Yeni Doğan Bebeğinizin En Çok İhtiyacı Olan Eşyalar

199

Yeni doğmuş bebekler birçok eşyaya ihtiyaç duyarlar! Yeni doğan bir bebeğiniz olduğunda yanınıza ne kadar çok ekstra eşya almanız gerektiğini bilseniz şaşırırsınız! Ama biz bugün size sadece en gerekli bebek eşyalarını anlatacağız.

Bebek taşıyıcı / kanguru

Bebekler kucağa alınmaya bayılırlar anneler ise iş yaparken ellerinin müsait olmasına… İkisinin orta yolu bulmasını sağlayan şey ise bebek taşıyıcısı ya da kangurudur. Bu ellerinizi kullanmadan bebeğinizi taşımanızın en mükemmel yoludur, böylece yapılması gereken işleri kolayca yapabilirsiniz.

Kumaş bebek bezleri

Bunu size bebeğinizin altını kumaş bezlerle bezleyin diye söylemiyoruz! Bu kumaş bezler bebeklerin gazını çıkarırken kullanmak için mükemmeldirler. Ortaları daha kalındır, bu da onların daha çok sıvı tutmalarına sebep olur. Özellikle bebeğinizin gazını çıkarırken, kusmaları halinde üstünüzün kirlenmesini engellemek için, bu bezleri bebeğinizin kafasını koyduğunuz omuzunuza serebilirsiniz.

Bebek emzirme yastığı

Bebeğinizi emzirmeseniz bile (ama özellikle emziriyorsanız) bebek emzirme yastığı kısa sürede sizin en iyi arkadaşınız olacaktır! Bu yastık sizin yorulmuş kollarınızı eziyetten kurtardığı gibi bebeğiniz içinde, yerde oyun oynarken ya da oturmayı öğrenirken mükemmel yastık görevi görecektir.

Bebek hoppalası

Bu hem sizin hem de bebeğiniz için oldukça eğlenceli bir oyuncak olacaktır. Ayrıca bebeğiniz büyüdükçe kendisini zıplatmayı öğrenecek ve bu oyuncaktan daha çok keyif alacaktır. 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER