Balık Burcu Ünlüler

Balık (20 Şubat – 20 Mart)

Kadınlar

Rachel Weisz

Gerçek Ismi:  Rachel Hannah Weisz

Doğum Tarihi:  Mart 7, 1970

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Aktris, manken

 

Jessica Biel 

Gerçek Ismi:  Jessica Claire Biel

Doğum Tarihi:  Mart 3, 1982

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, manken, şarkıcı

Eva Mendes 

Gerçek Ismi:  Eva Mendes

Doğum Tarihi:  Mart 5, 1974

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

Drew Barrymore

Gerçek Ismi:  Drew Blyth Barrymore

Doğum Tarihi:  Şubat 22,1975

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, yönetmen, senarist, yapımcı

 

Rihanna

Gerçek Ismi: Robyn Rihanna Fenty

Doğum Tarihi:  Şubat 20, 1988

Doğum Yeri:  Barbados

İş: Şarkıcı, aktris

Elizabeth Taylor

Gerçek Ismi:  Elizabeth Rosemond Taylor

Doğum Tarihi:  Şubat 27, 1932

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Aktris

Eva Longoria

Gerçek Ismi:  Eva Jacqueline Longoria

Doğum Tarihi:  Mart 15, 1975

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris 

 

Erkekler

Justin Bieber

Gerçek Ismi:  Justin Drew Bieber

Doğum Tarihi:  Mart 1, 1994

Doğum Yeri:  Kanada

İş: Şarkıcı, aktör

Daniel Craig 

Gerçek Ismi:  Daniel Wroughton Craig

Doğum Tarihi:  Mart 2, 1968

Doğum Yeri:  İngiltere

İş: Aktör

Alan Greenspan

Gerçek Ismi:  Alan Greenspan

Doğum Tarihi:  Mart 6, 1926

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Ekonomist

 

Albert Einstein

Gerçek Ismi: 

Doğum Tarihi:  Mart 14, 1879

Doğum Yeri:  Almanya

İş: Bilim adamı, fizikçi

 

Michelangelo

Gerçek Ismi: Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni

Doğum Tarihi:  Mart 6, 1475

Doğum Yeri:  İtalya

İş: Ressam, heykeltıraş, mimar

 

Bruce Willis 

Gerçek Ismi:  Walter Bruce Willis

Doğum Tarihi:  Mart 19, 1955

Doğum Yeri:  Almanya

İş: Aktör, yapımcı

 

Chuck Norris

Gerçek Ismi:  Carlos Ray Norris

Doğum Tarihi:  Mart 10, 1940

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör

 

Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu

Grubunuz: Su, negatif

Burcunuz: Dişi

Üstün Olduğunuz Konular: Başkalarına karşı ilgi ve şefkat

Sizi Siz Yapanlar: Rahatlık ve huzur

İstedikleriniz: Huzur

Amacınız:  Servete ve mutluluğa ulaşmak

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Kendi değerinizi küçümsemek

Gününüz: Perşembe

Taşınız: Akvamarin

Renkleriniz:  Deniz mavisi, Türk yeşili, yeşil, gümüş rengi

Müzikleriniz:  Huzur veren hafif müzikler

Zayıf Olduğunuz Hastalıklar: Sindirim sistemi, sinir sistemi hastalıkları, romatizma, alkolizm

Uyumlu Eşiniz: Boğa, Yengeç ve Oğlak

Meslekleriniz: Doktorluk, bilim, yazarlık, yayıncılık, muhasebe, çevirmenlik, din adamlığı, astronomi, ithalat, sanatın her dalı, yöneticilik, organizatörlük.

Balık Burcunun Genel Özellikleri

 

Balık burcu, en son burç olarak, kendinden önceki 11 burçtan da özellikler almıştır. Merhametli, anlayışlı, hassas, duygusal ve fedakardır. Herkesle çok iyi anlaşır. İnsanları anlamak, sorunlarına çare bulmak ve yardım etmek, hayattaki en önemli amaçları arasındadır. Mütevazi yapısı sayesinde herkes tarafından sevilir. Duyguları ve hayalleri ile yaşar. Mantığı ve duyguları sürekli birbiriyle çatışır. O bir an mutluluktan havalara uçarken, bir sonraki an üzüntünün dibine vurabilir. Biraz fazla melankoliktir. Sık sık duygu değişiklikleri yaşar, bu da onu dengesizleştirir ve diğer insanlar tarafından anlaşılmasını zorlaştırır.

 

Balık burcu, hassas ve dış etkenlerden çabuk etkilenen bir burçtur. Sezgileri çok güçlüdür. İnsanlarla ve onların sorunlarıyla o kadar ilgilidir ki, bazen bunlar kendi sorunlarıymış gibi davranır. Çoğu zaman kendi problemlerini bile başkaları için göz ardı edebilir. Bundan dolayı kendi isteklerini hep ikinci plana atar. İnsanların olumlu ve olumsuz duygularını çok rahat kendine çeker. Karşısındaki kişinin sorunlarını hallettikten sonra bile sıkıntılarını üzerinden atamaz. Bundan dolayı, bazen insanlardan uzaklaşır ve kendini toparlayabilmek için yalnız kalmayı tercih eder. Biraz toparlandıktan sonra, tekrar insanlara yardım edebilmek için ortaya çıkar.

 

Oldukça hayalcidir. Bazen gerçek hayattan kopabilir. En huzurlu olduğu yer, iç dünyası, doğa ve sanatsal etkinliklerdir. Hayatın acı gerçeklerine karşı kendini savunmasız hisseder, bunlarla yüzleşmek ve kabullenmek ona zor gelir. İşte böyle durumlarda, iyice hayal dünyasına çekilir. Üzüntülerden kendini soyutlar. Onun dostları için yapamayacağı fedakarlık yoktur, bazen aşırıya kaçsa ve insanlar tarafından kullanılsa bile bunu pek umursamaz, aynı şeklide insanlara yardım etmeye devam eder.

 

Bu burcun insanı, kolaylıkla bütün ortamlara uyum sağlayabilir. Herkesle iyi geçinir. Kararsız ve hoşgörülü olduğu için bazen zarar görebilir. Balık burcu, kendine fazla güvenmez. Bireyselliği gelişmemiştir. Karamsarlığını azaltabilmek için daha iyimser ve olumlu olmaya çalışması ve hayata biraz daha mantığıyla bakması gerekir. İnsanların onu anlamadığını düşünüp, mutsuz olur. Sezgileri diğer burçlara göre çok kuvvetlidir. Çok gizemli ve esrarengiz bir burçtur.

 

Balık burcu, hayatının her alanında olduğu gibi, aşkta da sevdiği insana derinden bağlanır. Çok romantiktir, aşk onun hayatındaki en önemli unsurdur. Sevdiği için her şeyi yapar. Aşk yoksa, hayatı sıkıcı olur. Her zaman aşk peşindedir. Sevdiği kişiyi yüceltir, onun kusurlarını ve gerçek karakterini görmek istemez. Aşk konusunda da hayalperesttir. Bir Balığın sevgilisi, onun için dünyanın en müthiş insanıdır. Bazen sevdiklerinin gerçek yüzünü görüp, büyük hayal kırıklıkları yaşar ama hemen toparlanıp, yeni aşklar peşine düşer. Evlendiği zaman, çok duygusal, romantik ve sadık bir eş olur. Hayatını tam anlamıyla eşine adar. Evlendiği kişinin mutluluğunu, her zaman kendininkinden önde tutar.

Balık Burcu Kadını

 

Balık burcu kadını genellikle güzel ve cazibelidir. İyi huyları, neşeli, yumuşak ve sempatik tavırları ile insanlar tarafından çabuk sevilir. Hırslıdır, çoğu zaman istediğini elde eder. Her zaman, her ortamda en iyi olmak ister ve bunun için durmadan çalışır. Toplum içinde dikkatleri üzerine toplamak onun için önemlidir. Çok duygusal ve romantiktir. Evcimen ve huzur arayan yapısı sayesinde, evde vakit geçirmeyi sever. Dostlarına ve ailesine oldukça düşkündür. Bu burcun kadını, bazı zamanlar çift karakterliymiş gibi davranabilir. Bir an yaptığını bir sonraki an gereksiz görebilir. Her zaman güzel giyinir ve bakımlıdır. Kendi ile gurur duyar.

 

Bu burcun kadını rahatına düşkünüdür. Güzel olan her şeyden faydalanmak ister. İş hayatını fazla sevmez ve zora gelemez. Eğer mecbur değilse çalışmak yerine evinin kadını olmayı tercih eder. Sezgileri kuvvetlidir. O, gerçek bir kadındır. İçinde fırtınalar kopsa da hiçbir zaman nazik ve zarif tavırlarından vazgeçmez. Kendine güveni tamdır. Çevresindeki kadınlar arasında en iyisi olduğunu düşünür. Sahip olamadıklarına karşı kıskançtır. Her şeyin en iyisinin onun olmasını ister. Kıskanç yapısına, bir de hırsı eklenince, sahip olamadığı şeyleri görüp karamsarlığa kapılır.

