Kova Burcu Ünlüler

Kova (20 Ocak – 19 Şubat)

Kadınlar

Jennifer Aniston

Gerçek Ismi: Jennifer Joanna Aniston

Doğum Tarihi:  Şubat 11, 1969

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, film yapımcısı, yönetmen

Paris Hilton

Gerçek Ismi:  Paris Whitney Hilton

Doğum Tarihi:  Şubat 17, 1981

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: İş kadını, sosyoelit, moda tasarımcısı

Christina Ricci

Gerçek Ismi:  Chrisiana Ricci

Doğum Tarihi:  Şubat 12, 1980

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

 

Oprah Winfrey

Gerçek Ismi:  Orpah Gail Winfrey

Doğum Tarihi:  Ocak 24, 1954

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Televizyon yapımcısı, sunucu

 

Mischa Barton

Gerçek Ismi:  Mischa Anne Marsden Barton

Doğum Tarihi:  Ocak 24, 1986

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Aktris

 

Denise Richards

Gerçek Ismi: Denise Lee Richards 

Doğum Tarihi:  Şubat 17, 1971

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

Shakira

Gerçek Ismi: Shakira Isabel Mebarak Ripoll 

Doğum Tarihi:  Şubat 2, 1977

Doğum Yeri:  Kolombiya

İş: Şarkıcı, söz yazarı, dansçı

Elizabeth Banks

Gerçek Ismi:  Elizabeth Irene Mitchell

Doğum Tarihi:  Şubat 10, 1974

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

Erkekler

Christian Bale

Gerçek Ismi:  Christian Charles Philip Bale

Doğum Tarihi:  Ocak 30, 1974

Doğum Yeri:  Galler

İş: Aktör

Michael Bloomberg

Gerçek Ismi:  Michael Rubens Bloomberg

Doğum Tarihi:  Şubat 14, 1942

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: İş adamı, politikacı

John Travolta 

Gerçek Ismi:  John Joseph Travolta

Doğum Tarihi:  Şubat 18, 1954

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, şarkıcı, dansçı, yazar

Michael Jordan

Gerçek Ismi:  Michael Jeffrey Jordan

Doğum Tarihi:  Şubat 17, 1963

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Basketbolcu

Ashton Kutcher

Gerçek Ismi:  Christopher Ashton Kutcher

Doğum Tarihi:  Şubat 7, 1978

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, yapımcı, komedyen

 

Cristiano Ronaldo

Gerçek Ismi: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro 

Doğum Tarihi:  Şubat 5, 1985

Doğum Yeri:  Portekiz

İş: Futbolcu

Nicolas Sarkozy

Gerçek Ismi: Nicolas Paul Stéphane Sarközy de Nagy-Bocsa 

Doğum Tarihi:  January 28, 1955

Doğum Yeri:  Fransa

İş: Politikacı

 

Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu

 

Grubunuz: Hava, pozitif

Burcunuz: Erkek

Üstün Olduğunuz Konular: Sağduyu

Sizi Siz Yapanlar: Yenilikçi, bağımsızlığına düşkün, yaratıcı, farklı

İstedikleriniz:  İlerlemeyi sağlayacak imkanlar yaratmak

Amacınız: Yükselmek, başkalarına yardım etmek.

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz:  İhmalcilik ve paraya değer vermemek

Gününüz: Pazar

Taşınız: Ametist ve Yeşim

Renkleriniz: Koyu mavi, lacivert, karışık renk ve tonlar

Müzikleriniz: Modern eserler

Zayıf Olduğunuz Hastalıklar: Kalp ve kan dolaşımı hastalıkları, ayak hastalıkları, varis, yüksek tansiyon

Uyumlu Eşiniz:  İkizler, Yay

Meslekleriniz: Doktorluk, bilim, yazarlık, yayıncılık, matbaacılık, muhasebe, çevirmenlik, din işleri, astronomi, astroloji, ithalat, sanatın her dalı, yöneticilik, organizatörlük.

Kova Burcunun Genel Özellikleri

 

Kova burcu insanı, özgür ruhlu ve bağımsızdır. Zekası ve bilgeliği ile her durumun üstesinden gelebilir. Kimsenin düşünemediği şeyleri düşünür, merak eder ve keşfeder. Yenilikçi, devrimci ve akılcıdır. İnsanlık adına çalışmaktan büyük zevk alır. Onun için geliştirmek, reformlar yapmak ve sürekli daha ileriye gitmek çok önemlidir. Zekasını ve bilgisini birleştirerek, insanların hayatlarını kolaylaştıracak bir çok çözüm bulmaya çalışır. Çok yardımseverdir. Kötü durumda olan herkese yardım ederek, dünyayı daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek, onun ilk amacıdır.

 

Kova burcu insanı, düşünce ve davranış olarak hep gelecekte yaşar. Tutuculuğa karşıdır. Sürekli hayatında eksik olan bir şeylerin arayışı içindedir. Kendi içinde durmadan ikilemler yaşar. Hem barış ister hem başkaldırır ve asidir. Bazen bencil ve kendini beğenmiş olabilir. Özgürlüğüne çok düşkündür. O her kesimden insanla iyi ilişkiler kurabilir. Çok geniş bir arkadaş çevresine sahiptir. İnsanları sosyal statülerine göre değerlendirmez. Zaten bütün insanların, sosyal durumlarına bakmadan aynı imkanlara sahip olması gerektiğini savunur. Onun için arkadaşlık, hatta toplumsal kardeşlik çok önemlidir. İnsanları aynı amaç için bir araya getirmeyi sever.

 

Bu burcun insanı, idealisttir ve gerçekçidir. Bilgili yapısına rağmen, bazı zamanlar çok inatçı ve sabit fikirli olabilir. Onun fikirlerini değiştirmek neredeyse imkansızdır. Başkalarının fikirlerine değer verse de bazen çok dik başlı olabilir ve kimsenin onu anlamadığını düşünebilir. Özgürlüğüne aşırı düşkündür. Sosyal olduğu kadar bireyseldir. İnsanları örgütlemeyi ve bir amaç için birlikte hareket etmeyi sevse de, bağımsızlığı da onun için fazlasıyla önemlidir.

 

Kova burcu insanı, dostluğa önem verir. Onun arkadaşlıkları bir ömür boyu sürer. Ona yaklaşmak ve tam olarak tanımak zordur. İkili ilişkilerinde bazen araya mesafe koyar. Kısıtlandığını hissettiği anda da, karşısındaki insanla bütün ilişkisini bitirir. O her zaman sınırları olan ilişkileri tercih edecektir. Senelerce bir Kova ile arkadaş olsanız bile, sizden kişiliğini gizlemeyi başarabilir.

 

Bu burcun insanı çekici olmasına rağmen sevimli değildir. Dışarıya karşı soğuk görünebilir. Bu yüzden bir gönül ilişkisine başlaması zor olabilir. Sevgiliden çok dost arar. Onun için en çekici partner, ileri görüşlü ve zeki olanıdır. Aslında içten içe çok tutkulu bir insandır. Bilgisini ve hayat görüşünü paylaşacak birini bulduğu zaman, ona bağlanacaktır. Hiç kıskanç olmadığı için partnerine karşı sahiplenici tavırlar da sergilemez. Hatta bazen biraz ilgisiz olabilir. İdeallerini gerçekleştirirken yaşadığı heyecanı, ilişkilerinde yaşayamayabilir. Yine de kendine uygun, birlikte amaçlarını gerçekleştireceği bir eş bulduğu zaman, evlenebilir ve tutkularını zamanla ortaya çıkarabilir. Evlendiği zaman da özgür olmaya devam etmek ve çocuklarını da kendi gibi özgür ve eğitimli yetiştirmek ister.

Kova Burcu Kadını

 

Kova burcu kadını için en önemli kavramlar zeka ve bilgidir. Özgürlüğüne düşkündür. Her zaman kararlı ve becerikli olması, hayatını kolaylaştırır. Çok çalışkandır, akılcı ve pratiktir, bundan dolayı girdiği işlerde başarılı olur. Neşeli ve eğlencelidir. Konuşmayı ve konuşması ile insanları etkilemeyi çok iyi bilir. Dostluğa önem verir ve kendi gibi insanlarla arkadaşlık kurmak ister. Sosyaldir ve çevresi tarafından aranan bir dosttur. Para harcamayı çok sever hatta bazen çok gereksiz yerlere para harcayabilir. Ara sıra biraz kendini beğenmiş olabilir ve her şeyi biliyormuş tavırları ile etrafta dolaşabilir. O sürekli öğrenmek ve kendini geliştirmek ister.

