Yuvarlak Yüz Hatları İçin Çekici Saç Modelleri

10429

Birçok kadın yuvarlak yüz hatlarına sahiptir ve bu onların şişman oldukları anlamına gelmez! Siz de yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz işte size en uygun saç stilleri ve birkaç ipucu!

Yuvarlak yüzlü kadınlar için en iyi saç kesimi ve stilleri

Gerçekten yuvarlak bir yüze mi sahipsiniz? Yüz şeklinizi öğrenmek için bir metre, yani mezura kullanabilir ve aşağıda anlatıldığı gibi yüzünüzü ölçebilirsiniz.

  • Yüzünüzü bir elmacık kemiğinizden diğerine ölçün. Sonra da çenenizi en geniş olduğu bölgeden, bir boydan diğerine ölçün.
  • Alnınızı en geniş olduğu yerden ölçün. Genellikle en geniş kısım, kaşlarınızla saçlarınızın başladığı çizginin tam ortasıdır.
  • Yüzünüzü alnınızın en geniş olan kısmından, çenenizin bitimine ölçün.

Yuvarlak yüz hatları

Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz, yüzünüz geniş olduğu kadar, aynı zamanda uzun olabilir. Aynı zamanda, yüzünüz uzun olduğu kadar, geniş olmayabilir, fakat genişe oldukça yakındır. Elmacık kemikleriniz ve alt kısımları oldukça dolgundur. Yuvarlak yüzlü insanların geniş saç çizgileri olur. Çeneleri keskin değildir ve boyunları genellikle kısa görünür.

Aşağıda yuvarlak yüz hatlarının dışındaki diğer yüz şekilleri verilmiştir. Birçok insan bu kategorilerden birine girer.

Oval Yüz: Yüzün genişliği, uzunluğunun bir buçuk katıdır.

Uzun Yüz: Yüz geniş olmaktan ziyade uzundur.

Kalp Yüz: Çenenin alt kısmı dardır. Alın ve elmacık kemikleri geniştir.

Kare Yüz: alın, çene çizgisi ve elmacık kemiklerinin enleri neredeyse eşittir.

2 YORUMLAR

  1. Yuvarlak yüz genellikle sempatik, sevimli, tatlı gibi sıfatları çağrıştırıyor. Vücudumun zayıfken suratım yuvarlak ve iri olduğu için kilolu gibi hissediyorum. En iyi yöntem makyaj hilesi ama bu da doğal değil. En iyisi kendimizi yuvarlak yuzlerimizle sevmek gerçekten sempatik bi havamiz olduğu doğru. Hadi sirinligimizi kullanalım 🙂

CEVAP VER