Yengeç Burcu Özellikleri

0
193

Yengeç Burcu

Grubunuz :  Su

Burcunuz : Dişi

Üstün Olduğunuz Konular : Sabırlı olmak

Sizi Siz Yapanlar : Merhamet, yumuşak huy, iyi niyet

İstedikleriniz : Büyük para sahibi olmak

Amacınız : Daima yükselmek

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz : Dikkatsizlik

Gününüz : Pazartesi

Taşınız : Aytaşı

Renkleriniz :Beyaz, gümüş, mavi

Müzikleriniz : Romantik şarkılar

Zayıf Olduğunuz Hastalıklar : Göğüs ve solunum yolu hastalıkları

Uyumlu Eşiniz : Boğa, Akrep, Balık

Meslekleriniz : Hemşirelik, otelcilik, gemi inşası, ana okulu öğretmenliği, antikacılık, müze müdürlüğü, tarihçilik, serbest meslekler

Yengeç Burcunun Genel Özellikleri

 

Duyguların lisanını çok akıcı bir şekilde konuşması, iç dünyasının zenginliği Yengeç’in kaynaklarıdır. Kendi dünyasını duygular üzerine yaşayan Yengeç, tüm yaşadıklarını duygularıyla tayin edebilecek bir tiptir. Bunda hiçbir sakınca görmeden yaşar. Bu sayede oldukça narin bir yapıya sahip olan Yengeç, kırılmaya hazır bir cama dönüşür. Mantığını ve aklını da yüksek oranda kullanan Yengeç, ilk etapta duyguları ile hareket ettiği için mutlaka bir hayal kırıklığına uğrayacaktır. Fakat güçlendikten sonra duygularından uzaklaşmış olacağı için, onu kimse tutamaz. Uysal bir çocuk halinden, diktatör bir yöneticiye geçer ve kimseyi kendisine hükmettirmez. 

 

Yengeç’te, duygusal yoğunluk sonuna kadar açıktır. Sevdiği insana hatta, insanlara karşı elinden gelen her şeyi yapacak, tek bir karşılık bile beklemeyecektir. Sürekli onlar için çalışacak, kendisine yapmadığı her şeyi, onlara sunacak ve karşılığında teşekkür bile istemeyecektir. Bu burcun insanı, herkes için, bir anne veya bir baba olabilir. Tüm egolarını doğduğu anda yok etmiştir. Tüm hayatını, bir bebeğin saflığında ve güzelliğinde geçirmeye çalışır. Kirlenmek ve kirletmek ona göre değildir.

 

Stratejisi korunmaktır. Yengeç kabuğunda saklanıp veya içine kapanıp, güç toplayarak, bu iç süreçlerini korumak zorundadır. Sahip olduğu her duyguyu, aşkı, şefkati, hayatı, arkadaşlarını, sevdiğini ve ailesini korumak ister. Değer verdiklerini, pamuklara sarmalama şansı olsa, onu da yapacaktır. Etrafındaki kimseye zarar gelmesin isteyen Yengeç, gerektiğinde kendisini siper eder. Egolarını yok ettiği ve kendi benliğinden uzaklaştığı için, akıllara ilk sevdikleri gelir. Saklamak, korumak, zarar gelmemesini sağlamak, Yengeç’in kendisine edindiği iştir.

 

Şefkat ve ilgi, Yengeç’in kendini koruma güdüsünden daha güçlü özellikleridir. Duyduğu bu iki duygu, bir süre sonra diğer tüm duyguların önüne geçer ve Yengeç’in üzerinde baskı oluşturmaya başlar. Duygularının önüne geçemese de, yanlış giden bir şeylerin olduğuna emindir fakat adlandıramaz. Daha doğrusu adlandırmak istemez çünkü bunu kabul ettiği anda, duyguları aradan çekilir, mantığı aktif hale gelir.

