İşte kısa boylu kadınlara elbise önerilerimiz, bir göz atmanızda fayda var!

Kolsuz kısa elbise

Kolsuz ve kısa elbiseler zamansız ve son derece popüler parçalardır. Birçok vücut tipine uyar ve özellikle kısa boylu kadınların bacaklarını ön plana çıkararak, onlara uzun ve ince bir görünüm verir.

A model elbise (dar başlayıp git gide bollaşan elbise)

A model eteklere sahip elbiseler kusurları ideal bir şekilde kaparlar. Ayrıca kişiye, uzun bacaklar ve uzun boy görüntüsü de verirler.  

Vücudu saran elbiseler

Eğer bu tarz elbiseleri taşıyabilecek bir vücuda sahipseniz, vücudu saran bir elbise sizi uzun gösterecektir.

Gömlek elbise

İnce bir vücuda sahipseniz, bol bir gömlek elbise ile son derece şık olabilirsiniz. Eğer biraz kıvrım yaratmak isterseniz, kemer kullanarak belinizi vurgulayabilirsiniz.

Yüksek bel elbise

Yüksek bel elbiseler sizi uzun göstereceklerdir. Kilolu görünmemek için bu tip bir elbise seçerken, fazla kabarık olmamasına dikkat etmekte fayda var.

Sarmalayan elbise

Bu elbiselere kısaca mucize elbise de diyebiliriz! Her vücut tipine mükemmel yakışan bu elbise ile kötü görünmeniz imkansızdır. Kısa boylu kadınlar bele oturan ve V yaka olan modelleri tercih etmelilerdir.

Maxi elbise

Evet, siz de maxi elbise giyebilirsiniz! Kısa boylu kadınların maxi elbise giyemeyecekleri gibi genel bir kanı vardır ama bu tamamen yanlıştır. Eğer kısa boyluysanız, tek dikkat etmeniz gereken bu model bir elbiseyi çok bol seçmemek olacaktır.

 

Burada önemli olan vücudunuzu iyi tanımak ve ona göre giysi seçimleri yapmaktır. Daha fazla bilgi almak için ‘‘Vücut Şeklinize Göre Doğru Giysi Seçimleri” yazımızı okuyabilirsiniz.