Çocuk Burçlarının Özellikleri

3101

KOÇ

Koç burcu çocukları oldukça inatçılardır. Bu yüzden kafalarına ne koyarlarsa onu yapmaktan vazgeçmezler. Ayrıca aceleci olan Koç çocukları çabuk konuşur ve çabuk yürürler. Kendisine herhangi bir olaydan sonra kızsanız bile, sevgi gösterileriyle kızgınlığınızı size unuttururlar. Çünkü onlar sevgi gösterileri yapmayı çok severler. Cömertlerdir fakat istedikleri olmayınca cömertlikten vazgeçebilirler. Her ne kadar derslerden kaçsalar bile son derece iyi okuyuculardır. Hayalperest olduklarından hayal dünyasında yaşarlar. Birer idealistlerdir. Pratik ve sert oldukları kadar sabırsızlardır. Kişiliklerinin temelinde sezgisellik vardır. Rekabet duygusu kışkırtılmaya elverişlidir. Cazibeli, gururlu ve cesurlardır.

Tavsiye: Unutmayın! Asi karakteriyle baş etmenin tek yolu onu sevgiyle büyütmektir.

BOĞA

Sağlıklı ve son derece güçlü çocukladır. Hafızaları güçlü olduğundan okulda da son derece başarılıdırlar ve öğrendiklerini kolay kolay unutmazlar. Yeni şeylere yavaş adapte olurlar. Şakacı, yaramaz ve güçlü olan erkek çocuklarına karşın kız çocukları daha sakin ve düzenlilerdir. Kurallara karşılardır ve sadece makul açıklamalar yaptığınızda kuralları kabul ederler. Ruhsal yönden son derece dengeli olan Boğa çocukları, duygusal depresyona kolay kolay girmezler. Renklere ve seslere duyarlılıkları sebebiyle turuncu, kırmızı gibi renkler onları rahatsız eder. Huzur buldukları renk mavi ve mavi tonlarıdır. Kişiliklerinde duygusallık ağır basar.

Tavsiye: Müzik yeteneği olduğunu küçük yaşta keşfetmeniz daha yararlı çünkü müzikal eğitim aldıklarında iyi bir müzisyen olabilirler.

İKİZLER

Son derece özgürlüklerine düşkünlerdir. Aynı anda bir kaç işi yapabilme becerisine sahiplerdir. Çok çabuk anlama özelliğinden dolayı erken yaşta yabancı dil eğitimi almalarında yarar vardır. Hareketlidirler. Zeki olan İkizler burcu çocukları hayalperest olduklarından, hayallerini gerçekleştirmek için sürekli koşuştururlar. Taklit yetenekleri vardır ve espriler yaparlar. Anlatmayı severler, bir olayı anlatırken hayal güçlerini de olaya katarlar. Kişiliklerinde çoğu zaman düşünsellik vardır. Dilsel ve matematiksel zekaya sahiplerdir. Kelimeleri etkili ve akılcı kullanabilirler.

Tavsiye: Onları fazla kısıtlamayın. Çünkü kısıtlanmaları onların depresyona girmelerine neden olur.

YENGEÇ

Yemeyi ve içmeyi çok severler. Çekingenlerdir ama sevilmeyi de isterler. Sosyal ve arkadaş canlısı olsalar da kuşkucu ve kinci yapıları onları toplumdan uzak tutabilir. Çoğu Yengeç burcu çocukları kendine dönük zeka yapılarına sahiplerdir. Merhametli, samimi ve uysallardır. Beğenilmemeye asla dayanamazlar. Onlara zeki, güzel/yakışıklı oldukları söylenmelidir. Tutumlulardır. Para harcamak yerine biriktirmeyi tercih ederler. Masraflarını ödemek için iş hayatına erken atılabilirler. Kişiliklerinin temellerinde duygusallık ağır basar. Empati kurabilme yetenekleri sayesinde herkesi iyi anlarlar. Annelerine fazla düşkünlerdir.

Tavsiye: Onları korkularından vazgeçirmeniz için hep yanlarında olmalısınız.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER