Koç Burcu Kadınlarının Koç Gibi Arkadaşlar Olduğunun 6 Kanıtı

Zeki, kültürlü, espritüel ve alımlı; e daha ne olsun! Koç burcu kadınları çevrelerindeki herkesi etkisi altına alır, adeta büyüler. Ona duyduğunuz hayranlık zaman içinde daha da artar. Çünkü Koç burcu kadınları görünüşleriyle oldukları kadar sağlam karakterleriyle de insanları kendilerine bağlarlar. İnatları bazen deveye hendek atlatma noktasına varsa da koç gibi arkadaşlardır, Koç burcu kadınları. Nereden çıkardınız bunu diyenler için babalar gibi 6 kanıtımız var. Gelin inat etmeyin, Koç’laşmayın…

1. Dostuuum dostum dostum…

 Koç burcu kadını özellikleri

Burçlar arasında en sıcakkanlısı, en dost canlısı Koç burcu kadınlarıdır. Öyle laf olsun diye söylediğimiz bir şey değil bu. Arkadaşlarına ve en önemlisi de arkadaşlığa gerçekten değer verir, fedakarlık yapmaktan çekinmez. Kendinizi değerli hissedersiniz.

2. Seda Sayan harbilik endeksi 1.si

koç burcu kadını dobradır

Dobralıkta, açıksözlülükte öyle bir noktadadır ki, “Seda Sayan harbilik endeksi”nde üst sıralardadır. Bu özellik zaman zaman rahatsız edici olsa da güven vericidir. Koç burcu kadınlarının ağzından inanmadığı bir şeyin çıktığını asla göremezsiniz. Harbidir, dobradır; koçtur Koç!

3. Aha entelektüel, bakiim valla entelektüel!

koç burcu kadını entellektüeldir

Şaka bir yana, Koç burcu kadınlarının genel kültürü etkileyici seviyededir. Okumayı, sanat etkinliklerine katılmayı çok sever. Nasıl bir bilgi küpü olduğunu konuşmaya başladığında daha iyi anlarsınız. Gerçek anlamda, senden çok şey öğrendim, diyeceğiniz bir arkadaştır.

4. Gerçek bir “sır kapısı”

TV’deki absürd komedi tadında olanlar bir yana gerçek bir “sır kapısı” arıyorsanız çok uzağa gitmenize gerek yok. Koç burcu kadınları iyi dert dinler. Ağzı gerçekten çok sıkıdır. Her şeyinizi onunla rahatça paylaşabilirsiniz. Bu yönüyle bulunmaz bir arkadaştır.

5. Cömertsen yaklaş, cimriysen uzaklaş

koç burcu kadını cömerttir

Sevdikleri için harcama yapmaktan çekinmeyen, elindekini avcundakini arkadaşlarıyla paylaşan bir burçtur, Koç. Cömerttir ve çevresindeki insanların da öyle olmasını bekler. Cimrilikten hoşlanmaz. Dostluk onun için paradan çok daha önemli bir kavramdır.

6. Çevresi var, çapı var

Pi sayısından değil, Koç’lardan bahsediyoruz. Çok sosyal bir yapıya sahip olan koç burcu kadınlarının doğal olarak çapı da çevresi de geniştir. Güleryüzlü ve arkadaş canlısı oluşuyla her yerde bir dostu, bir tanıdığı vardır. Dememiz o ki bu devirde Ankara’da dayın yoksa Koç gibi bir arkadaşın olsun!

Akrep Burcu Kadınlarının Herkesin Sevdiği 6 Özelliği

İster arkadaşımız olsun ister sevgilimiz; şu bir gerçek ki onlarla da onlarsız da yapamıyoruz. Akrep burcu kadınlarında adeta şeytan tüyü var. Öyle güzel bir enerjileri, öyle müthiş bir auraları var ki ne kadar kızsak da kopamıyoruz. Peki nedir Akrep burcu kadınlarını bu kadar vazgeçilmez kılan? Aşağıdaki satırlar onların hanesine yazacak diye içten içe ayar olmuyor da değiliz ama ne demişler; Sezar’ın hakkı Sezar’a… İşte sevdiceğimiz, canımız Akrep’imizin 6 sevdicek özelliği!

Yanındayken enerji patlaması yaşarsınız

akrep burcu kadını heyecanlıdır

Öyle bıcır bıcır öyle enerjiktir ki, en karamsar insanı bile gaza getirip “evet yaa ben bunu başarabilirim” noktasına getirir. Nasıl olduğunu anlayamadan güleryüzü, iyi enerjisi size de bulaşır. Hepsini tanımadık ama tanıdığımız kadarıyla söylüyoruz Akrep burcu kadınları kesin hiperaktif, kesin!

Ben diyim Nostradamus, sen de 6. his! 

Sezgileri ve öngörüleri öylesine kuvvetlidir ki hayret eder, hatta biraz da tırsarsınız. Bu çocuk sana yaramaz der, haklı çıkar. Bu iş sana göre değil, vazgeç der; doğruluğunu yaşayarak görürsünüz. Bu nedenle, arkadaş-dost çevresinde önemli kararlar verecek olan herkes onun kapısını mutlaka çalar. Ha kendine yararı var mıdır derseniz, yoktur; terzi-sökük meselesi…

Türk filmi tadında, Sezercik kıvamında…

akrep burcu kadını fedakardır

Sevdiklerine karşı çok yumuşak başlı, fedakar ve şefkatlidir. Akrep burcu kadınları sevmeyegörsün; sizin için neler yapabileceğini hayal dahi edemezsiniz. İyi dert dinler, sonuna kadar yanınızda olur, kahrınızı çeker. Bir anda, “size anne diyebilir miyim” diyen Sezercik modunda buluverirsiniz kendinizi. Ay durun ağlamayın canııım!

On kaplan gücünde bir akrep

akrep burcu kadını güçlüdür

Akrep burcu kadınları sevdikleri söz konusu olduğunda yırtıcı mı yırtıcı bir kaplana dönüşebilir. Biri size kötü bi’şey yapmaya mı çalıştı; hele ki onun yanında. Vay o kişinin haline… Siz geri çekilip sahneyi Akrep’e bırakın. Ve çıtı pıtı bir kızın, içinde nasıl bir “alien” taşıdığını gözlerinizle görün. Siz bile ürkersiniz valla!

Biri sadakat mi dedi?

Sadık bir arkadaş, aldatmayan bir sevgili arıyorsanız doğru adrestesiniz. Kindar, şüpheci, ukala; Akrep burcu kadınları bunların hepsi olabilir ama asla sadakatsiz değildir. Sizi gerçekten seviyorsa asla arkanızdan vurmaz, aldatmaz. Ona her konuda sonuna kadar güvenebilirsiniz.

Mükemmeliyetçileştiremediklerimizden misiniz?

akrep burcu kadını mükemmeliyetçidir

Mükemmeliyetçilik Akrep burcu kadınlarnın hem iyi hem de belki en kötü özelliğidir. İşi, aşkı, arkadaşı; her şeyi mükemmel olmalıdır. Hataya tahammülü yoktur. Bunun bana ne yararı var demeyin. Çabalamaktan yılmayan, kolay kolay vazgeçmeyen, tuttuğunu koparan Akrep burcu kadınları yanındaki insanlara varlığıyla dahi şevk ve hırs verir. Çan eğrisinde geçer notu yükselten şahsiyetlerdir kendileri…

 

Burçların Doğal Taşları

Doğal taşlar, hem kişiye zarafet katar hem de şifa veren negatif enerjiyi alan yönleri vardır. Her burcun üzerinde taşıması halinde kendisini iyi hissetmesine sebep olacak doğal taşlar vardır. Burcuna göre uğurlu doğal taşları merak edenler, yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirler.

KOÇ: Bu burcun süs taşı, azim ve enerjiyi temsil eden hematittir. Barış ve refah taşı olarak bilinir ve suya atıldığında kırmızı renk verdiğinden kan taşı da denilir. Koç burcunun uğurlu taşları: yakut, ateş opali, pembe turmalindir.

BOĞA: Boğa burcunun süs taşı estetik ve güzellik taşı olan agattır. Bu taşın pek çok farklı renk seçenekleri bulunur ve her birinin farklı isimleri vardır. Boğanın uğurlu taşları: pembe mercan, rodokrozit, rubelit, dumanlı kuvars’tır.

YENGEÇ: Bu burcun süs taşı cesaret ve çabayı temsil eden avanturin taşıdır. Yeşil bir kuvarstır. Yengecin uğurlu taşları: krizopraz, krisakola, zümrüt, peridot’tur.

ASLAN: Aslan burcunu temsil eden süs taşı kuvars kristalidir. Kelime anlamı buz olup, stres taşı olarak bilinir. Aslanın uğurlu taşları: inci, mavi topaz, ateş opali, asil topazdır.

BAŞAK: Bu burçtan olanların sembolü olan süs taşı karneoldür. Başak burcunun uğurlu taşları: sitrin, asil topaz, kaplan gözü, ateş Opali’dir.

TERAZİ: Bu burcun süs taşı aşkı temsil eden pembe kuvars taşıdır. Terazinin uğurlu taşları: yeşil turmalin, akuamarin, manyezit, dumanlı kuvarstır.

AKREP: Bu burcu temsil eden süs taşı obsidiyendir. İlişki sembolü bir taştır. Akrebin uğurlu taşları: kedigözü, kırmızı mercan ve rubelittir.

YAY: Bu burcun süs taşı konsantrasyonu temsil eden sodalit taşıdır. Yayın uğurlu taşları: kalsedon, mavi topaz, safirdir.

OĞLAK: Bu burcun süs taşı jasper olup, bağlılığı ve sabrı temsil eder. Oğlak burcunun uğurlu taşları: yosun agat, turmalinli kuvars, malasit, mercandır.

KOVA: Bu burcun süs taşı flüorit olup, mutluluk taşıdır. Hareket halinde olmayı temsil eder. Kovanın uğurlu taşları: türkuaz, akuamarin, şahin gözü, mavi topazdır.

BALIK: Bu burcun süs taşı dürüstlük taşı olan ametisttir. Balık burcunun uğurlu taşları: fluorit, ateş opali, aytaşı, sugilit’tir.

Burçların Çekilmez Özellikleri

Koç: Aşırı egoisttir ve hayatının her alanında en bencil burçtur. Devamlı kendisini haklı görür, insanlar üzerinde hâkimiyet kurmak ister. Dünyadaki herkesi aptal görür, kendisini ise hem akıllı hem de her şeyi doğru yapan biri olarak görür. Emir almam veririm havasındadır. Sürekli insanlara nasihatler verir.

Boğa: Ağırkanlıdır, harekete geçmesi için hep birilerinin iteklemesi gerekir. Bolca para, zenginlik, iyi yaşam ister. En hımbıl burçtur.

İkizler: Riyakâr, ikiyüzlü, yalancı, uzak durulmasını gerektirecek kadar çekilmeyen özellikleridir. Sürekli konuşur, başkalarını dinlemez. Her şeyi becerdiğini ve herkesten zeki olduğunu sanır.

Yengeç: Sempatik görünmeye çalışan ve insanları düşünüyormuş gibi davranan en yapmacık kişilerdir. Tembeldir, kolay kandırılacak kadar saftır. Ailesini alışkanlık haline getirir ve tüm olumsuzluklarını yutar. Ezikliğe, acıya aşırı meyillidir.

Aslan: Kendisini dünyanın zirvesinde mükemmel olarak görür. Çevresindeki herkes ondan aşağıdır. Kendini bir odaya kapatıp insanlardan uzakta aynada kendini seyretmekten bıkmayacak kadar kendini beğenmiş tiplerdir. İnsanları hayvanları hak ettiği şeyleri yaşatmakla mükellef olduklarını sanırlar.

Başak: Titizlik yapacağım diye kendini parçalar. Etrafı didik didik ederek millete sinir krizleri geçirtir. Mükemmeli sadece kendisinin yaşatacağını sanır. Aşırı ayrıntıcılığı çevresindekileri sıkar.

Terazi: Aklı bir karış havada tiplerdir ve kolay kolay iş bulamazlar. Aylaklık etmeyi pek severler. Kendilerini güzel göstermek için şekilden şekle girerler. Flört ruhları dışarıdan bakıldığında hoş görülmez, çünkü kısa bile olsa ilişkisiz duramazlar.

Akrep: İçten pazarlıklı, herkesin her şeyine burnunu sokan tiplerdir. Kendi fikirlerini etrafa kabul ettirmeye çalışırlar, asla da kabul etmezler. Kendi hatalarını görmez, sürekli millete hatalarını söyler, akıl verirler.

Yay: Şahsiyetsiz, yeteneksiz kişilerdir. Bu huylarını aşırı iyimserlikleriyle kapatmaya çalışırlar. Tembellik eğilimindedirler, boş gezmeyi çok severler.

Oğlak: Duvar gibi soğuk nevaledirler. Aşırı maddiyat düşkünü, cimri tiplerdir. Her şeyi kontrol ederek yönetmeye çalışırla buda insanların uzaklaşmasına sebep olur.

Kova: Dedikoduyu çok sever. Kendini hep farklı, bir adım önde görür. Çıkarları için her yolu dener. Çok yalan söyler, ancak beceremez.

Balık: Aşırı alınganlığı çekilmez safhadadır. Çocuk gibi her şeye küser. Kandırılması çok kolay, saf kişilerdir.

Burçların En Gıcık Yönleri

Koç: Bir koç tek yaratıldığına inanır, her şeyi doğru bildiğine ve yaptığına inanır. Karşısındaki ne yaparsa koç burcu da kendi bildiğini yapar ve her zaman kendini haklı çıkarır. Başkalarının hayatlarına saygısı yoktur, varsa yoksa kendi bildiğidir.

Boğa: Kendisine sorulmadan hareket edilmesi ve iş yapılması boğayı çok sinir eder. Aşırı inatçıdır, uyuma dersin sabaha kadar oturur. Sürekli “ben demiştim” der, hâlbuki bu sözü iç sevmez, ama insanlar ona sormadan hareket eder ve bu sözü duyarlar. Huyuna gidilirse melek gibi olurlar, huyuna gidilmezse insanın hayatını cehenneme çeviri. Zaman zaman güçsüz düşse bile hayallerinden vazgeçmez ve her şeyi yapar.

İkizler: Kızdırıldığı zaman karşısındakini parçalayacak duruma gelir. Aşkta tutkuludur, ancak sevmediği kişiyi sürekli aldatır, ondan ayrılmaz. Kalbinin ritminden başka hiç bir şeye kulak asmaz, kimseyi dinlemez.

Yengeç: Çok zor beğenirler. Acıya aşırı meyilli olurlar, aşırı sabırlı olmaları insanları çıldırtacak kadardır. Alışkanlıklarına gereğinden fazla bağlıdır. Alışık olduğu şeyleri sevmese bile yıllarca hatta ölene kadar devam ettirme kapasitesine sahiptir.

Aslan: Zor bir burçtur, zor olanı sever. Aslan burcu insanı herkese hak ettiğini verme görevinin kendinde olduğunu sanır. Kendini mükemmel görür, lider olma ruhundadır. Kendisini mükemmel görür, aksini düşünenlere tahammül edemez, kendince hadlerini bildirir. Aşırı gururu insan kaybetmekten çok daha önemlidir.

Başak: Gereğinden fazla işleri kendine yük eder ve sonra devamlı şikâyet eder. Katlanması zor olacak kadar titizlik hastalığı vardır. Kendi kendine sorunlar üretir, sonrada işin içinden çıkamaz.

Terazi: İlişkisiz duramaz ve bu duygularını tatmin etmek için insan kullanmaktan çekinmezler. Aklı havada davranışları, canı sıkkın olduğunda tüm ortamı bozması çevresindekileri gıcık edebilir.

Akrep: Kendilerini sürekli haklı görürler, etraftakileri kendi düşüncelerine çekmeye çalışırlar. Hatalarını asla kabul etmezler, bu durumu da kabul etmezler. Meraklarını gidermek için sürekli insanların hayatına karışırlar, buda insanları sinir eder.

Yay: Aşırı iyimserliği, insanları çıldırtır, çünkü hayat o kadar tozpembe değildir. Aşırı dağınık olmaları, aynı evde yaşayanları sinir eder. Kendilerine ait fikirleri yoktur, sürekli başkalarını taklit ederler. Vurdumduymazdır, kendi güvenliğini garantiye aldı ise dünya yansa umurunda olmaz.

Oğlak: Yaşadığı her şeyden kendini sorumlu tutar ve kendinden geçercesine sorunlarla uğraşır. Bu durum çevresindekileri oldukça rahatsız eder. her şeyi kontrol ederek mükemmele çevirebileceklerini sanırlar.

Kova: Özgürlükleri, ekmek, su kadar önemlidir ve özgürlüğü uğruna ailelerini bile feda ederler. Uzak ve ruhsal açıdan ulaşılmazı oynar, kimseyle iletişim kurmak istemez. Birden ortadan kaybolur, sonra geri gelir.

Balık: İş veya ilişkilerinde kurban edilecek kadar saftır. Uysal görünümünün altında başka kişilikler yatar. Sürekli kararsız oluşu beraber yaşadığı kişileri çıldırtır.

Burçların Karanlık Yönleri

Astroloji meraklılarına Zodyak’ın on iki burcunun karanlık yönleri:

Koç: Ben merkezli koç insanının,

Karanlık yönü: Gücün boşa harcanması – Yıkıcılıktan hoşlanmak – Agresiflik -Zayıflık – Enerji eksikliği – Acelecilik- şiddet- saygısızlıktır.

Boğa: Maddiyat eğilimli boğanın,

Karanlık yönü: Erotik karmaşa – Melankoli – Zevksizlik – Kayıtsızlık ve hafiflik – Kötü huydur.

İkizler: Değişken ikizlerin,

Karanlık yönü: Konu anlatımında tutukluk – Eleştiride eksiklik – Dağınıklık – Yazışma ve konuşmalarda tutukluk – Aklın abartılması ve zayıflığı – Aşırı esneklik – Sinirlilik – Kurnazlıktır.

Yengeç: Alışkanlıklarının bağımlısı yengeç burcunun,

Karanlık yönü: Bastırılmış annelik duygusu – Rahatlık – Etkilenebilme – Endişelenmeme – Moral değişkenliği – Alışkanlıklara bağımlılık – Yalandır.

Aslan: Lider ruhlu aslan burcunun,

Karanlık tarafı: Yönetici olamamak – Erkeklerle ilişkilerin iyi olmaması – Yaşama küsmek – Kararsız bir kişilik – Sürekli isteksiz ve pasif bir tutuma girmek – Sağlığa önem vermemek – İstek ve yaşam gücünde eksiklik – Organizasyon ve hedef takibinde isteksizlik – Kararsızlık – Savurganlık – Kibirliliktir.

Başak: Kusursuzluğu arayan başak burcunun,

Karanlık yönü: Konu anlatımında tutukluk – Eleştiride eksiklik – Dağınıklık – Yazışma ve konuşmalarda tutukluk – Aklın abartılması ve zayıflığı – Aşırı esneklik – Sinirlilik – Kurnazlıktır.

Terazi: Kararsız terazi burcunun,

Karanlık yönü: Erotik karmaşa – Melankoli – Zevksizlik – Kayıtsızlık ve hafiflik – Kötü huydur.

Akrep: Aşırı sahiplenici, duygusal akreplerin,

Karanlık yönü: Merhametsiz davranabilen – Şiddete yönelik – Sözünü sakınmaz – Fanatiklik – Garip hedefler gütmek – Tutukluk – Kişileri etkileme arzusu – Öfke. Etkilediği organlar: Kolektif bilinçaltı – Yenilenme – Kronik hastalıklar – Belirsiz ve sonradan çıkan rahatsızlıklar – Bilinçsizlik – Yaşamın son bulması – Cinselliktir.

Oğlak: Aşırı kontrolcü oğlak burcunun,

Karanlık tanımı: Ruhsal kısıtlama – Melankoli – İçine kapanıklık – Yalnızlık – Uyumluluk eksikliği – Hasis – Güvensiz – Geri çekilme – Sınırlama isteğinde olmak. Kişilik: Konsantrasyon – Sağlamlık – Sebatkâr – Ciddi – Derinlik – Dikkat – Tecrübe ile öğrenmek – Tutumluluk – Çalışkanlık.

Yay: Enerjik ve olumlu yay burcunun,

Karanlık yönü: Uyumsuzluk – Adaletsizlik – Sürtüşme arzusu -Asosyal davranışlar – Moralsizlik – Geleneksel olmamak – Maddecilik – Yemek yeme alışkanlığında aşırılık – Fikri anlaşmazlıklardır.

Kova: Özgürlük meraklısı kovanın,

Karanlık yönü: İnatçılık – Uyum eksikliği – Dik kafalılık – Bilgiçlik taslamak – Gergin varlık – Güçlü ruhsal gerginlik – Agresif davranışlar – Karakter tutarsızlığı – Yenilik tutkunluğu – Yıkıcı yaklaşımlardır.

Balık: Alıngan ve duygusal balık burcunun,

Karanlık yönü: Çabuk etkilenebilme – Hassaslık – Belirsizlik – Karışıklık – Plansızlık – Dağınıklık – Rahat yaşama tutkusu – Hayalci kişilik – Yalan – Aldatıcılıktır.

Burçların Olumsuz Özellikleri

Her burcun olumlu yanları olduğu gibi, pek çok olumsuz özellikleri de vardır. Genellikle burcumuzun olumsuz özelliğini taşısak da, karşımızdaki insandan bunu duymak hoşumuza gitmez ve kabullenmek istemeyiz. Hâlbuki kimse mükemmel değildir. Mühim olan olumsuz yanlarımız keşfedip onları değiştirmek için biraz olsun çaba göstermektir. Bu yazımızda size 12 burcun olumsuz yanlarını anlatacağız.

Koç: Egoistlik, devamlı kendini öne çıkarma, alaycılık, isyan etme, her şeyi anında istemek bu burcun en başlıca olumsuz yönleridir. Koç insanı erkek veya kadın fark etmeksizin daima lider olma arzusu içinde olduklarından, bu burçtan olan biriyle evlenecek olan kişinin bu durumu baştan kabullenmesi gereklidir. “Ben” merkezli koç insanı devamlı kendi bildiğini okur. Patronlarının söylediği şeylerin aksine kendi kafasına göre iş yapar.

Boğa: Tembellik, kendine düşkünlük, sıkıcılık, statik fikirler, oburluk, orijinalite eksikliği, esnek olmama, alınganlık, inatçılık boğa insanının en temel negatif yönleridir. Her şeyi parayla ölçme eğilimi vardır. Mutsuz olduğunu kabul etmez, aşırı kıskançlıkları sebebiyle gereksiz yere insanları zan altında bırakırlar. Rahatlarının bozulmasını hiç istemezler.

İkizler: Açıkgözlülük, meraklılık, değişkenlik, dedikoduculuk, iki yüzlülük, asabilik ikizlerin olumsuz yanlarıdır. Çok fazla konuşurlar ve konuştukları kadar dinlemeyi bilmezler. Devamlı başkalarının hayatlarını merak edip, bitmeyen sorularıyla insanları sıkarlar. Çıkarları için hırçınlaşır, başkalarının çıkarı söz konusu olduğunda sessiz kalırlar. Sorunlarla yüzleşmez, hemen kaçarlar.

Yengeç: Zayıf karakter, değişkenlik, aşırı hisli olmak, kendine acıma, uyuşturucu derecede hassasiyet, düzensizlik bu burçtan olanların olumsuz yönleridir. Alışkanlıklarından kurtulamadığı için sevmediği bir işi yıllarca yapabilir, mutsuz olduğu bir ilişkiyi sürdürebilir. Aşırı sahiplenici olmaları, ilişkilerinde sıkıcı olabilir.

Aslan: Sabit fikirlilik, zorbalık, züppelik, anlayışsızlık, kendini beğenme, kuvvet deliliği aslan burcunun olumsuz özellikleridir. Aşırı gururlu olduğundan yıllarca küs kalabilir. Her şeyi kendinin bildiğini sanır, hep son söz kendisinde olsun ister. Kendini beğenmişliği, aksini düşünenlere savaş açacak kadar abartılıdır.

Başak: Lüzumsuz meşguliyet, aşırı meraklılık, aşırı titizlik, aşırı tenkitçilik bu burcun negatif özellikleridir. Eleştirilere gereğinden fazla tepki verir. İnsanlar istemediği halde yardım edebilecek kadar yardım severliği, kişileri sıkar. Her şeyi kontrol etme ihtiyacı duyar, aşırı mükemmeliyetçidir.

Terazi: Flört ruhu, hafifmeşreplik, değişkenlik, aldatabilirlik, kararsızlık, alınganlık en olumsuz özellikleridir. Kendilerini beğendirmek için her yolu dener, olmadıkları kişi gibi davranırlar. İlişkide sadık kalmakta zorlanırlar. Rahatlarını bozmamak için hayatlarında problem yokmuş gibi davranırlar.

Akrep: İnsafsızlık, bilinmeyen istekler, evhamlılık, meraklılık olumsuz özellikleridir. Sürekli başkalarının hayatlarına karışır, yinede meraklarını gideremezler. Evhamlı olmaları düzenli bir ilişkiyi yürütememelerine sebep olur. Devamlı insanların kendilerini zarara uğratacağına inanırlar. Ölüm ve ayrılık onlara çok korkutucu gelir ve yüzleşemezler.

Yay: Sorumsuzluk, kaprisli olma, körlük derecesinde iyimserlik yay burcunun olumsuz yönleridir. Verdiği sözleri unutur, hatırlatılınca kabul etmezler. Hiçbir şekilde toparlanamayan dağınık kişilerdir. Kendi amaçları olmaksızın başkalarının hayatlarını benimserler.

Oğlak: Cimrilik, ihtiras, kötümserlik, aşırı kontrolcülük oğlağın en olumsuz yanlarıdır. Sorunlu kişilere âşık olurlar, çevrelerinde hep hâkimiyet kurabilecekleri kişiler vardır. İçten içe karamsar olup, çoğu zaman kendilerini yalnız hissederler.

Kova: Sabit fikirlilik, beklenmeyen gariplikler, sabit fikirlilik, muhalif olmak kova insanının negatif yönleridir. Hayatta pek çok beklentisi olmasına rağmen, bunların kendiliğinden oluşmasını beklerler. İyi arkadaş olurlar, ancak iyi bir eş olamazlar. Özgürlükleri hayattaki her şeyden çok daha önemlidir. Görüşlerine önem verilmemesi ve zekâlarının küçümsenmesine katlanamazlar.

Balık: Zayıf karakterlilik, belirsizlik, ihmalcilik en olumsuz yönleridir. Kararsız olmaları ellerindeki fırsatları kaybetmelerine sebep olur. Kazandıkları parayı ceplerinde tutamaz sürekli harcarlar.

Burçların Korkutucu Özellikleri

KOÇ

Egoist kal/kraliçe olarak bilinirler. Her şeyi kendilerinin bildiğini ve daima önde olmayı hedeflerler. Her şeyi bire on katarak anlatırlar, sözlerine güvenilmez. Ukalalık konusunda sınırı yoktur.

BOĞA

Burçlar arasında en hımbıl ve en materyalist olanı boğadır. Boğazına çok düşkündür, harekete geçmesi zaman alır ve karşısındaki insanı adeta delirtir.

İKİZLER 

Kişiliksizlik, döneklik bu burcun insanında fazlaca vardır. Saatlerce çenesi durmaz ve güzel sözlerle sizi sonsuza kadar oyalayabilir. Fikirleri sürekli değişir, dolayısıyla güvenilmeyen tiplerdir.

YENGEÇ

Sessiz ve duygusal yapılarının ardında başka şeyler yatar. Mızmız tiplerdir ve bitmeyen ruhsal problemleri vardır. Bazen aptallık derecesinde saf davranarak başlarını belaya sokarlar.

ASLAN

Aslan insanı kendisini mükemmel sanır ve çevresindeki her şeyin kusursuz olması için kendini adeta paralar. Eleştiriyi asla kaldıramaz ve anlayışsız tavırları ile insanları hayattan soğutur.

BAŞAK

Soğuk nevale duruşuyla ruhsuzluk abidesi olan başak insanı, çevresindeki insanlara müdahale etmeden duramaz. Düzen ve temizlik hastasıdırlar. Sivri dilli olduklarından karşıdakini yaralarlar.

 

TERAZİ

Tutarsız ve dengesiz terazi insanının günü gününe tutmaz. Güzellik takıntısı insanı sinir eder. politik davranışlarıyla herkese ayrı konuşur.

AKREP

Tiyatrocu ruhlu akrep, insanın yüzüne gülerken arkasından birçok şey çevirir. Çok bencil ve gereksiz, aşırı kıskançtır, insanı dinlemez hep kafası başka yerdedir.

YAY

Geveze, patavatsız, dedikoducu, yeteneksiz kişilerdir. aşırı iyimser tavırlarıyla polyanna tarazında olması çevresindekileri delirtir.

OĞLAK

Maddiyata çok fazla önem verir ve dünyadaki en pinti tiplerdir. Pire için yorgan yakabilecek kadar inatçıdır.

KOVA

Menfaatleri onlar için en önemli şeydir. Menfaatleri için her türlü yalan söyleyebilmeleri en korkunç huylarıdır. İnsanların arkasından konuşmayı çok severler.

BALIK

Paranoyak balık burcu insanı etrafındaki herkesin kendisinin arkasından bir şeyler çevirdiğine inanır. Akılları azdır ve aşırı saf olduklarından çok şey kaybederler.

 

Burçların Sevdiği Kokular

Günümüzde insanların astrolojiye olan ilgisi artış gösterdi. Dolayısıyla burçlarla ilgili merak edilen alanlarda çoğaldı. Hediye alacağımızda bile hangi burç neyi sever araştırıp, buluyoruz ve ona göre hediye seçimi yapıyoruz.

İnsan vücudu ve doğasında doğal taşların, çiçeklerin, kokuların, renklerin, sayıların insanlar üzerinde olumlu ya da olumsuz etkileri olduğu bilimsel olarak da tespit edilmiştir. Uzmanlarda her fırsatta astroloji meraklılarına bu konularda bilgiler sunuyor. Her insanın üzerinde taşıdığı doğal taş, koku, renk o kişiye neşe, huzur ve mutluluk verir, gün boyu pozitif olmasını sağlar. Burçların hangi kokuları sevdiği, parfüm seçerken hangi kokuları seçmesi gerektiği de astroloji meraklılarının en çok merak ettiği konulardır. Burçların bazı kısa özellikleri ve sevdikleri kokuları öğrenmek için yazının devamını okuyun.

Koç: Çılgın, enerjik, gururlu, kendine güvenen, dinamik, bencil, sabırsız bir yapıya sahip olan koç burcunun uğurlu rengi kırmızı, sevdiği koku güldür.

Boğa: Sabırlı, güvenilir, iyi niyetli, sıcakkanlı, sevdiğine sahip çıkan, azimli olan boğaların uğurlu rengi mavi, kokusu lavantadır.

İkizler: Uyumlu, konuşkan, dinamik, genç ruhlu ikizler insanının rengi sarı, yeşil, sevdiği koku fulyadır.

Aslan: Sıcakkanlı, yetenekli, sempatik, sadık, sabırsız özelliktedirler. Rengi sarı, turuncu sevdiği koku misk ve amberdir.

Başak: Utangaç, sadık, zeki, her şeyin en iyisini isteyen özellikteki başak burcu insanının uğurlu rengi beyaz, yeşil ve lacivert, sevdikleri kokular limon ve turunç çiçekleridir.

Terazi: Romantik, sosyal, barışçıl, saf, diplomatik yapıdaki terazi burcunun insanının uğurlu kokusu lavanta ve güldür.

Oğlak: Dikkatli, azimli, sabırlı, komik, azimli olan kişilerdir. oğlak burcunun uğurlu rengi turuncu ve yeşil, sevdiği koku fulya çiçeği kokusudur.

Akrep: Enteresan, gizemli, azimli, sabırlı özelliklere sahiptirler. Akrep burcunun uğurlu rengi yeşil, sevdiği koku sümbül ve manolyadır.

Yay: Özgür ruhlu, komik, dürüst, konuşkan kişiler olan yay insanının uğurlu rengi turuncu, sevdiği koku menekşe ve zambaktır.

Kova: tek başına hareket etmeyi seven, cana yakın, yetenekli, sadık bir yapıya sahiptirler, sevdiği koku yasemin çiçeği kokusudur.

Balık: Duygusal, iyi niyetli, sempatik yapıya sahip balık burcunun sevdiği koku yasemindir.

Burçların Sevmediği Şeyler

Burçların Sevmediği Şeyler

Her insanın yapılmasına tahammül edemediği davranışlar olabilir. Bu insanların kişiliklerine göre değişiklik gösterir ve bu kişisel özellikler burçlara göre değişir. Hangi burç hangi davranışları sevmez aşağıdaki yazımızda öğrenebilirsiniz.

Koç burcunun en sevmediği şey: kendisine yalan söylenmesidir. Koç insanına söylemiş olduğunuz ufacık bir yalan bile onun gözünden düşmenize yeter de artar.

 

Boğa burcunun en sevmediği şey: kendisine herhangi bir konuda ısrar edilmesidir. Özellikle sinirli zamanlarında savunduğu konun aleyhinde ısrar etmeyin.

 

İkizler burcundan olan kişilerin, en sevmediği şey: kendilerine ihanet edilmesidir. İkizler ile aranız iyi olsun istiyorsanız onlara ihanet etmeyin.

Yengeç burcunun en sevmediği şey: iki yüzlülük yapılmasıdır. Yengeç burcundan olan biri ile arkadaşlık ediyorsanız ona karşı iki yüzlülük yapmayın.

Aslan burcunun en sevmediği şey: kendisi ile zıtlaşmanızdır. Aslan burcundan olan kişi bir konuda haklı olduğunu düşünüyorsa (ki her zaman nu şekilde düşünür) onunla zıtlaşmayın. Zira sizden süresiz soğur.

Başak burcunun en sevmediği şey: kendisine veya başkasına yalakalık yapılmasıdır. Başak burcu insanına yalakalık yapmak, işiniz düştüğünde aramak sizden uzaklaşmasına sebep olur. Çünkü buna tahammülü yoktur.

Terazi burcunun en sevmediği şey: onu aşırı sıkmanızdır. Hangi konuda olursa olsun terazi insanının üstüne çok fazla düşer, onu boğarsanız ters tepki yapar ve sizden kaçar.

Akrep burcunun en sevmediği şey: yüzsüzlük yapılmasıdır. Akrep burcunun katlanamadığı şey karşısında yüzsüz insanların olmasıdır.

Yay burcunun en sevmediği şey: karşısındaki insanın şüphe uyandırmasıdır. Bir insanın söylediklerine inanmıyor ve şüphe duyuyorsa yay burcu o insana tahammül edemez. Zira kendisi son derece dürüst biridir.

Oğlak burcunun en sevmediği şey: duygu sömürüsü yapılmasıdır. Karşısında duran insanın duygu sömürüsü yaparak kendini acındırmaya çalışması, oğlak burcunu son derece sinir eder ve o kişiye yaklaşmak istemez.

Kova burcunun sevmediği şey: sözlerinin dinlenmemesidir. Bir kova ile arkadaşlık ediyorsanız onu dikkatle dinlemelisiniz.

 

Balık burcunun en sevmediği şey: kendisine dik kafalılık yapılmasıdır. Her şeyi ben bilirim diyen ve asla akıl almayan insanlara tahammül edemez ve onlarla yakın olmak istemez.