Anal Seks Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Anal seks hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları

MOST RELIABLE ONLINE PHARMACY FOR Soma ~ ORDER Soma ONLINE CANADA İlk kez tecrübe edeceğiniz güvenli ve eğlenceli anal seksin önündeki en büyük engel anal seksle ilgili ortada dönüp dolaşan bir yığın yanlış bilgidir. Büyük acılar, dışkı kalıntıları, idrarını tutamama sorunu ve cinsel faaliyetlerinizin gelecekteki cinsel yaşamınızda ne ifade edeceğini sürekli kafanıza takarsanız, keyfinize bakamazsınız! İyi haber şu ki, gereken bilgiyi edindikten ve o isteği içinizde hissettikten sonra anal seks hiçbir kötü etkisi olmaksızın eğlenceli ve güvenli olabilir. İşte size ilk kez anal seks yapacakların sıkça sorduğu soruların bazıları ve cevapları.

İyi bir anal seksin en önemli kısmı

Güvenli ve zevkli anal seks için her şeyden daha önemli olan bir etken vardır: kayganlaştırıcı madde. Aynı şekilde eldiven ya da kondom gibi koruyucu bariyerler de özellikle güvenlik açısından oldukça önemlidir. Ancak anal seksten zevk almak istiyorsanız gerekli olan bir numaralı faktör istektir. Bu farklı deneyimi yaşamayı arzulamak ve denemeden önce bu konuda bilgi sahibi olmayı istemeniz gerekir. Şüphe ya da endişeleriniz olabilir. Zaten denemeden hoşlanıp hoşlanmadığınızı bilemezsiniz. Fakat gerçekten anal seksi denemek istemiyorsanız ama partnerinizin hatırına bir şans vermeye karar verdiyseniz, hem güvenlik hem de keyif açısından yaşadığınız deneyim çok daha zorlaşacaktır. Anal seks gerçekten gevşemeyi ve bedeninize kulak vermeyi gerektirdiğinden, bu deneyim konusunda isteksizseniz (arzu gerçek bir motivasyon aracıdır), belki de beklemeli ya da farklı şeyler denemelisiniz.

Kuru gürültü

Dışkı konusunda pek azımız olumlu düşüncelere sahip olacağımız şekilde büyütüldük ve istenmeyen bu maddeye temas etmek hayatında ilk kez anal seks yapacak çoğu insanın en büyük korkusudur. Gerçek şu ki, gerçekten bakmazsanız ya da kasıtlı olarak aramazsanız anal sekste az miktarda olabilse de aşırı bir dışkı söz konusu değildir. Rektum (göden bağırsağı) ve anal kanal dışkının depo alanı değil, geçiş yoludur. Bu yüzden o gün bağırsaklarınızı sağlıklı bir şekilde boşalttıysanız, dıştan da biraz temizlik yaptığınız sürece rektumunuzda mikroskopik dışkı maddelerinden fazlası bulunmayacaktır. Bu konudaki endişeleriniz henüz giderilmediyse, okumaya devam edin. Yine siz ya da partneriniz bu deneyimin kaldırabileceğinden fazlası olduğunu düşünüyorsa, şimdilik anal seks deneyimini ertelemeniz gerektiği anlamına geliyor olabilir.

Başlamadan bedeninize kulak verin

Bu ilke ahlakla değil, sağlıkla ilgilidir. Gerçek şu ki, anal seks esnasında kendi kendinizin canını vajinal seksten olduğundan daha fazla yakma ihtimaliniz vardır ve bu yüzden anal seks yaparken bedeninize daha fazla kulak vermeniz gerekir. Acı hissediyorsanız, ritminizi yavaşlatmalı, daha fazla kayganlaştırıcıya başvurmalı, partnerinizle konuşmalı, belki de yaptığınız şeye son vermelisiniz.

İşe parmaklarla başlayın

Bu deneyimi başka biriyle yaşayacaksanız, size bunu öncelikle kendi kendinize denemenizi tavsiye ederiz. Kendi anal anatominizi tanımanız, dokunuşlara nasıl tepki verdiğini bilmeniz sizi çok daha iyi bir partner yapacaktır. Anal mastürbasyon diğer endişelerinizi, korkularınızı ya da tahrik eden faktörleri keşfetmeniz açısından oldukça iyi bir yoldur. Yeniden bu hissi yaşamayı isteseniz de istemeseniz de, önce bir kez kendi kendinize denemeniz sizin için faydalı olacaktır.