 

Anaçlık, koruyucu olmak ve yardımcı olmak, onun için sevginin güvenli bir çeşididir. Radikal bir kendini koruma ve güvenli sevgi, önceleri iyidir, ama bir süre sonra Yengeç’in cesaretini toplayarak kabuğundan çıkması -başka bir deyişle, gerçekten sevme cesaretini bulması- gerekir. Dünyaya açılırken göreceği güzelliklerden emin olamadığı için, sakladığı kabuğu bir kez kırma girişiminde bulunursa, gerisi mutlaka gelecektir. Gördüğü ışığın peşinden giden Yengeç, su yüzeyinin yakında olduğunu hisseder ve yüzeye doğru hızlıca yüzmeye başlar. Artık kimse Yengeç’i tutamaz. Böyle olduğunda, aktif olarak dünyayla bütünleşir.

 

Önce kendi ruhunun sisli diyarlarını araştırmak için kullanması gereken incelikli bakım sürecini -iyileştirici, yardımcı ve rahatlatıcı rollerini- dünyaya aktarır. Sonra da dünyadan alabileceği tüm güzellikleri almayı planlar. Yengeç, dünya ile gerçek bir dost ve evrenin yaratıcısından torpilli bir insandır. Doğa ile bütünleşmeyi bilen, insanın neden var olduğunun farkında olabilen, edebi ve felsefi yönleri güçlü bir insandır. Yersiz sorular sormaz, yanlış cevap vermez. Aradığı şeyi bildiği için, doğru cevapları bulmakta üzerine yoktur. Bu noktada Yengeç, istediği soruların cevaplarını dosdoğru alır.

 

Bu burcun sezgileri çok yüksektir. Söylenen ve söylenmeyen her şeyi algılar. İnsanlar Yengeç’i kandırabileceklerini düşünseler de, bu asla gerçekleşecek bir şey değildir. Gözlerinizin içine bakarak kalbinizden geçenleri fark edecek hatta, ona göre hareket edecektir. Alt metni okumayı çok iyi bilen Yengeç, sadece dinler ve bir süre sonra, karşısındakinin neler anlattığına değil, nasıl anlattığına bakar çünkü karşısındaki kişinin hareketlerinden, ne anlattığını da, neden anlattığını da anlar. Bazen bu yüzden kendisini çok yalnız hisseden Yengeç, yine de arkadaşlarını ve sevdiklerini bırakamaz.

 

Sevdikleri için yemek yapmayı, onları konuk olarak ağırlamayı ve en iyi şekilde hissettirmeyi kendine iş bellemiş Yengeç’i, bu huyundan kimse vazgeçiremez. Yengeç, genellikle uyumlu ve güzel bir ailede doğduğu için, kendisi de mutlu ve güzel bir aile kurma eğilimi içindedir. Kendi zevkine düşkün olduğu konular olsa da, onun için, ilk başta daima “o” ya da “onlar” gelecektir. Sevgisi, sonsuz bir derya gibidir. Bu sevgiyi, yararlanmak isteyen herkese sınırsızca açar ve bundan şikayet etmez. Yengeç, herkesin aradığı doğru arkadaş, eş ve dosttur.

 

Yengeç, içinden gelmediği ya da severek yapmadığı sürece, bir şeyleri başkalarının dayatmaları ile yapmaz. Bu konuda bir keçi kadar inatçı olabilir. Bir birey olmanın ne demek olduğunu çok iyi bilen Yengeç, eğer bir dikta ya da baskı hissederse, bunu reddedecek, hatta büyük tepkiler gösterecektir.

 

Kuruntulu yapısı yüzünden, geleceği kontrol altına almaya çalışır. Gelecek ve geçmiş onun için çok önemlidir. Geçmişteki hüzünlerini bugüne taşıyıp, kendisine üzüntüler yaratabilirken, geleceğin nasıl olacağına dair düşünüp, yine kendisini üzebilir. Yanında bir güvence hissettiği sürece, tabii ki de üzülmeyecek hatta çok daha güzel hayaller kuracak ve gerçekleştirmek için elinden geleni yapacaktır. Eğer yanında kimse yoksa, zaman ve mekânlar ona korkutucu gelmeye başlar. Daima yanında, bir aşk yumuşaklığı, arkadaş sesi ve dost eli ister. Kendisini, uzun süre yalnız hissederse, enerjisi düşecek, çabuk hastalanacak ve hastalıktan kurtulamayacaktır. Yalnızlık onun derilerine işleyen bir hastalık gibidir.

 

Yengeç burcu insanı, saydığımız tüm bu çekingen tavırların yanında, eğer sevdiklerine zarar verecek bir şey olursa, işte o anda, gerçek bir savaşçıya dönüşerek, tüm engelleri ve zarar verici şeyleri ortadan kaldıracaktır. Yengeç burcu, güçleri ve güçsüzlükleri ile bir bütündür.

Yengeç Burcu Kadını

 

Yengeç burcu kadını, birçok bakımdan bu burcun erkeğine benzer. O da, çekingen, iyi niyetli, çok hassas romantik bir tiptir. Söylediği her sözün arkasında duran Yengeç kadını, sizden de aynı mertliği bekleyecektir. Sevdiğini söylediği anda, artık gerçekten seviyor olan Yengeç kadını, sevmeye bu kadar hazırken, karşısından beklediği ilgiyi görmeyince kırılır. Hiçbir zaman boş yere hayal peşinde koşmaz ve başladığı maceranın yarım kalmasından hoşlanmanmaz. 

 

Sezgileri çok kuvvetli olduğu için, karşısındakilerin neler hissettiğini hemen anlayabilir. Bu doğrultuda aklına takılan şeyleri sorulara dönüştürebilir, cevapları bekler ve cevapları aldıktan sonra da kafasında uzunca bir süre bilgileri harmanlar. Yengeç burcu kadını, bilginin ve duygunun bir araya geldiği nadir kadınlardandır.

 

Yengeç burcunda doğmuş bir kadını beğenebilir ve belki bir fırsatını bularak ona yaklaşabilirsiniz. Onu anlamakta zorlanabilirsiniz çünkü değişken bir tiptir. Sevgisi hiç değişmese de, ruh hali değişir, çabuk hastalanabilir, bünyesinden dolayı, zihinsel ve sinirsel olarak da değişebilir. Bunları bilerek ve aklınızda tutarak bir ilişkiye başlamanız, sizin için en iyisi olacaktır.

 

Yengeç kadını, aşık olduğunda dünyayı gözü görmez, her şeyini sevdiği kişiye göre tayin eder. Bu tayin sırasında, çoğu arkadaşını bile geriye attığı görülür. Yaptığı hataları ve ona yapılan hataları, ilişki bitene kadar görmemezlikten gelir. Tüm her şeyi yaşar, eğer bir ayrılık gelecekse onu da oldukça sağlam bir şekilde yaşar ve sonra arkadaşlarına hak vermeye başlar. Aşkta kimsenin suçlu olmayacağına inanan Yengeç kadını, gerçek suçluları gördüğünde üzülecek ve toparlaması zor bir döneme girecektir.

 

Aşkın dışında, iş hayatında da verimi bir şekilde yükseltmek için elinden geleni yapacak, almaması gereken sorumlulukları dahi alacaktır. Kimseye güler yüzünü çeviremediği için, herkes onun iyi niyetli yanını kullanmaya çalışır, yapmaması gereken işleri bile, sadece yardım amaçlı olarak yapabilir.

 

Yengeç burcu kadını gerçek bir anne olmak için doğmuştur. Bu anneliği her yaşta yaşamak ister, doğru insanı bulduğuna inandığı zaman da, bir bebek sahibi olmak için harekete geçecektir. Sadece insanları değil, hayvanları ve bitkileri de çok seven Yengeç kadınının, bir çocuk sahibi olma isteği, genele yayıldığında normaldir. Uzun yıllardır aşkın gelmesini bekleyen Yengeç kadını, aşkı bulduğu zaman bırakmayacak ve bu aşkı sonsuzlaştıracak bir nokta koyacaktır.

Yengeç Burcu Erkeği

 

Yengeç burcunda doğmuş bir erkeği seviyor ve onunla evlenmek istiyorsanız, her şeyden önce ona uygun bir kadın olmaya çalışmalısınız. Duygusallığını kavrayamalı ve aileye verdiği değeri anlamalısınız. Sevginizi göstermekten çekinmeden, en az onun kadar açık yüreklilikle sevmelisiniz. Hiçbir gizli saklıyı, aşka dahil etmeden, hayatlarınızı gerçekten birbirine bağlayarak, bir ilişki yaşamalısınız. Bu sayede, Yengeç erkeğinin yanında istediğiniz gibi hareket edebilir, onun sonsuz sevgisini içinize çekerken, kendinizi güneşin altında ısınıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

 

Her ne kadar bu burcun erkeği, İkizler erkeğ gibi insanı uğraştırmasa da, onun da bazı huylarına dikkat etmek gerekir. Her şeyden önce, karşınızda çok hisli bir erkeğin olduğunu bilmelisiniz. Terbiyeli ve naziktir. O, daima size itina edecek, saygı gösterecektir. Bunların karşılığını da, doğal olarak bekleyecektir. Bu karşılık tahmin edilen gibi “Ben yaptım, sen de yap” mantığı ile değil, ben de sevgimi böyle gösteriyorum mantığı ile yapılmalıdır. Yengeç erkeği, sizin onu gerçekten sevdiğinizi hissetmezse, hayallerinden bile vazgeçebilecek duruma gelebilir.

 

Gezmeyi ve eğlenmeyi seven Yengeç erkeğinin, arkadaşlarına da saygı gösteriyor olmanız gerekir. Eğer siz onun sevgilisiyseniz, o zaten sizi arkadaşları ile tanıştırabileceğini çoktan düşünmüş ve hatta nerelere gidebileceğinizi bile planlamıştır. Bu yüzden onun arkadaşlarına karşı da düzgün davranmanız gerekir. Aklınızda soru işareti kalmaması gereken konu ise, sizi tanıştırmak istediği arkadaşlarının nasıl insanlar olacağıdır. Yengeç erkeği, eğer arkadaşları ile sizi tanıştıracağı bir ortamda bulunmak istiyorsa ve bunu kendi teklif ediyorsa, sizin, onlara uyum sağlayabileceğinizi düşündüğü içindir.

 

Kılık kıyafete, konuşmalara dikkat eden Yengeç erkeği, nazik olmayan şeyleri sevgilisinde görmek istemeyecektir. Eşiyle gurur duymak isteyen, Yengeç erkeği, sizin yanınızdayken göğsü kabararak gezmek isteyecektir. Mantıklı düşündüğünüz sürece, bunda yanlış bir şey olmadığını siz de göreceksinizdir. Akıllı bir adama sahip olmak kolay olmadığı gibi, duygularını da bu kadar bolca açabilen birisini bulmuş olmanın tadını çıkarmanız gerekir.

 

Yengeç erkeğinin midesini, küçük de olsa yalanlarla bulandırmamak gerekir. Bir kere uzaklaşırsa, bir daha toplaması çok zor olur. Yalan söylemeyi sevmeyen Yengeç erkeği, duyduğu ilk yalanda büyük bir önyargı oluşturacak ve sadece size değil, kendisine de hayatı zindan edecektir. Böyle üzüntülerin arkasından da uzun süreli ayrılıklar ve uzun bekleyişler ortaya çıkacaktır.

CEVAP VER