Çocuk Burçlarının Özellikleri

0
5566

KOÇ

Koç burcu çocukları oldukça inatçılardır. Bu yüzden kafalarına ne koyarlarsa onu yapmaktan vazgeçmezler. Ayrıca aceleci olan Koç çocukları çabuk konuşur ve çabuk yürürler. Kendisine herhangi bir olaydan sonra kızsanız bile, sevgi gösterileriyle kızgınlığınızı size unuttururlar. Çünkü onlar sevgi gösterileri yapmayı çok severler. Cömertlerdir fakat istedikleri olmayınca cömertlikten vazgeçebilirler. Her ne kadar derslerden kaçsalar bile son derece iyi okuyuculardır. Hayalperest olduklarından hayal dünyasında yaşarlar. Birer idealistlerdir. Pratik ve sert oldukları kadar sabırsızlardır. Kişiliklerinin temelinde sezgisellik vardır. Rekabet duygusu kışkırtılmaya elverişlidir. Cazibeli, gururlu ve cesurlardır.

Tavsiye: Unutmayın! Asi karakteriyle baş etmenin tek yolu onu sevgiyle büyütmektir.

BOĞA

Sağlıklı ve son derece güçlü çocukladır. Hafızaları güçlü olduğundan okulda da son derece başarılıdırlar ve öğrendiklerini kolay kolay unutmazlar. Yeni şeylere yavaş adapte olurlar. Şakacı, yaramaz ve güçlü olan erkek çocuklarına karşın kız çocukları daha sakin ve düzenlilerdir. Kurallara karşılardır ve sadece makul açıklamalar yaptığınızda kuralları kabul ederler. Ruhsal yönden son derece dengeli olan Boğa çocukları, duygusal depresyona kolay kolay girmezler. Renklere ve seslere duyarlılıkları sebebiyle turuncu, kırmızı gibi renkler onları rahatsız eder. Huzur buldukları renk mavi ve mavi tonlarıdır. Kişiliklerinde duygusallık ağır basar.

Tavsiye: Müzik yeteneği olduğunu küçük yaşta keşfetmeniz daha yararlı çünkü müzikal eğitim aldıklarında iyi bir müzisyen olabilirler.

İKİZLER

Son derece özgürlüklerine düşkünlerdir. Aynı anda bir kaç işi yapabilme becerisine sahiplerdir. Çok çabuk anlama özelliğinden dolayı erken yaşta yabancı dil eğitimi almalarında yarar vardır. Hareketlidirler. Zeki olan İkizler burcu çocukları hayalperest olduklarından, hayallerini gerçekleştirmek için sürekli koşuştururlar. Taklit yetenekleri vardır ve espriler yaparlar. Anlatmayı severler, bir olayı anlatırken hayal güçlerini de olaya katarlar. Kişiliklerinde çoğu zaman düşünsellik vardır. Dilsel ve matematiksel zekaya sahiplerdir. Kelimeleri etkili ve akılcı kullanabilirler.

Tavsiye: Onları fazla kısıtlamayın. Çünkü kısıtlanmaları onların depresyona girmelerine neden olur.

YENGEÇ

Yemeyi ve içmeyi çok severler. Çekingenlerdir ama sevilmeyi de isterler. Sosyal ve arkadaş canlısı olsalar da kuşkucu ve kinci yapıları onları toplumdan uzak tutabilir. Çoğu Yengeç burcu çocukları kendine dönük zeka yapılarına sahiplerdir. Merhametli, samimi ve uysallardır. Beğenilmemeye asla dayanamazlar. Onlara zeki, güzel/yakışıklı oldukları söylenmelidir. Tutumlulardır. Para harcamak yerine biriktirmeyi tercih ederler. Masraflarını ödemek için iş hayatına erken atılabilirler. Kişiliklerinin temellerinde duygusallık ağır basar. Empati kurabilme yetenekleri sayesinde herkesi iyi anlarlar. Annelerine fazla düşkünlerdir.

Tavsiye: Onları korkularından vazgeçirmeniz için hep yanlarında olmalısınız.

ASLAN

Öğrenmeye hevesli olmayabilirler ama zeki yapılarından dolayı çabuk öğrenirler. Kişiliklerinde yargısallık vardır. Karakterleri sabittir. Cömertlerdir ve para harcamayı severler. Başkalarının yanında onları kırarsanız saldırgan olabilir, size karşı çıkabilirler. Sosyal ve görsel zekaya sahiplerdir. Küçüklüklerinden beri arkadaşları arasında hep öne geçmeye çalışırlar. Çünkü lider yapıları vardır. Onlar iyi tasarımcılardır. Aslan burcu çocukları baskı altında tutulmayı sevmezler. Bu, size aşırı tepki vermesine neden olur. Son derece gururlu, asil ve güçlüdürler.

Tavsiye: Dertlerini dinleyip onlara destek olursanız ileride çok iyi yerlerde olabilirler.

BAŞAK

Kişiliklerinde düşünsellik ve yargısallık vardır. Öğrenmek için dış dünyadan bilgiler alırlar. Her şeyde mantık ararlar. Başkalarının da mantık çerçevesi doğrultusunda olmalarını isterler. Huzurlu ve sakin olmalarına karşın acelecidirler. Konuşmaları olgun ve bilgecedir. Titiz ve düzenlidirler. Küçük yaşlarda yemek seçmeye başlarlar. Başak çocukları sevgi isteklerini gösteremezler. Okul hayatlarında başarılılar. Sosyal yaşantılarında ise arkadaş canlısı olup, son derece güvenilirlerdir. Alçakgönüllü, akıllı, dikkatli ve yardımseverlerdir. Bazı Başak burcu çocukları huysuz olabilirler. Bunun sebebi asi yapılarından kaynaklanabilir. Herkesin kusurlarını iyi görebilen Başaklar, kendi kusurları dile getirilince tahammül edemezler.

Tavsiye: Hayal gücüne yönelik çalışmalar yaparsanız büyüdüğünde duygusal dengesini kurabilir.

TERAZİ

Hassas ve kırılganlardır. Başkalarının beğenilerini önemserler. Kararsız oldukları için seçim yapmakta oldukça zorlanırlar. Düzenli ve temiz olmalarının yanı sıra sanata yetenekleri vardır. İyi kalplilerdir. Adalete çok önem verirler. Okul hayatlarında şımarık olsalar da zeki çocuklardır. Gerçeği bilmek kötü de olsa onları mutlu eder. Görsel ve sosyal zekaya sahiplerdir. Küçük yaşlardan beri kıyafetlerini ve takılarını birbirleriyle uydurmaya çalışırlar. Olumsuzlukları çok çabuk sezebilirler. Yeniliğe açıklardır. Yeni insanlar tanımak isterler. Sempatik ve hoşgörülülerdir. Birçok karaktere sahip oldukları görülür. Yani bir anı diğerini tutmaz. Barış ve huzur içinde yaşama arzuları vardır. Mavi renk ve tonlarını severler.

Tavsiye: Yüksek sese karşı hassaslardır, korkabilirler. Bu yüzden yanlarında yüksek sesle konuşmamanızda fayda var.

AKREP

Çok kolay kavrama yetenekleri vardır. Her biri yasaklara meyillidir. Akrep burcu çocukları son derece soğukkanlılardır. Duygularını zayıflık saydığı için kimseden yardım istemezler. Kinci bir yapıya sahiplerdir. Hep devrim yapma çabasına girerler. Sosyal olan çocuklar, kendine dönük zeka yapısına sahiplerdir. Sezgileriyle başkalarının iç dünyalarını rahatlıkla anlayabilirler. Güçlü iradeleri vardır. İstedikleri yapılmadığında ateş püskürürler. Düşüncelerini saklayan Akrep burcu çocukları, açık sözlü olup aynı zamanda da alaycıdırlar. Çelişkili yapıya sahiplerdir. Hareketli, enerjik ve cana yakınlardır. En belirgin özellikleri ise duygusallıktır.

Tavsiye: Azarlamanız veya bazı şakalarınız onlarda olumsuz etki yaratabilir.

