Canlı Saçlara Sahip Olmak Artık Çok Kolay

0
1318

Saçlarınız istediğiniz hacimde değil mi? Yağlı saçların zararları nelerdir? Yağlı saçlar için bitkisel yöntemler… Erkek ve kadınların başlıca sorunları haline gelen, özelliklede erkeklerin saç dökülmeleri günümüzde daha da çoğalmıştır yediklerimiz besinler hava şartları birçok soruna yol açtı. Erkeklerde ki kellik sorunu eskiye göre%40’a kadar yükseldi, stres üzüntüden kaynaklanan sorunlarda da saç dökülmesini önemli oranda arttırır.

Yağlı saçlar kötü bir görünüme sebep olur, sizi psikolojik anlamda etkiler gün içinde enerjinizi düşürür yağlanma sorununuzu çözemezseniz saçlarınız güçsüzleşerek dökülmeye başlar. Aşırı yağ saçın dengesini bozar deride bulunan pitrosporim mantarı yağlı saçta daha da artar bu ise saçta kepek oluşturur ve seboreik egzamanın meydana çıkmasına ve hızlıca üremesine neden olur. Onun için saç ve derinin yağlanması bir an önce engellenmelidir.

Saç kremi kullanılması saçları daha çok yağlandırır, duştan sonra tarama sırasında saçlar açılmıyorsa çok az bir krem kullanılabilir, çok fazla işlem uygulanması da saçı yağlandırabilir. Saçlarınız için birkaç şampuan önerisi; dermadolin sedolin şampuan, pirdolin şampuan, kadolin şampuan, neoS trata şampuan, noviderm sebosquam şampuan saçın yağlanmasını önler, saçların kepeklenmemesi için ise; eubos kepek şampuanı, foltene kepek önleyici şampuan kullanılır. Derideki yağın düzenlenmesi için; foltene sebum yağ dengeleyici şampuan, neostrata scalp treatment solüsyon kullanılır, bu ürünleri eczanelerden ve kozmetik ürünler satan firmalardan edinebilirsiniz.

Saçların güçlenmesi ve parlaklı için doğal bitkilerle kür yapabilir ve düzenli uygulamanız sonucunda sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. İşte size saç dökülmesini önleyecek saç köklerinizin güçlenmesini sağlayacak bir formül!

Kullanılacak malzemeler; ısırgan otu, sandal ağacı yağı, susam yağı ve ılık bir havlu. Bitkilerden faydalanmak için kullanacağımız ısırgan otundan bir miktar alıp cezveye yerleştirin suyla kaynatın 10 dakika demleyin sonra süzün. Hazırlamış olduğunuz suyu saçlarınızın diplerine friksiyon yaparak uygulayın, bu işlemi haftada üç defa uygulayın saçlarınızın dökülmesi azalacak hatta zaman içersinde dökülmenin tamamen durduğunu göreceksiniz. Daha çabuk bir sonuç elde etmek için saçlarınızı yıkamadan önce sandal ağacı yağı ile susam yağını karıştırıp saçlarınızın diplerine parmaklarınızla yedirin ve saçınızı ılık bir havlu yardımı ile sarın yaklaşık 1 saat beklettikten sonra ılık bir suyla durulayın inanılmaz değişime sizde şahit olacaksınız!

Saçlarınızın göz alıcı bir güzelliğe kavuşmasını sağlamak için günlük bakımlarını yapın, hafta içinde 3 defa kür uygulayın, uyguladığınız bakımların ardından saçlarınızdaki değişimi fark edin, yediklerinize dikkat edin vitaminlerinizi alın. Vücudunuzdaki eksik olan vitamini doktorunuza gidip kan tahlili yaparak öğrenin, kan eksikliği de saçın dökülmesine sebep olur, bunun için folikasit takviyesi yapın. Bulunduğunuz ortamlara dikkat edin, stresten ve sizi sinir eden şeylerden uzak durun, kaliteli yaşayın, Birçok yöntem uygulayarak canlı saçlara sahip olmak artık çok kolay!

CEVAP VER