 

Bu burcun kadını, dürüst ve gururludur. Ondan gizli işler çevirenleri ve gururunu kıranları asla affetmez. Kısıtlanmaktan ve kıskanılmaktan hiç hoşlanmaz. Kıskançlık edenleri asla anlayamaz. Eğer karşısında ona baskı uygulayan biri varsa, hemen oradan uzaklaşır. Çok duygusal ve hassas bir kişiliği vardır. Her zaman farklı olmak ister ve farklılığın peşinden gider. Hayatı rutin yaşamak onun için kabul edilemez. Bağımsız hatta bazen asidir. İnandığı değerler için sonuna kadar savaş verir. Kendi ayakları üzerinde durmaya kararlıdır.

 

Kova kadını, onunla savaşacak bir erkek ister. Kendisi güçlü ve zeki olduğu için erkeğinin de aynı özellikleri göstermesini bekler. Onunla beraber olan kişi, bir anda kendini bir savaşta bir anda da çok eğlenceli bir ilişkide bulacaktır. Farklılığı sevdiğinden, ilişkisinin de farklı olmasını ister. O, seçtiği erkekle, hayatın bütün zevklerini paylaşacaktır. Kendini kısıtlayan bir erkekle, bir dakika bile duramaz. Kendisini anlayan, saygı duyan ve iyi niyetli bir erkekle mutlu olacaktır. Aşık olduğu zaman, mükemmel bir sevgili olur ve partnerini mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapar.

 

Bu burcun kadını, evine düşkünüdür. Eğlenceli ve düşünceli bir eş olacaktır. Dürüst ve güvenilirdir. Eşine karşı çok açık ve net davranacaktır. Bu kadını anlamak en başlarda zor olsa da, zamanla tercihlerini, alışkanlıklarını ve zevklerini kocası ile paylaşmaya başlayacak ve o zaman evlilikleri daha da güzel bir hale gelecektir.

Kova Burcu Erkeği

 

Kova burcu erkeği zeki, çok yönlü, iyimser ve bağımsızdır. Duygularını belli etmez ve bazen yanlış anlaşılan biri olabilir. Hoş ve neşeli olduğu için insanlar tarafından sevilir ve sayılır. Hal ve tavırlarıyla her zaman beğenilen bir insan olur. Pratik zekası ve çalışkanlığı sayesinde toplumda büyük başarılar kazanır. Genelde kendi işini yapmayı tercih eder. Fikirleri ve görüşleri sürekli değişebilir. Zaten kendisi de değişikliklerden ve farklılıklardan hoşlanır. Çabuk sıkılır ve yön değiştirir. Hareketli bir hayatı vardır, enerjisi asla tükenmez.

 

Bu burcun erkeği dürüst ve güvenilirdir. Sürekli mükemmelin peşinden gider. İnsanlarla tanışmayı ve sohbet etmeyi sever. Çok iyi konuşur ve karşısındakini etkiler. İnsanları iyi anlar, herkese saygı gösterir. Karşısındakinin fikirlerine önem verir ve ondan yeni bilgiler öğrenmeye çalışır. Onun için bilgi güçtür. Kendisi gibi dürüst insanları sever. Yalan söyleyenleri hemen hayatından çıkarır. Değişken bir yapısı vardır. Bazı zamanlar neşeli ve pozitif, bazı zamanlar ciddi ve düşünceli olur. Parlak zekası sayesinde, her istediğini elde eder.

 

Kova erkeği, çok cazibeli olduğundan, peşinde çok kadın olur. O, zeki ve kendi zevklerini paylaşabilecek bir kadın ister. Kıskançlıktan hiç hoşlanmaz. Etrafında çok fazla insan olduğu ve fazlasıyla sosyal bir hayat yaşadığı için, kıskanç bir kadınla beraber olması zordur. Fikirleri sürekli değiştiğinden, bir zaman sonra ilişkide olduğu insanı kendine uygun görmeyebilir. Hayatındaki kadının da kendisi gibi sürekli olgunlaşmasını, değişmesini ve kendini geliştirmesini ister. İkili ilişkilerde, hem çok iyi bir arkadaş, hem de çok tutkulu bir sevgili olur. Duygu ve düşüncelerini paylaşabileceği birini ister. Birlikte olduğu kadını sevdiği zaman, eğlenceli, sevecen ve düşünceli bir partner olacaktır.

 

Bu burcun erkeği, ne kadar özgürlüğüne düşkün de olsa, evliliğe yatkındır. Onunla her şeyi paylaşacak ve farklılıklara uyum sağlayacak bir eş arar. Sevdiği zaman sadık bir eş ve iyi bir dost olacaktır. Eşini mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Bağımsızlığına düşkün olduğu için, çocuklarını da bu şekilde yetiştirecektir.

 

 

 

Kova Burcu İlişkiler ve Uyum

Kova İle Koç Birlikteliği

 

Koç sevgiliniz ile uyumlu bir beraberlik yaşamanız mümkündür. İkiniz de hareketli ve enerjik olduğunuz için, güzel ve eğlenceli bir ilişki sizi bekliyor demektir.

 

Siz en başlarda soğuk olsanız da, bir süre sonra ilişkide duygusallık aramaya başlayacaksınız. Koç ise, çok duygusal olmadığı ve duygularını rahat ifade edemediği için aranızda sorunlar olabilir.

 

Yatakta ise, uyumu yakalamanız biraz zaman alabilir. Siz değişken bir yapıya sahip olduğunuz için, Koçun ayak uydurması biraz zaman alacaktır.

 

Yine de birbirinizi anladığınız ve duygularınızı doğru ifade ettiğiniz sürece, bu ilişkiyi yürütebilir ve eğlenceli bir beraberlik yaşayabilirsiniz.

 

Kova İle Boğa Birlikteliği

 

Boğa sevgiliniz ile uyumlu bir çift sayılmazsınız. Boğa sevecen, sadık ve dengelidir. Siz ise daha değişken ve özgürlüğünüze düşkün bir karaktersiniz.

 

Boğanın sizin hayatınıza ayak uydurması zordur. Boğa bağlanmak ister, siz ise bağlanmaktan korkarsınız. İkinizin de hayata bakış açısı farklıdır. Siz daha eğlenceli ve sosyal bir kişiyken, Boğa ise daha duygusaldır. Sizden romantik olmanızı bekler.

 

Yatakta da çok uyumlu olamayabilirsiniz. Siz, farklı ve yaratıcısınız, bundan dolayı, Boğa partnerinizi tutucu bulabilirsiniz. Onun, sınırlarından kurtulup, size ayak uydurması, ilişkiniz açısından iyi olacaktır.

 

Bu ilişkide en büyük sorununuz bağlanmak olacaktır. Boğa her ne kadar sizden bağlılık sözü istese de, bir süre sonra siz kendinizi baskı altında hissetmeye başlayabilirsiniz. İkiniz de sabit fikirli olduğu için, anlaşmazlıklar yaşamanız da mümkündür.

 

Eğer Boğa sevgilinizi gerçekten seviyorsanız, ona daha fazla duygularınızı açmalı ve bağlanma fikrine alışmalısınız.

 

Kova İle İkizler Birlikteliği

 

İkizler ile uyumlu bir çift olduğunuz için, ilişkiniz de güzel olacaktır. İkiniz de değişken bir yapıya sahipsiniz. Her ikiniz de özgürlüğünüze düşkün olduğunuz için, kısıtlanmaktan hoşlanmazsınız. Bundan dolayı, birbirinizi anlar ve ona göre davranırsınız.

 

İkizler burcu sevecen, kışa dönük ve arkadaş canlısıdır. Siz de bu özellikleri taşıdığınız için, birlikte olmanız ve sosyal ortamlara girerek eğlenceli vakit geçirmeniz mümkündür.

 

Yatakta da uyumunuz devam edecektir. Aranızdaki iletişim kuvvetli olduğu için, birbirinize isteklerinizi açıkça belirterek, heyecanlı beraberlikler yaşayabilirsiniz.

 

Siz, ilişkilerde de dostluk ihtiyacı duyduğunuz için, İkizler sevgiliniz bu noktada zorluklar yaşayabilir. Bu ilişki güzel bir ilişki olacaktır. Bunun için, inadınızı arada kenara bırakıp, birlikte geçirdiğiniz zamanların değerini bilin ve bu ilişkiye bir şans verin.

 

Kova İle Yengeç Birlikteliği

 

Yengeç ile zor bir beraberlik sizi bekliyor. Yengeç sevgiliniz, hassas, duygusal ve romantiktir. Siz ise akılcısınız. Bundan dolayı Yengeç, çoğu zaman size kırılabilir ve tek taraflı bir ilişki yaşadığınızı düşünebilir.

 

Siz değişken bir yapıya sahip olduğunuz için, Yengecin size ayak uydurması zor olacaktır. Sadakat konusunda da problemler yaşamanız mümkündür. Yengeç sizden tam bir bağlılık isterken, siz bundan korkarsınız. Siz gezmek ve eğlenmek isterken, hayata bakış açılarınız çok farklı olduğu için, Yengeç size ayak uyduramayacaktır.

 

Yatakta ise, yine Yengecin duygusallığı ağır basacağı için, sizi kaba ve aceleci bulabilir. Ona daha nazik ve yavaş yaklaşmanız, ilişkiniz açısından önemli olacaktır.

 

Bu ilişkiyi yürütmek için, Yengecin duygularına daha fazla önem vermeli ve kendi duygularınızı daha sıkça dile getirerek, ona ilgi göstermelisiniz.

 

Kova İle Aslan Birlikteliği

 

Aslan sevgiliniz ile yaşayacağınız beraberlik güzel ve uyumlu olabilir ama bunun için iki tarafın da çaba göstermesi gerekir. Aslan sabit görüşlüdür, siz ise değişken. Bu zaman zaman problemler yaşamanıza neden olabilir.

 

Aslan, gösterişe ve lükse çok düşkündür ve çok gururludur. Siz lüks peşinde olmasanız da, Aslanın eğlenceli karakteri sayesinde, birlikte güzel zamanlar geçirmeniz mümkündür.

 

Yatakta ise uyumlu ve tutkulu beraberlikler yaşarsınız. Aslan övülmek ister, özellikle yatakta ona yapacağınız övgüler, ateşli ve heyecanlı beraberlikler yaşamanızı sağlayacaktır.

 

Yaşayacağınız en büyük problem, Aslanın sahiplenici olmasıdır. Siz özgürlüğünüze düşkünsünüz, onun sizi sahiplenmesi, bir yerden sonra üzerinizde baskı hissetmenize yol açabilir.

 

Yine de biraz emek ile güzel bir beraberlik yakalamanız mümkündür.

 

Kova İle Başak Birlikteliği

 

Başak sevgiliniz ile uyumlu bir ilişki yaşamanız oldukça güçtür. İkinizin de hayata bakışı çok farklıdır. Siz başkaldırmayı, mevcut düzeni sorgulamayı severken, Başak kurallara uyarak yaşamak isteyecektir.

 

İkinizde entelektüel olduğunuz için, sohbetleriniz çok eğlenceli olacaktır. İkiniz de tutumlu olduğu için parasal konularda iyi anlaşırsınız.

 

İkinizin de mesafeli ve soğuk olması, ilişkiyi yürütmeniz açısından zor olacaktır. Yaptığınız entelektüel sohbetler her ne kadar çok hoşunuza gitse de, bir yerden sonra ilişkinizin iyiliği için iki tarafında fedakarlıklarda bulunması gerekir.

 

Başak partneriniz ile en uyumlu olacağınız yer yatak odanız olacaktır. Siz, Başak sevgilinizi çok çekici bulurken, ona, çekingenliğini aşması ve sizin gibi heyecanlı ve farklı olabilmesi için biraz zaman tanımalısınız.

 

Bu ilişkide aranızdaki soğukluğu aşıp, ortak noktalar bulmaya çalışmanız ve fırsat buldukça beraberliğinize duygusallık katmanız, ikiniz için de çok iyi olacaktır.

 

Kova İle Terazi Birlikteliği

 

Terazi sevgiliniz ile çok uyumlu bir çift olabilirsiniz. İkiniz de iletişim insanı olduğunuz için, bilgilendirici hoş sohbetler yaparak, birbirinizden çok şey öğrenebilirsiniz.

 

Siz bağımsızlığınıza düşkün olduğunuz için, Terazi ise evlilik burcu olduğu için, bu noktada problemler yaşamanız mümkündür. Terazinin sizi sürekli yanında istemesi ve bir gelecek düşünmesi, sizi çoğu zaman sıksa da, onu gerçekten sevdiğiniz takdirde, zamanla bu fikre alışmanız mümkün olabilir.

 

İkiniz de öğrenmek ve sorgulamak peşinde olduğunuz için, bu ilişki çok entelektüel bir ilişki olacak ve yeni bilgiler edinmenizi sağlayacaktır.

 

Yatakta ise, uyumlu bir çift olsanız da, bunun için biraz zaman gerekebilir. Siz yeni şeyler denemek isterken, Terazinin buna alışması biraz zaman alabilir ama bir süre sonra orta yolu bularak, birbirinizin ihtiyaçlarını sonuna kadar karşılamaya başlarsınız.

 

Terazi sevgiliniz ile iletişim ve yeniliklerin başı çektiği, çok uyumlu ve güzel bir ilişki sizi bekliyor.

 

Kova ile Akrep Birlikteliği

 

Akrep ile bir ilişki yürütmeniz gerçekten çok zordur. Akrep sevgiliniz çok kıskanç ve sahiplenicidir, siz ise özgürlüğünüze düşkünsünüz. Bu noktada, onun bağlanma isteği ve derin duyguları sizi rahatsız edecektir.

 

Siz daha mesafeli ve soğuk bir yapıya sahip olduğunuz için, Akrebin derin duygularını anlamız ve onun isteklerine cevap vermeniz zordur. İkiniz de sabit görüşlü olduğunuz için, birbirinize fikirlerinizi kabul ettirmeniz ve orta yol bulmanız da çoğu zaman mümkün olmayacaktır.

 

Tek ortak noktanız, keskin zekanızdır. Bunun kullanarak, ortak paylaşımlarda bulunabilir ve ilişkinizi yürütebilmek için çabalayabilirsiniz.

 

Yatakta da tam bir uyum yakalamanız zordur. Akrep için cinsellik çok önemlidir. Fakat siz cinselliği bu kadar ön plana koymazsınız. Akrep sevgiliniz, daha derin hislerin peşinde olduğu için, zamanla, seks hayatınız, sizin üzerinizde bir zorlama etkisi yaratabilir.

 

Bu ilişkiyi yürütmeniz çok zor olsa da, zekanızı ve entelektüel alışverişinizi ön planda tutarak, bir beraberlik yaşamanız olasıdır.

 

Kova İle Yay Birlikteliği

 

Yay sevgiliniz sizin için ideal partner olabilir. İkiniz de özgür, bilgi peşinde, yenilikçi ve keşifçiniz. Sosyal hayatınızda da, ikiniz de girişken oluşu, ortamlara çok rahat adapte olmanızı ve eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır.

 

Bu ilişki, klasik gönül ilişkisi olmayacağı gibi, heyecanın, gelişimin, değişimin ve maceranın eksik olmayacağı çok farklı ve doyurucu bir ilişki olacaktır.

 

Yay çok açık sözlü ve bazı zamanlar patavatsız olsa da, bu sizi etkilemez hatta onun bu dobra konuşmaları sizin hoşunuza bile gider. İkiniz de bağlanmaktan korktuğunuz ve özgürlüğünüze düşkün olduğunuzdan, birbirinizi anlamanız ve isteklerinize saygı duymanız kolaylaşacaktır.

 

Yatakta da uyumunuz devam edecektir. Çok tutkulu ve derin beraberlikler yaşamasanız da, seks hayatınızın doyurucu ve heyecanlı olacağı kesindir.

 

Bu ilişkide romantizm ve duygusallık olmasa da, tam istediğiniz gibi bir ilişki olacaktır. Bağımsızlık isteğinize rağmen, bir şekilde aranızdaki bağ günden güne güçlenerek, kimse ile yaşayamayacağınız heyecanlı ve farklı bir ilişki yaşamanızı sağlayacaktır.

 

Kova İle Oğlak Birlikteliği

 

Oğlak sevgiliniz ile çok zor bir ilişki sizi bekliyor. Oğlağın bir ilişkiden beklediği sadakati ve bağlılığı siz ona sunamazsınız. Oğlak ne kadar tutucu ve kuralcıysa, siz bir o kadar yenilikçi ve isyankarsınız. Bir arada olmanız ve iyi anlaşmanız gerçekten zor olacaktır.

 

Yatakta ise uyum sağlamanız mümkündür. Sizin için seks, daha çok fiziksel bir zevk ve bir oyundur. Yine de ikiniz de, bu konuda duyalı olduğunuz için, anlaşmanız kolaydır.

 

Oğlak, aile ve ev hayatında da çok disiplinli ve otoriter olacağı için, birlikte yaşamanız çok zordur. Orta yol bulmaya çalışmak ve birbirinize anlayış göstermek, belki bu ilişkiyi yürütmenizi sağlayabilir.

 

Kova İle Kova Birlikteliği

 

Kova sevgiliniz ile çok iyi anlaşacağınız için, beraberliğiniz de çok uyumlu ve keyifli olacaktır. Her ikiniz de özgürsünüz ve yeniliklere açıksınız. Bundan dolayı, geleneksel bir ilişki mantığının dışında çok farklı, heyecanlı ve eğlenceli bir ilişki yaşamanız mümkündür.

 

İkiniz de iletişime çok açık olduğunuz için, sosyal yaşamınız çok renkli olurken, birbirinize isteklerinizi de açık bir biçim de ifade ederek, çok uyumlu bir çift olacaksınız.

 

Yatakta da farklı deneyimler yaşamanız ve her zaman yenilikler peşinde olmanız mümkündür. Aranızdaki heyecan ve eğlence, seks hayatınızda da devam edecektir.

 

Bu ilişki de iki tarafta özgürlüğüne düşkün olduğu için, bağlanmak biraz zaman alabilir ama bu süreç aranızdaki doğal çekim nedeniyle otomatik olarak gerçekleşecektir. Çok heyecanlı ve yeniliklerle dolu bir ilişkiye hazır olun.

 

Kova İle Balık Birlikteliği

 

Balık sevgiliniz ile en başta uyumu yakalasanız da, çok farklı karakterlere sahip olduğunuz için, bu ilişkiyi devam ettirmeniz çok zordur. Balık çok duygusaldır ve sizin, bu duygulara cevap vermenizi ister, siz ise yapısal olarak duygularınızı çok belli etmemekten yana olduğunuz için, Balığın isteklerine karşılık vermeniz çok zordur.

 

Balık sevgiliniz ile birbirinizden çok şey öğreneceğiniz gibi, aranızdaki gerilim hiç bir zaman bitmeyecektir. Sizin ne kadar rasyonel olduğunuzu gören Balık, bu huyunuzu bir türlü anlamayacak, siz de onu fazla hayalci ve duygusal olmak ile suçlayacaksınız.

 

Yatakta da bir uyum yakalamanız zordur. Balık için seks kutsaldır ve beraberliklerinde derin duygular hissetmek ister. Sizin sekse farklı bakış açınız, Balığın ihtiyaçlarını karşılamanızı engelleyecektir.

 

Duygularını belli etmeyen siz ile aşırı duygusal Balığın bir araya gelmesi gerçekten zordur ve çok emek ister. Balık sevgilinizi gerçekten seviyorsanız, ilişkiniz için çok fazla fedakarlık yapmanız gerekebilir.

Kova Burcu Yıllık Yorum

KOVA

KARİYER

Geçtiğimiz sene hep geri planda kaldınız. Cesur olmayan davranış ve kararlarınız, size hem zaman, hem de kariyer anlamında kayıplar yaşatmış olabilir. Üzülmeyin, gelecek yeni yılda, cesaretinizle ön plana çıkacaksınız. Alacağınız büyük kararlar sayesinde, 2013 yılı size ilerleme vaat ediyor.

Siz sosyal ve kariyer anlamında, yaşamda hayret verici yeniliklerle ortaya çıkabilecek bir yapıya sahipsiniz. Bu yüzden rezervlerinize güvenin ve hayatta geri planda kalmamaya çalışın.

Kariyerinizdeki güzel gelişmeler, hayatınıza her anlamda kazanç getirecek. İnatçı ve asi kişiliğiniz, bu kazanımlarınızı arttırmakta; size yardımcı oluyor diyebiliriz.

Geçtiğimiz yıl, geri planda kalan tutumunuz nedeniyle; kendinize güveninizde de sorunlar yaşamış olabilirsiniz. 2013’te attığınız cesur adımlarla, egonuzu da besleyeceksiniz. Kendinize güveniniz tazelenecek, emin adımlarla yolunuzda ilerleyeceksiniz.

Kariyerinizde ilerleme kaydetmenizde, alışılmışın dışında projeler üretebilen yaratıcı zekanızın da çok faydası olacak.

AŞK

Kariyerinizdeki güzel gelişmeler, özel yaşantınıza da yansıyacaktır. Yeni kararlar alabilirsiniz. Evlilik kararı, bu güzel ve radikal kararlardan birisi olabilir. Evinizi de değiştirebilirsiniz. Gelecek yeni yılda taşınmalar, yaşam tarzınızda değişiklikler olabilir.

Fakat unutmayın önemli değişiklikler, olumsuz da olabilir. Uzun soluklu bir ilişkinizi sonlandırabilir ya da boşanma kararı alabilirsiniz.

Radikal değişimler sizi yorabilir ama yolunuzdan dönmeyeceksiniz bunu da belirtelim. Ayrılık kararı alarak, yaşadığınız mekânı değiştirebilirsiniz. Yeni yılda yeni yaşam alanları sizi bekliyor.

Aslında değişimler yaşadığınız bu dönemde, zorlanmamanız gerekir çünkü siz sürekli değişim içinde olabilen bir insansınız. 

TAVSİYE

Aldığınız radikal kararların arkasında durun. Korkmayın ve unutmayın, bu kararlar size her anlamda kazanç getirecek.

ÖNERİ

Hayat, geri planda kalanları bazen göremeyebilir. İleri yöndeki adımların her daim seninle olsun ki olumlu geri dönüşleri yaşayabil, keyfini çıkarabil.

Kova Burcu Aylık Yorum

Mayıs Ayı

Huzurun bazen kazanılması gereken bir savaş olduğunu düşünürüz. Eğer bu düşünceye katılıyorsanız Mayıs ayının nasıl geçeceğini tahmin de ediyorsunuzdur. 29 Mayıs’a kadar iletişim gezegeni sizin çevre ve arkadaşlık evinizde hareket ediyor olacak. İkizler burcundaki bu hareket, işlerin çözümden çok detaylara yöneleceğini görmenize yardımcı olacak.

Siz her zaman kontrollü, bir o kadar da tepkisiz olmayı tercih eden bir burç oldunuz. Kaderin yönlendirmelerine fırsat verseniz de, herkesin kendi hayatının kaptanı olduğun düşünürsünüz. 18 Mayıs’a kadar oluşumlara gözlemci kalmayı başarabileceksiniz; gelin görün ki 18 Mayıs’ta gökyüzü kardinal yani kalender gezegenlerin açıları ile bir anda gündeminizi hatta eğer seyahat planları yaptıysanız onları ileri tarihe ertelemenizi isteyecek türden. 11 Mayıs’a kadar evinizle ilgili bir şeyler yapmayı planlıyorsanız “yapın” tavsiyesinde bulunmak isterim, çünkü 11 Mayıs’ta Venüs ile Mars (retroda) karşıt açı yapıyor. Düşüncelerinizden de, yaz için planlarınızdan da vazgeçmeniz için özel bir iş teklifini kabul edeceğinizi işaret ediyor. 

28 Mayıs’ta İkizler burcunda gerçekleşecek Yeniay duygusal, bir o kadar da ilgiye ihtiyacınız olduğunuz günlerin sizi beklediğini işaret ediyor. Hayatın renklerini hiç kuşanmadığınız kadar kullanmaya hazır olun ve vicdanınız rahat olsun. Siz gerekli olduğu sürece çevrenizdekilere yardımcı oldunuz. Şimdi sizin zamanız başlıyor…

Mayıs ayının gündemi: “Konuşmadığım için değil, konuştuğum için pişman oluyorum” diyebilirsin…

Aşk tılsımı: Aşk, imkansız birçok şeyi mümkün kılar…

Ve seks: Bazen sadece gözlerinle bile dünyaları anlatırsın…