Yay Burcu Ünlüler

Yay (23 Kasım – 21 Aralık)

Kadınlar

Christina Aguilera

Gerçek Ismi:  Christina María Aguilera

Doğum Tarihi:  Aralık 18, 1980

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Şarkıcı, söz yazarı


Tyra Banks

Gerçek Ismi:  Tyra Lynne Banks

Doğum Tarihi:  Aralık 4, 1973

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Manken, aktris


Kelly Brook

Gerçek Ismi: Kelly Ann Parsons

Doğum Tarihi:  Kasım 23, 1979

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Manken, aktris

 

Jennifer Connelly

Gerçek Ismi:  Jennifer Lynn Connelly

Doğum Tarihi:  Aralık 12, 1970

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

 

Milla Jovovich

Gerçek Ismi:  Milica Jovović

Doğum Tarihi:  Aralık 17, 1975

Doğum Yeri:  Ukrayna

İş: Manken, aktris, şarkıcı, moda tasarımcısı

 

Lucy Liu

Gerçek Ismi:  Lucy Alexis Liu

Doğum Tarihi:  Aralık 2, 1968

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, yapımcı


Julianne Moore

Gerçek Ismi:  Julie Anne Smith

Doğum Tarihi:  Aralık 3, 1960

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, yazar


Britney Spears

Gerçek Ismi:  Britney Jean Spears

Doğum Tarihi:  Aralık 2, 1981

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Şarkıcı


Taylor Swift

Gerçek Ismi:  Taylor Alison Swift

Doğum Tarihi:  Aralık 13, 1989

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Şarkıcı

 

Erkekler

Woody Allen

Gerçek Ismi:  Allen Stewart Konigsberg

Doğum Tarihi:  Aralık 1, 1935

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Yapımcı, yönetmen, aktör,

 

Jake Gyllenhaal 

Gerçek Ismi:  Jacob Benjamin Gyllenhaal

Doğum Tarihi:  Aralık 19, 1980

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör

Samuel L. Jackson 

Gerçek Ismi:  Samuel Leroy Jackson

Doğum Tarihi:  Aralık 21, 1948

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, film yapımcısı

Brad Pitt

Gerçek Ismi: William Bradley Pitt 

Doğum Tarihi:  Aralık 18, 1963

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, film yapımcısı

Steven Spielberg

Gerçek Ismi:  Steven Allan Spielberg

Doğum Tarihi:  Aralık 18, 1946

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Yönetmen, yapımcı

Ben Stiller 

Gerçek Ismi:  Benjamin Edward Stiller

Doğum Tarihi:  Kasım 30, 1965

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, komedyen, yazar, yapımcı

Ralph Fiennes

Gerçek Ismi:  Ralph Nathaniel Twisleton-Wykeham-Fiennes

Doğum Tarihi:  Aralık 22, 1962

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Aktör

Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu

 

Grubunuz: Ateş, negatif

Burcunuz: Erkek

Üstün Olduğunuz Konular: İş birliği, yargı, düşünme

Sizi Siz Yapanlar: Güvenilir, neşeli, maceracı, özgür, keşfetmeyi seven

İstedikleriniz: Sürekli yeni şeyler denemek ve büyük üne kavuşmak

Amacınız: Dünyayı keşfetmek ve sınırlarını aşmak

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Kapris, sorumsuzluk, hayalcilik, küçümseme

Gününüz: Perşembe

Taşınız: Ametist

Renkleriniz: Mor, eflatun, koyu mavi

Müzikleriniz:  Pop müziği

Zayıf Olduğunuz Hastalıklar: Kalça ve uyluk hastalıkları, siyatik, romatizma, akciğer hastalıkları

Uyumlu Eşiniz: Terazi ve Kova

Meslekleriniz: bankacılık, komisyonculuk, menajerlik, müdürlük, yöneticilik, politika, yargıç, avukatlık, hukuk müşavirliği, memurluk, devlet adamlığı, hocalık, sanatkarlık, araştırmacılık

Yay Burcunun Genel Özellikleri

 

Yay insanının en fazla öne çıkan özelliği uyumlu olmasıdır. O bitmek tükenmek bilmez enerjisi ile her ortama ve koşula uyum sağlayabilir. Uzun süre aynı iş ile uğraşmayı sevmez, sürekli hayatında değişiklikler ister. Her şeyden çabuk sıkıldığı, umursamaz ve çoğu zaman sorumsuz olduğu için, emeklerini ve zekasını boşa harcayabilir ve daha yüzeysel başarılar elde edebilir. Kendini biraz zorladığı ve disiplinli olmaya başladığı zaman ise bir çok işte başarılı olabilir.

 

Yay burcu parlak bir zekaya sahiptir. Özgürlüğüne çok düşkündür. Burçlar arasında en gezgin ve kaşif olanı Yaydır. Bilinmeyeni keşfetmeye ve sürekli yeni konular araştırmaya bayılır. Dünyayı gezmek, yeni kültürler ve ülkeler keşfetmek, onun hayattaki en büyük amacıdır. Maceracı ruhu sayesinde, sürekli gezmek ve ve yeni yerler görmek ister. Yay burcu, hiçbir zaman yerinde duramaz, eğer seyahate çıkamıyorsa, elindeki diğer imkanlarla kendini geliştirmeye çalışır. Sürekli okur, yeni bilgilerin ve gerçeğin peşindedir. Onun bir şekilde ruhunu beslenmesi gerekir. O, tam bir filozoftur. Bilgileri toplar, ihtimaller üzerine düşünür, tartışır, tezler sunar. Özellikle manevi değerler üzerine uzun araştırmalar yapar. Çok sportiftir. Kapalı yerleri pek sevmediği ve macera tutkunu olduğu için, genelde doğa sporlarını tercih eder.

 

Yay insanı, cömert, neşeli, açık yürekli, yardımsever ve merhametlidir. Başkalarına karşı her zaman hoş görülüdür ve insanların düşüncelerine saygı duyar. Kendi de özgürlüğüne düşkün olduğu için, kimseyi kısıtlamak istemez. Bağışlayıcıdır, bütün bu özelliklerinden dolayı, insanlar onu çok sever ve çevresinde birçok dostu vardır. Açık sözlü ve dürüsttür ama bazen çabuk sinirlenir ve patavatsız sözler söyleyerek, karşısındaki insanı incitebilir. Bu davranışı, içinde kötülük olduğu için değil, sabırsız ve ukala yapısından kaynaklanır. Bu burcun insanı, çoğu zaman fazla iyimser ve hayalcidir. Bundan dolayı bazı durumlar karşısında zorluklar yaşayabilir ama yüksek enerjisi sayesinde hemen toparlanıp, tekrar hedefine doğru ilerlemeye başlar.

 

Yay burcu, özgürlüğüne fazla düşkün olduğu için, aşık olsa bile kolay kolay bağlanmak istemez. Kıskanç insanlarla çok fazla zaman geçiremez. Onun en büyük korkusu kısıtlanmak ve istediği gibi yaşayamamaktır. Bundan dolayı, uzun süreli ilişkilerden uzak durmaya çalışır. Kendi gibi özgürlüğüne düşkün, kültürlü ve maceracı bir partner bulduğu zaman ise ilişki yaşamayı kabul eder. Yine de girdiği ilişkilerde belli bir yaşam biçimine bağlanmak istemez. İdealist ve fazla açık sözlü olduğundan, sevdiği kişileri kaybedebilir.

 

Yay burcu insanı, evine çok bağlı ve kıskanç bir eşle asla yapamaz. Kendi gibi, yerinde duramayan, özgür ve entelektüel bir eş buldu mu, evlenmeye karar verebilir. Bu andan sonra, içinde sakladığı derin duygularını ve tutkularını eşi için ortaya dökecektir. Yay ile evlenen kişiler, hiç bir zaman sıkılmayacaktır. Çocuklara çok düşkün olmasa da, kendi çocuklarına karşı sıcakkanlı ve iyi bir ebeveyn olacaktır.

Yay Burcu Kadını

 

Yay burcu kadını, kültürlü, esprili ve akıllıdır. Bazı durumlar karşısında çok hassas ve kırılgan olsa da, genellikle karşısındaki insanı hemen affeder. Çok zekidir ve çok yönlüdür, aynı anda birçok işle kolaylıkla uğraşabilir. Çatışmalardan ve huzursuz ortamlardan hoşlanmaz, çoğunlukla sorunları mantığı ile çözmeye çalışır. Neşeli ve enerjik yapısı ile dikkat çeker. Onun için dostluk çok önemlidir. Dostları için fedakarlık yapmaktan kaçınmaz. Çoğu zaman aşk yerine dostluğu tercih eder. Hayatının, farklılıklarla, eğlencelerle ve yeni arkadaşlıklarla dolu olmasını ister. O, her girdiği ortamda, kolaylıkla yeni insanlarla tanışabilir, sevimli tavırları, renkli kişiliği ve zarifliği ile etrafına rahatlıkla birçok insan toplayabilir. Onunla dost olmak çok eğlencelidir.

 

Bu burcun kadını, bağımsızlığına çok düşkündür. Spor yapmayı çok sever ve sürekli gezmek, eğlenmek, seyahat etmek ister. Entelektüeldir. Hayatının kısıtlanmasından hiç hoşlanmaz. Yeni yerler görmek ve kendini geliştirmek, onun için aşktan ve bağlanmaktan çok daha önemlidir. Parayı, hayatı keşfedebilmek için bir araç olarak görür. Yaptığı şeylerden çok çabuk sıkılıp, yeni arayışlar içine girebilir. Bu kadınlar konuşmayı çok iyi bilir. Doğru ve kırıcı olmayan eleştirileri, her zaman hoşgörüyle karşılar. Fazla açık sözlü ve dürüst olduğu için, karşısındakini elinde olmadan kırabilir fakat hemen bunu anlayıp, yaptığına pişman olur.

 

Yay burcu kadını, ikili ilişkilerinde aşktan önce dostluğa önem verir. Hatta bazen aşk ve arkadaşlığı birbirine karıştırdığı da olur. Özgürlüğüne çok düşkün olduğu için, kolay kolay bağlanmak istemez, en büyük korkusu kısıtlanmaktır. Yine de karşı cinsin, ona gösterdiği ilgi çok hoşuna gider. Eğer, hayatını kısıtlamayacak, sohbet edebileceği, fikirlerini paylaşabileceği, güvenebileceği ve her şeyden önce dost olabileceği bir erkek bulursa, onunla ilişki yaşamaktan çekinmez. O, açık sözlü, istediğini bilen, kendine güvenen ve kendini çok iyi ifade eden erkeklere karşı ilgi duyar. İstediği gibi bir partner bulduğu takdirde, daha önce yaptığı her şeyi onunla yapmak ve bu maceracı hayatı onunla paylaşmak ister.

 

Bu burcun kadını, bağımsız olduğu için kolay kolay evlenemez. Eğlenceye ve dolu dolu yaşamaya çok düşkün olduğundan, onun seçeceği eşte, onunla aynı zevkleri paylaşmalıdır. Yay kadını, aşkı çok ciddiye almasa da, evlilik onun için önemlidir. Evlendiği zaman çok eğlenceli bir eş olacaktır. Yine de, hiçbir zaman tam anlamıyla ev kadını olamayacak ve ev işleri ile uğraşmayacaktır. Evlense bile iş hayatından, maceracı ruhundan vazgeçmeyecek ve evinde oturup, kocasını beklemeyecektir. Zaten, ondan bütün bunları talep etmeyen bir erkekle evlenecektir. Çocuklara düşkündür ve her şeyden önce çocukları ile dost olmak ister.

Yay Burcu Erkeği

 

Yay burcu erkeği neşeli, hareketli, cana yakın ve entelektüeldir. Hayatı çok sever. Aynı anda birçok konu ile ilgilendiği için çok bilgili olur. Eğlenceli mizacı ile ortamdaki herkesi çok güldürür. Onula vakit geçirenler hiçbir zaman sıkılmazlar. Gergin ortamları bile esprileri ile yumuşatabilir. Dostluğa ve arkadaşlığa çok önem verir. Zaten, sevecen ve eğlenceli tavırları sayesinde, dost edinmesi de çok kolaydır. Dostlarına karşı çok yardımseverdir.

 

Durağan bir hayat, Yay erkeğini çok sıkar. O, her zaman hareketli olmalıdır ve gezmelidir. Hayatın bütün nimetlerinden bol bol yararlandığı için, yaşıtı olan diğer insanlara göre daha bilge ve olgun olabilir. İş konusunda çok yetenekli ve girişimcidir. Sürekli bir şeylerle uğraşmazsa, kendini boşlukta hisseder. Yorulmak bilmeden birçok işle uğraşabilir. Güçlü bir sorumluluk duygusu vardır ve yaptığı işlerin sonucuna katlanmaya hazırdır. Gerekirse yılmadan, defalarda her şeye yeni baştan başlayabilir. Eleştirilmeye de çok açıktır. Kendisi de açık sözlü olması ile tanınır, fakat bazen sınırları aşarak, söylenmemesi gereken laflar söyleyebilir.

 

Yay erkeği, özgürlüğüne çok düşkündür. Genellikle yalnızlıktan hoşlanır. Bir kişiye bağlanmayı sevmez. Evlilikten çok korkar. Çift karakterli olduğu için, bir anda birine sırılsıklam aşık olup, yine bir anda o kişiden sıkılabilir. Genelde güzelliklerin peşindedir. Onun için partneri hem güzel, hem de zeki olmalıdır. Kendi gibi kültürlü ve hoş sohbet kadınlardan etkilenir. Birinden hoşlandığı zamanda, bu ilgisini sonuna kadar göstermekten çekinmez. Fakat ona hemen güvenmemek gerekir. Aradığını bulamazsa, bir anda sizden uzaklaşacaktır. Yay erkeği ile ilişki yaşayabilmek için, sabırlı olmak gerekir. Bu erkeğin, ani fikir değişikliklerine katlanabilen bir kadın, ancak onunla bir ilişki yaşayabilir.

 

Yay erkeğini, nikah masasına oturtmak çok zordur. Ancak belli bir olgunluğa ulaştıktan sonra yuva kurabilir. O kısıtlanmaktan ve hesap vermekten hiç hoşlanmaz. Romantik değildir. Her şeyden önce, kendine benzeyen, uyumlu, eğlenceli ve entelektüel bir eş arar. Sahiplenen ve şikayet eden kadınlardan hiç hoşlanmaz. Evlilik hayatında da onu rahat bırakmak gerekir. Zaten bir kere sevip, evlendi mi, evine bağlı ve eşine sadık bir koca olacaktır. Çocukları sever ve aradığı kadını bulursa, ömür boyu mutlu bir evlilik hayatı olur.

 

 

Yay Burcu İlişkiler ve Uyum

Yay İle Koç Birlikteliği

 

Koç sevgiliniz ile çok uyumlu bir çift olursunuz. Koçla, birbirinizi çok iyi anlayıp, nasıl mutlu edeceğinizi bildiğiniz için, harika bir ilişki sizi bekliyor.

 

İkiniz de sosyal, eğlenceli, enerjik ve gezmeyi seven insanlar olduğunuzdan, ilişkiniz asla sıkıcı olmayacaktır. İkiniz de iyimser yapıda olduğunuz için, hayatın zevklerini birlikte paylaşacak ve eğlenceli arkadaş ortamlara gireceksiniz.

 

Yatakta da ilişkinizdeki aynı heyecanı yaşamanız mümkündür. Sıradanlıktan ve monotonluktan çabuk sıkıldığınız için, sürekli yeni şeyler peşinde olacaksınız ve aranızdaki tutku bu şekilde asla kaybolmayacaktır.

 

İkiniz de özgürlüğünüze çok düşkün olduğunuz için bağlanmaktan korkarsınız. Bundan dolayı ilişkinizin rayına oturması ve güçlenerek, evliliğe gitmesi biraz zaman alabilir. Yine de birbirinizi çok iyi anladığınız için, bu ilişki mükemmel ve uzun soluklu bir ilişki olacaktır.

Yay İle Boğa Birlikteliği

 

Boğa sevgiliniz ile yaşayacağınız beraberlik hiç de kolay olmayacaktır. Farklı karakterlere sahip olduğunuz için, karşılıklı olarak fedakarlık yapmazsanız, birçok engel ile karşılaşmanız mümkündür.

 

Boğa partneriniz sizin kadar enerjik ve iyimser değildir. Onun sorumluluk sahibi oluşu ve ağır davranışları, bir süre sonra sizi sıkabilir. O da sizi, fazla umursamaz ve heyecanlı bulabilir. Bu noktada problemler yaşamanız olasıdır.

 

Sizin açık sözlülüğünüz ve özgürlüğünüze düşkünlüğünüz, Boğayı sıkabilir ve bağlılık istediği bir ilişki aradığından, sizden uzaklaşmasına sebep olabilir.

 

Boğa sevgilniz ile en uyumlu olacağınız yer yataktır. Boğa yavaş ve tutkulu hareketleri ile sizi heyecanlandırır.

 

İki taraf da çabalar, birbirinin isteklerine saygı duyarsa bu ilişkiyi yürütmeniz daha kolaylaşır. Ondan beklentilerinizi daha düşük tutun ve kırıcı olmamaya çalışın. Boğa dengeli bir insan olduğu için, hayatınızı düzene sokmanızı ve daha başarılı olmanızı sağlayabilir.

 

Yay İle İkizler Birlikteliği

İkizler sevgiliniz sizin için ideal eş olabilir. İkiniz de akılcısınız ve sürekli yeni heyecanlar peşindesiniz. Bundan dolayı çok iyi anlaşabilir, birbirinizi her konuda destekleyebilirsiniz.

 

İkiniz de seyahat etmekten ve yeni şeyler keşfetmekten çok hoşlanırsınız. Bu noktada ilişkiniz asla heyecanını kaybetmeyecektir.

 

Yatakta da harika bir çift olacaksınız. İkiniz de farklılıklar ve yenilikler peşinde olduğunuz için, seks hayatınız hiçbir zaman tutkusunu yitirmeyecektir.

 

Bu ilişkide dikkat etmeniz gereken tek nokta, ikiniz de çok akılcı olduğunuz için, beraberliğinizde duygusallığı kaybetmeniz olabilir. Bu problemi çözer ve ilişkinize biraz derinlik katarsanız, ideal eşinizi buldunuz demektir.

 

Yay İle Yengeç Birlikteliği

 

Yengeç ile çok farklı iki insan olduğunuz için, yaşayacağınız ilişki sizi bir hayli zorlayabilir. Yengeç burcu daha kötümser ve sabit fikirlidir. Siz ise iyimser ve esneksiniz, bundan dolayı ilişkinizde problemler yaşamanız muhtemeldir.

 

Yengeç sizin aksinize geçmişte yaşar, yaptıklarından pişmanlık duyar, bu huyu sizi zaman zaman çileden çıkarabilir. Ayrıca çok hassas ve kırılgan olduğu için, sizin açık sözlülüğünüz onu çok üzebilir. Bu noktada ona karşı daha dikkatli davranmanız gerekir.

 

Yatakta ise çok uyumlu bir çift olabilirsiniz. Yengeç derin duygulara sahip olduğu için, size daha önce yaşamadığınız hisler yaşatabilir.

 

Yengeç, sevdi mi, çok derinden seven ve her fedakarlığı göze alan bir burçtur. Eğer onu gerçekten seviyorsanız, bunu gösterin, sonuç olarak, karşılığını fazlasıyla alacaksınız. Karşılıklı sevgi, saygı ve anlayış ile bu ilişkiyi yürütebilirsiniz.

 

Yay İle Aslan Birlikteliği

 

Aslan sizin için en uygun partnerlerden bir tanesidir. İkiniz de heyecanlı ve yeni keşifler peşinde olduğunuz için, tutkulu ve mükemmel bir ilişki yaşamanız mümkündür.

 

Aslan sosyal hayata ve eğlenceye düşkünlüğü ile sizi çok mutlu edecektir. İkiniz de iyimser ve eğlenceli olduğunuzdan, birlikte geçirdiğiniz zamanlar harika olacaktır.

 

Bu ilişkide dikkat etmeniz gereken, açık sözlülüğünüz yüzünden, çok patavatsız sözler söylememeniz. Aslan, övülmeyi sever ve onu eleştirmek, belki de yapacağınız en büyük hata olabilir. Buna mutlaka dikkat edin. Onu, överek, birçok istediğinizi yapmasını sağlayabilirsiniz.

 

İkiniz de lükse ve gezmeye düşkün olduğunuz için maddi olarak sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu noktada en azından birinizin sorumluluk alması ve daha tutumlu davranması gerekir.

 

Yatakta ise kimseyle yaşayamayacağınız duyguları yaşayabilirsiniz. Aranızdaki inanılmaz bir çekim ve ten uyumu sayesinde,  ilişkiniz günden güne güçlenecektir.

 

Aslan ile olan beraberliğiniz asla sıkıcı olmayacaktır. Rüyalardaki gibi bir ilişki sizi bekliyor, bunun keyfini çıkarın.

 

Yay İle Başak Birlikteliği

 

Başak sevgiliniz ile çok uyumlu sayılmasanız da iyi bir beraberlik yaşayabilirsiniz. İkinizde analitik ve akılcısınız. Başağın zekasına, pratikliğine ve detaycılığına hayran olursunuz.

 

Başak işkolik, siz ise eğlence düşkünü olduğunuz için, bir süre sonra ondan sıkılabilirsiniz. Sizin umursamazlığınız ve dağınıklığınız, titiz ve sorumluluk sahibi sevgilinizi çileden çıkarabilir.

 

Yatakta ise Başak partneriniz en başlarda çekingen olacaktır. Mutlaka onu rahatlatmanız gerekir. Çekingenliğini üzerinden attıktan sonra, ne kadar tutkulu ve arzulu olduğu sizi şaşırtabilir.

 

İkiniz de esnek ve uyumlu olduğunuzdan, bu ilişkiyi yürütebilirsiniz. Başağı biraz sosyalleştirmeye ve işlerinden uzaklaştırmaya çalışın. Siz de biraz daha fazla sorumluluk almaya dikkat edin. İkinizin parlak zekası sayesinde üstesinden gelemeyeceğiniz durum olmayacaktır.

 

Yay İle Terazi Birlikteliği

 

Terazi sevgiliniz ile birbirinize çok uygun bir çift olabilirsiniz. Terazi de aynı sizin gibi çok gezmeyi sever, bu noktada, sürekli sosyal ve eğlenceli ortamlarda bulunmanız mümkündür.

 

Terazi dış görünüşüne, hayatın zevklerine ve yeni yerler keşfetmeye bayılır. Bu da sizin çok hoşunuza gidecektir.

 

Siz özgürlüğünüze çok düşkünken, Terazi sevgiliniz bağlılık ve evlilik taraftarıdır. Bu noktada problemler yaşamanız mümkündür. Eğer onu gerçekten seviyorsanız, biraz sabırlı olmasını isteyin.

 

Terazi çok nazik ve kibardır. Sizin de, fazla açık sözlü ve patavatsız olmamaya, onu kırmamaya çalışmanız ilişkiniz açısından iyi olacaktır.

 

Terazi partneriniz yatakta hassas olacağı için, ona karşı nazik olmaya ve işleri yavaştan almaya özen gösterin. Aranızdaki uyumu ve güveni sağladıktan sonra, çok tutkulu beraberlikler yaşamanız mümkündür.

 

Bu beraberlik, ikiniz açısından da eğlenceli ve mutlu bir beraberlik olacaktır.

 

Yay İle Akrep Birlikteliği

 

Akrep sevgiliniz ile zor bir ilişki sizi bekliyor olabilir. Akrep gizemlidir, hislerini ve düşüncelerini belli etmez. Belki de hiç kimse de yaşayamayacağınız derin duyguları, onunla yaşamanız mümkündür.

 

Bu ilişkideki en büyük problem, Akrebin fazla kıskanç ve sahiplenici olmasıdır. Siz özgürlüğünüze düşkünken, o bağlanmak ve bu bağlılığı resmileştirmek ister. Siz ise, bu fazla sahiplenici tavırlar karşısında, bir süre sonra kendinizi baskı altında hissetmeye başlayabilirsiniz.

 

Yatakta ise inanılmaz bir seks hayatınız olacaktır. Akrep arzulu, tutkulu ve ateşli hareketleri ile sizi kolayca baştan çıkaracaktır.

 

Akrep sevgiliniz derin duygulara sahiptir, siz ise daha yüzeysel ve akılcısınız. Bu noktada sorunlar yaşamanız mümkündür. Siz daha pozitif ve mutlu iken, Akrep daha karamsar ve gizemli olacaktır. Onu çözmeniz ve tam olarak anlayabilmeniz çok emek gerektirebilir.

 

Eğer gerçekten Akrep sevgilinizi seviyorsanız, bu ilişki için fedakarlık yapmaktan kaçınmayın. Sonucunda, sadakat, sonsuz sevgi ve harika bir seks hayatına sahip olabilirsiniz.

 

Yay İle Yay Birlikteliği

 

Yay burcu ile birbirinize çok benzediğiniz için güzel bir ilişki yaşayabilirsiniz. İkiniz de hayata karşı iyimsersiniz, gezmekten, yeni şeyler keşfetmekten ve spor yapmaktan hoşlanıyorsunuz. Ortak zevkleriniz sayesinde, güzel bir beraberlik yaşamanız mümkündür.

 

Yay sevgiliniz ile yapacağınız eğlenceli ve bilgilendirici sohbetler, ilişkinizin temelini oluşturacaktır. Birlikte çok eğlenceli ve ilginç zamanlar geçirebilirsiniz.

 

Bu ilişkide dikkat etmeniz gereken tek şey sorumluluk almaktır. İkiniz de biraz umursamaz olduğunuz için maddi konularda zorluk çekmeniz mümkündür.

 

Bu ilişkide iki taraf da akılcı olduğundan, duydu eksikliği hissetmeniz mümkündür. İlişkinize biraz duygusallık katmak için, iki tarafın da çabalaması gerekebilir.

 

Yatakta ise şehvetli bir beraberlik ikinizi bekliyor. İkiniz de yeni şeyler peşinde olduğunuz için aranızdaki çekim ve heyecan asla bitmeyecektir.

 

Bu ilişki harika, uyumlu ve eğlenceli bir beraberlik olacaktır. Birlikte yapacağınız keşifler ve aktiviteler, ilişkinizi sıkıcı olmaktan kurtaracaktır.

 

Yay İle Oğlak Birlikteliği

 

Oğlak ile zıt burçlar olsanız da, bu beraberlik güzel olabilir. Oğlak size daha sorumluluk sahibi ve başarılı bir insan olmanızı öğretirken, siz de onun hayattan daha fazla keyif almasını sağlarsınız.

 

İkiniz de yeni insanlarla tanışmaktan hoşlandığınız için, sürekli sosyal ortamlarda bulunmaktan zevk alacaksınız.

 

Oğlak idealleri olan, çalışkan ve kendini hedeflerine adamış bir burçtur. Siz ise daha umursamaz, gezmeyi, seyahat etmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiniz. Bu noktada ilişkiniz de sorunlar yaşayabilirsiniz. Oğlak sizi fazla rahat, siz ise onu fazla sıkıcı bulabilirisiniz.

 

Yatakta ise Oğlağın kafasındaki düşünceleri bir kenara bırakması ve size konsantre olması için rahatlaması gerekir. Önce onu rahatlatmanız ve ortamı hazırlamanız, beraberliğiniz açısından önemlidir.

 

Bütün bu sorunlara rağmen, Oğlağı biraz işinden ve hedeflerinden uzaklaştırabilir, o ise sizin biraz daha sorumluluk almanızı sağlayabilirse, iyi bir ilişki yaşamanız mümkündür.

 

Yay İle Kova Birlikteliği

 

Sizin için ideal partnerinizi buldunuz. Kova ile aranızda öyle bir uyum var ki, buna siz bile şaşırabilirsiniz. İkiniz de gezmekten, sosyalleşmekten hoşlanırsınız. İkiniz de toplumla ilgili konulara ilgilisiniz, akılcısınız ve iyimsersiniz. Mükemmel bir ilişki sizi bekliyor.

 

Sizin açık sözlülüğünüzden en etkilenmeyecek burç Kovadır. Siz ona kırıcı sözler sarf ettiğiniz de bile size kızmayacak, hatta bu açık sözlülüğünüz onun hoşuna gidecektir.

 

Yatakta ise ikiniz de duygusal isteklerden çok, fiziksel isteklere önem verirsiniz. Bundan dolayı, uyumlu ve tatmin edici bir beraberliğiniz olacaktır.

 

İkiniz de özgürlüğünüze düşkünsünüz, bundan dolayı bağlanmak istemezsiniz ve bu konuda birbirinize anlayış gösterirsiniz. İkiniz için de ilişkiyi kalıplara sokmadan, istediğiniz gibi yaşamak önemlidir.

 

Belki de ruh ikizinizi buldunuz. Harika bir ilişki sizi bekliyor.

 

Yay İle Balık Birlikteliği

 

Balık burcu ile beraberliğiniz kolay olmasa da aranızdaki farklılıklar konusunda orta yolu bulabilirseniz, ilişkinizi yürütebilirsiniz. İkiniz de esnek burçlar olduğunuz için, bazı durumlara uyum sağlamanız daha da kolaylaşacaktır.

 

Balık burcu, sizin aksinize hassas ve duygusaldır. Bir ilişkide romantizm ister, derin duygulara sahiptir. Siz ise daha yüzeysel ve akılcısınız. Bu noktada, açık sözlülüğünüz onu çok kırabilir. Sizin ne kadar sert ve acımasız olduğunuza çoğu zaman inanamayacaktır.

 

Balık burcu sizi sıkmayacaktır, özgürlüğünüzü yaşamanıza izin verecektir. O, daha çok hayalleri ve kendi iç dünyası ile yaşamayı tercih eder. Bu da size ilginç gelebilir.

 

Yatakta ise Balık burcu duygulara ve derinliğe çok önem verir. Onun için seks, fizikselliğin çok ötesinde, ruhsal bir birleşmedir. Buna ayak uydurmanız gerekir. Siz sekse daha fiziksel bir ihtiyaç olarak baksanız da, aklınız ile ona uyum sağlayacak ve tutkulu beraberlikler yaşayabileceksiniz.

 

Bu ilişki çok kolay olmasa da, onu gerçekten seviyorsanız, anlayışlı olmaya ve derin duygularını anlamaya çalışın. Balık burcu insanı, sizi hiç bilmediğiniz diyarlara götürecek ve daha önce hiç tatmadığınız duygular tattıracaktır.

Yay Burcu Yıllık Yorum

YAY

KARİYER

2012’nin sonlarında yaşadığınız garip ve anlamsız duygulardan kurtulacaksınız. 2013 yılının ilk dört gününde rahatlayacaksınız.

Aslında bu duyguları hissetmenize şaşırmamalı çünkü ruhunuzun bir tarafı her zaman huzursuzdur.

Kendinizi geliştirebileceğiniz hatta eğitimini alacağınız yeni bir sektöre girebilirsiniz. Kimsenin desteğine ihtiyacınız olmadığını biliyoruz. Bunu, yeni yılda sevdiklerinize göstermek için ayrı bir çaba sarf edecek olan sizsiniz.

Eleştirilerin keskinliğinden çok, 2013 yılında daha alıngan olacağınızı söyleyelim. Huysuzluk yapacağınız tarihler, yeni yılın son dört ayı olduğunu düşünürseniz; planlarınızı ona göre yapabilirsiniz. Böylece hem kendinizi, hem de sevdiklerinizi yormamış olursunuz.

Aslında siz çok sevecen bir yapıya sahipsiniz. Neşeli ve enerjik tavırlarınızla, her zaman dikkat çekmeyi bilirsiniz. Bu yüzden, huysuz ve asık suratlı olmak yerine; kendiniz gibi olmaya çabalayın. 

Ailesel olaylar, yeni yılın ilk aylarında sizi biraz yorsa da Bahar’la birlikte Jüpiter’in de desteğiyle; daha yapıcı olabileceksiniz. 25 Mayıs da burcunuzda gerçekleşecek gölgeli Ay tutulması ile hayatınızda köklü değişimler yapabilirsiniz.

Hatırlatalım, siz üretmezseniz, tüketirsiniz. 2013 yılında kendinize birçok aktivite bulacaksınız. Bu da size yenilenmiş bir zihin olarak dönecek.

AŞK

Yay burcu için 2013 yılının kolay ve keyifli geçeceğini vurgulasak da ilişkilerde zorlanmayacakları anlamına gelmiyor.

Siz kıskanç bir kişiliğe sahipsiniz. Paylaşmak ne kelime, kaygılandırılmaya bile tahammülünüz yok.

Ayrıca bazen patavatsız da olabiliyorsunuz. İlişkilerinizde kimi zaman zorlanmanızın sebebi de, bu tavrınız olabilir.

2013 yılında en çok ihtiyacınız olan şey destek. Bunu partnerinize baştan belli ederek, tüm yılın koşturmacasının üstesinden rahatlıkla geleceksiniz. Bu yüzden, sevgilinize karşı daha nazik olmaya çalışın.

Yılın ilk dört ayında, bekâr Yay burçları için evlilik gözüküyor diyebiliriz. Evlilik planları yapabilir, bu yolda adımlar atabilirsiniz.

Kaygılı olmak size göre değil, emin adımlarla isteklerinize ilerleyin.

Siz, doğal bir zarafete sahipsiniz. Doğanın size verdiği bu zenginliğe güvenin ve ikili ilişkilerde, duruşunuzu netleştirin. 

TAVSİYE

Duyarlı kimliğinizin altında, iyi bir eleştirmen de yatıyor. İyi bir gözlemci olduğunuzu, bu yıl tekrar fark edebileceksiniz. Bu özelliğiniz, size çok avantaj sağlıyor. Kazanacaklarınızı, biraz da gözlemci yanınıza borçlu olacaksınız.

ÖNERİ

Bu kadar kıskanç olmayın. Bu özelliğinizden dolayı, ilişkilerinizi zora sokmayın. Biraz rahatlayın ve karşınızdaki insana güvenin. Unutmayın aşırı kıskançlık zararlıdır.

Yay Burcu Aylık Yorum

Mayıs Ayı

Her zaman ne istediğinizi bildiniz. Özellikle aile ile ilgili konularda aşırı sahiplenici oldunuz. Artık herkesin kendi kanatları ile uçmasını isteme zamanınız geldi. Sizin adınıza böyle konuşuyoruz ama sizin de bunları düşündüğünüzü tahmin ediyorum. Son aylarda evinizi daha güzelleştirmek istiyor olabilirsiniz. Aile büyüklerinizi misafir etmek, davetlerle ilgili yoğun bir program yapmak isteyebilirsiniz.

Yönetici gezegeniniz Jüpiter, bu Ay her konuda kendini ortaya koyarken; aile bireylerinden hediyeler, ekstra para, varsa hukuksal problemlerinizin çözümü gibi birçok sorunu çözmenize yardımcı olacak. Mütevazılığı veren Jüpiter 24 Mayıs’a kadar sizi zaman zaman uykusuz ve düşünceli bir hale soksa da, 24 Mayıs gecesinden itibaren retro halindeki Satürn ile açı yapıyor. Çalıştığınız ekibinin büyümesine kadar önemli gelişmeleri beraberinde getirebilir.

18 Mayıs’ta güzellikler gezegeni Venüs, bolluk gezegeni ve ayrıca yönetici gezegeniniz olan Jüpiter’le kare açı yapıyor bu da paranızın artacağını; kardeş veya kuzen gibi bireylerin özel hayatlarında önemli gelişmeler olacağını vurguluyor. Sessiz kalmanız gereken bir hafta yorumlarınızı duymaya hazır olmayabilirler. 27 gecesine kadar da bekleyin diye tavsiye de bulunurum.

Mayıs ayının gündemi: Herkese akıl vereyim derken, kendinizi unutmayın!

Aşk tılsımı: Yeniay’la birlikte aşkın en coşkulu halini yaşayacaksın, bekle…

Ve seks: Aranızdaki o kuvvetli çekimi fark etmemiş olamazsın!