Koç Burcu Ünlüler

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)

Kadınlar

Reese Witherspoon

Gerçek ismi : Laura Jeanne Reese Witherspoon

Doğum Tarihi: Mart 22, 1976

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

Sarah Jessica Parker

Gerçek ismi : Sarah Jessica Parker

Doğum Tarihi: Mart 25, 1965

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

Keira Knightley

Gerçek ismi : Keira Christina Knightley

Doğum Tarihi: Mart 26, 1985

Doğum Yeri: İngiltere

İş: Aktris, manken

Mariah Carey

Gerçek ismi : Mariah Carey

Doğum Tarihi: Mart 27, 1970

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Şarkıcı ve söz yazarı

Fergie

Gerçek ismi: Stacy Ann Ferguson

Doğum Tarihi: Mart 27, 1975

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Şarkıcı, oyuncu, manken

Celine Dion

Gerçek ismi : Céline Marie Claudette Dion

Doğum Tarihi: Mart 30, 1968

Doğum Yeri: Kanada

İş: Şarkıcı, söz yazarı

Emma Watson

Gerçek ismi : Emma Charlotte Duerre Watson

Doğum Tarihi: Nisan 15, 1990

Doğum Yeri: Fransa

İş: Aktris, manken

Victoria Beckham

Gerçek ismi : Victoria Caroline Beckham

Doğum Tarihi: Nisan 17, 1974

Doğum Yeri: İngiltere

İş: Şarkıcı, moda tasarımcısı

Kate Hudson

Gerçek ismi : Kate Garry Hudson

Doğum Tarihi: Nisan 19, 1979

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

Erkekler

Charlie Chaplin

Gerçek ismi: Charles Spencer Chaplin

Doğum Tarihi: Nisan 16, 1889

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Aktör ve yönetmen

 

Eric Clapton

Gerçek ismi: Eric Patrick Clapton

Doğum Tarihi: Mart 30, 1945

Doğum Yeri:  İngiltere 

İş: Şarkıcı

 

Elton John 

Gerçek ismi : Reginald Kenneth Dwight 

Doğum Tarihi: Mart 25, 1947 

Doğum Yeri:  İngiltere 

İş: Şarkıcı


Marlon Brando

Gerçek ismi : Marlon Brando

Doğum Tarihi: Nisan 3, 1924

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör

 

Vincent Van Gogh

Gerçek ismi : Vincent Van Gogh

Doğum Tarihi: Mart 30, 1853

Doğum Yeri:  Hollanda

İş: Ressam

 

Ewan McGregor

Gerçek ismi : Ewan Gordon McGregor

Doğum Tarihi: Mart 31, 1971

Doğum Yeri: İskoçya

İş: Aktör

Eddie Murphy

Gerçek ismi : Edward Regan Murphy

Doğum Tarihi: Nisan 3, 1961

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Komedyen, aktör, şarkıcı, yönetmen

Alex Baldwin

Gerçek ismi : Alexander Rae Baldwin III

Doğum Tarihi: Nisan 3, 1958

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör

Russel Crowe

Gerçek ismi : Russell Ira Crowe

Doğum Tarihi: Nisan 7, 1964

Doğum Yeri: Yeni Zelanda

İş: Aktör, film yapımıcısı

Hugh Hefner

Gerçek ismi : Hugh Marston Hefner

Doğum Tarihi: Nisan 9, 1926

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: İş adamı (Playboy’un kurucusu)

Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu

 

Grubunuz: Ateş

Burcunuzun Cinsiyeti: Erkek

Üstün Olduğunuz Konular: Canlılık ve hareket

Sizi Siz Yapanlar: Yeni girişimler, atılganlık, cesaret

İstedikleriniz: Liderlik, yol göstericilik, en yükseğe ulaşmak

Amacınız: Başarı ve zafer

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Sabırsızlık ve öfke

Gününüz: Salı

Taşınız: Pırlanta

Renkleriniz: Kor kırmızısı, kır çiçeği

Müzikleriniz: Hızlı tempolu şarkılar, marşlar

Zayıf Olduğunuz Hastalıklar: Böbrek ve baş hastalıkları, migren

Uyumlu Eşiniz: Aslan ve Yay

Meslekleriniz: Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, işlememecilik, komutanlık, kimyacı operatör, demir ve çelik işleri, makine, mizah ve fıkra yazarlığı, eleştirmenlik, ressamlık, müzik, artist, konfeksiyonculuk.

Koç Burcunun Genel Özellikleri

 

Zodyak’ın ilk burcu olan Koç enerjisi ile herkesin parmakla gösterdiği burçlardan birisidir. Son derece hareketli ve dinamiktir. Daimi olarak bir hareket ve çalışma içindedir çünkü kendisini en iyi bu şekilde ifade edebildiğini oldukça iyi bilir. Eğer bir Koç’u tek başına bırakır ya da hiçbir iş yapmaması için ısrar ederseniz, kısa sürede kendisini rahatsız hissettiğini göreceksinizdir. Kendisi, iş yapmasa da yapanları izlemekten de hoşlanır çünkü böylece kendisi iş yapıyormuş gibi hissetmiş olur. Böyle durumlarda, Koç için yapılabilecek en iyi şey, kendisini ifade etmesine yardımcı olmak adına, onu çalışma alanlarında serbest bırakmaktır.

 

İstekleri de fevkalade güçlüdür. Ne istediğini bilen güçlü bir karakterdir. Burçlarının simgesi olan Koç da inadını, hayata tutunma içgüdüsünü ve uslanmaz devamlılığını betimler. Koçu anlamak ve isteklerini yerine getirmek için onu iyice dinlemeniz gerekmektedir. Hiçbir Koç, dinlenmediğini bildiği sürece gerçekten çalışmak ve istekte bulunmak istemez. Genel itibari ile zaten isteklerini başkalarına söylememesine rağmen, eğer bir dileği olacaksa bunu da kolay kolay söyleyemez.

 

Koçun yaşamını istekleri yönlendirir denilebilir.  Kendi hayatını kendi kurmak üzerine oldukça gelişmiş güdülere sahiptir. İstediği her şeye, çok çalışarak sahip olacağını bildiği için de çalışmaktan yılmaz. Gerçek motivasyon insanıdır. Eğer büyük bir olay olmazsa, hiçbir zaman için motivasyon düşüklüğü yaşamaz. Kendisini bir yarış atı gibi hissettiği dönemlerde bile, kendi kendini telkin edebilir ve hatta bu durumdan çıkmamak bile isteyebilir. Sadece kendisi için çalışmaz, aynı zamanda sevdikleri için de elinden geleni yapar çünkü o, sevginin paylaştıkça çoğaldığını ve bir bütün olduğunu da iyi bilir.

 

Koçta güçlü bir “ben” duygusu vardır. Vurguladığımız gibi istekleri hayatını yönlendirdiği için, bir “ben”liğin varlığından söz etmek abes durmaz. Narsist derecede kendisine düşkün olmasa da, varlığının farkına varacak kadar kendisinin bilincindedir.

 

Bilimi ve bilimle uğraşanları sever, hatta pozitif bilim onun da büyük ilgisini çeker. Bilimin, deneylerle ve doğru sonucu verene kadar denenebiliyor oluşu, bilimi onun gözünde önemli kılar. Çünkü Koç, kesin ve açık şeylerden hoşlanır. Bir yerlerde işin içine birazcık mistik şeyler girmeye başlarsa oradan uzaklaşacaktır çünkü bilmediği sularda yüzmek Koça göre değildir. Koç, dengeci ve sağlamcıdır. Ayakları yere bastığı sürece, her türlü suda yürümeye hazırdır fakat suyun dibi bulanıksa işte o zaman o işten uzak durur. İnsanların yapabileceklerini hayal edebildiği ve hatta daha önce deneyimlediği için sağlamcıdır.

 

Davranışları ani, tepkileri ise serttir. Yarasına bastığınız süreçte kızgın bir boğadan farkı kalmayacaktır çünkü o normal şartlar altında, kimsenin canını yakmak istemeden sakin ve kendi halinde bir hayat sürmeyi seçmiştir. Ters giden şeylerde, kendisini tedirgin hisseder ve saldırıya geçer. Bu bağlamda, eğer bir Koç size doğru atakta bulunuyorsa, bilin ki siz çoktan ona bir şey yapmış ve şu anda karşılığını buluyorsunuzdur.

 

O, ayrıca bağımsızlığına çok düşkündür. Sık sık hiç düşünmeden eyleme geçer. Savruk davranışlarının altında özgürlüğüne düşkünlüğü vardır. Bu yüzden, onu yargılarken üzerinde hissetmek istemediği baskıların seviyesini de bir düşünün. Kendisini rahat hissettiği hiçbir yerden kaçmamasına rağmen, huzursuzluğu hissettiği anda eyleme geçer ve uzaklaşır.

 

Düşündüğü zaman susar ve eğer konuşmamasını gerektiren bir durum varsa işkenceye bile karşı koyabilir. Gerçek bir dost ve ağzı sıkı bir arkadaş olur. Eğer bir mücadele veriliyorsa, yanınızdakinin Koç burcundan olmasını dileseniz yeridir çünkü sizi gammazlamayacağı gibi, hiç kimseye zarar gelmemesi için elinden geleni yapacaktır. Kalenderdir, sözün ve söylenen her şeyin öneminin büyük olduğunu bilir.

 

Her şeyin açık olmasından hoşlanır. Eğer bir konuda değişik düşünüyorsa bunu saklamanın sahtekârlık olduğuna inanır. Sözü saklamaktansa, doğruca söyler ve genelde sonuçlarına katlanmak zorunda kalır çünkü etraftakiler onu patavatsız olarak görür. Elinden gelse, hiçbir şekilde hiçbir şeyi saklamayacak her şeyi açık açık söyleyecek, yaşayacak ve yaşatacaktır.

 

Koç, dünyaya savaşçılık, canlılık ve hayatta kalma güdüsü ile silahlanmış olarak gelir. Her türlü yıldırmaya, pürüze ve kuşkuya rağmen istek ve iradenin üstün gelebilmesi yeteneğini temsil eder. Gerçek bir savaşçı ile karşı karşıya olduğunuzu unutmamanız gerekir. İnadını bu konuda da kullanarak ve hatta hayatta kalma meselesi boyutuna çekerek, sizi de kendisi ile birlikte bir savaşa sürecektir. Eğer beyaz bayrağı kısa sürede çıkarmayı düşünmüyorsanız, büyük bir hata yapıyorsunuz demektir çünkü karşınızda uslanmaz bir savaşçı vardır.

 

Dürüstlük, didişmecilik, heveslilik, bağımsızlık ve cesaret Koç’un kaynaklarıdır.  Boş teorilere kafa yormayan, gereksiz duygusal inceliklerle vakit harcamayan, dışa dönük bir idealisttir. Zamanın nakit, nakdin ise bireysel ihtiyaçlarının önemli bir boyutu olduğunu bilir, bu yüzden zamanını ve parasını iyi kullanır. Boş şeyler ile geçirecek, ne vakti vardır ne de isteği. Boş insanlar ile de muhatap olduğu çok görülmez. Yine de etrafında mutlaka, onun etrafından ayrılmayan, bir iki gereksiz insan vardır.

 

Karşılaştığı terslikler onu yıldıramaz, olsa olsa daha fazla tahrik eder. Çünkü, onun için, ne kadar çok aksilik, o kadar çok yokuş çıkmak demektir. Bir Koçun gözünü daldan sakındığı ne zaman görülmüştür ki? Ancak, ateş ettikten sonra nişan alma eğilimi nedeniyle girişimlerini sonuçlandırma olasılığı düşüktür.

 

Sabırsızdır. Yıllarca bir projeyi gerçekleştirmek için uğraşmaya niyeti yoktur. Hevesini kaybettiği anda yeni bir projeye yönelir. Aktif ve hızlı bir şekilde hayatI yaşamaya, bazen düşünmeden karar vermeye ihtiyaç duyar. Hayat zaten oldukça hızlı akıp geçiyordur, bu yüzden tek bir konuya ya da yere saplanmak, onun için çok gereksizdir. Her zaman acelesi vardır, çünkü gelecekte başarması gereken birçok şey onu beklemektedir. O şeyin ne olduğu pek fark etmez, önemli olan başarmaktır. 

Koç Burcu Kadını

 

Koç burcunda doğan kadın da tıpkı erkeği gibi kendisini üstün gören, enerjik, uslanmaz, cesur, atılgan, dikkatli, yardımcı, kıskanç, cana yakın, cazibeli bir tiptir. Ayrıca çekiciliği de dillere destandır. Koç burcu kadını dendiğinde çoğunlukla akan sular durur çünkü bir içim su gibi düzgün yüzü, ona uygun alımlı vücudu vardır.

 

Koç burcu kadını hırslıdır ve yükselmeyi kafasına koyduğu için de çalışmayı kabul eder. Hiçbir Koç kadını çalışmaktan korkmaz. Gerçek bir idealisttir. Güzelliğinin yanında, mutlaka kullanacağı bir çalışkanlık faktörü vardır. Elde edemeyeceği bir şey yoktur çünkü kararlı tavırları pek çok kişiyi kendisine hayran bırakır. Böyle kararlı kadınları görmek herkese nasip değildir.

 

Koç burcu kadını için çalışma hayatı, biraz para getirecek ve kendisini oyalayacak bir vasıta sayılmaz. Çalışmak, onun gerçeği haline gelmiştir. Hayatının büyük bir bölümünü kapsamasıyla birlikte sanki uçuyormuşçasına çalışır. Yorulmak nedir bilmez. Bu çalışma hayatının yanına, anneliği dahi ekleyebilir. İki işi birbirine karıştırmadan, uzunca bir süre çalışabilir. Tabii ki taştan olmağı için yorulur ve bırakmak ister fakat ailesine ve çocuklarına güzel bir hayat sunana kadar, yorulduğunu kendisi bile hissetmeyecektir.

