Seks Yaparken Forma Girmenin Yolları

0
810

Sekzersiz

Çok yönlü olmak her zaman en iyisidir. Bir taşla iki kuş vurabileceksek, neden vurmuyoruz öyle değil mi? Eşinizle ya da erkek arkadaşınızla, cinsellik yaşamak, sizin için harika zamanlar olabilir. Peki, seksin diğer faydalarını hiç düşündünüz mü? Doğru şekilde yaparsanız, seks, egzersize yani bir başka deyişle sekzersize dönüşebilir. Sonuçta seks yaparken kaslarınızı geriyorsunuz, sıkıyorsunuz ve bedeninizi şekilde şekle sokuyorsunuz. Bu durumda, seks yaparken, aynı zamanda egzersiz yapmanız da mümkün. Sekzersiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için okumaya devam edin.

Eğilin ve gerin

Hangi egzersizi yapıyor olursanız olun, açma ve germe hareketlerinin önemini hiçbir zaman unutmamanız gerekir. Açma ve germe hareketinde genellikle eğilir ve parmak uçlarınıza birkaç saniye dokunursunuz. Sekzersizde de fikir aynıdır, fakat yöntem biraz daha farklıdır. Açma germe sekzersizinde, yalnızca eğilin ve bacaklarınızı rahat olabildiğiniz kadar düz bir biçimde tutup ellerinizi önünüzde bulunan yatağa ya da koltuğa koyun. Erkeğiniz tam arkanızda olsun, fakat bacaklarınızın pozisyonuna dikkat edin.

Üstte olmanın faydaları

Çok fazla fiziksel güç gerektirdiğinden, kadınlar cinsel ilişki sırasında üstte olmaktan pek hoşlanmazlar. Ancak yine de kadın kovboy pozisyonu, stairmaster egzersizinden daha eğlenceli, öyle değil mi? Ayrıca kadınlar üstte olduklarında daha çabuk orgazm olduklarını söylüyorlar. Dahası üstte olmanın başka faydaları da var. Erkeğiniz sırtına dayamış otururken bacaklarınızı onun beline sarıp üzerine oturun ve bu şekilde aşağı yukarı hareket etmek için ellerinizi ve kollarınızı kullanın. Böylelikle kol kaslarınızı, pazılarınızı ve ön kolunuzu çalıştırmış olursunuz. Eğer kollarınız yeterince güçlü değilse, ayaklarınızın üzerinde durun ve baldırlarınızı çalıştırın.

Çömelin

Çoğumuz spordaki çömelme egzersizinden hoşlanmayız. Fakat yatakta erkeğinizle yapacağınız çömelme pozisyonunu gerçekten eğlenceli bulacaksınız. Erkeğiniz sırt üstü uzanmışken üzerine çömelmeniz yeterli olacaktır. Aşağı yukarı hareket etmek için kollarınızı ve bacaklarınızı kullanın. Fakat dikkatli olun, belinizi incitmek istemezsiniz. Bu hareketi oldukça yavaş yapmaya gayret edin ve herhangi bir yerinizin acıyıp acımadığını kontrol edin. Yorulduğunuzu hissettiğinizde durun ve nefes alın. Birçoğumuz bu pozisyona alışık değiliz ve ustalaşmak biraz zaman alacaktır.

Bacaklar omuza

Bacaklarınızı gerin hanımlar! Bir dahaki sefere erkeğiniz üstte, siz de sırt üstü yatarken bacaklarınızı gerin ve erkeğinizin omuzlarına yerleştirin. Bu, yalnızca bacaklarınızı germenizi sağlayıp, sevişmenize ahenk katmakla kalmayacak, karın kaslarınızın da çalışmasını sağlayacaktır. Vücudunuzun biçimine dikkat edin ve mümkün olduğunda sırtınızı kemer biçimine sokun –bu karın kaslarınızın yumuşayıp, gevşemesine neden olacaktır.

 

İşte bu kadar, birkaç ufak hareketle, hem seks hayatınız canlanacak, hem de forma girerek, yaza hazır olacaksınız.

CEVAP VER