Akrep Burcu Ünlüler

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

 

Kadınlar

Anne Hathaway

Gerçek Ismi:  Anne Jacqueline Hathaway

Doğum Tarihi: Kasım 11, 1982

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

 

Jodie Foster

Gerçek Ismi:  Alicia Christian Foster

Doğum Tarihi: Kasım 19, 1962

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, yönetmen, film yapımcısı

 

Demi Moore

Gerçek Ismi:  Demetria Guynes

Doğum Tarihi: Kasım 11, 1974

Doğum Yeri: Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

 

Julia Roberts

Gerçek Ismi:  Julia Fiona Roberts

Doğum Tarihi:  Ekim 28, 1967

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

 

Meg Ryan

Gerçek Ismi:  Margaret Mary Emily Anne Hyra

Doğum Tarihi: Kasım 19, 1961

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris, yapımcı

 

Winona Ryder

Gerçek Ismi:  Winona Laura Horowitz

Doğum Tarihi: Ekim 29, 1971

Doğum Yeri:   Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

 

Rachel McAdams

Gerçek Ismi:  Rachel Anne McAdams

Doğum Tarihi: Kasım 17, 1978

Doğum Yeri:  Kanada

İş: Aktris

 

Brittany Murphy

Gerçek Ismi:  Brittany Anne Bertolotti

Doğum Tarihi:  Kasım 10, 1977

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktris

 

Erkekler

Leonardo DiCaprio

Gerçek Ismi: Leonardo Wilhelm DiCaprio

Doğum Tarihi: Kasım 11, 1974

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, film yapımcısı

 

Bryan Adams

Gerçek Ismi:  Bryan Guy Adams

Doğum Tarihi: Kasım 5, 1959

Doğum Yeri:  Kanada

İş: Şarkıcı, söz yazarı, aktör, yapımcı

 

Bill Gates

Gerçek Ismi: William Henry Gates III

Doğum Tarihi: Ekim 28, 1955

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: İş adamı (Microsoft’un kurucusu)

 

Ethan Hawke

Gerçek Ismi:  Ethan Green Hawke

Doğum Tarihi:  Kasım 6, 1970

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, yönetmen, yazar

 

Owen Wilson

Gerçek Ismi:  Owen Cunningham Wilson

Doğum Tarihi:  Kasım 18, 1968

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör, senarist, yapımcı

 

Matthew McConaughey

Gerçek Ismi:  Matthew David McConaughey

Doğum Tarihi:  Kasım 4, 1969

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Aktör

 

Prince Charles, of Wales

Gerçek Ismi:  Charles Philip Arthur George Windsor

Doğum Tarihi:  Kasım 14, 1948

Doğum Yeri: İngiltere

İş: Galler Prensi

 

Larry King

Gerçek Ismi: Lawrence Harvey Ziegler

Doğum Tarihi:  Kasım 19, 1933

Doğum Yeri:  Amerika Birleşik Devletleri

İş: Televizyon ve radyo sunucusu

 

Luis Figo

Gerçek Ismi: Luis Filipe Madeira Caeiro Figo

Doğum Tarihi:  Kasım 4, 1972

Doğum Yeri:  Portekiz

İş: Futbolcu

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu

 

Grubunuz: Su, negatif

Burcunuz: Dişi

Üstün Olduğunuz Konular: Sezgi, güç, cazibe, cesaret

Sizi Siz Yapanlar: Güçlü duygular, dostluk, anlayış, tutku, yaratıcılık

İstedikleriniz:  Hayatın her alanında güçlü olmak

Amacınız: Hayat boyu zenginlik

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Kıskançlık, acımamak ve ihmal etmek

Gününüz: Salı

Taşınız: Topaz

Renkleriniz: Koyu kırmızı ve siyah

Müzikleriniz: Rock ve alternatif müzikler

Zayıf Olduğunuz Hastalıklar: Boğaz, boyun, mesane, uretra, makat, böbrek ve üreme organları hastalıkları, tansiyon

Uyumlu Eşiniz: Balık ve Yengeç

Meslekleriniz: Yönetici, organizatör, endüstri lideri, satış yöneticisi, müdür, operatör, dişçi, teknik mühendis, gazeteci, kimyager, müzisyen, yazar, denizci, havacı, sosyal hizmetler uzmanı

Akrep Burcunun Genel Özellikleri

 

Akrep burcu, cazibeli, seksi, hırslı ve güçlü sezgilere sahip bir burçtur. Bu sezgiler, yüksek analiz kabiliyeti ile birleşince, bir Akrebi kandırmak hiç de kolay değildir. Ayrıca bu özellikleri sayesinde, hedeflerini koyar ve her zaman girdiği işlerde başarılı olur. Çok duygusal olduğu halde, asla duygularını belli etmez. Gizemlidir, onun ne düşündüğünü ve hissettiğini çoğu zaman anlamayabilirsiniz. Genellikle çok inatçı ve sabit görüşlüdür. Onu, verdiği bir karardan döndürmek imkansızdır. Değerlerine, düşüncelerine ve sevdiklerine fazlasıyla bağlıdır. Bir insana güvenmesi çok zaman alır çünkü her zaman kişilere paranoyakça ve şüpheli yaklaşır, güvendiği anda, yavaş yavaş kendisini açmaya başlayacaktır.

 

Akrep insanı, kıskanç ve sahiplenici olur. Sürekli, her şeyin onun kontrolü altında olmasını ister. Duyguları her zaman yoğun yaşadığı için, tutkulu ve çekicidir. Bir Akrebi her zaman bakışlarından tanıyabilirsiniz. O, size baktığı zaman, sanki içinizi okuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Ne kadar sakin görünse de içinde büyük bir enerji ve tutku vardır. Cazibesi ve seksiliği ile karşısındaki insanı kolayca etkiler ve çemberine alır. Çok gizemlidir, onu gerçekten tanıdığınızı zannettiğiniz zamanlar, sizi çok şaşırtabilir. O izin vermediği sürece, onunla ilgili hiç bir şey öğrenemezsiniz. Akrep, burçlar arasında en ketumudur. Çevresini yönetmeyi sever.

 

Akrep insanı, her zaman, ya hep ya hiç mantığı ile yaşar. Severse tam sever ve sevdiğine kendini adar. Nefret ederse de, onu bu düşüncesinden döndürmek imkansızdır. Kimse bir Akrep burcunun nefretini kazanmak istemez. O, hep uçlarda dolaştığı için, nefreti de çok yıkıcı olur. Eğer onu aldattıysanız veya güvenini sarsacak bir hareket yaptıysanız, mutlaka sizden intikam almanın yollarını arayacaktır ve hayatı boyunca yaptığınızı asla unutmayacaktır. Akrep insanı, sürekli her şeyi yıkıp, tekrar yeniden yapabilir. Her zaman yeniden yaratmaya gücü vardır. Bu yenilenme ve dönüşüm gücü, onu çok özel kılar. Kendine karşı acımasızdır, her zaman gerçeği bilmek ister ve başkalarının düşüncelerini umursamaz.

 

Akrep burcunun sezgileri çok kuvvetlidir. Onun içine bir şey doğuyorsa, muhtemelen doğrudur. Bu güçlü sezgileri sayesinde, her zaman kendi için en iyi kararları verir. Kafası çok çalışır. Dayanıklı, azimli ve çalışkan olduğu için de, her türlü engeli aşmak için kendini zorlar. Yorulmak nedir bilmez. Enerjisini doğru alanlarda kullanırsa, her işte çok başarılı olarak, hedeflerine kolayca ulaşabilir.

 

Akrebin sınırları yoktur. O, arzuları ile yaşar. Her şeyi tam yaşamak ister. Cinsellik, hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Her konuda olduğu gibi cinsellik konusunda da çok tutkuludur. Cinsel yaşamı istediği gibi değilse, mutsuz olur ve başka arayışlara girer. Bazen aşk ile cinselliği birbirine karıştırabilir. Flört etmeyi çok sever. Her ilişkiye ciddi niyetle başlasa da, aradığı kişiyi bulana kadar sürekli sevgili değiştirir. Aslında Akrep tam bir aşk insanıdır. Gerçekten severse, müthiş bir aşık olur ve ömür boyu sevdiği kişiye sadık kalır. Onun için bir ilişkide en önemlisi güvendir.  Bu yüzden gönül ilişkilerinde çok seçicidir. Dürüst bir insanla beraber olmak ister. Karşısındaki insana güvendikten sonra tam olarak kendisini açar ve partneri için yapmayacağı fedakarlık kalmaz. Aldatmayı asla affetmez, hatta bazen partnerinin ufak hatalarında bile, pişman olacağını bile bile bütün gemileri yakabilir.

 

Akrep insanı, sevdi mi tam sever. İlişkinin başlarında kendini biraz geride tutsa da, güvendiği zaman kendini tamamen partnerine adayacaktır. Ona, ömür boyu sevgisini verecek, onu koruyacak, kollayacak ve sadık olacak birini bulduğu zaman evlenmek ister. Evliliklerde çok koruyucu ve sahiplenici olur. Yönetilmekten ve kısıtlanmaktan hoşlanmaz. O, ömrü boyunca eşini ve çocuklarını sevecek ve onlar için her şeyi yapacaktır.

Akrep Burcu kadını

 

Akrep burcu kadını cazibeli, çekici ve seksidir. Hoş sohbeti ve yumuşak tavırları ile erkekleri kolayca etkileyip, kendine aşık edebilir. Aslında bu yumuşak tavırların altında, yoğun duygular, tutku ve kibir yatar. Her konuda azimli ve hırslıdır. Bu azim ve hırs, bir de zekasıyla birleşince, yapamayacağı iş yoktur. Çok gururludur, bildiğinden asla şaşmaz ve inanmadığı konularda taviz vermez. Buna rağmen çok iyi niyetlidir ve sevdiği insanlar için elinden gelen her fedakarlığı yapmaya hazırdır.

 

Bu burcun kadını, her şeyi sonuna kadar yaşamak ister. Onlar için az diye bir kavram yoktur. Bir şey ya tam olmalıdır ya da hiç olmamalıdır. Bu ikili ilişkilerinde de geçerlidir. Arkadaşlarından mükemmel olmalarını ister. Onun için, dostları ve sevgilisi güçlü olmalıdır. Bundan dolayı bazen hayal kırıklığına uğrayıp, içine kapanabilir. Dostluk onun için çok önemlidir. Her zaman etrafında iyi dostları vardır. İkili ilişkilerde en tahammül edemediği şey yalandır. Yalan söyleyen insanlarla asla ilişki kurmaz veya hemen bağlarını koparır. O, çok dürüsttür ve herkesten de aynı dürüstlüğü bekler.

 

Akrep kadını çok kıskançtır. Sadece sevdiği insanları değil, sahip olamadığı şeyleri de kıskanır. Bu kıskançlık, kötü niyetinden değil, arzularının ve tutkusunun fazlasıyla derin olmasındandır. O, bir şeyi istiyorsa elde etmelidir. Aksi takdirde hırsı ve inadı yüzünden kendini harap eder.

 

Akrep burcu kadını, zekası, çalışkanlığı, güçlü sezgileri ve hırsı sayesinde, neredeyse istediği her şeyi elde eder. Gururlu ve cesurdur. İnançlarının peşinden gider ve asla kendinden taviz vermez. Başarısızlık diye bir seçeneği hiçbir zaman kabul etmez. İstediği olana kadar çabalar. Çok şüphecidir ve zor güvenir. Ona yapılan hiç bir iyiliği unutmadığı gibi, kötülüğü de unutmaz. Ona bir kötülük yaptıysanız, ilk fırsatta onun öfkesinden nasibinizi alırsınız. Asla susmaz ve her zaman hakkını savunarak, intikamını alır.

Akrep burcu kadını, bir ilişkide öncelikle sevgi, saygı ve güven ister. Erkeğine karşı aşırı kıskanç ve sahiplenici olacaktır. Güçlü ve akıllı erkekler onu etkileyebilir. İlişkinin başlarında paraya ve güce önem verecektir. Partnerinin bütün kusurlarını tek tek inceleyecektir. Fakat bir aşık oldu mu, o kusurlar bir anda yok olur ve onun erkeği, dünyanın en mükemmel erkeği olur. Bir sevdi mi, hiçbir şeyi gözleri görmez, partnerini mutlu etmek için dünyanın en mükemmel kadını olur. Karşılığında tek beklediği de sadakat ve sonsuz sevgidir. Akrep kadını aldatılmayı asla kabul etmez. Zaten o hayatta her şeyin üstesinden gelen biridir, aldatılmanın da üstesinden gelip, sizi anında silecektir. Kendine güvenli ve gizemli yapısı, onu daha da çekici yapar.

 

Akrep burcu kadını evlendiği zaman, tam bir ev kadını olacaktır. Kendisini, eşine ve çocuklarına adayacaktır. Sorumluluklarını her zaman yerine getirecektir. Aynı zamanda, her durumda kendi kendine yetecektir. Çocuklara çok düşkün olmasa da, çocuk sahibi olduğu zaman, mükemmel bir anne olur.

Akrep Burcu Erkeği

 

Akrep burcu erkeği arzulu, etkileyici ve çekicidir. Herkesi kolaylıkla kendine hayran bırakır. Bakışları, tavırları ve konuşmaları ile kadınları çok rahat etkileyebilir, bu yüzden biraz kendini beğenmiştir. Onu hemen keskin bakışlarından tanıyabilirsiniz. Kendine tarz bir çekiciliği ve pratik zekası vardır. Sorunları kolayca çözer. Aklına koyduğunu mutlaka yapar. Her zaman neşeli görünse de aslında içten içe çok karamsardır. İçinde duygu fırtınaları kopar. Yemek, alkol, cinsellik gibi zevklere aşırı düşkündür. Bu yüzden kolayca bir şeye bağımlı olabilir. Çok duygusal olsa da, dışarıya karşı sert bir tavır sergiler. Duygularını asla belli etmez.

 

Lükse fazlasıyla düşkündür. Her şeyin en iyisini ister. Onun için en iyilere sahip olmak, bir güç göstergesidir. En iyi evlerde oturup, en iyi kıyafetleri giyip, en iyi sevgiliye sahip olmak, onun için bir amaçtır. Bencil olduğu için genelde sevdiği ve güvendiği insanlar dışındakiler için çok fazla fedakarlık yapmaz.

 

Akrep erkeğinin öfkesi ve inadı çok yıkıcıdır. İnsanlarla genelde iyi ilişkiler içinde olduğu halde, kabul etmediği bir durumla karşılaştığı zaman, bir kaplana dönüşebilir. Herkese ve her şeye karşı şüphecidir. İnsanlara kolay kolay güvenmez. Eleştirilmekten hoşlanmaz. Açık sözlü ve güvenilir olduğu için, bu özellikleri taşıyan insanlarla dost olmayı tercih eder. Çevresinde çok insan olduğu halde aslında içten içe yalnızlık çeker.

 

Akrep erkeğinin hayatına çok kadın girer ve çıkar. Akrep erkeği ile birlikte olmak çok da kolay değildir. O, partneri ile gurur duymak ister. Karşısındaki insanın kendi gibi güçlü ve tutkulu olmasını ister. Aşık olması zordur ama bir sevdi mi de tam sever. İkili ilişkilerde kontrolün onda olmasını ve kadınının ona boğun eğmesini ister. Aşırı sahiplenici ve kıskançtır. Bazen bu huyları yüzünden birlikte olduğu insanı hayatından bezdirebilir. Ona yalan söylemek neredeyse imkansızdır. Analiz yeteneği ve sezgileri çok gelişmiş olduğundan, hemen yalanları ortaya çıkarır. Onu aldatmak yürek ister çünkü böyle bir durumu hemen ortaya çıkarıp, hayatınızı zindana çevirebilir.

 

Akrep erkeği, bir evlendi mi, eşine sadık bir erkek olacaktır. Her şeyin en iyisini istediği için, eşine de her şeyin en iyisini sunmaya çalışır. Bu burcun erkeği, evliliklerde arzulu, tutkulu, sadık ve fedakar olur. Eşi için her şeyi yapar. Çok sevecen bir baba olur. Bunun karşılığında eşinden özveri, sadakat ve vefa bekler. Onun için evleneceği kadın, tam bir ev kadını olduğu gibi, gerektiği zaman çok zeki, çekici, ateşli ve arzulu bir kadın olabilmelidir.

 

 

 

Akrep Burcu İlişkiler ve Uyum

Akrep İle Koç Birlikteliği

 

Koç sevgiliniz ile iyi anlaşmanız biraz zor olabilir. İkiniz de dik kafalı ve baskın olduğunuz için, birbiriniz üzerinde otorite kurmaya çalışabilirsiniz. Bu da aranızda problemlere neden olacaktır.

 

Siz, Koçtan daha güçlü ve derin duygulara sahipsinizdir. O daha yüzeyseldir, siz ise derinlere inmek istersiniz. Bundan dolayı, onu ve düşüncelerini anlamamanız mümkün olabilir.

 

Siz de sosyalsiniz ama arada yalnız kalmaya ihtiyaç duyarsınız, Koçun sürekli sosyalleşme isteği, size biraz fazla gelebilir. Siz sadakate çok önem verirken, Koç sevgiliniz için bağlanmak çok zordur. Onu fazla sahiplenirseniz, kaçıp gidebilir.

 

Yatakta çok ateşli bir beraberliğiniz olacaktır. Heyecanlı olan beraberliklerinize, duygusallığı da eklemeniz, ilişkiniz açısından önemli olacaktır.

 

İkiniz de çabuk sinirlenen kişiler olduğunuz için, bu ilişkiyi yürütmek istiyorsanız, birbirinize karşı daha anlayışlı ve sabırlı olmanız gerekir. Unutmayın siz birbirinize rakip değil, sevgilisiniz.

 

Akrep İle Boğa Birlikteliği

 

Boğa sevgiliniz ile her yönden birbirinizi tamamlayarak, çok uyumlu bir çift olabilirsiniz. İkiniz de sosyalleşmektense, evde baş başa romantik saatler geçirmeyi tercih ettiğiniz için, çok iyi anlaşırsınız.

 

Yatakta da uyumunuz mükemmel olacaktır. Boğa partneriniz sizin isteklerinizi anlayacak ve onlara cevap verebilmek için her şeyi yapacaktır. Birbirinizi her zaman fiziksel ve duygusal olarak tatmin etmeniz mümkündür.

 

İkiniz de kıskanç olduğunuz için, bu noktada da birbirinize anlayış gösterirsiniz. Boğa, sizden biraz daha sabırlı olduğu için alttan alan taraf genelde o olacaktır.

 

Size çok uygun bir eş buldunuz. İkiniz de yuva kurmak ve düzenli bir hayata sahip olmak istediğiniz için, güzel bir evlilik yapmanız mümkündür. Sadakatiniz bir ömür boyu sürecektir.

 

Akrep İle İkizler Birlikteliği

 

İkizler sevgiliniz ile çok farklı olduğunuzu düşünseniz de, çok uyumlu ve güzel bir ilişki yaşamanız mümkündür. İkizler, her zaman sizi çok eğlendirecek ve zaman zaman yalnız kalma isteğinizi saygıyla karşılayacaktır.

 

Yatakta, İkizler partneriniz yenilikler peşindedir. Size önce bu durum garip gelse de, seks konusundaki dürtüleriniz sayesinde uyum sağlamanız çok kolay olacaktır.

 

Sizi eğlendirecek, karamsarlık ve sıkıntılarınızdan kurtaracak bir partner buldunuz. Ona biraz uyum sağlamaya çalışın. Bırakın ilişkiniz ilerlesin.

 

Akrep İle Yengeç Birlikteliği

 

Yengeç sizin ideal eşiniz olabilecek bir burçtur. İkiniz de derin duygulara sahipsiniz ve her zaman ikinizin duyguları da değişimler gösterdiği için, birbirinize anlayışla yaklaşabilirsiniz.

 

Yatakta da birbirinizi çok iyi anlarsınız. Yengeç, ikiniz için rahatlatıcı ve harika ortamlar hazırlayacaktır.

 

Yengeç burcu ile harika, derin ve tutkulu bir ilişki yaşayabilirsiniz. Onu sakın bırakmayın, birlikte zaman geçirin, romantizmi sonuna kadar yaşayın. Birbiriniz sevdiğiniz sürece, her şey ikiniz için güzel ilerleyecektir.

 

Akrep İle Aslan Birlikteliği

 

Aslan ile ilişkiniz çok zor olabilir ama biraz emek ve fedakarlıkla, harika bir beraberlik yaşamanız da mümkündür.

 

Bu ilişkide çok şiddetli kavgalar yaşayacağınız gibi, çok eğlenceli zamanlar da geçireceksiniz. Hayatınızı her zaman dolu dolu ve ilginç olacaktır.

 

Siz çok derin duygulara sahip olduğunuz için, çok sevilmek ve hak ettiğiniz ilgiyi görmek istersiniz. Aslan, bunu size sonuna kadar gösterecektir.

 

Yatakta da çok tutku dolu ve heyecanlı bir beraberliğiniz olacaktır. Aranızdaki elektrik ve kıvılcımlar hiçbir zaman etkisini kaybetmeyecektir.

 

Bu ilişkide dikkat etmeniz gereken, ikinizin de ilişkide baskın olmaya çalışmasıdır. İkiniz de sabit fikirli olduğunuz için, geri adım atmak istemezsiniz. İlişkiyi yürütmeniz hiç kolay olmayacak ama biraz emek ile hayatınızın aşkını yaşamanız, her gününüzü dolu dolu ve tutkulu geçirmeniz mümkündür.

 

Akrep İle Başak Birlikteliği

 

Başak sevgiliniz ile uyumlu bir ilişki yaşayabilirsiniz. Başak, nazik ve anlayışlı olduğu için, size çoğu konuda anlayış gösterecektir.

 

Başak sizin aksinize sabırlıdır ve sizden çok beklentisi yoktur. Sizin gibi derin duygulara sahip olmasa da, her zaman sizi anlamaya çalışır ve yalnız kalma isteğinize saygı gösterir

 

Yatakta, Başak partneriniz, ilk başlarda çekingen olacağı için, onun üzerine çok gitmemeniz ve işleri biraz zamana bırakmanız gerekir. Zamanla, o da size uyum sağlamaya başlayacaktır.

 

Otoriter bir yapıya sahip olduğunuz için, ilişkide kontrolün siz de olmasını istersiniz. Başak buna izin verecektir. Her yönden güzel bir ilişki sizi bekliyor.

 

Akrep İle Terazi Birlikteliği

 

Terazi sevgiliniz ile çok da uyumu bir çift sayılmazsınız. Sizin derin duygularınız varken, o her zaman analitik ve akılcıdır. Siz, zaman zaman yalnız kalmak isterken, o genelde sosyalleşmeyi seçer. Beraberliğiniz çok kolay olmasa da, karşılıklı fedakarlıklarla yürüyebilir.

 

Terazi partneriniz, sürekli sizinle olmak, eğlenmek, gezmek, sohbet etmek ve sosyalleşmek isteyecektir. Zaman zaman buna katlanamayıp, kendinizi baskı altında hissetmeniz mümkündür.

 

Siz otoriter bir yapıda olduğunuz için, ilişkide baskın olmak istersiniz ama bazı konularda da Terazi baskın olmak isteyeceği için anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz.

 

Yatakta ise, mükemmel bir çift olursunuz. Aranızdaki doğal çekim, her zaman tutkulu ve ateşli olmanızı sağlayacaktır.

 

Terazi ile ilişkinizi yürütmek istiyorsanız, onun isteklerine biraz daha kulak vermeli ve onun hayat tarzına ayak uydurmalısınız. Onu yalnız bırakmamaya ve onunla sosyal ortamlara girmeye özen gösterin. Yoksa mutluluğu dışarıda arayacağı için, onu elinizden kaçırmanız mümkün olabilir.

 

Akrep İle Akrep Birlikteliği

 

İkinizin de duyguları çok derin ve güçlü olduğu için, muhteşem ve tutkulu bir ilişki yaşayabilirsiniz. Fiziksel ve duygusal olarak sürekli birbirinizi doyurursunuz. Aranızdaki aşk, çok derin ve güçlü olacaktır.

 

Bir Akrep ile beraberlik yaşarken, karşılaşabileceğiniz en büyük sorun, ikinizin de fazla kıskanç olması olacaktır. İkiniz de sürekli birbirinizi sahiplenmeye çalıştığınız için, bir tarafın diğeri üzerinde baskı uygulaması mümkün olabilir. Bu taraflarınızı biraz köreltmeye çalışın.

 

Belki de ruh ikizinizi buldunuz. İkiniz de birbirinizin duygularını ve isteklerini çok iyi anlayacağınızdan, aranızdaki bağ ve çekim günden güne artacaktır.

 

Yataktan günlerce çıkmadığınız zamanlar da olacaktır. Aranızdaki fiziksel ve duygusal çekim sayesinde, başka hiç kimseyle yaşayamayacağını deneyimler yaşamanız mümkündür.

 

Akrep sevgiliniz, istediğiniz her şeye sahip. Bunun değerini bilin ve ilişkinizi dolu dolu yaşayın.

 

Akrep İle Yay Birlikteliği

 

Yay ile birlikteliğiniz, hiç de kolay olmayacaktır. Yay, sizin gibi derin duygulara sahip değildir. Siz, bazen sezgileriniz ile hareket ederken, o her zaman mantığı ile hareket edecektir.

 

Siz hassas bir yapıya sahip olduğunuz için, Yayın açık sözlülüğü sizi zaman zaman kırabilir. Siz tartışmalardan hoşlanmazsınız ve orta yol bulmak istersiniz fakat Yay sevgiliniz, tam tersi sizinle şiddetli tartışmalara girmekten hiç çekinmez.

 

Yatakta, sizin gibi derinliğe önem vermez. Daha yüzeyseldir fakat onu kolayca etkileyebilirsiniz.

 

Siz bağlanmak istersiniz fakat Yay, özgürlüğüne düşkündür. Evlilik onun için korkutucu olabilir. Bu noktada da anlaşmazlık yaşamanız mümkündür.

 

Yay ile beraberliğinizi devam ettirmek istiyorsanız, onu özgür bırakın ve anlamaya çalışın. Bu şekilde beraberliğinizin iyi noktalara gelmesi daha olasıdır.

 

Akrep İle Oğlak Birlikteliği

 

Oğlak ile çok uyumlu ve güzel bir beraberliğiniz olabilir. İkiniz de bazı konulara takıntılı olduğunuz için, birbirinizi çok iyi anlarsınız. Birçok konuda birbirinize destek olursunuz.

 

Oğlak çok işkolik olduğu için, onu, arada sizinle vakit geçirmesi için ikna etmeniz gerekebilir. Cazibeniz ile bunu başarmak çok da zor olmayacaktır.

 

Yatakta, rahatlıkla, fiziksel ve duygusal olarak, birbirinizin isteklerini karşılarsınız. Oğlak, sizin hoşunuza gidecek ortamlar ayarlayarak, havaya girmenizi sağlayacaktır.

 

Oğlak burcu sizin kadar derin duygulara sahip olmasa da, sizi her zaman anlamaya çalışacak ve elinden geldiğinde duygularınıza karşılık verecektir.

 

Oğlak da, aynı sizin gibi sadakate ve bağlılığa çok önem verir. Birlikte harika işler başararak, mükemmel bir yuva kurabilirsiniz.

 

Akrep İle Kova Birlikteliği

 

Kova sevgiliniz ile bir ilişki sürdürmeniz gerçekten çok zordur. Kova daha akılcıdır ve bağlanmak istemez, siz ise derin duygulara sahip ve bağlılık arayan birisiniz. Bu noktada, birbirinizi anlamanız çok zorlaşacaktır.

 

İkiniz de sabit görüşlere sahipsiniz. Bundan dolayı birbirinize bir şeyler kabul ettirmeniz çok zordur. Kova, özgürlüğüne düşkündür ve kesinlikle sizin onu sahiplenip, kıskanmanızı istemez. Siz ise tam tersi, kıskanç yapınızdan dolayı, kendini baskı altında hissetmesini sağlayabilirsiniz.

 

Yatakta da Kova, size göre daha yüzeysel ve soğuk olacağı için, en başak bu size ilginç gelecek ve onu çözmek isteyeceksiniz. Fakat zamanla, daha derin hislerin peşinde olduğunuz için, bu ilişki sizi tatmin etmeyecektir.

 

Kova ile birbirinizden çok farklı olduğunuzdan, karşılıklı olarak çok çabalamalı ve bu farklılıkları avantaja çevirebilecek yollar araştırmalısınız. Ancak bu şekilde, Kova ile olan ilişkinizi sağlıklı olarak yürütebilirsiniz.

 

Akrep İle Balık Birlikteliği

 

Balık sizin için en ideal burçtur. Sizi Balık kadar anlayabilecek bir başkası daha yoktur. Bu ilişki, iki tarafı da duygusal ve ruhsal olarak çok tatmin edecektir.

 

İkiniz de hassas ve romantiksiniz. Balık her zaman size karşı nazik olacak ve asla sizi incitmeyecektir. İkinizin de sezgileri çok güçlüdür ve zaman zaman yalnız kalma isteğiniz vardır. Bu noktada da Balık ile birbirinizi çok iyi anlar ve ona göre davranırsınız.

 

Siz sabit fikirlisiniz, Balık ise değişken ve esnektir. Bundan dolayı da, ilişkiyi sizin yönetmenize izin verir.

 

Yatakta da her şey mükemmel olacaktır. Aynı derin duygulara ve tutkulara sahip olduğunuz için, aranızdaki bağ günden güne güçlenecektir.

 

Balık sevgiliniz, her zaman güçlü sezgileri ile sizin ne düşündüğünüzü anlayacaktır. İdeal eşinizi buldunuz, onu sakın elinizden kaçırmayın.

Akrep Burcu Yıllık Yorum

AKREP

KARİYER

2013 yılına sizin kadar sıkı giren bir burç olmadığını vurgulayalım. Satürn, 2014 Ekim’ine kadar size türlü türlü oyunlar oynayabilir. Alacağınız sorumluluklar, sizi yorabilir. Fakat bir yere ait olma duygusunu sevdiğiniz için, sorumluluk almaktan hiçbir zaman kaçmayacaksınız. 25 Nisan’da burcunuz da gerçekleşecek parçalı Ay tutulması ile geleceğinize yönelik seçim yapmanız gerekebilir.

İş kurabilirsiniz fakat büyümek için daha fazla çalışmanız gerekecek. Aslında yaşamınızı bir kat daha yukarı taşırken, birden fazla sorumluluk alacağınızı hatırlatalım. 20 Ekim – 9 Kasım tarihlerinde Merkür’ün burcunuzda hareketi sırasında geleceğinize dair adımlar atarken kesin kararlar vermemeye çalışın. Kararlarınızda gerileme sonrasında değişiklik olabilir.

Yılın ortalarında, gurur yapmanızı gerektirecek olaylar yaşasanız da siz siz olun taktik üretin ve 2013’te hiçbir şeyi kaybetmemeye çalışın. Hemen kaygıya kapılmayın, yükselirken dikkatli olmaktan bahsediyoruz. Sizi, mücadeleyle karışık elde ettiğiniz hızlıca geçen bir yıl bekliyor. Bu yoğunluğa hazır olun.

Siz, agresif tavırlarınızla tanınırsınız. Yükseğe tırmanırken, bu sinirli hallerinizi bastırmaya çalışın ve elde ettiğiniz kazançları koruyabilin. 

Eğer tatille ilgili uzun planlar yapıyorsanız, şimdiden bir rezervasyon yapmayın. Tavsiyem, planlarınızın esnek olmasına özen gösterin. Sonra zor durumlarla karşılaşmayın.

AŞK

2011 yılından bu yana başınızda kavak yelleri esiyor desek yerinde olur. Burcunuz gereği tutkulu ve sahiplenerek seven kişiliğiniz, 2013 yılıyla beraber daha da fantastik bir hal alıyor.

Aşk sizin için sadece üç kelimeden oluşmuyor. 2013 yılında, aşk için nelerden vazgeçtiğinizi; kalbinizdeki yerinin aslında hayatınızın her bölümünü ilgilendirdiğini göreceksiniz. Aşkı, yaşamınızın her alanına taşımayı seviyorsunuz. Yoğun ve tutkulu tavrınız, her anlamda kendini gösteriyor.

Aşkta sizi tanımlayan tek kelime aslında tutku olabilir. Hayatınızı, tutkularınız üzerine kurmayı seversiniz. Adeta tutku denizinde yüzersiniz ve bunu gözlerinizden de belli edersiniz.

Hem tutkulu, bir o kadar da duygusalsınız. Duygusal zekanız çok gelişmiştir. Aşkta yaşadığınız olumsuz olayları, zihninize kaydeder ve hiç unutmazsınız. Acısını çıkartırsınız eninde sonunda. 3 Kasım’da burcunuzda gerçekleşecek Güneş tutulmasının etkisiyle aşk hayatınızda köklü değişim sağlayacak kararlar alabilirsiniz. Evlilik planları yapabilirsiniz.

Büyük hedefleriniz var. Taşınmak, ev almak, sizin zevklerinizden oluşan kendinize ait bir dünya yaratmak isteyecek ve bunu 2013 yılında uygulayacaksınız.

TAVSİYE

Başkalarının ne düşündüğünü önemseme devriniz kapandı. Sırf kendi zevklerinize ve kendi stilinize göre bir dünya kurmaya çalışırken, sevgilinizi bir kenara bırakmayın. Onu da dinleyin. Unutmayın, siz bu ilişki için çok bedel ödediniz.

ÖNERİ

2013’te alacağınız sorumluluklar sizi yormasın. Sakinliğinizi koruyarak hiçbir şey kaybetmemeye bakın. Unutmayın sizi yoğun ve koşturmacalı bir yıl bekliyor. Bunu kendi lehinize çevirmek elinizde, sakin ve kararlı durarak tabii.

Akrep Burcu Aylık Yorum

Mayıs Ayı

Satürn, son 10 yıldır hayatınızı hiç olmadığı kadar disipline ederken hemen hemen her konuda da size farklı kararlar aldırıyor. Terazi burcunda ki Mars gerilemesi 20 Mayıs’ta biterken, baş ağrılarınızı ve hemen hemen her şeye tepki veren kişiliğinizi de biraz rutine sokuyor. Buna ihtiyacınız olduğunu söylememe bile hiç gerek yok. Arabanız ile ilgili uzun zamandır planladığınız değişimi yapabilir, hayallerinizdeki arabaya kavuşabilirsiniz. Bu giriş için 28 Mayıs’ı bekleyemeseniz de ilk sürüşünüz için bekleyebilirsiniz.

Yurt dışı işlerinizden uzun zaman önce ümidi kesmiş bir Akrepseniz, küçük rakamlarla gelen iş tekliflerine hayır demeden önce düşünün. Özellikle de değerlendirmek için 14 Mayıs’ın geçmesini bekleyin derim. Ne de olsa burcunuzda gerçekleşecek Dolunay, Satürn ile kavuşum yapıyor. “Ben daha iyilerini hak ediyorum, bu muydu?” gibi küçümseyen bakışları geride bırakacaksınız.

İlişkilerinizde daha rahat nefes aldığınız bir dönemde olduğunuzu fark edecek, Mars retrosunun bittiğini sevdiklerinize hissettireceksiniz. Eklem problemleri yaşayan bir Akrepseniz, 10 Mayıs’ta Güneş Satürn karşıt açısı ayaklarınızla ilgili küçük problemleri işaret ediyor. O gün spor ayakkabı giymeye özen gösterin.

Mayıs ayının gündemi: “Çevremdekilerle artık anlaşabiliyorum, evet!” dediğiniz bir ay…

Aşk tılsımı: Yürek bazen hiç olmadığı kadar soğur.  

Ve seks: Zaman ve mekan tanıyabilecek biri olmadığını partnerin de biliyor!