Yengeç Burcu İlişkiler ve Uyum

0
196

Yengeç İle Koç Birlikteliği

 

Koç sevgiliniz ile beraberliğiniz, düşünülmesi gereken ilişkidir. Yengeç, Zodyak’ın ilk su burcu olduğu için en hassas su burcudur. Şefkat, alaka, hassasiyet, özen ve güven duygusu arar. Ufak eleştirilerde bile incinebilir. Yengeç için önce ailesi gelir, Koç için ise önce iş.

 

Koç eğlenceli, gürültücü, küstah, saldırgan ve düşüncesiz olabilir. Tartıştığınızda kazanmak için elinden geleni yapabilir, sizin duygularınız ve egonuzu incitebilir. Acımasızdır. Yengeçse alıngandır, ortada bir şey yokken bile üstüne alınır.

 

Yengeç olaylara daha geç tepki gösterirken, Koç anında tepki gösterir. Koç her düşündüğünü höt höt söylerken, Yengeç, söylemeden önce, üç defa düşünür. Koç, bunu aldatıcı ve içten pazarlık olarak, Yengeç ise incelik olarak değerlendirir.

 

Yengeç, evliliğinde ve ev hayatında, çocukları ile dengeli bir hayat isterken, Koç ise deli dolu yaşamaya düşkündür. Eğer aşkı biterse, mutlaka Yengeçten uzaklaşacaktır.

 

Koç’la ilişki yürütmek demek, büyük uğraşlarla ilişkiyi ilerletmek demektir. Başaramayan ilk kişi, kolayca bu beraberlikten vazgeçebilir.

Yengeç İle Boğa Birlikteliği

 

Boğa dengeli, ihtiyatlı ve sadıktır. Bunlar, sizin bir sevgilide aradığınız özelliklerdir. O, ev hayatına olan düşkünlüğünüzü paylaşır ve sizin huzursuz duygusal dünyanıza sağlam bir zemin oluşturur. Siz duygusal olarak iniş çıkışlarla dolu olduğunuz için, Boğa’nın sakin ve sağlam yapısı sizi çok rahatlatacaktır.

 

İkiniz de maddi konularda bilinçlisiniz. Boğa yatırımcıdır, Yengeç ise oldukça hesaplıdır.

 

Yatakta is,  Boğa ihtiraslı, duyarlı ve özenlidir. Koku, görme, tat, dokunma, işitme gibi bütün duyulara hitap eder. Belki de en heyecan verici yönü, okşama ve dokunuşlarıdır. Aynı zamanda sesi çok güzeldir.

 

Boğa sizin ruh eşiniz olmak için yaratılmıştır. Onu bırakmamanız, sizin yararınıza olacaktır. Sevginizi birleştirin ve mutlu yaşamanın tadını çıkarın.

 

Yengeç İle İkizler Birlikteliği

 

İkizlerin, pozitif enerjisinin sizi çekmesi muhtemeldir.  Onun, rahatlığına, arkadaş ortamına, meraklı ve hoş sohbetlerine bayılabilirsiniz. Yeni, güncel olan her şey ile ilgilidir. Peki, siz onun sürekli ilgisini çekebilmeyi başarabilecek misiniz?

 

Siz, birliktelik, yakınlık ve kuvvetli duygularınızla güçlüsünüz. Siz sempatik, merhametli ve duygusalsınız, İkizler tam tersi. İkizlerin uzak duruşu ve gizemi, başta size cazip gelse de bir süre sonra, bu ulaşılamaz hallerinden bıkkınlık gelebilir. Değişken nitelik taşıdığı için de, sizin değişken ruh hallerinize çok kolay adapte olabilecektir.

 

Cinsellikte de şakacı ve konuşkandır. Onun için her şey olması gerektiği gibi değil, nasıl olursa olsundur. Onun her şeyi, seksi, aşkı bile analiz etme merakı, size fazla gelecektir. İkizler, sürekli değişiklik arar ve bağlılığa direnir. Siz ise tam tersisiniz, süreklilik ve denge ararsınız.

 

Siz onu sahiplendikçe o kaçar, o kaçtıkça siz daha çok sahiplenirsiniz. Bu döngüye dikkat etmelisiniz çünkü kaçtığından tam kaçabilir.

 

İkizler ile sınırlarınızın baştan yaratıldığını hissedebilirsiniz. Siz ise, karşılığında ona duygusal derinlik verebilirsiniz. Sizinle birlikte iken ne kadar savunmasız olsa da, gene güvende olacağını bilmek onu rahatlatacaktır. Farklılıkların mutluluk getirebileceğini düşünüyorsunuz, doğru ilişkidesiniz.

 

Yengeç İle Yengeç Birlikteliği

 

Yengeç ve Yengeç aşkı dillere destan bir aşk olacaktır. Bir nevi Romeo ve Juliet gibi.

 

Yengeçlerin birbirini bu kadar iyi anlamalarının nedeni, hayat görüşlerinin aynı olmasıdır. İlgi bekleyen ve göstermeyi seven bir Yengeç karşısında aynı tavırda birisini gördüğünde, tabii ki de mutlu olacaktır.

 

Sizin için anlaşmak, sadece bir yan yana durma meselesi bile olabilir. Şefkatli bir bakış ya da nazik bir davranışla anlaşabilirsiniz. İkinizin de yöneticisi Ay’dır.  Ani karar değişimlerine takılmamalı, bunu işin cilvesi olarak görmelisiniz. Gerçek aşk biraz özveri demektir.

 

Yengeç İle Aslan Birlikteliği

 

Sizden tamamen farklı birisini arıyorsanız bu olsa olsa Aslan’dır. Amaçları ve tavırları farklı, dünya görüşü ise apayrıdır. Aslan ile ilişkiyi yürütmek, sizin içinde deveye hendek atlatmaktan daha zordur.

 

Aslan için, ne harcadıklarının, ne de söylediklerinin önemi vardır. Siz ona “Bunu neden aldın?” dememelisiniz. Çünkü o, para harcamaya ve kendisine bakmaya, öylesine alışıktır ki, bu soru karşısında, kızıp köpürecektir. Kötü günler için bir kenarda para biriktirmek, aklının ucundan bile geçmez. Siz ise paranızı biriktirir, hatta istif edersiniz.

 

Aslan’a âşık olmak demek, ustaca sevilmek ve pahalı hediyelerle başınızın dönmesi demektir. Sevgiliniz Aslan, her zaman gösterişli ve cömert olacaktır. Onunla toplum içinde her gittiğiniz yerde, gurur duyacaksınız. Aslan insani, kültürlü, sofistike, sıcakkanlı ve de çok şıktır. Farkını siz de hissedeceksiniz.

 

Yengeç İle Başak Birlikteliği

 

Asil Başak oldukça hoş sohbettir. Kelimeleri çok iyi kullanır ve çok iyi yazı yazar. Ona çok çabuk âşık olduğunuzu göreceksiniz. Beraberliğiniz harika olacaktır.

 

Bazı astroloji kaynakları, utangaç yapılarından dolayı Başak’ı sıkıcı olarak tanımlamaktadır. Bu çok yanlıştır, Başak tutkulu duyguları ile sizi şaşırtacaktır. Özellikle, sizin gibi duygusal bir eşle, ateşli ve coşkulu yönleri ortaya çıkacaktır.

 

Sizin takıldığınız noktalarda size destek olacak, düzenliliği ile sizin duygu dağınıklığınızın bile üstesinden gelecektir. İkinizin de evhamları meşhurdur, bu durumda birbirinize destek olamazsınız. Neyse ki aynı zamanda, endişelenme ihtimaliniz azdır.

 

Başak sabırlıdır, bir anda parlasa da hemen sönecektir. Hesaplıdır, asla savurgan değildir ve çok başarılı olur. Ahlaki değerlere önem verir, hep doğrudan yanadır, aldatmayı sevmediğinden, size sadık kalacaktır.

 

Yengeç İle Terazi Birlikteliği

 

Terazi… Neden aşık olduğunuzu sormuyoruz bile. Kendisi, iltifat etmeyi, birlikte yaşamayı, iyi davranmayı en iyi bilen burçtur.

 

Aranızdaki sorun ise Terazi’nin sürekli dış dünya ile ilişki içinde olmasıdır. Siz, baş başa takılmak isterken, Terazi çoktan bir parti vermiştir bile. Onun, eğlenceye ve insanlara ihtiyacı vardır.

 

Dışarıda yemek yemek ya da hazır yemek almak, Terazi’nin hoşuna gider. Siz ise bunu hem pahalı bulursunuz, hem de daha iyisini pişirdiğiniz için beğenmezsiniz. Sizin kafanızdaki mutlu aile tablosunu, mutfağında yemek pişen bir ev tamamlamaktadır. Terazi ise mutfağa girmekten hoşlanmaz ve bunu vakit kaybı olarak görür. Mutfakta daha az zaman geçirirseniz, birlikte daha çok zaman geçireceğinizi düşünür.

 

Terazi geleceğini pek düşünmez ya da düşündüğü kadarı size yeterli gelmez. Üzerine fazla gitmemeli, yersiz bunalımlarla onu sıkmamalısınız.

 

Yengeç İle Akrep Birlikteliği

 

Su grubundan olan Akrep ile su grubundan olan Yengeç! Hem uyumlu hem seksi bir ilişki sizi bekliyor demektir.

 

Öncelikle bırakın o sizi keşfetsin. İster bütün gün birlikte olun, isterseniz yataktan bile çıkmayın ama bırakın zaman, sizi anlaması için ona şans tanısın. İşte o andan sonra sadık bir eş ile karşı karşıya olacaksınız.

 

Akrep burcu da sizin istedikleriniz ister. Ev hayatı, kendine ait özel hayat, çocuklar ve hayatının sonuna kadar harika bir seks. Sadakat Akrep için çok önemlidir, sahiplenici ve kıskançtır, bu da aslında onun gerçek niyetini gösterir.

 

Konuşmadan anlaşabilme yeteneğiniz sayesinde, Akrep sevgiliniz ile birlikteyken kendinizi iyi hissedebilir ve birbirinizin derdini kolayca anlayabilirsiniz.

 

Onun arada bir size yönelen kızgınlığı ile nasıl başa çıkacağınızı sezgileriniz sayesinde iyi bilirsiniz. Aynı şekilde, kendini incinmiş hissettiğinde ya da bencilleşip, mantıksız olmaya başladığında, ona nasıl davranacağınızı, sınırı ne zaman ve nerede çizeceğinizi iyi bilirsiniz.

 

Eğer Akrep ile güzel bir ilişki yaşamaya başladıysanız, o tamamen sizindir! Sakın gözünüz arkanızda kalmasın.

 

Yengeç İle Yay Birlikteliği

 

Sizce iyi bir fikir mi?  Onun bilgili ve entelektüel yanı, kitaplardan ve filmden bahsedişi… Yay hayatın önemli konuları hakkında felsefe yapar. ‘’Neden kötü şeyler hep iyilerin başına gelir?’’, ‘’Ön yargı yok edilebilir mi?’’, ‘’Kader diye bir şey var mı?’’ gibi zor sorularla uğraşır. Sizi etkilemesine şaşmamalı! Yay insanı, konuşmaya başladığı zaman, Yengeç dinlemeye bayılır.

 

Duyguları ile hareket eden Yengeç, tamamen aklı ile hareket eden Yay ile bir araya geldiğinde, ortaya hiç hoş görüntüler çıkmaz. Yay zaman zaman kibirli, küstah ve nezaketsiz olabilir. Kırıldığınızı söylediğiniz zaman ‘’Gene mi?’’ diye kabalaşacak ve kendinizi mızmız biri gibi hissetmenize sebep olacaktır.

