Oğlak Burcu Özellikleri

0
249

Oğlak Burcu

 

Grubunuz: Toprak, negatif

Burcunuz: Kadın

Üstün Olduğunuz Konular: Kararlılık, disiplin, sabır, direniş

Sizi Siz Yapanlar: Ciddiyet, dürüstlük, güvenilirlik

İstedikleriniz: Büyük bir organizasyonda yer alıp, büyük başarılar kazanmak, yükselmek

Amacınız: Yükseğe ulaşıp, başta kalmak

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Abartılı olmak, titizlik, fazla ciddiyet ve merak

Gününüz: Cumartesi

Taşınız: Akik

Renkleriniz: Kahverengi ve koyu mor

Müzikleriniz: Halk müziği

Zayıf Olduğunuz Hastalıklar: Diz, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıkları

Uyumlu Eşiniz: Boğa ve Başak

Meslekleriniz: Madencilik, mimarlık, planlamacılık, doktorluk, kimyagerlik, dişçilik, berberlik, güzellik uzmanlığı, devlet memurluğu, kuyumculuk

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

 

Oğlak burcu, sorumluluk sahibi ve disiplinlidir. Görev duygusu çok gelişmiştir. Hayatta bir amacı vardır ve her zaman sağlam adımlarla ilerleyerek, bu amacına ulaşmaya çalışır. Dikkatli ve kontrollüdür, hiçbir şey için acele etmez. Planlı ilerlemek ve sürekli üretmek onun için önemlidir. Sabırla ve inatla hareket ederek, sonunda zirveye ulaşır. Burçlar arasında, amacı konusunda en kararlı olanıdır. Çalışkanlığı ve hırsı sonucunda, her meslekte başarılı olur ve yöneticiliğe kadar yükselir. Oğlaklar, iş hayatının en başarılı insanlarıdır. Hayatı çok ciddiye aldığı için, çabuk olgunlaşır. Bundan dolayı kendinden küçük insanlarla vakit geçirmekten keyif almaz.

 

Bu burcun insanı, paraya önem verir, bu nedenle de sürekli tasarruf yapma peşindedir. Onu tanıyanlar, cimri olduğunu düşünebilir. Aslında onun tutumlu olmaktaki asıl amacı toplumda saygınlık kazanmaktır. O, biriktirdiği para ile hayatı en iyi şekilde yaşayacak ve statü sahibi olacaktır. Hayattaki daimi amacı yükselmek ve daha ileriye gitmektir. Ömrü boyunca bunun için çalışır ve sonunda istediği yere gelir. İşine çok düşkündür ve düzenli bir iş ister. Kendini güvende hissettiği ve düzenli para kazandığı bir iş onun için idealdir. O, çok sabırlı ve gerçekçidir, bu yüzden planlı hareket ederek, yükselmek için doğru zamanı bekler. O, girdiği her işte lider olmak ister.

 

Oğlak, ciddi, gerçekçi ve pratik olduğu için duygularını açığa vurmaz ve bastırır. Sorumluluk bilinci, onun hayatı dolu dolu yaşamasını engeller. Çok güvenilir ve dürüst bir insandır. Ne kadar para konusunda eli sıkı olsa da, zorluklar yaşan insanlara yardım eder ve bir karşılık beklemez. O, çalışkanlığı ve azmiyle, insanlık adına büyük işler başarabilecek bir kişidir.

 

Oğlak burcu, iş hayatına ve görevlerine saplantılı olduğundan genelde yalnızdır. Karamsar bir kişiliğe sahiptir. Kendisi çok güvenilir birisi olduğu halde, o herkese güvenemez. Güveni genelde, işinde ve başarılarında arar. Dost edinmesi zor olsa da, bir insana güvenip, sevdi mi, ömrü boyunca dostu olarak benimser. Yaşı ilerledikçe ve olgunlaştıkça, insanların gözünde daha etkileyici olmaya başlar.

 

Bu burcun insanı, ailesine fazlasıyla bağlıdır. Gelenekleri konusunda da tutucudur. İnsanlara çok yanaşmasa ve soğuk tavırlar sergilese bile, güvenebileceği bir partner bulduğu zaman müthiş bir sevgili olur. Belki partnerine çok tutkulu bir ilişki yaşatamaz ama her zaman güvenilir ve sadık bir partner olacaktır.

 

Evleneceği insanı bulduğu zaman, ona hayat boyu bağlanır ve maddi, manevi her istediğini yerine getirmek için sürekli çabalar. Her zaman evine ve ailesine bağlı bir eş olacaktır. Sorumluluk sahibi yapısı, aile hayatında da kendini gösterecektir. Evde, gösterişi sevmez, bundan dolayı, tutumlu halini evliliği içinde de devam ettirir.

Oğlak Burcu Kadını

 

Oğlak burcu kadını hırslı, çalışkan, dürüst ve sorumluluk sahibidir. Kültürlü ve güçlü olmak onun için çok önemlidir. Onun hayatında mutlaka başarı ve disiplin olmalıdır. İyi bir kariyer sahibi olmak için çok çalışır. Çok ciddi ve tutarlıdır. Dışarıdan çok sert bir görüntüsü vardır. Güçlü bir iradeye ve pratik bir zekaya sahiptir. Hedeflerine ulaşmak için ne gerekiyorsa yapar. Onun için, istediğini elde ettiği sürece, bunun ne kadar süreceği ve nelere mal olacağı çok önemli değildir. O, tam bir başarı insanıdır. Her zaman sorumluluklarının bilincinde ve güvenilir olur.

 

Oğlak kadını, karamsar bir kişiliğe sahiptir. İnsanlara güvenmez ve tutucudur. Her zaman hareketlerini sınırlar ve insanlara karşı duvar örer. Sınırları yüzünden hayatın keyfini tam anlamıyla çıkaramaz. Her zaman kendisi ve başkaları için yüksek standartlar koyar. Çalıştığı ve ilişkide olduğu insanların disiplinli olmasını ister. Her türlü zorluğun üstesinden gelir. Her şeyde olduğu gibi, para konusunda da sınırları vardır. O, çok tutumludur ve gereksiz harcamalar asla yapmaz. En az para ile en iyiyi elde etmeye çalışır. Planlama yeteneği sayesinde, aynı anda birçok işle uğraşır ve iş hayatında örnek gösterilecek bir çalışan olur.

 

Bu burcun kadını, kültüre ve nezakete önem verir. Her zaman kendini geliştirmek ve daha ileriye taşımak ister. Çok gerçekçidir ve mantığı ile hareket eder. Otoriteye saygı duyar. Onun için emir komuta zinciri, her yerde olmalıdır. İçe kapanık, karamsar ve tutucu olduğu için, girdiği her ortamda sevilmeyebilir ama bunu umursamaz. Onun için önemli olan başarıdır. Bazen çok neşeli, bazen çok sessiz olabilir. Ruh hali çabuk değişir. Güvenilir ve ağzı sıkı olduğu için, iyi dostluklar kurabilir. Genelde arkadaşlarına sadık kalır.

 

Oğlak kadınının esrarlı havası, onun çekiciliğini arttırır. Gerçekçi olduğundan, erkeklere şüpheci yaklaşır. Bazen hoşlandığı kişiye soğuk davranabilir. Bunun nedeni doğru kişi olup, olmadığını anlamaya çalışmasıdır. Birlikte olacağı erkeğin nazik ve dürüst olmasını ister. Sevdiği erkekle, sosyalleşmek ve her şeyi paylaşmak ister. Birine bağlandı mı, kolay kolay kopamaz. Eşini çok sahiplenir ve bundan dolayı bazen kıskançlık gösterebilir. Evlendiği zaman çok sadıktır. Ömür boyunca eşine bağlı kalacaktır. Ev hayatında, iş hayatında olduğu gibi disiplinli davranışlar sergileyebilir ve sahiplenme içgüdüsü yüzünden otoriter davranabilir. Yine de çocuklarına ve eşine karşı çok sevecen olacaktır.

Oğlak Burcu Erkeği

 

Oğlak burcu erkeği çalışkan, hırslı ve azimlidir. Her zaman yükselmeyi ve başarıya ulaşmayı hayal eder. Zeki, çalışkan ve güçlü yapısı sayesinde de bu hayallerine çok rahat ulaşır. Çalışmayı çok sever. Paraya düşkündür ve para kazanmak konusunda çok başarılıdır. Onun için para, başarıya giden yolda, olması gereken bir şeydir. Eline geçen fırsatları iyi değerlendirir. Her zaman kuralcı ve disiplinlidir. Düzenli ve planlı yaşamayı sever.

 

Bu burcun erkeği bazen karamsarlığa kapılır. Fazlasıyla sert görünmesine rağmen aslında hassas bir yapıya sahiptir. Sevgi ve duygularını belli etmek konusunda çekingendir. Onun ne hissettiğini anlamak zordur. Hep soğukkanlı görünür. Genelde olaylara ve insanlara karşı şüphecidir. Kendi doğruları ve katı kuralları vardır, onlardan şaşmaz. Dostluk onun için çok önemlidir. Dostlarını iyi seçer. Arkadaşlık ettiği insanlar genelde onun gibi çalışkan, güvenilir ve kuralcı tiplerdir. İş ve sosyal çevresinde lider olmak ister.

 

Oğlak erkeği, özgürlüğüne düşkündür. Gönül ilişkilerinde kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Akıllı, bakımlı, başarılı ve ne istediğini bilen kadınlardan hoşlanır. Partneriyle gurur duymak ister. Bu burcun erkeği, aşık olduğu zaman, ondan beklenmeyen davranışlarda bulunabilir. Önce çok çekingen tavırlar sergileyip, daha sonra ondan hiç duymadığınız tatlı sözler, iltifatlar ve esprilerle sizi etkilemeye çalışır. Çekingenliğini bastırmak için, biraz kendini geri çekip, karşısındakini kıracak sözler söyleyebilir. Bu ciddi adam, aşk ve cinsellik söz konusu olduğunda, birden değişecek ve esprili bir adama dönüşecektir.

 

Bu burcun erkeğinin aradığı, mükemmel eştir. Onun karısı güzel, akıllı, kibar ve düzenli olmalıdır. Gerçekten sevdiği zaman, çok sadık ve kıskanç bir eş olur. Geleneklerine bağlı olduğu için, aile yaşamında da bunları sürdürmek ister. Karısının onun huyuna gitmesini ister. Şefkatli kadın, onun için ideal eştir. Evliliklerde, ideal koca ve baba olabilir. Disiplinli ve sorumluluk sahibi olan çocuklar yetiştirmek ister.

 

 

 

CEVAP VER