Yükselen Burç Nedir ve Hayatımızı Nasıl Yönlendirir?

Ünlü astrolog, Twitburc Zeynep Turan'ın yorumu ile yükselen burcun tanımı ve hayatımıza etkileri

Yükselen Burç nedir ve Hayatımızı Nasıl Yönlendirir

Yükselen burç, doğduğunuz anda, Güneşin doğuş istikametinde bulunan göksel bölgeye denir. Daha basit bir deyimi ile doğduğunuz anda, yükselen takımyıldıza verilen astrolojik teknik bir terimdir. Yükselen burç, öz burcunuzdan daha önemlidir. Bir burç, doğduğunuz ay dönemini kapsar. Yükselen burç ise ortalama 2 saatte bir değişim gösterir. Dünyanın yolculuğu sırasında Güneş ile olan ilişkisi, doğu ufkunda bulunan burcu değiştirir. Biz gündüz bunu Güneşin parlak ışıkları nedeni ile göremesek de, doğu ufkunda her zaman bir burç vardır. Bu yükselen burç bizim kişilik özelliklerimizi etkileyen ana astrolojik sembolizmdir.

Yükselen burcunuz, karakter özellikleri ve yaşamda başkaları ile yarışmakta kullanılan yeteneklerimizi tanımlar. Ben'i oluşturur ve bize birey özelliklerini verir. Başka insanlardan farklılığı ve toplumdan özgürlüğümüzü gösterir.

Bu kaba resim içinde fiziki görünüm ile dışa vurum ve tavırlarımız yer alır. Bize doğuşumuzla beraber nasıl donatıldığımızın haberlerini verir. Ayrıca, kendimize güveni veya güvensizliği oluşturan manevi yönümüz de bundan beslenir. Yükselen Burç bizi biz yapan en önemli astro-fonemendir. Diğer insanlar bunun merceği altından bizi izlerler

Yükselen burç evimizi dekore edişimizden, konuşurken vücut dilimize kadar bizi her yerde ifade etmek için on plana çıkar. Unutmayın, yükselen burcun, dünyanın bizi nasıl gördüğünde büyük bir rolü var ama hislerimizin kaptanı ay burcumuz. Diğer yazımızda da ay burcunun vurgularını anlatacağız sevgiler...
YAZAR HAKKINDA

author.name

Zeynep Turan


Hayatı sadece bilimle ya da duygularla değil, duyguların bilimle buluşmuş haliyle anlatmaya çalışan nam-ı diğer twitburc Zeynep Turan; astrolojinin matematik ile yorumun karması olduğuna inanır.

 

Bireysel danışmanlık, kariyer koçluğu ve ilişki analizi yapar. İlişkinizde çözemediğiniz sorunları astrolojiyle harmanlayarak size özel tavsiyelerde bulunur.

 

Danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra kendi yazılarını twitter.com/twitburc ve twitburc.com.tr adreslerinden paylaşmaktadır.

 

''Kendinizi ilişkilerin içinde öldürmek yerine ’siz’ doğmayı seçin ve doğru insanı bulun…’'

 

Zeynep Turan

Tum Yazılarını gör

Yorumlar