Afro

Eğer çok kıvırcık saçlara sahipseniz afro denilen kısa ve kabarık saçlar size çok yakışacaktır. Üstelik bu model yuvarlak ve kare yüzlere daha da çok yakışır.

Karışık dalgalar

Bu yumuşak ve dalgalı görünüm için saçınızın uç kısımlarında çok az kat olması gerekir.

Uzun dalgalı katlar

Uzunluğu ve modeli nedeniyle doğal olarak dalgalı saçlara sahip kişiler bu modeli rahatlıkla kullanabilirler. Bu modeli yaparken saçınızın katlarının çenenizin altında başlaması gerektiğini unutmayın, böylece saçlarınız kabarık durmayacaktır.

Sıkı dalgalar ve abartılı katlar

Eğer çok kıvırcık saçlarınız varsa bu model tam siz göre. Bu modelin eğlencesi abartılı olması, bu nedenle abartmaktan korkmayın. Ama daha yumuşak bir görünümden yanaysanız, saçınızın üst taraflarına çok fazla kat vermemelisiniz.

Pixie Cut

Sanıldığının aksine bu model, kıvırcık saçlara sahip kişiler için zor bir kesim değildir. Yalnız, kuaförünüze tepeleri çok kısaltmamasını söylemelisiniz ki saçınızın dokusu belli olsun.

Uzun, kıvırcık katlar

Eğer çok kıvırcık saçlarınız varsa sizin kurtarıcınız saçlarınızı uzatmak olacaktır. Çünkü uzun katlar saçlarınızın daha az kabarmasını sağlarlar. Eğer yumuşak ve feminen bir görünüm istiyorsanız, katlarınızın çene veya köprücük kemiğinizin altında olmaması gerekir.

Lob

Bu modeli biraz hareketli kestirmelisiniz. Mesela arkası kısa yanları daha uzun olan bir saç çok güzel duracaktır. Üstelik uzun katlar yüzü daha ince gösterirler.