Bebek Yağını Kullanmanın Farklı Yolları

Tıraş sonrası nemlendirici

Bacaklarını tıraş etmeyi tercih edenlerdenseniz, bebek yağı traş sonrası için iyi bir nemlendirici olacaktır. Bacaklarınızın ne kadar pürüzsüz ve daha az tahriş olduklarını göreceksiniz.

Ahşap bakımı

İster yemek masanız isterseniz mobilyalarınız, hangi eşyanız ahşapsa onu bebek yağı ile temizleyebilirsiniz. Böylece hem kurumasını önler hem de güzel bir parlaklığa sahip olursunuz.

Makyaj çıkartıcı

Makyaj çıkarırken bebek yağını güvenle kullanabilirsiniz.

Soğuk havalarda

Soğuk havada cildiniz çatlayabilir. Bunu önlemek için soğuğa çıkmadan önce cildinize ince bir tabaka bebek yağı sürün. Yağ hem kurumayı önleyecek, hem de sıcağı içeri hapsederek sizi daha sıcak tutacaktır.

Çatlamış topuklar

Geceleri yatmadan önce bebek yağı ile topuklarınızı yağlayın ve çorap giyin. Sabah yumuşacık ayaklarla uyanacak, bir hafta sonraki değişime inanamayacaksınız.

Masaj yağı

Masaj yapmaktan ve yaptırmaktan hoşlanıyorsanız pahalı masaj yağları yerine bebek yağını tercih edebilirsiniz.

Dolanmış kolyeyi açmak

Eğer kolyeniz birbirine dolanmışsa üzerine biraz bebek yağı sürün. Kolyeniz kendi kendine açılacaktır.

 

Sizin de önerilerinizi bekliyoruz!

Dünyadan Cilt Bakımı Sırları

Pirinç suyuyla yıkamak

Pirincinizi haşlayın, sonra suyunu alın ve bunu yüzünüze temizleme toniği olarak kullanın. Çinli kadınlar yüzyıllardır bu yöntemi kullanıyorlar ve bu sayede gözenekleri temizleniyor ve ciltleri taze bir görünüme kavuşuyor.

Patates

Sabahları göz altı torbalarından muzdaripseniz soğuk patatesleri ince ince dilimleyin ve gözlerinize koyup birkaç dakika bekletin. Bu, şişkinliği alacak ve size dinlenmiş bir görüntü kazandıracaktır. Kalan patatesleri de bir suya koyup buzdolabında bekletirseniz her sabaha hazır patates dilimleriniz olur. İspanyollar bu yöntemi yıllardır kullanıyorlar!

Soğuk duş

Alman kadınlarının kullandığı bu yöntemde, soğuk suyla belli bir süre duş alınıyor. Bu sayede kan dolaşımı hızlanıyor, cildiniz canlı ve parlak oluyor.

Sake banyosu

Banyo suyunuza katacağınız birkaç bardak sake, Japon kadınlarına göre, cildinizin rengini dengeler ve yaşlılık lekelerinden kurtulmanızı sağlar.

Süt banyosu

Fransız kadınlarına göre, ılık banyo suyuna birkaç bardak süt katmak cildinizin parlamasını sağlıyor.

Şehirden uzaklaşmak

Eğer büyük şehirde yaşıyorsanız şehirden uzak yaşayanlara göre çok daha stresli ve yoğun bir hayatınız var demektir. Bulgar kadınlar bu durumdan ayda en az 1 hafta  şehirden uzaklaşma çözümünü bulmuşlar. Bu şekilde, ciltlerinin dinlendiğini ve tazelendiğini düşünüyorlar.

Yüze üzüm maskesi 

Şili’de kadınlar üzümlerden bir macun yaparlar ve bunu yüz maskesi olarak kullanırlar. Siz de bu macunu biraz un (sadece bir arada tutmaya yetecek kadar) ve üzümü ezip karıştırarak elde edebilirsiniz. 10 dakika beklettiğiniz maskesi ılık su ile durulayın.

 

Sizin de ilginç önerileriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaşlar Hakkında İlginç Bilgiler

Yüz tanımaya yardımcı olurlar

Yapılan araştırmalar, insanların tanıdıkları kişilerin resimlerine bakarken, eğer resimde kaşları yoksa onları tanımakta zorlandıklarını göstermiştir.