 

Balık kadını çekici ve beğenilen bir kadındır. Aşka düşkündür. Aşk onun için hayatın en vazgeçilmez parçasıdır. Aşık olduğu zaman, kendine güveni artar, hayatı daha hevesle ve mutlulukla yaşar. Sevgisine karşılık göremezse, çok üzülür ve hemen içine kapanır çünkü o sevilmemeyi kabul etmez, kendine güveni sayesinde herkesin onu seveceğine emindir. Her zaman istediğini elde ettiği için, aşk hayatında da aynı tavrı sergiler. O, ne yapıp, ne edip istediği erkeği elde edecektir. Ancak kendisini elde etmek pek kolay değildir. Bir anda ellerinizden kayıp gidebilir. Onunla, hayallerini paylaşabilecek, nazik ve sabırlı bir erkekle birlikte olmak ister. Balık kadını kırılgandır, partnerinin her zaman ona dikkatli ve yumuşak davranmasını bekler. Partneri her zaman onu el üstünde tutmalı ve iltifatlara boğmalıdır.

 

Bu burcun kadını, bir erkeğe bağlandığı zaman, tam anlamıyla bağlanır ve erkeğinin her istediğini yerine getirir. O bir kez sevdi mi, dünyada onun partnerinden daha iyisi ve mükemmeli yoktur. Çok kıskanç olduğu için, sevgilisine karşı fazlaca sahiplenen tavırlar sergiler. Bazen bu kıskançlıkları abartıp, karşısındaki insanı bunaltabilir. Evcimen olduğu için tam bir ev kadını olacaktır. Evlendiği zaman, hayatını eşine adar. Eşinin de onu sevdiğine inandığı zaman, sadık ve tutkulu bir kadın olur. Evliliği için yapamayacağı şey yoktur. Eşini ve çocuklarını sonuna kadar sahiplenir. Harika, sevecen ve fedakar bir anne olur.

Balık Burcu Erkeği

 

Balık burcu erkeği nazik, uyumlu, iyimser ve hayalcidir. O burçlar arasında en hassas olandır. Sürekli başkalarını mutlu etmek ister. Düzenli yaşamaktan ve sorumluluk almaktan fazla hoşlanmaz, budan dolayı bazı zamanlar savurgan olabilir. İstediği gibi hareket etmekten ve yaşamaktan keyif alır hatta bazen hayata karşı fazla umursamaz davranır. Çok hayalcidir. Bazen gerçek dünyadan kopabilir ve kendi hayal dünyasında yaşamaya devam edebilir. Pratik zekalı olduğu için girdiği her işte başarılı olur. İyi niyetli ve dürüst olduğundan, herkesi de öyle zanneder ve insanlara hemen güvenir. Herkesi olduğu gibi kabul eder. İnsanlara karşı kötü duygular ve hırs beslemez.

 

Bu burcun erkeği kısıtlanmayı hiç sevmez. Güzel olan her şeyi beğenir ve arzular. Yaratıcı, duyarlı ve fedakardır. Fazla hayalci olduğu için, yaşadığı hayatı da hayallerindekine benzetmeye çalışır. Onun sahibi olduğu şeyler, hayal kadar güzel olmalıdır. Aslında çok çalışkan olmasa da, hayal ettikleri uğruna hiç yorulmadan çalışıp, çabalayabilir. Bazen kendi kurduğu dünya içinde kaybolup, içine kapanabilir. Bir süre sonra tekrar, hayaller kurup, bunları gerçekleştirebilmek için gerçek dünyaya dönecektir.

 

Balık erkeği sevmek ve sevilmek ister. Sevilmediği anladığı anda, o ortamdan uzaklaşabilir. Genelde hayranlık duyduğu kadınlara aşık olur. Aşk onun için olmazsa olmazdır. Birilerini ilk gördüğü anda aşık olduğunu düşünebilir. Çok romantiktir. Sürekli hayalindeki kadını bulduğunu zanneder ve bir süre sonra yaşadığı hayal kırıklıkları sonucu fikrini değiştirip, yeni bir aşk aramaya devam eder. Aslında şıpsevdi değildir, sadece hayalindeki kadının peşindedir. Aradığı kişiyi bulduğu anda sadık ve tutkulu bir partner olacaktır. Onun kadar kadınları mutlu eden erkek bulmak zordur. Onun yaratıcılığı destekleyen, hayallerini paylaşan ve güzelliklere düşkün bir kadın ister. Bakımlı ve kültürlü bir kadın onun için idealdir. Sevdiği kadını mutlu etmek için tam bir romantik ve mükemmel bir aşık olur.

 

Bu burcun erkeği, kendini destekleyen bir eş ister. Kıskançtır ve bu kıskançlıklara katlanamayan birisi ile asla evlenemez. Eşini, onunla birlikte hayallere dalmasını ve hayatın güzelliklerinden yararlanmasını ister. Kendisi açık sözlü olduğu için, eşinden de aynı dürüstlüğü bekler. Kendisini ve derin duygularını anlayan bir kadınla ömrü boyunca mutlu bir evlilik yaşar. Bir kere, sevip bağlandı mı, dünyadan onun eşinden daha güzel kadın yoktur. Eşini lüks ve güzellikler için de yaşatmak için her şeyi yapar. Balık erkeği çocuklarına ve karısına düşkün, sadık, düşünceli ve ömür boyu fedakar bir eş olacaktır.

Balık Burcu İlişkiler ve Uyum

Balık İle Koç Birlikteliği

 

Koç sevgiliniz ile çok uyumlu olmasanız da güzel bir ilişki yaşamanız mümkündür. Koç ilişkide lider olmak ister, sizin için bunun bir sakıncası yoktur. Siz Koçun yanında kendinizi güvende hissederken, Koç da sizin hayal gücünüzü ve duygusallığınızı takdir eder.

 

Koç partneriniz sizin kadar derin duygulara sahip değildir ve acelecidir. Bu noktada onu yüzeysel bulabilir ve ona sinirlenebilirsiniz.

 

Koçun tavırları ve gerçekçiliği sizin zaman zaman incitebilir. Karşılıklı anlayış bu noktada çok önemlidir. Koç iletişime açıktır, ona açıkça isteklerinizi belirtmeni,  ilişkiniz açısından iyi olacaktır.

 

Yatakta ise uyum sağlamanız zor olabilir. Seks sizin için kutsalken, Koç için eğlencedir. Siz beraberliklerde bir süre sonra daha fazla derinlik aramaya başlayabilirsiniz.

 

Koçtan beklediğiniz sadakati de her zaman size gösteremeyebilir. Bu noktada da sorun yaşamanız olasıdır. Yine de Koçun hevesli oluşu ve farklı fikirleri sizin hoşunuza gidecektir. Onu gerçekten seviyorsanız, bu sevginizi sonuna kadar ona gösterin, zamanla o da size bağlanacak ve güzel bir beraberlik yaşamanız daha da kolaylaşacaktır.

 

Balık İle Boğa Birlikteliği

 

Boğa ile çok uyumlu bir çift olabilirisiniz. Boğa sevgiliniz duyarlıdır. Duygularınıza ve hayallerinize gereken saygıyı gösterir ve ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışır. O, sizin sıcaklığınıza hayrandır.

 

Boğa burcu daha maddecidir, geleceğini garanti altına almak ister, o somut şeyler peşindeyken, siz ise çok daha soyut şeylerden hoşlanırsınız. Bu noktada problem yaşasanız da, aranızdaki uyum sayesinde, bunun üstesinden gelmeniz mümkündür.

 

Yatakta ise farklı anlayışlara sahipsiniz. Seks sizin için duygusal ve kutsal bir eylemken, Boğa sevgiliniz böyle düşünmez. Bundan dolayı duygusuz beraberlikler, sizi biraz incitebilir. Yine de Boğa çok anlayışlı olduğu için, onun yavaş ve nazik hareketleri ve sizi sahiplenmesi, zamanla aranızdaki uyumu arttıracaktır.

 

Siz sadakat, güven, sevgi ve ilgi istersiniz. Boğa bütün bunları size verebilir. Boğa sevgiliniz sarılın ve onu bırakmayın. Birlikte harika deneyimler yaşayabilirsiniz.

 

Balık İle İkizler Birlikteliği

 

İkizler sevgiliniz ile çok güzel bir ilişki yaşamanız mümkündür. Siz duygulu, sezgili ve anlayışlısınız. Bu açıdan İkizler ile birbirinize çok benzersiniz. İkinizin de hesapsızlığı, hayatınızı tam bir maceraya çevirecektir.

 

İkizler, sosyalleşmeyi, gezmeyi ve arkadaşlıklar kurmayı çok sever. Bu noktada, onun hayatı sizi yorabilir. Siz onunla gezmekten yorulduğunuz ve evde oturmak istediğiniz zaman ise size anlayış gösterecektir. İkiniz de esnek olduğunuz için, değişikliklere kolay adapte olursunuz. Bu yönden çok güzel ve uyumlu bir ilişkiniz olacaktır.

 

Yatakta ise, birbirinize çok şey öğreterek, güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Siz İkizlerin, derin duygularını açığa çıkarırken, o ise beraberliklerinize eğlence katacaktır.

 

Bu beraberlik, ikiniz için de harika olacaktır. Yeni şeyler öğrenmeye, sevilmeye, bol bol gezmeye ve heyecana hazır olun.

 

Balık İle Yengeç Birlikteliği

 

Yengeç sizin için ideal partnerdir. Her yönden müthiş bir beraberlik sizi bekliyor. İkiniz de derin duygulara sahip, hassas kişilersiniz. Bundan dolayı birbirinizi çok iyi anlayarak, hiçbir zaman incitmemeye özen gösterirsiniz.

 

Romantizmin ve duyguların yoğun olduğu bu ilişkide, Yengecin aile kurma isteği, sizin çok hoşunuza gidecektir. Birbirinizin yanında kendinizi güvende hissederek, birbirinizin ruhunu besleyeceksiniz.

 

Yengeç, sizden daha karamsar olduğu için, bazı zamanlar onu neşelendirmeniz gerekebilir. Morali bozulduğu zaman, size bunu açıklamaz, siz de bunun nedenini anlayana kadar baya bir uğraşmak zorunda kalırsınız. En iyisi aranızda bir gerginlik olduğu zaman, onunla gidip konuşmanız ve onun gönlünü alamızdır.

 

İkiniz birbirinizi dinler, anlar ve her zaman destek olursunuz. Bu ilişki ikinizin de beklediği derinlikte ve duygusallıkta bir ilişki olacaktır.

 

Yatakta ise aynı uyumunuz devam eder. Birbirinizin isteklerini çok iyi anlar ve onlara cevap vermek için elinizden geleni yaparsınız. Aranızdaki duygusal bağ sayesinde, seks hayatınızda harika olacaktır.

 

Bu beraberlik, sizin için birebirdir. Romantik ve rüyalardaki bir aşka hazır olun.

 

Balık İle Aslan Birlikteliği

 

Aslan sevgiliniz ile çok uyumlu bir çift olabilirsiniz. İkiniz de yaratıcısınız. Bundan dolayı, sanatsal konularla ilgilenmekten çok zevk alırsınız. Aslan, sizin hayal gücünüze ve sezgilerinize hayranken, siz de onun gücüne hayran kalırsınız.

 

Aslan burcu daha sabit görüşlüyken, siz daha esneksiniz. İlişkide onun lider olmasına izin verirsiniz. Aslan da sizin gibi çok cömerttir, sizi zaman zaman şımartacak ve el üstünde tutacaktır. Ayrıca, Aslanın eğlenceli mizacı sayesinde, sıkılmayacağınızdan emin olabilirisiniz.

 

Yatakta ise Aslan övülmek ister, siz ise bunu memnuniyetle yaparsınız. Sizin duygusallığınız ve sekse bakış açınız, Aslanın hoşuna gidecektir. Beraberlikleriniz hem duygusal, hem ateşli olacaktır.

 

Aslan ile çok uyumlu sayılmasanız da, bu ilişkiyi yürütmeniz mümkündür. Aslan sevgiliniz diktatör olduğu için, bu zaman zaman sizi incitse ve sizin istekleriniz arka plan da kalsa bile, karşılıklı anlayış ve fedakarlıkla, çok uyumlu bir beraberlik yaşayabilirsiniz.

 

Balık İle Başak Birlikteliği

 

Başak sevgiliniz ile ya çok iyi anlaşacak, ya da hiç anlaşamayacaksınız. Zıt kutuplardaki iki burç olduğunuz için, birbirinizi tamamladığınız takdirde, bu ilişki, harika bir ilişki olacaktır.

 

Başak sizin hayal gücünüze hayranlık duyarken, siz de onun sayesinde hayatınızı düzene sokabilirsiniz.

 

Başak partneriniz çok gerçekçi ve idealisttir. Detaylara fazla önem verir. Siz ise güzellik peşindesiniz. Hayatın tümüne bakarsınız. Bu noktada, Başak size sert ve acımasız gelebilir. O da sizi fazla umursamaz bulabilir.

 

Yatakta ise uyumlu bir çift olabilirisiniz. Bunun için, Başağın biraz rahatlaması gerekir. Siz derin duygularınız ve hassaslığınız ile onu rahatlatarak, içindeki tutkuyu açığa çıkarabilir ve harika beraberlikler yaşayabilirsiniz.

 

Eğer birbirinize karşı anlayışlı olursanız, ömür boyu sürecek bir ilişki ve bağlılık yaşamanız mümkündür. Başak, biraz daha sınırları dışına çıkmalı, siz de onu mantığı ile hareket eden analitik bir yapıya sahip olduğunu kabul etmelisiniz.

 

Balık İle Terazi Birlikteliği

 

Terazi sevgiliniz ile çok uyumlu olmasanız da, bu ilişkiyi yürütmeniz mümkündür. Terazi de sizin gibi ince ve kibardır. Bu huyları sizin çok hoşunuza gidecektir.

 

Terazi sürekli gezmek ve sosyalleşmek ister, siz ise arada yalnız kalmak istersiniz. Terazinin, bu isteğinize anlayış göstermesi gerekir. Yine de ikiniz de güzelliklerden hoşlandığınızdan, ilişkinizi yürütmek için ortak nokta bulmanız mümkün olacaktır.

 

Terazi daha maddecidir, güzel giyinmeyi ve iyi restoranlara gitmeyi severken. Siz, her ne kadar ona ayak uydursanız da, daha manevi değerler peşinde olursunuz.

 

Yatakta ise Terazi partneriniz biraz yavaşlayabilir ve sizin duygusal ihtiyaçlarınıza da cevap verebilirse, çok ateşli beraberlikleriniz olacaktır.

 

Terazi sevgiliniz, sizi asla incitmeyecektir. Her zaman birbirinize karşı hoş görülü ve anlayışlı olacağınız için, bu beraberlik, biraz emek ile ikiniz açısından da güzel ve uyumlu olabilir.

 

Balık İle Akrep Birlikteliği

 

Akrep sevgiliniz sizin için en ideal partnerdir. İkiniz de derin duygulara sahipsiniz ve sezgilerinizle hareket edersiniz. Bu noktada birbirinizi çok iyi anlarsınız. Belki de sizi Akrep kadar anlayabilecek başka bir burç yoktur.

 

Akrep çok sadıktır. Aranızda derin ve yoğun bir aşk yaşanması mümkündür. Zaman zaman çok kıskanç ve sahiplenici olsa da, bu sizin hoşunuza gidecektir. Bazen içine kapanan Akrep Burcunu, çok iyi anladığınız için, yalnız kalma isteğine saygı göstermeniz de çok kolay olacaktır.

 

Yatakta da her şey mükemmel olacaktır. Siz sekse kutsal bir eylem gibi bakarken, Bu Akrep sevgilinizin çok hoşuna gidecektir. Bir süre sonra çok derin, tutkulu ve duygusal beraberlikler yaşayarak, aranızdaki bağı iyice güçlendirmeniz mümkün olacaktır.

 

Akrep ile birbirinizi tamamlayarak, zayıf yönlerinizi güçlendirmeniz olasıdır. Akrep, para konularında daha planlı davranmanızı ve kendinize güveninizin artmasını sağlar.

 

Harika ve duygusallığın ön planda olduğu bir ilişki sizi bekliyor. Bunun keyfini çıkarın.

 

Balık İle Yay Birlikteliği

 

Yay sevgiliniz ile yaşayacağınız ilişki, sizi zorlayabilir. Yay çok açık sözlüdür ve bundan dolayı, zaman zaman sizi kırması ve üzmesi kaçınılmaz olacaktır. Yay burcu, her zaman size istediğiniz ilgiyi gösteremeyecektir.

 

Yay insanı çok iyimserdir. Bu yönü sizi rahatsız edebilir. Bu noktada, o da sizi fazla endişeli ve karamsar bulabilir. Yine de, Yayın seyahate olan düşkünlüğü ve genel kültürü, sizi iyi yönde etkileyecektir.

 

Yatakta ise uyum yakalamanız zor olabilir. Siz duygusallık beklerken, o bu kadar derin ve duygusal davranamayabilir. Hatta yaptığı bazı yorumlar, sizin rahatlamanızı engelleyebilir.

 

Yay sevgiliniz, özgürlüğüne çok düşkündür. Bağlanmaktan korkabilir. Bu aslında sizi çok rahatsız etmez, esnek bir yapıya sahip olduğunuz için, onun istediği özgür hayatı yaşamasına izin verirsiniz. Bu da ilişkinizin yürümesini sağlayabilir.

 

Bu ilişkiyi yürütmek istiyorsanız, emek vermeniz gerekecektir. İkiniz de esnek olduğunuz için, çoğu zaman birbirinize uyum sağlamanız mümkün olacaktır. Bu noktada gerçekten onu seviyorsanız, fedakarlık yapmaktan kaçınmayın.

 

Balık İle Oğlak Birlikteliği

 

Oğlak sevgiliniz ile birbirinizi tamamlayarak, çok güzel bir ilişki yaşamanız mümkündür. Siz duygusalken, Oğlak daha akılcıdır. Mantığı ile hareket eder. Bu sayede, sizi hayatta daha başarılı olmanız için destekleyebilir.

 

Oğlak burcunun espri yeteneği çok gelişmiştir. Hayattan zevk almayı sever. Yaşayacağınız ilişki çok eğlenceli ve dolu bir ilişki olacaktır.

 

Oğlak partneriniz ile anlaşamayacağınız nokta maddiyat olacaktır. Siz maddi değerlerden çok manevi değerlere önem verirken, Oğlak için durum, bunun tam tersidir. Oğlak, iyi yerlerde gezmek, iyi evlerde oturmak ve güzel yaşamak ister. Bu noktada anlaşmazlıklar yaşamanız mümkündür.

 

Yatakta ise çok uyumlu bir çift olabilirsiniz. Oğlak nazik ve yavaştır. Sizin derin duygularınızı ve sekse olan bakış açınızı anlayacak, ona göre davranacaktır.

 

Bu ilişkiden istediğiniz ilgi ve sevgiyi almanız mümkündür. Oğlak sevgiliniz ile birbirinizi tamamlayacağınız, güzel bir ilişki sizi bekliyor.

 

Balık İle Kova Birlikteliği

 

Kova ile başta uyumlu olduğunuzu düşünseniz de, bir ilişki yürütmeniz, farklılıklarınızdan dolayı çok zor olabilir. Kova sevgilinizin ilgisizliği ve soğukluğu, bir süre sonra ondan uzaklaşmanıza neden olabilir.

 

Kova sabit fikirlidir, siz ise esneksiniz. Bu noktada, ona uyum sağlamanız kolay olsa da, bir süre sonra, fedakarlık yapan taraf olmaktan sıkılabilirsiniz.

 

Kovanın akılcı ve analitik yapısıyla, sizin duygusal ve romantik yapınız, birbirine uymayacaktır.

 

Yatakta da aynı durum söz konusudur. Kova partneriniz, sizin derin duygularınızı ve sekse bakış açınızı anlamayabilir. Onun için seks, sizin düşündüğünüz gibi kutsal değildir. Yine de uyum yakaladıktan sonra, Kovanın yenilikçi tavırları, sizi heyecanlandırabilir.

 

Kova, sizin duygularınızı hiç anlamayacağı için, bu ilişki çok zor bir ilişki olacaktır. Sürekli fedakarlık yapan taraf olmayı göze alıyor ve onu gerçekten seviyorsanız, bu beraberliğin ilerlemesi mümkün olabilir.

 

Balık İle Balık Birlikteliği

 

Balık sevgiliniz ile olan beraberliğiniz çok duygusal ve ruhsal bir beraberlik olacaktır. İkiniz de romantik ve duygusalsınız. İkiniz de sezgilerinizle hareket ediyor ve dünyayı daha derin şekillerde algılıyorsunuz. Bu beraberliğin çok doyurucu olacağından emin olabilirsiniz.

 

Bu ilişkide yaşayacağınız en büyük sorun maddi sorunlar olacaktır. İkiniz de maddiyata önem vermediğiniz ve pratik olmadığınız için, para kazanmanız zor olabilir. Bu noktada, mutlaka bir tarafın daha fazla sorumluluk alması gerekir.

 

İkiniz de ilişkide huzur aradığınız için, baş başa yapacağınız doğa gezileri çok hoşunuza gidecektir. Balık, arada bir yalnız kalmak ve yenilenmek isteyen bir burç olduğu için, bu isteğe iki taraf da saygı gösterecektir. İlişkiniz de ilgi, sevgi ve anlayış ön planda olacaktır.

 

Yatakta ise, kimse ile yaşayamayacağınız duyguları ve yoğunluğu yaşamanız mümkündür. Seks, ikiniz için de kutsal bir eylemdir ve içgüdüleriniz sayesinde birbirinizin ne istediğini çok iyi anlayabilirsiniz.

 

Biraz sorumluluk ve gerçeklik kattığınız takdirde, inanılmaz bir ilişki sizi bekliyor. Balık sevgilinize sıkıca sarılın ve onu sakın bırakmayın.

 

Balık Burcu Yıllık Yorum

BALIK

KARİYER

Yeni yılın ilk altı ayı, şans sizinle olacak. Önemle belirtelim ki sizin için kıymetli olan ve kariyerinizi etkileyecek olan adımlarınızı, ilk altı ayda atmalısınız. Yeni yatırımlar, yeni sektörlere girişimler; 2013’ün ilk altı ayında sizinle olsun.

Yaratıcı yönünüz, yeni girişimler yaparken size çok yardımcı olacaktır. 22 Şubat 17 Mart tarihlerinde burcunuzda Merkür gerilemesinin etkisiyle iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Önemli kararlarınızı bu tarihlerde almamaya özen göstermeniz sizin için yararlı olacaktır.

Siz, bütün burçların özelliklerinden bir parçayı içinizde taşırsınız. Dolayısıyla, çok yönlü bakış açısına sahipsiniz. Yaratıcı olma konusunda, bu yönünüzden faydalanıyorsunuz.  

2013 yılının son altı ayı, kariyer anlamında sizi zorlayabilir. Kayıplar yaşamamak için bize kulak vermenizi tavsiye ederiz çünkü büyük yatırımların sonucu büyük kayıplar da olabilir unutmayın.

Siz, eli çok açık bir mizaca sahipsiniz. Paranızı har vurup, harman savurmanız olası. Yaratıcılığınız sayesinde, iyi para kazanırsınız ama kazandıklarınızı yatırıma çevirme konusunda biraz çalışmanız gerekiyor. Büyük yatırımlar yaparken, kazançlı çıkabilmek için; profesyonel bir yardıma başvurabilirsiniz.

Ayrıca, çok güçlü olan sezgilerinize de arada bir güvenmeyi deneyebilirsiniz. Sezgilerinizin gösterdiği yolda, kariyerinizle ilgili kararlarınızı uygulayabilirsiniz.

İlk altı ayda adımlarınızı atıp, son altı ayda beklemeye geçerek; yaptığınız yatırımların meyvesini toplayabilirsiniz.

AŞK

Kariyerinizdeki ilk altı ay ve son altı ay durumları, özel hayatınıza da yansıyabilir. İlk altı ayda, sizin için sorunlar çok görünmüyor diyebiliriz. Fakat yeni yılın son altı ayında, aldığınız radikal kararların ağırlığı; sizi zorlayabilir. Bu dönemde sağlığınıza dikkat etmenizi öneriyoruz. Aşırı kilo kaybı yaşayabilirsiniz. Bu yüzdendir ki yeni yılın son altı ayında, sıkı diyetler kesinlikle önermiyoruz.

Uzun soluklu bir ilişkiden çıkmak, bünyenizi olumsuz etkileyebilir. Kendinizi çok güçsüz hissedebileceğiniz bu zamanlarda, az miktarda vitamin takviyesi önerebiliriz.

Siz zaten narin bir yapıya sahipsiniz. Duygularınız yüzünüze yansır çoğu zaman. Zor zamanlarda, bünyenizi bu yüzden çok zorlamamalısınız.

Duygularınızı paylaşabileceğiniz birilerinin olması, sizin için çok önemlidir. Bu dönemde, yalnız kalmayın ve ailenizin desteğine başvurun.

Aşk hayatınızda olumsuzluklar yaşasanız da siz muhteşem aşıklarsınız. Hayalleriniz çok büyük ve aşktan beklentiniz de büyük olmalı her zaman.

TAVSİYE

Yeni yılın son altı ayında, ‘her şeyin başı sağlık’ diyebileceğiniz günler kapınızda olabilir. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

ÖNERİ

Yine son altı ayda yaşayabileceğiniz zor dönemde, yakın çevrenin desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu dönemde, ailenizin desteğine başvurmanızı öneriyoruz.  Unutmayın, onlar her zaman koşulsuz ve karşılıksız yanınızda olacaktır. Bu sevgi, sizi güçlendirecek ve çabuk ayağa kalkmanıza yardımcı olacaktır.

Balık Burcu Aylık Yorum

Mayıs Ayı

Hayatınızın en hızlı dönemine giriyorsunuz. Yönetici gezegeniniz Jüpiter, Mayıs ayı boyunca bol bol açı ve kavuşum yapıyor. Bu da 22 Mayıs’a kadar birçok konuda önemli kararlar alacağınızı işaret ediyor. 14 Mayıs’ta Akrep Boğa aksı üstünde gerçekleşecek Yeniay, para evinize büyük jestler yapmayı planlıyor. Hayatın bu dönemi pastanın kreması kıvamında geçebilir.

Aile evinizde 10 Mayıs’ta Güneş, Satürn ile karşıt açı yapıyor. Bu da anne ve ailedeki kadın figürlerinin aldıkları kararların sizi şaşırtacağını, bir anda hiç beklemediğiniz para konuşmaları yapabilirsiniz. En son yapacağınız şeyleri, bu ay bir anda yaparken bulabilirsiniz kendinizi. Güneş’in, İkizler burcuna geçiş yaptığı günlerde iş arkadaşlarınızla beraber hareket etme kararı alıp, yöneticilerinize huzursuz olduğunuz konuları aktarmak için önemli girişimlerde bulunabilirsiniz.

24 Mayıs’tan sonra konuşmalarınıza verdiğiniz sözlere çok daha dikkat etmelisiniz. Ne de olsa şans gezegeni ve aynı zamanda burcunuzun yöneticisi olan Jüpiter, gerileyen Satürn ile önemli bir açı yapıyor. Hem fırsatları ayağınıza getirirken, çalıştığınız ortamdaki uzun soluklu takım arkadaşlarınızın ayrılıkları ile hiç umulmadık yeni sorumluluklara yelken açabilirsiniz. Unutmayın, ay sonuna doğru mide hassasiyetiniz artıyor. 28 Mayıs’tan sonra gece geç saatlerde yemek yerken daha dikkatli olun derim. Gereksiz bir hastane deneyiminiz olmasını istemiyorsanız…

Mayıs ayının gündemi: Bu ayın vurgusu; düşmanın karınca ise sen onu fil gibi san!

Aşk tılsımı: Ayrılık, tatmin edilmeyen aşkı artırır…

Ve seks: Çekinme ve istediğini elde edene kadar peşini bırakma!