Yengeç Burcu Ünlüler

Yengeç (22 Haziran – 22 Temmuz)

Kadınlar

 

Pamela Anderson

Gerçek İsmi: Pamela Denise Anderson

Doğum Tarihi: Temmuz 1, 1967

Doğum Yeri: Kanada

İş: Aktris, manken, yapımcı

 

Gisele Bündchen

Gerçek İsmi: Gisele Caroline Nonnenmacher Bündchen

Doğum Tarihi: Temmuz 20, 1980

Doğum Yeri: Brezilya

İş: Manken

 

Eva Green

Gerçek İsmi: Eva Gaëlle Green

Doğum Tarihi: Temmuz 5, 1980

Doğum Yeri: Fransa

İş: Aktris, manken

 

Lindsay Lohan

Gerçek İsmi: Lindsay Dee Lohan

Doğum Tarihi: Temmuz 2, 1986

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, şarkıcı, manken

 

Jessica Simpson

Gerçek İsmi: Jessica Ann Simpson

Doğum Tarihi: Temmuz 10, 1980

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Şarkıcı, aktris

 

Meryl Streep

Gerçek İsmi: Mary Louise Streep

Doğum Tarihi: Haziran 22, 1949

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

 

Liv Tyler

Gerçek İsmi: Liv Rundgren 

Doğum Tarihi: Temmuz 1, 1977

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, manken

 

Erkekler

Tom Cruise

Gerçek İsmi: Thomas Cruise Mapother IV

Doğum Tarihi: Temmuz 3, 1962

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör


John Cusack

Gerçek İsmi: John Paul Cusack

Doğum Tarihi: Haziran 28, 1966

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör

 

Willem Dafoe

Gerçek İsmi: William J. Dafoe

Doğum Tarihi: Temmuz 22, 1955

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör


Vin Diesel

Gerçek İsmi: Mark Sinclair Vincent

Doğum Tarihi: Temmuz 18, 1967

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör

 

Harrison Ford

Gerçek İsmi: Harrison Ford 

Doğum Tarihi: Temmuz 13, 1942

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, yapımcı

 

Tom Hanks

Gerçek İsmi: Thomas Jeffrey Hanks

Doğum Tarihi: Temmuz 9, 1956

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, yapımcı, yönetmen, yazar

 

David Hasselhoff

Gerçek İsmi: David Michael Hasselhoff

Doğum Tarihi: Temmuz 17, 1952

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, şarkıcı, yapımcı

 

Sylvester Stallone

Gerçek İsmi: Michael Sylvester Gardenzio Stallone

Doğum Tarihi: Temmuz 6, 1946

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, film yapımcısı, senarist

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu

Grubunuz :  Su

Burcunuz : Dişi

Üstün Olduğunuz Konular : Sabırlı olmak

Sizi Siz Yapanlar : Merhamet, yumuşak huy, iyi niyet

İstedikleriniz : Büyük para sahibi olmak

Amacınız : Daima yükselmek

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz : Dikkatsizlik

Gününüz : Pazartesi

Taşınız : Aytaşı

Renkleriniz :Beyaz, gümüş, mavi

Müzikleriniz : Romantik şarkılar

Zayıf Olduğunuz Hastalıklar : Göğüs ve solunum yolu hastalıkları

Uyumlu Eşiniz : Boğa, Akrep, Balık

Meslekleriniz : Hemşirelik, otelcilik, gemi inşası, ana okulu öğretmenliği, antikacılık, müze müdürlüğü, tarihçilik, serbest meslekler

Yengeç Burcunun Genel Özellikleri

 

Duyguların lisanını çok akıcı bir şekilde konuşması, iç dünyasının zenginliği Yengeç’in kaynaklarıdır. Kendi dünyasını duygular üzerine yaşayan Yengeç, tüm yaşadıklarını duygularıyla tayin edebilecek bir tiptir. Bunda hiçbir sakınca görmeden yaşar. Bu sayede oldukça narin bir yapıya sahip olan Yengeç, kırılmaya hazır bir cama dönüşür. Mantığını ve aklını da yüksek oranda kullanan Yengeç, ilk etapta duyguları ile hareket ettiği için mutlaka bir hayal kırıklığına uğrayacaktır. Fakat güçlendikten sonra duygularından uzaklaşmış olacağı için, onu kimse tutamaz. Uysal bir çocuk halinden, diktatör bir yöneticiye geçer ve kimseyi kendisine hükmettirmez. 

 

Yengeç’te, duygusal yoğunluk sonuna kadar açıktır. Sevdiği insana hatta, insanlara karşı elinden gelen her şeyi yapacak, tek bir karşılık bile beklemeyecektir. Sürekli onlar için çalışacak, kendisine yapmadığı her şeyi, onlara sunacak ve karşılığında teşekkür bile istemeyecektir. Bu burcun insanı, herkes için, bir anne veya bir baba olabilir. Tüm egolarını doğduğu anda yok etmiştir. Tüm hayatını, bir bebeğin saflığında ve güzelliğinde geçirmeye çalışır. Kirlenmek ve kirletmek ona göre değildir.

