Çocuklar İçin En Uygun 10 Köpek Cinsi

14630

Aileye yeni bir üye eklemek büyük sorumluluk ister. Köpekler sadece yemek su ve tuvalet ihtiyacı karşılandığı için mutlu olacak canlılar değillerdir. Onlar da kıskanır, özler, merak eder, ilgi ve sevgi isterler. Eğer bunları ona sağlayabilecek durumunuz varsa, şüphesiz ki hayvan sahibi olmak dünyadaki en güzel şeydir. Ailenize bir fert daha eklerken, eğer çocuklu bir aileyseniz, dikkate almanız gereken bir diğer şey de köpeğinizin çocuğunuzla anlaşıp anlaşamayacağıdır. Çünkü her cins köpek çocuk sevecek diye bir kaide de yoktur. Ailenize yeni bir üye eklerken istenmeyen saldırganlıklar, kazalar ve kıskançlıkları önlemek için size önereceğimiz bu 10 cinsten birini seçin.

 

Bulldog

Bulldoglar, eğer hareketli bir çocuğunuz varsa, seçebileceğiniz en doğru cinslerden biridir. Geniş evlerde ya da apartman dairelerinde yaşamaya uygundurlar. Ama enerjik bir köpek istiyorsanız Bulldog edinmemeniz daha iyi olur. Çünkü bu cins en çok miskinliğiyle tanınır. Ama sakin, laf dinleyen, sabırlı, sadık bir köpek arıyorsanız bu cins tam size göredir. Ayrıca Bulldoglar diğer hayvanlarla da kolayca anlaşırlar. 

Beagle

Aslen av köpeği olan Beaglelar hareketli çocuklar için mükemmel oyun arkadaşlarıdırlar. Kolay kolay yorulmazlar, arkadaş canlısı, akıllı ve neşelidirler. Beaglelar genellikle diğer hayvanlarla iyi anlaşırlar. Apartman dairesinde kolayca bakılabilirler ama titiz anneleri uyaralım, tüy dökerler. Düzenli olarak tüylerinin taranması ve yıkanmaları gerekir.

Bull Terrier

Bull Terrier, dış görünüş olarak biraz ürkütücü görünebilir ama oldukça neşeli ve oyun oynamayı seven bir ırktır. Geniş aileler için mükemmel bir seçim olacaktır. Bull Terrierler sevginize, sizi ve çocuklarınızı koruyup kollayarak cevap verirler. 

Pitt Bulllar ile çok sık karıştırılsalar da onların aksine diğer köpeklerle rahatça anlaşırlar, çocuk ve yetişkinleri severler. Acı eşikleri oldukça yüksektir bu da hareketli ve ya henüz bir köpeğe nasıl davranması gerektiğini bilmeyen çocuklar ile sorunsuz bir şekilde anlaşabilmelerini sağlar.

Collie

Bu ırk son derece uysal, ne yapacağı önceden belli olan, hassas, kibar bir ırktır. Kolayca eğitilebilirler, köpeklere alışık olmayan aileler için son derece uygundurlar

2 YORUMLAR

CEVAP VER