İnsanlar daima kaşlarını daha güzel göstermeye çalışmıştırlar

Kadınlar görüntülerine önem vermeye başladıkları ilk günden beri kaşlarıyla ilgilenirler. Kaşların görünümlerindeki güzellik algısı dönemler arasında farklılık göstermiştir. Mesela, Rönesans zamanında Floransa’daki insanlar kaşlarını tamamen kazıtırlarmış. Eski Mısır’da ise kalın kaşlar tercih edilmekteymiş.

Sesle uyumlu hareket ederler

Kaşlarınız, duygularınızı belirtmenize yardımcı olurlar ve genellikle otopilotta hareket ederler. Sesinizi biraz yükselttiğinizde kaşlarınız da buna tepki vereceklerdir. Aynı şekilde, kaşlarınız düşüncelerinize göre de hareket ederler.

Silecek görevi görürler

Pek çok insan kaşlarının ne işe yaradığını bilmezler. Kaşlar neden gözlerin üzerinde dururlar? Çünkü kaşların görevi gözlerinizi nemden ve ıslaklıktan korumaktır. Terlediğiniz zamanlarda ya da yağmurlu günlerde kaşlar, göze inecek suyun yönünü değiştirerek yüzünüzden akıp gitmesini sağlarlar.

Ne kadar kıl?

Kaşlarınızda ne kadar kıl olduğunu merak etmiyor musunuz? Bazı araştırmalar insanlarda ortalama, kaş başına, 250 kıl olduğunu göstermektedir ama bu sayı, hiç alınmamış kaşlarda, 1100’e kadar çıkabilmektedir.

Kaşların da ömrü vardır

Pek çok uzman, kaşların ömürlerinin 4 ay civarında olduğuna inanmaktadırlar. Bu süreç içinde her düşen kılın yerine yenisi çıkar.

 

Bu yazıdan sonra bizim kaşlara bakışımız değişti, ya sizin?

Shea Yağı Kullanmak İçin İyi Nedenler

Doğal bir A vitamini kaynağıdır

Cilt bakımının önemli bir parçası olan A vitamini shea yağında doğal olarak bulunur. Bu sayede shea yağı kırışıklıkları önler.

Egzama tedavisinde kullanılır

Shea yağının içindeki yağ asitleri, egzama semptomlarına iyi gelir.

Sinamik asit

Sinamik asit, shea yağının, UV ışınlarına karşı koruyucu özelliğe sahip olmasını sağlar. Bu sayede bu yağ, doğal bir güneş kremi haline gelir. Ayrıca sinamik asit, antioksidandır, yeni hücre oluşumunu ve genç görünümü destekler.

Faydalı yağ asitleri

Shea yağının içinde 5 farklı yağ asidi bulunur. Bunlar, cildinizin sağlıklı görünmesini sağlarlar.

E vitamini

E vitamini cildinizi nemlendirici özelliğe sahiptir.

Akne

Akneye yatkın ciltler için shea yağı iyi bir yüz kremi olacaktır.

Nasırlar

Bazı insanlarda nasır, kolayca oluşabilir. Böyle bir durumda shea yağını sorunlu bölgeye uygulamak nasırlı bölgeyi yumuşatacak, nasırların sizi daha az rahatsız etmelerini sağlayacaktır.

 

Bu yağdan edinmenizi tavsiye ederiz!

Susam Yağının Şaşırtıcı Etkileri

Doğal güneş koruyucusu

Doğal bir güneş kremi edinmek istiyorsanız size birkaç yağ önerebiliriz. Susam yağı, SPF 4 olarak sizi güneşten korur ama düşük bir oran olduğu için bu yağ maalesef kendi başına yeterli olmayacaktır. Fakat susam yağı, yüksek oranda antioksidan içerdiği için UV ışınlarına karşı sizi korumaya yardımcı olacaktır. Sizi güneşten koruyacak en iyi yağlar ise buğday tohumu yağı, havuç tohumu yağı ve kırmızı ahududu tohumu yağıdır ve bu yağlar SPF 20-50 arasında koruyuculuk gösterirler.

Kirleri çıkartır

Kirleri çıkartma özelliği, susam yağının, yağ ile ağız temizliği işleminde en çok kullanılan yağ olmasını sağlamıştır. Cildinize susam yağı uygulamak akne, yağ kontrolü ve ölü deriden kurtulmanızda size yardımcı olacaktır. Susam yağı doğal olarak antiviral, antifungal ve anti enflamatuardır.

Saç tedavisi

Saçlarda yağ kullanmak yeni bir şey değil. Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı bu konuda kullanılan son derece popüler yağlardırlar. Susam yağı da kuruluğa iyi gelir, erken grileşmeyi önler ve masaj yaparak uygulandığında kan dolaşımını hızlandırır. Susam yağını saçınıza uygulayıp en az 30 dakika bekletin ve derinlemesine nemin tadını çıkartın.

Güneş ve rüzgar yanığına iyi gelir

Rüzgarlı bir bölgede yürüyüş yaparsanız akşam eve gittiğinizde cildinizin kuruduğunu görürsünüz. Ayrıca rüzgar yanığı da güneş yanığı kadar acı verici olabilir. Böyle durumlarda susam yağı cildinizi yatıştıracaktır.

Egzama ve sedef hastalığına iyi gelir

İçeriğindeki vitamin, kalsiyum, protein ve magnezyum sayesinde susam yağının iyileştirici özelliği vardır. Egzama ve sedef hastalıklarının semptomları, susam yağı sürüldüğünde azalır ve rahatlamanızı sağlar.

Rahatlatıcı masaj

Masaj yaptırırken susam yağı kullanmak rahatlamanızı ve immün sisteminizin güçlenmesini sağlar. Bu yağı kullanırsanız, 20 dakika sonra yıkanmayı ihmal etmeyin.

Yaşlanma karşıtı özellikler

Pek çok yağın yaşlanma karşıtı özelliği vardır ve susam yağı da bunlardan biridir. Cildinizi nemlendirerek yaşlanma çizgilerinin oluşumunu engeller.

 

Susam yağını mutlaka güzellik rutininize katmanızı tavsiye ederiz!

Güzellik İçin Limon

Saç rengini açmak için

Saçınızın rengini doğal olarak açmak için limondan faydalanabilirsiniz. Sahile gitmeden önce limon suyunu saçınıza sürün. Saçlarınız kısa sürede açılacaktır.

Cilt parlaklığını gidermek için

Bir pamuğa sürdüğünüz birkaç damla limon suyunu cildinize uygulayarak yağlı görünümden kurtulabilirsiniz. Saçınızdaki yağlı görünümden kurtulmak içinse yine limon suyundan yararlanabilirsiniz.

Cildinize ışıltı vermek için

C vitamini ve sitrik asit açısından zengin limon, cildinize parlaklık verir yalnız dikkat edin, limon sürdüğünüz zaman cildiniz UV ışınlarına karşı daha hassas olur.

Siyah nokta tedavisi için

Antibakteriyal olan limon, siyah noktalarla baş etmenizi sağlar. Taze sıktığınız limonu yüzünüze uygulayın ve bekletin.

Tırnak güçlendirici olarak

Limon suyunu biraz zeytinyağı ile karıştırın ve tırnaklarınızı bunun içinde dinlendirin. Böylece hem tırnaklarınızdaki sararma gidecek, hem de tırnaklarınız güçlenecektir.

Deodorant olarak

Yanınıza deodorant almayı unuttuğunuzda biraz limon suyu kullanabilirsiniz. Limonun içindeki sitrik asit kokuya neden olan bakterileri öldürerek deodorant etkisi sağlar.

Yaşlılık noktalarının rengini açar

Limon suyu, yaşlılık lekelerinin, çillerin rengini açar. Limon suyunuzu yaşlılık noktalarınızın üzerine sürün ve 15 dakika bekletin. Sonrasında suyla durulayın.

Diş beyazlatır

Karbonat ve limon suyunu karıştırın. Bir kulak pamuğu yardımıyla karşımı dişlerinize sürün ve 2 dakika beklettikten sonra diş fırçası ile dişlerinizi ovalayın, sonra durulayın.

Dirsek ve dizleri yumuşatır

Bir limonun suyunu alın, bir çay kaşığı tuz ve biraz zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımı diz ve dirseklerinize uyguladıktan sonra durulayın.

 

Sizin de önerilerinizi bekliyoruz!

Dişlerinizi Beyazlatmanın 5 Yolu

Her gün fırçalayın ve diş ipi yapın

Dişinizin sağlığını korumanın en önemli yolu her gün fırçalamak ve diş ipi yapmaktır. Şeker ve yiyecekler dişlerinizde plak oluşumuna neden olur ve bu, hem dişlerinizi sarartır hem de diş minenize zarar vererek ağız içi hastalıklarına yakalanma riskinizi azaltır. Eğer dişlerinizin daha beyaz olmasını istiyorsanız dişlerinizi düzenli olarak temizlemelisiniz.

Leke yapan yiyeceklerden uzak durun

Koyu renkli içecekler, güçlü baharatlar ve taneler dişlerinizde leke oluşmasına neden olurlar.

Beyazlatıcı gargara kullanın

Ağız temizliğinin önemli adımlarından biri de gargara kullanmaktır. Beyazlatıcı özellikli bir ağız gargarası kullanmak, dişlerinizin de daha beyaz olmalarını sağlar.

Yağ gargarası

Ayurvedik bir tedavi olan yağ gargarası son zamanlarda popülerleşen bir yöntem. Hindistan cevizi gibi bir yağ ile ağız içinde 20 dakika boyunca gargara yapmak bakterileri çekerek dişlerinizin daha beyaz ve parlak olmalarını sağlar. Bazılar bu yöntemin vücudu toksinlerden de arındırdığına inanıyor.

Beyazlatıcı

Eczane ve süpermarketlerde satılan beyazlatıcılar da kısa sürede dişlerinizin daha beyaz olmalarını sağlarlar. Denemekte fayda var!

 

Bu yöntemleri deneyin ve bizimle yorumlarınızı paylaşın!

Çok Amaçlı Bakım Önerileri

İngiliz tuzu banyosu

İngiliz tuzunun içindeki magnezyum kan dolaşımınız ve kalbiniz için çok faydalıdır. Cildinizi pürüzsüz hale getirir, aknelerden kurtulmanızı sağlar ve cilt tonunuzu eşitler. İngiliz tuzlu banyonuzu yaparken vücudunuzun susuz kalmaması için bir bardak soğuk suyu da yanınızda bulundurarak zaman zaman için.

Yağ gargarası

Bu çok eski bakım yöntemini uygulamak için hindistan cevizi ya da susam yağıyla ağzınızın içinde 10-20 dakika gargara yapın. Sonra bu yağı çöpe tükürün (lavaboya değil!). Bu sayede dişleriniz beyazlayacak, çürüklerden korunacak, nefesiniz tazelenecek hatta cildiniz güzelleşecek.

Şeker ve kahve peelingi

Cildinizin sıkılaşmasına, parlamasına yardımcı olan kahveyi biraz şekerle karıştırın ve içine dilediğiniz bir yağı ekleyin. Sonrasında bu karışımla cildinizi ovalayarak temizleyin.

Süt banyosu

İçeriğindeki laktik asit sayesinde süt, cilt tonunuzu eşitler ve dokusunu düzenler. Üstelik kırışıklıkları da önler. Banyo suyunuzu sütle karıştırın ve keyfini çıkartın.

Aromatik yağlar

Lavanta yağı, sivilcelerin üzerine sürüldüğünde onları kurutur. Lavanta kokusu baş ağrılarına iyi gelir. Daha pek çok aromatik yağın pek çok faydası vardır.

Yeşil çay banyosu

İçeriğindeki antioksidan sayesinde cilt tonunuz eşitlenir, kızarıklıklar geçer, kaslarınız rahatlar. Haftada bir defa yeşil çaylı detoks banyosunu yapmak size iyi gelecektir. 

 

Sizin de önerilerinizi bekliyoruz!

Hayatınızda Olması Gereken 9 Güzellik Sırrı

Mat dudaklar

Eğer mat dudaklardan hoşlananlardansanız her rujun kolayca matlaştırılabileceğini bilmek sizi sevindirecektir. Normal rujunuzu uygulayın ve sonrasında dudaklarınızı bir peçete ile kapatın ve biraz pudrayı dudaklarınızın üzerinden geçirin. Pudra, peçetenin içinden geçecek ve size seksi, mat bir görünüm kazandıracaktır.

Tel tokalar

Saçınızın küçük tutamlarının uçuşup, kötü bir görüntüye neden olmalarına izin vermeyin. Tel tokalarınızı bir peçetenin üzerine koyun ve üzerlerine saç spreyi sıkın. Sonrasında tokalarınızı taktığınızda saçınızdan kaymayacak ve saçlarınızın aralarından çıkmasını engelleyecektirler.

Simli ojeyi çıkartmak

Simli ojeler çok eğlenceli olsalar da çok zor çıkarlar. Bunu kolaylaştırmak için, asetona batırılmış pamuğu parmağınızın üzerine koyup, üzerini alimünyum folyo ile sarabilir, birkaç dakika beklettikten sonra ojeyi rahatlıkla çıkartabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise ojeyi sürmeden önce tırnağınıza baz olarak uhu sürmek. İyice kuruyan tutkalın üzerine simli ojenizi sürebilirsiniz. Ojeyi çıkartmak istediğinizde ise uhulu/tutkallı kısmı nazikçe ittirerek tırnağınızdan çıkartabilirsiniz.

Daha dolgun, uzun kirpikler

Kirpiklerinize hafifçe pudra (bebek pudrası) sürün ve sonrasında maskaranızı her zamanki gibi uygulayın. Kirpikleriniz çok daha dolgun görünecektir. Bir kat daha sürmek isterseniz kirpiklerinizin altına pamuk koyup üzerinden bir kat maskara daha sürün.

Ruju kalıcılaştırmak

Rujunuzun daha kalıcı olması için rujunuzu sürdükten sonra, rengine yakın bir toz allığı dudağınıza uygulayın.

Gözlere derinlik katmak

Gözünüzün katlandığı bölgeye bronzlaştırıcı sürmek, gözlerinize derinlik katacaktır.

Gözleri aydınlatmak

Kaşlarınızın altına vurgulayıcı uygulamak gözlerinizin parlamasını sağlar. Daha büyük görünen gözler için siyah eyeliner yerine mavi eyeliner kullanabilirsiniz.

Renkler kendilerini göstersin

Hepimiz, göz alıcı renkte bir far ya da oje alıp evde uygulayınca hayal kırıklığına uğramışızdır. Bir dahaki sefer bu olmayacak! Bu tip parlak renkli bir oje kullanmadan önce tırnaklarınıza bir kat beyaz oje sürün, gözlerinize ise açık renk bir baz sürün ve sonrasında farı uygulayın.

 

Sizin de önerileriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Victoria’s Secret Mankenlerinden Güzellik Hileleri

Selüliti gizlemek

İster inanın ister inanmayın, Victoria’s Secret mankenleri bile kusursuz değiller! Kimilerinin selüliti var ve bunu gizlemeyi iyi biliyorlar. Onlar da selülit giderici kremler kullanarak ve spor yaparak bu istenmeyen görüntüden kurtuluyorlar.

Hatları belirlemek

Hatlarınızı doğru belirlemek, daha zayıf görünmenizi sağlar. Bunun için kollarınızın yanlarına ya da belinizin yanlarına makyajla kontur yapın. Bunun için ten renginizden 3 kat daha koyu bir fondöten kullanmalısınız.

Takma kirpikler

Takma kirpiğiniz yok mu? Endişelenmeyin! Bir kartviziti kirpiklerinizin arkasına koyun ve rimelinizi kirpiklerinize bastırarak uygulayın. Takma kirpik takmış gibi görüneceksiniz.

Bronzlaştırıcı!

Victoria’s Secret modellerinin en büyük sırrı, bütün kusurları kapadığını için, çok bronz olmak!

Kapatıcı

Vücudunuzdaki kızarıklıklar, doğum lekeleri ve diğer kusurlar için kapatıcı kullanın. Su geçirmeyen bir kapatıcı daha kalıcı olacaktır ve kusursuz görünmenizi sağlayacaktır.

Kendi kendinize bronzlaşmak

Mükemmel görünen bir cilt için bronz olmak gerekli demiştik. Bronzluk, kusurları kapatır ama güneşte yanmak da son derece tehlikelidir. Bu durumda yardımınıza güneşsiz bronzlaştırıcılar yetişecektir. Bronzlaştırıcınızın mükemmel durması için öncelikle vücudunuzu ölü derilerden iyice arındırmalısınız. Sonrasında cildinizi iyice nemlendirin ve dizlerinize, dirseklerinize ve diğer çıkıntılı bölgelerinize bronzlaştırıcıyı direkt uygulamayın. İçinde nemlendirici olan ürünleri tercih etmek daha doğal bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Tüylerden kurtulmak

Tüyler başa bela! Ne kadar dikkat edersek edelim uzun süre pürüzsüz bir cilde sahip olmak çok zor. Pek çok Victoria’d Secret mankeni çareyi lazerli epilasyonda bulmuşlar. Siz, lazer yaptırmakla ilgilenmiyorsanız ağda yapmadan önce ölü derilerden iyice arının ve cildinizin nemli kalmasını sağlayın.

 

Bu önerilerimizi uygulayın pişman olmayacaksınız!