 

Yengeç İle Oğlak Birlikteliği

 

Oğlak ile yaşayacağınız ilişki, oldukça iyi olacaktır. Çünkü o da, aynı sizin gibi hırslıdır ve hayatını bir temele oturtmaya çalışır.

 

Oğlak genelde iyi para kazanır ve parlak bir geleceğe sahiptir. Büyük şirketler, holdingler, güvenilir yöneticiler, Oğlakları severler. Oğlak, kazandıklarını yatırımlarla değerlendirir, siz de birikim yapmayı sevdiğinizden, bu konuda anlaşırsınız.

 

Cinsel hayatınız da iyi olacaktır, o kendini ağırdan alacak, siz de duygularınızı yavaş yavaş açacaksınızdır. Bu ilişkide kendinizi rahat hissedeceğiniz kesin bir gerçektir.

 

Oğlak’ın, işteki başarıları ile birçok hayranı olsa da, kaçamak yapmayacak, size sadık kalacaktır. Bu da sizin ihtiyacınız olan güven duygusunu yaratacaktır.

 

Siz, evinizi kurup, mutlu bir aile için çabalarken, Oğlak sevgilinizi de aynı amaçla deli gibi çalışırken görecek fakat bundan şikayetçi olmayacaksınızdır.

 

Yengeç İle Kova Birlikteliği

 

İşte dünyaları ayrı iki insan. En ufak sorunlar bile, sizin aranızda dünya kadar büyüyecektir.

 

Bir tarafta mantık, diğer tarafta duygular. İkisi daima çatışacaktır. Kova, sürekli akılcı davranırken, sizin duygusal davranmanıza kulp takacaktır. Yengeç, hayatta her şeyin göründüğü gibi olmadığına inanır ve sezgisine güvenir. Su elementi olan Yengeç burcunun içgüdüleri, hava elementi Kova’ya göre çok daha fazla gelişmiştir.

 

Eninde sonunda Kova’nın tavrı, sizi rahatsız edecektir. Başta onun bu ilgisiz havası gizemli gelip, sizi çekse de, zamanla yine aynı tavırlar, sizin kalbinizi kıracaktır. Siz, yumuşak, sevecen ve sıcaksınız. Kova sizi aramadığı ya da soğuk davrandığı zaman, aynı durumda olsanız, ona başka türlü davranacağınızı düşünür ve üzülürsünüz.

 

Kovanın tek başına bir ilişki yaşadığını düşünüp, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Sürekli fedakârlık yapmak sizce nereye kadar doğrudur?

 

Yengeç İle Balık Birlikteliği

 

Balık burcuna âşık olmanıza şaşmamalı! Nerede ise konuşmadan sadece sezgilerinizle anlaşıyorsunuz. Balık sizin tam aradığınız kişi, hareketleri ve düşünceleri ile birbirini bütünleyen parçalarsınız.

 

Aranızdaki her hangi bir anlaşmazlıkta, siz öfke ile konuşsanız da, Balık içinizdeki acıyı ve çatışmayı anlayacak sezgisi ile duygu ve düşüncelerinizin derinine inecektir. O, sadece yüzeyde görüneni değil, aynı zamanda altında yatan gerçekleri anlamada da ustadır.

 

Beklentileriniz aynı olduğu için, ilişkiyi kimin domine ettiği pek önemli değildir. Sizin için hayat, aynı Balık’ta olduğu gibi, güzel bir ev ve çocuklar demektir.

 

Balık seçkin ve zariftir. İkiniz de yalnız kalma isteği ile eğlenceli sosyal hayat isteği arasında gidip gelirsiniz. Balık zaman zaman yalnız kalıp, hayatın anlamı hakkında düşünmek ister, sizin de buna ihtiyacınız vardır.

 

Balık için seks sadece bir eğlence değil, aynı zamanda iki ruhun başka bir âlemde bütünleşmesidir. Aranızdaki seks spritüali, güçlü, şehvetli ve ateşli olacaktır. Birbirinizin ihtiyaçlarını kusursuz olarak karşılayacağınızdan emin olabilirsiniz.

CEVAP VER