Ertesi Gün Hapı Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Her yıl, binlerce kadın istenmeyen gebelik nedeniyle çocuklarını aldırmak durumunda kalıyorlar. Fakat, korunmadan yaşanılan bir cinsel deneyimin sonucunda istenmeyen gebelikleri engelleyecek bir acil durum çözümü var ve buna ulaşmak çok kolay; her eczanede kolayca bulunan ertesi gün hapları.

Acil durum doğum kontrol yöntemi

Ertesi gün hapı, doğum kontrol yöntemi çeşitlerinden biridir ve sizin, korunmadan gerçekleştirdiğiniz cinsel ilişki sonrasında, doğum kontrol hapınızı almayı unuttuğunuz durumlarda ya da diğer doğum kontrol yöntemlerinizin başarısız olduğu durumlarda kullanılır.

Bu ilacın içinde, kadınsal bir hormon olan, progesteron hormonu bulunur ve bu hormon, yumurtanın döllenmesini engelleyerek, kendisini uterusa gömmesine sebep olur. Fakat, bir kere döllenmiş yumurta uterusa düşmüşse, ertesi gün hapı bir işe yaramaz.

Ertesi gün hapını, herhangi bir eczaneden bu isimle isteyebilirsiniz. Size sunacakları markaların hepsinin etkisi aynı orandadır, bu nedenle dilediğinizi seçebilirsiniz.

Nasıl kullanmalı?

Ertesi gün hapı, korunmasız cinsel ilişkide bulunulduktan sonra, en kısa sürede alınmalıdır. Hapın en geç alınabileceği süre ise 72 saat yani 3 gündür. Ama ne kadar beklerseniz, işe yarama oranı o kadar azalacaktır. Ertesi gün hapının, ilk 12 saat içerisinde alındığı sürece, %90 oranda başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Daha geç alındığında ise etkisi %50’lere hatta daha aşağı oranlara düşmektedir.

Yan etkileri

Ertesi gün hapları, bazı kişilerde, baş ağrısına, karın ağrısına, hafif kanamaya (bu regl olduğunuz anlamına gelmez) ve mide bulantısına neden olabilir. Eğer ilacı aldıktan sonraki 3 saat içinde istifra ederseniz, ilacı tekrar almanız gerekir.

Ertesi gün hapını aldıktan sonra

Reglinizin başlangıç gününe dikkat edin. Başlangıç günü beklediğinizden biraz daha farklı bir günde olabilir. Ama regliniz 5 günden daha uzun bir süre geciktiyse, bir hamilelik testi yaptırmalı ve doktorunuza görünmelisiniz.

Aynı durum, reglinizde bir anormallik varsa da geçerlidir. Kısa kanamalar, uzun kanamalar, regl sırasında normalden daha çok ağrı duyulması ve ya reglin normalden daha ağır geçmesi doktorunuza danışmanız gereken durumlardır.

Eğer normalde doğum kontrol hapı kullanıyorsanız, kullanmaya devam edin ve bu sırada, siklusunuzun sonuna kadar, yardımcı bir yöntem (prezervatif gibi) de kullanın.

 

Ertesi gün hapları, acil durumlar için vardır ve normal bir doğum kontrol yöntemi gibi kullanılmamalıdırlar. Bu hapın sıkça kullanılması da sağlığınız açısından zararlı olabilir. Doğum kontrol yöntemi seçenekleriniz konusunda doktorunuzla konuşmaktan çekinmeyin ve size en uygun yöntemi kullanın.

Kayganlaştırıcı Nasıl Kullanılır?

Ben seks sırasında kayganlaştırıcı denemek istiyorum, ama nasıl kullanıcağıma emin değilim. Yardım!

Eğer cinsellik esnasında zevki arttırmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey ıslaklıktır. Doğal ıslaklık çeşitli nedenlerle (örneğin, stres, ilaç ve doğum kontrol hapları) bazı durumlarda azalabilir ve bu seksi zevkli bir aktivite olmaktan çıkarıp acılı bir sürece dönüştürebilir. Böyle durumlarda, kayganlaştırıcı vazgeçilmez bir yardımcı olucaktır. Vajinal kuruluk yoksa bile, yağ kullanmak cinsel sürece keyif katabilir. Kayganlaştırıcı cinsellik süresince yaşanan hissiyatı arttırır ve size rahatsızlık vermeden daha uzun ve sert bir birlikteliğin kapısını açar.

Şu bazlı kayganlaştırıcıları tercih edin

Kayganlaştırıcı şu, yağ, petrol veya silikondan yapılmış olabilir. Tabi ki şu bazlı kayganlaştırıcılar bunların arasında en iyileridir. Petrol ve petrol bazlı kayganlaştırıcılar, prezarvatife zarar verip güvensiz bir ortam yaratabilir. Ayrıca bu kayganlaştırıcıları ciltten veya yataktan çıkarmak daha zor olabilir. Özellikle mantar gibi hastalıklara hassas bir bünyeniz varsa, kesinlikle şu bazlı kayganlaştırıcıları kullanmanızı tavsiye ederiz.

Birliktelik esnasında

Kaliteli bir kayganlaştırıcı aldıktan sonra, gerektiğinde kolaylıkla ulaşabilmek için bunu baş ucunuzda tutun. Partnerizle oynaşmaya başladıktan sonra, elinize bir çay kaşığı kadar kayganlaştırıcı döküp, elinizi ovarak bu kayganlaştırıcıyı ısıtın. Sonra bunu, partnerinizin cinsel organına, ucundan başlayarak sürün. Kendisinden de benzer bir şekilde, sizin hassas noktalarınıza kayganlaştırıcı sürmesini isteyebilirsiniz. Cinsel birliktelik vakti gelince, aynı şekilde kayganlaştırıcıyı prezervatif üzerinden sürebilirsiniz. Hassasiyeti arttırmak için de, penetrasyon öncesinde prezervatifin ucuna bir damla daha kayganlaştırıcı sürebilirsiniz.

Birliktelik sırasınca, kayganlaştırıcıyı yakında tutmayı unutmayın. Kuruluk hissettiğiniz herhangi bir durumda, kısaca bir ara verip, tekrar kayganlaştırıcı kullanmanız bu sorunu çözücektir. Ama kesinlikle kayganlaştırıcı kullanmayı da abartmayın. Doğru miktar kayganlaştırıcı ne kadar keyif vericekse, bunun da fazlası zevk için gerekli olan sürtünmeyi azalticaktır.

Kayganlaştırıcı Nereden Alabilirim?

Kayganlaştırıcıyı eczanelerden veya çeşitli marketlerden tedarik edebilirsiniz. Eğer bireysel olarak kayganlaştırıcı almaktan çekiniyorsanız, aşağıdaki linkleri kullanarak internetten tedarik etmeniz de münkün.

 

Sizi Tahrik Eden Şeyler

İşte size tahrik edici 6 şey ve sizi tahrik etme nedenleri:

Sesi

Vücudunuz, erkeklerin seslerindeki değişikliklere tepki verir ve erkek sesindeki değişimleri romantizm ve seks olarak ikiye ayırır. Fakat kadınlar, kadınların sesinde bu değişiklikleri aynı şekilde algılamazlar.

Elleri

Ellerin boyutuyla, başka yerlerle karşılaştırdığımız için değil, ne kadar yıpranmış olduklarını görmek için ilgileniriz. El ne kadar büyük ve güçlü olursa kadınlar için o kadar iyidir. Çünkü bir erkeğin elleri ne kadar güçlü görünürse kadınlar için o kadar çekicidir. Bu nedenle pek çok kadın, manikürlü ellere sahip erkeklerden hoşlanmazlar.

Çatık kaş

Yapılan bir araştırma, kadınların, mutlu görünen değil de çatık kaşlı erkekleri daha çekici bulduklarını ortaya koymuştur. Çünkü çatık kaşlı erkekler daha dominant görünürler.

Üniforma giymesi

Üniforma, bir erkeğin güç sahibi olduğunu gösterir. Bu nedenle kadınlar, üniformalı erkeklerin yanında kendilerini daha güvenli hisseder ve onları daha çekici bulurlar. Güven duygusu ise son derece seksidir.

Otel seksi

Eviniz, bir süre sonra seks tapınağı hissini kaybeder ve yapmanız gereken şeylerin hatırlatıcısı olmaya başlar. Otel odaları ise böyle değildirler.

Evli olması

Bazı kadınlar evli erkekleri çekici bulurlar çünkü zaten sahibi olan erkeği elde etmenin kadınlıklarını ispat ettiğini düşünürler. Bu, onların kendilerine güvenmelerini sağlar.

 

Peki, siz ne düşünüyorsunuz?

Daha Çok Seks Yapmak İçin İyi Nedenler

Ekstra kalori yakmanızı sağlar

Yediğiniz tatlı yüzünden kendinizi kötü mü hissediyorsunuz? Dert etmeyin, seks aynı zamanda kalori yakmanızı sağlayan bir egzersizdir. Bütün vücudunuzu çalıştırır ve daha fit olmanıza yardımcı olur.

30 dakika yapılan seks, 200 kalori yakmanızı sağlar.

Daha güçlü kılar

Seks sırasında salgılanan endorfin, vücudunuza çok iyi etki eder. Seks, adet dönemi ağrılarını azaltır, baş ağrısını ve diğer vücutsal ağrıları giderir. Araştırmalar seksin ağrı eşiğini %50 oranında arttırdığını göstermektedir.

Daha mutlu olmanızı sağlar

Hepimiz kimi zaman kendimizi kötü hissederiz. Günlük moralinizi yükseltmenin en iyi yolu ise seks yapmaktır. Üstelik stresinizi atmak için illa bir partnere ihtiyacınız yok!

Daha az hastalanırsınız

Seks, immün sisteminizi güçlendirerek daha az hastalanmanızı sağlar. Araştırmalar da bunu kanıtlıyor.

İyi bir uyku çekmenizi sağlar

Uyumadan önceki seks, en iyi ninniden daha etkilidir. Orgazm sonrası vücut, rahatlama ve uyku verici bir hormon salgılar ve bu da uyumanızı kolaylaştırır.

Doğal bir ışıltı verir

Seks yapmak, cildinize doğal bir ışıltı katar. Bunun nedeni seks sırasında terleyerek attığınız toksinler ve immün sistemdeki kuvvetlenmedir.

Kalp krizi riskini azaltır

Düzenli seks yapan kişilerin östrojen ve testosteron seviyeleri kontrol altındadır. Bu, kalbi korur.

Sevgilinizle birbirinize daha yakın hissedersiniz

Cinsellik, çiftleri birbirine yakınlaştırır, aralarındaki bağı güçlendirir.

Daha akıllı kılar

Yeni yapılan bir araştırma, seksüel aktivitenin hafıza kaybını engellediğini göstermiştir.

Daha hafif adet, daha az ağrı

Bir kadın orgazm olduğunda uterusu kasılır ve bu süreçte vücudun kramp yaşamasına neden olan bileşenlerini atar ve bu kasılma, adet döneminin daha hızlı bitmesine yardımcı olur.

 

Haydi hanımlar hareket zamanı, daha ne bekliyorsunuz?

Duşta Uygulanabilecek En Seksi Pozisyonlar ve Öneriler

Gösteri yapın

Duşa ilk siz girin ve partnerinize görsel bir şölen yaşatın. Duş süngerinizi alın ve duş jelinizle onu iyice köpürtün. Partnerinize oturup sizi izlemesini söyleyin ve vücudunuzu köpürterek ona bir gösteri yapın. Suyun, göğüslerinizin arasından akmasına izin verin, sonra yavaşça vücudunuzu köpürtün, saçınızı savurun ve belinize seksi bir kavis verin.

Daha fazla bekleyemeyecek hale gelince onu da duşa davet edin.

Pozisyonunuzu seçin

Duşta uygulayabileceğiniz en iyi pozisyon, köpek stilinin çeşitleridir. Ayakta dururken öne eğilebilir ve bu şekilde birlikte olabilirsiniz.

Hazırlıklı olun

İşinizi kolaylaştıracak birkaç küçük malzemeyi (tabure gbi) yanınızda bulundurarak duşta geçireceğiniz eğlenceli anları kolaylaştırabilirsiniz.

Dokunmak

Islak vücuda dokunmak her zaman erotik bir harekettir ama özellikle bunu duşta yaptığınızda ya da size yapıldığında hiç olmadığı kadar seksi olur.

Partnerinizle duşa girin, her yerinize sıcak suyla masaj yapsın ama bu sırada özel bölgelerinize dokunmasın. Sonra ona arkanızı dönün ve ellerinizi duvara dayayın.

Sonra, poponuzu biraz dışarı çıkarın ve sıcak suyun altında size dokunmasını isteyin. Siz dur diyene kadar buna devam edebilir, bu hareket ikinizi de tahrik edecektir. Bundan sonra dilediğinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Kayganlaştırıcıyı unutmayın

Duştayken yardıma ihtiyacınız olmayacağını düşünebilirsiniz ama bu doğru değil.

Duştayken su geçirmeyen bir kayganlaştırıcı kullanmanızı öneririz, yerlere dökmemeye dikkat edin aksi taktirde zemin çok kaygan olacaktır.

Dizlerinizin üzerinde

Duşta, dizlerinizin üzerine eğilebilir ya da ellerinizin ve dizlerinizin üzerinde durabilirsiniz. Partnerinizden duş başlığını alıp sırtınızda ve poponuzda dolaştırmasını isteyin. Bu ikiniz için de tahrik edici bir deneyim olacak.

O sizi yıkarken siz de onun özel bölgelerine ilgi gösterebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için

Eğer duşta seks yapmak sizin için çok da rahat değilse duşta ön sevişmenizi yapabilir ve devamı için yatak odanıza geçebilirsiniz.

Islak tişört

Eğer bir fantazi gerçekleştirecekseniz bunu düzgün bir şekilde yapmalısınız.

Üzerinizde seksi bir iç çamaşırı ve beyaz tişört, yanınızda da partnerinizle duşa girin. Su üzerinizden akarken sevişmeye başlayın ve sonrasında dilediğiniz şekilde devam edin.

 

İyi eğlenceler!

Küçük Penis Boyuna Sahip Olanlar İçin Seks Pozisyonları

Köpek stili

Köpek stili sizin için ve erkek arkadaşınız için çok verimli bir pozisyondur. Birleşme derindir ve iki kişi de zevk alır.

Av köpeği

Köpek stiline benzeyen bu pozisyonda sırtınıza kavis verirsiniz. Bu pozisyonun iyi yanı, sevgiliniz, hem cinsel ilişkinize devam edebilir hem de göğüslerinize ulaşabilir olmasıdır.

Fan

Bu pozisyonda erkek arkanıza geçer ve siz eğilirken birleşme olur. Hareketi erkek kontrol eder ve klitorisiniz ve göğüslerinizle de ilgilenebilir.

Sihirli tepe

Köpek stilindeki gibi duruken altınıza yastıklardan bir dağ yapın ve bu yastıkların üzerine karın bölgeniz denk gelsin. Daha sıkı bir his için, erkeğiniz içinize girerken bacaklarınızı sıkın.

Ters kovboy

Erkeğin sırt üstü uzandığı ve kadının onun kucağına ters oturduğu bu pozisyonda pelvisinizi kullanarak ileri geri hareket edebilir ve yoğun bir klitoral uyarılma yaşayabilirsiniz. Bu da orgazma ulaşmanıza yardımcı olur.

Kıvrılmış melek

Buna seksi kaşık da denilebilir.

Sevgilinizle uzanın ve o size arkadan sarılsın. Dizlerinizi göğsünüze çekin ve bu şekilde erkek arkadaşınız içinize girsin. Bu pozisyon hem sevgi dolu hem de keyiflidir.

Nirvana

Misyoner pozisyonu biraz değiştiren bu pozisyonda kadın sırt üstü uzanır ve erkek onun üzerine uzanır. Kadın bacaklarını sıkıca kapar ve erkek ile birleşme kadının bacakları kapalıyken gerçekleşir. Sürtünme bu pozisyonda daha fazladır.

Ayrık bambu

Bu pozisyon için sırt üstü uzanın ve bir bacağınızı kaldırın. Erkek bacağınızın üzerine oturmalı ve tek bacağını sizinkinin üzerinden atmalı. Bu şekilde ilişkiye girmek çok keyiflidir çünkü temas maksimumdadır.

Kelebek

Küçük penisli bir erkeğiniz varsa doğru açı önemlidir. Sırt üstü bir masaya uzanarak kalçalarınızı yukarı kaldırın. Erkeğiniz bacaklarınızı omuzlarına koysun ve size destek olsun. Bu şekilde ilişkiye girmek, G noktanıza kolay ulaşmasını sağlar.

Kartal

Sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı iki yana açın. Siz böyle dururken erkeğiniz içinize girsin. Bu pozisyon, derinliğin maksimumda olmasını sağlar.

Çapraz bacak

Yine kartal pozisyonundaki şekli alın ama bacaklarınızı çapraz yapın. Sevgiliniz bu şekilde içinize girsin. Farkı hissedeceksiniz.

Şezlong

Bu pozisyonun iyi yanı derinliktir.

Erkeğiniz sırtını bir yere yaslayarak uzansın, siz bir yastığın üzerinde sırt üstü uzanın ama yüzleriniz birbirlerine baksın. Bacaklarınızı onun omuzlarına koyun. Bu pozisyonda derinliği kendiniz belirleyebilirsiniz.

Salyangoz

Sırt üstü uzanın ve dizlerinizi göğüslerinize doğru çekin. Erkeğiniz içinize girerken omuzunuzun iki yanındaki ellerinden destek alsın.

 

İyi eğlenceler!

Doğum Kontrolünün Tarihi

İşte size geçmişten günümüze doğum kontrolünün tarihi!

M.Ö. 1550

Doğum kontrolünün bilinen en kolay yöntemi timsah dışkısı, bal ve sodium karbonat karışımıydı. Mısırlılar bu karışımı vajinalarına yerleştirerek hamile kalmayı engelliyorlardı.

1564

Prezervatifin ilk çeşidi Gabriel Fallopius tarafından ortaya çıkartıldı. Bu şahıs aynı zamanda fallop tüplerini de bulan kişidir. O zamanlardaki prezervatifler hayvanların iç organları ve derisinden yapılıyorlardı. Bunun yanısıra, kimyasala batırılmış keten bez de kullanılıyordu.

1700’ler

Kazanova’nın günlüğü pek çok denemesini de gün ışığına çıkartmıştır. Koyun idrar kesesinden yapılan prezervatif, yarım limon ve keten bezden yapılan ve fiyonk ile bağlanan rahim boynuna yerleştirilen maddeler. Üstelik bu malzemeler ve prezervatifler pahalı olduğu için yıkanarak tekrar tekrar kullanılıyorlardı.

1839

Charles Goodyear kauçuğu kükürtle sertleştirme teknolojisini buldu ve bu yöntemi prezervatiflerde, duş şırıngalarında ve diyaframlarda kullandı.

1873

Amerikan Meclisi bütün doğum kontrol yöntemlerini yasakladı. Posta şirketleri, posta yoluyla satılan doğum kontrol yöntemlerine el koyma hakkına sahip oldular ve bu nedenle kontraseptifler ‘’kadın hijyen ürünü’’ olarak satılmaya başlandılar.

1916-1950

Doğum kontrol aktivisti Margaret Sanger ilk doğum kontrol kliniğini Amerika’da açtı ve 9 gün sonra polis kliniğe baskın yaptı. Sanger, toplumu rahatsız etme suçundan tutuklandı ve 30 gün hapis yattı. Sanger sayesinde  doğum kontrolü kullanma yasağı 1930’larda kaldırıldı ve 1950 yılında (80 yaşındayken) Sanger, 150,000$ toplayarak ilk doğum kontrol hapı için çalışmalara başladı.

1960

FDA ilk doğum kontrol hapını onayladı. Bu hapın adı Enovid’di. Daha sonra bu hapın ciddi sağlık sorunları yarattığı ortaya çıktı (kalp krizi, kan pıhtısı) ve feminist gruplar bu hapın güvenilirliğini sorgulamaya başladılar. Bu da hapta değişikliğe gidilmesine neden oldu.

1965

Yüksek mahkeme evli çiftlerin doğum kontrol yöntemi kullanmalarına izin verdi. Fakat evlenmemiş pek çok kadının böyle bir izni olmadı.

1972

Yüksek mahkeme herkese (evli ya da bekar) doğum kontrolü kullanma hakkını tanıdı.

1976

Dölyatağı içi aygıtları FDA tarafından onaylandı ve doktorlar tarafından kullanılmaya başlandı. Bu aygıtların 10 yıla kadar doğum kontrol sağladıkları biliniyordu. Fakat bu ürünler bazı kadınlarda pelvik iltihaplanmalara neden oldular.

1980’er

Hormonal doğum kontrol hapları daha düşük dozlar halinde ortaya çıktılar. Bu süreçte 10.5 milyon Amerikalı kadın ilacı kullanmaya başladı.

1992

FDA onaylı Devo-Provera, aylarca hamileliği önleyen iğne, ortaya çıktı.

1998

FDA onaylı ilk ertesi gün hapı ortaya çıktı.

2000

27 yaşındaki eczacı Jennifer Erickson, patronunu, sigortasında doğum kontrolünü kapsatmadığı için dava etti, bu durumun cinsel ayrımcılığa girdiğini söyledi ve kazandı.

2010

40 yaşının üstündeki 46,000 kadının üzerinde yapılan araştırmalar doğum kontrol hapı kullanan kadınların daha uzun yaşadıklarını ortaya koymuştur. Günümüzde 100 milyonun üzerinde kadın doğum kontrol hapı kullanmaktadır.

 

Sağlıklı günler dileriz!

Modern Kadınlara İlginç Seks Gerçekleri

 1. Güzel kokan insanlar bize otomatik olarak daha çekici gelirler.
 2. Zencefil cinsel heyecanı arttıran bir kokuya sahiptir. Zencefil yemek kalp atışınızı hızlandırır, kan akışınızı canlandırır ve geceye hazırlanmanızı sağlar.
 3. Bir araştırmaya göre erkekler, ayrılık sonrası, kadınlardan daha fazla duygusal acı çekiyorlar.
 4. Kadınların ve erkeklerin sadece arkadaş olamayacakları araştırmalarla kanıtlandı.
 5. Sperm, yaşlanma karşıtı tedavide cilde iyi gelir çünkü cildi gerginleştirici etkisi vardır.
 6. Daha yaratıcı ve yaramaz seksten hoşlanan kişiler psikolojik olarak daha sağlıklıdırlar.
 7. Seksüel aktivite zamanında endorfin salgılanır ve uyuşturucu etkisi altındakine benzeyen bir mutluluk hissedilir.
 8. Yumurtlamadan sonra bir kadının yumurtası 24 ila 48 saat arasında fertil olur ve bir erkeğin spermi, kadın vücudunda 48 saat boyunca yaşayabilir.
 9. Yetişkinlerin %20’si iş yerinde seks yapmıştır.
 10. Kadınların %30’u orgazm olmada sorun yaşarlar.
 11. Kama Sutra’ya göre 30 tip öpüşme vardır.
 12. Araştırmalara göre, iyi seks, beynin aşık olma bölümünü çalıştırır.
 13. Araştırmalara göre, haftada 1-2 defa seks yapan kişilerin immün sistemleri daha güçlü olur.
 14. Prezervatifin raf ömrü 2 yıldır.
 15. Cüzdanda taşınan prezervatifler genellikle 1 aydan sonra yırtılırlar. Daima kendi prezervatifinizi yanınızda bulundurun.
 16. Bir çay kaşığı spermde 5 kalori bulunur.
 17. Bir erkek, haftada 4 defa orgazm olarak prostat kanserine yakalanma riskini düşürebilir.
 18. Bazı yiyecekler cinsel isteği arttırırlar. Siyah ahududu, istiridye, karpuz bunlardan bazılarıdır.
 19. Bir vajina uyarıldığı zaman %200 genişleyebilir.
 20. Seks, Valyum’dan 10 kat daha etkilidir.
 21. Pübik kıllarınızdan kurtulmak cinsel yolla bulaşan hastalıkların yayılma ihtimalini arttırabilir.
 22. Bir kadının poposu, topuklu ayakkabı giydiğinde, %25 daha çıkık durur.
 23. Yeni bir araştırmaya göre, her 9 genç kadından 1’i seks sonrası ertesi gün hapı almıştır.
 24. Jinekoloğunuzu düzenli olarak ziyaret edin, pek çok cinsel yolla bulaşan hastalık, 3 ila 5 yıl boyunca, semptomsuz olarak vücudunuzda barınabilir.
 25. Cinsel uyarılma esnasında acı eşiğiniz yükselir.
 26. Beyninizde korku ve endişeyi tetikleyen bölge, kadınlarda, orgazm sırasında kapanır.
 27. Orgazm olmak anti-diüretik hormon salgılamanıza neden olur. Bu nedenle, seks sonrası hemen idrar yapmak zordur.
 28. İdrar yolu enfeksiyonundan korunmak için, seks sonrası hemen idrar yapmanız gerekmektedir.
 29. Eşcinsel olmayan erkeklerin en çok istediği bir numaralı cinsel aktivite oral sekstir.
 30. Her yıl 11.000’den fazla kişi değişik cinsel pozisyonlar denerken kendini yaralamaktadır.
 31. Kadınların %80’i orgazm olabilmek için vibratör kullanmaktadırlar, bunu yaparken de vibratörü vajinaya yerleştirmek yerine klitoral uyarılmadan faydalanmaktadırlar.
 32. Kadınların sadece %1’i, yalnızca göğüslerinden uyarılarak orgazm olabilmektedirler.
 33. Limitlerinizi bilin! Ortalama bir cinsel deneyim 37 dakika sürer.
 34. 20 ve 59 yaşları arasında olan kadınlarla yapılan bir araştırmaya göre bir kadının hayatı boyunca ortalama 4 seks partneri olmakta. Erkeklerde ise bu sayı 7.
 35. Testosteron seviyesi daha yüksek olan kadınlar mastürbasyona seksten daha fazla ilgi duymaktadırlar.

Haftanın Her Günü Kaliteli Seks Yapın

Pazartesi – Açık fikirli olun

Seks yaparken önyargılarınızı kapının dışında bırakın.

Sonuçta seks ve ateşli seks birbirinden farklı kavramlardır.

Siz ve partneriniz, sekste herkesin yaptığından farklı şeyler yapmaktan hoşlanıyorsanız ne olmuş? Siz ve partneriniz onayladıktan sonra ve kimse fiziksel olarak zarar görmedikten sonra dilediğinizi yapabilirsiniz.

Önyargılı olmayın, sevgilinizi fetişleri ve fantazileri yüzünden eleştirmeyin ve yeni şeyler deneyimlemekten korkmayın.

Salı – Kendinize güvenin

Hiçbir şey kendinize olan güveninizden daha seksi değildir. Ne yaptığınızdan tam olarak emin olamasanız bile kendinizden eminmiş gibi görünün, partneriniz buna inanacaktır. Yeni bir şeyi denemekten korkmayın.

Kendinize güvenmeniz mucizeler yaratmanızı ve bu sırada eğlenmenizi sağlar.

Partneriniz size dokunmaya başlamadan önce siz ona dokunmaya başlayın, sizin kontrol sahibi olduğunuz pozisyonlar seçin ve partnerinize nasıl dokunulmaktan hoşlandığınızı gösterin. Ne kadar net olur ve patronluk taslarsanız o kadar seksi olursunuz.

Çarşamba – Oral

İyi bir oral seks onun aklını başından alır. Başarılı oral seksin sırrı ise ayrıntılarda gizlidir.

Ona hayatının oral seksini yaşatmak için; dilinizi penisinin başının etrafında döndürürken penis gövdesini elinizle kavrayın ve ileri geri hareket ettirin.

Ayrıca aklınızdan çıkartmamanız gereken bir diğer şey de tek bir noktada kalmamanız gerektiğidir. Ellerinizi kullanın, hassas noktalara konsantre olun ve göz teması kurun!

Perşembe – İlk adımı siz atın

İyi bir seksin anahtarı kendinize güvenmektir. Kendinize güvendiğinizi ona gösterin.

Eğer her seferinde seks için ilk adımı partnerinizin atmasını bekliyorsanız bunu yapmaktan vazgeçin. Güç, en tahrik edici şeydir ve ilk adımı atıp onun pantalonunu çözmeye başlamanız onun aklını başından alacaktır.

Cuma – Beyninizi uyanık tutun

Seks sadece seks olarak da mükemmeldir ama işleri fizikselden biraz daha öteye taşımak istiyorsanız daha çok çalışmanız gerekir.

Seksüel zevk, vücudu olduğu kadar beyni de içerir. Eğer doğru tavır içindeyseniz vücudunuz seksten çok daha fazla zevk alır.

Beyin, en büyük erojen bölgedir ve bu nedenle de beyninizi sekse daha çok dahil etmeniz gerekmektedir. Fantaziler kurun, yatakta rol yapacağınız oyunlar oynayın, partnerinize sürprizler yapın, beklentiler içine girin ve seksin tadını çıkartın.

Cumartesi – Yeni deneyimler

Yatak odasında yeni şeyler deneyin. Bibirinizi yatağa bağlayın, oyunlar oynayın, fantazilerinizi gerçekleştirin. Erkek arkadaşınızın anüsüne hafifçe baskı yapın, hatta parmağınızı kayganlaştırarak çok nazik bir şekilde elinizi biraz içeri kaydırın. Bu, prostatına baskı yapacak ve onun G noktasına ulaştığınız için, çok zevk almasını sağlayacaktır. Her ne kadar bu herkesin tercih edeceği bir hareket olmasa da inanın bize bu zahmete değecek.

Pazar – Daha sık öpüşün

İlişki yıllandıkça bazı şeyler artık alışkanlık haline gelir ve sizi daha fazla heyecanlandırmamaya başlar. Bunlardan biri partnerinizle öpüşmek olabilir.

Sevgilinizi merhabalaşırken yanaklarından öpmek yerine dudağından öpmek ilişkinizi daha ateşli hale getirecektir.

 

Ona dokunmak için biraz daha özen gösterin, yatak odasının dışında da duygusal açıdan daha özenli davranın. İlişkinizin nasıl daha mutlu ve daha duygusal hale geleceğini göreceksiniz!

Cinsel İlişkinizin Süresini Nasıl Uzatırsınız?

Daha çok seks yapın

Erkek arkadaşınızın daha uzun süre dayanmasını sağlayacak en kolay yöntem daha fazla seks yapmaktır. Araştırmalar, düzenli seks yapan erkeklerin yatakta daha uzun süre performans sergileyebildiklerini göstermektedir.

Zihinsel dikkat dağınıklığı

Eğer erkek arkadaşınız yatakta kendine laf geçirmek konusunda sorun yaşıyorsa bunu bir iltifat olarak alabilirsiniz!

Demek ki onu çok fazla tahrik ediyorsunuz ve arada bir nefes alıp dikkatinin dağılmasını sağlayarak onun işini kolaylaştırabilirsiniz.

Düşüncelerini, seks dışında bir noktaya çekin ve seksin daha uzun sürebilmesi için ona yardımcı olun.

İletişim

Çiftler arasında olan doğru ve iyi iletişim bu sorunu çözmenizi sağlayabilir.

Ona yatakta neler beklediğinizi, ne istediğinizi tam olarak anlatın. Belki de sorun, sizin ne istediğinizi bilememesinden kaynaklanıyordur.

Pozisyon değiştirin

Cinsel ilişki sırasında pozisyon değiştirmek hem eğlencelidir hem de partnerinizin, kendini toparlaması için fırsat tanıyarak, onun daha uzun süre dayanmasını sağlar.

Fiziksel dikkat dağıtma

Partneriniz zihninden çok vücuduna mı odaklı? O zaman kontrolü elinize alın ve birlikteliğinize kısa süreli bir ara verin. Bunun için tamamen durmanıza gerek yok ama yavaşlayabilir ve elinizi göğsüne koyarak biraz yavaşlamasını sağlayabilirsiniz. Ona işleri biraz yavaşlatmak istediğinizin sinyalini vererek sakinleşmesini sağlayabilirsiniz.

Geciktirici krem

Arada bir dışarıdan yardım almakta hiçbir sorun yoktur. Özellikle de cinsel hayatınızı daha güzel kılacaksa!

Bir eczane ya da süpermarketten alacağınız geciktirici kremle çok daha uzun bir yatak macerası yaşayabilirsiniz.

İkinci raunda geçin

Kim demişki seks, her seferde 1 kere yapılır diye?

Eğer ilk seferin sonunda siz hala daha fazlasını istiyorsanız o, ikinci sefere hazır olana kadar kendinizi oyalayın.

İkinci cinsel ilişkinizde partneriniz daha uzun sürece boşalacak ve siz de kendiniz için biraz daha fazla zamana sahip olacaksınız.

 

Eğer partnerinizin erken boşalmak ile ilgili büyük bir sorunu olduğunu düşünüyorsanız, onu bir uzmana gözükmek konusunda ikna etmenizi tavsiye ederiz!