 

Stratejisi korunmaktır. Yengeç kabuğunda saklanıp veya içine kapanıp, güç toplayarak, bu iç süreçlerini korumak zorundadır. Sahip olduğu her duyguyu, aşkı, şefkati, hayatı, arkadaşlarını, sevdiğini ve ailesini korumak ister. Değer verdiklerini, pamuklara sarmalama şansı olsa, onu da yapacaktır. Etrafındaki kimseye zarar gelmesin isteyen Yengeç, gerektiğinde kendisini siper eder. Egolarını yok ettiği ve kendi benliğinden uzaklaştığı için, akıllara ilk sevdikleri gelir. Saklamak, korumak, zarar gelmemesini sağlamak, Yengeç’in kendisine edindiği iştir.

 

Şefkat ve ilgi, Yengeç’in kendini koruma güdüsünden daha güçlü özellikleridir. Duyduğu bu iki duygu, bir süre sonra diğer tüm duyguların önüne geçer ve Yengeç’in üzerinde baskı oluşturmaya başlar. Duygularının önüne geçemese de, yanlış giden bir şeylerin olduğuna emindir fakat adlandıramaz. Daha doğrusu adlandırmak istemez çünkü bunu kabul ettiği anda, duyguları aradan çekilir, mantığı aktif hale gelir.

 

Anaçlık, koruyucu olmak ve yardımcı olmak, onun için sevginin güvenli bir çeşididir. Radikal bir kendini koruma ve güvenli sevgi, önceleri iyidir, ama bir süre sonra Yengeç’in cesaretini toplayarak kabuğundan çıkması -başka bir deyişle, gerçekten sevme cesaretini bulması- gerekir. Dünyaya açılırken göreceği güzelliklerden emin olamadığı için, sakladığı kabuğu bir kez kırma girişiminde bulunursa, gerisi mutlaka gelecektir. Gördüğü ışığın peşinden giden Yengeç, su yüzeyinin yakında olduğunu hisseder ve yüzeye doğru hızlıca yüzmeye başlar. Artık kimse Yengeç’i tutamaz. Böyle olduğunda, aktif olarak dünyayla bütünleşir.

 

Önce kendi ruhunun sisli diyarlarını araştırmak için kullanması gereken incelikli bakım sürecini -iyileştirici, yardımcı ve rahatlatıcı rollerini- dünyaya aktarır. Sonra da dünyadan alabileceği tüm güzellikleri almayı planlar. Yengeç, dünya ile gerçek bir dost ve evrenin yaratıcısından torpilli bir insandır. Doğa ile bütünleşmeyi bilen, insanın neden var olduğunun farkında olabilen, edebi ve felsefi yönleri güçlü bir insandır. Yersiz sorular sormaz, yanlış cevap vermez. Aradığı şeyi bildiği için, doğru cevapları bulmakta üzerine yoktur. Bu noktada Yengeç, istediği soruların cevaplarını dosdoğru alır.

 

Bu burcun sezgileri çok yüksektir. Söylenen ve söylenmeyen her şeyi algılar. İnsanlar Yengeç’i kandırabileceklerini düşünseler de, bu asla gerçekleşecek bir şey değildir. Gözlerinizin içine bakarak kalbinizden geçenleri fark edecek hatta, ona göre hareket edecektir. Alt metni okumayı çok iyi bilen Yengeç, sadece dinler ve bir süre sonra, karşısındakinin neler anlattığına değil, nasıl anlattığına bakar çünkü karşısındaki kişinin hareketlerinden, ne anlattığını da, neden anlattığını da anlar. Bazen bu yüzden kendisini çok yalnız hisseden Yengeç, yine de arkadaşlarını ve sevdiklerini bırakamaz.

 

Sevdikleri için yemek yapmayı, onları konuk olarak ağırlamayı ve en iyi şekilde hissettirmeyi kendine iş bellemiş Yengeç’i, bu huyundan kimse vazgeçiremez. Yengeç, genellikle uyumlu ve güzel bir ailede doğduğu için, kendisi de mutlu ve güzel bir aile kurma eğilimi içindedir. Kendi zevkine düşkün olduğu konular olsa da, onun için, ilk başta daima “o” ya da “onlar” gelecektir. Sevgisi, sonsuz bir derya gibidir. Bu sevgiyi, yararlanmak isteyen herkese sınırsızca açar ve bundan şikayet etmez. Yengeç, herkesin aradığı doğru arkadaş, eş ve dosttur.

 

Yengeç, içinden gelmediği ya da severek yapmadığı sürece, bir şeyleri başkalarının dayatmaları ile yapmaz. Bu konuda bir keçi kadar inatçı olabilir. Bir birey olmanın ne demek olduğunu çok iyi bilen Yengeç, eğer bir dikta ya da baskı hissederse, bunu reddedecek, hatta büyük tepkiler gösterecektir.

 

Kuruntulu yapısı yüzünden, geleceği kontrol altına almaya çalışır. Gelecek ve geçmiş onun için çok önemlidir. Geçmişteki hüzünlerini bugüne taşıyıp, kendisine üzüntüler yaratabilirken, geleceğin nasıl olacağına dair düşünüp, yine kendisini üzebilir. Yanında bir güvence hissettiği sürece, tabii ki de üzülmeyecek hatta çok daha güzel hayaller kuracak ve gerçekleştirmek için elinden geleni yapacaktır. Eğer yanında kimse yoksa, zaman ve mekânlar ona korkutucu gelmeye başlar. Daima yanında, bir aşk yumuşaklığı, arkadaş sesi ve dost eli ister. Kendisini, uzun süre yalnız hissederse, enerjisi düşecek, çabuk hastalanacak ve hastalıktan kurtulamayacaktır. Yalnızlık onun derilerine işleyen bir hastalık gibidir.

 

Yengeç burcu insanı, saydığımız tüm bu çekingen tavırların yanında, eğer sevdiklerine zarar verecek bir şey olursa, işte o anda, gerçek bir savaşçıya dönüşerek, tüm engelleri ve zarar verici şeyleri ortadan kaldıracaktır. Yengeç burcu, güçleri ve güçsüzlükleri ile bir bütündür.

Yengeç Burcu Kadını

 

Yengeç burcu kadını, birçok bakımdan bu burcun erkeğine benzer. O da, çekingen, iyi niyetli, çok hassas romantik bir tiptir. Söylediği her sözün arkasında duran Yengeç kadını, sizden de aynı mertliği bekleyecektir. Sevdiğini söylediği anda, artık gerçekten seviyor olan Yengeç kadını, sevmeye bu kadar hazırken, karşısından beklediği ilgiyi görmeyince kırılır. Hiçbir zaman boş yere hayal peşinde koşmaz ve başladığı maceranın yarım kalmasından hoşlanmanmaz. 

 

Sezgileri çok kuvvetli olduğu için, karşısındakilerin neler hissettiğini hemen anlayabilir. Bu doğrultuda aklına takılan şeyleri sorulara dönüştürebilir, cevapları bekler ve cevapları aldıktan sonra da kafasında uzunca bir süre bilgileri harmanlar. Yengeç burcu kadını, bilginin ve duygunun bir araya geldiği nadir kadınlardandır.

 

Yengeç burcunda doğmuş bir kadını beğenebilir ve belki bir fırsatını bularak ona yaklaşabilirsiniz. Onu anlamakta zorlanabilirsiniz çünkü değişken bir tiptir. Sevgisi hiç değişmese de, ruh hali değişir, çabuk hastalanabilir, bünyesinden dolayı, zihinsel ve sinirsel olarak da değişebilir. Bunları bilerek ve aklınızda tutarak bir ilişkiye başlamanız, sizin için en iyisi olacaktır.

 

Yengeç kadını, aşık olduğunda dünyayı gözü görmez, her şeyini sevdiği kişiye göre tayin eder. Bu tayin sırasında, çoğu arkadaşını bile geriye attığı görülür. Yaptığı hataları ve ona yapılan hataları, ilişki bitene kadar görmemezlikten gelir. Tüm her şeyi yaşar, eğer bir ayrılık gelecekse onu da oldukça sağlam bir şekilde yaşar ve sonra arkadaşlarına hak vermeye başlar. Aşkta kimsenin suçlu olmayacağına inanan Yengeç kadını, gerçek suçluları gördüğünde üzülecek ve toparlaması zor bir döneme girecektir.

 

Aşkın dışında, iş hayatında da verimi bir şekilde yükseltmek için elinden geleni yapacak, almaması gereken sorumlulukları dahi alacaktır. Kimseye güler yüzünü çeviremediği için, herkes onun iyi niyetli yanını kullanmaya çalışır, yapmaması gereken işleri bile, sadece yardım amaçlı olarak yapabilir.

 

Yengeç burcu kadını gerçek bir anne olmak için doğmuştur. Bu anneliği her yaşta yaşamak ister, doğru insanı bulduğuna inandığı zaman da, bir bebek sahibi olmak için harekete geçecektir. Sadece insanları değil, hayvanları ve bitkileri de çok seven Yengeç kadınının, bir çocuk sahibi olma isteği, genele yayıldığında normaldir. Uzun yıllardır aşkın gelmesini bekleyen Yengeç kadını, aşkı bulduğu zaman bırakmayacak ve bu aşkı sonsuzlaştıracak bir nokta koyacaktır.

Yengeç Burcu Erkeği

 

Yengeç burcunda doğmuş bir erkeği seviyor ve onunla evlenmek istiyorsanız, her şeyden önce ona uygun bir kadın olmaya çalışmalısınız. Duygusallığını kavrayamalı ve aileye verdiği değeri anlamalısınız. Sevginizi göstermekten çekinmeden, en az onun kadar açık yüreklilikle sevmelisiniz. Hiçbir gizli saklıyı, aşka dahil etmeden, hayatlarınızı gerçekten birbirine bağlayarak, bir ilişki yaşamalısınız. Bu sayede, Yengeç erkeğinin yanında istediğiniz gibi hareket edebilir, onun sonsuz sevgisini içinize çekerken, kendinizi güneşin altında ısınıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

 

Her ne kadar bu burcun erkeği, İkizler erkeğ gibi insanı uğraştırmasa da, onun da bazı huylarına dikkat etmek gerekir. Her şeyden önce, karşınızda çok hisli bir erkeğin olduğunu bilmelisiniz. Terbiyeli ve naziktir. O, daima size itina edecek, saygı gösterecektir. Bunların karşılığını da, doğal olarak bekleyecektir. Bu karşılık tahmin edilen gibi “Ben yaptım, sen de yap” mantığı ile değil, ben de sevgimi böyle gösteriyorum mantığı ile yapılmalıdır. Yengeç erkeği, sizin onu gerçekten sevdiğinizi hissetmezse, hayallerinden bile vazgeçebilecek duruma gelebilir.

 

Gezmeyi ve eğlenmeyi seven Yengeç erkeğinin, arkadaşlarına da saygı gösteriyor olmanız gerekir. Eğer siz onun sevgilisiyseniz, o zaten sizi arkadaşları ile tanıştırabileceğini çoktan düşünmüş ve hatta nerelere gidebileceğinizi bile planlamıştır. Bu yüzden onun arkadaşlarına karşı da düzgün davranmanız gerekir. Aklınızda soru işareti kalmaması gereken konu ise, sizi tanıştırmak istediği arkadaşlarının nasıl insanlar olacağıdır. Yengeç erkeği, eğer arkadaşları ile sizi tanıştıracağı bir ortamda bulunmak istiyorsa ve bunu kendi teklif ediyorsa, sizin, onlara uyum sağlayabileceğinizi düşündüğü içindir.

 

Kılık kıyafete, konuşmalara dikkat eden Yengeç erkeği, nazik olmayan şeyleri sevgilisinde görmek istemeyecektir. Eşiyle gurur duymak isteyen, Yengeç erkeği, sizin yanınızdayken göğsü kabararak gezmek isteyecektir. Mantıklı düşündüğünüz sürece, bunda yanlış bir şey olmadığını siz de göreceksinizdir. Akıllı bir adama sahip olmak kolay olmadığı gibi, duygularını da bu kadar bolca açabilen birisini bulmuş olmanın tadını çıkarmanız gerekir.

 

Yengeç erkeğinin midesini, küçük de olsa yalanlarla bulandırmamak gerekir. Bir kere uzaklaşırsa, bir daha toplaması çok zor olur. Yalan söylemeyi sevmeyen Yengeç erkeği, duyduğu ilk yalanda büyük bir önyargı oluşturacak ve sadece size değil, kendisine de hayatı zindan edecektir. Böyle üzüntülerin arkasından da uzun süreli ayrılıklar ve uzun bekleyişler ortaya çıkacaktır.

Yengeç Burcu İlişkiler ve Uyum

Yengeç İle Koç Birlikteliği

 

Koç sevgiliniz ile beraberliğiniz, düşünülmesi gereken ilişkidir. Yengeç, Zodyak’ın ilk su burcu olduğu için en hassas su burcudur. Şefkat, alaka, hassasiyet, özen ve güven duygusu arar. Ufak eleştirilerde bile incinebilir. Yengeç için önce ailesi gelir, Koç için ise önce iş.

 

Koç eğlenceli, gürültücü, küstah, saldırgan ve düşüncesiz olabilir. Tartıştığınızda kazanmak için elinden geleni yapabilir, sizin duygularınız ve egonuzu incitebilir. Acımasızdır. Yengeçse alıngandır, ortada bir şey yokken bile üstüne alınır.

 

Yengeç olaylara daha geç tepki gösterirken, Koç anında tepki gösterir. Koç her düşündüğünü höt höt söylerken, Yengeç, söylemeden önce, üç defa düşünür. Koç, bunu aldatıcı ve içten pazarlık olarak, Yengeç ise incelik olarak değerlendirir.

 

Yengeç, evliliğinde ve ev hayatında, çocukları ile dengeli bir hayat isterken, Koç ise deli dolu yaşamaya düşkündür. Eğer aşkı biterse, mutlaka Yengeçten uzaklaşacaktır.

 

Koç’la ilişki yürütmek demek, büyük uğraşlarla ilişkiyi ilerletmek demektir. Başaramayan ilk kişi, kolayca bu beraberlikten vazgeçebilir.

Yengeç İle Boğa Birlikteliği

 

Boğa dengeli, ihtiyatlı ve sadıktır. Bunlar, sizin bir sevgilide aradığınız özelliklerdir. O, ev hayatına olan düşkünlüğünüzü paylaşır ve sizin huzursuz duygusal dünyanıza sağlam bir zemin oluşturur. Siz duygusal olarak iniş çıkışlarla dolu olduğunuz için, Boğa’nın sakin ve sağlam yapısı sizi çok rahatlatacaktır.

 

İkiniz de maddi konularda bilinçlisiniz. Boğa yatırımcıdır, Yengeç ise oldukça hesaplıdır.

 

Yatakta is,  Boğa ihtiraslı, duyarlı ve özenlidir. Koku, görme, tat, dokunma, işitme gibi bütün duyulara hitap eder. Belki de en heyecan verici yönü, okşama ve dokunuşlarıdır. Aynı zamanda sesi çok güzeldir.

 

Boğa sizin ruh eşiniz olmak için yaratılmıştır. Onu bırakmamanız, sizin yararınıza olacaktır. Sevginizi birleştirin ve mutlu yaşamanın tadını çıkarın.

 

Yengeç İle İkizler Birlikteliği

 

İkizlerin, pozitif enerjisinin sizi çekmesi muhtemeldir.  Onun, rahatlığına, arkadaş ortamına, meraklı ve hoş sohbetlerine bayılabilirsiniz. Yeni, güncel olan her şey ile ilgilidir. Peki, siz onun sürekli ilgisini çekebilmeyi başarabilecek misiniz?

 

Siz, birliktelik, yakınlık ve kuvvetli duygularınızla güçlüsünüz. Siz sempatik, merhametli ve duygusalsınız, İkizler tam tersi. İkizlerin uzak duruşu ve gizemi, başta size cazip gelse de bir süre sonra, bu ulaşılamaz hallerinden bıkkınlık gelebilir. Değişken nitelik taşıdığı için de, sizin değişken ruh hallerinize çok kolay adapte olabilecektir.

 

Cinsellikte de şakacı ve konuşkandır. Onun için her şey olması gerektiği gibi değil, nasıl olursa olsundur. Onun her şeyi, seksi, aşkı bile analiz etme merakı, size fazla gelecektir. İkizler, sürekli değişiklik arar ve bağlılığa direnir. Siz ise tam tersisiniz, süreklilik ve denge ararsınız.

 

Siz onu sahiplendikçe o kaçar, o kaçtıkça siz daha çok sahiplenirsiniz. Bu döngüye dikkat etmelisiniz çünkü kaçtığından tam kaçabilir.

 

İkizler ile sınırlarınızın baştan yaratıldığını hissedebilirsiniz. Siz ise, karşılığında ona duygusal derinlik verebilirsiniz. Sizinle birlikte iken ne kadar savunmasız olsa da, gene güvende olacağını bilmek onu rahatlatacaktır. Farklılıkların mutluluk getirebileceğini düşünüyorsunuz, doğru ilişkidesiniz.

 

Yengeç İle Yengeç Birlikteliği

 

Yengeç ve Yengeç aşkı dillere destan bir aşk olacaktır. Bir nevi Romeo ve Juliet gibi.

 

Yengeçlerin birbirini bu kadar iyi anlamalarının nedeni, hayat görüşlerinin aynı olmasıdır. İlgi bekleyen ve göstermeyi seven bir Yengeç karşısında aynı tavırda birisini gördüğünde, tabii ki de mutlu olacaktır.

 

Sizin için anlaşmak, sadece bir yan yana durma meselesi bile olabilir. Şefkatli bir bakış ya da nazik bir davranışla anlaşabilirsiniz. İkinizin de yöneticisi Ay’dır.  Ani karar değişimlerine takılmamalı, bunu işin cilvesi olarak görmelisiniz. Gerçek aşk biraz özveri demektir.

 

Yengeç İle Aslan Birlikteliği

 

Sizden tamamen farklı birisini arıyorsanız bu olsa olsa Aslan’dır. Amaçları ve tavırları farklı, dünya görüşü ise apayrıdır. Aslan ile ilişkiyi yürütmek, sizin içinde deveye hendek atlatmaktan daha zordur.

 

Aslan için, ne harcadıklarının, ne de söylediklerinin önemi vardır. Siz ona “Bunu neden aldın?” dememelisiniz. Çünkü o, para harcamaya ve kendisine bakmaya, öylesine alışıktır ki, bu soru karşısında, kızıp köpürecektir. Kötü günler için bir kenarda para biriktirmek, aklının ucundan bile geçmez. Siz ise paranızı biriktirir, hatta istif edersiniz.

 

Aslan’a âşık olmak demek, ustaca sevilmek ve pahalı hediyelerle başınızın dönmesi demektir. Sevgiliniz Aslan, her zaman gösterişli ve cömert olacaktır. Onunla toplum içinde her gittiğiniz yerde, gurur duyacaksınız. Aslan insani, kültürlü, sofistike, sıcakkanlı ve de çok şıktır. Farkını siz de hissedeceksiniz.

 

Yengeç İle Başak Birlikteliği

 

Asil Başak oldukça hoş sohbettir. Kelimeleri çok iyi kullanır ve çok iyi yazı yazar. Ona çok çabuk âşık olduğunuzu göreceksiniz. Beraberliğiniz harika olacaktır.

 

Bazı astroloji kaynakları, utangaç yapılarından dolayı Başak’ı sıkıcı olarak tanımlamaktadır. Bu çok yanlıştır, Başak tutkulu duyguları ile sizi şaşırtacaktır. Özellikle, sizin gibi duygusal bir eşle, ateşli ve coşkulu yönleri ortaya çıkacaktır.

 

Sizin takıldığınız noktalarda size destek olacak, düzenliliği ile sizin duygu dağınıklığınızın bile üstesinden gelecektir. İkinizin de evhamları meşhurdur, bu durumda birbirinize destek olamazsınız. Neyse ki aynı zamanda, endişelenme ihtimaliniz azdır.

 

Başak sabırlıdır, bir anda parlasa da hemen sönecektir. Hesaplıdır, asla savurgan değildir ve çok başarılı olur. Ahlaki değerlere önem verir, hep doğrudan yanadır, aldatmayı sevmediğinden, size sadık kalacaktır.

 

Yengeç İle Terazi Birlikteliği

 

Terazi… Neden aşık olduğunuzu sormuyoruz bile. Kendisi, iltifat etmeyi, birlikte yaşamayı, iyi davranmayı en iyi bilen burçtur.

 

Aranızdaki sorun ise Terazi’nin sürekli dış dünya ile ilişki içinde olmasıdır. Siz, baş başa takılmak isterken, Terazi çoktan bir parti vermiştir bile. Onun, eğlenceye ve insanlara ihtiyacı vardır.

 

Dışarıda yemek yemek ya da hazır yemek almak, Terazi’nin hoşuna gider. Siz ise bunu hem pahalı bulursunuz, hem de daha iyisini pişirdiğiniz için beğenmezsiniz. Sizin kafanızdaki mutlu aile tablosunu, mutfağında yemek pişen bir ev tamamlamaktadır. Terazi ise mutfağa girmekten hoşlanmaz ve bunu vakit kaybı olarak görür. Mutfakta daha az zaman geçirirseniz, birlikte daha çok zaman geçireceğinizi düşünür.

 

Terazi geleceğini pek düşünmez ya da düşündüğü kadarı size yeterli gelmez. Üzerine fazla gitmemeli, yersiz bunalımlarla onu sıkmamalısınız.

 

Yengeç İle Akrep Birlikteliği

 

Su grubundan olan Akrep ile su grubundan olan Yengeç! Hem uyumlu hem seksi bir ilişki sizi bekliyor demektir.

 

Öncelikle bırakın o sizi keşfetsin. İster bütün gün birlikte olun, isterseniz yataktan bile çıkmayın ama bırakın zaman, sizi anlaması için ona şans tanısın. İşte o andan sonra sadık bir eş ile karşı karşıya olacaksınız.

 

Akrep burcu da sizin istedikleriniz ister. Ev hayatı, kendine ait özel hayat, çocuklar ve hayatının sonuna kadar harika bir seks. Sadakat Akrep için çok önemlidir, sahiplenici ve kıskançtır, bu da aslında onun gerçek niyetini gösterir.

 

Konuşmadan anlaşabilme yeteneğiniz sayesinde, Akrep sevgiliniz ile birlikteyken kendinizi iyi hissedebilir ve birbirinizin derdini kolayca anlayabilirsiniz.

 

Onun arada bir size yönelen kızgınlığı ile nasıl başa çıkacağınızı sezgileriniz sayesinde iyi bilirsiniz. Aynı şekilde, kendini incinmiş hissettiğinde ya da bencilleşip, mantıksız olmaya başladığında, ona nasıl davranacağınızı, sınırı ne zaman ve nerede çizeceğinizi iyi bilirsiniz.

 

Eğer Akrep ile güzel bir ilişki yaşamaya başladıysanız, o tamamen sizindir! Sakın gözünüz arkanızda kalmasın.

 

Yengeç İle Yay Birlikteliği

 

Sizce iyi bir fikir mi?  Onun bilgili ve entelektüel yanı, kitaplardan ve filmden bahsedişi… Yay hayatın önemli konuları hakkında felsefe yapar. ‘’Neden kötü şeyler hep iyilerin başına gelir?’’, ‘’Ön yargı yok edilebilir mi?’’, ‘’Kader diye bir şey var mı?’’ gibi zor sorularla uğraşır. Sizi etkilemesine şaşmamalı! Yay insanı, konuşmaya başladığı zaman, Yengeç dinlemeye bayılır.

 

Duyguları ile hareket eden Yengeç, tamamen aklı ile hareket eden Yay ile bir araya geldiğinde, ortaya hiç hoş görüntüler çıkmaz. Yay zaman zaman kibirli, küstah ve nezaketsiz olabilir. Kırıldığınızı söylediğiniz zaman ‘’Gene mi?’’ diye kabalaşacak ve kendinizi mızmız biri gibi hissetmenize sebep olacaktır.

 

Yengeç İle Oğlak Birlikteliği

 

Oğlak ile yaşayacağınız ilişki, oldukça iyi olacaktır. Çünkü o da, aynı sizin gibi hırslıdır ve hayatını bir temele oturtmaya çalışır.

 

Oğlak genelde iyi para kazanır ve parlak bir geleceğe sahiptir. Büyük şirketler, holdingler, güvenilir yöneticiler, Oğlakları severler. Oğlak, kazandıklarını yatırımlarla değerlendirir, siz de birikim yapmayı sevdiğinizden, bu konuda anlaşırsınız.

 

Cinsel hayatınız da iyi olacaktır, o kendini ağırdan alacak, siz de duygularınızı yavaş yavaş açacaksınızdır. Bu ilişkide kendinizi rahat hissedeceğiniz kesin bir gerçektir.

 

Oğlak’ın, işteki başarıları ile birçok hayranı olsa da, kaçamak yapmayacak, size sadık kalacaktır. Bu da sizin ihtiyacınız olan güven duygusunu yaratacaktır.

 

Siz, evinizi kurup, mutlu bir aile için çabalarken, Oğlak sevgilinizi de aynı amaçla deli gibi çalışırken görecek fakat bundan şikayetçi olmayacaksınızdır.

 

Yengeç İle Kova Birlikteliği

 

İşte dünyaları ayrı iki insan. En ufak sorunlar bile, sizin aranızda dünya kadar büyüyecektir.

 

Bir tarafta mantık, diğer tarafta duygular. İkisi daima çatışacaktır. Kova, sürekli akılcı davranırken, sizin duygusal davranmanıza kulp takacaktır. Yengeç, hayatta her şeyin göründüğü gibi olmadığına inanır ve sezgisine güvenir. Su elementi olan Yengeç burcunun içgüdüleri, hava elementi Kova’ya göre çok daha fazla gelişmiştir.

 

Eninde sonunda Kova’nın tavrı, sizi rahatsız edecektir. Başta onun bu ilgisiz havası gizemli gelip, sizi çekse de, zamanla yine aynı tavırlar, sizin kalbinizi kıracaktır. Siz, yumuşak, sevecen ve sıcaksınız. Kova sizi aramadığı ya da soğuk davrandığı zaman, aynı durumda olsanız, ona başka türlü davranacağınızı düşünür ve üzülürsünüz.

 

Kovanın tek başına bir ilişki yaşadığını düşünüp, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Sürekli fedakârlık yapmak sizce nereye kadar doğrudur?

 

Yengeç İle Balık Birlikteliği

 

Balık burcuna âşık olmanıza şaşmamalı! Nerede ise konuşmadan sadece sezgilerinizle anlaşıyorsunuz. Balık sizin tam aradığınız kişi, hareketleri ve düşünceleri ile birbirini bütünleyen parçalarsınız.

 

Aranızdaki her hangi bir anlaşmazlıkta, siz öfke ile konuşsanız da, Balık içinizdeki acıyı ve çatışmayı anlayacak sezgisi ile duygu ve düşüncelerinizin derinine inecektir. O, sadece yüzeyde görüneni değil, aynı zamanda altında yatan gerçekleri anlamada da ustadır.

 

Beklentileriniz aynı olduğu için, ilişkiyi kimin domine ettiği pek önemli değildir. Sizin için hayat, aynı Balık’ta olduğu gibi, güzel bir ev ve çocuklar demektir.

 

Balık seçkin ve zariftir. İkiniz de yalnız kalma isteği ile eğlenceli sosyal hayat isteği arasında gidip gelirsiniz. Balık zaman zaman yalnız kalıp, hayatın anlamı hakkında düşünmek ister, sizin de buna ihtiyacınız vardır.

 

Balık için seks sadece bir eğlence değil, aynı zamanda iki ruhun başka bir âlemde bütünleşmesidir. Aranızdaki seks spritüali, güçlü, şehvetli ve ateşli olacaktır. Birbirinizin ihtiyaçlarını kusursuz olarak karşılayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yengeç Burcu Yıllık Yorum

YENGEÇ

KARİYER

Öncelikle kendinizle anlaşma yapmanız gereken bir yılın kapınızda olduğunu belirtelim. Geçtiğimiz yıllarda küçük büyük demeden her detay için kendinizi üzdünüz ve suçladınız. Yeni yıla yeni kararlar alırken, bu mücadeleyi en başa koymanızda fayda var. Bu size iyi gelecek.

Çevrenizdeki herkese korumacı yaklaşırken, yeni yılda, kendinize de iyi davranmayı ihmal etmeyin.

Sınırlanamaz kişiliğinize bir söz söylemesek de 2013 yılının ilk aylarında dikkat etmeniz gereken hususlar olduğunu iyi biliyorsunuz.

Yaz aylarını sevseniz de Kış aylarının hayatınızda hep farklı bir yeri oldu. Ne demek istediğimi gayet iyi anladığınızı umuyorum. 25 Haziran-19 Temmuz tarihlerinde burcunuzda Merkür gerilemesi gerçekleşecektir. Bu dönemde yanlış anlamalar, alınganlıklar ve işlerinizde aksamalar yaşanabilir. Önemli olan bu dönemde kesin kararlar almamaya çalışmanızdır. 

Her zaman pratik bir zekâya sahipsiniz. Ama bu yıl bir farklılık gösterip, dış dünyaya karşı daha sakin; kendinize karşı da daha yumuşak davranacaksınız. Unutmayın, keskin sirke küpüne zarar veriyor.

Siz, küçük ya da büyük her olayda; verdiğiniz ani tepkilerle tanınıyorsunuz. Bu tavrınız, hem çevrenizdeki insanları hem de sizi çok zorluyor ve üzüyor aslında. Yeni yılda en çok dikkat etmeniz ve düzeltmeniz gereken yönünüz, işte bu kadar sert olmanız; hayata ve kendinize karşı. Adeta sert bir kabuk örüyorsunuz. 2013, bu kabuğu kırmak için çok uygun bir yıl olacak.

AŞK

Elde edilmekten ve sıradanlaşmaktan sizin kadar korkan biri daha olmayabilir. Ulaşılır olmayı engellemek için, her zaman bir koruma duvarına sahipsiniz. Aslında bunun altında, aşırı hassasiyet, duygusallık ve yumuşaklık yatıyor. İncinmekten koktuğunuz için, kendinizi garantiye almak istiyorsunuz.

İstediklerinizin aksine bazen o kadar farklı davranıyorsunuz ki, sevdikleriniz; gerçekten istediğiniz bu mu diye düşünmeden edemiyor. Kendinizi daha doğru ifade etmeye çabalasanız sizin için çok iyi olur.

Duygularınız, medcezir gibi hareket halinde her zaman; belki de kendinizi yanlış ifade etmenize sebep oluyor bu duygu geçişleriniz. Sakin ve dingin hissettiğiniz zaman bile, dışarıdan sinirli ve gergin gözükebiliyorsunuz.

Aşk zoru sever, bunu geçtiğimiz yıllarda bolca kendinize yaşattınız. Kendinizi üzmek ve zorlamak, size bir şey katmayacaktır; sizden çok şey alıp götürecektir. Şimdi güvenme ve sahiplenme zamanı.

Duygularınızı her zaman yoğun yaşadığınız için, aşkı da zorlaştırıyorsunuz çoğu zaman.

2013 yıllarının ilk aylarında 25 Haziran-19 Temmuz burcunuzda gerçekleşecek Merkür gerilemesi bilinenin aksine iletişiminiz ve ilişkilerinizi güçlendirecek. Aşkla umutlar birleşince, ancak sizin gibi zor ikna olan birinin ayakları yerden kesilebilir. Korkmayın ve güvenin, 2013 sizin kaygılarınızı biliyor.

TAVSİYE

Her konuda kendinize bu kadar yüklenmekten vazgeçin. Bu tavrınız hiçbir işe yaramadığı gibi, size zarar da veriyor.

ÖNERİ

Hayata daha güvenli bakın ki beklentilerinizi yaşayabilin. Yeni yılda rahatlayın ve kendinizi de biraz rahat bırakın. Ayrıca yakın çevrenize karşı isteklerinizi daha doğru yansıtmanızı tavsiye ediyoruz. Sizi yanlış anlayabilirler ve yanlış iletişime sebebiyet vermiş olabilirsiniz. Daha açık olmak görün ki size iyi gelecek.

Yengeç Burcu Aylık Yorum

Mayıs Ayı

Aşk hayatınızdaki belirsizlikleri ortadan kaldırdınız mı? Yanınızdaki ayrı, kalbinizdeki ayrı kişi… Duygusal bir yapıya sahip olmanız ve karşınızdaki insanı kırmak istememeniz bazen aynı anda iki kişiye hisler beslemenize neden olabiliyor. Fakat şunu da unutmayın, rol kesmek size göre değil. Yüzünüz gülümsüyor gibi dursa da, aslında içinizin farklı olduğunu çevrenizdekiler çok rahat anlayabilir.

Kendinizi çevrenize anlatmak isterken farkında olmadan şartları zorluyorsunuz. İnsanların sizinle ilgili ne düşündüğüne bu kadar takılmanız kendinize haksızlık. 14 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay, arkadaşlarınızla bazı sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. Kendi kabuğunuza çekilebilir, üst üste gelen aksaklıkları büyük sorunlar olarak görebilirsiniz.

24 Mayıs’ta burcunuzda bulunan talih gezegeni Jüpiter’in transitleri, sorunlar yaşadığınız insanlara zeytin dalı uzatmanızı sağlayacak. İlişkilerin ise düzene oturduğu tarih olarak, Merkür’ün burcunuza geçiş yaptığı 28 Mayıs’ı görebilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar ortadan kalkacak, kendinizi rahatça ifade edebilirsiniz. Sevgilinizle aranızdaki buzları eritecek, onunla daha fazla vakit geçireceksiniz. Buna şüpheniz olmasın.

Mayıs ayının gündemi: Unutma, aldanmak ve yanılmak insana özgüdür…

Aşk tılsımı: Sen aşkı en derinden yaşayansın. Peki ya o?

Ve seks: İstek, yasakla artar…