YAY

Dışa dönük dünyaları ve arkadaş canlısı yapıları vardır. Özgüvenlerini hep başarılarında ararlar. Aktiflerdir ve oyunlarında adil olunmasını isterler. Özgür ruhlu, atılgan ve iyimserlerdir. İdealleri için öncülük yaparlar. Yalnızlığa dayanamazlar aslında belirgin özelliklerinden biri de rahat olmalarıdır. Hatalara asla göz yummazlar. Meraklı oldukları için sorgularlar ve her şeyi bilmek isterler. Sosyal zekaya sahiplerdir. Doğayı çok severler. Doğa sporları yapmaya hevesleri vardır. Yay burcu çocukları, kendilerinden eminlerdir ve özgüvenleri yüksektir. Fazla para harcarlar. En büyük sorunları emir almaktır ve öğüt dinlemeyi hiç sevmezler. Bu yüzden kendi işlerinin patronu olmak isterler.

Tavsiye: Onlara güven duyduğunuz belli edin. Aksi takdirde sizleri yanıltabilirler.

OĞLAK

Takdir edilmek istediği için okur, merakından değil. Çok sabırlılardır. Başladıkları işi yarım bırakmazlar, planlı bir şekilde ve sabırla sonuna kadar giderler. Zayıflıktan son derece korkarlar ve kimseye muhtaç olmak istemezler. Oğlak burcu çocukları inatçı ve azimlidirler. Derslerinde başarılı olurlar. Ailelerine ve evlerine oldukça bağlılardır. Dışarda eğlenmek yerine evde vakit geçirmek isterler. Çalışkan ve güvenilirlerdir. Daha küçük yaşlardan romantizme merakları vardır. Hırslı ve iradelilerdir. Beyinlerine hükmedebildikleri için kendilerini yönetebilirler. Mantıksal zekaya sahiplerdir. Asıl amaçları büyüklerinin gözüne girmektir. Kolay kolay gülmeyen, ağırbaşlı çocuklardır onlar.

Tavsiye: Yardıma ihtiyaçları olduklarında, onlara yardım ederken davranışlarınıza dikkat etmeli ve onlara güven vermelisiniz. Bu sayede gönül rahatlığıyla sizlere dertlerini anlatabilirler.

KOVA

İnsanlarla mesafelerini koruyan, meraklı ve çevrelerine oldukça ilgili çocuklardır. Kişiliklerinde mantıksallık ağır basar. Yarın yapacakları işi şimdiden kararlaştırırlar. Arkadaş edinmeyi çok severler. Çok bilgedirler ve bilgileriyle insanları şaşırtırlar. Mantıklarına ters gelen her fikri ve düşünceyi tartışmaktan kaçınmazlar. Teknik zekaya yani pratik işlemlerden çok teoriler kurmaya uygun zeka yapılarına sahiplerdir. Derslerinde genelde başarılı olamazlar. Asi yapıya sahiplerdir ve girdikleri ortama pek uyum sağlayamazlar. Ne zaman, ne yapacakları belli değildir. Sakin ve yumuşak huylulardır. Orijinal, zeki ve serinkanlılardır. Başarıya azimlilerdir fakat onları başarıya odaklayabilecek güdüleri zayıftır.

Tavsiye: Onlara dikkatlerini toplayabilmelerini ve uyumlu olmaları gerektiğini telkin edin.

BALIK

Çok duygusallardır. Algılama biçimleri; dünyayı kendi gönül aynalarında yansıyan anlamlarla algılamalarıdır. Fedakar, duyarlı ve ince ruhlu tiplerdir. Çekingen ve mahcupturlar. Balık burcu çocukları sürekli hayal kurarlar. Empati ve sezgileri sayesinde iç dünyayı anlarlar. Kendine dönük ve mistik zekaya sahiplerdir. Bir kaç hissi gerçekleşirse ya da bir çok rüyası çıkarsa kendilerini medyum zannedebilirler. Hayal güçleriyle her zaman yeni çözümler üretirler. Sevecenlerdir ve çabuk sosyalleşirler. Sanat alanında yetenekleri vardır.  4-5 yaşlarında olan Balık burcu çocukları ise masallara düşkünlerdir. Kendisine özel muamele yapılmasından fazla etkilenmeleri, onların işlerine konsantre olmalarını engeller.

Tavsiye: Ona güvenin ve güvendiğinizi gösterin. Güven gösterdiğiniz sürece kendini keşfedecektir.

CEVAP VER