Boğa Burcu Ünlüler

BOĞA (21 Nisan – 21 Mayıs)

 

Kadınlar

Renee Zellweger

Gerçek İsmi: Renée Kathleen Zellweger

Doğum Tarihi: Nisan 25, 1969

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, yapımcı

 

Jessica Alba

Gerçek İsmi: Jessica Marie Alba

Doğum Tarihi: Nisan 28, 1981

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör

 

Penelope Cruz

Gerçek İsmi: Penélope Cruz Sánchez

Doğum Tarihi: Nisan 28, 1974

Doğum Yeri: İspanya

İş: Aktris

 

Uma Thurman

Gerçek İsmi: Uma Karuna Thurman 

Doğum Tarihi: Nisan 29, 1970

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, manken

 

Adele

Gerçek İsmi: Adele Laurie Blue Adkins

Doğum Tarihi: Mayıs 5, 1988

Doğum Yeri: İngiltere

İş: Şarkıcı


Cate Blanchett

Gerçek İsmi: Catherine Élise Blanchett

Doğum Tarihi: Mayıs 14, 1969

Doğum Yeri: Avustralya

İş: Aktris

 

Megan Fox

Gerçek İsmi: Megan Denise Fox

Doğum Tarihi: Mayıs 16, 1986

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, manken

 

Cher

Gerçek İsmi: Cherilyn Sarkisian

Doğum Tarihi: Mayıs 20, 1946

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Şarkıcı, oyuncu, film yapımıcısı

 

Erkekler

 

Al Pacino

Gerçek İsmi: Alfredo James Pacino

Doğum Tarihi: Nisan 25, 1940

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör

 

Fred Astaire

Gerçek İsmi: Fred Astaire

Doğum Tarihi: Mayıs 10, 1899

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör

 

Jack Nicholson

Gerçek İsmi: John Joseph Nicholson

Doğum Tarihi: Nisan 22, 1937

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör

 

Dali

Gerçek İsmi: Salvador Dali

Doğum Tarihi: Mayıs 11, 1904

Doğum Yeri: İspanya

İş: Ressam


Jerry Seinfeld

Gerçek İsmi: Jerome Allen Seinfeld

Doğum Tarihi: Nisan 29, 1954

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, yazar, televizyon ve film yapımıcısı (Seinfeld dizisi)

 

David Beckham

Gerçek İsmi: David Robert Joseph Beckham

Doğum Tarihi: Mayıs 2, 1975

Doğum Yeri: İngiltere

İş: Futbolcu

 

George Clooney

Gerçek İsmi: George Timothy Clooney

Doğum Tarihi: Mayıs 6, 1961

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör

 

Pierce Brosnan

Gerçek İsmi: Pierce Brendan Brosnan

Doğum Tarihi: Mayıs 16, 1953

Doğum Yeri: İrlanda

İş: Aktör


Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burcu

Grubunuz: Toprak

Burcunuzun Cinsiyeti: Dişi

Üstün Olduğunuz Konular: Hırslı ve sıcakkanlı olmak

Sizi Siz Yapanlar: Dost ruh ve koruyuculuk, lüksleriniz

İstedikleriniz: Devamlı ileri atılımlar yapmak

Amacınız: Mal, mülk, lüks ve büyük servet sahibi olmak

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Alınganlık, kuşku ve bencillik

Gününüz: Cuma

Taşınız: Zümrüt

Renkleriniz: Pembe, gök mavisi, krem, koyu yeşil

Müzikleriniz: Senfoniler

Zayıf Olduğunuz Hastalıklar: Boğaz, boyun ve hormon hastalıkları

Uyumlu Eşiniz: Yengeç, Başak, Balık

Meslekleriniz: Askerlik doktorluk, kimya alanı, dişçilik, demir çelik işleri, ticaret, mühendislik, endüstri dalları, antikacı, çocuk doktoru, mühendis,  pratik meslekler

Boğa Burcunun Genel Özellikleri

Bu burcun insanı, daima para konusunda ve finans ile ilgili durumlarda çabuk fikir üretebilen bir insandır. Çünkü hayatında sahip olmak istediği lüksü, bu paralar sayesinde kazanacağını iyi bilir. Para kazanmak için çalışmaktan vazgeçmez, aslında para kazanmak, onun için sadece bir araçtır. Paraya, çok önem veriyor gibi görünse de aslında durum bunun tam tersidir. Boğa, paranın en çok hesabını yapıp, en pervasızca harcayan burçlardan birisidir. Özellikle giyim kuşama ve arkadaşları ile vakit geçirmeye para harcar. Nerede olduğu önemli değildir, eğer yanında arkadaşları varsa yapamayacağı şey yoktur.

 

Genelde çok inatçı bir yapıya sahip olduğu için, bildikleri konusunda sabit bir yapıdadır. Sevdiği insanları sonuna kadar sever, sevmediklerine ise ısınmak dahi istemez. İki uçta yaşamayı sevmek tam ona göredir. En yakın arkadaşlarından ve sevgilisinden vazgeçemeyecek derecede bağlı, aynı zamanda, bir kere rahatsız olduğu kişilerin yüzüne bakmak dahi istemeyecek kadar zor bir insandır. 

 

Boğa’nın, iç huzuru, dışsal güvenceyle karıştırmaktır. Gerçekte içsel güvenceden doğan huzuru aramasına rağmen, bunun dış dünyada yansıması olan, para, varlıklar ve insanlar arası deneyimsel dengeyi saplantı haline getirebilir. Yaşantısınız, sekteye uğramadan dosdoğru ilerlemesini istediği için, aksaklıklar onu çabuk yıldırır. Moral olarak çabuk dağıldığından, kendisine ve arkadaşlarına yeniden vakit ayırmak isteyip, daha fazla zaman geçirmeye karar verecektir.

 

Boğa, günlük düzenini bozma korkusuyla kendini, sıkıntıdan patlatan biri haline gelebilir. Ne kadar çok kendinden ve sıkılmaktan kaçmaya çalışırsa, o kadar içine gömüleceğini unutarak, daha da çok çırpınır ve sonuç olarak toparlamak adına bir mucize bekler. Oysaki, üstün enerjisini ve arkadaşlarını kullandığı sürece, hiçbir zaman için aksilik yaşamayacaktır. Daima aktif bir hayat geçirecek ve sıkıldığını düşünmeye vakti bile kalmayacaktır.

 

Sevgiyi bulma konusunda biraz sıkıntı yaşar ve hatta kendisini bahtsız bedevi olarak görür. Boğanın, uzun süre yalnız kaldığı, sık görülen bir durumdur çünkü kendisine denk birileri kolayca karşısına çıkmaz. Venüs’ün yönettiği, duyguları ve güzelliği daha azına razı olmayı kabul etmez. Hep daha fazlasını ve daha güzelini isteyecek, bulamadığı süreçte de hayal kırıklığına uğrayacaktır.

 

İş hayatını okul ve ev hayatından daha fazla sever. Bu yüzden gününün büyük bir bölümünü işte geçirmekte bir sorun görmez. Daha fazla çalışmak ve kendini neredeyse daha çok yormak ister. Bu sayede, zihnen kendisini arınmış hissederken, cüzdanının da dolduğunu gördüğü için, motivasyonunu kaybetmeden çalışmaya devam eder. Eve geç gitmek onun için bir sorun değildir. Çoğu zaman için açıklaması “İçkim yok, kumarım yok keyfimden mi geç geliyorum.” şeklinde gelişecektir. Gerçekten de bu tarz aktivitelerdense, çalıştığı için eve geç gelmeyi tercih eder.

 

Aile konusunda yüksek oranda şanslıdır. Sahip olduğu anne ve baba genel itibari ile anlayışlı ve modern fikirli insanlardır. Fakat gelin görün ki, Boğayı bu konuda ikna etmek biraz zordur. Ufak baskılara bile katlanamayan Boğa, aniden patlar, bağırır çağırır fakat daha sonra pişman olur ve sakinleşir. Her seferinde kendisine, daha sakin olma sözü verse de, bu sözünü tutamaz.

 

Yemek ve içmek konusuna düşkün olan Boğanın, kilo problemi daima olacaktır. Eğer dikkat etmezse, vücuduna gerektiğinden daha fazla ağırlık yükleyecektir. Venüs’ün yönettiği Boğa, önünde güzel süslenmiş yemekler ve içecekler olduğu sürece, asla hayır diyemeyecektir. Bu yüzden belirli dönemlerde sık sık rejime girer fakat başaramaz. Yapması gereken en önemli şey, gerçek bir spordur fakat genelde de spora ayıracağı pek vakti yoktur. Bu ikilem arasında gidip gelirken, arkadaşları tarafından, depresyonun ucundan kurtarılır. Her zaman ona yardım edecek arkadaşları olduğu için, kendisini çok şanslı hisseder ve bir sorun olmadığı sürece hiçbir arkadaşı ile ters düşmemeye çalışır.

 

Organize ettiği her olaya, kendi rahatını da katar. Kendisini rahat hissetmediği hiçbir ortama girmez, risk almaz. Eğer bir yerden huysuzlanarak çıkarsa, oraya bir daha dönmek istemez. Didişmeyi ve atışmayı sevse de, genelde huzuruna düşkündür. Bu açıdan, Koç insanları gibi sağlamcı ve gerçekçidir. Zevkine uygun olan yerleri seçtiği için, organizasyonlarında herhangi bir aksilik yaşanmaz. Güzel yerleri seçmeyi bilir çünkü burcunun gezegeni Venüs ona yardımcı olur. Çevresindeki hiçbir arkadaşı, Boğanın yaptığı organizasyonlara bir kulp takamayacaktır.

 

Fiziksel güzelliği ön planda olan Boğa, kendisinde beğenmediği pek çok nokta olsa da, etraflarındakiler tarafından oldukça beğenilir. Her zaman, etrafında birileri pervane olur fakat sağlamcı Boğa, bir ilişkinin uzunca bir süre gideceğine emin olmadan, o ilişkiye başlamaz.

 

Mantığından çok duyguları ile hareket eden Boğa, yine de doğru kararlar alıyor oluşu ile pek çok kişiyi şaşırtır. Boğa işini bilen bir insandır. Duyguları dinlemenin önemini bilir, bu bağlamda yanlış olacağını hissettiği hiçbir şeyi yapmaz. Doğruluk ve yanlışlık, onun mantığında değil, duygularında süzülür ve bu süzgeçten geçenlere göre değerlendirilir.

Boğa Burcu Kadını

 

Boğa burcu kadını çok cana yakın, beğenilen, aranılan bir tiptir ve sevilmek için yaratılmıştır. Popülerliğini kullanmayı bilir, daha fazla arkadaş edinmek, onun için asla sorun olmaz. Etrafındaki kişileri ve kendisini mutlu etmek için elinden geleni yapar. Cana yakın tavırları ile kimseden uzak durmaz ve kendisine de uzak durulsun istemez. Boğa burcu kadını, beğenileri toplamayı iyi bilir. Zaten öylesine asil ve güzeldir ki, ister istemez ona iltifat edersiniz.

 

Evlilik ve annelik ona çok yakışır. Çocuklarını dinleyen, paylaşmayı bilen ve onlar için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir anne olacaktır. Bu sayede çocukları tarafından da sevilir. Her zaman başvurulan, görüşleri alınmak isteyen bir anne olarak yaşlanacaktır.

 

Boğa kadını, yalnız kaldığı zamanları sever, popülerliğinin getirdiği karmaşayı sevse de, mutlaka yalnızlığını dinleyebileceği bir yer ister. Hayatta mola vermek istediğinde, sığınabileceği bir yer mutlaka olmalıdır.

 

Kimsenin söylediği değil, kendi inandığı şeyin peşinden koşar. Kendi doğrularını çizebileceğini bilir ve bu olgunlukta hareket eder. Bir yerde yanlış yapsa bile, bunu düzeltmenin yolunu bulur. Bulamazsa, danışabileceği arkadaşları daima çevresindedir. Duyguları ile hareket ettiği zamanlarda, fikrine güvendiği bir arkadaşına danışmaktan çekinmez. Hatalarını görebilecek olgunluktadır fakat hataları da yüzüne pat diye söylenmemelidir. Herkesin ters tepki verebileceği bu konuda, Boğa kadınının da ters tepkisi vermesi normal olacaktır.

 

Beli bir yastan sonra hayvan sevgisi artar. Çevresinde olup bitenlere sessiz kalamaz, gözlerindeki sevgi ışıltısı gittikçe büyür ve her şeyi sever olur. İşte bu hali ile hem çok iyi bir anne hem de çok güzel bir anneanne olur. Torunlarına da, en az evlatlarına gösterdiği sevgiyi gösterir.

 

Her şeyin sorumluluğunu almayı sevmez. İnsanların adil olmaları gerektiğine inanır. Olup bitenleri gözlemleyip, sorumluluk alacağında, hafızasına kazıdıklarını da göz önüne alarak hareket eder. Eğer bir adaletsizlik, canını sıkacak bir durum varsa, bırakın sorumluluğu seçmeyi, doğrudan tüm sorumluluklarını inkar ederek her şeyden kurtulur. Dünyanın adil bir düzene sahip olması gerektiğini düşünür.

 

Boğa burcu kadını güzelliklere çok düşkündür. Her zaman, manikür, pedikürünü yaptırır  ve saçlarını boyatır. Çok cesur olmasa da, saç boyuma konusunda yapacağı, iki üç değişiklik mutlaka vardır. Güzel olan her şeyin onun gözünde değeri vardır. Güzel bir film, bir kitap ya da ne olduğu fark bile etmeyen bir canlı eğer güzelse, mutlaka Boğa kadınının dikkatini çekecektir.

 

Müzik dinlemek, Boğa burcu kadınını ciddi anlamda rahatlatır. Kendini, müzik sayesinde, tüm ağırlıklarından kurtulmuş gibi hisseder. Ayrıca pahalı hediyelerle ya da basit bir çiçekle mutlu olabilir. Mutluluk Boğa kadını için uzak değildir.

Boğa Burcu Erkeği

 

Boğa burcu erkeği, sadık bir dost, şefkatli bir baba ve mükemmel bir aile reisi olur. Bunun sebebi Venüs’ün uysal yanları almasıdır. Aynı zamanda etrafındaki herkes için, gereğinden fazla çabalayacağından, en iyi dost ve baba olma lüksüne sahiptir. Yanlışları düzgünce doğru hale getirebilecek, incitmemek için elinden geleni yapacaktır. Bu sayede fark edeceksiniz ki, Boğa erkeği en ideal erkeklerden birisidir.

 

Fakat bu iyi kimliğinin yanında, güzele düşkün olduğu için, gizli bir çapkınlık da söz konusudur. Etrafındakileri iyice süzer, aralarından birisini seçer ve harekete geçer. Boğa erkeğinin, bu hareketlerinde bile bir uyum söz konusudur. Bir oyun başlatır ve o oyuna istediği kişiyi kolayca dâhil eder. Karşılarındakiler neye uğradıklarını şaşırırlar çünkü kendilerini çoktan Boğa erkeğinin akışına bırakmışlardır. Aslında, amacı aldatmak değil genel itibar ile flört etmektir. Büyük boyutlarda aldatmalar ondan gelmez, hatta kısa süreli flörtlerinden sonra bile uzun süreli vicdan azapları yaşar.

 

Boğa burcunda doğan erkeğin, kendine has özellikleri vardır. Yalan söylemez ama mutlaka sırları vardır. Her şeyi açık açık söylemenin gereksiz olduğunu düşünür çünkü insanlar onlara göre sırları ile güzeldir.

 

Yalan söylemeyi sevmez fakat en önemlisi yalan duymaya asla tahammül edemez. Uzun süreli bir yalana dahil olduğunu öğrendiğinde ise kendisini kullanılmış hisseder. Bu yüzden yalanı sezdiği anda uzaklaşmaya başlar. Yalan, onun hayatında istediği bir şey değildir. Böyle bir erkekle evlenmek ve onunla mutlu olmak istiyorsanız, bunlara çok dikkat etmelisiniz. İlişkinin boyutu ne olursa olsun, eğer kafasına bir yalanı takmışsa, mutlaka gidecektir ve emin olmasınız ki, onu geriye döndürmeniz çok zordur.

 

Boğa burcu erkeği, üzerine varılmadığı sürece asla sakıncalı bir erkek olmayacaktır. Gülümseyerek karşılık verdiğiniz her cümlede o da gülümseyecektir. Sonsuza kadar yanınızda olacağınız hissedeceğiniz Boğa erkeğine, aldatma, yalan gibi karakterine saldırıda bulunacak ve huzurunu kaçıracak hareketlerde bulunursanız, işte o zaman gerçekten karşınızda öfkeden gözleri kızarmış bir boğa görürsünüz.

 

Boğa erkeğinin, arkadaşlarının sayısı bir hayli fazla olmasına rağmen hiçbir zaman için popülerlik peşinde koşmaz. Doğası gereği popülerlik ona terstir çünkü gösteriş yapmaktan hoşlanmaz. Eğer ona ulaşmak istiyorsanız, sadece aramanız yeterlidir. Sizi geri çevirmeyecek, ters bir harekette bulunmayacak hatta sizi en iyi şekilde ağırlayacaktır. Boğa erkeğinin bu davranışları, etrafındakilere verdiği değeri rahatça gösterir.

 

Boğa burcu erkeğinin, sağlığı da yerindedir. Bir hastalığa yakalanması oldukça zordur, yakalandığında ise kısa sürede hastalığı atlatmış olur. Böyle bir durum, hem çevresindekilere hem de kendisine huzur verir. Mızmızlanmalar ve terslenmeler, hastalıkta yapmayacağı şeylerdendir. İyi bir hasta olacak, doktorunun sözünü dinleyecek ve kısa sürede iyileşecektir. Çünkü hep güçlü, gerçek bir boğa gibi sağlıklı olmak ister.

 

 

Boğa Burcu İlişkiler ve Uyum

Boğa ile Koç Birlikteliği

 

Boğa ve Koç, birbirinden o kadar farklıdır ki belki de bu farklılık sizi birbirinize çekmiştir. Koç sevgiliniz ateşli, enerjik, hevesli, yeni fikirler ve atılımlarla doludur. Doğru giden işleri bile düzeltmeye çalışan, deli, gürültülü, çoğu zaman kendi gücünü ve kararlılığını test eden bir karakterdir. Siz ise doğru giden işleri kurcalamaktan sakınan, her şeyi sağlama almayı seven bir kişisiniz. İddialı Koç, çoğu zaman kazanır.

 

Ona, ne yapacağını söylemeye kalkmayın, nasihat almaktan hiç hoşlanmaz. Koç burcu, yaşam gücünü ve enerjisini yönetir. Onun için her şeyden önce kendisi gelir. Sabırsız ve acelecidir, bazen bu yüzden başı belaya girer.

 

Boğa insanı ise Koç’un fırtınalı hayatında,  sakin bir liman gibidir. Koç mücadeleci yapısı ile zorlukların üstesinden gelse de, bazen yorulur. Sizin sakinleştirici ses tonunuz ve yumuşak okşayışlarınız ona iyi gelecektir.

 

Unutmayalım ki Koç’un görevi, olayları başlatmak,  Boğa’nın ki ise devamlılığı sağlamak ve korumaktır. Bu yüzden, Koç size bir şey yaptırmaya kalkıştığı zaman, inadınız tutabilir. Sizin pasif direnişiniz ise onu daha çok öfkelendirir ve sık sık kavga çıkarmasına sebep olur. Buna izin verirseniz ilişkiniz rayından çıkabilir.

 

 

Seks konusunda da çok farklısınızdır. Siz yavaşlıktan ve duyarlılıktan hoşlanırken, o ise hızlı ve ateşlidir. İkinizde birbirinize anlayışlı olmaya çalışmalısınız.

 

Koç burcu, sizin erotik, arzulu ve duyarlı oluşunuza vurulacaktır. Hiç kimse Boğa’nın güçlü etkisine dayanamaz. O ise, sizin hayatınıza heyecan getirecektir. Onun başlatma cesareti ile sizin devam ettirme gücünüz birleşince iyi bir istikrar potansiyeliniz oluşur. Böylece birbirinizden çok şey öğrenebilirsiniz. Koç’tan hoşlanıyorsanız,  ilişkinizi sürdürmek için çaba gösterin ve fazla inatçı olmayın.

Boğa ile Boğa Birlikteliği

 

Boğa burçları çok sadıktır ve aşkları ömür boyu sürebilir. Sahiplenicidirler ve aynı şekilde güvenebilecekleri bir eşe çok değer verirler. Bu ilişkide aldatma olmayacak ve birbirinize çok saygı duyacaksınız.

 

Boğa’lar baş başa olmayı, sevgilerini göstermeyi severler. İkinizde erotik ve duyarlısınız. Fiziksel olarak da uyumlusunuz.

 

Venüs tarafından yönetilen Boğa insanı güzelliklere düşkündür. Lezzetli bir yemek, kaliteli bir şarap, müzik, çiçekler, sanatsal olaylar ve konforlu bir ev tam ona göredir. Venüs tarafından yönetilen insanlar güzel şeylere, nerede ise hava kadar ihtiyaç duyarlar. Siz iki Boğa bu konuda birbirinizi iyi anlarsınız.

 

Boğa’lar, pratik, kibar, sabırlı, dengeli ve duyarlıdırlar. İkinizde Boğa burcu olduğunuz için, değer yargılarınız ve ihtiyaçlarınız birbirine çok benzer. Birbirinize çok benzediğiniz için hayatınız emniyetli, rutin, sağlam ve biraz da sıkıcı olabilir.

 

Boğa burçları, değişiklikten hiç hoşlanmazlar ve bu özellikleri her zaman iyi sayılmayabilir. Hayatınızın biraz daha heyecana, risk almaya, canlılığa ihtiyacı vardır. İkiniz de bu şekilde davranamazsınız. Aynı şekilde, ikiniz de korkunç inatçı olduğunuz için, anlaşamadığınız bir konunun içinden çıkamazsınız.

 

Risk almaya alışık olmadığınızsan, bir engelle karşılaşınca, ne yapacağınızı bilemezsiniz. Hava elementlerinin sahip olduğunuz için, adapte olabilme, farklı çözümler üretme yeteneğinden yoksunsunuz. Boğa’lar bir konuda karar vermeden önce, uzun süre düşünmek isterler ama bazı durumlarda bu imkansız olabilir.

 

İki Boğa birbirine güvenebildiği için çok mutludur. Boğa burcu, hiç bir zaman sevgilisinin ya da bir başka birinin güvenini boşa çıkarmayı istemez.

 

Her zaman ince eleyip, sık dokursunuz, yaptığınız işe tüm dikkatinizi verir ve emeğinizle gurur duymak istersiniz. Sizin için ister iş, isterse aşk ilişkisi, bu hep böyledir. Yavaş hareket ettiğinizden, kusurları ve hataları onarma imkanınız olur.

 

Sizi çok iyi anlayan birini buldunuz! Bu ilişkiye bir şans verin ve en önemlisi ilişkinizi ilginç tutmaya çalışın.

Boğa ile İkizler Birlikteliği

 

Zodyak’ta her burç, bir öncekinin eksiklerini tamamlamaktadır. Boğa’dan sonra gelen İkizler ise, onun eksiklerini tamamlar. İkizler burcu, sizin karar verirken çok uzun zaman düşündüğünüzü ve önünüze çıkan fırsatları kaçırdığınızı, fazla tedbirli olduğunuz için de hayallerinizi gerçekleştiremediğinizi bilir. Bu yüzden bazen dikkatsizce hareket etse bile, İkizler hep ileriye gider ve karşısına çıkan fırsatları, anında değerlendirmeye çalışır.

 

İkizler sevgiliniz, zeki, hazır cevap, esprili, çok yönlü, düşüncelerini açıkça ifade edebilen ve yeni durumlara kolay uyum sağlayabilen biridir. İkizler burcu, iletişim, yayımcılık, satış, halka ilişkiler, insan kaynakları ve seyahatle ilgili işlerde çok başarılıdır.

 

Boğa insanı ise risk almayı sevmez, her konuda uzun uzun düşünmek ister. Boğa’nın hayali şehir dışında, yeşillikler içinde bir eve sahip olmak ve burada kök salmaktır. İkizler insanı, için bu son derece sıkıcıdır. O, dizüstü bilgisayarı, cep telefonu ve bavulu ile seyahat ederek yaşamaktan, özellikle hareketli, kalabalık şehirlerde bulunmaktan çok zevk alır.

 

İkizler fikir insanıdır, yeni bilgiler, haberler peşinde koşar. Onun mutlu olması için, konfora ya da lüks eşyalara ihtiyacı yoktur, tam tersi fazla eşya ona ağırlık verir. Boğa’nın ise hayattan zevk alabilmesi için güzel eşyalarla dolu, konforlu bir evi olması gerekir.

 

Boğa, İkizler’ in koltukta iki saat uyuduktan sonra bile, sabahın köründe kalkıp yeni işler peşinde koşabilmesine akıl erdiremez. İkizler ise, Boğa’nın, nasıl bu kadar çok uyku uyuyabildiğine inanamaz. Aynı şekilde çözümü belli olan bir konu üzerinde, Boğa’nın neden bu kadar çok düşündüğünü de anlayamaz. Aranızda halletmeniz gereken konulardan biri de Boğa’nın sonsuz sabrına karşı, İkizler’ in sabırsızlığıdır.

 

Aşk hayatınızda, İkizler, adapte olma yeteneği ile size ayak uydursa da, burada da sabırsız ve aceleci olabilir. Boğa bunu anlayamadığı için üstüne alınabilir. İkizler ise, Boğa gibi duygusal ve erotik olmadığı için, sizin neden bozulduğunuzu anlamayacaktır.

 

İkizler’ in sizin gibi sahip olma ve elde tutma içgüdüleri yoktur, hatta evlilik onlar için ürkütücü bir sondur. İkizler insanı, eninde sonunda evlilik fikrine alışsa bile, sizin için çok geç olabilir. İkizler için seks, hayatta ki birçok şey gibi heyecan vericidir. Onun yeniliğe ve farklılığa, sizin ise alıştığınız şeylere ihtiyacınız vardır. İkinizin hayata yaklaşımınız tamamen farklıdır, orta yolu bulmanız gerekir.

 

Siz fiziksel dünyaya eşya, mal-mülk ile bağlıyken, İkizler fikirleri ile bağlıdır. Siz tutucusunuz, İkizler modern. Siz cevap vermeden uzun uzun düşünürsünüz, İkizler çok hazız cevaptır. İkizler sizi kırdığı zaman özür dilemezse, kırgınlığınız uzun sürecektir. Kırıldığınız zaman bunu hemen İkizler’ e söylemelisiniz, konuşmak bu ilişkiye yardımcı olacaktır.

 

Boğa’nın hissederken düşünmeyi, düşünürken de hissetmeyi öğrenmesi gerekiyor. Bu ilişkide sorunlar olduğu zaman Boğa’nın inatçılığından vazgeçmesi gerekiyor.

 

Bu devam etmesi zor bir ilişkidir, eğer hala birlikte iseniz, farklı yeteneklerinizi paylaşıyor olmalısınız. İkizler’ i seviyorsanız ve o da sizi seviyorsa, en azından bir şeyleri paylaşmaya başlamışsınız demektir.

Boğa ile Yengeç Birlikteliği

 

En sonunda öbür yarınızı bulmuşsunuz. Siz ve Yengeç aynı şeyleri istersiniz: aile, ev, güvenlik, düzenli bir hayat ve çocuk.

 

Sezgisi güçlü Yengeç, siz daha ağzınızı açmadan bile aklınızdan geçenleri bilir. Yengeç, size şefkat ve ilgi gösterecek, siz de ona aynı şekilde karşılık vereceksiniz. Bu ilişkinin yürümemesi için hiçbir sebep yoktur. Baş başa kaldığınız zaman, kucak kucağa ve yanak yanağa sevgi dolu saatler geçireceksiniz.

 

Bir Boğa olarak, Yengeç sevgilinizle bahçenizde yetiştirdiğiniz yeşillik ve çiçeklerden toplamak istersiniz. Yengeç insanı ise, sevgisini birbirinden lezzetli yemekler pişirerek gösterecektir. İkinizde bu durumdan mutlu olursunuz. Baş başa lezzetli bir yemekten sonra, birbirinizi baştan çıkarmaya bayılırsınız.

 

İkinizde, güvenliğiniz için yeterli paranız olmasınız arzularsınız. Boğa, lüks için daha fazla para harcar. Yengeç iyi bir palto alıp, senelerce kullanabilir. Boğa ise hisse senetleri, tahviller ve sigortasını aldıktan sonra kalanı ile en pahalı arabayı ya da müzik setini satın alacaktır. Buna karşılık, Yengeç insanı, kıtlıkta bile yetecek kadar yiyecek stoklamış,  geri kalanları ise bankaya yatırmıştır.

 

Yengeç burcu paraya ihtiyacı olduğu zaman masraflarını kısar, siz ise hemen daha iyi bir iş ya da daha fazla kazanmanın yollarını ararsınız. Bu önemli bir farklılık sayılmaz, sonuç aynı olacak, bankada daha fazla paranız birikecektir. Paraya Aslan ve Oğlak daha saygın olmak için, Boğa ve Yengeç ise daha güvende olabilmek için ihtiyaç duyarlar.

 

Yatakta, sizin erotik yapınız ve Yengeç’in derin duygusallığı birleşince, tutkulu bir beraberlik ortaya çıkacaktır. Boğa’nın sevgilisini, uzun zaman harcayarak baştan çıkarması, Yengeç’in çok hoşuna gidecektir. Boğa gün geçtikçe daha iyi olur, hayatın ilerleyen yıllarında en iyi haline gelir.

 

Yengeç insanı yatak odasında mumlar, aşk notları ister. Onu mutlu etmek için biraz daha romantik olmaya çalışın. Aşk hayatınızda, ikinizde duyarlı, duygularınızı ifade ederken de, samimisiniz. Daha ne isteyeceksiniz?

Boğa ile Aslan Birlikteliği

 

Aslan ile benzer yönleriniz çoktur. İkinizde, şık bir restoranda yemek yemek, ilginç partilere, kültürel aktivitelere katılmak, güzel bir eve sahip olmak gibi, hayatın ince, güzel, seçkin şeylerinden zevk alırsınız.

 

İkinizde sahiplenirsiniz, ilişkinin en başında bile üçüncü kişiye tahammül edemezsiniz. İhtiyaçlarınız ise çok farklıdır. Siz güvenlik duygusuna, sık sık sevgi gösterilerine ihtiyaç duyarsınız. Aslan ise, pohpohlanmak, saygı ve ilgi görmek ister. Aslan, sizin iltifatlarınıza bayılır, yıllardır birlikte olsanız bile aynı şeyleri bekler. Onu bu konuda ihmal ederseniz, onu artık sevmediğinizi düşünecektir. Yanlış anlamamasına dikkat edin.

 

Siz ise Aslan’ın yaratıcılığına hayran olursunuz. Birçok Aslan sanat ile uğraşır. Özellikle tiyatro, televizyon oyuncusu olarak veya reklamcı, sanat yönetmeni, grafik tasarımcısı olarak çalışır. Boğa ise yeni yatırımlar yapar, başarılı olabilecek şirketler kurar. İş kurma ve geliştirme bilgisine sahip Boğa’ya, özellikle yeni bir iş kurulurken ihtiyaç duyulur.

 

Boğa, hayatta engellerle karşılaşacağını bilir ve sabırla üstesinden gelmeyi becerir. Aslan ise, karşısına bir engel çıkınca çok şaşırır. Yeteneğinizi kullanarak, bu ilişkiyi yürütmeye çalışın. Boğa çok sabırlıdır, adeta bir maraton koşucusudur, aynı zamanda beklentileri de gerçekçidir. Siz bir şeyi, ya en iyi şekilde yaparsınız ya da hiç yapmazsınız. İlişkinizdeki ilk zorlukta, bırakıp gitmezsiniz.

 

İkinizde farklı nedenlerle de olsa maddeye önem verirsiniz. Etrafınızın güzel eşyalarla dolu olmasını istersiniz. Güzellikler, Boğa’nın zevkini tatmin ederken, Aslan için başarının kanıtı demek olur. Aslan’ın pahalı ve seçkin zevkleri, size de haz verir ama maliyeti düşündürür. Aslan’ın lüks ihtiyaçları, zaman zaman sizi zor durumda bırakabilir. Boğa burcu olarak elinize para geçer geçmez bankaya yatırmak istersiniz. Aslan sizi anlasa bile, dar bir bütçe ile yaşamaktan rahatsız olur. İlişkiniz ciddileşmeye başladığında, bu konuları oturup konuşmanızda fayda var.

Boğa ile Başak Birlikteliği

 

Bu rüya gibi bir ilişki olacaktır. Eğer bir Başak burcuna ilgi duyuyorsanız, ona sıkı sarılın. İkinizde benzer Şeyler isteyen toprak burçlarısınız. Birlikte çalışkan, üretken bir hayatınız, bankada yeterli paranız, kültürel aktivitelere ayıracak zamanınız olur.

 

Başak’ların endişeli yapılarına, Boğa’ların teskin edici, sakin yapısı çok iyi gelir. Başak fazla sorumluluk duygusu ile dolu olduğu için bu kadar çok endişelidir. Çocuklarına, arkadaşlarına, patronuna ya da size söz verdiği işi yetiştirememekten çok korkar. Siz de, Başak gibi sözünüze sadıksınızdır ama onun gibi endişelenmezsiniz. Onun için, onun bu huyu size sevimli gelir ve ona yardımcı olmak istersiniz.

 

İkinizin de ayakları yere sağlam basar, gerçekçisiniz ve bütün önemli konularda ayni fikirdesiniz. Huzurlu olmak istersiniz ve Başak ile huzurlusunuz. En önemlisi de aradığınız sadakati bulursunuz, aynı şekilde Başak’ta size güvenebilir.

 

Başak burcunun keskin zekası ve mantığı, sizi bir çok konuda harekete geçirebilir. Başak, iyi bir öğretmen ya da iletişimci olabilir. Sevgiliniz çok düzenli ve dakiktir. Bir sorunla karşılaştığınız zaman, pratik Başak, size bir sürü çözüm getirecektir. Akıcı, düzgün konuşma yeteneğine sahiptir ve yeni fikirlerle doludur.

 

Değişken nitelik taşıyan Başak insanının adapte olma kabiliyetine ve becerikliliğine hayran kalacaksınız. Başak ise sizin kararlılığınızdan, dayanma gücünüzden, sabırlı ve azimli oluşunuzdan etkilenecektir. Huzursuz bir yapıya sahip olan Başak, sakin ve güçlü Boğa’nın yanında huzur bulacak, hayatın gerçekleri ile daha kolay baş edebilecektir.

Boğa ile Terazi Birlikteliği

 

Bir Terazi’ye aşık olduysanız, onu ne kadar çok konuşmayı sevdiğini anlamışsınızdır. Her konuda tartışmak, fikir alışverişinde bulunmak ister. Mantıklı, sağduyulu Boğa ise, Terazi’nin başlattığı bu fikir tartışmalarını lüzumsuz bulur. Yorucu bir günün sonunda, rahat koltuğunuzda sakin, gazetenizi okumak istersiniz. Hava elementi Terazi ise hemen her konuda konuşmak ve tartışmak istiyordur.

 

Terazi, her konuyu çok yönlü düşünmekten bir türlü karar veremez, size bir konu hakkında fikrinizi sorduğu zaman, daha o konu hakkında enine boyuna düşünmemiştir. En doğru cevabı bulabilmek için her açıdan analiz yapmaya çalışmaktadır. Sizin kararsızlık zannettiğiniz aslında onun, en doğruyu bulma çabasıdır. Ne yaparsanız yapın, kendinizi eninde sonunda bu konuşmaların içinde bulacaksınız.

 

Siz, biraz zorlayarak Terazi’ye her istediğinizi yaptırabileceğinizi zannedebilirsiniz, ama onun tatlı, nazik, yumuşak görüntüsü sizi aldatıyor. Bu görüntünün altında Terazi, son derece kararlıdır, ne istediğini iyi bilir ve asla pasif değildir. Sizin tarzınızı anladıktan sonra, tatlılıkla size istediklerini yaptırır. Boğa’nın kızgınlığından ve öfkesinden çok çekinen Terazi, neden ve nasıl olduğunu anlamadan sizi etkileyerek, her dediğini yaptıracaktır.

 

Terazi, sizden çok daha sosyaldir ve dışarı çıkmak, arkadaşları ile birlikte olmak ister. Siz evinize düşkünsünüz ve onun kadar çok arkadaşınız olsun istemezsiniz. Terazi, evde olsa bile mutlaka telefonda konuşuyordur. Sürekli insanlarla ilişki içinde olmak ister. En iyisi orta noktayı bulmaya çalışın ve Terazi’nin arkadaşlarını eve davet edin. Böylelikle hem siz evden çıkmamış olursunuz hem de o arkadaşlarıyla olmaktan mutluluk duyar.

 

Terazi, yatakta çok canlı ve romantiktir. Siz ise daha çok fiziksel açıdan ilgilisinizdir. İkinizin de birbirinizden öğrenecek çok şeyiniz var. Boğa’da, Terazi’de Venüs tarafından yönetilmektedir, bu ilişkinin beraberliği çok hoş olacaktır. Evlilik burcu olarak bilinen Terazi’nin sadakatinden kuşku duymayacaksınız. Bir arada çok mutlu olabilirsiniz.

 

Bu ilişki, bazı zorluklar aşıldıktan sonra çok tatmin edici olacaktır. Beraberliğinizin başarısı, birbirinizi ne kadar çok istediğinize bağlıdır. Onu gerçekten istiyorsanız, biraz daha esnek ve uyumlu olmaya çalışın. Boğa’nın, isterse başaramayacağı hiç bir şey yoktur.

Boğa ile Akrep Birlikteliği

 

Boğa ile Akrep beraberliği çok güçlü bir karışımdır. İkinizin de güçlü arzuları, fikirleri var ve çok kararlısınız. Hiç bir şeyi hafife almazsınız. Akrep sevgilinizin, ilk tanıştığınız an ne kadar etkileyici olduğunu fark etmişsinizdir. Belki de kendinizde bulunmasını arzu ettiğiniz özelliklere sahip olduğunu düşünmüşsünüzdür. Zodyak’ın iki zıt burcusunuz, çok farklı olmanıza rağmen, benzer yönlerinizde çoktur. Siz, Akrep’ten daha maddecisinizdir.

 

Akrep sevgiliniz, sizden daha derin ve gizemlidir. Su burcu olan Akrep, sizin toprak burcunuzla uyumludur. Akrep kendisini açığa vurmadan sizi tanımak ister. Kendisi hakkında bilgi vermek kendisinden bir parça koparılması gibidir. Bu yüzden kolay kolay açılmaz, kendisini çok güvende hissetmek ister. Onu yıllarca tanısanız bile zaman zaman içine kapanacaktır.

 

Akrep burcu görünen yüzeyin altındaki gizli gerçeklerin yöneticisidir. Bu yüzden her olayın derinine inerek, gizli kalmış gerçekleri keşfedebilme özelliği vardır. Dıştan fark edilmese bile, sakin görüntüsünün altında duygu fırtınaları eser. Akrep tutkulu duygularını kontrol altında tutmakta zorlanır. İniş, çıkışlı, yoğun, ihtiraslı duyguları ile başa çıkmaya çalışırken, Boğa’nın sakin ve dengeli yapısı ona çok cazip gelir.

 

Akrep burcu duygularını dile getirmediği için, kırgınlıkları içinde birikebilir. Buna çok dikkat edin. Anlaşmazlıklar, kırgınlıklar ve alınganlıklar, ikinizin de içinde kalmasın. Bunlar birikerek, tamir edilemez bir biçimde ilişkinizi zedeleyebilir.

 

Akrep’in sezgileri çok güçlüdür. Kendisi bile buna şaşırır ama tahminleri yüzde doksan doğrudur. Doğuştan psişik özellikleri gelişmiştir.

 

İkinizde sabit burçlardansınız, yani son derece kararlı ve sabit fikirlisinizdir. İkinizi de yolunuzdan hiç bir şey döndüremez. Anlaşmazlığa düştüğünüz konularda bir türlü uzlaşamazsınız, ikinizde esnek olmadığınız için, işin içinden çıkamazsınız.

 

Finans konularında, Akrep harikalar yaratır. Akrep sekizinci evin, birleşik kazançlar evinin, siz ise ikinci evin yani kişisel servet evinin yöneticisisiniz. İkinizde, maddi olarak güvende olmak istersiniz. Boğa satın almayı, Akrep ise yatırım yapmaya sever. Akrep burcu, sizin gibi pahalı restoranlara ya da lüks şeylere para harcamaktan hoşlanmaz, onun zevkleri daha basittir

Boğa ile Yay Birlikteliği

 

Yay burcuna aşık olduysanız, bu beraberliğin çok tatlı ve kolay olacağını zannetmeyin. Boğa burcu olarak doğanıza aykırı ve bu konuda yapmanız gereken çok şey var.

 

Şans gezegeni Jüpiter tarafından yönetilen Yay, her zaman iyimserdir ve olayların iyi yönlerini görür. Siz ise, gerçekçi ve kötü günlere hazırlık içindesiniz. O, sizin kasvetli ve karamsar olduğunuzu, siz ise onun sorumsuz olduğunu düşünürsünüz. Yay burcu değişken guruptandır. Yani kolay adapte olur. Bu yüzden Yay, sizin tedbirli, güvenlik dolu yaşam tarzınıza uymaya çalışacak ve harcamalarını kısacaktır. Ama siz de, onun seyahat etmeye olan ihtiyacına anlayış göstermelisiniz. Boğa, iyi kazanan biri olduğu için Yay’ın bu isteğini ve harcamalarını karşılayabilir.

 

Siz bağlanmayı seversiniz ve Yay’dan çok önce evlilik planları yapmaya başlarsınız. Yay ise (kadın ve erkek fark etmez) kesinlikle, bekarlar burcudur. Bireyselliği ve bağımsızlığı, Yay için çok önemlidir ve kendini gösterebilmek için özgür olmaya ihtiyacı vardır. Sizin gibi sahiplenici, baskıcı ve elindekini tutmaya çalışan birisi ile uzun süre birlikte olmaktan hoşlanmaz. İsyan edip, uzaklara kaçmış Yay, sizi şaşırtmasın.

 

Kendinizi ifade edişiniz de oldukça farklıdır. Boğa, temelde akılcı ve doğrucudur ama sözleriniz bir başkasını kırmasın diye yumuşatarak dile getirirsiniz. (Yöneticiniz Venüs’ün etkisi). Bazı şeylerin söylenmemesi gerektiğine inanırsınız. Yay, sizinle ayni fikirde değildir ve patavatsız konuşmaları ile sizi üzebilir. Bunu kendisine söylediğiniz zaman ise, söylediklerinden kırılmış olmanıza çok şaşırır. Yay’lar düşüncesizce konuşmalarının, başkalarını kırdığının farkında bile olmadığı için, bu huyunu değiştirmesi zordur. Yay’ın sevgilisi olarak bu en çok sizi etkiler. İlişkinizin süresi, bu duruma ne kadar katlanabileceğinize bağlıdır. Yay burcu sevgilinizde, en zor kabul edebileceğiniz özellik bu olacaktır.

 

Finans ve iş konularında, aynı frekansta olduğunuz için, birlikte bir işte çalışmak hem eğlenceli, hem karlı olacaktır. Astrolojide, Yay sizin ortak kazançlar, yani 8. evinizin yöneticisidir, siz de Yay’ın günlük işler, yani 6. evini yönetirsiniz. İkiniz, bir konu üzerinde beraber çalışmak için yaratılmışsınız. Yay sevgilinizin akıllı ve etkili arkadaşları, projelerinizi başlatmanızda önemli bir rol oynayabilir, ondan yardım isteyebilirsiniz.

 

Ateş elementi Yay ile hayalini kurduğunuz ateşli seks hayatına kavuşabilirsiniz. Siz, tutkulu ve ihtiraslısınız ama duygusal değilsiniz. Seks hayatınızda, romantizm ve derin duygular eksiktir. Yay burcu, bir şeylerin yolunda gitmediğini hissetse de, eksikliğin ne olduğunu anlamayacaktır. Yay’ın ilişkinizi neden büyüteç altına aldığını merak edebilirsiniz, biraz daha romantik ve hassas olmaya gayret gösterin.

 

Doğum haritanızdaki diğer gezegenler, ilişkinize yardımcı olabilir ama görünen kadarı ile Yay, Boğa beraberliğinde zorluklar vardır. Gene de, Yay sevgiliniz rutin hayatınıza renk katabilir. Onun sayesinde birçok arkadaş edinip dünyayı dolaşabilirsiniz. Siz ise, Yay’a destek olarak, akıllı tavsiyelerinizle daha güvenli bir gelecek sağlayabilirsiniz

Boğa ile Oğlak Birlikteliği

 

Boğa ile Oğlak mutlu olabilir mi acaba? Hem de çok! İkinizde toprak elementi olduğunuz için sadece sezgilerinizle bile birbirinizi anlayabilirsiniz.

 

Oğlak, size ilham verecek ve örnek olacaktır. Hırslı Oğlak, vadide dolaşmakla tatmin olmaz, dağların en tepesine tırmanmalıdır. Oğlak, ancak zirvede huzur bulur, olmak istediği yer orasıdır. Oğlak burcu başarmak için azimlidir ve en tepeye çıkabilmek için bütün gücü ile çalışır. Sebatkar, güvenilir, doğrucudur ve Boğa gibi finans konularında harikalar yaratır. İkisi de, toplumdaki statülerine önem verir, saygı duyulmak isterler ve aykırı, isyankar hareketlerde bulunmazlar. Birlikte çok uyumlu bir hayatları olacaktır.

 

Belki de en ciddi gezegen Satürn tarafından yönetildiği içindir, Oğlak’ın mizah duygusu çok gelişmiştir. Satürn, onu ciddileştirse bile, kendisi ile dalga geçme huyuna sahiptir. En komik şakasının altında bile hassas bir nokta vardır. Biraz neşelenin, Oğlak size iyi gelecektir.

 

Mizah duygusu olmasına rağmen Oğlak, özellikle aşkta mutlu olduktan, sonra acı çekeceğine inanır. Bu Satürn’ün etkisidir. İlişkinizin devam etmesi için, sevgilinizi bir şeyler gizlemediğinize inandırmanız gerekiyor. Meraklanmasın, sadık olacak birisi varsa, o da Boğa burcudur.

Boğa ile Kova Birlikteliği

 

İkinizin arasında bir çekim olduğu kesin olmakla birlikte, ilişkinizin devam edip etmeyeceği kesin değildir.

 

Kova sevgilinizin, insanın aklını başından alan gizemli bir çekiciliği vardır. Kova, mesafeli, soğuk, analitik, entelektüeldir ve aklı hep başka yerlerdedir. Onun kafa yapısına ve işindeki üstünlüğüne hayran olursunuz.

 

Dahilerin burcu olarak bilinen Kova’lar, ileri teknoloji ile ilgili konularda oldukça beceriklidirler ve hep geleceğe dönük yaşarlar. Kova’nın görevi, süre gelen düzenleri, daha iyisi ve yenisi ile değiştirmektir. Boğa ise tam tersi, alıştığı düzeni korumaya çalışır ve geçmişte yapılmış şeylere bağlıdır. Kova, doğuştan asi ruhludur ve alışkanlıklara karşı çıkar. Siz, toplum dışında kalmak istemez ve toplum tarafından onaylanmak istersiniz, bu ise Kova’nın umurunda bile değildir.

 

Siz, sıcakkanlısınız ve paylaşmayı seversiniz. Aslında, Kova da böyledir ama o duygularını başka şekilde ifade eder. Ne yaparsanız yapın, bir süre sonra Kova’nın aranızdaki mesafeyi koruduğunu fark edeceksiniz. Kova, Uranüs yani bireysellik gezegeni tarafından yönetilmektedir. Aranızda hissettiğiniz uzaklık, Kova’dan kaynaklanmaktadır. Kova, bireyselliğini kaybetmekten korktuğu için çok yakınlaşamaz. Siz bunu anlamasanız da hoş görmeye çalışın. Aşk ve sevgi gezegeni Venüs tarafından yönetildiğiniz için böyle bir korkuyu anlayamazsınız.

 

Kova ise, hayat boyu kendi kimliğini bulmaya ve geliştirmeye çalışır. Sizin sahiplenici ve kıskanç huylarınız onu uzaklaştıracaktır. Bu ilişkinin devamı için, Kova’dan fazla bir yakınlık beklememeniz lazım. Siz, çok daha samimi ve verici bir ilişki istersiniz, bu size yetmeyebilir.

 

İlişkinizde başka zorluklarda olacaktır. İkinizde sabit nitelik taşıdığınız için, en ufak bir fikir ayrılığında bile anlaşmanız imkansız olacaktır. İkinizde şimdiye kadar ki tartışmaları ödün vermeden kazanmaya alışmışsınız. En azından birinizin yıldız haritasında toprak ya da su burçları olmalı ki, hiç olmazsa biriniz uzlaşan taraf olabilsin. İkinizin de inatçılığınızdan vazgeçmeniz zor olduğu için anlaşmanız nerede ise imkansızdır.

 

Yatakta Kova, heyecanlı ve yaratıcıdır ama sizi biraz tutucu bulabilir. Kova için seks, yaptığı diğer ilginç şeylerden bir tanesidir. Sizin içinse, daha derin bir anlamı vardır. Kova burcu gerçek bir aşkla sevse de, fazla bağlanmadan, özgür bir ilişki yasamak ister. Bu size göre değildir. Siz, Kova ile beraberken başkaları ile birlikte olmak istemezsiniz. Boğa, sadık olmak için söz verirken (özellikle ilişkinin başında), bu Kova’ya çok saçma gelmektedir. Birine ait olma fikri Kova’yı ürkütür.

 

Buradaki yorumumuz sadece güneş burçları içindir. Eğer Kova sevgilinizin doğum haritasında Oğlak’a düşmüş gezegenler varsa (Ay, Merkür, Venüs Güneş’e yakın dolaştıkları için olabilir) bu ilişkiyi yürütmek çok daha kolay olacaktır.

 

Sizi birbirinize bir şeyler çekmiş olmalı. Doğum haritanızda, daha umut verici başka uyumlu gezegenler olabilir.

Boğa ile Balık Birlikteliği

 

Balık burcu, Boğa için birçok sebepten çok iyi bir eş olabilir. Balık sevgiliniz hassas, romantik, ince ruhlu ve fedakardır. Balık sizi sinemaya, konsere, sergiye ve diğer kültürel faaliyetlere götürecektir. Siz ise onu, kendi başına gidemediği pahalı restoranlara götürür, en kaliteli şarapları tattırır ve bankada hesabı olması için teşvik edersiniz. Birlikte hem çok eğlenirsiniz hem de birbirinize derinden bağlı, olgun bir ilişkiniz olur.

 

Balık burcunun gerçekçi bir dünyada yaşamadığını fark edeceksiniz. Siz, ikinize yetecek kadar gerçekçi ve pratik olduğunuz için bunu önemsemeyeceksiniz. İlişkinizde inisiyatifin sizde olması, Balık’ın hoşuna gidecektir. Güç savaşını sevmeyen Balık burcunun egosu çok gelişmemiştir. Bu yüzden sizin karakterinize adapte olabilir.

 

Kendi kendine yetebilen Balık burcunun bir sürü isi ve ilgi duyduğu konu olduğu için, sizden beklentilerle dolu yaşamaz.

 

Balık burcu aşık olduğu zaman, bütün kalbiyle, ruhuyla, neredeyse,  ilahi bir duygu ile sever. Sadakat bekliyorsanız, seve seve sonuna kadar size sadık kalacaktır.

 

Balık, maddeci olmadığı için, sizin bu kadar para ile ilgili olmanıza bozulsa da iyi kazancınızla, onun yaratıcı yönlerini desteklemenizden mutlu olur. Para konusunda, bencilleşmeye başladığınızı hissettiği an, bir yardım kuruluşuna bağış yapmanızı isteyecektir. Balık, dünyada para diye bir kavram olmamasını tercih ederdi. Parayı idare etmek ona zor gelir. O, zamanını para düşünerek değil, daha önemli konular ile geçirmek ister. Balık burcu karşılıksız verir, birine borç verdiği zaman, aslında geri almayı beklemiyordur. Sevgilinizde anlayamayacağınız tek özellik bu olacaktır.

 

Onun, çok fedakar olduğunu ve diğer insanların, onun iyi niyetini istismar ettiklerini ve kullandıklarını fark edebilirsiniz. Balık bunu bilse bile, diğer insanların ihtiyaçlarının, kendinden daha önemli olduğuna inanmaktadır. Neptün ‘ün yönettiği Balık, bu fedakarlığının karşılığında, etrafında öyle pozitif bir alan oluşturur ki evren onu korur ve ihtiyaçlarını karşılar. Bu olay, sadece sizin için değil, onun için de bir gizemdir. Gene de sizin para konularındaki tavsiyeleriniz çok işine yarayacaktır.

 

 

 

 

Boğa Burcu Yıllık Yorum

BOĞA

BOĞA

KARİYER

Bu yıl, gelecekle ilgili daha kaygılı olabilirsiniz. Her zaman güvende olma isteğiniz, bu kaygılara neden olabilir. Aslında siz, kararlı, sakin ve serinkanlı bir kişiliğe sahipsiniz. Bu niteliklerinizi hatırlayın ve kaygılarınızdan kurtulun.

Sakin ve huzurlu yapınızla, başınıza gelebilecek zorlukları alt edebilirsiniz. Olaylar karşısında, rahat davranabilen tarzınızı koruyun.

Ortaklı gelir kaynaklarınızla ilgili belirsizliklere, miras veya satışlarla ilgili sorunlara şimdiden hazır olun. Unutmayın 2012 yılının sonlarında, ertelediğiniz veya sabır gösterdiğiniz ne varsa; 2013 yılının başlarında karşınıza çıkabilir.

Aile bireylerinizin hayatlarındaki değişiklikler, evlilikler, doğumlar; ilişkilerinizi daha fazla ısıtacak. Başarılı iletişimler kurabilir, kalabalık aile toplantılarına katılabilirsiniz.

Kendinize ait bir iş kurmak istiyorsanız, Nisan ayını beklemenizi tavsiye ederim. İçe dönük kişiliğiniz, bu yıl Venüs’ün olumlu açıları sayesinde biraz daha kırılacak. 10 Mayıs da burcunuzda gerçekleşecek halkalı Güneş tutulmasının etkisiyle yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Dışa dönük ve daha sosyal olabileceksiniz. Hayatın önemini, önceliklerinizin yerini; Ağustos ayında tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Hayatınızda heyecan verici olaylar yaşayacağınızı, size şimdiden temin edebileceğimizi söyleyebilirim. Harekete ve değişikliğe hazır olun.

Baskın kişiliğiniz, 2013 yılında da ön planda. Ona diyecek sözümüz yok, ta ki 2013 yılının Ekim-Kasım aylarına kadar. Tutulmalardan etkilenen bir yapınız olduğu doğru 10 Mayısta burcunuzda gerçekleşecek Güneş tutulması ani kararlar vermenize sebep olacak.  İnsanları bazen alttan almaktan daha fazla şeyler gerektiğini öğreneceksiniz.

Saygı gören kişiliğiniz, bu yıl daha çok ön plana çıkacak; bunu şimdiden vurgulayalım. 2013 yılının en keyifli dönemi, sizin için Nisan-Mayıs aylarında yapacağınız yatırımlar veya girişimler olacaktır. Bu yıl konuşulmaya hazır olun.

AŞK

İlk aşkınız olan ailenize bu yıl biraz uzak kalacaksınız gibi görünüyor. Şimdiden bu durumu vurgulayalım. Kazanmak kelimesinin anlamını yerine getirebilmek için var gücünüzle çalışacaksınız. Yoğunluk ve koşturmaca içinde geçecek günleriniz var.

2013 yılının ortalarından itibaren seyahat etmeye ve farklı sektörlere merak duyabilirsiniz.

Sizin en büyük özelliklerinizden biri de mucizeler yaratmayı seviyorsunuz. Dokunduğunuz her şeyi güzelleştirmek istiyor ve bunu da başarıyorsunuz.

Ağzınızın sıkı olduğunu bilmeyen yok. Hal böyle olunca hayat arkadaşınıza büyük sorumluluk düşüyor. İlişkide özverinin ne demek olduğunu bu yıl öğreneceksiniz.

2013 yılının size öğreteceği çok şey var. Şanslı olduğunuz detay ise bunu kaybetmeden yaşamanız. Unutmayın aşk, karşılıklı anlayış ve özveri var olduğu sürece yaşayabilir.

Siz aşkta çok sadıksınız, yaşama sevginiz, aşka bakışınızı daima taze tutuyor. Fakat biraz daha anlayışlı olabilseniz, aşk sizden yana.

TAVSİYE

Lütfen eleştiriyi, size kötü insansın demekle eş değer almayın. Bazen sadece sizin iyiliğiniz için de söylenen şeyler olabilir.

ÖNERİ

Kazanmak, başarı elde etmek tabii ki insanı çok mutlu eder fakat bu koşturmaca içerisinde ailenize de zaman ayırabilseniz hiç fena olmaz. Unutmayın iş hayatında başarılı olmak için ailenizin desteğine ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca Venüs’ün olumlu açıları sayesinde, biraz kırılabilen içedönük yapınızın üstesinden gelmeye çalışın.

Boğa Burcu Aylık Yorum

Mayıs Ayı

Nisan ayı, özellikle de son günleri, sizin için adeta altın değerindeydi. Karşınıza çıkan her fırsatı sonuna kadar değerlendirdiyseniz, keyfini çıkarmak için bu ay sizi kucaklıyor. 20 Mayıs’a kadar Güneş hala sizin burcunuzda yükselmekte olacak, evli olan Boğa burçları kısa tatillerle evliliklerine renk katabilirler. İlişkisinde sorunlar yaşayan Boğa burçları için ise toparlanma dönemi olacaktır. Sorunların nelerden kaynaklandığını çözüp, daha olgun bir tavır takındığınız için ilişkinize sahip çıkmak isteyeceksiniz. Hatta sürpriz bir şekilde evlilik kararı alan Boğalar da olacaktır.

Ay ortasına kadar pek fazla sosyal olmayacaksınız fakat evde geçirdiğiniz süre oldukça verimli olacak. Evim evim güzel evim diyebilir, huzuru yalnızlıktan bulabilirsiniz. Sakin günler, iş yerinizde de kendi alanınızı yaratmanızı sağlayacak. Elinizin altında biriken işler varsa, bitirmek için oldukça uygun bir dönem.

Partnerinize karşı duygularınızın doruğa çıktığı tarih ise 14 Mayıs! Karşıt burcunuz Akrep’te oluşacak Dolunay, isteklerinizin artmasına neden olacak. Eğer sevgilinizle aranız iyiyse ne ala… Fakat kavgalı olduğunuz insanlarla aranızın daha da açılması mümkün… 28 Mayıs’ta sevgi ve aşk gezegeni Venüs burcunuza geçerek, yaşamınıza hem uyum hem de eğlence getirecek. Hareketlenme zamanı!

Mayıs ayının gündemi: Doğru işaretleri görmek önemli, her şeyin bir nedeni var!

Aşk tılsımı: Yeter ki sen iste! Karşılığını mutlaka alacaksın…

Ve seks: Büyük ihtiraslar, büyük ruhlar içindir!