 

En son kenara çekildiğinde dizlerinde derman kalmadığını hissetsede, bu konuda kimseye yakınmaz. Eninde sonunda ele geçirmiş olduğu başarılar, onun ilaçları haline gelir. Eğer bir Koç kadını sadece evde oturmak zorunda bırakılırsa, işte o zaman kızılca kıyamet kopmaya hazırdır.

 

Etrafında pek çok erkek bulunduğu için, seçim yapma konusunda biraz arada kalır. Birlikte olmak isteyeceği erkeği, gerçek bir otorite şeklinde, artılarını ve eksilerini düşünerek, hem duyguları ile hem de mantığı ile hareket ederek seçer. Bu erkek de sıradan bir erkek olmayacaktır elbette. Erkeğinin de, en az onun kadar çok çalışmayı sevmesi gerekir çünkü bir süre sonra sürekli çalışan ve didinen Koç kadını, aynı hızı ve katılımı eşinden de bekleyecektir. Eğer, erkeğinden beklediği çalışkanlığı göremezse, büyük bir hayal kırıklığına ve öfke ile dolacaktır.  Açık söylemek gerekirse bir Koç kadınının öfkesine kimse tanık olmaz istemez.

 

Moda, onun için oldukça önemlidir. Koç kadını çirkin olmayı başaramaz. Modayı takip ettiği için rüküş de olma şansı düşüktür. Bazen çok alakasız seçimler yapsa da, kendisine yakıştırmayı, seçerken doğru olanda karar kılmayı oldukça iyi bilir.

 

Koç kadını, ev ekonomisinden iyi anlayan, anlayışlı bir anne olmakla birlikte biraz da zor bir anne olacaktır. Çünkü o, derslerinde ve arkadaş ortamında başarısız, huzursuz bir çocuk görmek istemez. Bu yüzden, evlatları üzerinde biraz baskı kurabilir. Yine de sevgisi, hem eşini, hem çocuklarını, hem de kendi anne babasını kaplayacaktır.

Koç Burcu Erkeği

 

Koç burcunda doğan erkekle, kadının müşterek tarafları bulunmakla beraber hiç benzemeyen yönleri de çoktur. Koç burcu, Zodyak içerisinde iki cinsi ile alakasının keskin sınırlarla çizilebileceği burçlardan birisidir. Koç erkeğinin, kadınından ayrılan tarafları ile oluşturduğu bütün oldukça farklı ve etkilidir.

 

Yıldızı olan Mars, Koç burcunda olan erkeğe cesaret, gerçek bir erkek gibi davranma yetisi, ileri görüşlülük ve planlama yeteneği, ataklık ve işi kapma beceresi, atılganlık, sevimlilik ve espri gücü, insanların üzerinde etki yaratabilme, hiddet ve şiddet, son olarak neredeyse ayarsız boyutta diyebileceğimiz bir enerji verir.

 

Bu tip erkekle geçinmek pek kolay değildir. Zira Koç burcunun erkeği, her şeyden önce kendi düşüncelerinin, fikir ve özelliklerinin doğru olduğuna inanır. İnatçı yanlarını Koç erkeğinde görmekten geri kalmayacaksınız çünkü o, otoriter tavırlarla bildiği ve düşündüğü her şeyi söyleyecektir.

 

Koç erkeği etrafındaki kadınlar ve arkadaşları, ne kadar şikayet etselerde ondan vazgeçemezler. Kendine ait bir cazibesi, onu güzel kılan huyları ve para kazanma amacındaki başarırı, etrafındakileri etkileyecektir. Koç erkeği, bir kadını sevdiği sürece “Yuvayı dişi kuş yapar” mantığından tamamen sıyrılıp, o yuvayı kurmak için elinden geleni yapacaktır. Bunun için, Sadece sevmesi ve sevildiğini hissetmesi yeterdir.

 

Koç erkeği, birey olarak yalan söylemeyi sevmediği ve aklına takılan her şeyi doğrudan söylediği için, bir ilişkide yalanı kaldıramaz. Bir baba olarak, aile içinde söylenen yalanlardan da nefret eder. Haberleri en son duymak ona göre değildir. Eğer bir iş ondan habersiz çevrilmiş ve çevrilmeye devam ediyorsa, o bu işi ya bozacaktır ya da hiç ilgilenmiyor gibi görünüp, sonunda “Ben demiştim.” demek için bekleyecektir.

 

Eğer Koç erkeği, sizi arkadaşı olarak gördüyse, sizden asla vazgeçmeyecektir, eğer sizi sevdiyse büyük bir yanlış yapmadığınız sürece, sizi yarı yolda bırakmayacaktır. O, her şeyi sonuna kadar yaşamaktan yanadır. Yarım yamalak arkadaşlıklar ve sevgiler ona göre değildir.

 

Spora ve hobilere düşkün olan Koç erkeği için, hayatını tek düze geçirmek imkânsızdır. Genel burç özellikleri itibari ile hareket ve enerji, onun en önemli iki kelimesidir ve sadece iş hayatına ya da günlük yaşamına, bu enerjisini kanalize etmiş olmak onun için yeterli değildir. Yüksek enerjisini kolayca atabileceği yorucu fakat güzel sporlar yapmayı sever. Boks, yüzme ve diğer sert sporlar, tam da ona göredir.

Koç Burcu İlişkiler ve Uyum

Koç ile Koç birlikteliği

 

En sonunda derin içgüdülerinizi paylaşabileceğiniz birini buldunuz. Koç’la Koç çok iyi anlaşır.

 

Bu beraberlik çok enerjik ve heyecanlı olacaktır. Koçların güçlü fikirleri vardır. Her şeyden önce ben diyerek hareket ederler. Aranızdaki güç savaşından kurtulabilirseniz, birlikte çok eğlenebilirsiniz. Birbirinizle yarışmayın ve rekabet duygunuzu dış dünyaya yöneltin.

 

İki Koç’un beraberliğinde kıvılcımlar çıkabilir. Elele verdiğiniz takdirde çok şey başarabilirsiniz. İkinizde her zaman büyük düşünürsünüz, birlikte ulaşamayacağınız hedef yoktur.

 

Risk almayı seven, girişimci Koç ile ortak olabilirsiniz. Yalnız birbirinize akıl vermeye kalkışmayın. Koç burcu kendisine akıl verilmesinden ya da emir almaktan nefret eder. Bu engeli aşabilirseniz birlikte büyük başarılar elde edebilirsiniz.

 

İkinizde ateş elementisiniz. Pratik sayılmazsınız ve ayaklarınız yere sağlam basmaz. Doğum haritanızda toprak elementi burçlar varsa, bu ilişkiniz için iyi olacaktır. İkinizde gözü kapalı risk almayı sevdiğiniz için zor durumda kalabilirsiniz.

 

Ateşli Koç burcunun seks hayatı mükemmel gitmiyorsa aldatıldığından şüphelenmeye baslar. Aceleci ve sabırsız Koç biraz yavaşlayıp, seksin tadını çıkarmayı öğrenmelidir. Koç’lar arada bir toslarlar ama arkasından zevkli ve tutkulu barışmalar gelir.

Koç ile Boğa Birlikteliği

 

Bir Boğa’ya aşık oldunuzsa, bilinç altınız hayatınıza çeki düzen vermek istiyor olabilir. Boğa burcu sizden çok farklıdır. Risk almayı sevmez, adımlarına dikkat eder ve güvenliğine çok düşkündür. Güvenilir Boğa burcunun sinirleri Koç’unki kadar sağlam değildir, bu yüzden aranızda sürtüşmeler çıkabilir.

 

Boğa burcu çok yavaştır. Bu bazen harika (yatakta), bazen de iyi olmayan (ev satın alırken) sonuçlar doğurabilir. Kadın ve erkek Boğa’lar seksten önce en iyi başlangıcın, iyi bir yemek olduğunu düşünürler.

 

Boğa sevgilinizin çok hoş ve sakinleştirici bir ses tonu vardır, aynı zamanda çok iyi sırt masajı yapar. Işıklar karardığında oldukça duyarlı, şehvetli, ilgili bir sevgiliniz olduğunu fark edeceksiniz. Aceleci Koç’un bu durumda yavaşlaması ve vites küçültmesi gerekmektedir. Koç’un yıldırım hızını ancak çekici Boğa’nın okşayışları yavaşlatabilir. Siz ise, bazen fazla ciddileşen Boğa’nın hayatına sürpriz ve eğlence katabilirsiniz. Her şeye rağmen şehvetli Boğa’nın yanında kendinizi cennette hissedebilirsiniz.

Boğa’nın son derece üretken, pratik ve iyi kazanan biri olduğunu göreceksiniz. Sizin maceracı ruhunuz ile onun evde oturmayı seven sakin yapısı çatışacaktır. Boğa alışkanlıklarına ve ev hayatına o kadar bağlıdır ki onu evinin dışına çıkarmanız neredeyse imkansızdır. Sizin hareketli yapınızla onun sakin yapısı aslında hiç uymamaktadır. Kısa bir süre içinde ondan sıkılabilirsiniz.

Bu ilişkinin yürümesi için ikinizde çok çaba göstermelisiniz.

Koç ile İkizler birlikteliği

 

İkizlere gözünüz takılmış olabilir. İşte tam size göre birisi. Bu sempatik İkizlerin paylaşacak çok neşesi vardır. İkinizde çabuk sıkılır ve yeni heyecanlar ararsınız. Aynı anda birçok şeyi birden idare edebilirsiniz. Konuşkan, hareketli, aktif ve çok arkadaşı olan Koç ve İkizler birbirine çok uygundur.

 

Her gün kafa yorduğunuz farklı konular hakkında ateşli tartışmalar yaparsınız. Yeni fikirler bu ilişkide hiç eksik olmayacaktır, bu fikirleri değerlendirmeye çalışın. İkizler’ in ağzından kelimeler rahatlıkla dökülür ve tam yerini bulur. Bazen sizin halkla ilişkileriniz yaptığını görebilirsiniz.

 

Koç burcu ilişkide lider olmak ister. İkizler ise değişken yani uyumlu nitelik taşıdığı için bu durumu sorun çıkarmadan kabullenir. Zaten onun kafası kendi projeleri ile yeterince doludur. Sizin hep kendi isteklerinizde diretmeniz sinirini bozsa da, bunu anında dile getirecektir. İkizler, asla içine atmaz ve kin tutmaz. Ateş elementi Koç için, hava elementi İkizlerin varlığı taze hava gibidir. Kıymetini bilin.

 

Yatakta tutku ve ateş kaynağı başta siz de olsanız uyum yeteneği ile sizin seviyenize hemen gelecektir. Siz ise aceleciliği bırakıp biraz yavaşlamalısınız. İkinizde anlık yaşadığınız için, hiç olmazsa birinizin gelecekle ilgili ciddi planlar yapması gerekir. Pratik sayılmazsınız ve detaylarla aranız iyi değildir.

 

Birlikte ışıltılı bir hayatınız olabilir, sakın İkizleri bırakmayın!

Koç ile Yengeç birlikteliği

Yengeç burcu sizden çok farklıdır,  yine de bu ilişkinin geleceği sizin tutumunuza bağlı olacaktır. Yengeç, köklerine ve ailesine çok bağlıdır, siz ise dış dünyaya aitsiniz.

Siz, risk almayı sever, yeni girişimlerle kendinizi denemek istersiniz. Yengeç ise sağlamcıdır, sizin atılımlarınız onu ürkütür. Sizin diğer insanlar gibi maaşlı bir işte çalışmamanıza şaşırabilir. Koç burcu bir şirkette çalışıyorsa bile kendi işinin başına geçme planları yapıyordur. Fırsatını bulduğu anda özgürlüğüne yelken açacaktır.

Yengeç burcu, Koç’un neden evde oturamadığını merak ederken, Koç ise Yengeç’in başarı hakkında hiç bir şey bilmediğini düşünür. Koç, Yengeç’e başarı için onun hayal bile edemeyeceği kadar çalışma, çaba, zaman ve dikkat gerektiğini haykıracaktır. Yengeç’te de biraz hırs vardır ama hiç bir zaman sizin işinize olan düşkünlüğünüzü anlayamayacaktır.

Farklılıklarınızı aşabilirseniz, Yengeç ile hayal bile edemeyeceğiniz sıcak bir yuvanız, mutlu bir ev hayatınız olacaktır. En büyük mutluluğu evinde bulan Yengeç, çok iyi bir eş ve anne-babadır. Onunla sıkça aile ziyaretleri yapabilirsiniz.

Farklı yapılarınız seks hayatınızda da ortaya çıkacaktır. Yengeç, romantik anlar beklerken siz sadece tutku dolu olacaksınız. Duygusal olmayan yapınızla, onu hayal kırıklığına uğratabilirsiniz. Romantik olmaya çalısın. Moraliniz bozulduğunda gözünüz dışarıda olur ve kaçamak yapmak için fırsat kollarsınız. Bu tip dürtülerinize hakim olmalısınız, yoksa onu kaybedebilirsiniz.

Yengeç duygusal iniş çıkışlarla dolu hassas bir burçtur. Duyguları sıkça değişir. Günlerce hatta bazen aylarca neşeli iken birdenbire tam tersi olabilir. İçine kapandığı zaman onu dışa döndürecek sabrınız yoktur. Size göre fazla somurtkan ve mızmızdır. Bu durumdan şikayetçi olduğunuz zaman kalpsizlik ve ilgisizlikle suçlanabilirsiniz.

Yengeç burcunun terk edilme korkusu vardır. Koç burcu ise özgürlüğünü kaybetmek ve kısıtlanmaktan korkar. Bu ilişkinin sürebilmesi için ikinizin de çok ama çok anlayışlı olması gerekiyor. Milyonda bir de olsa sakin bir Koç ya da duygusal olmayan bir Yengeç’e rastlayabiliriz. Yine de gerçekçi olmak gerek, bu ilişkinin devamı için çok gayret göstermeniz lazım. Az ihtimal devam edebilirse, sonuç güzel olabilir. Koç burcu daha duygusal, Yengeç ise daha canlı ve macera dolu bir hayata kavuşabilir. Sonuç ise tamamen ikinizin elindedir.

Koç ile Aslan birlikteliği

 

Bu ilişki benzer ruhların beraberliği olacaktır. Enerjik, heyecanlı, güç dolu bir ilişki sizleri bekliyor. Aslan burcu sanki sizi mutlu etmek için yaratılmış.

 

Ateşli sohbetler, parlak fikirler ve macera dolu bir ilişki sizi bekliyor.  Aslan burcu, sizin aşk eviniz olan 5. evinizin yöneticisidir ve sizi çok mutlu edebilecek özelliklere sahiptir. En zor gününüzün sonunda bile sizi güldürebilen, neşeli, cömert Aslan’a hayran olacaksınız. İkinizde ateş elementi olduğunuz için sınırlarınızı zorlayarak etrafınızdaki dünyayı keşfetme dürtüsüne sahipsiniz. Ateş burçları çok yaratıcıdır, bu yüzden aranızda sonsuz fikir alışverişi olacaktır. İkinizin de hayattan beklentileri çoktur, bu beklentilerinizi birlikte gerçekleştirebilirsiniz

 

Aslan sevgiliniz romantik olduğu için size hoş sürprizler hazırlayacaktır. Pahalı ve gösterişli yerlerde yemek yemekten ve buralarda görülmekten zevk alır. Görünüşüne önem verir, iyi giyinmeyi sever ve aynı özeni sizin de göstermenizi ister.

 

Aslan burcu, bastan çıkarma ustasıdır. Yönetmeyi seven siz, kendinizi bu defalık onun ellerine bırakırsanız mutlulukla teslim olduğunuz ilk savaşınız bu olabilir. Seksüel beraberliğiniz ateşli, tatlı ve her yönü ile mükemmel olacaktır. İkinizde son derece tutkulu ve enerji dolusunuz.

 

Aslan kadını ve erkeği gururlarına çok düşkündür, hiç bir şekilde aldatılmayı hazmedemez. O da sizin gibi birinci olmak ister, ikinciliğe tahammülü yoktur.

 

İkinizde pratik olmamakla birlikte çok üretkensiniz. Büyük ihtimalle yeterli gelire sahip olacaksınız. İkiniz birden ilişkiyi yönetmek istediğiniz için iki patronlu bir ortaklık gibi olacaktır. Bu yüzden aranızda sürekli bir gerilim olabilir.

 

Aslan’ın inatçılığından şikayetçi olabilirsiniz. Siz ona göre biraz daha esnek olduğunuz için, bazı durumlarda sizin alttan almanız gerekebilir. Aslan ve Koç’un kavgası sırasında çığlıklar ve kükremeler duyulacaktır. Aslan kükremesi ile Koç’u sindirebilir. En iyisi olaylar büyümeden kontrol altına almak olacaktır. En seksi ve tahrik edici ses tonunuzla barışmayı önerin ve asla onun gururunu kırmayın. Gururu kırılan Aslan’ı teskin etmek oldukça zordur. Beraberliğinizin devamı için kesinlikle Aslan’ın gururunu kırmamalısınız.

 

Aslan burcu sanki sizin için yaratılmış, birbirinizin ihtiyaçlarını o kadar iyi anlarsınız. Sakın bu şehvetli kediciği elinizden kaçırmayın.

 

Koç ile Başak birlikteliği

 

Arkadaşlarınız, Başak’tan ne kadar farklı olduğunuzu söylemişlerdir. Siz bunu zaten başından beri biliyordunuz. İlişkiniz hala devam ediyorsa da bu iyi niyet ve azminiz sayesindedir.

 

Bazı şeylerin farkına varmalısınız. Başak sevgiliniz de sizin gibi çok çalışkandır ama enerjilerinizi farklı yönlerde kullanırsınız. Başak burcu sabah uyanır uyanmaz, gün boyu yapması gereken işlerin planını yapar. Bu işlerini bitirene ve kusursuz hale getirene kadar uğraşır. Sorumluluk duygusu ve hırsı ile kendi kendini motive eder. Onu kontrol edecek bir patrona ihtiyaç duymadan işlerini eksiksiz ve zamanında bitirir. Verdiği sözlere önem verir ve kimseyi (en başta kendini) hayal kırıklığına uğratmamak için elinden geleni yapar.

 

Siz olayları bütün olarak görebilirsiniz ve daha atılgansınızdır. Başak ise detayda, organizasyon ve düzen kurmada çok beceriklidir.

 

Başak sevgiliniz yanınızda iken çok güçlü olabilirsiniz. Görev duygusu ile dolu Başak, size yapmanız gereken işleri hatırlatacak ve her yönden destek olacaktır. O, yanınızda iken hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sizden daha esnek olduğu için bir engelle karşılaştığı zaman sizin gibi donup kalmaz hemen alternatif bir çözüm yolu bulur.

 

Başak her zaman haklı çıkmayı becerir ve sizin gözünüzden kaçan detayları asla kaçırmaz. Bazen, hiç bir şeyin onu memnun edebilecek kadar kusursuz olamayacağına inanırsınız. Unutmamalısınız ki Başak size zorluk çıkartmak için değil, dış dünyada parıldamanız için böyle davranır. Egonuzu kontrol altında tutup Başak’ın tavsiyelerine uyarsanız çok başarılı olabilirsiniz. Bütün olağanüstü başarılı Koç’ların arkasında ilgili, titiz bir Başak vardır.

 

Yatakta, inisiyatif sizde olacaktır. Başak daha çekingendir ve ilk adımı sizden bekler. Kadın ve erkeğe göre bu durum değişebilir. Koç kadını, ne istediğini bilir ve çok heyecan vericidir. Basak, Koç için ideal bir eştir. Neyi, ne zaman istediğini çok uygun bir şekilde dile getirebilir. Eğer konuşabilmek bir ilişkinin onda dokuzu ise siz bunu başarıyorsunuz. Uzun bir iş gününün sonunda Başak’ı havaya sokmak için önce onu rahatlatıp, sakinleştirmelisiniz. Beraberliğiniz yıllarca sürse bile bu görevinizi ihmal etmeyin. Ani içgüdülerinizle hemen birlikte olma çabanız onu perişan edebilir. Gereken zamanı ayırıp, onu baştan çıkarırsanız, ikinizde harika vakit geçirirsiniz.

 

Koç burcu sadık değildir. Ahlak kurallarına ve değer yargılarına çok önem veren Başak ise böyle bir şeyi asla kabul etmeyecektir. Ne istediğinize karar verin ve boşuna ikinizde üzülmeyin.

 

Çok çaba gösterirseniz bu beraberlik sürecektir. Elinizden geleni yapın!

Koç ile Terazi birlikteliği

 

Zarif Terazi ile birbirinizi tamamlayarak ya bütün olursunuz ya da rakip, ortası olmayacaktır. Aralarında altı ay fark olan burçlar birbirinin zıttı olurlar. Zıt burçlar ise birbirini çeker. Farklı kutupları bir araya getirmekte becerikli olan Terazi iyi bir arabulucudur. Aceleci Koç’un tersi olarak problemleri tarafsız bir gözle inceler, küçük parçalara bölerek analiz eder ve sonunda çözüm getirir.

 

Kibar Venüs tarafından yönetilen Terazi son derece politiktir, ağzından asla kırıcı bir söz çıkmaz. Bu özellikleri ile iyi bir arabulucudur ve diğer tarafları, uzun vadeli anlaşmalara razı eder.

 

Terazi iletişimci hava elementidir. Bu yüzden söyleyecek sözleri ve fikirleri hiç bitmez. Hava grubu olan Terazi, Koç’un ateşini alevlendirerek daha canlı yanmasını sağlar. Canlı, aydınlık bir beraberlik olacaktır.

 

Siz bireyselsiniz, Terazi ise ortaklıklar ve evlilik burcudur. Sevgiliniz, sorunlarınıza adil çözümler önerirken sizin de diktatör huyunuzdan vazgeçmeniz gerekiyor.

 

Terazi, evli iken daha mutludur ve eşini terk etmez. İkiniz de iddialısınız ama bunu farklı şekillerde yansıtırsınız. Terazi hoşluğu ve cazibesi ile isteklerini yaptırmaya çalışır ve uzlaşma önerir. Koç ise, terör yaratarak karşısındakini sindirmeye çalışır. Bu farklı yönteminiz yüzünden başınız belaya girebilir, siz de Terazi’nin taktiğini uygulamalısınız. O da sizin kadar azimli ve kararlıdır ama sizden daha kurnazdır. Tahmininizin tersine, Terazi de hükmetmeye bayılır. Sevgiliniz tüm becerisini kullanarak, tatlılıkla sizi öyle bir kandırır ki farkına bile varmadan, mutlulukla onun dediklerini yapmaya başlarsınız. Ondan çok şey öğrenebilirsiniz.

 

Yatakta çok acelecisiniz. Yavaşlamalı ve onun isteklerini göz önüne almalısınız. Özellikle en başta hareketlerinize dikkat edin, sabırsız davranışlarda bulunmayın. Venüs tarafından yönetilen Terazi’ye özen gösterin. Görüntüsüne önem verir ve sizi de öyle görmek ister. Onunla buluşmadan önce üstünüze başınıza çeki düzen vermeyi unutmayın. Yirmi sene bile evli olsanız evin içinde pasaklı dolaşmamalısınız. Kendinize bakar, spor yapmayı da ihmal etmezseniz, sizi çekici bulacak ve sizinle gurur duyacaktır.

 

Terazinin yöneticisi Venüs ile Koç’un yöneticisi Mars’ın beraberliği müthiş olacaktır. Bu ikilinin arasında büyük bir seksüel uyum ve çekim vardır. Mars’ın ateşi ile Venüs’ün erotikliği bir arada en seksi ilişkiyi oluşturur.

Koç ile Akrep birlikteliği

 

Mars tarafından yönetilen bu iki burcun beraberliği ateşli, tutkulu ve gürültülü olacaktır. İkinizde hiç bir şeyi yarı gönüllü yapmazsınız. İkinizin de kuvvetli inançları ve görüşleri vardır. Astrolojik açıdan pek uyumlu sayılmasanız da çok çabalarsanız, eğlenceli bir ilişkiniz olabilir.

 

Yatakta ikinizde doymak bilmeyen bir iştaha sahipsiniz. İkinizde, sonsuz ihtiras ve enerjiye sahip olduğunuz için birbirinizden çok zevk alırsınız. Akrep burcunun duyguları daha derindir ve sizin onu anlamanızı isteyecektir. Onun duygularına önem verin ve anlamaya çalışın.

 

Akrep ile kendinizi bulup, tüm fantezilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sevgiliniz bu konuda sizden daha duyarlı ve beceriklidir, ondan çok şey öğrenebilirsiniz.

 

Akrep burcu size sadık olacak ve aynı sadakati sizden de bekleyecektir. Onu elinizde tutmak istiyorsanız gözünüz dışarıda olmamalı. Küçük kaçamaklar, flörtler ve orada burada sabahlamak size çok eğlenceli gelir. Birine bağlanıp, onun sadık sevgilisi olmak size göre olmayabilir. İlişkinizin başında ne istediğinize karar vermelisiniz.

 

Bir Akrep burcuna aşık olduysanız ve eğer yukarıdaki konulara özen gösterebilecekseniz buna değecektir, beraberliğiniz çok neşeli olabilir.

Koç ile Yay birlikteliği

 

Maceraya bayılırsınız, Yay ile birbirinizi bulmanıza şaşırmamalı. Artık birlikte Afrika’da safariye mi çıkarsınız, ortak bir konuda birlikte ders mi alırsınız, ne yaparsanız yapın, bu ilişki çok eğlenceli olacaktır.

 

İkinizde ateş elementleri olduğunuz için tükenmek bilmeyen fikirleriniz vardır ve etrafınızdaki dünyayı merak edip durursunuz. Her açıdan çok uyumlusunuz.

 

En sonunda kendiniz gibi idealist birine kavuştunuz. Ateşli fikir alışverişlerinizle, beraberliğiniz renkli olacaktır. Yay’la birlikte dünyayı iyileştirmek üzere ortak bir amaç için çalışabilir ya da sıfırdan bir işe başlayıp, onu devleştirebilirsiniz ama ikinizde pratik sayılmazsınız.

 

Doğum haritalarınızda, toprak burçlarından biri yani Başak, Oğlak, ya da Boğa varsa çok daha başarılı olabilirsiniz.

 

Yay sizden daha esnek ve uyumludur. Siz ise uzlaşmayı beceremezsiniz. Aranızda bir anlaşmazlık olduğunda, genelde Yay alttan alacaktır ve bunu fazla dert etmeyecektir. Gene de çok ileri giderseniz açık sözlülüğü ile sizi anında kendinize getirecektir. İlişkinizin başarılı olma sebeplerinden biri de budur.

 

Aranızdaki iletişim hızlı, güçlü ve sevgi doludur. Yay ile birbirinize kinlenmezsiniz ve her zaman açık oynarsınız. İkinizde spor yapmaktan ve limitlerinizi zorlamaktan zevk alırsınız. Egzersiz seks öncesi iyi bir başlangıç olacaktır. İkinizde hareket ettikçe daha enerjik olursunuz.

 

Yay ile anlık sürprizlerden hoşlanırsınız. Planladığınızı bekleyemeyecek kadar sabırsızsınız. Seks hayatınız onunla her zaman heyecanlı olacaktır.

 

Yay, bekarlar burcu olarak bilinir ve zor bağlanır. Evlilik fikrine alışsa bile bu zaman alacaktır. Yay ile birlikte iseniz ilişkinizin doğal olarak evliliğe gideceğini zannetmeyin. Aslında siz de özgürlüğünüzü kaybetmek istediğinizden emin değilsinizdir.

 

Yay’ın iyimser ve heyecanlı yapısına hayran olacaksınız. O da sizin, sınır tanımayan yaklaşımınıza bayılacaktır. Birlikte hayata dört elle sarılabilirsiniz. Yay, sizin için yaratılmış diyebiliriz.

Koç ile Oğlak birlikteliği

 

Hayata farklı bakış açıları olan, farklı kişilersiniz. Bir Koç olarak bu kadar planlı bir ilişkiye dayanamaz, isyan edersiniz. Siz bir ateş elementi olarak sınırları zorlamak, başkalarının çekindiği konuları kurcalamak istersiniz. Toprak elementi, Oğlak ise pratiklik ve güvenlik demektir. Büyük ihtimalle onun iyi bir işi vardır. Genellikle büyük firmalarda başarılı ve iyi pozisyonlarda çalışırlar. Yaptıkları işle tanınmak onlar için önemli olduğundan, işlerinde ağır sorumluluklar alır ve isimlerini duyururlar.

 

Siz sürekli olarak yeni, heyecanlı fikirler üretirken, Oğlak tedbirlidir ve adımlarını düşünerek atar. İyimser yapınızla, her kötü günden sonra aydınlık günler sizi beklerken, Oğlak sizi en kötüsüne hazırlamaya çalışır. Birbirinizi dengeleseniz de bu sizin maneviyatınıza zarar verebilir. Gene de ikinizin olumlu özellikleri bir araya geldiği zaman (sizin atılganlığınız ve Oğlak’ın yapıcılığı) sağlam temeller oluşturabilirsiniz.

 

Ateş Koç ile toprak Oğlak burcunun birlikteliği yatakta iyi olabilir. Onu ne kadar uzun zamandır tanırsanız tanıyın, baştan çıkarmak için acele etmeyin ve gerekli zamanı ayırın. İşkolik Oğlak insanının, sekse hazır olabilmesi için gevşemeye ve kafasını boşaltmaya ihtiyacı vardır. Oğlak, günün yirmi dört saati işini ve sorumluluklarını düşünür. Öncelikle onu bu düşüncelerinden uzaklaştırıp, sakinleştirmeniz gerekmektedir. Ona zaman tanımalısınız. Oğlak daha kapalıdır, onu sabırla açabilirseniz nazik ve duyarlı yönleri ortaya çıkacaktır.

 

Bu ilişkinin sürmesi için gösterdiğiniz çabalar sonucunda heyecanlı anlar yaşayabilirsiniz. Onunla olan birlikteliğiniz sayesinde hayalini kurduğunuz servetin sahibi olabilirsiniz. Girişimci ve atılgansınız ama aynı zamanda hesapsızca risk alırsınız, bu yüzden kendi başınıza başarılı olamayabilirsiniz.

 

İlişkiyi Oğlak yönetirse durağan ama huzurlu, siz yönetirseniz dağınık ama canlı olacaktır. Sadece Oğlak burcunun inisiyatifindeki bir ilişki ise çok sıkıcı olabilir. Kontrol tamamen sizde olursa bu kez Oğlak yorulacak ve yıpranacaktır. Orta yolu bulup uzlaşabilirseniz, ikiniz için de iyi olacaktır.

Koç ile Kova birlikteliği

 

Kova burcu sanki sizin için yaratılmıştır. Kova ile macera dolu bir hayatınız olacaktır. Kova’nın gizemli ilgisiz tavırları, keskin analitik zekası ve yenilikçi tutumu size çok cazip gelir.

 

Kova, sizin asi karakterinize çok uygundur. Birlikte dünya çapında işler başarabilirsiniz. Kova’nın rolü, toplumların düşünce sistemlerindeki hataları ortaya çıkarmak ve dünyayı daha yaşanabilir bir hale getirmektir. İkinizde toplum baskısını umursamadığınız için özgürce hareket edersiniz. Aynı dili konuşursunuz ve geleceğe dönüksünüzdür. Yarının, geçmişten daha iyi olduğuna inanırsınız.

 

Kova hava, siz ateş elementi olduğunuz için çok iyi anlaşırsınız. İlişkinizde her şeyde olduğu gibi siz lider olmak istersiniz. Özgürlüğüne düşkün, kafası kendi işleri ile dolu Kova ise buna pek aldırmaz. İkiniz içinde özgürlüğünüz çok önemlidir. Kova evlenerek, bireyselliğini kaybetmekten korkar. Koç’ta Kova’da birbirlerini sıkmazlar.

 

İkinizde esnek karaktere sahip olmadığınız için, anlaşamadığınız bir konuda bir türlü orta yolu bulamazsınız.

 

Kova’nın sürprizlerle dolu seks hayatı sizi çok cezbeder. Aşığınızın, size her gün başka bir sürpriz hazırlaması çok hoşunuza gider. Gene de ona yaklaşmak zor olacak ve kafanız karışacaktır. Cazibeli ve arkadaşça davranan Kova aslında aranızdaki mesafeyi korumaktadır. Bu, mesafeleri kolaylıkla aşabilen Koç için zor bir durum değildir.

 

Koç’ta, Kova’da ilişkilerinde özgür olmayı istediklerinden karşıdakine de aynı özgürlüğü verirler. Baskıcı kişiler, bu ilişkide klostrofobik etki yapabilirler. Ne zaman ne yapacağı belli olamayan Kova burcunu anlamakta bazen zorlanabilirsiniz. Unutmayın ki, sizi başta ona çeken özelliklerinden biri de buydu. Kova ile olan beraberliğiniz canlı, neşeli ve harika olacaktır.

Koç ile Balık birlikteliği

 

Balık burcu, sevgilisinin ona destek olmasını ister, siz ise bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Balık insani yumuşak, fedakar ve yaratıcıdır. İlişkinizde inisiyatifin kendisinde olmasını istemez ve idareyi memnuniyetle size bırakır.

 

Balık burcu günlük işlerini yaparken bile kafası hep


Koç Burcu Yıllık Yorum

KOÇ

KARİYER

2012’de, hayatınızda o kadar çok şeyi değiştirdiniz ki, değişiklik yapmayı planlasaydınız bu kadarı olamazdı. 2013 yılının ilk aylarında gelirinizi korumak için mücadele etmeye devam edebilirsiniz. Kariyerinizle ilgili planlarınız ise herkesi şaşırtacak türden. Şubat – Mart ayları, yeni sizi planlamak için çok doğru bir zaman olacak.

Eleştiriye açık olmadığınızı hatırlatalım. Bu yüzden de kendi adınıza kurmak istediğiniz işinizi, son dakikaya kadar kimseyle paylaşmamanızı tavsiye ederim. Her zaman ön planda olmayı ve dikkat çekmeyi seviyorsunuz, eleştiri almak size göre değil.

2013, hayatınızda oturtamadığınız birçok şeyi oturtmak için de doğru bir yıl olacak. Özellikle Nisan-Mayıs ayları, hem siz, hem aileniz için yeni ve birbirinize bağlı olacağınız bir dönemin başlangıcı. 2013 yılı, sizin için aile demenin, var olmak demek olduğunu bilecek ve ona göre desteğini sizden esirgemeyecek.

Uranüs 2009 yılından bu yana, hayata dair birçok konuda farklı karar almanızı sağladı. 2013 ortalarında Uranüs’ün olumlu açıları sayesinde, evlilik, ev alma, şehir değişikliği, yurt dışı bazlı sektörler gibi konularda artış gözlemleyebilirsiniz.

Eylül ve Ekim aylarında, sağlığınız ile ilgili konularda ve aldığınız kararlarda; ne yaparsanız yapın daha dikkatli olmaya çalışın. Unutmayın siz kaybetmeye alışık değilsiniz.

19 Ekim de burcunuzda gerçekleşecek gölgeli Ay tutulmasının etkisiyle seçimlerinizle geleceğinizi şekillendirme fırsatı bulabilirsiniz.

2013 yılında, yurt dışı ile kurduğunuz tüm bağlantıların kazanca dönüşmesi sizi ayrıca şaşırtabilir. Aslında, güneşin doğuşundan batışına kadar çalışabilen bir yapıya sahip olduğunuz için; kazançlarınızın artmasına pek şaşırmamalısınız.

AŞK

Sizin kadar kimse sevgi arsızı olamaz. Dünyaya gelme sebebiniz, aşk ve tutku. Son derece tutkulu, cazibeli, akıllı, neşeli, yaşam dolu ve sıcakkanlısınız. Sonsuz fiziksel ve ruhsal enerjinizle, aşk hayatınıza renk katıyorsunuz.

Siz, beğenilmekten büyük zevk alıyorsunuz. Sevildikçe sevilmek, içinizi açıyor adeta; sevgi arsızı olmak size yakışıyor. Yalnız belirtelim, ne kadar çok sevilseniz ve sevseniz de; özgürlüğünüzden hiçbir zaman taviz vermeyeceksiniz.

Yeni yılda, 2012 yılının sonlarındaki belirsizlikten çok hızlı bir şekilde kurtuluyorsunuz. 2012, sizi aşk konusunda olmadık sınavlara tabi tuttu; büyüdünüz. Şimdilerde daha dengeli sever oldunuz.

2013 Mayıs-Haziran aylarında, hayatınızla ilgili önemli kararlar alırken; asla geri dönüp bakmayacağınızı şimdiden vurgulayalım. Güçlü kişiliğiniz sayesinde, sorunların üstesinden gelirken; sevgilinize ve ailesine olabildiğince dikkatli davranacaksınız.

Bu yıl, sinirlendiğinizde ortalığı birbirine katan tavrınızın geride kaldığını fark edeceksiniz. Evliliği, hayattan zevk almak, paylaşmak olarak gören karakteriniz; yeni yılda aradığını bulacak. 2013 yılında kalbiniz asla hayal kırıklığına uğramayacak benden söylemesi.

TAVSİYE

2013 yılında biraz daha hayatınıza ve kendinize zaman ayırın. Bir yerlere yetişme, hem kariyer, hem de aşk hayatınızdaki yoğunluk esnasında, kendinizi ihmal etmeyin ki tüm bu olumlu gelişmeleri yaşayacak enerjiniz olsun; hepsine yetişebilin.

ÖNERİ

Bugüne kadar karşınıza çıkan engelleri aşmakta hiçbir zorluk yaşamadınız. Yapamayacağınızı vurguladıklarında ya da sizin adınıza peşin hükümlü olduklarında tabii. Bunların hiçbirine gerek duymayın, siz misilleme ile bir şeyler yaptırılacak biri olmamalısınız. Yeter ki istediğiniz zaman kendinizi daha iyiye taşıyacağınız rezervleriniz olduğunu fark edin.

Koç Burcu Aylık Yorum

Mayıs Ayı

Hayatınızın her alanında yoğun bir enerji hissediyorsunuz değil mi? 20 Mart’ta Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle kendinize geldiniz, tazelendiniz… Her ne kadar Nisan ayı, inişli çıkışlı geçmiş olsa da Mayıs ayında enerjinizi tekrardan kazanıyorsunuz. Çünkü aylardır yakanıza yapışan Mars gerilemesi 20 Mayıs itibariyle sona eriyor. Özel hayatınız artık normale dönecek ve kendinize olan güveniniz artacak.

Baharın nimetlerinden geçen ay pek fazla yararlanamadıysanız, Mayıs’ın ilk haftası gözünüzü dört açın. 2 Mayıs’ta aşk gezegeni Venüs’ün burcunuza geçiş yapması kalbinizi hareket geçirecek. Kalbi boş olanlar, Nisan ayının son günlerinde gerçekleşen Yeniay’ın ve Venüs’ün etkilerini bu hafta görebilir. Kariyer evinizde şanslı etkiler yaşanacağı gibi, iş hayatında karşılaşacağınız birinden hoşlanabilirsiniz. Onunla iletişim kurmak için ise en güzel tarih 24 Mayıs! Jüpiter ile Satürn arasındaki üçgen açı, kalıcı ilişkilerin sinyallerini veriyor.

Mahkemeler, vergi, kredi ve kredi kartı borçları, taksitli yapılan alışverişler 14 Mayıs’ta, Akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın etkisiyle ön plana çıkıyor. Ödeme tarihi geçen, unutulan ya da ertelenen borçlar başınızı ağrıtabilir. Mahkemelik olduğunuz bir konu varsa yine bu dönemde davaların tekrar gözden geçirilmesi gerekecektir.

Mayıs ayının gündemi: Unutmayın, zafer ona gerçekten inananın olur… Ve en uzun süre inananın…

Aşk tılsımı: Evet, bu günlerde “aşk” demek “belirsizlik” demek!

Ve seks: Tutkunun da bir zamanı var, ay ortasında her şey daha güzel…