Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu

 

Grubunuz: Toprak, negatif

Burcunuz: Kadın

Üstün Olduğunuz Konular: Kararlılık, disiplin, sabır, direniş

Sizi Siz Yapanlar: Ciddiyet, dürüstlük, güvenilirlik

İstedikleriniz: Büyük bir organizasyonda yer alıp, büyük başarılar kazanmak, yükselmek

Amacınız: Yükseğe ulaşıp, başta kalmak

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Abartılı olmak, titizlik, fazla ciddiyet ve merak

Gününüz: Cumartesi

Taşınız: Akik

Renkleriniz: Kahverengi ve koyu mor

Müzikleriniz: Halk müziği

Zayıf Olduğunuz Hastalıklar: Diz, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıkları

Uyumlu Eşiniz: Boğa ve Başak

Meslekleriniz: Madencilik, mimarlık, planlamacılık, doktorluk, kimyagerlik, dişçilik, berberlik, güzellik uzmanlığı, devlet memurluğu, kuyumculuk

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

 

Oğlak burcu, sorumluluk sahibi ve disiplinlidir. Görev duygusu çok gelişmiştir. Hayatta bir amacı vardır ve her zaman sağlam adımlarla ilerleyerek, bu amacına ulaşmaya çalışır. Dikkatli ve kontrollüdür, hiçbir şey için acele etmez. Planlı ilerlemek ve sürekli üretmek onun için önemlidir. Sabırla ve inatla hareket ederek, sonunda zirveye ulaşır. Burçlar arasında, amacı konusunda en kararlı olanıdır. Çalışkanlığı ve hırsı sonucunda, her meslekte başarılı olur ve yöneticiliğe kadar yükselir. Oğlaklar, iş hayatının en başarılı insanlarıdır. Hayatı çok ciddiye aldığı için, çabuk olgunlaşır. Bundan dolayı kendinden küçük insanlarla vakit geçirmekten keyif almaz.

 

Bu burcun insanı, paraya önem verir, bu nedenle de sürekli tasarruf yapma peşindedir. Onu tanıyanlar, cimri olduğunu düşünebilir. Aslında onun tutumlu olmaktaki asıl amacı toplumda saygınlık kazanmaktır. O, biriktirdiği para ile hayatı en iyi şekilde yaşayacak ve statü sahibi olacaktır. Hayattaki daimi amacı yükselmek ve daha ileriye gitmektir. Ömrü boyunca bunun için çalışır ve sonunda istediği yere gelir. İşine çok düşkündür ve düzenli bir iş ister. Kendini güvende hissettiği ve düzenli para kazandığı bir iş onun için idealdir. O, çok sabırlı ve gerçekçidir, bu yüzden planlı hareket ederek, yükselmek için doğru zamanı bekler. O, girdiği her işte lider olmak ister.

 

Oğlak, ciddi, gerçekçi ve pratik olduğu için duygularını açığa vurmaz ve bastırır. Sorumluluk bilinci, onun hayatı dolu dolu yaşamasını engeller. Çok güvenilir ve dürüst bir insandır. Ne kadar para konusunda eli sıkı olsa da, zorluklar yaşan insanlara yardım eder ve bir karşılık beklemez. O, çalışkanlığı ve azmiyle, insanlık adına büyük işler başarabilecek bir kişidir.

 

Oğlak burcu, iş hayatına ve görevlerine saplantılı olduğundan genelde yalnızdır. Karamsar bir kişiliğe sahiptir. Kendisi çok güvenilir birisi olduğu halde, o herkese güvenemez. Güveni genelde, işinde ve başarılarında arar. Dost edinmesi zor olsa da, bir insana güvenip, sevdi mi, ömrü boyunca dostu olarak benimser. Yaşı ilerledikçe ve olgunlaştıkça, insanların gözünde daha etkileyici olmaya başlar.

 

Bu burcun insanı, ailesine fazlasıyla bağlıdır. Gelenekleri konusunda da tutucudur. İnsanlara çok yanaşmasa ve soğuk tavırlar sergilese bile, güvenebileceği bir partner bulduğu zaman müthiş bir sevgili olur. Belki partnerine çok tutkulu bir ilişki yaşatamaz ama her zaman güvenilir ve sadık bir partner olacaktır.

 

Evleneceği insanı bulduğu zaman, ona hayat boyu bağlanır ve maddi, manevi her istediğini yerine getirmek için sürekli çabalar. Her zaman evine ve ailesine bağlı bir eş olacaktır. Sorumluluk sahibi yapısı, aile hayatında da kendini gösterecektir. Evde, gösterişi sevmez, bundan dolayı, tutumlu halini evliliği içinde de devam ettirir.

Oğlak Burcu Kadını

 

Oğlak burcu kadını hırslı, çalışkan, dürüst ve sorumluluk sahibidir. Kültürlü ve güçlü olmak onun için çok önemlidir. Onun hayatında mutlaka başarı ve disiplin olmalıdır. İyi bir kariyer sahibi olmak için çok çalışır. Çok ciddi ve tutarlıdır. Dışarıdan çok sert bir görüntüsü vardır. Güçlü bir iradeye ve pratik bir zekaya sahiptir. Hedeflerine ulaşmak için ne gerekiyorsa yapar. Onun için, istediğini elde ettiği sürece, bunun ne kadar süreceği ve nelere mal olacağı çok önemli değildir. O, tam bir başarı insanıdır. Her zaman sorumluluklarının bilincinde ve güvenilir olur.

 

Oğlak kadını, karamsar bir kişiliğe sahiptir. İnsanlara güvenmez ve tutucudur. Her zaman hareketlerini sınırlar ve insanlara karşı duvar örer. Sınırları yüzünden hayatın keyfini tam anlamıyla çıkaramaz. Her zaman kendisi ve başkaları için yüksek standartlar koyar. Çalıştığı ve ilişkide olduğu insanların disiplinli olmasını ister. Her türlü zorluğun üstesinden gelir. Her şeyde olduğu gibi, para konusunda da sınırları vardır. O, çok tutumludur ve gereksiz harcamalar asla yapmaz. En az para ile en iyiyi elde etmeye çalışır. Planlama yeteneği sayesinde, aynı anda birçok işle uğraşır ve iş hayatında örnek gösterilecek bir çalışan olur.

 

Bu burcun kadını, kültüre ve nezakete önem verir. Her zaman kendini geliştirmek ve daha ileriye taşımak ister. Çok gerçekçidir ve mantığı ile hareket eder. Otoriteye saygı duyar. Onun için emir komuta zinciri, her yerde olmalıdır. İçe kapanık, karamsar ve tutucu olduğu için, girdiği her ortamda sevilmeyebilir ama bunu umursamaz. Onun için önemli olan başarıdır. Bazen çok neşeli, bazen çok sessiz olabilir. Ruh hali çabuk değişir. Güvenilir ve ağzı sıkı olduğu için, iyi dostluklar kurabilir. Genelde arkadaşlarına sadık kalır.

 

Oğlak kadınının esrarlı havası, onun çekiciliğini arttırır. Gerçekçi olduğundan, erkeklere şüpheci yaklaşır. Bazen hoşlandığı kişiye soğuk davranabilir. Bunun nedeni doğru kişi olup, olmadığını anlamaya çalışmasıdır. Birlikte olacağı erkeğin nazik ve dürüst olmasını ister. Sevdiği erkekle, sosyalleşmek ve her şeyi paylaşmak ister. Birine bağlandı mı, kolay kolay kopamaz. Eşini çok sahiplenir ve bundan dolayı bazen kıskançlık gösterebilir. Evlendiği zaman çok sadıktır. Ömür boyunca eşine bağlı kalacaktır. Ev hayatında, iş hayatında olduğu gibi disiplinli davranışlar sergileyebilir ve sahiplenme içgüdüsü yüzünden otoriter davranabilir. Yine de çocuklarına ve eşine karşı çok sevecen olacaktır.

Oğlak Burcu Erkeği

 

Oğlak burcu erkeği çalışkan, hırslı ve azimlidir. Her zaman yükselmeyi ve başarıya ulaşmayı hayal eder. Zeki, çalışkan ve güçlü yapısı sayesinde de bu hayallerine çok rahat ulaşır. Çalışmayı çok sever. Paraya düşkündür ve para kazanmak konusunda çok başarılıdır. Onun için para, başarıya giden yolda, olması gereken bir şeydir. Eline geçen fırsatları iyi değerlendirir. Her zaman kuralcı ve disiplinlidir. Düzenli ve planlı yaşamayı sever.

 

Bu burcun erkeği bazen karamsarlığa kapılır. Fazlasıyla sert görünmesine rağmen aslında hassas bir yapıya sahiptir. Sevgi ve duygularını belli etmek konusunda çekingendir. Onun ne hissettiğini anlamak zordur. Hep soğukkanlı görünür. Genelde olaylara ve insanlara karşı şüphecidir. Kendi doğruları ve katı kuralları vardır, onlardan şaşmaz. Dostluk onun için çok önemlidir. Dostlarını iyi seçer. Arkadaşlık ettiği insanlar genelde onun gibi çalışkan, güvenilir ve kuralcı tiplerdir. İş ve sosyal çevresinde lider olmak ister.

 

Oğlak erkeği, özgürlüğüne düşkündür. Gönül ilişkilerinde kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Akıllı, bakımlı, başarılı ve ne istediğini bilen kadınlardan hoşlanır. Partneriyle gurur duymak ister. Bu burcun erkeği, aşık olduğu zaman, ondan beklenmeyen davranışlarda bulunabilir. Önce çok çekingen tavırlar sergileyip, daha sonra ondan hiç duymadığınız tatlı sözler, iltifatlar ve esprilerle sizi etkilemeye çalışır. Çekingenliğini bastırmak için, biraz kendini geri çekip, karşısındakini kıracak sözler söyleyebilir. Bu ciddi adam, aşk ve cinsellik söz konusu olduğunda, birden değişecek ve esprili bir adama dönüşecektir.

 

Bu burcun erkeğinin aradığı, mükemmel eştir. Onun karısı güzel, akıllı, kibar ve düzenli olmalıdır. Gerçekten sevdiği zaman, çok sadık ve kıskanç bir eş olur. Geleneklerine bağlı olduğu için, aile yaşamında da bunları sürdürmek ister. Karısının onun huyuna gitmesini ister. Şefkatli kadın, onun için ideal eştir. Evliliklerde, ideal koca ve baba olabilir. Disiplinli ve sorumluluk sahibi olan çocuklar yetiştirmek ister.

 

 

 

Oğlak Burcu İlişkiler ve Uyum

Oğlak İle Koç Birlikteliği

 

Koç burcu ile yaşayacağınız ilişki, farklılıklarınızdan dolayı sizi baya zorlayabilir. Siz daha düzenli bir hayat isterken, Koçun heyecanlı ve değişken hayatı, aranızda problemlere neden olabilir. Siz büyük şirketlerde, iyi bir pozisyonda görev almak isterken, Koç emir almaktan hiç hoşlanmaz.

 

Siz düzenli ve sağlam adımlarla ilerlemeyi tercih ederken, Koç sevgiliniz yenilikler ve yeni keşifler peşinde olacaktır. İkinizin de iş ile ilgili kafası çok çalıştığı için, duygusal konulardan çok, iş konularında daha iyi anlaşabilirsiniz.

 

Yatakta siz aceleciyken, Oğlak partneriniz ise işleri yavaştan alma taraftarıdır. En başlarda uyum problemi yaşasanız da, zamanla birbirinize ayak uydurmanız mümkündür.

 

Eğer Koçun hayalciliğine ve enerjisine ayak uydurabilirseniz, bu ilişkiyi yürütebilirsiniz. İkiniz de çok zeki olduğunuz için, birlikte çok iyi işler başarabilirsiniz.

 

Oğlak İle Boğa Birlikteliği

 

Boğa sevgiliniz ile çok uyumlu bir çift olarak, harika bir ilişki yaşayabilirsiniz. Birçok yönden birbirinizi tamamlarsınız. İkiniz de sadakate ve bağlanmaya önem verdiğinizi için, ilişkinizin evliliğe gitmesi muhtemeldir.

 

İkiniz de lükse, konfora ve hayattan zevk almaya önem verirsiniz. Bu noktada da çok iyi anlaşabilir ve birlikte çok iyi vakit geçirebilirsiniz.

 

Yatakta ise tam bir uyum içinde olacağınız kesindir. İkiniz de nazik ve yavaş olmaktan hoşlanırsınız. Beraberliğinizdeki uyum, günden güne artarak, ilişkinizi güçlendirecektir.

 

Boğa ile ilişkiniz harika olacaktır. Lüks ve pahalı zevkleriniz olduğundan, hayatın tadını sonuna kadar çıkaracak ve uyumlu, tartışmalardan uzak, güvenin ağır bastığı bir ilişki yaşayacaksınız.

 

Oğlak İle İkizler Birlikteliği

 

İkizler ile çok uyumlu sayılmasanız da, iyi bir beraberlik yaşamanız mümkündür. İkizlerin parlak zekası size çok çekici gelir. İkizler sizi rahatlatıp, işten ve günlük endişelerinizden biraz uzaklaşarak, hayattan daha çok zevk almanızı sağlayabilir.

 

İkizler, kendi işleri ile meşgul olduğundan, sizi fazla sahiplenmeyecektir. Bundan dolayı, işinize olan düşkünlüğünüz onu rahatsız etmeyecektir.

 

İkizlerin, hareketli ve enerjik hayatına ayak uydurmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Sizden sıkılıp, ilgisinin başka yerlere kaymaması için, sürekli kendinizi yenilemeniz veya değiştirmeniz gerekebilir. Bu da çoğu zaman ilişkide sizi yorabilir.

 

İkizlerin, yatakta da değişikliklere ve yeniliklere ihtiyacı vardır. Onun hızına yetişmekte zorlansanız da, arada bir değişikliklere açık olmanız, beraberliğiniz açısından önemlidir. Eğer oyunu, onun kuralları ile oynarsanız, çok farklı duygular yaşamanız mümkündür.

 

Biraz emek verirseniz, İkizler sevgiliniz ile olan beraberliğiniz, iki tarafı da mutlu edecektir.

 

Oğlak İle Yengeç Birlikteliği

 

Yengeç sevgiliniz ile ya çok iyi anlaşırsınız ya da hiç anlaşamazsınız. Bunun ortası yoktur. Siz çok çalışkan ve bir kurumun parçası olmaktan mutluluk duyan bir yapıya sahipsiniz. Yengeç ise çok daha duygusaldır. İş hayatını önceliği olarak görmez.

 

Siz yoğun olarak çalışırken, Yengeç sevgiliniz evinizi çekip çevirecek ve istediğiniz aile hayatını size sunacaktır. Arada sizin fazla çalıştığınızdan şikayet edecek ve kendisine daha çok zaman ayırmanızı isteyecektir. Bu noktada problemler yaşamanız mümkündür.

 

Yengeç de sizin gibi tutumlu olduğu ve hesabını bildiği için, maddi konularda iyi anlaşırsınız.

 

Yatakta, Yengeç partneriniz sizden daha duygusaldır. Sizin, bütünüyle onunla ilgilenmenizi ve kafanızı başka şeylerle yormamanızı ister. Burada yapmanız gereken, biraz rahatlamak ve sevgilinize konsantre olmaktır.

 

Yengeç, bazen size fazla sevgi dolu gelse de, bu çoğu zaman hoşunuza gidecektir. O da sizi zaman zaman soğuk ve duygusuz bulabilir. Bu konuda orta yolu bulabilirseniz, birbirinizi tamamladığınız, güzel bir ilişki yaşamanız mümkündür.

 

Oğlak İle Aslan Birlikteliği

 

Aslan sevgiliniz ile çok uyumlu sayılmasanız da, bazı benzerliklerinizden dolayı, bu ilişkiyi yürütmemiz mümkündür. İkiniz de sosyal hayatı, gezmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı seversiniz.

 

Aslan sizi fazla ciddi bulurken, siz de onu hayalci ve savurgan bulabilirisiniz. Bu noktada, o sizin hayattan daha çok zevk almanızı sağlar, siz de ona biraz tutumlu olmayı öğretirseniz, birbirinizi tamamlayarak, güzel bir ilişki yaşamanız olasıdır.

 

Yatakta da tam bir uyum içinde olabilirsiniz. Aslan övülmek ister, siz de bunun yaptığınız sürece, çok ateşli ve heyecanlı beraberlikleriniz olacaktır.

 

Aslanın sabit fikirli oluşu ve inatçılığı, arada sizi çileden çıkarsa da, çok fazla ortak yönünüz olduğundan, bu ilişki ikiniz için de güzel ve eğlenceli olacaktır.

 

Oğlak İle Başak Birlikteliği

 

Başak sevgiliniz sizin ruh eşinizdir. Size daha uygun olacak birini bulmanız zor olabilir. İkiniz de işkoliksiniz ve birbirinizin, işte çok uzun saatler geçirmesine kızmazsınız.

 

İkiniz de iletişime önem verdiğiniz için çok iyi anlaşırsınız ve birbirinizi çok iyi anlarsınız. Bu ilişkide dikkat etmeniz, arada işten başınızı kaldırıp, eğlenmeye de zaman ayırmanızdır.

 

Yatakta da, ikiniz nazik, şefkatli ve yavaş olmayı seversiniz. Bu nedenlerden dolayı tam bir uyum içinde olacağınız kesindir.

 

İkiniz için de güvenlik ve gelecek çok önemli olduğundan, bunun için çok çalışırsınız. Birlikte başaramayacağınız iş yoktur. Bir arada olduğunuz sürece ikiniz için harika bir gelecek kuracağınızdan emin olabilirisiniz.

 

Oğlak İle Terazi Birlikteliği

 

Terazi sevgilinizle çok uyumlu sayılmasanız da, biraz emek ile güzel bir ilişki yaşayabilirsiniz. Ortak ilgi alanlarınız olduğu için, bunların üzerine giderek, birbirinize karşı daha anlayışlı olmanız mümkündür.

 

İkiniz de sosyallikten hoşlanırsınız. Terazi çok zarif ve eğlencelidir. Çok fazla arkadaşı vardır ve gezmeyi çok sever. Siz de yeni insanlarla tanışmaktan çok zevk aldığınız için, onunla vakit geçirmek çok hoşunuza gidecektir.

 

Terazi evlilik taraftarı olduğu için, sizi hep yanında isteyecektir. İşinize çok önem vermeniz ve onu ihmal etmeniz yüzünden size kızacaktır. Siz de, bir süre sonra sürekli onun yanında olmaya çalışmaktan yorulabilirsiniz.

 

Terazi sizin aksinize çok kararsızdır. Sizin gibi pratik ve gerçekçi değildir. Bundan dolayı sorumluluk alması zorlaşabilir ve siz bütün sorumlulukları almaya çalışarak, bunların altında ezilebilirsiniz.

 

Yatakta uyumlu bir çift olacak ve aranızdaki heyecanı her zaman koruyacaksınız.

 

Bu ilişkide iki tarafta fedakarlıklardan kaçınmazsa, güzel bir beraberlik yaşamanız mümkündür. Yapmanız gereken onu daha iyi anlamak ve ona biraz daha vakit ayırmaya çalışmaktır.

 

Oğlak İle Akrep Birlikteliği

 

Akrep sevgilini ile ilişkiniz çok uyumlu ve güzel bir ilişki olacaktır. Sizin pratikliğiniz, akılcılığınız ve dengeniz ile onun tutkusu ve derin duyguları birleşince, ortaya güzel bir beraberlik çıkacaktır.

 

Akrep de aynı sizin gibi çalışkan ve hedefleri olan bir kişidir. Bu noktada da çok iyi anlaşırsınız. Onun keskin zekası ve sizin çalışkanlığınız çok iyi işler başarmanızı sağlayacaktır.

 

Siz, esnek bir yapıya sahipken, Akrep sabit fikirlidir. Onun bir konu hakkındaki fikrini değiştirmek neredeyse imkansızdır. Bu sizi zaman zaman kızdırabilir. Siz aklınızla hareket edersiniz, o ise sezgileriyle.

 

Yatakta ise onun tutkusu ve şehveti karşısında şaşkınlığa düşecek ve hiç tatmadığınız duygular tadacaksınız.

 

Akrep, eğer sizi severse, ömür boyu sadık kalır ve sizin için her şeyi yapmaya hazır olur. Bunun değerini bilin ve onun derin duygularını anlamaya çalışın.

 

Oğlak İle Yay Birlikteliği

 

Yay ile zıt burçlar olduğunuz için, anlaşmanız zordur. Yay, hayata karşı çok iyimserdir ve sizin de öyle olmanızı ister, fakat siz gerçekçi bir yapıya sahip olduğunuz için, onun tarafından fazla karamsar olarak algılanırsınız.

 

Yay burcu fazla açık sözlü ve patavatsız olduğundan, sizin gibi nazik bir insanı zaman zaman kırabilir. Bu noktada da anlaşmazlıklar yaşamanız mümkündür.

 

Yay sevgiliniz ile en çok uyumlu olduğunuz yer yataktır. Onun enerjisi ve kıvraklığı, sizi baştan çıkarmaya yetecektir.

 

Yayın sosyalliği, esprileri ve neşesi, hoşunuza gitse de, yaşayacağınız anlaşmazlıklar yüzünden, bu ilişkiyi yürütmeniz zor olabilir. Onu anlamaya ve sorumsuzlukla suçlamamaya çalışın. O da, patavatsızlığından vazgeçebilirse, işleri çok daha iyiye gidebilir.

 

Oğlak İle Oğlak Birlikteliği

 

Oğlak sevgiliniz ile çok benzer olacağınız için, anlaşmanız ve harika bir ilişki yaşamanız mümkün olacaktır. İkiniz de işkolik, nazik, pratik ve gerçekçisiniz. Çok iyi anlaşacağınızdan şüpheniz olmasın.

 

Bu ilişkide dikkat etmeniz gereken nokta;  İki taraf da fazla işleriyle meşgul olduğu için, birbirinize zaman ayırmanız ve ilişkinizi ilerletmeniz zor olabilir. İlişkinizin iyiliği açısından, mutlaka eğlenceye zaman ayırın.

 

Yatakta da harika bir çift olacaksınız. İkiniz de işleri yavaştan alacak ve güzel ortamlarla birbirinizi baştan çıkaracaksınız.

 

Bu ilişkide, iki tarafta birbirine destek olacak ve gereken tüm sorumlulukları üstlenecektir. Yalnız, ikiniz de sorumluluk sahibi olduğunuzdan, bir yerden sonra fazla yükten ezilebilirsiniz. Bu noktada birbirinizi rahatlatmaya ve endişelerinizden sıyrılmaya çalışın.

 

Bu ilişki, hayatınızın ilişkisi olabilir. Oğlak, sizin için ideal partner olduğu gibi, ideal bir eş de olacaktır.

 

Oğlak İle Kova Birlikteliği

 

Kova sevgiliniz ile zor bir ilişki sizi bekliyor. Benzerlikleriniz olsa da, farklılıklarınız daha fazladır. Kova ile hayata bakış açınız farklıdır. O, her zaman mevcut olan düzeni sorgular, siz ise mevcut düzende, kurallar ile yaşamaktan hoşlanırsınız.

 

Kova burcu soğuk ve fazla duygularını belli etmeyen bir insandır. Bu durum, zamanla sizi sıkabilir ve daha duygusal bir ilişki beklentisine sokabilir.

 

İkiniz de lider olmanın peşindesiniz. O, toplum yararına çalışmayı severken, siz daha çok iş hayatında lider olmak isterisiniz. Eğlence anlayışlarınız da farklıdır. Siz lükse daha fazla düşkünken, Kova herhangi bir yerde bile zaman geçirmekten keyif alabilir.

 

Yatakta ise uyum sağlamanız mümkündür. Kova için seks daha çok fiziksel bir zevk ve bir oyundur. Yine de ikiniz de, bu konuda duyalı olduğunuz için, anlaşmanız kolaydır.

 

Kova, bağlanmak istemez, daha çok özgürlüğüne düşkündür. Siz ise yuva kurmak istediğiniz için, aranızda anlaşmazlıklar olabilir. Bu ilişkiyi yürütecek taraf, genelde siz olursunuz. Yine de biraz anlayış ve bulunabilecek ortak noktalar ile ilişkiyi yürütmeniz mümkündür.

 

Oğlak İle Balık Birlikteliği

 

Balık sevgiliniz ile çok güzel bir ilişkiniz olabilir. Siz mantığınızla hareket eden gerçekçi bir insansınız, balık ise hayalcidir, daha çok iç dünyasında yaşar. Bu noktada, birbirinizi tamamlayarak, uyumlu bir beraberlik yaşamanız mümkündür.

 

Balık sizin gibi maddeci değildir. Siz lüksü seversiniz. Balık bunların hiç birine önem vermez. Onun için önemli olan, başkalarına yardım etmektir.

 

Balık çok romantik, hassas ve duygusaldır. Onu kırmamaya ve ona karşı nazik olmaya özen gösterin. Bunun karşılığında onun sonsuz ve sıcak sevgisi, sizi çok mutlu edecektir.

 

Yatakta ise tam bir uyum içinde olabilirisiniz. Balık için seks kutsal ve derin bir eylemdir. Onu gerçekten seviyorsanız, size tamamen kendini açacak ve harika duygular yaşatacaktır.

 

Balık sizin için çok iyi bir partner olacaktır. Bunun değerini bilin ve ona sevginizi sunun, karşılığını kat ve kat alacaksınız.

Oğlak Burcu Yıllık Yorum

OĞLAK

KARİYER

Macera dolu bir yıla hazır olun. Yeni yıl size, yeni planlar ve yeni teklifler getirecek. Plüton sayesinde, son üç yılda hayatınızda değişmeyen hiçbir şey kalmadı.

Kariyerinizle ilgili kaygılarınızdan kurtulun. 2013 yılının ilk aylarında, askıya alınmış projelerinizden hızlı bir şekilde dönüşler olacak. Kendinizi yenileyeceksiniz, stilinizden kilonuza kadar birçok değişimi yaşayacaksınız. 2012 yılından çok şey öğrendiniz. Kime nasıl davranacağınızı iyi biliyorsunuz.

Yılın ilk çeyreğinde, alacağınız destekleri asla yadsımayın. 2013’ün Yaz aylarında, kurduğunuz güçlü ilişkilere ihtiyacınız olacak.

Yılın ortalarında yapacağınız değişiklikler, sizin için bir hayli kazançlı olacak. İş yerinizde ya da yönettiğiniz markada, bir hayli yenilikler yapılacak. Bu durum da sizin bir kademe yükselmenize neden olacak.

Kariyerinde başarı elde etmek, yükselmek; herkesi mutlu eder ama sizi bir başka mutlu ediyor. Çünkü başarı sizin için çok önemli, her zaman, apayrı bir duygu. Buna çok önem veriyorsunuz.

Kariyer ve tanınmışlık simgesi, sizi astrolojik olarak anlatabileceğimiz iki kelime. Hem başarılı olmak, hem de daima gözde olmak istiyorsunuz. Bunu elde etmek ve sürdürebilmek için, var gücünüzle çabalarsınız.

Aileye vakit ayırmak, onlarla seyahat etmek; sizi mutlu ediyor. Ama en büyük keyfiniz, ailenizdeki insanlara jestler yapmak. Özellikle onların yaşam alanlarına düzenlemeler yapmak, yenilikler getirmek; herkesi mutlu edecek.

AŞK

Hiçbir şeyin sonsuz olmadığına inanan ticari bir kafanız olsa da aşka inandığınız zaman yapamayacağınız şey yok. 2012 yılında aşka ne kadar kırgın olsanız da, yeni yıl için ve gelecek yıllar için söyleyebileceğimiz en belirgin konu; aşka huzur verecek olmanız.

Yılın ilk aylarında tam aksini düşünseniz de, yılın ikinci yarısından itibaren; burcunuzda ilerleyen Plüton size hayattan keyif almayı ve her konuda huzur vermeyi vaat ediyor. Size, huzur vermek için uğraşan insanları vaat ediyor.

Kaderci yönünüzden çok gerçekçi bakış açınız baskın durumda. Fakat 2013 yılının son çeyreğinde, kadere kulak vereceğiniz olaylar yaşayabilirsiniz. Paniğe kapılmayın, sizi üzmeyecek ama düşündürecek olduğu kesin.

Siz klasik bir güzelliğe sahipsiniz. İş hayatınızdan aşka vakit ayırabilirseniz, güzelliğiniz gibi klasik ve huzurlu bir aşk yaşarsınız.

Aşkta huzur ve dinginlik isteme sebebiniz, biraz da geçmişe bağlılığınızdan kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca siz sağlamcı da olduğunuzdan, aşkta heyecan değil; güven ve istikrar beklersiniz.

TAVSİYE

Hayata kaygıyla bakmayın. Bu bakış açınız, kaybetmenize neden olur ki, siz daima başarı isteyen bir yapıya sahipsiniz. 

ÖNERİ

Aşka küsmeyin, yeni yılda size çok verici davranacak unutmayın. Aşkın verdiği huzuru yaşarken, arada da kadere kulak vermeyi ihmal etmeyin.

Oğlak Burcu Aylık Yorum

Mayıs Ayı

Parasal sorunlar hiç bu kadar karışık olmamıştı diyorsanız evet siz bir Oğlak burcusunuz ve burcunuzda gerileyen Pluton yüzünden aldığınız risklerle baş edemez duruma gelmiş olabilirsiniz. Zaaflarınızdan biri de güçsüz görünmemek hayatın her döneminde güç gösterilerinde bulunmayı seviyorsunuz. Bu ay size en büyük tavsiyem arada bir kafanızı gökyüzüne kaldırın ve düşüncelerinize es verin.

Ödemeler, kredi gibi konularla ilgili kararları da mutlaka 11 Mayıs’a kadar alın. Neden diyecek olursanız 14 Mayıs’taki Dolunay (Akrep), 20 Mayıs’ta Güneş İkizler burcuna geçişi hem kariyer evinizi hem de sorumluk ve dostluk evinizi strese sokabilir. Bu da kriz yönetiminde başarılı olan kişiliğiniz duygusal savaşları tercih edebilir.

Olaylar kontrol altında tutmayı seviyorum diyen kişiliğinize kulak verin ve 28 Mayıs’taki (ikizler burcunda gerçekleşecek) Yeniay’a kadar kararlarınızı sistemli uygulayın; kazanan siz olun. Var olan ilişkinize bu ay şans vermeyi tercih edebilirsiniz. Onun size olan ilgisine kayıtsız kalmayabilirsiniz. 10 Mayıs baş başa vakit geçirmek için en doğru tarih; Güneş, Satürn ile karşıt açısı açık sözlü olmamızı istiyor. Hiç olmadığınız kadar samimisiniz.

Mayıs ayının gündemi: Unutma, geçmiş ya da gelecek yoktur. Sonsuz bir “şimdi” vardır…

Aşk tılsımı: “Ey aşk, geldiysen kapıyı 3 kere çal” der gibisin…

Ve seks: Açık sözlü olmak sana her zaman kazandırıyor, içinde tutma duygularını!

Oğlak Burcu Ünlüler

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Kadınlar

Dido

Gerçek Ismi: Florian Cloud de Bounevialle Armstrong

Doğum Tarihi:  Aralık 25, 1971

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Şarkıcı, söz yazarı

Kate Middleton

Gerçek Ismi: Catherine, Duchess of Cambridge

Doğum Tarihi:  Ocak 9, 1982

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Prenses

 

Sienna Miller

Gerçek Ismi:  Sienna Rose Miller

Doğum Tarihi:  Aralık 28, 1981

Doğum Yeri:   Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, manken, moda tasarımcısı

 

Kate Moss

Gerçek Ismi: Katherine Moss

Doğum Tarihi:  Ocak 16, 1974

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Manken

 

Dolly Parton

Gerçek Ismi:  Dolly Rebecca Parton

Doğum Tarihi:  Ocak 19, 1946

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Şarkıcı, söz yazarı

 

Erkekler

Jim Carrey

Gerçek Ismi:  James Eugene Carrey

Doğum Tarihi:  Ocak 17, 1962

Doğum Yeri:  Kanada

İş: Aktör, komedyen

 

Orlando Bloom

Gerçek Ismi:  Orlando Jonathan Blanchard Bloom

Doğum Tarihi:  Ocak 13, 1977

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Aktör

Nicolas Cage

Gerçek Ismi:  Nicolas Kim Coppola

Doğum Tarihi:  Ocak 7, 1964

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, yapımcı, yönetmen

Stephen Hawking

Gerçek Ismi:  Stephen William Hawking

Doğum Tarihi:  Ocak 8, 1942

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Bilim adamı, fizikçi

 

Ricky Martin

Gerçek Ismi:  Enrique Martín Morales

Doğum Tarihi:  Aralık 24, 1971

Doğum Yeri:  Porto Riko

İş: Şarkıcı

Jude Law

Gerçek Ismi: David Jude Heyworth Law 

Doğum Tarihi:  Aralık 29, 1972

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Aktör, yapımcı, yönetmen

Denzel Washington

Gerçek Ismi:  Denzel Hayes Washington, Jr.

Doğum Tarihi:  Aralık 28, 1954

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, senarist, yönetmen, yapımcı

 

Elvis Presley

Gerçek Ismi:  Elvis Aaron Presley

Doğum Tarihi:  Ocak 8, 1935

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Şarkıcı