Erkeklerin Zihinlerine Girebilmenin 7 Yolu

Destekleyici olun

Erkek psikolojisi ile ilgili bilmeniz gereken ilk şey, egolarının okşanmasından hoşlandıklarıdır. Erkekler, iyi bir iş çıkardıklarını ve onları desteklediğinizi bilmek isterler. Tabii ki abartmanıza gerek yok ama arada bir ona iltifat etmeniz hoş olacaktır.

Onların da duyguları olduğunu unutmayın

Erkekler sert görünseler de, onların da duyguları vardır. Bazıları bunu saklamayı seçerler, bazıları bu hislerini görmezden gelirler, bazıları ise duygularını tamamen kapatırlar. Erkek arkadaşınızın, arada bir üzgün olmanın normal olduğunu bilmesini sağlayın. Ayrıca pek çok erkeğin üzüntülerini sinirlenerek gösterdiklerini aklınızdan çıkartmayın.

Sorun çözmeyi severler

Pek çok ilişkinin temel problemi kadınların, erkeklerin onları dinlemesini istemeleri ama erkeklerin tek istediklerinin problemi çözmek olmasıdır. Erkekler, bir sorun gördüklerinde o sorunu çözmek isterler. Eğer siz sadece problemi anlatarak rahatlamak istiyorsanız bunu ona belirtin.

Anlayış gösterin

Erkek arkadaşınızın söylemek istediği şey aslında umduğu gibi çıkmadı mı? Büyük bir ihtimalle siz onun ne söylemek istediğini zaten anladınız, bunu büyütmeyin ve biraz anlayış gösterin. Erkekler, konuşmak konusunda biz kadınlar kadar becerikli değillerdir.

Dürüst olun

Her zaman erkek arkadaşınıza karşı dürüst olun. Dürüstlük, ilişkideki en önemli unsurlardan biridir ve siz dürüst olursanız sevgiliniz de size karşı dürüst olacaktır.

Erkekler asla büyümeyebilirler

Erkekler, kalben çocuk kalabilirler. Zaman zaman sadece bir erkek çocuğu gibi hareket etmek isteyebilirler, siz böyle zamanlarda ona anlayış gösterin ve anın zevkini çıkartmasına izin verin.

Pek çok erkek çok basittir

Pek çok erkeği mutlu etmek son derece kolaydır çünkü bizim gibi karışık duygulara sahip değillerdir. Ne istedikleri ve nelerden hoşlandıkları konusunda açıklardır ve siz bu gerçeği kavradığınız zaman mutlu bir ilişki yaşamanız daha kolay olacaktır.

 

İlişkinizin keyfini çıkarın. Gereksiz huzursuzluklarla mutluluğunuzu bozmayın!

Erkeklerin En Az Kadınlar Kadar Endişe Ettikleri 7 Şey

Görünüm

Herkes çekici olmayı ister. Pek çok erkek, hazırlanmaları bizden çok daha kısa sürse de, en iyi şekilde görünerek evden çıkmaya çalışırlar. Aynanın önünde saatler geçirmemiş olabilirler ama dış görünüşlerine en az bizim kadar önem verirler.

İlgilendiği kişi

Erkekler hoşlandıkları kişi tarafından reddedilmekten korkarlar ve ilk randevularda heyecanlı olurlar. İlişki içerisinde oldukları zamanlarda ise sevgillerinin mutlu olup olmadığından endişe ederler. Kimse kalbi kırık kalmak ya da aldatılmak istemez. Erkekler de bizim ilişki endişelerimizin aynısını yaşarlar.

İş

İş yerinde çok zaman geçiren elemanlar olarak işleri hakkında endişe etmeleri çok doğaldır. İşler yolunda gidiyor olsa bile para kazanmak zorlu ve stresli bir süreç olabilir.

Maddi şeyler

Hangi araba markasını kullanmalı? Kendi evine mi çıkmalı, ailesi ile mi kalmalı? Toplumda, erkeklerin yaşı kaç olursa olsun, hayatlarını toparlamaları ve düzene oturtmaları beklenmektedir. Kullandıkları telefondan giydikleri ayakkabıya her şey için eleştirilirler. Bu nedenle de her şeyin en iyisini almak isterler.

Kilo

Medyanın adil davranmadığı kişiler sadece kadınlar değildir. Erkeklerden de düzenli egzersiz yapmaları ve baklavalara sahip olmaları beklenmektedir. Ne kadar güçlü olduklarını kanıtlamak için kaslara sahip olmaları gerekir. Eğer atletik yapıya sahip değillerse yeterince erkeksi olmadıkları düşünülür. Onlardan beklenilen görünüş onları strese sokar.

Yalnızlık

Erkekler de tıpkı kadınlar gibi toplum içinde nasıl davranacakları hakkında endişelere sahip olabilirler. Yeterince neşeliler mi, zekiler mi, güçlüler mi? Bunlar hep kafalarında soru işaretidir ve sevilmek isterler. Kimse hayatta yalnız kalmak istemez.

Belirsiz gelecek

Mükemmel kadını bulup evlenebilecek mi? Çocuğu olacak mı? Hayalindeki işe girebilecek mi? Herkes gelecekte mutlu olmak ister. Bir erkeğin hayatında onu nelerin beklediğini bilmesi imkansızdır bu nedenle de endişeleri vardır.

 

Gördüğünüz gibi erkeler de aslında kadınlardan çok farklı değiller. Ne dersiniz?

Erkekler Hakkında Bize Öğretilen Yalanlar

Sevdiklerine kötü davranırlar

”Senden hoşlandığı için sana kötü davranıyor.’’ lafını hepimiz çocukken duymuşuzdur. Fakat kötü davranmakla sizle alay etmek arasında fark var. Çocuklara sevgiyi kötü davranmakla bağdaştırarak öğretmek yanlıştır. Bunu bilinçaltlarına itip büyüdüklerinde ilişkilerinde kullanabilir ve başarısız ilişkiler yaşayabilirler.

Ağlayamazlar

Erkekler de tıpkı bizler gibi insandırlar ve duyguları vardır. Erkeklerin ağlamadıklarını düşünmek saçmadır çünkü herkes ağlar. Gözyaşı dökmekte hiçbir sakınca yoktur. Erkeklere robot muamelesi yapmayın.

Çok güçlüdürler

Erkekler ile kadınların güçlü oldukları konular birbirleriden farklıdırlar ama ikisi de eşit güçtedirler. Cinsiyet, bir kişinin ne kadar güçlü olduğunu belirleyemez.

Herkesle yatarlar

Erkeklerin birçok kadınla birlikte olmaları sosyal açıdan kabul edilebilir bir durumdur ama aynı şeyi kadınların yapmaları uygun görülmez. Eğer bir şeyi yapmak bir cinsiyetin mensubu insanlar için uygunsa, diğer cinsiyettekiler için de uygun olmalıdır. Kadın ve erkeklere eşit davranılması gerekir.

Hesabı erkekler öder

Geleneksel bir yapıya sahipseniz, büyük ihtimalle, hesabı erkek arkadaşınızın ödemesini tercih edersiniz. Fakat her seferinde hesabı sadece bir tarafın ödemesi adil değildir. Neden maddi ve manevi yükler hep bir tarafa yüklensin ki?

Erkekler para kazanır

Eskiden toplum, erkeklerin eve ekmek getirmesinin, kadınların ise evde kalıp çocuklara bakmasının doğru olduğunu söylerdi. Artık bu inanış böyle devam etmiyor. Sevgiliniz ya da eşinizle bu konuyu konuşarak kendinize uygun bir düzeni pekala belirleyebilirsiniz.

 

Artık zaman da değişiyor. Duyduğunuz her şeye inanmayın!

Erkeklerin Evlenmek İstemeyecekleri Kadınlar

Çok kıskanç kadın

Sürekli sevgilinizi gereksiz kıskançlıklarla boğuyor ve ona rahat nefes aldırmıyorsanız, o da doğal olarak sizinle bir ömür geçirmekten korkacaktır.

Hayatında başka hiçbir şey olmayan kadın

İlgi ve sevgi herkesi mutlu eder. Ama bu ilginin dozu kaçıp hayattaki tek odak erkek arkadaşınız olduğu zaman bu, onu korkutup kaçıracaktır. Uzun süreli bir ilişkide dikkatinizin sürekli sevgilinizin üzerinde olması sandığınızın aksine boğucudur. Kendinize bir hayat edinmeli ve onsuz da vaktinizi güzel geçirmenin yollarını bulmalısınız.

Baba sorunları olan kadın

Bu tip sorunları olan kadınlar genellikle kendilerinden büyük erkeklerle birlikte olmayı tercih ederler. Çünkü içten içe, babalarının eksikliğini doldurmaya çalışıyorlardır. Belki başlarda, olgun erkekler, genç kadınlardan hoşlanabilirler ama bir süre sonra karşısındaki kadının sorunları olduğunu fark eden bir erkek onunla bir ömür geçirmek istemeyecektir.

Patronluk taslayan kadın

İlk başta yapacağınız patronluk, erkek arkadaşınızın hoşuna gidecektir ama sonra bu davranışınızın hoş bir yanı kalmayacak ve kendini sevgilisiyle değil de bir öğretmenle vakit geçiriyor gibi hissedecektir. Bu onu mutsuz eder ve sizden uzaklaştırır. Sevgilinize sürekli patronluk taslamayın.

Oyun oynayan kadın

İlişkinin başında, zor elde edilen kadını oynamak hem eğlencelidir hem de işe yarar ama zamanla, sevgilinize oynadığınız oyunlar gereksizleşir ve onu sıkmaya başlar.

Sevgilisini değiştirmek isteyen kadın

Bu, kadınların en sık yaptığı yanlışların başında gelir. Bir erkeği elde ettikten sonra değiştirebileceğinizi düşünmek ve onu değiştirmeye çalışmak, yapabileceğiniz en büyük ilişki hatasıdır. Kimse tam anlamıyla değişmek, birini sevecekseniz olduğu gibi sevmeli ve onu değiştirmeye çalışmamalısınız.

Herkesle yarışan kadın

Etrafındaki herkes kadar şık, mutlu, zengin, sosyal olmaya çalışan kadın çeşidi, erkekleri kendinden uzaklaştıran kadın çeşididir. Bu tip kadınlar, sevgililerini büyük bir baskı altına alırlar ve bu da erkek arkadaşlarının onlardan uzaklaşmalarına neden olur.

Asla yemek yemeyen kadın

Günümüzde pek çok kadın, zayıf olmak uğruna hiçbir şey yemiyor. Bu, uzun süreçte, sağlıklı bir davranış değildir. Üstelik sizin sağlığınızı da etkiler. Ayrıca erkekler, hayattan keyif alan ve hayatın küçük mutluluklarının tadını çıkaran kadınlardan hoşlanırlar. Süs bebeklerden değil!

 

Burada önemli olan kendiniz olmanız! Kendinize ve karşınızdaki insana değer verirseniz harika bir ilişki yaşayabilir, bu ilişkiyi evlilikle sürdürebilirsiniz.

Erkeklerin Yaptıkları Kadınların Hoşuna Gitmeyen Hareketler

”Durumlar çok karışık” bahanesi

Hadi ordan! 18 yaşının üstündeki her erkek bir ilişkiden ne isteyip ne istemediğini bilir. Kadınlara böyle saçma bahanelerle gelmeyin, hiçbirimiz sandığınız kadar saf değiliz!

”Regl döneminde misin?” sorusu

Genç kızlığımızdan beri her sinirli olduğumuz zaman bir erkek tarafından bize sorulan bu saçma soruyla karşılaşırız ”Ayın o döneminde misin?’’. Gerçekten de bu sorunun cevabını mı merak ediyorsunuz? Her ne kadar kadınlar da zaman zaman birbirlerine bu soruyu yöneltseler de, konu hakkında yüzeysel 1-2 şeyden başka hiçbir şey bilmeyen bir erkeğin ukalalık yapması çok sinir bozucu.

Şişman kadınlarla dalga geçmeleri

Sırf 36 beden olduğum için kilolu kadınlarla dalga geçme hakkını elimde tutmuyorum. Aynı şey erkekler için de geçerli. ”Şişman kadınlardan hoşlanmam.’’ diyen bir erkek kim için, nasıl ve ne kadar çekici olabilir ki?

”Tıpkı annen gibisin” lafı

Bunu söylerken hem annenizi aşağılıyor hem de sizi! Bir erkeğin gerçekten de üstüne vazife olmayan bir yorum!

”Bana annemi hatırlatıyorsun” demeleri

Sizin annenizi aşağılamayan bir laf olsa da kendi annesine benzediğinizi söylemesi de hiç çekici bir durum değil! Sevgilinizin annesi mükemmel bir kadın olsa bile siz ona benzemek istemiyor olabilirsiniz ve hiçbir kadın, erkeğin şefkatli duygular beslediği annesine benziyor olmak istemez. Erkekler, eşlerini anneleriyle kıyaslamamalılar.

Başka bir kadını tarif ediş şekilleri

Birine sınırı aşmayan, zararsız iltifatlarda bulunmasında bir sakınca yok. Ama bu iltifatların sınırı aşmalarına ve sevgilinizi rahatsız edecek noktaya gelmelerine gerek yok.

Cinsel dürtüleri hakkında konuştukları

Erkekler, kadınları cinsel marifetlerinden bahsederek etkilemekten hoşlanırlar fakat bir erkek asla cinsel marifetleriyle böbürlenmemelidir.

Eski sevgililerinden bahsetmeleri

İster kıyaslamak için ister onu kötülemek için, nasıl olursa olsun, bir erkek asla size eski sevgilisinden bahsetmemelidir. Kadınlar, eski sevgilinin ne kadar kötü yemek yaptığından değil, kendilerinin ne kadar güzel yemek yaptıklarından bahsedilmesinden hoşlanırlar.

Arkadaşlarımızı kötülemeleri

Bir erkek asla sevgilisinin arkadaşlarını kötülememelidir. Özellikle de çocukluğumuzdan beri tanıdıklarımızı. Sonuçta arkadaşınız mükemmel olmayabilir ama siz ne zaman ihtiyaç duyduysanız o zaman arkadaşınız yanınızdaydı. Arkadaşınız size kötü davranmadığı, sizden faydalanmadığı sürece sevgiliniz arkadaşınıza saygı duymak zorundadır.

İşinizi aşağılaması

İster bir şirkette yönetici olun, ister yönetici sekreteri, ne iş yaparsanız yapın sevgiliniz çalıştığınız işe saygı duymalı. Dünyanın en havalı işi olmasa da paranızı dürüst bir şekilde kazandığınız sürece sizi yargılamak onun haddi değildir.

 

Evet bayanlar, işte erkeklerin bildiği, bizim asla hoşlanmadığımız durumlar. Sizin eklemek istedikleriniz var mı?

Erkeklerin Duygularını Belirtme Şekilleri

Erkekler sinir bozucular ama aynı zamanda da son derece tatlılar, gizemliler ama aynı zamanda açık sözlüler ve kimi zaman duygusuz gibi görünseler de hislerini gösterdikleri pek çok farklı tarz var.

 İşte duygusuz sandığınız sevgilinizin size duygularını gösterme şekilleri, artık onun size karşı olan hislerinin büyüklüğünü anlamak elinizde!

Bağlılık

Bir erkek size bağlılık gösteriyorsa, ilişkiniz konusunda ciddi demektir. Sonuçta hepimiz erkeklerin ciddi ilişkilerden kaçındıklarını biliyoruz. Eğer ciddi bir ilişkiye adım attılarsa, sorumluluk almak istiyorlar ve sizinle olmak istiyordurlar. Kısacası bir erkeğin sizi sevdiğini gösterme şekli size bağlı olmasıdır.

Sırlarını sizinle paylaşmak

Eğer bir erkek sizinle sırlarını paylaşıyorsa, size gerçekten güveniyor ve sizi gerçekten seviyor demektir.

Sizinle hava atmak

Eğer sizi yakın arkadaşlarıyla, ailesiyle tanıştırıyor ya da arkadaşlarının yanında size rahatça kocaman bir öpücük veriyorsa sizi gerçekten sevdiğine emin olabilirsiniz. Çünkü bunları yaparken size ne kadar önem verdiğini de size gösteriyordur.

”Seni seviyorum” demek yerine bunu hareketlerle göstermek

Kimi zaman ”seni seviyorum” deseler de erkekler genellikle bunu söylemek yerine davranışlarıyla göstermekten daha çok hoşlanırlar. Duygularını göstermek için, evinizde bir yerleri tamir edebilir, eve sürpriz bir hediyeyle gelebilir, çöpünüzü sizin için dışarı çıkarabilir… sözcüklerine değil yaptıklarına önem gösterin.

Sizi mutlu etmek

Sizin mutluluğunuz yatak dışında da onun için önemliyse, onun sizi sevdiğinden emin olun.

Sizi dürüstçe dinlemek ve cevap vermek

Eğer siz onunla konuşurken sizi dikkatle dinliyor ve sorularınıza dürüstçe cevaplar veriyor ya da anlattıklarınıza yorumlar yapıyorsa, onun sizi sevdiğinden emin olun. Çünkü ancak seven bir erkek karşısındaki kadının sözlerini dikkatle dinler.

 

Mutluluğu sözlerde değil, hareketlerde arayın!

Erkek Tavlama Sanatı

Kedi fare

Bir erkekle ilk beraber vakit geçirmenizden sonra meşgul bir kadın imajı çizin. Eğer size tekrar buluşmayı teklif ederse, ilk teklif ettiği tarih için müsait olmayın. Eğer sohbetiniz sırasında teklif getirmezse siz, ”Bir ara tekrar görüşmeliyiz.’’ diyerek ona sizi tekrar arama fırsatı verin. Ama siz planı oluşturmayın. Ona mesaj atmak için 1-2 gün bekleyin ve mesajlarına hemen cevap atmayın. Merak edilir ve zor ulaşılır olun.

Kaçınılmaz öpücük

İlk öpücük her zaman biraz garip ve zordur. İki taraf da gergin olur ve ilk adımı atmaktan çekinir. Ama ilk öpücük gerçekleştikten sonra da iki kişinin arasında kimyasal çekim olup olmadığı anlaşılır. Eğer aranızda böyle bir çekim yoksa, bu ilişkiyi fazla uzatmaya da en baştan gerek olmadığını anlarsınız.

İlk adımı atın

Artık erkeklerin bize çıkma teklif etmelerini beklediğimiz zamanlar geçti. Eğer birinden çok hoşlanıyorsanız reddedilme riskini de göz önüne alın ve ona birlikte bir şeyler içmeyi teklif edin. Böylelikle ”Acaba” derdinden kurtulursunuz.

Kendinizi geri çekin

Bir önceki maddeden sonra bu kulağa biraz garip gelmiş olabilir ama ilk adımı siz attınız diye peşinden koşan da daima siz olacaksınız diye bir şey yok! Kızların bir numaralı kuralı karşısındaki erkeğin, kadının sevgisinden asla %100 emin olmaması gerektiğidir. Onun asla sizin hisleriniz hakkında kendinden emin olmasına izin vermeyin.

Arama sırası

Bir erkekle telefon alışverişi yaptıktan sonra ilk arayan siz olmayın. Eğer sizden gerçekten hoşlanıyorsa mutlaka sizi arayacaktır. Ama bir kere sizi aradıktan sonra ikinci kez araması için beklemeniz gerekmez. İkinci arayan siz olup, ondan hoşlandığınızı anlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Onu bekletin

İlk buluşmanın sonunda onunla birlikte olmayın. Bir erkeği tavlamanın en kesin yolu onu cinsellik için bekletmektir. Aksi taktirde size olan ilgisi çabucak geçer ve bir gizeminiz kalmaz. Unutmayın ki erkekler avcı olmayı ve kovalamayı severler. Cinsellik için beklemek onun size olan saygısını da arttıracaktır.

Erkeklerin Gönderdiği Karışık Sinyalleri Okuma Rehberi

Bazen erkeklerin bize gönderdikleri sinyalleri okumamız zordur. Biz, bu konuyu sizler için aramızda tartıştık ve işinize yarayacağını umduğumuz ipuçlarını bir araya topladık.

Konuyu anladığınızdan emin olun

Çoğu zaman erkekler bizlere gayet net sinyaller gönderirler ama biz kadınlar, görünenden fazlası olduğunu düşünüp, onları okumaya çalışma hatasına düşeriz. Eğer bir erkek size gülümsüyorsa, onun sizden hoşlandığını ya da sizinle çıkmak istediğini düşünmemelisiniz. İnsanlar sürekli birbirlerine gülümserler. Onun gülümsemesinden anlam çıkartmadan önce, karşınızdakinin kişiliğinin mi böyle olduğunu, yoksa size gerçekten de bir mesaj mı vermeye çalıştığını anlamaya çalışın.

Bazı maddeler insanları etkilerler

Eğer bütün gece alkol almış bir erkekle konuşuyorsanız ve size normalden daha samimi davrandığını düşünüyorsanız bunun farkında olun ve her söylediği sözü bunun bilincinde olarak dinleyin. Çoğu insanın kişiliği alkol aldığı zamanlarda değişir. Erkeklerin çoğu alkol aldıklarında daha flörtöz bir havaya bürünürler ve çoğu zaman ilgilendikleri tek şey sekstir. Hoşlandığınız kişiyle o alkol almadığı bir zaman konuşmanız, onu tanımanız ve niyetini anlamanız açısından daha sağlıklı olacaktır.

Arkadaşlarıyla konuşun

Bir erkeğin arkadaşlarıyla konuşmak, onun size gönderdiği karışık sinyalleri anlamanıza yardımcı olabilir. Arkadaşları sayesinde size karşı hisleri olup olmadığını öğrenebilirsiniz ve eğer bir de arkadaşları sizi seviyor ve size yakın davranıyorlarsa, oldukça avantajlısınız demektir.

Onu biraz tanımaya çalışın

Hoşlandığınız erkekle birlikte vakit geçirmeniz, onun kişiliğini anlamanızı sağlar ve böylece yapısının mı flörtöz olduğunu yoksa sadece size karşı mı öyle davrandığını daha iyi anlarsınız.

İyi kalpli erkekler gerçekten de var

Günümüzde, hala, etrafına karşı son derece nazik ve insanlara iltifat etmekten hoşlanan erkekler var. Her ne kadar bazıları bunu flört etmek olarak algılasalar da, bu sadece o kişinin nazikliği de olabilir. Bu da, size, sizden hoşlandığını düşündüğünüz kişinin neden çıkma teklif etmediğini açıklayacaktır. Hoşlandığınız kişinin başkalarına nasıl davrandığına dikkat edin. Sadece size değil, herkese karşı nazik davranıyor olabilir. Belki de naziklikle flörtün sinyallerini karıştırıyorsunuzdur.

Bazen unutabilirler

Bazı erkekler gerçekten de sadece size söyledikleri şeyleri veya size nasıl davrandıklarını unutabilirler. Bir erkeğin karışık sinyallerini okumaya çalışırken hafızasını da göz önünde bulundurun. Ayrıca hayatının bu döneminin çok yoğun olabileceğini de unutmayın. Mesela, size arayacağını söylemiş olabilir ve daha sonra da aramamış olabilir. Bunun için pek çok sebep vardır. Kısacası, dert etmeyi bırakın ve aramamasının nedeninin yoğunluğu, telefonunuzu kaybetmiş olması gibi basit nedenler de olabileceğini aklınızdan çıkartmayın.

Ciddi bir ilişki istemezler

Diyelim ki son zamanlarda sık sık, baş başa bir yerlere gidiyorsunuz ve size karşı o kadar nazik ve flörtöz ki siz her şeyin mükemmel gittiğini düşünmektesiniz. Fakat birden işler bozuluyor. Peki, bu ne anlama gelir? Neyi yanlış yaptınız? Tabii ki de hiçbir şeyi! Karşınızdaki kişi büyük bir ihtimalle uzun soluklu bir ilişki istemiyordur.

Bazı erkekler gösteriş yapmaktan hoşlanırlar

Erkeklerin sinyallerini anlamaya çalışırken aklınızdan çıkartmamanız gereken bir diğer şey de, onların, etrafa karşı maço imajını sergilemekten hoşlandıklarıdır. Arkadaşlarının yanında sizden hoşlanmıyormuş gibi davranacak pek çok erkekle karşılaşabilirsiniz. Fakat arkadaşları etrafta değilken sizi sürekli arayıp ilgi gösterebilir. Belki de arkadaşlarının yanında ‘’duygusal adam’’ imajına sahip olmak istemiyordur.

Kafaları karışabilir

Bazen de erkeklerin kafası karışmış olabilir. İşte bu gibi zamanlarda onların sinyallerini anlamak gerçekten de zordur. Bazıları kendilerinin ne istediklerini bilmiyor bile olabilirler. Bu nedenle de sık sık fikir değiştirebilirler.

Korkabilirler

Belki de sizden gerçekten de hoşlanıyor ama ondan hoşlanmayacağınızdan korkuyordur. Herkes reddedilmekten korkabilir. Yani, eğer sizinle iletişime geçtiği ilk zamanlar kendine güvenli ve rahat görünürken birden geri adım atmaya başladıysa belki de sadece reddedilmekten korkmuştur. Belki de ihtiyacınız olan tek şey sizin de ondan hoşlandığınızı ona hissettirmenizdir.

İletişim her şeyin anahtarıdır

Karışık sinyalleri anlamanızın en doğru ve kesin yolu onu tanımanızdır ve bunun için de iletişim şarttır. Onunla konuşun, hoşlandığı şeylerin ve ilgi alanlarının neler olduğunu öğrenin. Üstelik iletişim, başarılı bir ilişkinin de anahtarıdır.

Erkeklerin Kadınlardan Beklediği 7 Romantik Davranış

Bir ilişkide çoğu zaman erkeklerden romantik jestler yapmaları beklenir. Fakat, bizce kadınlar da erkeklere romantik jestler yapmalılar. Üstelik size önereceğimiz romantik davranışlar, erkeğinizin de çok hoşuna gidecek!

1. Ellerinizi kullanın

Partnerinize dokunmaktan çekinmeyin, beraber bir yere yürürken elini tutun ya da içinizden geldiği an ona sarılın. İçinizden ne yapmak geliyorsa onu yapın. Böylece erkeğiniz, sizin onu ne kadar sevdiğinizi de anlayacaktır.

2. Ona hediye verin

Eşinize veya sevgilinize sürpriz yapmanın en eğlenceli yolu, ona ihtiyacı olduğu ya da hoşuna gideceğini düşündüğünüz bir şeyi, beklemediği bir zamanda almaktır. Ya da daha da basiti, onun en sevdiği şekerden bir paket alın ve iş yerine götürerek sürpriz yapın. Ne kadar sevineceğini kendi gözlerinizle görün!

3. Ona sürpriz yapın

Partnerinize yatakta kahvaltı hazırlayarak onu şaşırtın ya da ona uzun, rahatlatıcı bir masaj yapın. Kısacası beklemediği bir şeyi yapın ve onu mutlu edin.

4. Öpün

Evet, sık sık öpüşüyor olabilirsiniz ama biz farklı bir şeyden bahsediyoruz. Ona, Hollywood filmlerini aratmayan tutkulu, büyük öpücükler verin! Yağmur altında, elleriniz saçlarında gezinirken, güneş pırıl pırıl parlarken ya da onu gizlice bir köşeye çektikten sonra. Bu öpücüklere bayılacaktır!

5. Ona yazın

Artık aşk notları ve mektuplar çok azaldı. Peki, ona neden hoş bir sürpriz yapmayasınız? Güzel bir mektup takımı alın ve ona el yazınızla, onu ne kadar sevdiğinizi ve neden sevdiğinizi anlatan mektuplar yazın. Bu, hem ileride saklayacağınız bir anı olacak, hem de onu çok mutlu edecektir.

6. Süslenin

Bir dahaki randevunuzda güzelce süslenin ve gözlerini kamaştırın! Uzun ilişkiler ve yoğun iş hayatı nedeniyle uzun süredir eskisi gibi süslenmiyorsanız, bu onu çok mutlu edecek ve ona önem verdiğinizi anlamasını sağlayacaktır.

7. İlgilenin

Partnerinizin tuttuğu takımla, hobileri ve yetenekleriyle ilgilenmeniz onun için son derece romantik bir harekettir. Üstelik arada bir onun ilgi alanından da konuşmanız adil olacaktır ve ona ne kadar değer verdiğinizi görmesi, onu çok mutlu edecektir.

 

Kısacası hanımlar, romantik jestlerin hep tek taraflı olmasını beklemeyin. Erkeğinizi ne kadar sevdiğinizi ona bu jestlerle gösterin.

Erkekler Bir Kadında Ne Ararlar?

Erkeklerinin zihninin çok da karmaşık olmadığı, erkekleri çözmenin çok kolay olduğu söylenir. Halbuki zaman zaman erkeklerde ”duygu” dediğimiz garip davranışlarla karşılaşmamız da mümkün olabiliyor!  

Kafanızın karışmaması için, bütün dünyadaki erkeklerin bir kadından beklediği 10 şeyi sizin için yazdık! 

1. Seks 

Bunun ilk sırada geldiğine kimsenin şaşırmadığından eminiz! Erkekler, hemen hemen her an ve her yerde seks yapmaya hazırdırlar. Ama aynı zamanda seksten daha fazlasını da isterler. Elele tutuşmak, sarılmak da hoşlandıkları şeyler arasındadır. 

2. Dürüst tepkiler 

Numara yapmayın, erkekler doğal kadınlardan hoşlanırlar ve doğal olmadığınız zamanlarda, belli etmeseler de, bunu anlarlar. 

3. İltifat 

Erkekler de kadınlar kadar övgü ve iltifattan hoşlanırlar. Güzel göründüklerinde bunu onlara söyleyin. 

4. Gülmek 

Erkekler de kendilerini güldüren kadınları çekici bulurlar. Üstelik güzel gülümseyen kadınlara karşı da zaafları vardır! 

5. Kabullenmek 

Erkekler, onları oldukları gibi kabullenmemizi isterler. Kadınların yaptığı en büyük hata, bir ilişkiye ”Nasılsa onu değiştiririm.” diyerek başlamaktır. Bunu sakın yapmayın ve küçük kusurlarını görmezden gelmeyi bilin. 

6. Dürüstlük 

Dürüst olmayan bir ilişki, ilişki değil kandırmacadır. Eğer bir erkekle gerçekten ilgileniyorsanız, en başından dürüst olun. 

7. Alan 

Erkeklerin zaman zaman kendilerine ait alanlarının olmasına ihtiyaçları vardır. Ona bu zamanı tanıyın ve onu boğmayın.  

8. İletişim 

Kendinizi ifade etmekten kaçınmayın! Her zaman aynı fikirde olmayabilirsiniz fakat erkek arkadaşınızın sizin kendi fikirlerinizin olduğunu görmesi onu gururlandıracaktır. Güçlü kadın, seksi kadındır. 

9. İnanç 

Erkeğinizi seviyorsanız, onun hayallerine en az kendisi kadar inanın ve destekleyin. 

10. Güven 

Eğer iki kişi birbirine güvenmiyorsa, o ilişki bitmeye mahkumdur. Bunu unutmayın ve sürekli onu kontrol etmekten, hesap sormaktan kaçının ve erkek arkadaşınıza güvenin. 

 

Karşılıklı saygınızı asla yitirmeyin ve onu sevdiğinizi ona göstermekten kaçınmayın. Böylece mutlu ve sağlıklı hatta, mükemmel bir ilişkiye sahip olacaksınız.