İkizler Burcu Ünlüler

İkizler (21 Mayıs – 21 Haziran)

 

Kadınlar

Marilyn Monroe

Gerçek İsmi: Norma Jeane Mortenson

Doğum Tarihi: Haziran 1, 1926

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, manken, şarkıcı

 

Courteney Cox

Gerçek İsmi: Courteney Bass Cox

Doğum Tarihi: Haziran 15, 1964

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

 

Natalie Portman

Gerçek İsmi: Natalie Hershlag

Doğum Tarihi: Haziran 9, 1981

Doğum Yeri: İsrail

İş: Aktris

 

Elizabeth Hurley

Gerçek İsmi: Elizabeth Jane Hurley

Doğum Tarihi: Haziran 10, 1965

Doğum Yeri: İngiltere

İş: Aktris

Angelina Jolie

Gerçek İsmi: Angelina Jolie Voight

Doğum Tarihi: Haziran 4, 1975

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

Nicole Kidman

Gerçek İsmi: Nicole Mary Kidman

Doğum Tarihi: Haziran 20, 1967

Doğum Yeri: Avustralya

İş: Aktris

 

Heidi Klum 

Gerçek İsmi: Heidi Klum

Doğum Tarihi: Haziran 1, 1973

Doğum Yeri: Almanya

İş: Manken

 

Adriana Lima 

Gerçek İsmi: Adriana Francesca Lima 

Doğum Tarihi: Haziran 12, 1981 

Doğum Yeri: Brezilya

İş: Manken

Kylie Minogue 

Gerçek İsmi: Kylie Ann Minogue

Doğum Tarihi: Mayıs 28, 1968

Doğum Yeri: Avustralya  

İş: Şarkıcı

Erkekler

Johnny Depp 

Gerçek İsmi: John Christopher Depp II

Doğum Tarihi: Haziran 9, 1963

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör

Clint Eastwood

Gerçek İsmi: Clinton Eastwood, Jr.

Doğum Tarihi: Mayıs 31, 1930

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, yönetmen

Morgan Freeman 

Gerçek İsmi: Morgan Porterfield Freeman Jr.

Doğum Tarihi: Haziran 1, 1937 

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleir

İş: Aktör

John F. Kennedy

Gerçek İsmi: John Fitzgerald “Jack” Kennedy

Doğum Tarihi: Mayıs 29, 1917

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Politikacı

Paul McCartney

Gerçek İsmi: Sir James Paul McCartney

Doğum Tarihi: Haziran 18, 1942

Doğum Yeri: İngiltere

İş: Müzisyen, söz yazarı

 

Colin Farrell

Gerçek İsmi: Colin James Farrell

Doğum Tarihi: Mayıs 31, 1976

Doğum Yeri: İrlanda

İş: Aktör

 

Donald Trump 

Gerçek İsmi: Donald John Trump

Doğum Tarihi: Haziran 14, 1946

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: İş adamı

İkizler Burcu Özellikleri

İkizler Burcu

Grubunuz: Hava

Burcunuzun Cinsiyeti: Erkek

Üstün Olduğunuz Konular: İletişim ve zeka

Sizi Siz Yapanlar: Yardımcı olmak, neşe yaratmak

İstedikleriniz: İletişimde bulunmak

Amacınız: Ünlü olmak, tanınmak

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Çok konuşmak

Gününüz: Çarşamba

Taşınız: Akik

Renkleriniz: Sarı, gri, mavi

Müzikleriniz: Modern Batı müziği

Zayıf Olduğunuz Hastalıklar: Solunum ve sinir sistemi hastalıkları, akciğer hastalıkları

Uyumlu Eşiniz: Koç, Aslan, Terazi, Kova

Meslekleriniz: Reklam yazarlığı, temsilcilikler, hayvan eğiticiliği, vekillik, müfettişlik, komisyonculuk, kimyagerlik, ofis memurluğu, diyetisyenlik, doktorluk, editörlük, işverenler(genel olarak), dedektiflik, çevirmenlik, kütüphanecilik, dil bilimciliği.

İkziler Burcunun Genel Özellikleri

 

İkizler, algılamak ve kendisini gözlemle tıka basa doldurmak için doğmuştur. Çevresinde olup biten her olayı, herkesi ve her nesneyi bilmek ve öğrenmek ister. Aklını ve hafızasını sonsuz bir ansiklopedi sayfasıymışçasına doldurmayı çok sever. Dünyanın onunla birlikte yaşadığını bilmek, eylem halinde olan her şeyi yakalamaya çalışmak, İkizler burcunun en büyük özelliklerindendir. Bir yere baktığında, sadece baktığı şeyi değil çok daha ötesini görebilen İkizler için, tahminde bulunmak ve düşüncelerini toparlamak hiç zor değildir. Gözlem yaparak tüm gününü geçirebilir hatta zamanın nasıl geçtiğini fark etmediği için, bir yerlere yetişemeyebilir ve arkadaşlarından ufak fırçalar yiyebilir.

