Sevgilinize Güvenmenin Yolları

Kendi güvensizlikleriniz

Sevgilinizin sizi aldattığına dair hislerinizin onun hareketlerinden mi yoksa kendi güvensizliğinizden mi ortaya çıktığını anlamaya çalışın. Eğer sizi endişelendirecek hareketlerde bulunduysa dikkat etmeniz gerekiyor demektir. Fakat ortada endişeleneceğiniz bir durum yoksa bu şüphenin nedeni tamamen kendi kişiliğinizdir. Sevgilinize güvenmenizin yolu, kendinizi sevmenizden ve kendinize güvenmenizden geçer.

Kötü düşünceleri silin

Aklınıza aldatıldığınızın geldiği her an bu düşünceyi kafanızdan atın. Bu senaryo sadece sizi mutsuz etmeye yarar.

Pozitif olun

Aklınızda kuruntular biriktirmek hem zamanınızın kötü geçmesine neden olur hem de bu kuruntular genellikle boş çıkarlar. O zaman neden kendimizi boşu boşuna harap edelim ki?

Küçük konuşma

Eğer erkek arkadaşınızın etrafında olmasından hoşlanmadığınız belirli bir kadın varsa bunu sevgilinizle konuşun. Sizin yanlış düşüncelerinizi ortadan kaldırabilir ya da sizi haklı bulup rahatsız olduğunuz kişiyle arasına daha çok mesafe koyabilir. Konuşmak, her ilişkinin önemli bir parçasıdır.

İzleyin ve öğrenin

Sevgilinizle beraberken onun başka kadınlara karşı olan hareketlerini izleyin, sizle mutluysa başkalarına çok dikkat etmeyecektir.

Ona güveniyor musunuz?

Sonuçta her şey bir sorunun cevabına bakıyor; Ona güveniyor musunuz? Sizi inciteceğine ve başkasıyla beraber olacağına inanıyor musunuz? Eğer size böyle bir şey yapmayacağına inanıyorsanız rahatlamalı ve ona güvenmelisiniz.

 

Eğer güzel giden bir ilişkiniz varsa bunu gereksiz kuruntularla bozmayın!

Vücut Dili Size Ne Söylüyor?

Dik duruşu azaltmak

Erkekler genellikle, kadınları etkilemek için, dik dururlar. Sizle konuşurken bu dik duruşu bozuyor ve hafif kamburlaşıyorsa bunun nedeni sizin yanınızda kendini rahat ve güvende hissetmesidir.

Göz kontağı

Eğer bütün gece sizle göz kontağı kuruyorsa sizden gerçekten de hoşlanıyor demektir.

Kolunu size dolaması

Bu, sizden hoşlandığının kesin bir işaretidir.

Sizin yaptığınız mimikleri yapması

Birinden hoşlandığınızda, farkında olmadan onun harketlerini taklit etmeye başlarsınız. Ses tonlarını, el hareketlerini, iletişim şeklini…

Mesafeyi kapatmak

Birbirine yaklaşmak samimiyet göstergesidir. Eğer otururken ya da konuşurken size doğru yaklaşıyorsa bu, sizi daha yakından tanımak istediği anlamına gelir.

Yumuşak bir ses tonuyla konuşmak

Yumuşak bir ses tonuyla sizle konuşan erkek kesinlikle sizden hoşlanıyordur.

Dudaklarını yalaması

Dudaklarını yalayan bir erkeğin düşündüğü tek bir şey vardır, sizi öpmek!

Saçınızı düzeltmesi

Eğer bir erkek saçınızı düzeltiyorsa bu iyiye işarettir. Size dokunmak istediğini gösterir.

 

Siz de beden dilinizi doğru kullanmak istiyorsanız. ”Beden Dili İle Hoşlandığınız Erkeği Etkileyin!” yazımızı mutlaka okuyun!

Bir Erkeği Anında Daha Çekici Hale Getiren Şeyler

Takım elbise

Özel durumlarda giyilen takım elbiseler, hemen hemen her erkeğin üzerinde iyi dururlar.

Yavru köpek

Kim yavru köpek, bebek, yavru kedi tutan bir erkeğe hayır diyebilir ki?

Deri ceket

Üzerine iyi oturan bir deri ceket, erkeği bir anda kadın mıknatısına dönüştürebilir.

Kıvrılmış kollar

Uzun kollu gömleğin kollarını kıvıran bir erkek hem seksi görünür hem de rahat bir tarza sahiptir.

Su

Sudan çıkan hangi erkek çirkin görünebilir ki?

Motosiklet

Kötü çocuk havası veren motosiklet tehlikeli ama çekicidir.

 

Sizce de öyle değil mi?

Sizi Özlemesini ve Daha Çok Aramasını Sağlayın

Son anda teklif ettiği buluşmayı kabul etmeyin

Eğer sevgilinizin sizi daha çok özlemesini istiyorsanız son anda sizi arayıp bir yere davet ettiğinde kabul etmeyin. Sizin de kendinize ait bir hayatınız olduğunu bilsin ve her zaman sizi elinden kaçırabileceğinin farkına varsın.

Dürüst olun

Ona karşı her zaman dürüst ve güvenilir olun. Hakkında bir şeyler öğrenmenizi sağlayacak sorular sorun ve onu iyice tanıyın.

Beraber eğlenin

Bir erkeği kendinize bağlamanın ve sizi özlemesini sağlamanın en iyi yolu sizinleyken eğlenmesini sağlamaktır. Onun hoşlandığı şeyleri öğrenin ve siz de bunlardan keyif alın.

Erkeklerin farklı olduklarını unutmayın

Erkeklerin bizlerden farklı olduklarını aklınızdan çıkartmayın. Günde 10 kere telefonla konuşmaktan bizim gibi hoşlanmayabilirler. Bu, sizi sevmediği anlamına gelmez.

Mükemmel parfümü bulun

Onunla birlikteyken onu çok etkileyen bir parfüm kullanın. Üzerindeki kıyafetlerde, evinde sizin kokunuzun kalması sizi daha çok özlemesini sağlar.

Telefonu ondan önce kapatın

Bu küçük hile çok işinize yarayacak. Telefonu ilk sizin kapatmanız onda hep daha fazlasını ister bir durum yaratacak ve bu sizi özlemesini sağlayacaktır.

 

Her şeyden önce kendinize güvenin!

Birlikte Maceraya Atılmak İlişkilere Nasıl İyi Gelir?

Eğlenmenin iyi bir yoludur

Beraber seyahat etmek eğlenmenin en güzel yollarından biridir. Daha rahatlamış olursunuz ve bu sayede eğlenmek çok daha kolaylaşır. Sevgilinizle beraber eğlenmek de ilişkinizi güçlendirir.

Beraber bir şeyler öğrenirsiniz

Çift olarak birlikte bir şeyler öğrenmek daha sağlam bir ilişkiniz olmasını sağlar. Beraber yeni şehirler keşfedebilir, yeni diller öğrenebilir, yeni hobiler edinebilirsiniz.

Yeni deneyimler paylaşırsınız

Beraber yeni deneyimler paylaşmak ilişkinize iyi gelecektir.

Dünyadan beraber kaçarsınz

Seyahat ederken, dünyevi sorun ve zorunluluklardan birlikte kaçarsınız.

Beraber anı yaratırsınız

Beraber seyahat etmek ortak anılar oluşturmanızı sağlar. Bu anılar da ilişkinizi daha güçlü hale getirir ve aranızdaki bağı kuvvetlendirir.

Romantizm güçlenir

Seyahat etmek aranızdaki romantizmi de alevlendirir. Yeni bir şehir, yeni yerler görmek ve romantik olmak bir ilişki için yapılabilecek en iyi şeydir.

 

Bütçeniz kısıtlı olsa bile ufak bir hafta sonu kaçamağı yapabilirsiniz. Arada yapılan ufak kaçamaklar ilişkinizi güçlendirecektir.

Size Açılmasını Sağlayın

Üzerine gitmeyin

Erkek arkadaşınızın size açılmasını sağlamanın en iyi yollarından biri onun üzerine fazla gitmemektir. İlişkinizin rayına oturmasını bekleyin ve onun üzerinde çok baskı kurmayın. Beraberken rahat olmaya odaklanın ve eğlenmenize bakın. Zamanla o size açılacaktır.

Örnek oluşturun

Eğer partnerinizin size daha çok açılmasını istiyorsanız öncelikle siz ona açılın. Böyle ona örnek oluşturur ve duygularını size açması için teşvik edersiniz.

Basit sorular sorun

Ona karmaşık sorular sormak yerine daha az detay gerektiren sorular sorun. Basit sorular, onun size açılmak istediği kadar açılmasını sağlayacaktır.

Vücut dilinizin farkında olun

Vücut dili, iletişimde büyük rol oynar. Bu nedenle soru sorarken vücut dilinize dikkat etmeniz önemlidir. Duruşunuz, yaptığınız mimikler hatta göz kontağınız bile pek çok mesaj iletecektir. Doğru mesajları ilettiğinizden emin olun.

Nazik olun

Çok talepkar olmaktan kaçının ve partnerinizi boğmayın.

Onu bölmeyin

Partnerinizin size açılmasını istiyorsanız sözünü bölmekten olabildiğince kaçının. Kimse sorguya çekilmekten hoşlanmaz.

Dikkatinizi ona verin

Söylediği her şeyi dikkatlice dinleyin, onu cesaretlendirin ve onu dinlerken söylediklerine önem verdiğinizi ona hissettirin.

 

Acele etmeyin! Bir ilişkişkinin olgunlaşması zaman alacaktır.

Bir Erkeği İtici Kılan Davranışlar

Kendini beğenmişlik

Bir erkek zeki olabilir, yakışıklı, başarılı olabilir ama ağzını açtığı zaman bütün bu iyi yanlarını ukalalık ve kendini beğenmişliğiyle yok edebilir. Kendine güvenmek elbette güzel bir şeydir ama bunu ukalalıkla karıştırmamak gerekir.

Hijyenine dikkat etmemesi

Bir erkeğin pis olması asla kabul edilemez. Erkekler, kendilerine bakmayı ve temiz kokmayı bilmelidirler.

Cimrilik

Ekonomi yapmak, hesabını bilmek tabii ki önemlidir ama bunu cimriliğe çevirmemeye dikkat etmek gerekir. Sonuçta para her şey demek değildir.

Olgunlaşmamışlık

Hiçbir kadın hala ergenlik safhasında olan bir adamla ciddi bir ilişki yaşamayı düşünmez. Erkekler, yaşlarına göre davranmalıdırlar.

Bağımlı olması                

Alkol, sigara, kumar, uyuşturucu gibi bağımlılıklar bir erkeği sadece itici kılarlar.

Hedefinin olmaması

Hedefi, tutkusu olmayan bir erkek kayıp bir vakadır.

Aşırı kıskançlık ve kısıtlayıcı olmak

Bir erkek tabii ki zaman zaman ilişkide söz sahibi olmalıdır ama bunu abartmamalı ve karşısındaki kişinin özgürlüğünü kısıtlayacak raddeye asla gelmemelidir.

 

Böyle bir erkekle ilişki yaşamamanızı tavsiye ederiz!

İlişkinizi Ciddiye Aldığını Gösteren İşaretler

İlgi alanlarına sizi dahil eder

Eğer sizle ciddi bir ilişki düşünüyorsa, hobilerine sizi de dahil eder.

Şeffaftır

Sizle ciddi düşünen bir erkek size karşı son derece dürüsttür. Siz daha ona sormadan gününün nasıl geçtiğini, neler yaptığını size anlatır.

Sizi dinler

Eğer sizle gerçekten de ilgileniyorsa, söylediğiniz her şeyi dinler, fikirlerinize değer verir. Size akıl danışır ve kararlarını size danışarak alır.

Sizi daha iyi tanımak ister

Sizin hakkınızda öğrenebildiği kadar çok şey öğrenmek ister.

Akıl oyunları oynamaz

İlişkide oynanan klasik oyunları oynamaya ihtiyaç duymaz.

Sevdikleriyle sizi tanıştırır

Eğer sizle gerçekten de ciddi düşünüyorsa, sizi arkadaşları ve ailesiyle tanıştıracaktır.

Size vakit ayırır

Sizle ciddi düşünen bir erkek, ne kadar yoğun olursa olsun, sizi görmek için zaman yaratacaktır.

 

Bütün bu davranışlara sahip bir sevgiliniz varsa keyfini çıkarın!

Reddedilme Korkunuzu Yenmenin Yolları

Aşık olduğunuz kişi tarafından reddedilme riskine girmeden, mutluluğa yaklaşamazsınız. Reddedilmek de tıpkı kabul görmek ve sevilmek gibi, kaçınılmaz bir durumdur ve herkes bunu hayatının bir yerinde deneyimler.

Acaba

Reddedilme korkunuzu yenmenin en iyi yanı ilk adımı atmaktan ve duygularınızı açığa çıkartmaktan korkmamaktır. Duygularınızı geride tutmak zorunda kalmaz ve pişmanlık duygusu yaşamazsınız. ‘Acaba ona çıkma teklif etseydim ne derdi?’ sorusunun bir ömür yakanızı bırakmaması gibi bir durumda kalmazsınız.

Bunu kendinizi geliştirme şansı olarak görün

Reddedilmek, özgüveninizi yükseltmeyecektir ama kişisel gelişiminizin ilerlemesini sağlar. Daha güçlü ve dayanıklı olmak, endişelenmeyi bırakmak gibi pozitif yanları vardır.

Reddedilmek dünyanın sonu değildir

Reddedilmek, sizin hakkınızda değil, karşınızdaki hakkına bilgi veren bir durumdur. Bu, istenmediğiniz ya da yeterince iyi olmadığınız anlamına gelmez, sadece karşınızdakinin sizin için doğru insan olmadığı anlamına gelir. Pes etmeyin, bu durumu üzerinizden atın ve ileriye bakın.

Potansiyel başarı

Bir şeyi denemeden o durum hakkında kesin bilgi edinemezsiniz. Karşınızdaki kişi sizden hoşlanmıyor gibi görünebilir ama siz ona duygularınızı açtığınızda size karşı boş olmadığını öğrenebilirsiniz. Reddedilmek %50’lik bir risktir.

Kaçınılmazdır

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, hayatınızın bir alanında mutlaka reddedilme durumunu yaşayacaksınız. Bu nedenle ondan korkmanın bir anlamı yoktur. Egonuzu korumak için bu kadar uğraşmayın, reddedilmekten korkmayın. Hayatta reddedilmekten çok daha kötü şeyler vardır.

Kırılgan olmaktan korkmayın

Pek çok insan, kırılgan olmak istemedikleri için reddedilmekten korkarlar. Fakat, kimi zaman kırılgan olmak son derece doğaldır.

En kötü senaryoyu düşünün

Reddedilseniz en kötü ne olur? Bu dünyanın sonu değildir. En kötü olabilecek şey, karşınızdaki sizle aynı hisleri paylaşmıyordur ama hayat devam eder! Utanmanıza gerek yok, eminiz ki karşınızdaki insan da mutlaka en az 1 defa reddedilmiştir.

 

Kendinize güvenin ve kendinizi sevin!

Onun Ailesinin Sizi Sevmesini Sağlayın

Erkek arkadaşınızın ailesiyle iyi anlaşmanız çok önemlidir. İlk başta size dikkatli yanaşacak olsalar da sizden nefret etmeleri için bir sebep yoktur. Aşağıdaki yöntemleri deneyerek mutlu ve iyi bir iletişime sahip olabilirsiniz.

Ne söylememeniz gerektiğini bilin

Her ailenin bazı kaçınılması gereken konuları vardır. Sevimsiz konulardan uzak durmak akıllıca olacaktır. Din, politika gibi gergin konulardan uzak durun.

Sorularına kızmayın

Sevgilinizin ailesi size fazlaca soru sorabilir. Sonuçta sizin hakkınızda mümkün olduğunda çok şey öğrenmeye çalışmak onların görevi. Ne sorarlarsa sorsunlar mümkün olduğunca sakin ve soğuk kanlı durun. Her soruya mümkün olduğunca saygılı bir şekilde cevap verin. Eğer sizi huzursuz eden bir soru sorarlarsa bu konuda konuşmaktan rahatsız olduğunuzu belirtebilirsiniz.

Onları dışarı davet edin

Sizi ne kadar çok tanırlarsa o kadar çok severler. Aile üyelerini bir yerlere davet etmeniz hoşlarına gidecektir.

Konuşun

Utangaç bir yapınız da olsa aileyle tanışırken sürekli sessiz oturmayın. Siz de onlara sorular sorun, anılarınızı anlatın.

Güzel giyinin

Resmi giyinmenize gerek yok ama temiz ve düzgün giyinmek onları önemsediğinizi gösterecektir. Sade ama özenli kıyafetler seçin ve dekolteden uzak durun. Daha nötr renkler tercih etmek de iyi olacaktır.

Aile toplantılarına gidin

Her aile toplantısına katılmanıza gerek yok ama davet edildiğiniz zaman mümkün olduğunca katılmaya çalışın.

Ortak ilgilerden bahsedin

Sevgilinizle ailesinin ilgilendiği konuları önceden konuşabilir ve tanışma gününde bu konulardan birini seçip sohbet edebilirsiniz.

 

Kendinize güvenin, sonuçta sevgiliniz sizi seviyor, ailesinin sevmemesi için de hiçbir sebep yok!