Eski Sevgilinizi Geri Kazanın

30
18315

Bir ayrılığın acısını mı çekiyorsunuz? Konuştuğunuz herkes ilişkinizin bittiğini ve hayatınıza devam etmeniz gerektiğini mi söylüyor? Peki ya bitmek zorunda olmasaydı? Ya bu ilişki için mücadele etmek ve onu yeniden kazanmak istiyorsanız?

Ayrılıklar çok kötü deneyimlerdir. Kalbiniz acır, depresif hissedersiniz, öfke duyarsınız ve kafanız karmakarışık olur. Bu dönemde ilgiye ve yardıma muhtaç olmanız normaldir. Fakat eski sevgilinizi geri kazanmak istiyorsanız, sakin olmalı, alıngan davranmamalı ve bir plan yapmalısınız. Ayrılıkların %90’ı tersine çevrilebilirdir ve doğru zamanda, doğru şeyleri yaparsanız, eski sevgilinizin size geri dönmesini sağlayabilirsiniz.

Bu makale ihtiyacınız olan planı yapmanızda size yardımcı olmak için hazırlandı. Merak etmeyin bu plan eski sevgilinizin üzerinde uygulamanız gereken bir takım akıl oyunlarını içermiyor. Bu plan daha çok insan psikolojisine dayanmaktadır ve eski sevgilinizi yeniden kazanmak için insan psikolojisinin ilkelerini nasıl kullanacağınızı size gösterecektir. Bu ”Eski Sevgilinizi Kazanmak İçin 3 Adım Planı’’ makalesini tamamen okumadan harekete geçmemenizi tavsiye ederiz.

Eski sevgilinizi 3 adımda geri kazanın

1.Adım

3 adım planının birinci bölümünde insanların ayrılıklardan sonra yaptıkları en büyük hatalardan bahsedeceğiz. Bu son derece yaygın olarak yapılan hatalar, eski sevgilinizle yeniden bir araya gelme şansınızı azaltacaktır. Bu yüzden planın bu ilk adımı gerçekten önemlidir. Her hatayı dikkatle okuyun ve bunlardan sakının.

Yalvarmak, yakarmak

Ayrılıklardan sonra insanlar eski sevgililerinin kendilerine dönmesini sağlamak için onlara yalvarır ve bu davranış, anda yapılacak en büyük hatadır. Biliyoruz, yalvarmak bu noktada yapılacak en doğru şey gibi gözükse de, inanın bize değil.

Kimse ilgiye muhtaç biriyle olmak istemez. Yalvarmak ve yakarmak gerçekten iticidir ve bu davranışlarınız eski sevgilinizin sizden daha da uzaklaşmasına neden olacaktır. Ve sizden ayrılmakla doğru bir şey yaptıklarını düşünmelerine yol açacaktır.

Paspas Sendromu

Paspas Sendromu sevgilinizi memnun etmek için kendi mutluluğunuzu feda etmektir. Yeniden bir araya gelmek için hiçbir talepte bulunmadan sizden yapmanızı istediği her şeyi kabul etmeniz anlamına gelir.

Eğer kendinizi “lütfen gitme, senin için her şeyi yaparım” türünden sözcükler sarf ederken buluyorsanız, siz de paspas sendromu yaşıyorsunuz demektir. Bu sendromu yaşamayı kimse istemez çünkü ilk olarak, bu çok iticidir. Kendi görüşleri, hisleri ya da ihtiyaçları olmayan birini kimse çekici bulmaz. Bu yüzden onun ayakları altında paspas olmanız, eski sevgilinizi yeniden kazanmak için yanlış bir yol olacaktır. İkinci olarak,  bu şekilde eski sevgilinizi geri kazansanız bile mutsuz ve muhtemelen uzun sürmeyecek boğucu bir ilişkiniz olacaktır. Eminiz istediğiniz şey bu da değildir.

Mesaj bombardımanı, sarhoşken yapılan telefon aramaları

Bu da çok sık yapılan hatalardan biridir ve onunla bir araya gelme şansınızı baltalar. İnsanlar biraz iyi zaman geçirip ayrılıklarını unutmak için dışarıya çıkarlar ve birkaç kadeh içkiden sonra eski sevgililerini arayıp, kendilerini aptal durumuna düşürürler. Ne pahasına olursa olsun, bundan kaçının

Eski sevgilinizi yeniden kazanmak için fazla ortalıkta görünmemeye çalışmalısınız. (Planın 2. adımında açıklanacaktır). Onu telefonla sürekli aramanız ya da mesaj atmanız, sizin ilgiye muhtaç ve yapacak başka bir şeyi olmayan biri gibi görünmenize neden olur. Daha önce de söylediğimiz gibi muhtaç görünmek iticidir ve bundan kesinlikle sakınmalısınız.

Onu sevgi ve ilgiye boğmak

Eski sevgilinizi yeniden kazanmanın en mantıklı yolu ona ne kadar değer verdiğinizi ve onu ne kadar çok sevdiğinizi göstermek gibi görünebilir. Ancak bize güvenin bu iyi bir yaklaşım değildir.

Büyük ihtimalle eski sevgiliniz onu sevdiğinizi ve ona ne kadar değer verdiğinizi zaten biliyor. Hatta sizinle bir ilişkisi vardı, yani muhtemelen o da size değer veriyor. Fakat yine de sizden ayrılmaya karar verdi, değil mi? Bu yüzden “seni seviyorum” ya da “sana çok değer veriyorum” türü cümleler eski sevgilinizin şu anda duymak istediği şeyler değildir. Aşırı sevgi ve ilgi gösterisi onu sizden daha da uzaklaştırabilir.

Tüm gücü ona vermek

Bu noktada, ilişkinizi bitiren eski sevgiliniz olsa bile, tüm gücü ve kontrolü ona vermeye kalkmayın. Her zaman onun için elde edilebilir olmayın. Emin olun onun acil durum planı olmak istemezsiniz. Eski sevgiliniz olmadan hayatın bir anlamı olmadığı şeklindeki davranışlarınız, onun size olan saygısını yok edecektir.

Eski sevgiliniz başka biriyle görüşmeye başladığında panik yapmak

Ayrılıklardan sonra kendimizi üzgün, kızgın hissederiz, canımız yanar ve kafamız karmakarışıktır. Ve bu noktada eski sevgiliniz başka biriyle görüşmeye başladığında bu bizi darmadağın eder. Daha da depresifleşiriz, kafamız daha da karışır. Size eski sevgiliniz bu yeni ilişkide çok çabuk bir samimiyet yaşamaya başlamış gibi gelebilir. Örneğin sizinle fiziksel olarak bir şeyler yaşaması 5 ay almışken, yeni partneriyle bir hafta sonra yatmaya başlamış olabilir.

Böyle bir durumda panik yapmayın. Uzun süren ilişkilerin bitmesinden sonra bu tür ilişkilerin yaşanması, karşı tarafında kendini birden boşlukta ve yalnız hissetmesinden dolayı çok normaldir. Ama iyi haber bu tip ilişkilerin fazla uzun sürmemesidir.  Genellikle bu “sıçrama ilişkileri” ne kadar hızlı ilerlerse, o kadar çabuk biter. İnsanlar çok geçmeden hayatlarındaki bu yeni kişinin kendileri için doğru biri olmadığını ve sadece yakınlık ihtiyaçlarını karşılamak için samimiyet yaşadıklarını fark ederler.

Bu yüzden eski sevgiliniz başka biriyle görüşmeye başladığında yapmanız gereken tek şey bu konuda sakin olmaktır. Onlara hata yaptıklarını söyleyerek yeni ilişkilerine tepki göstermeye kalkmayın. Çünkü sizin söylediğinizin tersini yapacaktır. Bunun yerine bunun tam tersini yapıp kayıtsız davranırsanız ve hayatınıza odaklanırsanız (kariyeriniz, hobileriniz gibi) bu onların düşünmesine neden olur. Böylece eski sevgilinizin bu yeni ilişkisi her “sıçrama ilişkisi” gibi sona erecektir.

Yukarıda bahsedilen hatalar çok masumca görünebilir fakat eski sevgilinizi yeniden kazanma şansınız açısından ölümcüldür. Bu yüzden bu hatalardan kaçının. Yukarıda verilen tavsiyelerin sezgi karşıtı olduğunu biliyoruz, ancak bu ipuçları gerçek hayatta işinize gerçekten yarayacaktır.

Bu noktada, bu hataları ya da bazılarını çoktan yaptım mı diye düşünüyor olabilirsiniz. Yapmış olsanız bile endişelenmenize gerek yok. Daha öncede belirttiğimiz gibi bunlar sık yapılan hatalardır. Yine de geç kalmış sayılmazsınız. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey bu hatalara yeniden düşmemektir.

Şimdi nelerden kaçınmanız gerektiği konusunu hallettiğimize göre bundan sonra neler yapmanız gerektiği meselesine geçebiliriz.

2.Adım

Bu noktada yapmanız gereken ilk ve en önemli şey onunla olan bütün iletişiminizi kesmenizdir. Aklınızdan geçenler:

“Ya hayatına devam ederse?”

“Ya başka biriyle çıkmaya başlarsa?”

“Ya ben birlikteyken ne kadar iyi olduğumuzu hatırlatmadığımda ilişkimizi tamamen unutursa?”

Hepsi de güzel sorular. Ve hepsinin cevabı “hayır, bunların hiçbiri olmayacak”.

İletişiminize biraz ara verin

Birini öyle hemen unutmak kolay değildir. Yaşanan bir ayrılıktan sonra insanın hayatına devam etmesi kolay olmaz. Tüm bunlar sizin için kolay olmadığı gibi, onun için de kolay olmayacaktır. Dışarıdan sakin ve umursamaz görünse bile, gerçek şu ki o da muhtemelen içte içe sizin kadar acı çekiyordur.

Burada bahsedilen eski sevgilinizle olan irtibatınızı sonsuza dek kesmeniz değildir. Elbette onunla yeniden konuşacak ve belki de yeniden birlikte zaman geçireceksiniz, ancak bu belli bir süre geçtikten sonra mümkün olacaktır. Bu süre ayrılığınızın üzerinden geçen zamana bağlı olarak bir hafta, iki hafta, hatta bir ay olabilir. Şüphesiz, bu süreyi onların hayatlarına yeniden devam edecekleri kadar uzatmak istemezsiniz.

Kendisine onunla iletişiminizi kestiğinizi ya da keseceğinizi söylemek zorunda değilsiniz. Eğer aynı iş yerinde çalışıyorsanız karşılaştığınızda yalnızca “merhaba” deyin. Gerçekten gerekmedikçe uzun sohbetler etmekten kaçının. Aranızda kısa bir gündelik konuşma geçebilir, ancak sohbeti uzatmaya çalışmayın.

Aranızdan bazılarının ayrılıklarının üzerinden bir ay geçmiş olabilir ve bu yüzden doğrudan diğer aşamaya geçmek isteyebilirsiniz. Fakat bunu yapmayın, çünkü bir sonraki adıma geçmeden önce bu adımda yapmanız gereken birkaç şey daha bulunuyor. Bu yüzden bu ay size verilen görevleri tamamlayıp, ondan sonra bir sonraki aşamaya geçmeye çalışın.

Peki önümüzdeki ay ne yapacaksınız?

Mantıklı düşünmeye başlayın

Bir sonraki aşamada yapmanız gereken şey neden eski sevgilinizle yeniden bir araya gelmek istediğinizi düşünmektir. Bir ayrılıktan sonra çoğu insan karmaşık ve duygusal bir ruh durumunda olurlar ve kendilerine aşağıdaki cümleler gibi gerçek olmayan şeyler söylerler:

 • Onsuz yaşayamam!
 • Başka birini bulamam!
 • Bir daha asla sevemem!

Bunların hiçbiri doğru değildir. Hayatınızın onla ya da onsuz devam edeceği gerçeğini kabullenmelisiniz. Eski sevgilinizle yeniden bir araya gelemeseniz bile yeniden sevecek ve mutlu bir yaşam süreceksiniz. Bunun anlamı eski sevgilinizi tamamen unutmanız gerektiği değil, hayatınızın eski sevgiliniz olmadan da güzel ve heyecan verici olduğudur. Yaşamı seven biri olduğunuzda insanlar da sizi sevecektir.

Şimdi yeniden mantıklı düşünebildiğimize göre ilişkinizi düşünmeye başlayın. Eski sevgilinizle uzun ve sağlıklı bir ilişki yürütebileceğinize gerçekten inanıyor musunuz? Kalbinizle değil, aklınızla düşünün. İlişkinizin nasıl olduğunu hatırlayın. Bu durumda en iyi ve en doğru kararı verebilecek kişi sizsiniz. Eğer ilişkinizi kurtarmaya değer olduğunu düşünüyorsanız okumaya devam edin.

İlişkinizde neyin ters gittiğini anlamaya çalışın

Neyin ters gittiğini anlayıp üzerinde çalışmanız gerekiyor. Kendinizi geliştirmediğiniz sürece eski sevgilinizin ilişkinizi bitirmesine neden olan şey her neyse onun sizi yeniden terk etmesine neden olacaktır.

Şüphesiz her ayrılık farklıdır, ancak genellikle ayrılığın asıl sebebi ayrılık aşamasında asla ortaya çıkmaz. Bazen sevgililer ayrılırken “seni artık sevmiyorum” ya da “bu ilişki artık yürümüyor” gibi yavan bir mazeret sunabilirler. Ya da ayrılık sebebiniz sadakatsizlik olabilir. Bu durumda sizi neden aldattığını anlamaya çalışın ve size sunduğu mazeretin altında yatan asıl sebebi düşünün.

Erkeklerin ve kadınların mutlu bir ilişkideki ihtiyaçları birbirinden farklıdır ve uzun süreli mutlu bir ilişki istiyorsanız sevgiliniz ya da eşinizin ne istediğini ve arzuladığını anlamalısınız. Erkek bir ilişkiyi bitirdiğinde, bunun sebebi karşılarındaki kadından istedikleri şeyi alamamasıdır. Bu sadece seks olmak zorunda değil. ‘’Senin için değiştim” taktiğini kullanmaya çalışmadığınıza dikkat edin. Böylesi yoğun duygular işin içine girdiğinde kararlarda mantığın etkisi çok azdır. Fakat kendinizi iyi yönden değiştirir ve meseleleri birlikte çözmeye çalışırsanız, uzun vadeli mutlu bir ilişki sürebilirsiniz.

Formda olun, sosyalleşin ve hayatınızın keyfini çıkarmaya başlayın

Eski sevgilinizle yeniden irtibata geçmeden önce yapmanız gereken birkaç şey daha bulunmaktadır.

 • Formunuzun yerinde olması gerçekten önemlidir. Her gün yapacağınız yarım saatlik egzersiz stresinizi azaltacak, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak ve formunuzu geri kazanmanızı ya da korumanızı kolaylaştıracaktır.
 • Arkadaşlarınızla zaman geçirmeye başlamalısınız. Sosyalleşme önemlidir. Bu eski arkadaşlarınızla arayı kapatmak ve hoşlandığınız şeyleri yapmanız için iyi bir zamandır.
 • Kendi istediğiniz şeyleri yapın. Hobiniz olabilecek bir şey. Ya da yeni bir hobi edinin.

Yukarıda bahsedilenler size şu anda önemsiz görünebilir, fakat bize inanın tüm bunlar önemli şeylerdir. Bu tavsiyelere uymanız hayatın ne kadar güzel olduğunu fark etmenizi sağlayacak ve hayatınızın değerini anlamaya başladığınızda eski sevgilinizin gözünde hemen daha çekici bir hale geleceksiniz. Ayrıca bu tavsiyeler kendinizi daha sağlıklı ve güven dolu hissetmenizi sağlayacaktır ki bu da planın 3. Adım için oldukça önemlidir.

Bu dönemin sonuna doğru duygusal olarak değil, mantıklı bir şekilde düşünmeye başlamış ve ilişkinize bir şans daha verip vermeyeceğinize karar vermiş olacaksınız. Ve artık 3. Adım’a hazırsınız.

3.Adım

Tamam. Artık sakinsiniz, kırgın değilsiniz ve eski sevgilinizle yeniden bir araya gelmek istediğinizden eminsiniz.

Bu adım, ayrılığınızın üzerinden en az bir ay geçtikten ve daha önce anlatılan adımlarda verilen tavsiyeleri yerine getirdikten sonra yapmanız gerekenlerdir.

İletişime geçin

Artık eski sevgilinizle yeniden iletişime geçebilirsiniz. Bu ilk aşama elbette onunla yeniden bir araya gelmek istediğinizi söylemeyeceksiniz. Onu arayabilir, cep telefonuna mesaj atabilirsiniz, elektronik posta yollayabilirsiniz ve facebook duvarına yazabilirsiniz. Fakat eski sevgilinizle yeniden iletişim kurmanın en etkili yolu ona kendi el yazınızla bir mektup göndermeniz olacaktır. Cep telefonu mesajları ve elektronik postalar dünyasında, kendi el yazınızla yazdığınız bir mektup 10 tane mesaja bedeldir. Bir düşünün, arkadaşınızdan gelen bir mektup sizi ne kadar duygulandırırdı. Yalnızca facebook duvarınıza bir şeyler yazmaktansa, zaman ayırıp size mektup yazdıkları için minnettar kalmaz mıydınız? Duygusal olarak etkilenmez miydiniz?

Ancak, dikkatli olun. Mektupta yazdıklarınız sizin durumuzu olumlu ya da olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden sözcük ve ima seçimlerinize çok dikkat etmelisiniz.

Buluşun

Yeniden iletişime geçtikten sonra aldığınız tepkinin olumlu olduğunu düşünüyorsanız, eski sevgilinize onunla buluşmak istediğinizi söyleyin. Randevunuz birlikte bir akşam yemeği yemek ya da sinemaya gitmek olmasın. Kısa ve hoş bir randevu olsun. Hatta buna bir randevu bile demeyin. Ona yalnızca onunla görüşmek istediğinizi söyleyin. Belki kısa bir öğle yemeği yemek ya da kahve içmek olabilir. Sadece arayı kapatmak için.

Bu buluşma eski sevgilinizle duygusal olarak yeniden bağ kurabilmeniz içindir. Sorunlarınızı halletmeye ve ilişkinizde neyin ters gittiğini konuşmaya çalışmayın. Aslında ayrılan çiftin arasında tutku varsa ilişkilerdeki büyük sorunlar kendi kendilerine çözülürler, fakat tutku yoksa en küçük ve basit sorunlar bile aşılamaz.

Bu duygusal olarak yoğun, kısa buluşmayı olumlu bir şekilde atlatabilirseniz, bunun ilişkinizin neden bittiğine dair yapacağınız iki saatlik bir konuşmadan daha etkili olduğunu göreceksiniz.

Aşık olduğu kişi olun

Buluşmayı ayarladıktan sonra eski sevgilinize nasıl iyi yönde değiştiğinizi göstermek zorundasınız. Onun bir zamanlar aşık olduğu kişi olmalısınız. İlişkinizdeki sorunlardan bahsetmeyin, fakat o bunlardan bahsetmek istiyorsa yalnızca dinleyin ve cevap vermemeye özen gösterin. Eğer bu konuyu tartışmakta ısrar ediyorsa, ona şu anda bundan bahsetmek istemediğinizi, belki başka bir zaman tüm olanları konuşabileceğinizi söyleyin.

İnsan psikolojisiyle ilgili olarak bilmeniz gereken çok önemli bir şey bulunmaktadır. Beynimiz, duyguları nesnelerle, olaylarla, kokularla ve diğer insanlarla ilişkilendirir. Örneğin taze pişirilmiş bir kek kokusu size çocukluğunuzdaki güzel anıları anımsatabilir. Benzer şekilde beynimiz insanları bir ilişkideki kötü anılarla ilişkilendirir. Eğer eski sevgilinizle kötü bir şekilde ayrıldıysanız muhtemelen beyni sizinle kötü duyguları ilişkilendirmiş demektir. Ve ayrıldığınızda ya da kavga ettiğinizde nasıl hissettiyse sizi gördüğünde de aynı şekilde hissedecektir. Bu yüzden yarattığınız kötü etkinin yeniden baskın çıkmaması için elinizden geleni yapmalı ve ona karşı çok nazik ve anlayışlı olmaya çalışmalısınız.

Doğru adımları atın

Bu buluşma yeniden onunla bağ kurma ve ikinizin de ilişkinizi yeniden gözden geçirebilmeniz için kısa ancak hoş bir fırsat olacaktır. Yine de bu kısa zamanı doğru adımları atarak eski sevgilinizin sizinle yeniden bir araya gelmeyi düşünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer yüreğinizdeki ateş hala ilk günkü gibiyse ve onda da bir şeylerin hala canlı olduğunu hissediyorsanız, kalbiniz ve mantığınız size hangilerinin doğru adım olduğunu size fısıldayacaklardır. İyi şanslar!

30 YORUMLAR

 1. Kız arkadaşım ben den ayrılalı 2 ay oldu. Ama benimle görüşmeye devam ediyor. Ne Facebook’ta, ne de WhatsApp dan silmiyor. Konu her açıldığında, genelde ben açıyorum. Asla bir araya gelemeyiz diyor. Ama ara sıra seni özlüyorum diyor. Gelmeni istiyorum ama söyleyemiyorum diyor. Bu süreç içinde Yazınızdaki bütün hataları yaptım. Dün yazıştık belli bir saatten sonra hiç cevap vermedim, sabah bana yazdı cevap vermedim, sonra beni aradı cevap vermedim. 15 dk. Sonra ben aradım. Beni aramışsın dedim o da bana Evet seni merak ettim dedi.. Bu saate kadar kendisine hiç birşey yazmadım ve aramadım.
  Bun dan sonraki süreçte ne yapmam gerekli?
  Şimdiden teşekkürler…

 2. Tek kelime ile mukkemmel bir yazi olmus.
  Her satırında kendimi buldum.
  Ve gerçekten bütün bu kuralara uyan ve kendini eğiten kişi muttlaka kendini bulacaktır karakter olarak zaten en önemlisi de bu.

 3. Ben sevgilimden ayrılalı 2 yıl oldu. Bu süre içerisinde onunla hiç konuşmadım. O da benimle konuşmak istemiyordu zaten. Ben onu sevmeye devam ederken , o artık beni sevmiyordu. 2 yıl sonra yani bu zamanlar , bana mesaj attı. Ok işareti gönderdi. Bu arada 3 yıl boyunca aynı okulda okuduk ve hatta hala aynı okulda okuyoruz. Neyse biz konuşmaya başladık. Bu konuşmanın ikinci gününde buluşmak istedim. O da kabul etti. Yarın olduğunda onunla öğle arası buluştuk. Ona küçük bir not verdim. Yanında da küçük bir hediye. O benimle arkadaş kalmak istiyordu. Ama ben istemiyordum. Tekrar çıkmak istiyordum. Bana arkadaşları ve ailesi yüzünden benden ayrıldığını söyledi. Sırf arkadaşları dalga geçiyor diye benimle arkadaş kalsak bile okulda konuşmayacağını söyledi. Buluşma bitince , tam giderken kolundan tutup çektim ve ona sarıldım. Bunu onun yapması gerekiyordu. Çünkü ben bir kızım. Her neyse yarın oldu. Bu bana yine mesaj attı. Bana iftira attı ve hatta artık arkadaş bile kalamayacağımızı söyledi. Beni arkadaşlıktan çıkarttı. Ben daha ne olduğunu bile anlamadan , yine onunla kavga ettik ve artık bu saatten sonra benimle bir daha konuşmayacağını arkadaş dahi kalmayacağını belirtti. Ve hala benimle konuşmuyor. Dediğiniz bütün hataları yaptım hatta fazlasıyla. Bir sürü mesaj attım. Yalvardım yakardım. Yine de takması bile hatta bir daha mesaj atarsan engellicem dedi. Bende gururuma yediremeyip , ben engelledim. Sonra da engeli kaldırdım. Şimdi yine eskisi gibiyiz. Daha kötü hatta. Düşman gibiyiz ne yapmam lazımm ?

 4. Kiz arkadasimla ayrildgmdan bu yana 3 ay oldu fakat arkadas olarak konusmaya devam ettik.ama ben onu cok seviyorum ve geri kazanmak istiyorum.makalede belirttiginiz hatalarin bazini malesef yaptim ama onu tamamen kaybetmekten korkuyorum barismak istyorm kafam karmakarisik ne yapmam gerektgni blmiyorum lutfen bna ne yapmam gerektigini soyler misiniz.

  Simdiden tesekkurler..

 5. Merhabalar
  Biz sevgilimle 5 yildir beraberiz fakat iliskimiz bi ayrilip bi barismakla gecti onun dedigi tek sey benim israr etme huyumdan nefret ettigiji ve hep bu yuzden ayrilmak istedigini soyluyordu biz ayriliyorduk zaman geciyordu ben hc bir seklde konusmuyordum sonra beni etkilemek icin elinden geleni yapiyor ve sonra gene bizim bi sekilde kotu gidiyordu en son kotu olma olayimiz ben yine israr ettim ve cok kotu kavga ettik olay hatta ailelere kadar gitti daha sonra ben ameliyat oldum beni ziyarete geldi knstuk fakat bana benim degismyecegimi soyluyor bu yuzden birlikte olmamamiz en mantiklisi diyor seni seviyorum diyor ama karar veremedgni ve her kavgada ben ayrilip barismaktan biktm ve geri donemsinden ne yapmaliyim ? Lutfen yardim edebilirmisin?

 6. meraba arkadaşlar . ben bir buçuk yıllık bi sevgiilm vardı ikimzde birbrimzi çok sevyrdk . amaa araya soğukluk girdi . senden soğudum diyip başkasyla çktı sonra ben yalvardm tekrr beraber olduk . sonra kaç defa tekraarr sendn soğudum dedi. yanna gittiiğimde seni sevyrm unutmdm dio ama msjda seni sevmyrm unuttum dioo . smdi ayryz napcğmı blmyrm yardm edn :::/

 7. Merhabalar… 24 yasinda bir erkegim… 5 senedir suren bir iliskim var… ayni dershanede tanistik ve cikmaya basladik univeristeyide 4 sene ayni kampuste okuduk… hep ayni sehirdeyiz hic uzaklik problemi yasamadik yani … fakat kiz arkadasim bana 5 sene ustune artik sana karsi bisey hissetmiyorum dedi … bende dogal olarak baskasini sevmeye basladin diye sordum onada ben sana bunu asla yapmam diye cevap verdi … aramizda hic kotu bir olay yasanmadi … aldatma kavfa uzaklik felan olmadi … fakat kiz arkadasimin babasi 3 aydir issiz oldugu icin ve kendisi calistigi icin sanki ailenin tum sorumlulugu ona kalmis gibi hissediyor … sizce bana karsi olan bu soguklugunun babasinin issizligi ve bi anda kendi kendine yuklenmeye calistigi sorumlulukla bi ilgisi var midir ? 1 aydir ayriyiz ve bir iki mesaj ve ayak ustu konusma harici bi iletisimimiz olmadi 1 aydir …

 8. 2 yıllık bir ilişkim var ayrılalı ay oldu yapmamam gereken herşeyi yaptım.5 ayın sonunda barışmak istediğini söyledi barıştık 4 gün sürdü yapamadım hatalarını unutamadım şuan hala konuşuyoruz yakınız ama sevgili değiliz ne ayrılabiliyoruz nede barışınca yapabiliyoruz ne yapmam gerekiyo acaba cevaplarınızı bekliyorum

  • Vay kardesim vay. Bence en iyisi birbirinizi sonsuza kadar sürgüne gondermektir.yoksa ileride gorecegin bir muruvet fotosu veya onun cocugunun fotosunu gormek seni cok derinden sarsacaktir.bu onun icin de gecerli tabi

 9. Benim 1.5 sene suren bir iliskim vardi ama her defasinda kavga ediyoduk en sonunda cok buyuk bir kavga ettik ve benden ayrildi, heryerden engelledi beni yukarida yazan butun hatalari yaptim suan aradan 1ay gecti ve benden sogudugunu nefret ettigini sevmedigini soyledi, ve baska bir erkekle konusuyordu ve onunla konusunca mutlu oldugunu soyluyordu bende o erkekle konusup bidaha konusmicagini soyledim suan artik konusmuyolar ama eski kiz arkadasim bana mesaj cekip hakaretlerde bulundu simdi oda mutsuzmus ama sevmediginden sogudugundan gayet eminim ne yapmam gerekiyorr

 10. benim sevgilim vardı. bana seni sevmiyorum seni önemsemiyorum zaten seninle öylesine çıktım dedi .ama derslerde hep bana bakıyor en son baktığımda çocuk bana dalıp gitmişti.şimdi başka biriyle çıkıyor.bana dedi ki ben onu deli gibi seviyorum.onun için her şeyi yaparım dedi. bu olay yaşanmadan önce ben eceyle çıkıyorum dedi.sonra bunu seni kıskandırmak için yaptım dedi. acaba şu anki durumu da mı beni kıskandırmak için yapıyor. ne dersiniz arkadaşlar

 11. 1.5 yıllık bir ilişkim vardı 3 yıl once. bırbırımızı cok sevıyorduk aılelerımız bılıyordu ama yınede baglıydık bırbırımıze 1.5 yıl icerisinde tek bir ayrılıgımızda olmadı. sonra bir anda eskı sevgılısıyle benı aldattı ve ben bunu kızdan ogrenıyorum. ve hemen arayıp bu ılişkiyı bıtırdım. yanlıs mı yaptım dogru mu hala anlamıs degılım. onu coksevdım ve halada sevıyorum onu unutmak ıcın baskasıyla konustum aynı sekıl oda. ama bu bana unutmam ıcın bır engel olmadı. kac kere mesaj attım ama o barısmak ıstemedıgını soyluyordu ve bende artık pes ettım o suan bı baskasıyla ve bende bı baskasıyla . ama aklım hala ondaa….

 12. Sevgili Ece,

  Hiçbir erkek, sevdiği kadını kıskandırmak için başka bir kadını araya sokmaz. Boşta kaldığı için yalana başvurarak daima cepte bir
  kadın bulundurmak ister. Aslında olgunlaşlana kadar birçok erkek hoş bulduğu hiçbir kadını elinden kaçırmak istemez. Maymun iştahlılığı bitene kadar hayatına giren kadınların canını yakacaktır. İşin en gerçek kısmı, buradan mutlu son çıkmayacağıdır. Yapılacak en akıllıca hareket, eğer zaman kaybetmek istemiyorsan, sözlerine, jestlerine kayıtsız kalmak olacaktır.

  Bir de B planı uygulamak istersen ; sen de onun sana yaptığı gibi oyun oynayabilir, pembe yalanlar söyleyerek eğlenebilirsin. Üstelik
  bu seni, onun gözünde ilgi çekici hale getirme gibi olasılığı da kazandırır. Ancak ne olursa olsun, onu ciddiye almamalısın.

 13. Sevgili Edanur,

  Hiçbir erkek, sevdiği kadını kıskandırmak için başka bir kadını araya sokmaz. Boşta kaldığı için yalana başvurarak daima cepte bir
  kadın bulundurmak ister. Aslında olgunlaşlana kadar birçok erkek hoş bulduğu hiçbir kadını elinden kaçırmak istemez. Maymun iştahlılığı bitene kadar hayatına giren kadınların canını yakacaktır. İşin en gerçek kısmı, buradan mutlu son çıkmayacağıdır. Yapılacak en akıllıca hareket, eğer zaman kaybetmek istemiyorsan, sözlerine, jestlerine kayıtsız kalmak olacaktır.

  Bir de B planı uygulamak istersen ; sen de onun sana yaptığı gibi oyun oynayabilir, pembe yalanlar söyleyerek eğlenebilirsin. Üstelik
  bu seni, onun gözünde ilgi çekici hale getirme gibi olasılığı da kazandırır. Ancak ne olursa olsun, onu ciddiye almamalısın.

 14. Ben bundan 2 ay önce il defa biriyle çıktım 4 ay süren bir ilişkiydi ilkte hiç sevmedm 3 ay falan olunva alışmaya başlamıştım . Bu surese 4 falan ayrıldık çogunluk benim hatamdı fevrı hareket edip kızıp af diliyordum. Snra bi gun buluştuk ve ertesı gun bana ne whatsapptan nede facebook mesaj attı ben okadar yazdım aradım cevap bile vermedi. Snra işim var dedı yazmadı bişey ertesi gun engelle dedım butun heryerden engelledı. Snra konusmaya çalştım yalvardım yakardım. Konuştu zorla engelemedi sevemedıgını alışamadıgını soyledı sonra engelledi peşini bırakmadım arkadaşlarımın facrbooklarıyla ekledım ama engelledi yıne sonra ozelden aradm kendını kucuk duşuruyorsn istemıyorum dedi bana. Sonra arama sevmıyorum dedı benlr dalga gectıgını denk geldıgımı soyledı cok sınırlendm bagrdım cagrdım ben hakkettımmı dedm sevdırme gıtceksen gıt dedm neden yaptın be adam dedım sus tu dınledı sadece.. snra hoşuöa gıdıyorsun zaten istemesem konusmam acmam etmem dedı sonra barışalım dedı mutlu olcaksan. Falan snra konusma oldu kapattık. Snra o arada hakaret ettım baya. Snra ertesı gun aradım arama ıstemıyorum kendını dusurme desı canım skılıyor dedm sana sarıyorum bana sarma dedı kapattı 3 kere aradm sabah aksam açmadı sustum nolur yardım edın delırcem ama. ..

 15. İyi günler. Benim 6 aylık bi ilişkim vardı. İnanın çok düzenli giden bi ilişkiydi ciddi ciddi kavga ettiğimiz oldu 2 kez falan ama hiç ayrılmamıştık. 5 gün önce ayrıldık. Bana seni seviyorum diyerek bitirdi. Ve bütün sanal hesaplarında benimle ilgili olan herşey duruyor. Onlara dokunmıcana da söz vermişti. Bensiz de yapıp yapamıca konusunda kafasının çok karışık olduğunu söyledi. Büyük bi boşluktayım düşünmeye ihtiyacım var falan dedi. Ayrılmamızın Sebebi de benden önce konuştuğu bi kız vardı çıkmamışlardı ama. Ona karşı galiba bitiremediği şeyler varmış hala kafasında. Arada benim için acaba dediği oluyormuş kendinde ilişkimiz boyunca ama geçiyomuş öyle dedi. Şimdi ben iki kez telefonda konuştuk ikisindede o hataların bazılarına düştüm.. Birbirimize kazandırdığımız çok şey var,unutulmayacak anılar her ilişkide olduğu gibi.. Sizce ne yapmalıyım eskisi gibi olabilme şansımız var mı? Yaklaşık 3 ay birbirimizi görme ihtimalimiz yok ilişkimizin devamı söz konusu olmadığı sürece. Acil tavsiyeye ihtiyacım var..

 16. ben yeni ayrıldım ve 20 gün oldu ayrıma nedeni çok yoruldu gerçekten dinlemedim onu 6 7 ay boyunca 2 yılı geçti ama bütün suçlarımı anladım ve çokta zor kazanmıştım aslında bende yorulduğumu zannedip biraz uzaklaştım ilişkiden ama biraz cıvkını çıkardım ne yalan söyliyim yalvarmadım desem yalan olur.inanılmaz canım yanıyor ve inanılmaz seviyorum kendisini acaba ne yapmam gerekir görüşmek istemiyor benimle ve telefonlarımıda açmıyor )):

 17. Merhaba sevgilimden ayrılalı daha bir kaç gün oldu 1 yıllık ilişkimiz vardı herkes biliyordu çok mutlu ve aşıktık üzerime titriyodu kıyamazdı bana ama bu aralar çok kötü maddi sıkıntılar borçlar iş yoğunluğu ailevi sorunlar derken çok bunaldı birde ben üzerine gittim sürekli tartışma trip pireyi deve yapma derken dertlerimin üzerine bide sen bunları yapıyosun herşey üzerime geliyor hiç bişey istemiyorum dedi. benden ayrıldı ve herkes şok o aşık adam nasıl gider diye. sürekli mesaj aramayla onu öok bunalroyorum zaman bile tanımadım. daha ayrıldığımızı aileler dışında bilen yok aileside her akşam seni anlatan çocuk nasıl böyle bişey yaptıki diyor. bana hep güçlü ol yalvaran geri dön diyen biri olma bir ayaklarının üzerinde dur dedi bir başka şeylerle ilgilen beni odak noktan yapma biraz kafamı toplayayım dedi biraz ayrı kalalım dedi. arkadaşına sordum nasıl diye dalgınmış ailesiylede konuşmuyomuş gelip uyuyomuş sosyal medyalarada nadir giriyor. instagramdaki fotolarımızı kaldırdı ama facete ilişki durumumuz aynı. bir program sayesinde sosyal medyaya girdiğinde falan profilimi takip edenlerde ilk sırada sürekli bakıyor. herkes bunalmış dönecektir biraz kafasını toplasın dedi. ayrılırken bana sarıldı öptü evime bıraktı öyle gitti.benim istediğim birşey vardı onu almış ablasına ama.5 gün üzerine bugün konuştuk bazen ılımlı bazende mesafeli konuşuyo ne yapmalıyım nasıl geri kazanabilirim

 18. ben yenı ayrıldım mesajlarıma cevap vermıyordu artık sevmıyo gıbıydı pısmanım 1 ay olmustur brnı gormemezlıkgten gelıyo gorunce yolunu degıstırıyor bana yardım edermısınız lutfen ben cok pısmanım onunla defalarca konusmak ıstedım ama o ıstemıyo ya off amk

 19. slm ben sevgilimden ayrılmadım ama bana çok soğuk davranıyor eskisi gibi bana değer vermiyor eskiden sürekli mesaj atardı şimdi ise ben mesaj atmasam mesaj atmaz oldu bende bundan rahatsız oluyorum beni sevdiğini söylüyor ama çok soğuk bana karşı ne yapabilirim

 20. benim 3 sene süren bir ilişkim oldu. onu gerçekten çok seviyordum. bana hep şerefsizlik yaptı beni hep üzdü. üzmekten başka bir şey yapmıyordu fakat onu sevmeye devam ettim. ilişkimiz boyunca sık sık ayrılıklar oluyordu. 3 senede çıktığımız günleri saysak anca 1 sene eder. bana neden böyle yaptığını anlamış değilim. her ayrılmamız da ailesinde sorunlar olduğunu söylüyor. beni üzmemek istediğini onu unutmamı ve hayatıma bakmamı istiyor. onunla son buluşmamızda omzumda ağladı. oda üzülüyordu fakat neden böyle yapıyor bilmiyorum. hep onun hataları yüzünden ayrıldık fakat özür dileyen ve ilk adımı atan kişi sadece benim. onu çok seviyorum ve onu çok özledim. ama geri dönmesini istemiyorum .

 21. Arkadaşlar Merhaba kız arkadaşımla 2009 dan bu yana beraberdik taki 2014 ramazan bayramı tatil dönüşüne kadar ve 48 saat sonra bitti ve halen şokundayım ne yaptı isem olmadı araya kimleri koymadım ki ailesine bile paylaştım abisine herkese iş arkadaşlarından yardım istedim ve bütün adımlarım terse döndü anlamıyorum abisi beni maddi olarak çok yıprattı geri alamadım ve şu anda alacağımı istediğimde anneme küfür ettiler ben cevap dahi vermedim hatta abisi bu iş asla olmayacak ben biliyorum dedi Kız ise haşa Allah Peygamber gelse olmayacak dedi istemiyorum dedi yüzüme ve bu çekişmeler karşılıklı iyi niyetlerin sonu oldu ve beni karakola şikayet etti çünkü ona abisine elden çok para verdim araba alırken çocuğunun ameliyat vb. karakola şikayet etmesinin sebebi benden para istiyor benim ona borcum yok şeklinde bende gittim ifademi verdim mecburen.

  Arkadaşlar karşılıklı bu aralar böyle çekişmeler olurken bir yanım halen onu istiyor Allaha yalvarıyorum napıcam nolur bana yardım et diye sizin de bana tavsiyeniz olurmu bu iş düzelirmi sizce iki gün evvel çok ciddi kaza yaptım aracım devrildi insan o anda düşünemiyor işte, aradım bana verdiği cevap ben sizi tanımıyorum Allahın adaleti dedi ve bir daha yıkıldım.

  Bu kadına ne oldu birbirimiz için ölürken düşman olduk etrafında bir kaç arkadaşı var beni istemiyorlar ve ahlaken fakirler onların dünya görüşleri ve yaşantılarına göre bir erkekle çık 5 – 6 sene gez yat her haltı ye bu normal ve bu kişiler etrafında aynı şeyleri oda savunur oldu başım derde girecek diye çok korkuyorum Sabr diliyorum Allahtan şimdi sizin önerilerinizi bekliyorum.

 22. Beni iki sene önce bir kiz sevdi ve ben onu yaşadiğ ilişki yüzünden red ettim ilişkinin boytunu anlayin. 1 bucuk sene birakmadi ve bir türlü icime girdi… ve kizla cikmaya basladim. Basta bahs ettigim olaylardan ve bazi sorunlardan dolayi; ki benim kabullenilmesi gerek seyler yüzünden 2-3 kere kizi biraktim.
  En son birakmadan sonra ise 2 hafta icinde baska biriyle cikmaya basladi. Nekadar yapma eyleme dediysemde kararina saygi duymakla kaldim. 3 ay sonra bunu oglan terk etmis. Ahini aldim diye bana yazdi. Bende nefret etcegim yerde ona gülle gittim hatalar suclar benim dedim ve yepyeni bir sayfa acalim dedim. Sana eskisi gibi hissetmiyorum diyerek cekti gitti…
  simdi okudum nekadar hata varsa yampisim yaziya göre, yazdim iyice havalandirdim. önüme gecemedim. ben onu simdi komple kaybettimmi?

 23. Askerdeyken sevgilimle tartisip ayrildik o beni birakti. Sonra ben baskasyla ckmaya basladim ne yapip edip ayirdi ama ne baskasyla ne onunla olmami istiyo. Unutamicagini syluo ne yapmam lazim

 24. Benım 2 yıllık bır ılıskım vardı ve ben askere gıttım sonra ondan ayrılmak ıstedıgımı soyledım ve ayrıldım 6 ay boyunca ona ne mesaj attım ne aradım askerden ızne geldıgımı zaman konusmaya basladık ve bulustuk ama eskısı gıbı degıldık o bana cok baglı bırısıydı sevıyodu ama ben soguduktan sonra ayrıldım ayrıldıktan 1 ay sonra bana uzun bır mesaj attı bana sevdıgını soyledı ayrılmamızın sebeblerınden bırı onda eskıden gordugm ılgıyı gorememektı yapamadım suan ara sıra konusuyoruz ama bırbırımızden koptuk sımdı gıtmek ıstııyorum gıdemıyorum sorunlarımız cok onunda aynı seylerı ıstedıgını bılıyorum sızce sevmek yetmıyormu.. ? ne yapmam gerek .

CEVAP VER