 

Her zaman hareket halinde bulunmalıdır. Bundan dolayı, rahat bir yer yüzü göremez. Eğer uzun süre aynı yerde, hatta aynı şekilde oturuyorsa, rahatsızlık yavaştan baş verecektir, yerinden kalkacak, dolanacak ve enerjisini harcadıktan sonra yeniden oturacaktır. Aynı şekilde, sürekli aynı arkadaş ortamlarında bulunmayı da sevmez. Yeni insanlarla tanışmak için can atar çünkü yeni insanlar demek, onun için yeni enerjiler demektir. Aşkta da bu tavrını sürdürür. İkizler için, yenilikler, yeni aşklar ve yeni enerjiler, tadılması gereken duygulardır.

 

Tek düze, monotonlaşmış, hatta monotonlaşmaya yeni yeni başlamış bir aşk bile, onun kaçıp gitmesi için yeterlidir. İkizler, her zaman keşfedeceği yeni şeyler olmasını ister. Her yeni keşifte, yeni bir enerji dalgası hisseder ve kendini bu enerjiye kaptırır fakat ilişkisinde, kurulu bir düzen olmaya başlamışsa, İkizler, arkasına bile bakmadan oradan uzaklaşacaktır.

 

Uyanık bir akıl, İkizlerin temelidir. Merak, yerinde duramamak ise İkizlerin kaynaklarıdır. Fiziksel canlılığı akılda da sürer, bu da ona bir başka kaynak sağlar: Öğrenme, anlama yeteneği. Bu hızlı zihinsel faaliyetler, yargı ve mantık gücüne sahip olmaya yönelik değildir. Ham algılamaya yöneliktir. Ondaki zekâ pırıltılarını, yaptığı her harekette söylediği her sözde görürsünüz. Karşıdan da aynı zekâ seviyesini bekleyerek, hareket eder. Çabuk düşünüp hareket edemeyen insanlarla birlikte olmak istemez. Bu kişiler anne ve babaları olsa bile tahammül edemez.

 

İkizler için, düşünmek değil, görmek önemlidir. Sadece dünyaya şahit olmak ister. Bir işin tasarlanmış olmasındansa, yapılmış olmasını tercih eder. Havada kalan tüm planlar, planlanıp yapılamayan her şey İkizlerin canını sıkacaktır. Bu yüzden aktif bir hayat sürmeli, planlarını en hızlı şekilde eyleme geçirmelidir.

 

İkizlerin ana stratejisi deneyimdir. Deneyimlediği ve gözlemlediği süreçte sıkılmadan hareket eder. Yanılmış olmaktan korkmaz. Dener ve hatta bir daha dener. Aynı tutumu çevresinden de bekler. İnsanların hızlı kararlar almasını anlayabilir ama deneyimleri yok saymalarına katlanamaz. Aynı anda birden fazla hayat yaşamak, onu tembellikten uzak tutar. Diğer insanların deneyimlerini öğrenmek için, dinlemeyi sever.

 

Açık fikirlidir ve şaşırmaya gönüllüdür. Bilgiyi toplar, bağlantılar kurar ve yayar. İletişimin öncülerindendir. Dinlemeyi ve anlatmayı çok sever. Daimi bir iletişim içinde bulunmayı tercih eder. Hiçbir zaman için yaptıklarını zaman kaybı olarak görmez çünkü ona göre kendisi ya birilerine yardım ediyordur ya da kendi düşüncelerine katkıda bulunuyordur. Duygularını ve düşüncelerini söylemekten çekinmez. Söylenmemiş olan her şeyin ona zarar vereceğini düşünür. Açık olmak, söylemek ve dinlemek en büyük düşkünlüklerindendir.

 

İkizlerin, süreçlerinin aşırı hızlanması, onun gölgesidir. Bu süreç yüzeysellikle sonuçlanabilir. Tatsız gerçeklerle yüz yüze gelmeye zorlanırsa, bilgiyi yeniden yapılandırabilir. Ayrıca fazla yayılma, dağılma, sinirlilik ve her şeyin sürekli krize dönüştüğü, anlamsız, heyecanlı ve kararsız yaşam tarzı da söz konusudur. Bu yüzden, aşırı yorgunluk, derinlikten yoksunluk ve nihayet duygusal tükenme yaşayabilir.

 

Konsantre konusunda büyük zorluklar çeker. Hayatın akışını kaçırmak istemeyen İkizler, sürekli aynı konuya odaklı kalamaz. Aynı anda birden fazla iş ve kişi ile uğraşabilir, hızını kaybetmek istemeyen bir aslan gibi koştukça, koşar. Baştan sona bir proje oluşturması neredeyse imkansızdır. Daima bir değişim içinde olacağı için, projelerini de sıklıkla değiştirecek ve en sonunda katlanılmaz hale gelen projeleri kaldırıp çöpe atacaktır. Bu, onun saldırgan tarafını değil, sürekli değişim ve yenilik peşinde koşan yapısını ortaya çıkarır.

 

İkiyüzlü olarak betimlenen İkizlerin, ikiyüzlü olma gibi bir durumu aslında yoktur. Sadece hızlı bir akış içinde olan aklı vardır. Bu yüzden dakikası dakikasına uymadan hareket eder, sevdiği şeyi aniden sevmez olur, sevmediği insan ile görüşür hale gelebilir. Bunu, ikiyüzlülük olarak adlandırmak fazla sivri bir dille konuşmak olur. Karakterinin değişken olması nedeniyle yapılan bu yakıştırmayı kendisi de hiçbir zaman kabul etmez. O, kendisini daima hayatı yakalamaya çalışan birisi olarak görecektir.

İkizler Burcu Kadını

 

İkizler burcu kadını, çok yönlü, son derece ilgi çeken, cazip bir tiptir. Güzel olmasının yanı sıra akıllı, aktif, eğlenceli, mantıklı ve anlayışlıdır. Sahip olduğu bu iyi sıfatların farkındadır. Bu yüzden İkizler erkeği gibi onun da egoları oldukça kuvvetlidir. Ne yaparsa yapsın, birilerinin onu beğeneceğini iyi bilir. Hareketlerindeki alımla birlikte, nükteli konuşmaları, gelişkin taklit yeteneği, akıllıca lafları, onu daha da cazip hale getirir. Cezp ettiği insanların sayısı fazla olduğu için, kendisini çoğunlukla iyi hisseder.

 

Tıpkı bu burcun erkeği gibi, onu da anlamak kolay değildir. Düşündükleri ile yaptıkları arasındaki farklar ve söyledikleri ile söylemediklerinin arasındaki büyük uçurumlar, onu anlaşılmaz kılar. Aslında anlaşılmaz olmasının nedeni, çabuk değişen ruh halidir. Hızlı değişkenlik gösteren ruh hali onu, en iyi tanıdığı kişiye bile yabancı yapabilir. Kimse İkizler kadınını gerçekten çok iyi tanıdığını söyleyemez çünkü onun daima değişen, kendisinin dahi bilmediği özellikleri vardır. Zamanla çok alakasız olarak adlandırdığı özelliklerinin bile, ne kadar önemli olduğunu görür ve dört elle ona sarılır.

 

İkizler kadınını seviyorsanız, önce onu iyice tanımalısınız. Dikkatlice inceleyip, verdiği tepkileri kontrol etmeli, zevk aldığı şeylerden ortaklık çıkarmalı ve ilgi çekici olabilmek için, bu ortaklığı sabit bir noktada tutmalısınız. İkizler kadını, sizi incelemeye devam ederken, sizin de onu incelediğinizi anlamalıdır. İlginin üzerinde olduğunu hissetmelidir fakat bu ilginin ayarını iyi bilmeniz gerekir. Müthiş bir ilgi ve sıradan hareketler, İkizler kadınının uzaklaşmasını sağlayacaktır.

 

Zekâ ve hareket yıldızının idare ettiği bu kadının kafası fevkalade çalışır. Söylediklerinizin altında neler gizli olduğunu, söylemedikleriniz ile neler ifade ettiğinizi çok iyi bilir. Bu yüzden, ondan bir şeyler saklamak zor hale gelir. Onu kandırabilmek ya da yalan söyleyebilmek için gerçekten uzman olmanız gerekmektedir.

 

İkizler erkeğine nazaran daha dirençli, daha hırslıdır. Bağımsızlığına düşkün olduğu için de, kendisine bir iş veya meslek seçer. Çalışmaktan vazgeçmez çünkü para kazanmayı sever. Para konusunda bazen çok cimri olsa da, genelde eli oldukça açıktır. Hatta parayı aşırı derecede saçtığı dönemler de olur. Para, İkizler kadını için akan bir nehir gibidir. Gidişi ve gelişi hiç belli değildir. Ne zaman cüzdanına baksa, göreceği bir miktar para mutlaka vardır.

 

İkizler burcu kadını çok genç yaşta aşık olur. Daha doğrusu olduğuna inanır. Eğer genç yaşta bir evlilik yaparsa, bu evlilik, kısa bir süre sonra onun hayal kırıklığına uğramasına neden olur. Aşk konusunda da fikirleri biraz gelgitlidir. Daimi ve uzun süreli bir aşk istese de, büyüsünü kaybeden aşklardan kurtulmaya çalışır. Tekrar tekrar aşık olur ve bu aşkların tadını çıkarır, keyfine varır. Aşktan tüm hayal kırıklıklarına rağmen vazgeçmez. Aşk onun için önemlidir.

İkizler Burcu Erkeği

 

İkizler burcu erkeği, kolay bağlanan bir tip değildir. Ani bir kararla evlense bile, sonradan pişman olup boşanabilir. Hayatını hızlı bir şekilde yaşamayı sever. Ona göre bağlılık, büyük bir yüktür çünkü etrafında balı alınacak çok çiçek vardır. Herkes ile dost olmaya çalışır, karşı cins ile flört etmeye bayılır. En küçük nüktesinde bile flörtvari bir şeyler vardır. Bu yüzden İkizler erkeği, uçarı ve çapkın olarak görülür.

 

Çapkın olduklarını inkâr etmeyen İkizler erkeği, kur yaparken görüldüğünde, bunun daha fazla tadını çıkarmak isteyecektir. Tavırları büyüyecek, kendisini daha alımlı hissedecektir. Egosu yüksek olan İkizler burcu erkeğinin, bu konuda egolu olmasının pek bir sakıncası da yoktur çünkü kendi zekâsını ve karizmasını bilen, neler yapabileceğinden haberdar olan birisidir. Tembellik yapmadığı gibi, herhangi bir konuyu anlamakda da güçlük çekmez. Zehir gibi bir akla, laf ebeliği derecesine ulaşan bir dil yeteneğine sahiptir.

 

Bu burcun erkeği, söylediği her şey dinlensin ister, aynı zamanda dinlemeyi de çok sever. Erkeklerin dedikodu yapmadığını söyleyenlere inat, olup bitenleri öğrenmede ve tartışmada üzerine yoktur. Her zaman herkesten haberi vardır fakat her durumu, herkese söylemez. Dedikoducu olarak nitelendirilse de, neyi kime söylemesi gerektiğini oldukça iyi bilir. Bu yüzden, bu konularda hiçbir zaman için başına iş açılmaz.

 

Popüler olmayı, kendisine ilgi duyulmasını çok sever. Bu popülerliğin uzun süre devam etmesi için elinden geleni yapar. Arkadaşlarına bir şeyler ısmarlar, onları dinler, kendi sırlarını paylaşır, aileleri ile tanışır, onlara yemekler ısmarlar ve hatta hazırlar. Sevmek ve sevilmek onun için çok önemlidir.

 

İkizler burcu erkeği neşeli, nazik cana yakın bir insan olduğu için, çevresi tarafından çok beğenilir. O, tam anlamıyla aranılan bir tiptir. Eğlencenin kalbinde olmayı sever. Her zaman yüzü gülümseyeceği için, yanında kendinizi kötü hissetme ihtimaliniz neredeyse yoktur. Parti çocuğu olduğu için, sizinle her türlü şeyi yapmaya hazır olacaktır. Bir yerlerde eğlendikten sonra, parkta da koşabilir sizinle, sakince bir yerlere kahve içmeye de gidebilir. Her türlü aktiviteyi yapmaktan kaçınmaz.

 

Sürpriz yapmayı çok sever. Elinde bir çiçekle veya bir evcil hayvanla çıka gelebilir. Sürprizlerin adamıdır. Sevdiği sürece, para harcamaktan kaçınmayacak, hediyelere ve değer verdiği şeylere para saçacaktır. Aynı zamanda, kendisine de hediye alınmasından çok hoşlanır. Eğer onun kalbini çalmak istiyorsanız, mutlaka minik de olsa hediyeler vermelisiniz. Bunların hepsini sizin için artı puan olarak kullanır ve sizi gönlünün sultanı yapar. Kendinizi geri çektiğiniz ve keşfedeceği yeni şeyler olduğunu bildiği sürece, sizden vazgeçmeyecek, hatta müptelanız olacaktır.

İkizler Burcu İlişkiler ve Uyum

İkizler İle Koç Birlikteliği

 

Kesin olan şu ki onunla olmak isteyen biri, önceden bütün özelliklerini iyice öğrenmelidir.  Onunla en baştan uyumlu olmalısınız. İkinize de sadakat zor gelir, aynı anda iki eşle birlikte olmayı tıpkı bir oyun gibi algılar ve bunun üstesinden gelirsiniz. Siz genelde bir ilişkiye başlarsınız, ama ciddi bir ilişki istemezsiniz. Ayrıca bu ilişkide aranızda iktidar mücadelesi baş gösterebilir. Koç çok ateşli ve canlıdır. Sizde olmayıp onda olan ve sizi şaşırtan özellikleri vardır. Onda savaşçı ruhu vardır ve mesleğinde yükselmek için bundan faydalanacaktır. Siz de bu fikri kendi başarınız için kullanırsınız. Koç her zaman olduğu gibi kendi ayakları üzerinde durabilecektir. Eğer birinden yardım istemek zorunda kalsaydı, kendini öldürürdü. Ciddi olarak ne istediğini bilirse, amacını aklından çıkarmayacak ve ona ulaşacaktır. En az sizin kadar özgürlüğüne değer verdiği için, onu zincirleyemezsiniz, onun bağımsızlık güdüsü karşısında hiç şansınız olmayacaktır.

İkizler İle Boğa Birlikteliği

 

Boğalar hiçbir şeyi aceleye getirmezler. Bir arkadaşlığın aşk ilişkisine dönüşmesine, sadece kime güvendiğini iyi bilirse izin verecektir. Eğer bir Boğayı fethedebildiyseniz, sizi sadece tebrik edebiliriz. Burcunuzun yıldızı Venüs, size bir ipucu verebilir. Siz sadece dur durak bilmeyen tutkulu biriyle yapabilirsiniz. Boğalar hakimiyeti ele almak ister, kurallı bir aile yaşamına ihtiyacı vardır ve aranızda kavgalar baş gösterebilir, çünkü gezme isteğinizi kısıtlanmış hissedeceksiniz. Eşinizi zorlamayın, eğer gözü dönerse porselenler burnunuzun dibinde uçabilir. Eğer onun tarafından gerçekten sevilirseniz, size rahat bir yuva ortamı verecek ve sizi şımartacaktır, mükemmel bir alıcıdır ve parayı tutumlu harcar. Sakın eşinizin, dürüstlüğünüzden şüphe etmesine izin vermeyin. Boğa en kıskanç burçtur, sadakatsizliği asla affetmez. Ortak ilgi alanlarınız, hayvanlar, doğa ve her güzel şeye olan sevginizdir.

İkizler ile İkizler Birlikteliği

 

Bu beraberlikte ya cehennemi ya da cenneti yaşayacaksınız, sizin gibi İkizler olan biri birçok durumda aynanız gibi olacaktır. Size karakterinizin iftihar ettiğiniz tarafını gösterecektir. Ama saklamak ve unutmak istediğiniz gölgeli tarafı da görebilirsiniz. Düşünsel konularda sizinle boy ölçüşebilecek bir eş buldunuz, birçok konuda fikirleriniz birbirine uyuyor, konuşacak konularınız hiç bitmeyecek. Beraber serserilik yapmak çok hoşunuza gidecek. İkiniz de; aynı şeyleri hissettiğiniz için birbirinizin istek ve ihtiyaçlarını bilip anlayacaksınız, bu yüzden ilişkiniz tutku dolu olacaktır. İkizler insanları arasındaki platonik arkadaşlıklar pek olmaz, çünkü zihinsel uyumunuz sizi bir araya getirir. Depresyonlarınızdan kaçmak için ihtiyacınız olan neşeye; ikiniz de sahipsiniz. İkiniz de tutumlu olmadığınız için, para sorun olabilir. İkiniz de flörtlerden hoşlanırsınız ve biriniz kaçamak yaptığında bu tehlikeli olabilir.

İkizler İle Yengeç Birlikteliği

 

Yengeç burcu su grubundandır, bu onun ruh halinin gelgit olayına benzediğini gösterir. Devamlı hareket halindedir ve size yaka silktirebilir. Size aşık olduğunu iddia ederken, kibar, iyi görünüşlü. sempatik bir arkadaşınıza hayran kalabilir. Yengeçle birlikte, kıskançlık da hayatınıza girecektir. Bunun nedeni anlamsız bir içgüdü değildir. Çünkü bu burçta doğanlara, aşkta kesin bir seçim yapmak çok zor gelir. Yengeç ona yol gösteren ve mücadeleci birini arar. “Evet” dediği andan itibaren, bu sözünü tutacak ve evine bağlı olacaktır.

 

Ayrıca onunla yaşarken kaprislerini çekmek zorunda kalacaksınız, kalbinin derinliklerini doldurmak için, yardımınıza ve anlayışınıza muhtaçtır. Siz hassas bir erkek olarak bunu başarabilirsiniz.

İkizler İle Aslan Birlikteliği

 

Hakimiyet için doğmuştur, neyi yapması veya yapmaması gerektiğinin söylenmesinden hoşlanmaz. Aslanlar fantastik bir burçtur ancak bağımsızlıklarını koruyacaklardır. Doğa onlara toleranslı davranmıştır, herkesten fazla gıpta edilecek özellikleri vardır. Enerjisi ve iyimserliği sizi mest edecektir. Pozitif düşünceli İkizlerdenseniz, onun coşkusuna ayak uydurabilirsiniz. Eğer onun kalbini kazanabilmiş ve ona “evet” dedirtebilmişseniz, kendinizle gurur duyabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi güçlendirecektir.

 

İkiniz de para biriktiremiyorsunuz. Biriktirme alışkanlığınız yok. Aslanla anlaşmak için, en iyi yol olan orta yolu bulmalısınız.

İkizler İle Başak Birlikteliği

 

Başaklar çok pratik zekâlı ve mantıklı bir burçtur. Mükemmele ulaşmak için güçlü bir istek duyar. Güvenilir, doğru sözlü ve düzenlidir. Ani fikir değişiklikleriniz onu şaşırtacaktır ve bunları belki de zayıflık veya yüzeysellik olarak görecektir.

 

Sizin için duygunun ön planda olduğu şeylerde, o genellikle mantığını dinleyecektir. Ondan şunu duyacaksınız, “Düzen, yaşamın en önemli parçasıdır” ve bunu uygular. Bir Başakla evlenirseniz, bu sözü kalpten kabul etmelisiniz. Özel hayatında olduğu kadar, çevre temizliğine de duyarlıdır. Serinkanlı, ciddi, gösterişsiz, toleranslı, sabırlı ve iyi huylu olabilir. Enerjisi ve azmi genelde şu üç şey için yeterlidir: Her işi en iyisi olmak mantığıyla ele alır. Her şeyi dener ve özenle planlar. Sonuçta genelde başarılı da olur. Onu gerçekten sever ve yarı yolda karşısına çıkarsanız, size ilginç ve dürüst bir eş olacaktır. Onun soğuk ve serinkanlı dış görünüşünün altın da bir tutku ateşi yanar. Gerçekten severse, bütün sınırları yıkar.

İkizler İle Terazi Birlikteliği

 

Bir Teraziyle hemen anlaşacaksınız. Espri anlayışı ve pozitif ha yat görüşüyle, evde hakim olmasına ve ipleri eline almasına izin vereceğiniz çok az kişiden biridir. Bunu öyle büyüleyici bir tarzda yapar ki önemli kararlarda bile karşı koyamazsınız. Eğer size “evet” dediyse, büyük ikramiyeyi kazandınız demektir. Çok duyguludur. Seks dışında da iyi anlaşacaksınız. Sizi hayatta başarılı görmek ister ve hedeflerinize ulaşmanız için elinden geleni yapar. Öğüdünü dinleyin, içgüdüsel olarak doğru kararlar verir. Başarı onun için önemlidir, ayrıca getirdiği yüksek gelirden de hoşlanır. Hareketsizlikten nefret eder. Kibarlıktan, görgü kurallarından ve müzik, sanat, mimari ve insanlar gibi güzel olan çoğu şeyden hoşlanır. İkiniz de insanlarla iyi anlaşıyorsunuz.

İkizler İle Akrep Birlikteliği

 

Akrebin, duygusal görünüşü sizi hemen çeker. Dikkat, bu Zodyak’taki en radikal burçtur. Tahammül edemeyeceğiniz dramlar ve duygu kopuklukları onun için normaldir. Bir kere tepesi atarsa, görünmez olsanız daha iyi olur, çünkü eline geçeni size fırlatacaktır. Akrepler her şeye karşı tezat oluşturabilir. Onunla asla sıkılmazsınız, tam tersine daha sessiz ve huzurlu bir hayatı özlersiniz. Aşkta ciddidir ve yatakta da çeşitli fanteziler üretir. Çok kıskançtır ve duygu dünyasında hayal kırıklığına uğrarsa kavgacı olur ve öfkeli tepkiler verebilir. İkiniz de seyahat etmeyi seversiniz ve insanlarla birlikteyken mutlu olursunuz. Davetleri nadiren reddedersiniz ve her zaman konuşacak konu bulabilirsiniz. Bu burç sizi mistik bir şekilde büyüler. Akıllıdır, şaşırtıcı bir zekâsı vardır, arkadaşlarının içini okur ama kimsenin onun içini keşfetmesine izin vermez. Eğer, onu böyle kabul edip, yaşamınızı onunla paylaşmak istiyorsanız, alışılmış yaşam stilinizi değiştirmeniz gerekecek. Maceralardan kaçındığınız sürece, Akrep sizin için sadık ve sevgi dolu bir eş olacaktır. Ona başkalarının yanında kötü davranmayın, yalnızken hükmetmenize izin verecektir.

İkizler İle Yay Birlikteliği

 

Yayların, bireysel özgürlüğünü sevmesi, ortak bir hayat için iyi bir temel olabilir. Çok sportiftir ve yenilmekten hoşlanmaz, bunun için yaşamında devamlı yenmeye çalışacaktır. Çok gerçekçi düşündüğü ve enerji dolu olduğu için bazen ona yetişmekte güçlük çekeceksiniz. Seyahat etmeyi sever, ama dur durak bilmeyen biri değildir. Bütün her şeyin iyi yanını görmeye çalışır ve hiçbir işten korkmaz. Eğer kendinizi değiştirmeye karar verirseniz, size yardımcı olacaktır. Ayrıca sizi yönetmeye de çalışmayacaktır. Eğer bu size yeterince sevilmediğinizi düşündürürse, bu onu şaşırtır, çünkü onun fikrince siz kararları kendiniz verip hayatınızı istediğiniz gibi yönlendirmelisiniz. Yaylar düşündüğünü söyleyen dürüst, iyi huylu ve geniş bir insandır, değişime ve heyecana ihtiyaç duyar. İkinizin de farklı ilgi alanları olduğu için, aranızda doğacak bir kopukluk tehlikeli olabilir.

İkizler İle Oğlak Birlikteliği

 

Oğlakların her şeyden uzak duruşu, onun içyüzünü görmenize engel olacaktır. Güvenip içini açmadan önce, her türlü riski ve olasılığı yok etmeye çalışır. Başı asla bulutlara değmez, ayağı her zaman yere basar. Aşkta ateşli olamaz. Duygularıyla tepki verir, ama şiddetten de hoşlanır. Oğlaklar, sizi iyi tanıdığına emin olduktan sonra, hareketlerinizi değiştirmeye çalışacaktır. Burada sizi değiştirmek isteği değil, sizin için iyi olana karar verme isteği söz konusudur. Ve genelde haklıdır. Güçlü yanlarınızı ve yeteneklerinizi hemen sezer. Ve öyle olduğunuzu kabul etmezseniz, çok kızar. İlişkinizin bir hayat boyu sürmesini ister, sizin için her şeyi yapacaktır. Bu size fazla gelecek ve kendinizi kısıtlanmış hissedeceksiniz. Eğer onu tam ve ciddi olarak sevmiyorsanız, sakın aşkınızı ilan etmeyin, her söylediğinize inanacaktır. Oğlaklar iyi bir konuşmacıdır, her topluluğa girebilir ve her türden insanı sempatiyle bir araya getirir. İş hayatında çok başarılıdır ve iyi para kazanır. Azimli ve faaldir, kişiliğinize yeni şeyler kazandıracaktır. Para durumunu onun kon trolüne bırakın, bunu becerir. Oğlak insanları hatalarını asla tekrarlamazlar. Aşk hayatınız çok yönlü olacaktır, çünkü o tutkulu bir âşıktır. Ortak hayatınız için sıkı ilişki kuracağı ailenizle iyi geçinmeniz önemlidir. Ayağı yere basmasına rağmen, kendine güveni biraz eksiktir, ama bu konuda ona yardım edebilirsiniz.

İkizler İle Kova Birliktekiği

 

Bir Kovaya aşık olduysanız, kendinizi her şeye hazırlamalısınız. Şimdiye kadar tanıştığınız burçların hepsinden çok farklıdır. Gerçek bir hümanisttir. Kalbi ve aklı, dünyanın nasıl güzelleşebileceği yolunda fikirlerle doludur. Sosyal haklar kavgasında onu en ön saflarda görebilirsiniz ve her zaman ezilenlerin tarafındadır.

 

Fikrini her zaman açık ve dürüst olarak söyler, ama size de başka fikirde olma hakkını tanır. Her meydan okuma onun için haklıdır. Hayatında değişimi sever, bu açıdan size benzer. Kendini bilir ve bağımsızdır, bir şeye umutsuzca bağlanmaktan korkar. Onu kendinize bağlamak, sizin için çok zor olacaktır. Hayvansal dürtüler onda ön planda değildir. Ona göre aşk, fazlaca şefkat taşımalıdır. Onunla çok uğraşmak zorunda kalacaksınız. Göz alıcı, konuşkan, fantezi doludur, ama bazen inatçı da olabilir. Derin aşk ve dostluk ihtiyacı, onun bir aşk ilişkisini bitirip, iyi bir arkadaşlık istemesine sebep olabilir. Sanat ve tiyatro, ortak ilgi alanlarınızdır.

İkizler İle Balık Birlikteliği

 

Güzellik ve gizemin gezegeni olan Neptün tarafından yönetilen Balıklar, kadınsı, duygulu, sezgili ve anlayışlıdır. Fantezi doludur. Bu açıdan size benzer. İkinizin de hesapsızlığı, hayatınızı tam bir maceraya çevirecektir. İlişkinizde liderliği ele alacaksınız. Doğru yolda olduğunuz sürece Balık eşiniz, seve seve yanınızda olacaktır. İkiniz de değişimi seversiniz. O, bir su grubu olduğu için deniz kenarında tatili ve deniz gezilerini sever. İnsanlarla anlaşmaya eğilimlidir ve bunu amaçları için kullanacaktır

İkizler Burcu Yıllık Yorum

İKİZLER

KARİYER

Mutluluğu ve iletişimi bir arada görmek isteyen tarzınızı anlamakta zorluk çekenler, yeni yıl ile birlikte sizin tarafınızdan rahat edecekler.

Kendi kabuğunuza çekilip ortadan kaybolan karakteriniz, bu tarz hareketlere, bu yıl pek fırsat bulamayabilir. Yoksa küçük oyunlar oynamayı seven kişiliğinizin değiştiğini kimse söyleyemez. Fazla sosyal olacak ve kendinizle baş başa kalamayacaksınız. Hazırcevap ve içinize sığmayan enerjiye sahip olan kişiliğinizle, yeni ortamlara girecek ve sosyalleşeceksiniz.

2013 yılı, siz ona küçük oyunlar oynamadan; sizi şaşırtacak. Çok hareketli geçecek, bu yoğunluğa yetişmeye çalışacaksınız. Hatıra olarak hayatınızda bulundurduğunuz ne varsa bu yıl yenileyeceksiniz. Yanınızda fazladan yüklere ihtiyacınız yok aslında. Hem hafifleyecek, hem de bazı konularda gereksiz katı kararlar aldığınızı göreceksiniz.

Rüzgar nereye eserse şeklinde değişebilen tavrınızla, konudan konuya atlamakta ve yoğunluk içinde yaşamakta zorlanmayacaksınız.

Aile bireylerinizle ilgili küçük sorunları büyütmemek sizin elinizde unutmayın. Adaletli davranışlarınız, aile bireylerini mutlu edemeyecektir şimdiden söyleyelim. Çünkü siz ailenize karşı verici olmanın sonsuz olabileceğini öğreten kişisiniz. Şimdi böyle bir konuda adalet dağılımı yaparsanız, 2011 yılındaki problemlere geri dönebilirsiniz.

AŞK

Kâbuslar görmenize gerek kalmadı desek yine de sizi ikna edemeyebiliriz. Siz, yaşamadan hiçbir şeye ikna olmayan bir karaktere sahipsiniz. Biraz güvenmeyi deneseniz hiç fena olmaz.

Tutku ve hayal gücünüzü besleyecek, gözlerinizin içinin güleceği günlere şimdiden hazır olun. Mutluluk çok uzak değil. Sevdiklerinizle birlikte ahenkli bir yaşam sürmeyi arzulayan yapınızla, mutluluğu doya doya yaşayacaksınız.

Sabırsız kişiliğinizi, Mayıs-Haziran aylarında kontrol altında tutmaya çalışın. Yoksa iletişimsizlik yüzünden ilişkiniz belirsizliğe düşebilir. Bunu kendinize yapmayın çünkü sizin hayatta en nefret ettiğiniz şeydir belirsizlik.

Siz, yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazsınız. Hep geniş bir çevreye sahip olmak, fikir alışverişinde bulunabileceğiniz insanlarla beraber olmak istersiniz. Kendinizi mutsuz etmemek ve çevrenizdeki kalabalığı kaybetmemek için, onlarla kurduğunuz iletişime daha çok önem verin. Sabırsız davranışlarınızla, onların sabrını zorlamayın.

Tatlı sözlerinizle ve zarif tavırlarınızla, çevrenizde kırdığınızı düşündüğünüz arkadaşlarınızın gönlünü almakta zorlanmazsınız. Unutmayın, siz sosyal çevrenizle ruhunuzu besliyorsunuz.

TAVSİYE

Lütfen sabırsız ve içe dönük yapınızı değiştirmeye çabalayın, göreceksiniz böyle hayat daha kolay olacak.

ÖNERİ

Ailenize karşı çok verici oluşunuz size bir şey kazandırmıyor, sonsuz anlayış da bazen sorunlara neden olabilir unutmayın. Hayatta, zamanında verilen yerinde tepkiler de gerekebilir. Ayrıca bazı şeyleri akışına bırakın, belirsizlik sizi bu kadar huzursuz etmesin; kendinize ve hayata biraz zaman tanıyın. Göreceksiniz böylelikle hem kendinizi, hem de çevrenizi rahatlatabilecek ve sağlıklı iletişimle mutlu olabileceksiniz.

İkizler Burcu Aylık Yorum

Mayıs Ayı

Hem gelirinizi arttırmaya hem de aşık olmaya ne dersiniz? İş ve aşkı aynı anda yaşıyor, adeta her alana yetişiyorsunuz. İkiye bölündüğünüz Nisan ayından sonra, Mayıs ayı size taze kan olacaktır. 7 Mayıs’ta yönetici gezegeniniz Merkür, evine geri dönüyor. Yani sizinle tekrar buluşuyor. İletişim oldukça hızlı, durup dinlenmek için zaman bulursanız ne mutlu… Zekanızla ön plana çıkabilirsiniz. Bu yüzden iş hayatına önem vermeniz gereken bir süreç… Ekstra işler ile ay sonunda cüzdanınız oldukça kabarık olacak.

14 Mayıs’taki Dolunay nedeniyle, ufak tefek sağlık sorunları tecrübe edebilirsiniz. Modunuz düşük olacağı için, sosyal ortamlarda özleneceksiniz. Angarya işleriniz çoğalabilir, yaptığınız iş size zevk vermeyebilir. Bu bir haftalık süreçte ailenizle vakit geçirmek iyi gelecektir; onların fikirleri bazı konularda ufkunuzu açacaktır.

İçsel huzurunuzu ise 28 Mayıs’ta sağlayacağınızı söyleyebiliriz. Burcunuzda gerçekleşecek Yeniay, size ummadığınız kapıları açabilir; olmaz dediğiniz şeyleri mümkün hale getirebilir. Yeniay kariyeriniz açısından oldukça olumlu etkilere sahip… Yatırım yapma zamanı!

Mayıs ayının gündemi: “Kariyer yapma zamanı geldi de geçiyor bile” diyenler bu ay yaşanacak sürprizlere hazır olun!

Aşk tılsımı: Hayat yaptığımız tercihlerden oluşur. Peki, sen tercihini yaptın mı?

Ve seks: İş hayatındaki olumlu gelişmeler, özel hayatını da canlandırıyor!