Madde Madde Burçların Özellikleri

15809

KOÇ

1-Koç burcu; enerji, heyecan, iyimserlik, ataklık, yeni tecrübeleri ve liderliği simgeler.

2-Zodyak’ın ilk burcu olan Koçlar yeni başlangıçları temsil ederler. Boynuzları hızlı değişiklikleri ve yollarında ortaya çıkan ani kavşaklar anlamına gelir. Hayatları, belli bir noktaya vardıktan hemen sonra yeni bir yola sapmak üzerine kuruludur, tıpkı Koç’un boynuzları gibi. Maceralı bir yaşamın var.

3-Koçların dinamik atılganlıkları, onları birer aktivist yapar veya yapıcı taraflarını belirgin bir şekilde ortaya çıkarır. Eğer bir plan varsa ve ilk adım akıllıca veya onu tatmin edecek şekilde atılmışsa, içine dahil olmadan edemez. Hatta bu sabırsız burçların “Tanrım bu işi tamamlamam için lütfen bana sabır ver” dediğini dahi duyabilirsiniz.

4-Onunla ilk kez tanışanların gözünden, konuşkanlığı, canlılığı ve heyecan verici tavırları kaçmayacaktır. Onunla birkaç kelime konuşabilme olanağı bile, insanların kendilerini şanslı hissetmesine sebep olacaktır. Bulunduğu ortamda kendiliğinden meydana gelen liderlik pozisyonunun da bu duruma etkisi büyüktür.

5-Çevresindekilere yardım etmek konusundaki cömertliği, aslında insanları onun etrafında tutan diğer temel şeylerden biridir. Açık yürekliliğiyle fikirlerini ve tavsiyelerini esirgemeden, etrafına geniş oranda faydalı olabilir.

6-Bir realist ve aynı zamanda kararlı bir idealist olan Koç burcu, çoğunlukla duygusal davranışlara karşıdır. Hiç kimse onun gibi, böylesine sert, zorlu bir tavır gösteremez. Akılcılığı ön planda tutan tavrıyla, akıllarda yer ederler.

7-Koç burçları, kesinlikle yenilgiyi kabul etmezler. Yüz yüze oldukları zaman bile yenilgiyi tanımamakta direnirler. Akıllı savaşçılar olarak, başarının gelip kucaklarına düşmesini asla beklemezler. Korkunç bir hızla başarının peşine düşerler.

8- Sohbetlerde bir konu hakkında fikri sorulduğunda, zevkle karşı tarafa detaylı bir şekilde anlatır. Çünkü o, hiçbir konuya yabancı kalmaz, her konuda fikri vardır.

9-Çalışmayı, hayatta daha iyi şartlarda yaşamak için tercih eder. Bir amaç uğruna olmadıktan sonra, kuru kuru çalışmak ona göre değildir. Hatta bunun için küçük, bazı beyaz yalanlar söylemeyi dahi göze alır.

10-Koç burcu her zaman “ilk önce ben” ilkesiyle hareket eder. Planlarını oluştururken dahi kendine yönelik bir şekilde hareket eden, kendi pozisyonunu ön planda tutmayı tercih eden burçlardır.

11-Öfkelerine herkes hayatında bir şekilde maruz kalmıştır. Neyse ki öfkeleri çabuk geçer. Öfkeleri yendikleri zaman ise sebebi unutulur gider. Kendisine fırsat verilirse Koç burcu yıkıp döktüğü için özür dilemeyi asla ihmal etmez.

12-Koç burcunun akılcı ve ciddi tavrı kıyafetlerinde de kendini gösterir. Ciddi görünmek adına abartan Koç burçları, hareket kabiliyetlerin kısıtlayacak kıyafetler dahi giymeyi göze alırlar. Son moda ve yeni çıkan ürünleri her zaman takip ederler.

BOĞA

1-Boğa burcu sessizlik, sabır, kararlılık, değişime dayanıklılık, sıcakkanlılığı simgeler.

2-Azmi, onu başarılı olma yolunda destekleyen en değerli özelliğidir. Öncü olmasa da, kararlılığıyla hedefine ulaşmak için emin adımlarla yol alır. İnatçı gücü, sabrıyla birleştiğinde ortaya karşı konulmaz bir bekleyişle başarıyı gözetleyen bir Boğa burcu çıkar.

3-Boğa sabitliği temsil eder. Bu burçtan olanlar değişime meyilli insanlar değillerdir. Olağandan farklı bir yaklaşım onlarda huzursuzluk ve kaygı yaratacaktır. Tanıdık oldukları şeylerle yaşamak onları rahat ve mutlu hissettirecektir. Onların ağzından en sık duyacağınız cümlelerden biri  “Eğer her şey olduğu gibi yolunda gidiyorsa, neden yenisini deneyelim ki?”dir.

4-Venüs tarafından yönetilen Boğaların, güzele ve estetiğe karşı inanılmaz bir yönelimi vardır. Onlarda doğuştan gelen yaratıcılık, renklere ve dizayna karşı zarif yaklaşımlarda bulunan, en büyük ilhamları sanat ve müzik olan kişiler olmasında etkilidir.

5-Genel anlamda sakin duruşu, bazen açığa çıkmamış duygularının en büyük sığınağı haline gelebilir. Sessizliğiyle rekabet duygusunu ya da kıskançlığını dahi bastırabilir.

6-Boğa burcu nadiren can yakacak bir hareket yapar. Onun insanlardan tek isteği işlerine karışılmamasıdır. Rahatsız etmeyin bu ona yeter. Aksi takdirde inatçığıyla sizi bezdirecektir.     Bunun büyük bir öfkeye dönüşmesi ise an meselesidir. Boğa’nın öfkesi nadiren kabarır ama bir çileden çıktı mı, yolunun üstündeki her şeyi ezer geçer.

7-Boğa burcu karşı cinse büyük ilgi duyar fakat onun oyunları içerisinde herhangi bir zevkin peşine saldırganca düşmek yoktur. O, insanları cezp etmeyi tercih eder. Ne diye onları köşe bucak kovalamakla enerjisini harcasın ki?

8-Boğa burcu, tırnaklarını yedirtecek kadar kendisini üzecek durumlara nadir rastlar. İşler istediği gibi gitmediği zaman sadece düşüncelere dolup somurtur, problemini başkalarına yansıtmaktan itina ile kaçınır. Duygularına kapılmamak ve işleri kendi gidişine uydurmak onun özelliğidir ve hiçbir şey onun bu esas tutumunu değiştiremez.

9-Maddi servetten, ileride kullanılmak üzere biriktirilmiş paradan ve güvenli, yerleşik yapılardan mutlu olur. Genellikle de var olanı sağlamlaştırabilme becerisine sahiptir.

10-Genelde sadece çok az insan, içindeki gerçek onu bilir. Bunu sebebi Boğa burcunun diğer burçlara oranla daha çekingen bir yapıya sahip olmasıdır. O yüzden onu tanımak biraz zaman alır. O, kendini yavaş yavaş ortaya koymayı tercih eder.

11-Boğa burçlarının başını ağrıtabilecek sorunlardan biri maddi veya aşkla ilgili konularda meydana gelebilecek zorlu durumlara dahil olmaya eğilimli olmalarından kaynaklanabilir. Ayrıca çevresindekileri öfkelendiren ve ikili ilişkilerinde karşı tarafın hiddetini alevlendirebilecek inatçılığa sahip yapıları da sorun teşkil edebilir.

12-Tabiatın sunduğu zenginliğe doğuştan sahip olan, güzel olan her şeye tutkuyla bağlanan Boğa burçları uyumlu ve zevkli kombinasyonları ile dikkat çekerler. Zarafet yarışında her zaman ilk sırada yer alan Boğaların stillerinde ışık vardır.

İKİZLER

1-İkizler burcu enerji, canlılık, çok yönlülük, akılcılık ve adaptasyonu simgeler.

2-Zodyak’ın üçüncü burcu olan İkizler, insan ırkının ayırt edici özelliklerini temsil eder. İkizler bir hava elementi olarak zekayı, değişime açık özelliğiyle kolay adaptasyon sağlayabilmeyi, iletişimin elementi Merkür ile fikirleri ortaya koyabilmeyi tek bir bünyede toplar.

3-İkizler burcu arkasına yaslanıp, izleyici olmayı asla sevmez. Sonsuz merakı onu her şeyin içerisinde bir şekilde yer almaya sürükler. İkizler sahnedeki aktör olmalıdır, yalnızca bununla da sınırlı kalmaz. O aynı zamanda yönetmen ve yapımcı da olmayı diler.

4-Muhalefettir. Çünkü her konuda bilgisi olduğu için yarım olan hiçbir bilgiyi ve açıklamayı kabul etmez. Bunu da yeniliğe her zaman açık kişiliğine ve sürekli arayışta olan merak duygusuna borçludur.

5-İkizler insanı; tutucu, ilerlemeyen veya belirli konularda nerde durduğuna, tutumunun ne olduğuna karar veremeyen kimselere sabır gösteremez. Çünkü o toleransa sahip olmamasının anlamlı bir sebebi vardır. İkizler burcu akılcılığıyla her zaman nerede durduğunu bilir.

6-Genellikle İkizleri bir yere veya bir fikre bağlı tutmaya çalışmak yanlış bir davranıştır. Çünkü onlar bir fikre hakimse, onun içini dışını en büyük rahatlıkla konuşabilirler. Onlar, hangi pozisyonda olurlarsa olsunlar hızlı düşünürler; keskin bir hiciv yetenekleri vardır ve hemen herkesten daha zekidirler.

7-Rutinin her çeşidi tipik bir İkizlerin kendisini kafese kapatılmış ve kanatları kesilmiş zavallı bir kuş gibi hissetmesine neden olur. Bu insanlar köle gibi tek düze yaşamaktan ve monotonluktan nefret ederler.

8-İkizler burcunu en güzel anlatan söz “Meraklı olmak, zeki ve verimli insanların ilk ve son tutkularıdır”.

9-Çok fazla duygusal olmayan İkizlerin, beyni kalbini yönetir. Kendini kaptırmaktansa, daha mantıklı kararlar vermeyi tercih eder. Böyle düşünmeleri onları romantik anlamda serinkanlı yapar. Benliğini korumak adına biraz mesafeli olmayı tercih eder.

10-Söylemek, anlatmak yani dili en etkili şekilde kullanabilmek İkizler burcu için önemlidir. İfadesi kuvvetlidir; kelimelere anlam vermeyi ve bunu başkalarına aktarmayı iyi becerir. Kıvrak zekası sayesinde kelimelerle iyi anlaşır. Etrafına baktığında onu dinlemek için bekleyen gözleri kolayca görebilir.

11-İkizler burcunun başını ağrıtabilecek sorunların en büyük kaynağını kararsızlıkları oluşturur. Bu özellikleriyle çevrelerinde beklenmedik bir öfke yaratmaları söz konusudur. Ancak bu kararsızlığının arkasında yatan en iyiye ulaşma arzusunu kimse göremediğinden, amaçlarına hep yanlış anlamlar yüklenir.

12-İkizler burcunun değişken ruh hali görüntüsüne de yansır. Yeni ve farklı düşüncelere açık olduğundan modayı yakından takip eder. Uyumlu kombinasyonları onları üzerinde görmek zordur. Her şeyin uyumu birbirine karışmış aksesuarları onun üzerinde görmek mümkündür.

YENGEÇ

1-Yengeç burcu hassas ruhu, derin hayal gücünü, inceliği, zekayı, anaçlığı simgeler.

2-Kimse Yengeç burcunun anlaşılması kolay insanlardan oluştuğunu söyleyemez. Nazik, sempatik, sabırlı görüntüne karşın biri ondan tavsiye istediği anda aksi ve ters yüzü aniden kendini ortaya çıkarır. Yönetici gezegeni Ay olan Yengeç burcunun, inişli çıkışlı karakterine tanık olmayan insan yoktur diyebiliriz.

3-Yengeç içine girilmesi zor olan dış bir kabuk ve içinde de narin bir yapılanma bulunduran bir su canlısıdır. Tıpkı yengeç gibi, bu burcun insanları da, dışarından gelebilecek saldırı oklarına dayanıklı, derin duygularını ve aşırı hassasiyetini korumak için, kendilerine sağlam bir kabuk oluşturmuşlardır.

4-Karmaşık iç dünyası, kırılgan, ani öfkelenmeleriyle bir Yengeç burcu her zaman sürekli destek ve teşvik edilmeye ihtiyaç duyar. Umutsuzca sevilmeyi ve onaylanmayı ister. İstediğini aldığında ise, en iyi şekilde karşılığını vermeye çalışır.

5-Sessiz ve kaygılı bir şekilde, kara kara düşünen birinin görüntüsüne rastladığınızda onun Yengeç burcu olduğunu anlamanız için astrolog olmanıza gerek yoktur. Bir an gelir, karşı tarafa kalbindekileri döker. Ancak kendini çok fazla ortaya çıkarmış olmaktan dolayı duyacağı kaygı, onun kafasını uzun bir süre meşgul edecektir. Samimi görünse de her zaman onda güvensizlik hakimdir.

6-Paraya önem verir. Savurgan olsa da, her zaman kenarda köşede biriktirdiği birkaç kuruşu vardır. Harcamaları ise genelde gelirinin çok çok gerisinde kalır. Çevresindekilerden, para kazanmaları ve biriktirmeleri konusunda desteğini asla esirgemez. Tasarruf yapmayı bilen biri onun olağanüstü ilgisini çeker.

7-Yengeç burçlarında öyle bir hayal gücü vardır ve duyguları öylesine yoğundur ki, bunları siz de hissettirebilir. Onların düş gücünde sevinç ve umutsuzluk, korku ve şefkat, keder ve coşku vardır ve her duyguyu hızla güçlü belleğine kaydeder. Aynalar ve fotoğraf makineleri gibi görüntüleri yakalar ve aynen ayna gibi yansıtırlar.

8-Yengeç tam bir sır küpüdür. İnsanlar otomatik olarak sırlarını Yengeç burcuna açarlar ama o hassas sezgileriyle insanların kafasının içinde ne olduğunu zaten bilir. Yengeçlerin şefkati derindir ve büyük ölçüde sezgiye dayanır. Aklına koyduğu zaman, ondan gizlenebilecek hemen hemen hiçbir sır yoktur.

9-Elde edebileceği bir şey uğruna savaşmadan, ondan vazgeçmez. Yakaladığı şeyi inatçılıkla tutmayı sürdürebilir. Eğer onu gerçekten istediği bir şeyden vazgeçirmeye çalışıyorsanız, boşuna çabalamayın çünkü Yengeç değer verdiği bir şeyden asla vazgeçmeyecektir.

10-Bir su burcu olarak Yengeç burcunun aşk ilişkilerinde duyguları okyanus kadar derin ve gökyüzü kadar geniştir. Karşı taraftan onunla tam olarak aynı duygular içinde olmasını ister, eğer böyle olmazsa hayal kırıklığına uğrar. Etrafındakilerin onları gerçekten sevip sevmediği sorgular durur.

11-Zengin bir hayal dünyasına sahip olan Yengeçler kendi modellerini çizer ve dikerler. Denizi anımsatan yumuşak uçuk maviler, onların kıyafetlerinde çok sık rastlanır.

ASLAN

1-Aslan burcu heves, güç, engin, yaratıcılık, cömertliği temsil eder.

2-Yönetici gezegeni güneş olan Aslan burcunun dikkat çekme içgüdüsü doğuştan bulunur. Onların göze çarpan doğası, tek düzeliği ve sıradanlığı can sıkıcı bulur ve hor görür. Eğer hayat ona istediği kadar heyecan vermiyorsa, ona uygun bir hayatı oluşturma yoluna gider. Abartmak onun doğasında vardır. İşleri gösterişle, tantanalı bir biçimde ve debdebeyle halletmek onun adetidir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER