Libidoyu Arttıran 6 Yiyecek

0
481

Kadınlarda düşük libidoya birçok etken neden olabilir. Bu etkenler arasında, çok çalışmak, uykusuzluk ve hormonlardaki düzensizlikleri de sayabiliriz. İşte bu noktada, libidonuzu arttıracak ve kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacak bazı besinler vardır.

İşte size libidonuzu arttırmaya katkıda bulunacak 5 lezzetli besin:

1. Kuşkonmaz

Kuşkonmaz, vücuttaki histamin üretimini arttırmaya yardımcı olan B vitamini folik asiti içerir. Histamin, kadınlarda ve erkeklerde cinsel isteği arttırır.

2. Avokado

Potasyum yüklü avokado, her iki cinsin de libidosunu arttırmada etkilidir. Ayrıca avokado, libidonuz yükseldikten sonra ihtiyacınız olan enerji ve dayanıklılığı sağlayacak folik asit açısından da zengindir.

3. Chili biberi

Eğer acı ve baharatlı yemeyi seviyorsanız, şanslısınız demektir. Bu biber, kan akışını hızlandıran ve sizi moda sokacak endorfin hormonunun salınımını tetikleyen kapsaisin adında bir kimyasal içerir. Bu kimyasal sayesinde, libidonuz doğal yollardan yükselir.

4. Maca kökü

Peru kökenli olan bu bitki, p-metoksi benzoil izotiyosiyanat adında afrodizyak özelliği taşıyan bir kimyasal içerdiği gibi, mineraller, amino asitler ve yağ asitleri açısından da zengindir. Perulular bu bitkiyi, doğurganlığı arttırmak için de kullanırlar.

5. Karpuz

Bazı uzmanlar tarafından ”Yeni Viagra’’ olarak adlandırılan karpuz, citrulline adı verilen ve kan damarlarını rahatlatarak, cinsel dürtüleri arttıran bir amino asit içerir. Bol bol karpuz tüketimi, libidonuzu oldukça yükseltebilir.

CEVAP VER