Başak Burcu Aylık Yorum

Mayıs Ayı

Geçen ay, çalışamaya kendinizi o kadar verdiniz ki sağlığınızı ikinci plana attınız. Önceliklerinizi değiştirmek istiyorsunuz fakat bunu başarmanız Mayıs ayında da mümkün gözükmüyor. Ailenizin bir şekilde gönlünü alıyorsunuz, fakat yakın arkadaşlarınız ciddi bir biçimde sizden ilgi bekliyor. Çağırıldığınız hiçbir organizasyona gitmemeniz, zamanla iticilik yaratabilir. Nisan ayındaki tutulmalardan etkilendiğiniz; çevrenize karşı kapalı olup, kendi içinizde duygusal gelgitler yaşadığınız doğru… Gelin Mayıs ayında bu zinciri kırın!

Mayıs ayı sizin için para ayı! Seyahatler ve yolculuklar gündemde olduğu gibi; işle ilgili alanlarda gerçekleştirilecek seminerlere, kurslara ve fuarlara katılmanız da mümkün. Özellikle yönetici gezegeniniz Merkür’ün İkizler burcuna geçişi, sizi de olumlu yönden etkileyecektir. Ani para girişleri, beklenmedik kazançlar ve ortaklaşa yapılan her türlü proje keyfinizi yerine getirecek gibi duruyor.

İş yaşamınız o kadar hareketli ki, aşka zaman ayırmak zor… Fakat 28 Mayıs’taki Yeniay ile birlikte beklenmedik aşklara da hazır olun. Özellikle gittiğiniz davetlerde ve organizasyonlarda ilginiz çekmek isteyecek insanlarla karşılaşabilirsiniz. Önceleri soğuk davransanız da, kalbiniz uzun zamandır boş… Nereye kadar daha direneceksiniz?

Mayıs ayının gündemi: Unutmayın, kendinizle barışana kadar sahip olduklarınızdan hoşnut olamazsınız.

Aşk tılsımı: Geçmişe, geçmiş ola…

Ve seks: Tutku dinlenmek bilmez…

Başak Burcu Ünlüler

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

 

Kadınlar

Ingrid Bergman

Gerçek Ismi: Ingrid Bergman

Doğum Tarihi:  Ağustos 29, 1915

Doğum Yeri:  İsveç

İş: Aktris

Cameron Diaz

Gerçek Ismi: Cameron Michelle Diaz 

Doğum Tarihi:  Ağustos 30, 1972

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, manken

Salma Hayek

Gerçek Ismi:  Salma Valgarma Hayek Jiménez

Doğum Tarihi:  Eylül 2, 1966

Doğum Yeri:  Meksika

İş: Aktris, yönetmen, yapımcı

Beyoncé

Gerçek Ismi:  Beyonce Giselle Knowles

Doğum Tarihi:  Eylül 4, 1981

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Şarkıcı, söz yazarı, aktris

Blake Lively

Gerçek Ismi:  Blake Christina Lively

Doğum Tarihi:  Ağustos 25, 1987

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

Claudia Schiffer 

Gerçek Ismi:  Claudia Schiffer

Doğum Tarihi:  Ağustos 25, 1970

Doğum Yeri:  Almanya

İş: Manken

Shania Twain

Gerçek Ismi:  Eilleen Regina Edwards

Doğum Tarihi:  Ağustos 28, 1965

Doğum Yeri:  Kanada

İş: Şarkıcı 

 

Amy Winehouse 

Gerçek Ismi:  Amy Jade Winehouse

Doğum Tarihi: Eylül 14, 1983

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Şarkıcı

 

Erkekler

Warren Buffett

Gerçek Ismi:  Warren Edward Buffett

Doğum Tarihi:  Ağustos 30, 1930

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: İş adamı, yatırımcı

Tim Burton

Gerçek Ismi:  Timothy William Burton

Doğum Tarihi:  Ağustos 25, 1958

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Yönetmen, film yapımcısı, yazar

 

Sean Connery 

Gerçek Ismi:  (Sir) Thomas Sean Connery

Doğum Tarihi:  Ağustos 25, 1930

Doğum Yeri: İskoçya 

İş: Aktör, yapımcı

 

Colin Firth

Gerçek Ismi:  Colin Andrew Firth

Doğum Tarihi:  Eylül 10, 1960

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Aktör

 

Michael Jackson

Gerçek Ismi:  Michael Joseph Jackson

Doğum Tarihi:  Ağustos 29, 1958

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Şarkıcı

 

Hugh Grant 

Gerçek Ismi: Hugh John Mungo Grant 

Doğum Tarihi:  Eylül 9, 1960

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Aktör, yapımcı

 

Tom Hardy

Gerçek Ismi:  Edward Thomas Hardy

Doğum Tarihi:  Eylül 15, 1977

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Aktör

Keanu Reeves

Gerçek Ismi:   Keanu Charles Reeves

Doğum Tarihi:  Eylül 2, 1964

Doğum Yeri:  Lebanon

İş: Aktör

Adam Sandler

Gerçek Ismi:  Adam Richard Sandler

Doğum Tarihi:  Eylül 9, 1966

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleir

İş: Aktör, komedyen, yapımcı

 

 

Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcu

 

Grubunuz: Toprak, negatif

Burcunuz: Dişi

Üstün Olduğunuz Konular: Disiplinli ve metotlu bir hayat

Sizi Siz Yapanlar: Titiz, inceleyen, dikkatli, tertipli ve alçak gönüllüsünüz

İstedikleriniz:  İşe yaramak ve toplum içinde beğenilmek

Amacınız: Başarı yolunda daima yükselmek

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Çekingenlik ve cesaretsizlik

Gününüz: Çarşamba

Taşınız: Koyu mavi safir ve zebercet

Renkleriniz: Açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi

Müzikleriniz: Eski ve romantik şarkılar

Zayıf Olduğunuz Hastalıklar: Karın bölgesi hastalıkları, karaciğer, pankreas, bağırsak, apandisit, ayak ve sinir hastalıkları

Uyumlu Eşiniz: Boğa ve Oğlak

Meslekleriniz: Çeşitli bilim dalları, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, sekreter, araştırmacı, muhasebeci.

Başak Burcunun Genel Özellikleri

 

Başak burcu, çok detaycı, düzenli ve analizcidir. Bundan dolayı her konuda araştırma yapmayı sever ve birçok kişinin gözünden kaçan detayları, rahatlıkla bulur ve çıkarır. Onun, iş hayatındaki başarısı detaylarda gizlidir. Bazen, bu detayların içinde kaybolsa da, titiz ve çalışkan yapısı sayesinde, birçok işin üstesinden kolayca gelebilir. Sağlık, temizlik ve hijyene önem verdiği ve fazlasıyla titiz olduğundan, hasta olmaktan çok korkar, hatta bazen bu korkuları, takıntı halini alabilir. Sağlığına olan düşkünlüğü ve insanlara hizmet etmeyi sevmesi nedeniyle, Başak burcundan birçok doktor, hemşire ve sağlık görevlisi çıkar. İş hayatında yönetici olmaktan çok, verimli ve görevine bağlı bir çalışan olmayı tercih eder ve her zaman yaptığı işle takdir edilmek ister.

 

Başak burcu insanı zekidir ve kafası çok hızlı çalışır. Analiz etme ve mantık yürütme yetenekleri gelişmiştir. Buna rağmen, göz önünde olmayı sevmez, genelde arka plandaki kahraman olmayı tercih eder. Çok çalışkandır. Hayatının odak noktası işidir. Yorulmadan, sabah, akşam demeden çalışır. Pratik zekası sayesinde, en zor durumlarda bile etkili çözümler bularak, her sorunun üstesinden gelir. Mükemmelliğe düşkün olduğundan, her ayrıntıyı göz önünde bulundurur. Sürekli daha iyisini yapmak için kendini zorlar ve geliştirir.

 

Başak insanı, bazen fazla detaycı olduğu için, insanların hatalarını bularak, sürekli eleştiriler yapabilir. Çok yüksek standartlara ve ince düşüncelere sahip olduğundan, kendisini ve yakın çevresini yer bitirir. Her zaman kusursuzluk ve mükemmellik peşinde koşar. Sürekli, geçmişte yaşanmış hataların, bir kez daha yaşanabileceğinden endişe eder. Bundan dolayı, zaman zaman huzursuz bir insan olabilir. En fazla da, sevdiği insanları ve kendini eleştirir. Kendine karşı bazen acımasız davransada, kesinlikle başkalarının kendisini eleştirmesine izin vermez, hemen savunmaya geçer ve bu huyu yüzünden insanlarla ilişki kurması zorlaşabilir. Çekingen ve içe kapanık yapısını biraz köreltip, karşısındaki, insanlara duygularını belli etmeyi öğrenirse, insan ilişkilerinde daha başarılı olabilir.

 

Başak burcu, insan ilişkilerinde yardımsever olsa da, kullanıldığını hissettiği anda, resti çeker. Yeni tanıştığı insanlara karşı mesafelidir fakat sevdiği zaman çok sahiplenici ve koruyucu olabilir. İlişkilerde çok güvenilir bir insandır ve he zaman sözlerini tutar. Mütevazi, kibar, sevecen ve naziktir. Yalana kesinlikle tahammül edemez ve kendisi de asla yalan söylemez.

 

Mükemmelliğe düşkünlüğü yüzünden, kolay kolay beğenmez ve evlenemez. Romantik değildir, bundan dolayı, önce mantığına uyan insanlarla beraber olmayı tercih eder. Arkadaş olabileceği ve espri anlayışı gelişmiş kişilere karşı ilgi duyar. Duygularını çok belli eden bir kişi olmadığından, önce karşısındakini iyi tanıması ve güvenmesi gerekir. Evlendiği zaman, evine ve eşine bağlı, dürüst ve sadık bir eş olacaktır. Partnerinden, evin her şeyiyle ilgilenmesini ve dürüst olmasını bekler. Dostluğa çok önem verdiğinden, evleneceği kişi aynı zamanda onun en iyi dostu olmalıdır. Eşine güvendiği ve sevdiği zaman, hiç karşılık beklemeden, her fedakarlığı yapmaya hazır olacaktır.

Başak Burcu Kadını

 

Başak burcu kadını, detaycı, sorumluluk sahibi ve idealisttir.  Ayrıntılar onun için önemlidir. Sorumluluk sahibi yapısı, girdiği işleri yarıda bırakmasını engeller. Başarılı olmak için, çok çalışır ve elinden gelen her şeyi yapar. Azmi, hırsı ve pratik zekası sayesinde, zorlukların üstesinden kolaylıkla gelerek, sorunları en mantıklı yolları kullanarak, anında çözer. Her an harekete geçmeye hazırdır. Adalet ve merhamet duygusu çok geliştiğinden, insanlara yardım etmeyi ve başkalarının hayatlarını düzene sokmayı çok sever. Her işini inanılmaz bir düzen içinde yapar.

 

Bu burcun kadını, hoş sohbeti, kıvrak zekası ve espri anlayışı ile çevresindeki insanları kolayca etkileyebilir. Çok kolay arkadaş edinir ve çevresinde birçok dostu vardır. Yalnızlığı sevmez.  Bunun yanında çok kırılgan ve alıngan olduğundan, onunla ilişki kurmak biraz dikkat gerektirebilir. En ufak şeylere bile darılıp, çekip gitmesi mümkündür. Kızdığı insanları çok kolay affetmese de kin tutamaz, kendisine biraz zaman tanıyıp, gerekli özürleri dilerseniz, zamanla sizi affedecektir.

 

Başak burcu kadını evine fazlasıyla düşkündür. Evinde vakit geçirmekten büyük keyif alır. Güzelliğe ve temizliğe verdiği önem sayesinde, evi her zaman temiz ve topludur. Başak kadını, dağınıklıktan hiç hoşlanmaz. Onun evine gittiğiniz zaman, her şeyin baştan aşağıya termemiz ve düzenli olduğunu görürsünüz. Birlikte yaşayacağı insandan da aynı düzeni bekler. Aksi takdirde, onula aynı evi paylaşmak imkansız olacaktır.

 

Bu burcu kadını, gönül ilişkilerinde mükemmeliyetçidir. Birlikte olacağı erkeği ararken çok seçici olabilir. Kendi gibi sadık, zarif, bakımlı, çalışkan ve düzenli bir partner ister. Aradığı erkeği bulunca, ona çok sadık kalır ve onu mutlu etmek için her şeyi yapar. Sadık ve anlayışlı davranıp, her zaman ilişkisine sahip çıkar. Sadık ve dürüst olduğundan, karşısındaki erkekten de aynı davranışları bekler. Ona yalan söylendiğini hissettiği an, güveni sarsılır ve bu güveni geri kazanmak çok da kolay değildir. Onu rahat hissettirecek, sevecen, şefkatli ve sabırlı bir sevgili arar.

 

Başak kadını, evcimen yapısı sayesinde, çok iyi bir eş olacaktır. Tembellikten nefret eder ve eşinin de kendisi gibi çalışkan olmasını ister. Onunla yaşamak, çok titiz, temiz ve düzenli olduğu için, bazen zor olabilir. Eşinin de aynı titizliği göstermesini ve çok düzenli olmasını bekler. Evde kontrolün onun elinde olmasını ister. Çabuk darıldığından, ona karşı sürekli dikkatli davranmanız gerekebilir. Eşinin yaptığı ufak bir çapkınlık veya söylediği kırıcı bir söz, aylarca onunla konuşmamasını sağlayabilir. Çocukları sever ve çok iyi bir anne olur.

