Burçlar ve Geçmişe Bakışları

KOÇ

Koç burçları için geçmişleri her zaman açık bir kitaptır. Onlar geçmişlerini, hiçbir şeyden korkmadıkları için, açık açık anlatacak cesarete sahiplerdir. Kendilerini derinden yaralamadıkça hiçbir hata uzun süreli kafalarını kurcalamaz, geçmişi geçmişte bırakıp, yeni mücadelelere hazır olurlar. Fakat Koç burcuna geçmişiyle ilgili devamlı soru sormak hatadır. Bir noktadan sonra sinirlenmesi kaçınılmazdır.

BOĞA

Boğalar farkındadırlar ki, geçmişte yaptıkları büyük hatalar vardır ve bu hataları ne olursa olsun kafalarında kalmamalıdır. Bir Boğanın hata olarak kabul edeceği esas olay aldatılmasıdır. Geçmişlerinden ders almasını bilir fakat yaralarını asla tamamen kapatamazlar. Mazileri hakkında konuşmaz ve onlara geçmişlerini hatırlatacak bir sohbette konunun değiştirilmesini sağlamaya çalışırlar. Acılarını hiçbir zaman dışarı vurmazlar.

İKİZLER

İkizler geçmişlerini hayatlarının bir parçası olarak tutarlar. Bunun hayat tarzlarını etkilemesine izin vermezler, çünkü çoğu zaman kafaları başka şeylerle meşguldür. Ama bazı zamanlarda durduk yere İkizlerin davranışları tam tersine dönerse, ya da hiç beklemediğiniz bir anda bir karakter değişimi sergilerlerse, bunun altında yatan birincil sebep, çevrelerinde o anda olan bir olayın kendilerine geçmişlerindeki bir hatayı hatırlatmasıdır.

YENGEÇ

Duygusal Yengeçler geçmişlerinden bir türlü kopamazlar, geçmişte sorun olan hala sorundur. Çoğu zaman onları evin bir köşesinde yalnız başına ağlarken bu yüzden bulabilirsiniz. Yengeçler, ayrıca kötü bir olaydaki hatalarını kabul edene kadar, olaya dahil herkesi uzun zaman boyunca suçlayabilirler. Fakat en sonunda hata kendilerindeyse bunu kabul edecek ve geçmişin kendilerini daha az etkilemesini sağlayacaklardır.

ASLAN

Aslanlar, geçmişlerinin geçmişte kalması yanlısı olmalarına rağmen, ilişkilerinde dramayı seven taraflardır ve bu amaç için geçmişlerini kullanabilirler. Beraber oldukları insanlarla çıkan tartışmalarında “Sen de aynısın” gibi cümleler kullanabilirler. Bunu karşı tarafın canını yakmak için değil, o istedikleri duygusal yoğunluğu yaşayabilmek için yaparlar. Partnerleri dışında kimsenin geçmişleri hakkında soru sormasına izin vermez ve hoşlanmazlar.

BAŞAK

Başaklar geçmişlerinde en büyük hataları yapan burçlardır. Bunun sebebi iyi niyetlerinin mutlaka aşırı suiistimali ve ne olursa olsun insanlara duydukları yüksek inançtır. Fakat geçmişlerinden ders almak konusunda biraz ağırdırlar. Bir hatanın birkaç kez yapılması ancak onlarda ders alma isteğini doğurur. Öbür yandan, geçmişlerinden ancak çevrelerindeki çok yakın insanlara -örneğin, uzun süreli sevgililerine- bahsederler.

TERAZİ

Teraziler mantıklı düşünmeyi ve her şeyin dengede olmasını, hayatlarının amacı haline getirdikleri için, geçmişlerinde yaşadıkları kötü olaylardan tek seferde ders çıkartma konusunda inanılmaz başarılılardır. Onların aynı hatayı ikinci bir kez yaptıklarını asla göremezsiniz. Duygudan çok mantıkla bu konuya yaklaşan terazi, yaşanan kötü olayı kabullenir, dersini alır, kendince çözer ve bir daha asla hatırlamaz.

AKREP

Akrepler için geçmiş asla hayatlarından ayrılmayacak bir dersler bütünüdür. Onlar özellikle geçmişlerini unutmamayı seçerler. Bu Akreplerin kendilerine acıyı hatırlatıp, ilerisi için duvarlarını daha sağlam çekmelerine de yarar, aynı insanlarla tekrar karşılaştıklarında, onların kendilerine ne yaptığını asla unutmamaya da. Kötü anılarının sebebi insanlar, her zaman nefret edilecek ve yaptıkları her zaman hatırlanacaktır.

YAY

Yay burcu, geçmişini sadece ama sadece zamanında yaptığı hataları bir kez daha yapmamak için gerektiğinde hatırlar. O rekabetçidir, hata yapması da doğaldır, ama aynı hatayı bir kez daha yapmamakla yükümlüdür. Yoksa yarışı kaybeder. Hangi konuda olursa olsun, Yaylar sadece kendi hatalarını akıllarından çıkartmazlar. Bu anılarını hatırlamak onları zayıflatmaz, tam tersine daha dikkatli kılar.

OĞLAK

Oğlaklar, hayatlarındaki amaçlarının her birine ilk günkü tazelikleriyle başlamak adına, mazilerini irdelemezler. Onlar için zamanı geldiğinde hatırlanması gereken tek kötü anı tipi, iş hayatıyla ilgili olanlardır. Başarısızlıklarını unutmaz. Eski beraberliklerinden, kendilerini en ufak derecede üzmeden bahseder, bunları anlatmaktan da çekinmezler. Çünkü bu tip kötü anıların, onların gözünde kendilerine bir zararı olmamıştır.

KOVA

Kovalar, hava elementinin soğuk ve keskin zekasına sahip olsalar bile, aynı grubun burçlarının aksine geçmişlerini dolaba kaldıramazlar. Geçmişlerinde yaşadıkları olaylardan sürekli bahsederler ve bunları gülerek, insanları güldürerek yaparlar. Halbuki onlar ağlayan palyaçolardır. Bu anıları, onların canını çok yakmaktadır, ama o kendilerini, insanlara ne kadar güçlü olduklarını göstermekle yükümlü kabul ederler.

BALIK

Balıkların kalplerinin nasıl kırıldığını ve kırıldığında nasıl davrandıklarını hepimiz biliriz. Balıklar, su elementinin hassasiyetine sahip oldukları için, çabuk kırılırlar. Bu da onların kötü anılarının bolluğuna işarettir. Ama onlar bunları kendilerine saklarlar (olay ilk yaşandığında arkadaşlarına ağlayarak anlatmalarını saymazsak). Kendilerini üzen kişiyle alakalarını kopartacak kadar güçlü değillerdir. Kötü olansa asla affetmeyecekleri ve unutmayacaklarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir