımlama

Yeni bir işe başlamak veya kariyerinizde ilerlemeye çalışmak her zaman rekabetli bir süreçtir. Bu rekabetli ortamda kendinizi öne çıkartmanın yollarından biri ise işinizle ilgili ciddi olduğunuzu gösterecek bazı davranışlardır.

İstatiksel olarak, eğitimlerini ilerilere taşıyan kadınların, üniversiteden sonra eğitimlerine devam etmeyenlere göre daha kolay terfi ettikleri bilinmektedir.

İletişim

Ne bildiğiniz kadar, kimleri tanıdığınız da oldukça önemlidir. Bu nedenle, kariyerinizde ilerlemek için, daha çok insanla tanışmalı ve yeni kontaklar edinmelisiniz. İşiniz ile alakalı ne kadar çok insan tanırsanız, o kadar iyi.

Zaman yönetimi

Zaman yönetimi, işinde ilerlemek isteyen bir kişinin olmazsa olmazıdır. Organizasyon ve kendi adına farkındalık gelecekteki kariyeriniz için gerçekten de önemlidir.

Becerilerinizi geliştirin

Her ne kadar bazı şirketler çalışanlarını eğitimlere yollasalar da, asıl tercih edilen, işe alınacak kişinin, kendini geliştirmiş olmasıdır. Bu nedenle, işinizle ilgili kurs ve sertifika programlarına katılmayı önemseyin.

Hatırlamanız gerekenler

Paranızı ve zamanınızı sizin için doğru olmayan ve işinize yaramayacak kurslarda geçirmenize gerek yok. Bu nedenle hangi kursu alacağınıza karar verirken kendinize şu soruları sorun;

  • Kurs size ihtiyacınız olan becerileri kazandıracak mı?
  • Yeni kontaktlar edinmenizi sağlayacak mı?
  • Patronunuzun gözüne girmenizi sağlayacak mı?

Eğer bu sorulara cevabınız evetse hiç düşünmeden kursa katılın.

 

İş hayatınızda başarılar dileriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir