Kocanız Cinsel İsteksizlik mi Yaşıyor?

43
26713

Erkeklerdeki Düşük Libidonun Sonuçları

Düşük cinsel dürtüden bahsedildiğinde genellikle ilk olarak bu sorunu yaşayan eşin kadın olduğu düşünülür. Ancak eşleriyle cinsel ilişkiye girmeye ilgi duymayan birçok erkek bulunmaktadır.

Erkeklerin çoğu düşük libidoları olduğunu söylemekten çekinse de, bu durum eşlerinde fazlasıyla endişe ve kalp kırıklığına neden olabilir. Cinsel isteklerdeki farklılıklar, evliliklerde büyük sorunlara yol açabilir ve üzerine düşülmezse bu durum evliliklerin bitmesine bile neden olabilir.

Cinsellik ve evlilik uzmanlarına göre, çekingenlik ve arzu eksikliği, üç çiftten birini etkileyen en yaygın cinsel işlev bozukluğudur. Arzu sorunları ilişkideki yakınlık ve samimiyet gibi güzel duyguları tüketir. Evli beş çiftten biri ve evli olmayan fakat iki yıldan beri birlikte yaşayan on çiftten üçü, cinsel olmayan (yılda on seferden fazla cinsel ilişkiye girilmemesi) evlilik ve ilişki sürdürmektedir.

Evli Kadınların Yorumları

Aşağıda bu durumu yaşayan bazı kadınların yorumlarını sizinle paylaşmak istiyoruz. Yorumlardan, bu sorunun evliliklerin üzerindeki yıkıcı etkisini daha net anlayabilirsiniz.

”Kendimi çok yetersiz ve kötü hissediyorum.”

 • ”Ne zaman bir evlilikte yaşanan cinsel tatminsizlikten konu açılsa, kadının cinsel dürtülerinin azaldığından ve erkeklerin daha fazlasını istediklerinden bahsediliyor. Medyada da kadınların değil, erkeklerin cinsellik konusunda daha istekli oldukları konusunda vurgu yapılıyor. Yalnızca iktidarsızlık söz konusu olduğunda, erkeklerin azalmış cinsel dürtüsünden bahsediliyor. Arkadaşlarım ve çevremden duyduklarım sayesinde, her gece fiziksel ilgisizlikten dolayı yastığına sarılıp ağlayan tek kadının ben olmadığına inanmaya başladım.”
 • ”Bana dokunması, biraz ilgi göstermesi için ona gerçekten yalvarıyormuşum gibi hissettim. Zavallı bir kadın gibi…”
 • ”Kocam tarafından kabul edilmediğimi ve reddedildiğimi hissediyorum, başka birinin daha bana söylediği gibi çirkin, sevilmeyen ve önemsiz olduğumu düşünmeye başladım.”

”Bu durumu kabullenmeye başladım.”

“Sevdiğin ve saygı duyduğun ancak fiziksel yakınlığa ilgi duymayan harika bir eşle evli olmak çok zor. Evliliğimizin 15-16 senesi boyunca ayrı yattık ve arada sırada seks yaptık. İyi anlaşıyoruz, aynı şeylerden hoşlanıyoruz ve çok ender tartışıyoruz. Fakat yatak odasında, hissettiğim o derin üzüntü başa çıkabileceğimden çok daha büyüdü. Herkes bizim mükemmel bir çift olduğumuzu düşünüyor, fakat bu tamamen yalan. Birçok kez ona, benim ihtiyaçlarım konusunda içimi döktüm, sevecen ve kibar bir şekilde ‘tamam, bunun üzerinde çalışalım’ cevabı aldım ancak ilişkimizde hiçbir değişim olmadı. Sevgi anlamında ihmal edilmek büyük bir acı ve bu hayal kırıklığımı hiçbir şekilde ifade edemiyorum. Sonunda eşimin ve benim cinsel istek açısından farklı olduğumuz gerçeğini kabul ettim. Bu, onun kötü bir insan olduğu ya da beni sevmediği anlamına gelmiyor. Bu sadece onun sevgisini farklı şekillerde gösterdiği ve benimkinden farklı ihtiyaçları olduğu anlamına geliyor. Fakat bu aynı zamanda benim bir 15 yıl daha bu şekilde yaşayabileceğimi de göstermiyor. İşte üzüntü de burada devreye giriyor. Onu bırakmak ve birlikte kurduğumuz bu yaşamdan vazgeçmek istemiyorum, fakat bu hayatın bir parçası ve bu bedeli ödemek istemiyorum.”

”Sorunu kendimde arıyorum.”

“Yıllarca kocamın benim kadar fiziksel yakınlığa ilgi duymamasının benim hatam olduğunu düşündüm. Belki yeterince güzel ya da seksi değildim. Belki de iyi bir eş değildim. Bu yüzden çabalayıp, ideal eş olmaya çalıştım. Özgüvenim gün geçtikçe azaldı, işimi kurup kendimi meşgul etmeye çalıştım. İki sene önce, uğraşacağım hiçbir şey kalmadı. Bu son iki yılda üzüntüm ve depresyonumla yüzleşmek zorunda kaldım. Bazı insanlar buna orta yaş krizi dediler, bana kalırsa bu tamamen gerçeğin yansıması. Birkaç ay bir danışmanla görüştüm. Hala bunun benim sorunum olduğunu düşünüyordum ve kendimi düzeltmeye çalışıyordum.”

”Kendimi suçlu hissediyorum.”

“En kötü kısmı reddedilmek miydi? Yoksa kibarlık mıydı? Bazen reddedilmenin dışında, keşke kızacağım bir şey yapsa diyorum. Kocamın gösterdiği kibarlık, nezaket ve içten sevgisi bunu daha da zorlaştırıyor. O harika şeyler yaptıkça, ben daha fazla cinsellik istediğim için kendimi suçlu hissediyorum.”

”Kocam çaba göstermiyor.”

“Kocamdan, benimle hiç seks yapmasını istemesem, bu onu çok mutlu ederdi. Ve bu durumun beni ne kadar üzdüğü hakkında da konuşmayı sevmiyor. Sadece üzgün olduğunu söylüyor! Kocamı çok seviyorum ve durum tam tersi olsaydı aramızı düzeltmek için ben elimden geleni yapardım diye düşünüyorum. Onun asla kendisini, benim şu anda hissettiğim gibi hissetmesini istemezdim. Eğer gerçekten duygularımı önemseseydi bu konuda çözüm üretirdi, çünkü beni geri çevirdiğinde bu gerçekten canımı acıtıyor.”

”Sorun kocamda olabilir.”

 • “Birçok erkek, cinsellikle ilgili sorunları olduğunu kabul etmek istemiyor. Bana kalırsa bu içlerinde ya vardır ya da yoktur. Siz kıyametler koparabilir ya da kendinizi öldürebilirsiniz, fakat libidosu yoksa yoktur. Ancak esaslı adımlar atmadan ve evliliğinizle ilgili ciddi kararlar önce, denemeye devam etmemiz gerekiyor.”
 • ‘Cinsel dürtüsü olan’ eş olmanın verdiği duygusal gerilimden bahsetmek istiyorum. Kocamın sorunu hormonsal ya da tıbbi de olsa, yine de neden beni çekici bulmuyor gibi düşüncelerle güvensizlik ve şüphe yaşıyorum. Bu düşünceler gerçekten beni ve ilişkimizi bitiriyor”

”Bu durum, evliliğimize zarar veriyor.”

“Bu hayatın eksik olamayacak kadar büyük bir parçası. Farklılıklarımız olduğu gerçeğini kabul ediyorum ama yine de bu gerçekten çok üzücü. Çünkü onu çok seviyorum ve biliyorum ki o da beni seviyor. Gerçekten seviyor, fakat bu şekilde yaşayamam. Çok acı verici ve üzücü. Bu sorun yayılmaya ve gerçekten iyi olan ilişkimizin diğer kısımlarına da zarar vermeye başladı. Artık geriye neredeyse hiçbir şey kalmadı. Hiçbir şey hissetmiyorum. Ama hala kendimi seviyorum ve hala kendime sahibim.”

”Kendime güvenim sarsıldı.”

“Sevgimi istediğim şekilde ifade ettiğimde, kendimi boşlukta ve reddedilmiş hissetmeye başlıyorum. Karşıdan sevgi gelmediğini görünce, üzüntü, kafa karışıklığı ve reddedilme ve hemen ardından da kasvetli bir yalnızlık hissediyorum. Bu acıya daha fazla dayanamadığım bir noktaya geldim. Sanırım daha da kötüsü, bir kez daha ilişkiye girmemizin, beni gerçekten sevip sevmemesinin, şişman olmamın, çirkin olmamın ya da güzel kokmamamın, onun için, o kadar da önemli olmadığını fark etmemdi. Başka bir deyişle, kendimden hoşlanmamaya ve bende bir sorun olduğunu düşünmeye başlayacaktım. Fakat sorun bende değil, bunu biliyorum. Onunla birlikte olmak kendimden hoşlanmamaya başlamama sebep oluyordu. Bunu fark ettiğimde, kendime, buna değip değmediğini sordum.’’

 

İşte evliliğinde cinsellik yüzünden sorun yaşayan kadınların yorumları. Kocaları tarafından istenmedikleri için genelde sorunu kendilerinde arıyorlar ve evlilikleri git gide kötüleşiyor. Eşlerin cinsel isteksizliği, birçok evlilikte sıkça görülen bir durum haline geldi. Eğer siz de aynı sorunları yaşıyorsanız, mutlaka bir evlilik danışmanına başvurmanızı tavsiye ederiz.

43 YORUMLAR

 1. neden hep bayanlar sürekli kocasında arıyorlar hatayı.

  Eşimde benden kaçıyor ne olacak bu evleneli 1 yıl oldu ama hala cinsellikle ilgili birşey yok

  aklıma takılıyor sürekli beklediği biri mi var acaba başka birşeymi var diye kendimi yiyip bitirdim. güvenim sonsuz ama bayanlar erkeklerini yani eşlerini anlamaları lazım . doktara da gittik ve cinsellikle alakalı olarak hiç bir şey hala yok düzelmiyorda.

  sonrada bayanlar eşim beni aldatıyor yok başkalarıyla oluyor diyor

  tabi olur çünkü erkekte bazı şeyler beklerler eşlerinden buna karşı ret yirse erkek kafasında büyütür durur ve tartışmalar çoğalır

  Ama bayanların çoğu ile bu vajinusmus hastalığı dedikleri şeyin yarısından fazlası yalan çünkü bir bayan o erkegini sahiplenmezse veya geçmişinde başka biriyle yaşadıysa bu olayı evlendiği kişiyede vajinusmus hastalığını ortaya koyuyor benim bu 2 evliligim önceki ile bu sorunu yaşadım çünkü ama çoğu bayanında günahına girmek istemem beliki gerçektir hasta olabilir normal ama yalan söyleyenlerede hiç birşey demeyecegim bali o erkegin başını yakmasınlar tek rica ettiğim bu abartılı birşey yazdıysam kusurumu af edin

 2. Ben 6 yillik evli bir bayanim esime de cok asigim o da bana oyle. Onu cok arzuluyorum. Ama iliskiyi baslatan taraf genelde ben oluyorum. Evde bakimli ve sexi olmaya ozen gosteriyorum ama o genellikle 5 dakikayi gecmeyen iliskimizden sora uyuklamaya basliyor. Ozellikle cumartesi gunlerini bekliyorum cunku hem gun boyu evde hem ertesi gun evde yani rahat bi ortam onu rahatlatmak icin ben daha hareketli taraf oluyorum ama o bana bosaldiktan sonra uykum geldi diyor. O an cok utaniyorum. Sanki ben zorla onunla birlikte olmusum gibi. Devamini istedigimi ve onun bunu bile bile beni reddetmesi cok canimi acitiyor. Tv de film izledigi zaman ertesi gun is de olsa umurunda degil ama yatakta… Artik beni istemiyor ve sadece ihtiyaclarini karsilamak icin birlikte oluyor gibi geliyor… Artik her yasadigimiz birliktelikte “uykusu gelecek yine yarim kalacak” gerginligini yasiyorum.
  Belki de sorun bende
  bilmiyorum…

 3. Esim 3 ayda bir falan benimle birlikte oluyor iliski sirasinda hersey cok iyi.yalniz aylar geciyo tik yok sordugumda yorgunum diyip arkasini donmesinden aci ne varki.ustelik cevremde herkesin guzelligimi kocamin ne sansli oldugunu duyarken hergece ne yasadigimi ben bilirim artik napacagimi sasirdim kafam kalbim cook yorgun

 4. Merhabalar,
  Değişimi sadece ekonomide değil, cinsellikte de aramalıyız.
  Benim kocamda da aynı sorunlar var.
  Erkeklerin cinsel yapılarıyla ilgili olarak web sayfalarından
  bilgiler araştırdım. Onların bedeni zamanla erkeklik hormonu
  üretme konusunda zayıflıyormuş, yani kadınlaşmaya doğru
  kayma varmış. Benzer şekilde zamanla kadınlarda da erkeklik
  hormonu artıyormuş. Sanki bir rol değişimi satır arasında
  fısıldanıyor.

  • O dediğiniz durum çok ileri yaşlarda baş gösterir ayriyeten cinselliği bu denle etkilemez. Etken(ler) belli ama kimse dillendirmiyor: sağlık yani beslenme ve spor. Spor yapan vucut tembellik yapmaz (boşuna dememişler tembelin çocuğu olmaz diye) Eşiyle bu tür sıkıntılar yaşayanlara söylüyorum sabahlari kocanızı/hanımınızı elinden alıp sabah yürüyüşüne çıkarın. Güne dinç başlayan bir beden zamanla doğallaşacaktır bilmem anlatabiliyor muyum 😉 Ünlü bir uzman günde 5000 adımın bile çok etkileyici olduğunu söylüyor.

 5. kime nasıl söylesem bilmiyorum eşim iki üç ayda bir birlikte oluyoruz ve daha yaşımız 23 on aylık evliyiz yani 20 senelik gibiyiz ama tamam beni seviyo asla beni kırmıyo ama yorgunum. Diyo hemen uyuya kalıyo çok üzülüyorum gözüme uyku girmiyo ona diyorum hayatında birimi var kızıyo saçmalama diyo ne yapım Bilmiyorum hastaneye mi gitsek acaba yardimci olursaniz sevinirim

 6. 1.5 senedir evli bir kadinim evlenmeden önce çok istekli beni arzulayan bir adam vardi karşimda..evlenince nasil isteklerine karsilik veririm diye düşünüyordum..evlendik ilk ay bana dokunmadi istemedi bana ben nedenini sorgulamaya başladığımda kaba cevaplarla karsilastim onu zorluyormusum gibi hissettirdi bana hatta sen cok isteklisin ben sana yetisemem bile dedi…zaten düzenli bir cinsel hayatimiz olmadi hep araliklarla bazen de sık…cocuk dusunmeye basladik ama onda hicbir hareket yok suratini asiyor ben konusmak istedigimdeyse boyle yapinca hic istemiyorum diyor nasil davranacağımı sasirdim artik p

  • Mermaba ben atmis yasidayim,cinsiyetim Erkek.Bu sorunlar sedece cinsiyetlen alakali deyil,olay isan beyninde ceryan ediyor,ben size söyle birsey sorsam ne dersiniz,sadakat ve sorumluluk ölcüleriniz,yalnis anlasilmasin aldatmadan bahsetmiyorum.Sosyal davranislariniz,bakin özelliklen erkekler beyinlerinde yigar söylemez.Kisacasi davranislarinizdan giyim kusaminiza kadar dikkatli olmaniz lazim.Izah edemiyeceginiz hic bir hareketi yapmamaniz lazim,cunku evliligi temel direkleri olan,inanmak,güvenmek,sadakati yikar.Kisacasi evlliginizi ilk gününde ihtibaren dikkatli ve dürüst olmaniz lazi.Tepeden tirnaga kendinize bir öz elestiri yapmaniz lazim.

 7. Evlenmeden önceki hal ve tavrın arkası boyle mi olacakmış…. Kocam 3 dk lık zevkinden sonra uyuyor, saatlerce uyanmıyor. Horul horul.. Tek iyi tarafı boyle bir adam asla aldatmaz çünkü karşı tarafı asla memnun edemeyecek.. Artık istemekten Yoruldum.. İnsan vücudunda sıcaklığını hissettiği, oksandigi, saçlarına kadar opucuklerle dolu bir zaman geçirmek isterken.. 2 cup cup pufff….. Her yaptığımızda ve bittiğinde kalbim paramparça oluyor.. Ağlamaya başlıyorum sessizce.. Uyuduğu için görmüyor.. Tatmin olduğum zamanlarda da ona sarılıp ağlıyorum.. Çok duygusal bir ana dönüşüyor.. Onu çok seviyorum ama bu durum hiç kimsenin başına gelmesin.. Zor..

 8. Bende on senelik evliyim esimle birbirimize asık evlendik aslında hersey basta güzeldi taki üç sene sonra cocugumuz olmayacagını ögrenene kadar eşimin bir rahatsızlığından dolayı olmadı ve bu dönemden sonra cinsel hayatımız gitgide azalmaya basladı hep ben istiyorum olsun diye ugrasıyorum o hep yorgun ayagım agrıyor uykum var diye hep yarın aksam yarın aksam gecistiriyor zaten o.isteksiz oluncada bir anlamı olmuyor birkeresinde benden gizli feys acmış bu elindeki birseyi satmak icin sahte isimle acılmış bir hesap ama yabancı bayanlarında resimlerini beyenmis bazılarıla arkadaş olmuş ama mesajlaşma yada yorum falan yoktu ben ögrenince öylesine birsey dedi bakit gecirmek icin sonra tabi ben sinirlenince bunlaramı bakıyorsun diye kapattı onu simdi yine yeni bir hesap acmış onuda buldum ama bu defa söylemedim takipteyim yine bazı yabancı bayanların resimlerini beyenmiş bazılarıyla arkadas bazılarınıda takip var yine yorum yok yada meaajlasma yok neden böyle yapıyor bilmiyorum benimde vicudum güzel arkadaslarım esin sana bayılıyordur vicudun cok güzel diyorlar evde acık dar seyler giyerim ama esim bakmaz bile bana nekadar seksi giyinsemde birsey söylemes dokunmaz bende hep isteyen zorlayam taraf olmaktan yoruldum bende kadınım istenmek arzulanmak beyenilmek istiyorum esimle cinsel hayatımız dısında cok uyumluyuz beraber konusuruz gezeriz tatil yaparız etrafımızdakiler bizi mükemmel cift derler ben her yolu denedim ama adamda istek yok ne yapmalıyım bilemiyorum esimide seviyorum ayrılmak istemiyorum böylede kendimi kadın gibi hissetmiyorum ona sordugumda bir sorun yok normal diyor bazen bana bu aksam istersen olabilir diyor yani ben istersem bende sen iatemiyorsunki hep yorgun uykusuz isteksissin zorla olmuyor diyorum tamam diyor simdi ben ne yapmalıyım

 9. 5 yilimizi bitireceği daha bu sorunu çözmüş değiliz.
  Çocuğumuz oldu onu bile bnm zorumla yaptık.
  Kadınlık özelliğimi yitirdim esim sayesinde
  Beni zorluyorsun diyor
  Tmm diyorum aylarca tik yok
  Soyluyorum anlatıyorum insan gibi yok,artıkhakaretlere bbaşlıyorum yok yok yok.
  Kavga ağız dalaşı…
  Seni seviyorum demeye korkar oldum soyleyemiyorsun
  Herseyimiz bitti özel güzel sosyal hayat.
  Ne acı
  Neredeyse boşanacak duruma geldik
  Bir daha konuyu acarsan sktr ol git diyor resmen.
  Çocuğumu da bırakgit diyor
  YYıllarca buna gözyumup bbekleyeceğim o zaman

  • Eşinizi çok sık mamalisiniz ona bazı şeyleri ağız la değilde hislerinizle yaptirmalisiniz onu hisler le oyandira caksiniz sesiniz le tahrik edecek siniz isteklerini oyandirir siniz mümkünse yatakta konuşmama mak ve nefesinizi bir birinize vererek sesiz çağırislar la konuşun iyi olur dertlerini dinleyin size karşı rahat olsun sikintin mi var canım ben senin eşinim paylaş benimle senin mutsuzlugun aylemizede yansıyor gibi dertlerine ortak olun iyi gelir mail benim yazmak isterseniz bazı özel konularıniz olabilir burdan söylemek ten cikinir olursunuz mail de yazın yardımcı olurum bitlis_hizan_yunus@hotmail.com

 10. Sevgili arkadaşlar hepinizin acılarını okudum.. Bende aynı konuyla muzdaribim 🙁 … Ve şu an çok acılıyım anlatamam.. Yeni evlendim 3.5 aylık yeni evliyim.. Evlenmeden önce eşimle cinsellikle ilgili çok güzel hayallerimiz vardı.. Fakat anlamadığım artık eşim beni arzulamıyor hep ben isteyince birlikte oluyor.. O da istediğim gibi olmuyor.. Ön sevişme yok.. Ve en acısıda eşim benim dudaklarımdan öpmüyor.. Yani öpüşme hiç yok :(… kendimi 20 yıllık evli gibi hissediyorum.. Bana karşı saygılı, ilgili davranıyor fakat bunlar yeterli değil.. Bu konuyu açtığımda o zaman ben sana yeterli gelmiyorum ayrılalım diyor 🙁 .. Ne yapacağımı şaşırdım ağlaya ağlaya gözlerim şişti.. Geç evlendim ama mutluluğu yakalayamadım.. Bir kadının en doğal hakkı arzulanmak, beğenilmek.. Yukarıda da bayan arkadaşlarımın yazdığı gibi komplekse sokuyor çirkinmiyim, seksi değilmiyim diye.. İçim çok acıyor.. Cinsellik iyi gitmezse derlerki erkeğin aldatır.. Ben seni seviyorum şefkatliyim bunlar ön plana çıkıyor diyor. Böyle bişey olamaz.. Cinsellik bir ihtiyaçtır.. Bu evlilik için herşeyimi verdim.. Benimde yastığım hep ıslak ağlamaktan.. Bebeğimde olamayacak.. 🙁 bizim gibi durumda olanlara sabırlar diliyorum arkadaşlar.. Hakkımızda herşeyin hayırlısı..

 11. Berfin hanım ışte bazen de savmak sevilmek herşeyi tamamlayamiyor insan evlendiginde bu insan beni mutlu edebilir mi diye düşünmeli siz bayanlar çoğu düşündüğü şey zengin olmasını isterler yada yakışıklı olmalılar bunlar yuvayi kormazlar görünüş peşinden kosmayin bence

 12. 9 aylık Evliyim ve evliliğimizin ilk günlerinden bu sorun başladı hava sıcak Ondandır dedim kışı bekledim kış geldi başka bahaneler sanırım bu hep böyle gidecek reddedilmek, istenmemek gerçekten bir kadın için çok Üzücü bir durum ve şuan 2 aylık hamileyim,bu hamilelik de benim zorumla oldu şuan çok pişmanım hamile olmasaydım artık bu Evliliği kesinlikle sürdürmezdim ama şuan kafam çok karışık napacağımı bilmiyorum bebeğimi aldırmayı bile düşünüyorum artık onu sevmediğimi daha iyi anladım çünkü bu konu yüzünden çok tartıştık ve gururum çok rencide oldu :(((

  • Kardeşim bende aynı kaderi paylaşıyorum 8 ay evliyim ama çocuk yok daha doğrusu adamda tık yok neyse.melis kardeş hamilesin hayırlı olsun Allah tamamını erdirsin sakın aldırmayı düşünme günaha girersin insallah çocuk olduğu zaman eşinde kendine gelir belki çocuk hayatınızı değiştirir neme lazım tamam güzel kardeşim .kardeşim diyorum ama yaş ını bilmediğimdendir

 13. burada bahsettiklerinizin tamamı, herhangi bir evlilik dahilinde, herhangi bir dönemde gerçekleşebilecek türden hadiseler. yani buraları okuyup, “oh be benim sorunum yok” diyorsanız bile, her an her zaman siz de sorunlu bir evlilik potansiyeli taşıdığınızı unutmamalı ve ona göre tedbirlerinizi hayatınıza entegre etmelisiniz. keza sorunlu bir cinsel hayatı olan çifler de, bunun sonsuza kadar sürmek zorunda olmadığını, dert olduğu gibi dermanı da olabileceğini ve en esas dermanın da çiftin kalplerinde gizli olduğunu düşünebilmelidir…
  evlilikte cinsel sorunlar, sözgelimi çocuk doğumu ile tetiklenebilir; erkeğin veya kadının farkında olmaksızın eşini ihmal etmesiyle tetiklenebilir,vs…. ancak genel ortak özelliği ise, sinsi bir şekilde gelişmesidir. sizin gördüğünüz sorunun kendisi değil genellikle sonucudur. yani kötü bir cinsel hayat bir veya birden fazla sosyopsişik olayın, prosesin bileşkesi, neticesidir. sorun nasıl ki yavaş yavaş filizlenebiliyorsa, çözümü de öyle olacaktır; herhangi bir sorunu sonundan başlayarak veya bir çırpıda genellikle çözemezsiniz…
  mesela siz erkeğinizin fantezi bir kıyafetle daha fazla şehvetleneceğini düşünürken, farkında olmadan onu ürkütebilir, iyice yetersizlik psikolojisine girmesine sebep olabilirsiniz. ki zaten ülkemizde erkekler cinselliği mitlerle, efsanelerde, ağır pornograifk öğelerle öğrenmeye başlıyor. ortalama cinsel organ buyutu 12-13 santim olan bir ülkede, erkek ortamlarında(ki yaş ile dahi değişmeyen biçimde) 23-25’ten aşağısı ağza dahi alınmaz. ilişki süresi keza bahis konusu olacaksa, 3-7 dakikalık ortalamalar bir kenara bırakılıp, saatlerden bahsedilir. daha da vahimi ise, bu erkekler kadın genitalyasını hiç bir şekilde gerçek anlamda tanımıyorlardır, velev ki cinsel hayatları olmuş olsa dahi… bundan da daha kötüsü, kadınlar da erkeğin cinsel bölgelerini, duygularını, derinliklerini tanımıyor aynı şekilde… bakar ımısınız, başlangıçta bile ne kadar yanlışlık var! “bunları biliyorum ben ama yaa” dediğinizi duyuyorum sanki ama, buraları yazan veya gelecekte potansiyel yazacak olan herkes de öyle sanıyordu… bu kadar yüzeyel bir cinsel hayat başlangıcından itibaren sorunlarla başlayacaktır kuşkusuz; ancak daha kötüsü ise, ayıp, yorgan altı bir konu olarak görüldüğünden, sorunlar sözümona çaktırılmayacak, bahanelere sığınılacak, daha da kötüsü aşk, cinsellik başka başka alakasız bedenlerde aranacak… ve sorun soruna bindikçe katmerlenecek.
  şimdi, bunların çözümü nedir derseniz, açıkçası her sorun kendine özel ve farklıdır; dolayısıyla çözümü de kendi içerisinde farklı olacaktır. eğer benimle paylaşıp konuşmak isterseniz, yardımcı olmaya çalışır, beni (ististolali@gmail.com) aşan bir meseleyse de bir profesyonele gitmeniz için teşvik etmeye çalışırım.
  şimdilik yazacaklarım bu kadar; amacım sorunu anlamaya başlamanızı sağlamaktı; sorunu anladıktan sonra çözmesi çok daha kolay olacaktır.
  haydi esen kalınız…

 14. Benim esim itiraf etti. Ayda bir defa ona yetiyormus. Beni cok sevdigini kaybetmek istemedigini söylüyor ama herdefasinda birseyler yasamadan adet oluyorum. Sonra krize giriyorum. Senelerdir isyan ettim. Degisenbirsey yok. Oglumuz var dünyalar tatlisi. Huzurlu sakin bir evliligimiz var iyi vefali bir es. Sahane bir baba. Ama malesef en derin ve kalbimi acitan tek sirrimiz da esimin isteksiz olmasi.

 15. Bende 5 yıllık evliyim.aynı dertler bende de var.eşim çok ilgisiz bir insan tek bana değil hayata karşı. Bir çocuğumuz var.ondan sonra çok değişti.aramızda hiç cinsellik kalmadı. Ayrıca bi hastalık geçirdi şimdi ilişkiye bile giremiyoruz.ikinci bebeğim olsun istedim 1 yıldan fazla oldu bekliyorum.oysa onun umrunda değil benim hislerim.hep kendi egolari,kendi dünyası. Hiç bir şey düzelmeyecek gibi.bıktım valla çok mutsuzum..eşim değil ev arkadaşım oldu kendisi..

 16. bende aynı sorundan muzdaribim. Bide ben 2 ayldır evliyim daha şimdiden haftada bir haftada iki defa birlikte oluyoruz ben istekli davranınca da kocam bugün olmaz işim var deli oluyorum ve çok üzülüyorum ne yapıcağımı şaşırdım artık çekiniyorum ve gizlice ağlıyorum ve hiçbirinin farkında değil cinsellik evlilikte önemli biyere sahip ve büyük eksiklik hissediyorum napcağımı bimiyorum onada açılıp söyleyemiyorum çok çekingenim napsam bilemedim :(((((((((

 17. 18 yaşındayım 47 yaşında bi öğretmenimle birbirimizi çok seviyoruz. Onun beni deliler gibi sevdiğini biliyorum istemediğimi bunun böyle zor gideceğini söylediğim zaman ağlamaya basliyor gidemezsin diyor. Ne olursa olsun yalan söylediğini görmedim her zaman çok durusttu ayrıca hic çocuğu yok sorun kendisinde. Cinsel ilişki hakkında eşinin ona artik istekli değilsin dediğini söyledi eşine karsi artik bisey hissetmediğini onunla beraber olmak istemediğini söyledi. Eşime karesi cinsellikten bisey hissetmediğini ona karai yukselmedigini söyledi ne yapmaliyim lütfen yardim..

 18. Merhaba..yazdıklarınız gerçekten şaka gibi..nasıl olur anlamıyorum.ben de ise tam tersi..eşimle her akşam birlikte olmak hatta gecede birden fazla sevişmek istememe rağmen reddediliyorum..sebepleri ise malum basit şeyler..hangi erkek güzel bir bayanı reddedebilir ki..kısacası benim sorunum sizinkiyle tamamen zıt..istediğiniz anda sizinle fikirlerimi paylaşabilirim..

 19. 1,5 yıllık evliyiz eşim ilk geceden çok istekli değildi severek evlendik nisanlilik sürecinde de pek konuşmadık mesaj atardi aramazdi yakınlaşma olmadı hiç ben utangaç diye düşündüm ama malesef evlenince de öyle duygusuz onemsemiyo cinselliği hayatında ön planda sadece ailesi var ben ve hayatımız yok ailesine çok bağlı yinede çok seviyorum esimi çok zor bi durum defalarca konuştum aynı ne yapayım bilmiyorum keşke bi çaresi olsa

 20. Evlilik denen saçmalık iyi bir şey olsa bu kadar din, dinci ve muhafazkar bunu bu kadar ittirmezdi. Evlenmeden önce seks yasak, evlenince serbest ama kisa zaman sonra zaten sen istemeyeceksin, yine bizim istedigimiz yola geleceksin… Sevismeden yasa ve ol demektir evlilik. Bu gercegin hala gorulmemesi, gorulmek istenmemesi, kabul edilmemesi bana saka gibi geliyor.

 21. Arkadaşlar bende 4 yıllık evliyim ve sadece yılların geçmesini bekliyorum artık ilk yıllarda çok kafama taktim afedersiniz eşimin yanında bornozla gezsem yanında otursam çıplak bile olsam dönüp bakmıyordu ki herkes ne kadar güzelsin diyip durur bu işin güzellikle alakası yokmuş tamamen hormon eksikliği ve kader diyorum 🙁 aksine bende de istek çok her gün dua ediyorum isteğim azalsin diye aksi olmuyor çünkü , ama yazıları okuduktan sonra anladım çoğu kişi ayni şeyi yaşıyor çok efendi ve çekingen biriyle asla evlenilmez bu nisanlilara tavsiyem bi oğlum olmasa birakirdim çünkü ilerle psikolojik hastalıklara neden oluyormuş bu da benim imtihanim deyip ahirette cenneti diliyorum ve mukafatini rabbimden istiyorum yaşamayan hiç anlamaz sizleri anlıyorum 🙁

  • ya dünya tersine gerçekten bende eşimde birbirimizi istiyoruz seviyoruzda lakin hani dokunmak istiyorum huylanıyorum utanıyou diyor elim kolum bağlanıyor içimdeki bütün arzu istek yok oluyor ve bunu defalarca kez yaşadım şimdi ise yaklaşırken tereddütle korkuyla yaklaşıyorum ve olay beynime ceyran ediyor piskolojik oldu artık isteksizleşiyorum aniden hani ne yapıcam bilmiyorum çıkamıyorum içinden kafayı yiycem :/

 22. 5buçuk yıllık evliyim hep cinsel hayatımız düzensiz. Bazen günde bir iki. Bazen iki ayda bir. Ve hepsi eşimin keyfine göre. Paşanın canı ne zaman isterse ben emrine amade ama ben istersem OLMAZ. Daha yatak odasına geçerken çok yorgunum hemen uyuyacağım der ben bir şey beklemeyeyim diye.
  Yıllardır hep kendim de kusur aradım durdum. Çirkin miyim pis miyim ne kusurum var diye düşündüm. Kusur bende değil bosyere beni sinir hastasi etti.
  Defalarca konuştum bu halin bana başka birinin olduğunu, ihtiyacını onunla giderdigini düşündürüyor bile dedim.
  Ben düşkün değilim. 15 20 günde anca aklıma gelir onu da işim yeterince yoruyor yasamasam da olur dedi. O an nefret ettim kocamdan. Bu nasıl bir bencillik!
  Daha ne yapacagim karşına geçip yalvaracak miyim bana kocalik yap diye. Defalarca söylemiştim umursamamis demek ki.
  Sonra da bu aldatmalar neden oluyor diye düşünüyorlar.
  Ben evlenmeden önce kimseyle bir şey yaşamadım gezip tozmadim bile. Hep kocamla yaşamak istedim herseyi. Evlendim ama bir şey göremedim.
  Benimle opusmeyi dahi sevmiyor. Romantik zaten değil. Ama sevgiyi dile dökmek için romantizm mi gerek . Bana süslü kelime etme bana içinden geçeni söyle bari. Ama yok tek konuştuğu şey haberler Türkiye gündemi o kadar. Sacimi boyadım bir hafta olacak daha hala farketmedi. Kendisi dikkatli biridir normalde. Ama beni ilgi alanindan çıkarmış heralde.
  Bu durumu kabullendim ve ona bilendim. Artık kendi kendini yiyip bitiren ben olmak istemiyorum. Biraz onun da Canı sıkılsin sabırla bekliyorum şimdi bana yaşamasını. Beni tatmin edemiyorsun diyerek onu reddedicem. Biraz da onun gruru kirilsin.
  21 yaşında aldı beni gencligimi boşa harcadım. Bir güzel söz söylesin diye uğraştım durdum. Yapamiyoruz diyince de bırakmıyor. O zmaan bu eziyeti bilerek yaşatıyor. Hakkım değil mi ya sevildigimi hissetmek. Biliyor bu yüzden sinirimin tepemde olduğunu ama resmen eğleniyor benimle cildirayim diye. Gelipte ilgi göstermiyor. Herşey cinsellikte değil tamam bir sevgi hareketi göster. Gel bir kere sacimi oksa be adam. Bir kere tv yi açmada gözlerime bak. Bir kere de gel sebepsiz yere öp yanagimdan ne olur sanki. Ben mutfaktayken sadece bana bakmaya mutfağa gel bi kere de. Ben mi çok şey istiyorum ben sevilmiyor muyum
  Bekarken kaç kişi aşığım ölüyor dedi yüz vermedim. arkadaşlarım tantrik sekse geçmişti ben bir erkekle opusmedim bile kocama sakladım kendimi hata mi ettim.
  Çok doldum bu konuda uzun oldu biraz kusura bakmayın içimi iyice dökmek istedim.

 23. Burada hep bayanlar dertli kocalarından bende esimden şikayetciyim ben hep istiyorum ama o hep kaçıyor onu yatakta mutlu etmek için her şeyi yapıyorum her istediğimde yorgunum diyor ben 15 saat çalışıp onu istiyorum ama eşim istemiyor herkesin derdi sıkıntısi var ama evlilikte iki taraf da anlayışlı olması lazım

 24. Aah ah.. aynı şeyleri ben 11 yıldır yaşıyorum.guzellikle alakası yok bu işin.manken gibi fizigimle 11 yıldır doyuncaya dek seks yaşamıyorum.ayda bir kez falan oluyor.orgazm olamayan biride değilim.seks esim tarafından ikinci plandadır.bencillik bu.saatlerce porno izler boşalır. Yok travestilere kafayı takar. Hepsini ortaya çıkardım ama dua etsin oğlum var.bosanamiyorum. Allah aynı durumda olan herkese sabır versin.cok çok zor.allahlarindan bulsunlar

 25. Birçok yorumu ağlayarak okudum…11 yıllık evliyim..ilk yıllardan bu yana ay da ya 1 yada en fazla 2 kez birlikte oluyoruz… Evliliğinin ilk yıllarında çok ağladım bu durum için..son yıllarda alıştım.. Her defasında onun üzerine hayaller kuruyorum.. Şunu giyecegim bunu surecegim şöyle yanına yaklaşıp opecegim ama ne oluyor onun ilgisiz hallerini gorunce vazgeçiyorum pes etmeden bi kaç gün sonra yeniden kendimi inandirip hazırlıyorum ama gene o aynı olduğu için vazgeçiyorum.. Sexs başka birşey cinsel organlar mevzusu değil sadece her kadın arzuladığını istendiğini gormek duymak ister..o bari olsa yetecek belki de

 26. Bende aynı durumları yaşıyorum 14 yıllık evliyiz 19 yaşında aldı beni ve ilk yıllar böyle bir sorun yoktu fakat sonradan ayda bir yada 2 ayda bir olmaya başladı iliskimiz önce hep kendimde aradım hatayı her gece yatmadan önce muhakkak duşumu alır öyle girerim yanına aman bi yemek kokusu sinmesin üzerime rahatsız olmasın diye ama her seferinde sırtını dönüp yatıyor bu durum beni çok rahatsız ediyor 2.cocuğum doğalı 1 yıl olacak birkaç gün sonra doğumdan bu yana 1 yıl geçti biz 2 defa ilişki yaşadık bu normalmi değil tabiki çok zor günler geçiriyorum hayatında 2. bir kadın olduğunu düşünmüyorum çünki işten eve evden ise ama eve gelince hep yorgun hep yorgun izinli gününde bile dışarı çıkmaz 14 senemiz bitti adam hep yorgun delicem

 27. Arkadaslar yoruldum artık ben hiç sorunum bitmiyor 2 yıldır evliyiz eşim beni hayatında yokmuş gibi görüyor severek evlendik ama adam da tık yok benle hicbirsey paylaşmiyor yok gibiyim hayatın da cinsel anlamda da ay da yılda bir benim zorumla oluyo onda da ereksiyon problemi oluyo zevk alamıyorum bu ilk günden beri böyle eşim hani diyorum sevmiyo niye Günahıma girdi evlendi benle ailelerden uzaktayiz ev hanimiyim gün boyu onu bekliyorum hergün Ağlıyorum bıktım artık ne yapacağımı bilmiyorum

 28. Vay arkadaş neler oluyormuş alemde. 40 yaşımda 15 yıllık evli adamım, ayda 15/20 beraberlik ve her birliktelikte eşimi “enaz” 3 kez orgazm etmeden bırakmamışımdır. Apartmanın damından sinemanın tuvaletine kadar….. Gurur duydum kendimle. Piyangoymuşum la ben..

 29. Erkek bir makine gibidir 12 saate yakın calisip is temposu para derdi kaynana derdi… Uzatmayacağım erkek eve gelir önce huzur yemek ve dus ve kumanda ister, uzanmak ister. Tv izlerken, artık bir aile var beyinden geçer faturalar, iş yerindeki stres. SENİN kafa kıyafete ben güzel miyim . Saçımı boyayim, beni sevmiyor felan
  Yazıları okurken sanki hepsi benim eşim in konuşmaları 🙂
  Sevmediğimizden değil. Artık evliyiz beğenmisiz ki almışız gece sex iyi güzel de. Sonrası banyo, Sabah iş bekler uyku lazım
  Sex banyo artı sigara hepsi 25 dakikayi geçmemeli. Yok seni seviyorum falan bunlar o kadar önemli değildir bir erkek için

  Oo boyle düşünürseniz olmaz bizim beyin sonuca odaklidir. Sex için Hafta tatili sabah saati yapin benden tavsiye 100kilometre@gmail.com
  Mail ile soru alabilirim

 30. Mrb ben 1.5 yıllık evliyim 4 aylık hamileyim eşimle 5 sene sevgiliydik severek evlendik. Eşim de ciddi bir cinsel isteksizlik var. Erken boşalmayı saymıyorum bile. Çoğu zaman hamileliğimi bahane ediyor ama o önceden de böyleydi. Memnun olamıyorum ve çok mutsuzum. Çok konuştum onunla. Benim ihtilaçlarımı karşılamalısın böyle olmuyor diyorum. Tamam diyor ama değişen birşey yok. Daha yeni evliyiz ve çok Üzgünüm mutsuzum bu konuda. Artık nasıl davranacağımı şaşırdım ikimiz de çok gencin ben 21 eşim 23 yaşında. Çok karışığım

 31. bu kadar yorumu okuduktam sonra sadece ben degilmisim bu durumda ayni dert bendede var esim cok isteksiz bende sanardim ki bu olay sadece bir bem yasiyorum bu yazilari gorunce sok oldum ve hep agliyordum acaba sorun bendemi die okadar bakimli olmama ragmen titiz olamama ragme hep red edildim ve hep dua ettim istegim azalsin die cocuk sahibi olmak istoyorum adamda tik yok arkasini donup artik solemeye utaniyorum cunki hep red ediliyorum aramizda paylastimiz hicbirsey kalmadi sanki kiz arkadasimla yasiyorum

 32. benim bir karım var. erken boşalma sorunum var 2,5 sürdüğüm için memnun değil. ilk başta karım için kendimi düzeltmeye hevesliydim ancak onun direk bu umursamaz mutsuz tavırları hevesimi kırdı. artık gözünde erkek değilim ona ilişkiye girelim dediğimde zaten 2.5 dakika ne olcakki yapalım hadi hadi gönlün olsun diyor . hayır dese daha az üzülürüm. ilk seferinden beri bana ayrılacakmış gibi bakıyor. bir ay geçti ve çoktan birisini bulmuştur . yıllar önce ya böyle bir şey olursa dediğimde yarım saniye olsa bile farketmez demişti. ama gerçekler öyle olmadı maalesef. söylediği her şey yalanmış. sevgisi bile

 33. Merhaba ben 6 senelik evliyim eşim sevgili olduğumuz yıllarda çok romantik sürekli öpüşmek sevişmek isteyen biriydi.Evvlendikten sonra da bu böyle devam etti.Fakat evliligimin ilk 2 senesi ben orgazm olmadığım için çok istekli değildim.Kenndimi keşfedip orgazm olduktan sonra cinsel istegim arttı bu sefer esimde bir tembellik başladı. Ben temizliğe ve hijyene çok dikkat ediyorum onun için hazırlanıyorum fakat çocuk uyumadan uykuya dalıyor.Beni seviyor biliyorum ama onun bana yanasmasini beni arzulamasini istiyorum.Benim isteklerime karşılık veriyor ama yatakta aramizza yorgan çekiyor ya da arkasını dönüp yatiyor.Bunu söylediğimde ise vücuduna deyince dayanamıyorum diyor.EEEE dahaa ne istiyor anlayamadım kalkıp bir duş almak mı zor geliyor çozemedim.Ki eşim kıyıda köşede benimle sevismeye birlikte olmaya can atan biriydi.yasim 27 çok gencim eşim 28 yaşında ben yanasmasam 1 hafta 10 gün yanaşmaz adetti faalan derken gitti 1 ay ne yapacağım bilmiyorum…

CEVAP VER