Bolca sabır ve kayganlaştırıcı

Bu deneyim konusunda istekli ve heyecanlıysanız, her anal seks için ikinci adım sabır ve kayganlaştırıcıdır. Pornografiden anal seksle ilgili öğrendiğiniz her şeyi unutun; bunların hiçbiri güzel seksin temsilcileri değildir ve birçoğu oldukça tehlikelidir. Anal sekste, yavaş bir başlangıç ve yavaş ilerleme çok önemlidir. Anal seks için özel üretilen kaliteli bir kayganlaştırıcı kullanmalı ve anal seks esnasında da bu tür ürünleri bolca kullanmalısınız.

İki kere düşünün

Yaşadığınız her cinsel deneyimin hayatınız boyunca hatırlayacağınız bir hazine olduğunu düşünmek bize kalırsa fazla gerçekçi sayılmaz. Hepimizin cinsel pişmanlıkları var. Ancak ilk kez anal seks deneyiminizle ilgili pişmanlık duymamanız için atabileceğiniz bazı önemli adımlar bulunmaktadır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar ya da gelecekteki sonuçları hakkında endişe duymak bu farklı deneyimden alacağınız hazzı yok etmek için bire birdir. Performans ya da dünyanızı sarsacak orgazmlarla ilgili beklentiler de deneyimin eğlence ve güzelliğini azaltacaktır. Bu tür konular hakkında partnerinizle önceden plan yapın ve partnerinizin böyle şeyleri konuşma konusunda rahat ve dürüst olduğundan emin olun. Bedeninizi ve arzularınızı tanımanız, karşılıklı iletişim ve yeterli korunma sayesinde partnerinizle birbirinize hayal bile edemeyeceğiniz hazları yaşatmanız mümkün.

Korunma

Anal seks, yanlış yapıldığı zaman ve gerekli korunma yöntemleri alınmadığı zaman bazı sağlık riskleri taşıyabilir. Özellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklardan ve zorlanmalar sonucu oluşabilecek yaralanmalardan korunmak için prezervatif ve kayganlaştırıcı kullanmanız gerekir. Yetersiz kayganlaştırıcı ve diğer kayganlaştırıcılar prezervatifin yırtılmasına neden olabilir. Anal birleşme için tasarlanan güçlendirilmiş kondomlar daha güvenilirdir.

Güvenli anal birleşme nasıl olur?

Güvenli ve rahat olması açısından özen oldukça gereklidir. Güvenli bir anal seks için aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Güvenli anal birleşme için

Anal bölgenizin temiz ve bağırsaklarınızın boş olduğundan emin olun. Bu hem estetik hem de uygulama açısından çok önemlidir.

Partneriniz önce kondom ya da plastik bir eldivenle koruduğu parmağına kayganlaştırıcı sürerek, girişten zevk alıp almadığınızı ya da rahat olup olmadığınızı görmelidir. Bir parmağını içeriye sokmayı başardıktan sonra, parmağını anüs kanalında döndürerek nazikçe zorlayabilir. Ancak acı ya da yaralanmaya neden olmamak açısından, bunu büyük bir özenle yapılmalıdır. Bu da başarılı bir şekilde gerçekleştirildikten sonra, anal birleşmeye iyice kayganlaştırılmış penisle devam edebilirsiniz. Bu noktada kayganlaştırıcı, birleşme sırasında sürtünmeyi arttırır ve kağıt kadar ince olan anal dokunun yırtılmasını engeller. Ayrıca rahatsızlık hissini azaltır, anal kas sisteminin görevini yapamamasını (tuvaletini tutamamak gibi) engeller ve aynı zamanda da dokularda zedelenme yaratmadığı için cinsel yolla bulaşan hastalıkların parçalanmış dokudan sisteminize girmesini engeller.

Nezaket, özen, yeterli kayganlaştırıcı ve anal gevşeme bu farklı deneyimden en hoş şekilde faydalanmak açısından gerçekten çok önemlidir. Yapılan anal birleşmelerde, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunma açısından prezervatif ve su bazlı kayganlaştırıcı kullanılması önerilir. Partneriniz, oldukça yavaş ve nazik davranmalı ve sizi rahatlayıp, büzgen kaslarınızı gevşetebilmeniz için zaman vermelidir. Zamanla ve pratikle, bu süreç çok daha kolaylaşacaktır.

Enfeksiyon risklerini engellemek için

Enfeksiyonları engellemek açısından, anal birleşmeden sonra direk vajinal ve ya oral birleşmeye geçmemek gerekir, önce prezervatifi değiştirmek veya su ve sabun ile yıkanmak bakterilerin bulaşmasını engellemek açısından akıllıca olur. Çünkü anüs ve kolonlarda bulunan ve o bölgeler için zararsız olan bakteriler, başka bir ortama geçtiğinde enfeksiyonlara sebep olabilirler.

Nadir rastlanan ama son derece tehlikeli olan bir durum da kalın bağırsağın zorlanmasıdır. Bu, ağır yaralanmalara ve bakteri enfeksiyonlarına sebep olabilir. Enfeksiyonun belirtileri; ishal, ateş ve karın ağrısıdır. Bu semptomlara sebep olabilecek bakteriler; chlamydia trachomatis, gonore, lenfogranülom, herpes ve şigelladır. Virüsler de aynı biçimde bulaşabilir ve HIV, Hepatit B, Hepatit C, epsteinbarr virüs ve sitomegalovirus gibi hastalıkların oluşmasına sebep olabilir. Anal seksin risklerini mi öğrenmek için, ”Anal Seks Zararlı mıdır?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Anal seksi denerken partnerinizle açık ve net bir şekilde iletişim kurun

Anal seksi uygulamaya başlarken ve uygulama sırasında, partnerinizle birbirinize önerilerde bulunun ve rahat bir ortam hazırladığınıza emin olun. Siz, partnerinizi ne kadar hızlı, ne kadar yavaş, ne kadar çok, ne kadar az içinize girmesi gerektiği konusunda yönlendirmelisiniz.

Hala anal seks konusunda endişeleriniz var ise bilmelisiniz ki, anal seksi en azından denemekten hiçbir zarar gelmez. Unutmayın ki istediğiniz zaman durabilirsiniz ve ya bir kere deneyip seks hayatınıza eklemek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

“Anal Seks Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey” için 25 yorum

  1. hridoid krem alın zorlamadan olmuştur.birde mutlaka kayganlaştırıcı kullanın.ayriyetten ilşkiye başlamadan önce.makatı 15 20 dakika kadar yalamak gerekiyor hatta dili içeri iyice sokmak gerekiyor o zaman bayanın makatı yumuşuyor ve kasılma olmuyor.anal sex çok zevkli olur.ben anal sexten başka bir şey yapmıyorum yıllardır.

  2. Anal sex uygun bir sex türü değil. Genelde ya bekaret bozulmasın diye ya da adet günlerinde partnerler tarafından tercih edilen sex türüdür. Vajinada zevk suyu denilen kayganlaştırıcı bir sıvı olmasına rağmen makatta böyle bir imkan yoktur. Mantıken düşünürsek demek ki doğal hali bile bunu kabul etmiyor. O yüzden zorlamayalım..

 1. Öncelikle söylemek istiyorum ki, anal seksi tavsiye etmem. Bütün kitabi dinlerde yasaklanan bir icraattır. Yine de bir kere olsun denemek istiyorum yasak benim için önemli değil diyorsanız erkekler için yukarıdaki açıklamalara ilave sözlerim var.
  Rahat giriş için size uygun gelen pozisyonu alın. Kayganlaştırıcı kullanarak işaret parmağınızla önce anüsün girişine sonra da birazcık içeriye doğru sokma hareketiyle alıştırma yapın. Tekrar kayganlaştırıcı kullanarak yavaşça ve partnerinizin tepkisini dikkate alarak parmağınızı içeri sokun. Kısa kısa ama biraz ileri biraz daha ileri sokma şeklinde. Parmak içeride iken nazikçe parmağınızı döndürün ve yavaşça ileri geri yapın. Bütün bunları yaparken bolca kayganlaştırıcı kullanın. Artık parmağınızı çekin ve penisinize bolca kayganlaştırıcı dökerek elinizle iyice sıvazlayın. Penisin kafasını girişe dayayın, konik kısım yarı yarıya girecek şekilde hafif hafif ileri geri abanın. Bu hareketi bir kaç sefer yapın acele etmeyin. Girişin hazır olduğunu hissettiğiniz anda birden abanın ve penisinizin sadece kafasını içeri sokun durun. O ilk giriş anında partneriniz cıyaklayabilir, sadece penis başı içeride iken hareketsiz durun partnerinizin sakinleşmesini bekleyin. Sonra ufak hareketlerle içeri fazla girmeden ileri geri yapın. Penisinizi çıkartın ve bolca kayganlaştırıcı sürerek yeniden sadece kafasını sokun ve ileri geri yapın. Partnerinizin tepkisine göre yavaş yavaş daha ileri sokmaya başlayabilirsiniz. Penisinizin kalınlığına ve uzunluğuna bağlı olarak organınızın tamamını ya da yarısını içeri sokarak anal sekse devam edebilirsiniz. Erkelerin % 99,99 zu anal seksten zevk alırken unutmayın ki bayanların ezici bir çoğunluğu anal seksten hoşlanmaz ve de fazla zevk almazlar. Herkese saygılar.

  1. hahahaha hem yasaktır tavsiye etmem diyosun hemde gotçünün önde gideni çıktın XD saygılar..

 2. Mrb arkadaşlar benimde esim le düzenli olmasını istedimiz bir seks tarzıdır ama cani istedi zaman yapar biz kayganlastirici yerine onun zevk suyu ve benim zevk suyumla kkayganlık sağlıyoruz ben biraz aceleci oldum için duzenli seks yapamioruz

 3. anal yaptırıyorum ama çok korkuyorum sağliğimi nasıl koruyabılırım ılaçları önemlerını acıklarmısınız

  1. Merhaba.. Analda kız açısından bi sakınca olduğunu zannetmiyorum, tabi yırtılma, kanama vs yaşamazsanız..
   Bir de partnerinizin cinsel hastalıklara sahip olmadığına emin olduğunuz durumlarda yapın.. Yani öncelikle arzu değil, güven olmalı..
   Ben yıllardır kız arkadaşlarımla yapıyorum ve karşılıklı olarak hiçbir koruyu kullanmamamıza rağmen, temizliğe önem vererek yaptığımızdan; ve özel olarak bir hastalık taşımadığımızdan sorunsuz anal sex yaptık..
   farklı arkadaşlıklara açıksanız lütfen yazın… önce tanışalım, sonra uyarsa anal sex yaparız..
   sex demek tabiki illaki sikiş sokuş değil.. sevişmekle başlıycak, ve daha önce hiç yaptırmadıysanız, uzun uzun deliğinizi yalayarak, dilimi sokup sokup sizi hazırlayarak sikişmeye geçebiliriz..(gercekvesahte@gmail.com)
   cevap bekliyorum sizden…

 4. Bende anal sex yaptim. Farkli olculer taniyo analim:) hic zorlanma falan da olmuyo bende. Gevşekmi kaldi acaba:)

 5. Partnerim gayet istekli ve bende haftada 2 kez bazen 3 kez yapıyoruz ve bir sıkıntıya rastlamadık gayet hoş ve zevkli bir sex türü partneriniz ne kadar istekli olursa ilişkiniz o kadar zevkli oluyor.

 6. Merhaba ben bugun erkek arkadasimla anal ilişkiye girdim bunu ilk kez denedim ilişkiden sonra makatimda kanama olduğunu gördüm önce sildim sonra yıkadim yıkarken spermler anuse gidip vajinaya girmiş olabilir mi ve kanama normal mi lütfen yardım edin çok korkuyorum

 7. Bende esime bu konuda cok dikkatli olmasini söyledim fakat biraz aceleci oldugu icin sorun yasadik. simdi daha sakin ve yavas hareket ediyor. oldukca zevkli ve eglenceli 🙂

 8. Anal sex yaparken sevgilim içine boşaldı dışına da gitti biraz peçeteyle temizledikten sonra aynı peçeteyle ön tarafı da sildi hamile kalır mıyım?

 9. Ereksiyon problemleriyle karşılaştığımda hemen cialnow.com ‘da ucuz Cialis hapları almaya ve almaya karar verdim. Sonunda tam bir hayata dönebildim. Cialis’in etkisi çok çarpıcı, bu yüzden ilacı bütün erkeklere tavsiye ediyorum.

 10. Bende uzun süredir anal seks yapıyorum bayanım yapmayan herkese tavsiye ediyorum kesinlikle müthiş bir zevk zaten bu zevki tattıktan sonra vajinal seks kesmiyo en azından ikinciyi anal yaptırıyorum fazla acı hissediyorum ama çokta keyifli özellikle büyük penisli bir partneriniz varsa sakın kaçırmayın

 11. Ben tavsiye etmem. Öncelikle canınızın yandığı giriş kısmını geçtiniz sonra içinizde bir şey var. Afedersiniz tuvaletin gelmişte yapamıyormuş hissi bir doluluk ve öyle dedikleri gibi zevk veren matah bir şey yok. Erkekler zevk alıyor olabilir ama kadınlar için olmasa daha iyi olur tarzında. Bir de hastalık var. Ben o nadir olan bağırsak zorlanmasını yaşadım ölseniz daha iyi öyle bir ağrı ve ishal. Denemeyenlere tavsiye, merak edecek bir şey yok hiç güzel bir şey değil 3 kez denedim hepsinde farklı kişiler oldu yinede zevk vermedi. Düşünüp mastürbasyon yaptığınız gibi değil hanımlar boş bir hayal kırıklığı.

 12. Sevgilimle anal sex yaptık ilk denememiz o içime boşaldı ve dışınada gitti vajinaya doğru yıkadım ama genede korkuyorum hamile olma ihtimalim var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir