Yengeç Burcu Yıllık Yorum

0
174

YENGEÇ

KARİYER

Öncelikle kendinizle anlaşma yapmanız gereken bir yılın kapınızda olduğunu belirtelim. Geçtiğimiz yıllarda küçük büyük demeden her detay için kendinizi üzdünüz ve suçladınız. Yeni yıla yeni kararlar alırken, bu mücadeleyi en başa koymanızda fayda var. Bu size iyi gelecek.

Çevrenizdeki herkese korumacı yaklaşırken, yeni yılda, kendinize de iyi davranmayı ihmal etmeyin.

Sınırlanamaz kişiliğinize bir söz söylemesek de 2013 yılının ilk aylarında dikkat etmeniz gereken hususlar olduğunu iyi biliyorsunuz.

Yaz aylarını sevseniz de Kış aylarının hayatınızda hep farklı bir yeri oldu. Ne demek istediğimi gayet iyi anladığınızı umuyorum. 25 Haziran-19 Temmuz tarihlerinde burcunuzda Merkür gerilemesi gerçekleşecektir. Bu dönemde yanlış anlamalar, alınganlıklar ve işlerinizde aksamalar yaşanabilir. Önemli olan bu dönemde kesin kararlar almamaya çalışmanızdır. 

Her zaman pratik bir zekâya sahipsiniz. Ama bu yıl bir farklılık gösterip, dış dünyaya karşı daha sakin; kendinize karşı da daha yumuşak davranacaksınız. Unutmayın, keskin sirke küpüne zarar veriyor.

Siz, küçük ya da büyük her olayda; verdiğiniz ani tepkilerle tanınıyorsunuz. Bu tavrınız, hem çevrenizdeki insanları hem de sizi çok zorluyor ve üzüyor aslında. Yeni yılda en çok dikkat etmeniz ve düzeltmeniz gereken yönünüz, işte bu kadar sert olmanız; hayata ve kendinize karşı. Adeta sert bir kabuk örüyorsunuz. 2013, bu kabuğu kırmak için çok uygun bir yıl olacak.

AŞK

Elde edilmekten ve sıradanlaşmaktan sizin kadar korkan biri daha olmayabilir. Ulaşılır olmayı engellemek için, her zaman bir koruma duvarına sahipsiniz. Aslında bunun altında, aşırı hassasiyet, duygusallık ve yumuşaklık yatıyor. İncinmekten koktuğunuz için, kendinizi garantiye almak istiyorsunuz.

İstediklerinizin aksine bazen o kadar farklı davranıyorsunuz ki, sevdikleriniz; gerçekten istediğiniz bu mu diye düşünmeden edemiyor. Kendinizi daha doğru ifade etmeye çabalasanız sizin için çok iyi olur.

Duygularınız, medcezir gibi hareket halinde her zaman; belki de kendinizi yanlış ifade etmenize sebep oluyor bu duygu geçişleriniz. Sakin ve dingin hissettiğiniz zaman bile, dışarıdan sinirli ve gergin gözükebiliyorsunuz.

Aşk zoru sever, bunu geçtiğimiz yıllarda bolca kendinize yaşattınız. Kendinizi üzmek ve zorlamak, size bir şey katmayacaktır; sizden çok şey alıp götürecektir. Şimdi güvenme ve sahiplenme zamanı.

Duygularınızı her zaman yoğun yaşadığınız için, aşkı da zorlaştırıyorsunuz çoğu zaman.

2013 yıllarının ilk aylarında 25 Haziran-19 Temmuz burcunuzda gerçekleşecek Merkür gerilemesi bilinenin aksine iletişiminiz ve ilişkilerinizi güçlendirecek. Aşkla umutlar birleşince, ancak sizin gibi zor ikna olan birinin ayakları yerden kesilebilir. Korkmayın ve güvenin, 2013 sizin kaygılarınızı biliyor.

TAVSİYE

Her konuda kendinize bu kadar yüklenmekten vazgeçin. Bu tavrınız hiçbir işe yaramadığı gibi, size zarar da veriyor.

ÖNERİ

Hayata daha güvenli bakın ki beklentilerinizi yaşayabilin. Yeni yılda rahatlayın ve kendinizi de biraz rahat bırakın. Ayrıca yakın çevrenize karşı isteklerinizi daha doğru yansıtmanızı tavsiye ediyoruz. Sizi yanlış anlayabilirler ve yanlış iletişime sebebiyet vermiş olabilirsiniz. Daha açık olmak görün ki size iyi gelecek.

CEVAP VER