Biraz geçmişe bakalım

Bu pozisyon en eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. İsmi, kadının tıpkı bir köpek gibi dört ayağının üzerinde (2 kolu ve 2 bacağı) durması ve erkeğin de dizlerinin üzerinde durarak beraber olmaları sebebiyle bu adı almıştır. Bu pozisyon, birçok fantazinin de lider pozisyonudur, özellikle de erkekler için!

Teknik bilgi

Bu pozisyon herkesin hoşuna giden bir pozisyon değildir, özellikle de romantik tiplerin. Çünkü bu pozisyonda birbirinizin gözlerinin içine sevgi dolu bir şekilde bakamazsınız ve tutkulu bir şekilde öpüşemezsiniz. Kadın, dört ayağının üzerindedir ve erkek onun arkasında dizlerinin üzerinde durarak kadını kavrar. Kadın bacaklarını ne kadar çok açarsa, erkek de o kadar aşağı eğilmelidir ve bu pozisyonda erkek kadının kalçasını kavrayarak onunla ilişkiye girer.

Duygular

Duygular yoğun hissedilir çünkü bu pozisyonda, cinsel birliktelik sırasında erkeğin penisi kadının içine birçok pozisyondakinden daha çok girer ve G noktasını daha çok uyarır. Üstelik erkek kadının içine girerken farklı açıları kullanarak, farklı hisler yaşanmasını da sağlayabilmektedir.

Bu pozisyonun avantajları

Erkek ilişki sırasında, elleriyle, kadının klitorisine kolayca ulaşabilir böylelikle de kadının alacağı zevki arttırabilir. Ayrıca erkeğin elleri kadının vücudunda dilediğince gezinebilir. Bu pozisyon, çoklu orgazm yaşamak için de elverişlidir (vajinal ve klitoral) ve partnerler birbirlerinin yüzlerini göremedikleri için orgazm sırasında yüz ifadelerine takılmayacaklardır, bu da zevklerini rahatça yaşamalarını sağlayacaktır.   

Dezavantajlar

Bu pozisyon beğenildiği kadar da eleştiri alan bir pozisyondur. Bazı insanlar bu pozisyonun baskın doğasından rahatsız olurlar, bazıları hayvanlara özgü bir pozisyon olduğunu düşünürler. ”Doggy Style” ‘da erkeğin daha dominant olduğu doğrudur ama iki taraf da memnun olduğü sürece son derece zevk verici bir pozisyondur. Tabii erkek sert davranırsa, kadının, bir süre sonra kolları ağrımaya başlayabilir ve erkek ritmini, derinliğini ve şiddetini ayarlayamazsa, bu pozisyon zorlaşabilir. Çok sert davranıldığı zaman, kadınların canının acıması da olası bir risktir.

Pozisyon için en doğru zaman

Bu pozisyon her an yapılabilecek ve her an zevk alabileceğiniz bir pozisyondur. Bazı çiftler bu pozisyonu kendilerini fazlasıyla tahrik olmuş hissettikleri zamanlarda tercih eder. Genellikle yapılan ilk sekste tercih edilmez çünkü bu pozisyon partnerini çok tanımayan bir kadını rahatsız edebilir.