Köpek Stili

Tarif: Kadın dört ayak üzerinde durur, erkek dizlerinin üzerinde kadının arkasındadır.

Hangi bölgeleri uyarır?

Hemen hemen hepsini. Köpek stili seks oldukça derin bir giriş sağlar. İçinizde farklı bölgeleri uyarmak için açıyı değiştirebildiğinizden hisler oldukça yoğundur. Bu pozisyon ayrıca erkeğin uzanıp kadının göğüsleri ve klitorisiyle oynamasına da olanak sağlar.

Kimler için iyidir?

Nefesinizin en tatlı kokan anı olmayabileceğinden kısa sabah sevişmeleri için mükemmel bir pozisyondur. Ayrıca çok fazla bedensel temasa girmek istemeyen ya da sevişirken birbirlerinin gözlerinin içine bakma ihtiyacı duymayan çiftler için de idealdir. Bunların yanı sıra, bu pozisyon özellikle hamileliğin ikinci üç ayının sonlarına doğru hamile kadınlar tarafından da tercih edilmektedir.

Çeşitlemesi: Kadın dört ayak üzerinde durmak yerine göbeğinin üzerine uzanır ve erkek de üzerine yatar. Giriş köpek stilinde olduğu kadar derin değildir ancak fiziksel temas oldukça yoğundur.

Kovboy

Tarif: Erkek sırt üstü yatar ve kadın onun üzerine binerek tüm kontrolü alır.

Hangi bölgeleri uyarır?

Siz nereyi isterseniz. Vücudunuzun alacağı açıyı siz belirleyeceğiniz için seçtiğiniz açıya göre erkeğiniz G noktanızı, A noktanızı ya da diğer erojen bölgelerinizden birini uyaracaktır. Harika değil mi? Bunun yanı sıra, derinlik, ritim ve molalara da siz karar vereceksiniz. Erkeğinizin dizlerinin bağını çözmek istiyorsanız yavaş ilerleyin ama onu çıldırtarak zirveye taşımak istiyorsanız hızlanmayı deneyebilirsiniz.

Kimler için iyidir?

Hareket kolayca bir eşten diğerinin kontrolüne geçirilebileceğinden, ritmi sırayla belirlemek isteyen, eşitliği ve paylaşımı seven çiftler için idealdir. Bunun yanı sıra yatakta baskın olmayı seven ve erken boşalan erkekler için mükemmel bir pozisyondur, çünkü alınan zevkin kalitesini düşürmeden orgazmı ertelemenizi sağlar.

Çeşitleme: Kadın erkeğin üzerine ters misyoner pozisyonu gibi uzanabilir. Fiziksel temas oldukça yoğundur ancak giriş açısı sabit kalacağından uyarılma azalabilir.

Misyoner

Tarif: Kadın bacakları açık bir biçimde sırt üstü yatar ve erkek kadının bacaklarının arasına girer.

Hangi bölgeleri uyarır?

Bu pozisyon daha çok erkeği uyarır. Penisin girişi ve açısı size çok fazla hareket imkanı vermez. Ancak ikinizin bedenleri hareket açısından uyumlu olursa pozisyon aklınızı başınızdan alabilir.

Kimler için iyidir?

Vücutlarının tamamını hissetmek isteyen aşıklar, ilk seferlerinde yanlış bir şey yapmak istemeyenler, fazla yorulmadan şehveti yaşamak isteyen çiftler için ideal bir pozisyondur. Ayrıca ritmi ve derinliği çeşitleme açısından da mükemmel bir başlangıç pozisyonudur: ritim önce hızlanıp sonra yavaşlayabilir; yavaş bir girişten sonra derinlik sağlanabilir.

Çeşitleme: Kadın bacaklarını birleştirir. Giriş hala mümkündür ancak iki partneri de biraz zorlayabilir. Vajina daha darlaştığından derinlik hissi ve uyarılma artar.

Kaşıklama

Tarif: Erkek ve kadın yan yana yatarlar. Kadının sırtı erkeğin göbeğindedir.

Hangi bölgeleri uyarır?

Arkadan giriş oldukça derindir, bu yüzden ikiniz için de gerçekten zevkli bir pozisyon olacaktır. Bununla birlikte ayaklarınızdan başınıza kadar partnerinizle yakın temasta olacağınızdan bu pozisyon köpek stili kadar eksiksiz ve bütün sayılmaz.

Kimler için iyidir?

Şefkati akrobasiye tercih eden, yorgun olan ancak yine de sevişmek isteyen ya da alkolü biraz fazla kaçırmış çiftler için idealdir.

Çeşitleme: Daha fazla uyarılmak için sırtınızı partnerinizin göbeğinden uzaklaştırıp öne doğru eğilebilirsiniz. Açıyı ve derinliği bu şekilde değiştirip, sizin için en uygun olanı bulabilirsiniz. Hatta enerjiniz varsa bu deneyimi bir adım öteye taşıyıp kaşıklama pozisyonundan, erkeğin kadının bir bacağını havaya kaldırıp, bacaklarının arasına girdiği makas pozisyonuna geçebilirsiniz. Emin olun ikiniz de pişman olmayacaksınız.

Tur Atma

Tarif: Erkek koltuğa, sandalyeye ya da yatağa oturur. Kadınsa yüzü erkeğe dönük bir şekilde kucağına oturur.

Hangi bölgeleri uyarır?

Bu pozisyon oldukça derin bir giriş sağlar. Tek dezavantajı çok fazla harekete olanak sağlamamasıdır. Ancak vücutlar birbirine oldukça yakındır ve sürtünme hareketleri için çok fazla olanak olmasa da yuvarlak hareketlerle vajinanın daha çok uyarılması sağlanabilir.

Kimler için iyidir?

Yatak dışında heyecan arayan çiftler için mükemmel bir pozisyondur.

Çeşitleme: Kadın arkası dönük bir biçimde erkeğin kucağına oturabilir. Öne ya da arkaya doğru eğilerek açıyı ve derinliği istediği şekilde değiştirebilir.

69

Tarif: Sırt üstü-yüzüstü ya da yan yana erkeğin başı kadının ve kadının başı erkeğin bacakları arasında olacak şekilde uzanırlar. Çift bu şekilde birbirlerine aynı anda oral seks yapar.

Hangi bölgeleri uyarır?

Dudak ve dilin ulaşabildiği her yeri. Dudak bölgesi zevk verme açısından genellikle genital bölgeden daha marifetlidir. Kadın için klitoris hak ettiği ilgiyi görür, erkek içinse penis cinsel birleşme sırasında uyarılmadığı bölgelerden ıslak, yumuşak ve doğrudan teması yaşar.

Kimler için iyidir?

Partnerinin vücudunun her yerini sevenler; öpmek, yalamak ve okşamaktan hoşlananlar ve vücutları konusunda yeterli güvene sahip ve kendilerini partnerlerine tamamen bırakabilenler için mükemmel bir pozisyondur.

Ayakta

Tarif: Erkek ve kadın göğüsleri birbirine değer biçimde ayakta durular. Gerekli giriş açısının sağlanması için bacaklar biraz bükülür.

Hangi bölgeleri uyarır?

Bu pozisyonda uyarılan çok fazla bölge yoktur. Tam giriş olanağı sağlamaz ve bu pozisyonda ayakta kalabilmek için dikkatinizi yoğunlaştırmanız gerekir. Bu da kendinizi tamamen olaya bırakmanızı engelleyebilir.

Kimler için iyidir?

Hemen kapının girişinde ya da yatak odası dışında sevişmek isteyen çiftler için idealdir. Ancak çift yaklaşık olarak aynı boyda olmalıdır. Ya da çiftin kısa olanı biraz yükselmek için ayaklarının altına bir şey alabilir.

Çeşitleme: Erkek kadını kalçalarından kavrayarak içine girer ve kadın da bacaklarını erkeğin beline dolar. Giriş ve his oldukça yoğundur ancak bu pozisyon uzun süre devam ettirmek açısından fazla yorucu olabilir. Bu yüzden kadının sırtı bir duvara yaslanabilir, bu hem çok daha rahat hem de çok daha seksi bir pozisyon yaratacaktır.

Bakir/e

Tarif: Kadın bacakları birleşik bir biçimde sırt üstü yatar. Erkek ise kadının üzerine uzanarak kadının baldırlarının arasına girer ancak cinsel birleşme olmaz.

Hangi bölgeleri uyarır?

Erkek için penisin uyarılması neredeyse vajinal birleşmede olduğu kadar fazladır. Kadın içinse… Hamile kalmayacağı kesin.

Kimler için iyidir?

Bekaretini kaybetmek istemeyen kızlar ve erkekler için mükemmel bir pozisyondur.  Onun dışında cinsel olarak birleşmek isteyen ancak yanlarında prezervatif bulunmayan çiftler için de birebirdir.

Çeşitleme: Eğer yeterince büyüklerse erkek kadının göğüslerinin arasına girebilir. Bu pozisyonlar erkek için oldukça tatmin edici olabilse de size fazla bir şey vermeyecektir. Ancak kendi kendinize yapacağınız ya da partnerinizin yardımıyla gerçekleşen mastürbasyonla bu açığı kapatabilir ve her şeyden sonra gebelik riskinden uzak durabilirsiniz.