Başak Burcu Erkeği

 

Başak burcu erkeği detaycı, hırslı, çalışkan ve mantıklıdır. Para konusunda çok tutumludur. Sürekli üretmek ve kazanmak ister. Ne kadar para kazanırsa, kazansın ona yetmez. Pratik, sabırlı ve ayrıntıcı olduğu için, iş hayatında başarıyı kolay yakalar. Başarı, onun için hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Düzen ve disiplin içinde yaşamaktan hoşlanır. Pratik zekası sayesinde, karşısına çıkan engelleri ve sorunları kolaylıkla çözer.

 

Başak burcu erkeği, bazen karşısındaki insanları çok eleştirebilir. Beğenmediği veya onaylamadığı şeyleri anında söyler. Buna rağmen, kendisi pek eleştirilere açık değildir. En ufak bir eleştiri karşısında, kendini savunmaya geçer. Fazla açık sözlü ve patavatsız olduğundan, bazen kırıcı olabilir. Aslında niyeti kırıcı olmak değildir. Tam tersi, başkalarının hayatları konusunda çok dikkatli olmaya ve etrafındaki insanlara her zaman yardım etmeye çalışır. Sevecenliği ve iyi niyeti sayesinde, onunla dost olmak güzeldir. Her zaman esprili ve hoş sohbet olduğundan, onunla arkadaşlık edenler iyi vakit geçirirler. Daha çok sanatsal ve entelektüel konularda sohbet etmeyi sever.

 

Başak erkekleri de, aynı bu burcun kadınları gibi temizliğine çok düşkündür. Her zaman bakımlı ve şık görünmek ister. Bazen aşırı titiz olabilir, onun için her şey belli bir düzen içinde ve yerli yerinde olmalıdır. Sağlığını da çok düşkündür. Hasta olmaktan çok korkar. Bazen en ufak rahatsızlıkları bile çok abartarak, ağır hasta olduğunu düşünebilir. Aynı evi paylaşacağı insanların da çok temiz ve titiz olmasını ister. Hijyenik olmayan bir ortamda bulunmaya, tahammül bile edemez.

 

Bu burcun erkeği aştan çok korkar. Karşısındaki insana duygularını kolay kolay itiraf edemez. Partnerinin nazik, temiz, düzenli ve kibar olmasını ister. Kendisi her zaman kolayca duygularını ifade edemediği için, karşı tarafın açık sözlü davranması gerekebilir. Aradığı kadını bulduğu zaman çok sadık bir partner olacaktır. Hayatındaki kadınla, her şeyden önce dost olmak ister. Abartılı kadınlardan hoşlanmaz. Çoğu zaman nazik davransa da, sevdiği kadına karşı da bazen çok açık sözlü ve kırıcı olabilir. Özellikle ayrıntılara çok düşkün olduğundan, partnerinin en ufak hatasında bile, onu eleştirebilir. Bu burcun erkeği ile birlikte olan kadının, Başak burcu erkeğinin sivri dilli mizacına alışması gerekir.

 

Başak burcu erkeği aile hayatına çok düşkündür. Bundan dolayı çok iyi bir eş olacaktır. Sorumluluk sahibi olması sayesinde, her zaman evini çekip çevirir ve harika bir baba olur. Kendi gibi temiz, düzenli, sevecen, bakımlı ve sade kadınları eş olarak seçer. Hafızası çok güçlüdür ve ona yapılan hiçbir hareketi unutmaz. Bundan dolayı, Başak burcu erkeği ile evli olan bir kadının, sık sık söylediklerine ve yaptıklarına dikkat etmesi gerekir.

Başak Burcu İlişkiler ve Uyum

Başak ile Koç Birlikteliği

 

Koç sevgilinizle çok uyumlu bir çift sayılmasanız da, birbirinizi tamamlayacağınız için, güzel bir ilişki yaşamanız mümkündür.

 

İkiniz de üretkenlikten ve para kazanmaktan hoşlanırsınız. Hayatta birbirinize destek olarak, çok büyük başarılar kazanabilirsiniz. Koç partneriniz, fikir üretir ve her zaman heveslidir. Sizin de organizasyon ve detaylara karşı olan dikkatiniz bileşince, üstesinden gelemeyeceğiniz durum yoktur.

 

Koçun gözü biraz dışardadır, her zaman beğenilmek ister, bu huyu sizi sinirlendirebilir çünkü siz daha çok sadık bir ilişki peşindesinizdir. Zamanla, Koç partneriniz bu huyundan vazgeçecek ve size bağlanacaktır.

 

Aranızdaki güçlü çekimden dolayı, yatakta da birbirinizi tamamlarsınız. Koç ile aranızdaki farklılıklar sizi rahatsız etmez, tam tersi birbirinizi her konuda tamamladığınız bu ilişki sizi mutlu edecektir.

 

Başak İle Boğa Birlikteliği

 

Boğa ile bir ilişki yaşıyorsanız, çok uyumlu bir çift olacağınızdan emin olabilirsiniz. Birbirinizi çok iyi anlar ve karşılıklı güven hissetmenizi sağlarsınız. Her konuda birbirinize destek olarak, başarıyı yakalamanız çok daha kolay hale gelir.

 

Boğa partneriniz romantiktir, çok sevilmek ister. Birçok zevki birlikte yaşamanız ve ilişkinizi günde güne daha tutkulu bir hale getirmeniz mümkündür.

 

Yatakta da çok uyumlu bir çift olacaksınız. Sizin gibi o da, nazik, duygusal ve işleri yavaştan almayı seven bir yapıya sahiptir. Bunun değerini bilin.

 

Boğa sevgiliniz, tıpkı sizin gibi çok sadıktır. Sizi seviyorsa, gözü bir başkasını görmez. İdeal eşinizi buldunuz, bundan sonrası size kalmış.

 

Başak İle İkizler Birlikteliği

 

İkizler ile birbirinize ne kadar da benzediğinizi görünce şaşırabilirsiniz. Bu ilişki için mücadele etmeniz gerekebilir. İnanın ki buna değecektir.

 

İkinizde iletişime çok açık, her zaman mantıklı düşünen, zeki ve entelektüel insanlarsınız. Her şeyi konuşarak ve pratik zekanızla halletmeyi ister ve bunu başarırsınız. İkiniz de çok akılcı olduğunuz için, çok da duygusal bir ilişki yaşayamayabilirsiniz. İkizler, flört etmeyi sizden daha çok sevdiğinden, onun bu huyuna kızabilirsiniz, yine de kötü bir niyeti olmadığını aklınızdan çıkarmayın.

 

Yatakta ikiniz de hareketli ve farklılıkları sevdiğinizden, uyumlu bir beraberliğiniz olur.

 

Sizin için ideal bir partner buldunuz, tek yapmanız gereken, ilişkinize biraz daha duygu, tutku ve romantizm katmaya çalışmanızdır.

 

Başak İle Yengeç Birlikteliği

 

Yengeç sevgiliniz ile anlaşmazlıklarınız olsa da, iyi ve mutlu bir ilişki yaşamanız mümkündür. Yengeç, sizden daha duygusaldır ve duyguları çabuk değişir. Buna alışmanız gerekebilir.

 

Yengeç, anlayışlı bir yapıya sahiptir. Sizin seçimlerinize saygı duyar. Bundan dolayı, ilişkiniz esnek olacak ve bir arada olmanızı çok daha kolaylaştıracaktır.

 

Yatakta da uyumlusunuz. İkizin için de seks, özel bir olaydır. Yengeç partneriniz, sizin olayları yavaştan almak istemeniz saygı duyar. Bu şekilde aranızda, ruhsal bir bağ da oluşacaktır.

 

Yengeç partneriniz, ilişkinin başlarında sizi sahiplenmeye çalışabilir. Bunun ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin. İkizin de birbirinizi kolay affedeceğiniz ve her zaman birbirinize destek olacağınız için, harika bir ilişki yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

Başak İle Aslan Birlikteliği

 

Aslan sevgiliniz ile ilişkinizi yürütmek istiyorsanız, çok emek harcamanız gerekebilir. Aslan, ilişki de çok buyurgan ve emirler veren taraf olurken, siz her zaman nazikçe bunlara uyan taraf olabilirsiniz ama bir süre sonra, bu duruma katlanmayı ret ederek, ilişkiyi bitirmeniz mümkündür.

 

Eğer bu ilişkiyi yürütmek istiyorsanız, Aslan partneriniz bu buyurgan ve kendini beğenen tavırlardan vazgeçerken, sizin de mümkün olduğunda onu eleştirmekten kaçınmanız gerekir.

 

Yatakta da Aslan, sizden daha yaratıcı ve heyecanlı olacağından,  bu başlarda, kendinizi kötü hissetmenizi sağlayabilir.

 

Eğer bütün bu sorunları halledebilirseniz, iyi bir ilişki sizi bekliyor demektir. Siz biraz daha kendinizi yumuşatmalı ve duygusallığa önem vermeli, Aslan sevgiliniz ise size daha ılımlı yaklaşmalıdır.

 

Başak İle Başak Birlikteliği

 

Bir Başak olarak, başka bir Başak ile ilişki yaşamanız zor olsa da, birbirinizi iyi anlayabileceğiniz için imkansız değildir.

 

İkiniz de mükemmelin peşinde, gerçekçi, çalışkan ve idealist olduğunuz için ortak nokta bulmakta zorlanmayabilirsiniz. İkiniz de sağlığınıza çok önem verir ve bu doğrultuda yaşamayı seçersiniz.

 

İkiniz de eleştirmeyi çok sevdiğiniz ve duygulardan çok mantığa önem verdiğiniz için, bazı durumlarda birbiriniz kırmanız mümkündür. Böyle durumlarda, birbirinize kaşı çok acımasız olmamaya çalışın.

 

Yatak da ilk başlarda, ikiniz de çekingen olsanız da, daha sonra açılarak tutkularınızı ortaya çıkarmanız mümkündür.

 

Eğer, birbirinize kibar ve anlayışlı davranıp, endişe ve işkolikliğinizden biraz kurtulmayı denerseniz, ilişkinizin iyiye gitmesi mümkündür.

 

Başak İle Terazi Birlikteliği

 

Terazi sevgiliniz ile çok farklısınız. Terazi, eğlenceye ve hayattaki dengelere çok önem verir. Siz, daha içe dönük ve işinize bağlı bir kişi olduğunuz için, Terazinin sosyalliği size iyi gelecek ve biraz eğlenmenizi sağlayacaktır.

 

Her ikiniz de akılcı ve analitik olduğunuzdan, aradaki tutkuyu ve duygusallığı kaybetmemek için emek vermeniz gerekebilir. Özellikle, Terazi yatakta, sizi baştan çıkarmaya çalışacaktır, böyle durumlarda, ona kendinizi teslim etmeniz, aranızdaki heyecanı söndürmemek açısından iyi olacaktır.

 

Terazi ile çok eğlenceli bir birlikteliğiniz olacaktır, o, sizin sınırları zorlamanızı, hatta aşmanızı sağlayabilir. İkiniz de güzelliğe ve bakıma önem verdiğiniz için, bu noktada çok iyi anlaşacaksınız.

 

Terazi partneriniz ile birbirinize karşı anlayışlı ve açık olduğunuz sürece, bu ilişkinin yürümemesi için bir sebep yoktur.

 

Başak İle Akrep Birlikteliği

 

Akrep sevgiliniz ile çok gizemli bir ilişki yaşayacağınız ve ondan çok farklı şeyler öğreneceğiniz kesindir. Siz, Akrebi analiz etmeye çalıştıkça, o buna izin vermeyecek ve her geçen gün onun farklı bir yönü ile karşılaşıp, şaşırmanızı sağlayacaktır.

 

Akrebin, kıskanç ve sahiplenici oluşu, sizi rahatsız edebilir. Buna katlanabilirseniz, zamanla Akrebin size duyduğu sonsuz sevgi ve sadakat, sizi memnun edecektir.

 

Akrep, yatak da mükemmel bir partner olur. Akrep partneriniz ile tutkuyu ve yoğun duyguları bir arada yaşamanız mümkündür.

 

Bu ilişkinin yürümesi için yapmanız gereken, onu analiz etmekten ve sorgulamaktan kaçınmanızdır. Ona güvenin ve size güvenmesini sağlayın, karşılığında harika ve mutlu bir ilişki sizi bekliyor.

 

Başak İle Yay Birlikteliği

 

Yay sevgiliniz de sizin gibi özgürlüğüne düşkün olduğu için bir arada olmanız zor gibi gözükebilir. Biraz sabırlı olup, birbirinize anlayış gösterirseniz, mutlu bir beraberliğiniz olabilir.

 

İkiniz de esnek ve yeni fikirlere açık olduğunuz için ilişkiyi kabullenmeniz kolay olabilir. Yay ile olan birlikteliğinizde, siz daha hızlı hareket etmeyi öğrenirken, Yay sevgiliniz de daha tedbirli olmayı öğrenecektir.

 

Siz biraz kırılgan ve nazik bir yapıya sahip olduğunuzdan, Yay sevgilinizin açık sözlülüğü sizi zaman zaman kırabilir ve buna alışmanız vakit alabilir. Siz genel de hayata karşı endişeli tavırlar sergilerken, Yay daha umursamaz olacaktır. O, hayatını, tutku ve heyecanla yaşamak ister. Bundan dolayı, kendinizi biraz ona bırakmanız ve onun yolundan ilerlemeniz sizin için iyi olabilir.

 

Yatakta istekleriniz çok farklıdır. Siz daha çekingenken, o daha tutkulu, aceleci ve heyecanlıdır. Birbirinize alıştıktan sonra, kendinizi ona açacak kadar güvenirseniz, çok daha uyumlu beraberlikler yaşamaya başlayabilirsiniz.

 

İki taraf da bu ilişkiyi yürütebilmek için çaba harcamalıdır. Bırakın Yay partneriniz sizi eğlendirsin. Size de ona destek olun ve başarıya ulaşmasını sağlayın.

 

Başak İle Oğlak Birlikteliği

 

Oğlak sevgiliniz sizin için harika bir partner olacaktır. Fikirleriniz ve değerleriniz aynı olduğu için çok iyi anlaşabilirsiniz.

 

İkiniz de iş hayatını, özel hayatınızın önünde tuttuğunuz için, sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu noktada kariyerinizi biraz kenara bırakıp, eğlenceye de önem verirseniz, ilişkiniz çok daha heyecanlı olacaktır.

 

İkiniz de sorumluluk sahibi ve duyarlı insanlar olduğunuzdan,  ilişkide birbirinizi çok iyi anlayarak, yarı yolda bırakmazsınız. Karşılıklı sevgi ve ilgiyi birbirinizden eksik etmezsiniz.

 

Oğlak partnerinize çok güvendiğiniz için yatakta da kendinizi rahat hissedersiniz. İkiniz de aceleden hoşlanmadığınız için, işleri yavaştan alırsınız ve bir süre sonra birbirinize iyice bağlandığınızı fark edebilirsiniz.

 

Oğlak ile yavaş ve sağlam ilerleyen bir ilişkiniz olacağı için temelleri de çok güçlü olacaktır. Bunun değerini bilin ve bir ömür boyu sürecek mutlu beraberliğinize kendinizi hazırlayın.

 

Başak İle Kova Birlikteliği

 

Kova sevgiliniz ile çok zıt karakterlere sahipsiniz. O, detaylara önem vermez ve unutkandır. Siz ise en ufak detayları bile gözden kaçırmama konusunda yeteneklisinizdir.

 

İkinizde entelektüel olduğunuz için, sohbetleriniz çok eğlenceli olacaktır. İkiniz de tutumlu olduğu için parasal konularda iyi anlaşırsınız.

 

Siz kuralcı ve düzene bağlı bir kişiliğe sahipken, Kova, başkaldırmayı ve düzene karşı gelmeyi, sorgulamayı çok sever. Bu noktada, ilişkinizi yürütebilmeniz için birbirinize karşı anlayışlı olmanız gerekir.

 

Kova partneriniz ile en uyumlu olacağınız yer yatak odanız olacaktır. Kova burcu, sizi çok çekici bulurken, size, çekingenliğinizi aşmanız ve onun gibi heyecanlı ve farklı olabilmeniz için zaman tanımalıdır.

 

İlişkiniz ilerledikçe duygusal eksiklik hissetmeniz mümkün olabilir çünkü Kova çok duygusal değildir. Siz de her ne kadar fazla duygusal olmasanız da, bir süre sonra duygusal boşluk, ilişkinizin kötü gitmesine sebep olabilir. Bu noktada, birbirinizi biraz özgür bırakmalı ve çift taraflı olarak fedakarlık yapmalısınız.

 

Bu ilişkini yürümesi, her ne kadar çok zor gözükse de, ortak yönlerinizin üzerine giderek, orta yol bulmaya çalışabilirsiniz.

 

Başak İle Balık Birlikteliği

 

Balık sevgiliniz ile birbirinize ya çok uygun olursunuz ya da çok zıt, size bağlı olarak bu ilişki çok güzel bir ilişki olacabilir. Zıt kutupta olan burçlar olduğunuz için, birbirinizi her konuda tamamlamanız mümkündür. Balık soyuttur, siz somut, Balık hayalcidir, siz duygusal. Bu şekilde birbirinizi dengelemeniz mümkündür.

 

İkiniz de esnek olduğunuz için, birbirinizle inatlaşmazsınız, tam tersi zıt karakterleriniz sayesinde, birbirinizden çok şey öğrenebilirsiniz. Siz detaylara takıldıkça, Balık sevgilinizin olayların bütününü görmenizi sağlayacak ve ufkunuzu genişletecektir.

 

En büyük farklılığınız finansal konularda olacaktır. Siz paraya önem verirken, Balık kesinlikle maddeci değildir. Bu konuda da birbirinizi dengelerseniz, hiç sorun kalmayacaktır.

 

Yataktaki uyumunuz harika olacaktır. Balık partneriniz, sizin isteklerinizi anlayarak, ona göre davranacak ve her şeyin mükemmel olmasını sağlayacaktır.

 

Balık ile olan beraberliğinizde, daha önce hissetmediğiniz duyguları hissetmeniz mümkündür, Balık sizin sınırlarınızı aşacak ve daha önce yaşamadığınız bir deneyim yaşamanıza neden olacaktır. Bu ilişkinin değerini bilin.

 

 

 

 

Başak Burcu Yıllık Yorum

BAŞAK

KARİYER

2012 yılının son aylarında, Venüs’ün desteğiyle birçok konuda sorumluluk aldınız. Yeni yılın ilk aylarında, duygusal Başak’lar, sorumluluğunun altında ne yapmaları gerektiğini daha ciddi düşünmek zorunda kalacaklar.

Yaşam kaliteniz, yaşadığınız alan, kişisel yatırımlarınız da bir o kadar artıyor. Hatta eskisine oranla daha olumlu ve yapıcı bir tutum sergileyebileceksiniz.

Astrolojik olarak çalışmayı temsil ediyorsunuz. Siz, çalışıp ürettikçe, var oluğunuza inanıyorsunuz. Yaşam kalitenizi sürekli arttırabilen kişiliğinize şaşırmamalı. 

2013 yılında aslında tek yapmanız gereken, aralarda es vermek. Yani durup dinlenmeniz gerekiyor. Hatta Mayıs-Haziran aylarında, sağlığınıza daha özen göstermenizi tavsiye ederiz. Aksi takdirde zor bir Yaz geçirebilirsiniz.

Mükemmeliyetçi tavrınızdan ödün vermek istemeseniz de, yoğun günlerde daha yavaş hareket etmeye çalışmalısınız.

Kendinize bir iyilik yapın, 2013’te kaybetme korkunuzu yenmeye çalışın. Artık görün, hayattan çok şey öğrendiniz. Hiçbir şeyiniz olmasa bile, içinizden gelen başarma duygusunun önüne hiç kimse geçemez.

2013 yılının hayatınızda önemli bir yeri olacağını şimdiden belirtelim.

AŞK

Kendi içinizde kaygılarınız var. Geçmişte yaşadıklarınızdan kopmanız ve geleceğe bakmanız gerekiyor. Geçmişe takılıp kalmak, hem size, hem de ilişkinize zarardan başka bir şey getirmeyecektir. Yaşadığınız sorunlar geldi ve geçti, artık yaşanacak günlere yoğunlaşmanız size çok iyi gelecek.

Siz çok mağrur ve ince duygulusunuz. Duygularınızı kolay kolay dışa vuramıyorsunuz fakat kaygılarınızı kendi içinizde yaşamanız, özel ilişkilerinize zarar verebilir.

Yakın çevreniz pek anlayamasa da, evlilik ve çocuk konularına alakanız günden güne artıyor. Sorumluluk almak ve bir aile kurmak, ilginizi çekiyor olmalı.

Güveninizi kazanmak kolay değil ama bunu başarabilen insan, rahat edecektir. İlişkiniz gün geçtikçe güçlenecek ve güzelleşecektir.

Duygusal Başak’lar güvenecek, kaybetme korkusundan kurtulacak ve istediklerini elde edecekler. Yaşadıkları alan genişleyecek. Gelen yeni yıl sizin yılınız olacak.

TAVSİYE

Kendi içinizdeki kaygılarınızdan ve kaybetme korkunuzdan kurtulun. Hayat daha yaşanılası olacak.

ÖNERİ

Artan sorumluluklarınız karşısında, çok programlı ve sistemli olmanız faydanıza olacaktır. Bu koşturmacada kendinizi sakın ihmal etmeyin, unutmayın her şeyin başı sağlık. Kaygılarınızdan kurtulun, yeni yıl size çok verici davranacak; hem başarı, hem güven duygusunun verdiği mutluluk sizi bekleyecek.