2012 Oscar Töreni’nin Şık ve Rüküşleri

Bu sene 84.sü düzenlenen Oscar Ödülleri, yine ihtişamlı bir törenle sahiplerini buldu.

2012 Oscar Töreninin Şık ve Rüküşleri

''The Artist’’ filminin, en iyi film ödülünü aldığı gecede, ''Hugo'' filmi de birçok ödülün sahibi olarak, büyük başarılara imza attı. Konu Oscarlar olunca, tabi ki, ödüllerden çok ünlülerin giydikleri kıyafetler konuşuldu. Her sene kırmızı halıda yaşananlar, ödüllerden daha çok ses getirirken, bu sene de pek faklı geçmedi. Aylar öncesinden itinayla sadece bu tören için hazırlanan dünya starları ve ünlü tasarımcılar, yine harika bir geçit töreni izlememizi sağladılar. Bu sene, daha çok nötr ve açık renklerin hakim olduğu kırmızı halıda, her sene olduğu gibi şıkların yanında, birçok rüküş de boy gösterdi. İşte size muhteşem gecede öne çıkan en şıklar, en seksiler, en sevimliler, en asiller ve en rüküşler:

Kırmızı halının en sevimli ünlüleri

Bu seneki kırmızı halıda, kırmızı renge çok rastladık. Özellikle seksi olarak bilinen bu renk, bazılarının üzerinde de bir o kadar sevimli durmuştu. İşte, Louis Vuitton elbisesi ile Michelle Williams ve vintage Christian Dior elbisesi ile Natalie Portman. Sizce de çok sevimli değiller mi?

Kırmızı halının en seksi ünlüleri

Konu seksilik olunca, Angelina Jolie ve Milla Jovovich, herhalde ilk akla gelen isimler arasındadır. Bu seneki Oscar Ödül Töreni’nde de, seksi görüntüleri ile bu unvanın fazlaca hakkını verdiklerini düşünüyorum. İşte muhteşem Elie Saab elbisesi ile Milla Jovovich ve Atelir Versace elbisesi ile belki de törenin en seksi kadını Angelina Jolie.

Kırmızı halının en asil ünlüleri

Her sene törenin en asil ve en şık kadını olmayı başaran Penelope Cruz, Meryl  Streep, Gywneth Paltrow ve Sandra Bullock Bu sene de bizi şaşırtmadılar. İşte Tom Ford elbisesi ile Gywneth, altın Lanvin elbisesi ile Meryl, Giorgio Armani elbisesi ile Penelope ve Marchesa elbisesi ile Sandra. Hepsi de birer peri gibi halıda süzülüyorlar.

Kırmızı halının en rüküş ünlüleri

Bu seneki törende sanki rüküşler biraz çoğunluktaymış gibi geldi bana. Özellikle en çok Jennifer Lopez’in Zuhair Murad elbisesi, çoğunluk çok beğense de beni hayal kırıklığına uğrattı. Her sene şıklığı ile göz dolduran Jennifer, bu sene derin göğüs dekoltesi, kuş yuvasına benzeyen saç stili ve balık kuyruklu elbisesi ile, olduğundan çok daha kilolu görünmekle birlikte, bana göre göz yoran bir silüete sahip olmuş. Zevkler ve renkler tabi ki tartışılamaz ama işte kırmızı halıdan sizin için seçtiğim rüküşler:

Kırmızı halının en şık ünlüleri

Gelelim, muhteşem gecenin en şık ünlülerine. Özellikle Stacy Keibler’in altın rengi Marchesa elbisesi ve Jessica Chastain’in, altın işlemeli Alexander McQuenn elbisesi benim favorilerim. İşte gecenin en şık elbiseleri arasından, sizin için seçtiklerim:
YAZAR HAKKINDA

author.name

Beste Cesur


Beste, 2000 yılında Özel Şişli Terakki Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler eğitimine başladı. 2005 yılında, üniversiteyi bitirir, bitirmez, yine İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İşletme yüksek lisansına başlayarak, 2007 yılında bu programı da tamamladı.

 

Üniversitede kalmaya karar vererek, 2007 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Tanıtım ve Kurumsal ilişkiler departmanında tanıtım uzmanı olarak çalışmaya başladı, bir sene de kariyer uzmanlığı yapan Beste, bu sıralar modaya merak sardı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Yönetimi programına katılmaya karar verdi, bu program sayesinde 2011 yılında, Moda Tasarımcıları Derneği'nde, proje koordinatörlüğü yaptı. Profesyonel çalışma hayatı dışında, 1 sene Tiyatro Candela grubunun sahnelediği ünlü Rent Müzikali'nde yer aldı.

 

Şu anda ise İstanbella'nın içerik yöneticiliğini yapıyor, aynı zamanda moda alanında yazılar yazıyor.

 

En büyük isteği dünyayı gezmek ve Broadway'deki bütün müzikalleri izleyebilmek.

Tum Yazılarını gör

Yorumlar