8 Klasik Seks Pozisyonu

5539

Köpek Stili

Tarif: Kadın dört ayak üzerinde durur, erkek dizlerinin üzerinde kadının arkasındadır.

Hangi bölgeleri uyarır?

Hemen hemen hepsini. Köpek stili seks oldukça derin bir giriş sağlar. İçinizde farklı bölgeleri uyarmak için açıyı değiştirebildiğinizden hisler oldukça yoğundur. Bu pozisyon ayrıca erkeğin uzanıp kadının göğüsleri ve klitorisiyle oynamasına da olanak sağlar.

Kimler için iyidir?

Nefesinizin en tatlı kokan anı olmayabileceğinden kısa sabah sevişmeleri için mükemmel bir pozisyondur. Ayrıca çok fazla bedensel temasa girmek istemeyen ya da sevişirken birbirlerinin gözlerinin içine bakma ihtiyacı duymayan çiftler için de idealdir. Bunların yanı sıra, bu pozisyon özellikle hamileliğin ikinci üç ayının sonlarına doğru hamile kadınlar tarafından da tercih edilmektedir.

Çeşitlemesi: Kadın dört ayak üzerinde durmak yerine göbeğinin üzerine uzanır ve erkek de üzerine yatar. Giriş köpek stilinde olduğu kadar derin değildir ancak fiziksel temas oldukça yoğundur.

Kovboy

Tarif: Erkek sırt üstü yatar ve kadın onun üzerine binerek tüm kontrolü alır.

Hangi bölgeleri uyarır?

Siz nereyi isterseniz. Vücudunuzun alacağı açıyı siz belirleyeceğiniz için seçtiğiniz açıya göre erkeğiniz G noktanızı, A noktanızı ya da diğer erojen bölgelerinizden birini uyaracaktır. Harika değil mi? Bunun yanı sıra, derinlik, ritim ve molalara da siz karar vereceksiniz. Erkeğinizin dizlerinin bağını çözmek istiyorsanız yavaş ilerleyin ama onu çıldırtarak zirveye taşımak istiyorsanız hızlanmayı deneyebilirsiniz.

Kimler için iyidir?

Hareket kolayca bir eşten diğerinin kontrolüne geçirilebileceğinden, ritmi sırayla belirlemek isteyen, eşitliği ve paylaşımı seven çiftler için idealdir. Bunun yanı sıra yatakta baskın olmayı seven ve erken boşalan erkekler için mükemmel bir pozisyondur, çünkü alınan zevkin kalitesini düşürmeden orgazmı ertelemenizi sağlar.

Çeşitleme: Kadın erkeğin üzerine ters misyoner pozisyonu gibi uzanabilir. Fiziksel temas oldukça yoğundur ancak giriş açısı sabit kalacağından uyarılma azalabilir.

Misyoner

Tarif: Kadın bacakları açık bir biçimde sırt üstü yatar ve erkek kadının bacaklarının arasına girer.

Hangi bölgeleri uyarır?

Bu pozisyon daha çok erkeği uyarır. Penisin girişi ve açısı size çok fazla hareket imkanı vermez. Ancak ikinizin bedenleri hareket açısından uyumlu olursa pozisyon aklınızı başınızdan alabilir.

Kimler için iyidir?

Vücutlarının tamamını hissetmek isteyen aşıklar, ilk seferlerinde yanlış bir şey yapmak istemeyenler, fazla yorulmadan şehveti yaşamak isteyen çiftler için ideal bir pozisyondur. Ayrıca ritmi ve derinliği çeşitleme açısından da mükemmel bir başlangıç pozisyonudur: ritim önce hızlanıp sonra yavaşlayabilir; yavaş bir girişten sonra derinlik sağlanabilir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER