KOÇ

Uranüs burcunuzda hareket etmeye devam ederken, hayatınızın bu kadar hızlı yön değiştirebileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Son yıllarda, o kadar çok şeyi arka arkaya yaşadınız ki, kendinizi zaman tünelinde gibi hissedebilirsiniz. Öncelikle kabul etmeniz gereken bir konu var, siz sabırsız bir kişiliğe sahipsiniz. 2013 Şubat ayının ilk günlerinde alacağınız kararları bir kez daha gözden geçirebilirsiniz. Yine neyi gözden geçireyim diyorsanız, size geçtiğimiz günlerde yaşadığınız iş ile ilgili sorunları hatırlatalım derim. Biraz daha gözlemci olabilirsiniz. Nede olsa Merkür ayın son haftasında Balık burcunda gerilmeye başlayacak. Bunu düşünerek hareket ederseniz, sorunların daha rahat üstesinden gelirsiniz. Kıskanç olduğunuzu zaten kabul ediyorsunuz, fakat kendinizi zaman zaman dizginleyemiyorsunuz.  Ayın ortalarında, çalışma alanınız da, yükselme ya da yeni bir pozisyona hazırlıklı olun. 

Şubat Ayının Gündemi: Aceleci yapınızın bastırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Aldığınız kararlarda, pişmanlık yaşanmamak için sabırlı olmanız gerekir.

Aşk Tılsımı: İlişkinizde duygularınızı göstermek için heyecanınızı bastıramıyorsunuz. İlişkilerinizin, anlık heyecanlar yerine, uzun vadeli olması size huzur veriyor.

Ve Seks: Duygusallık sizin için önemli, size göre dokunuşlar yumuşak olmalı.

BOĞA

Her ne kadar 2012 yılının zor geçtiğini düşünüyor olsanız da, sakin bir yıl olduğunu söyleyebilirsiniz. Ama dönüp 2013’ün ilk iki ayını değerlendirdiğiniz de, hızlı bir şekilde geçtiğini söylemekten başka söylenecek bir şey bulamayabilirsiniz. Ne zaman 2013 geldi de Şubat kapıya dayandı diyebilirsiniz. Yolculukların seyahatlerin bol olduğu bir yıl olduğunu hatırlatalım. İşinizle ilgili kısa süreli seyahatlerin yorucu olduğunu söyleseniz de, farklı kültürler tanımak sizin için eğlenceli olabilir. İşinizle ilgili kararlar alırken, 22 Şubat’tan sonra ki tarihlerde daha dikkatli olmanız gerekecektir. Merkür gerilemesinin olumsuz etkilerini yaşamak istemiyorsanız, işinizde detayların önemli olduğunu unutmamalısınız. İlişkinizde, beklediğinizi bulduğunuz için aranızda ki uyum başınızı döndürebilir. Her ilişki de ufak pürüzlerin yaşanabileceğini siz zaten iyi biliyorsunuz.

Şubat Ayının Gündemi: Kariyerinizle ilgili aşamalar kaydetmek istediğiniz bu ayda, alacağınız kararların önemini göz ardı etmemelisiniz.

Aşk Tılsımı: Aşkta uyuma önem verdiğiniz kadar, küçük tartışmalarında aşkı alevlendirdiğini göz ardı etmeyin.

Ve Seks: biraz düşünerek hareket edin, aceleci olmayın.

İKİZLER

Duygularınızdan emin olmak için sevgilinizden bir süre uzak durmayı tercih etmiş olabilirsiniz. 2013 Şubat ayıyla birlikte fark etmediğiniz detayların aslında hayatınızda ne kadar derin izler taşıdığını görebilirsiniz. Sevgilinizin yaklaşımlarıyla ilişkinize duyduğunuz güven perçinlenecektir. Kaygılarınızın yersiz olduğunuz görmek sizi rahatlatacaktır. Aile sizin için bağlılıkta temel olmakta. Ailenizle ortak kararlar alarak, geleceğinizle ilgili planlarınızı paylaştığınızda, desteklerini sizden esirgemediklerini görebilirsiniz. Maddi konularda da kazançlarınızda, tasarruf yapmakla ne kadar doğru kararlar aldığınızı göreceksiniz. Parasal sıkıntılar yaşamamak için kontrollü tavrınızdan vazgeçmeyebilirsiniz. 22 Şubat’ta Balık burcunda Merkür gerilemesiyle ikili ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Alınganlık göstermemeniz daha yapıcı olduğunuzu gösterecektir.

Şubat Ayının Gündemi: Bu ayda ikili ilişkilerinizin etkin olduğu görülecektir. Kaygılarınızdan sıyrılarak, gelecek ile ilgili kararlarınızda daha cesur adımlar atabilirsiniz.

Aşk Tılsımı: Aşkta keşfetmeyi tercih edersiniz. Kolay olan değil, gizemli olan sizi cezp eder.

Ve Seks: Suskunluk size göre değil, konuşmacı olmanız heyecanınızı arttırıyor.

YENGEÇ

Çalışma hayatınızda ki yoğun tempodan başınızı kaldıramıyor olabilirsiniz. İlişkinize zaman ayırmak istediğiniz halde, yapamıyor oluşunuzu, sevgiliniz sorun haline getirmeyecektir. Size karşı son günlerde gösterdiği anlayış hep istediğiniz bir şeydi. Bazen baskı yapmadan olayları akışına bırakmak, sorunların kendiliğinden çözümlenmesine yardımcı olur. Geçmişte yaşadığınız sorunlar tekrarlanır korkunuzu içinizden atın. Karşılaşırsanız en azından nasıl davranacağınıza dair bir fikriniz oldu. 22 Şubat 2013’te, Balık burcunda, gerçekleşecek Merkür gerilemesi ile daha duygusal bir yapıya girebilirsiniz. Her şeyin üst üstüne gelmesi paniklemenize neden olabilir. Çözüm yolları üretemedikçe kendinize kızdığınız hatta ağladığınız bile görülebilir. Bugünlerde kendinizi sakinleştirmelisiniz. İnsanın en iyi doktoru yine kendisidir unutmayın. Sağlığınızla ilgili kendinize pek dikkat etmiyorsunuz. Başınızı daha fazla ağrıtmadan önemlerinizi almalısınız.

Şubat Ayının Gündemi: Korkularınızın sizi esir almasına izin vermeyin. Daha sakin ve sağduyulu davranırsanız, çözüm yolları üretmekte zorlanmazsınız.

Aşk Tılsımı: Aşkın duygularınızı serbest bırakmasına, size yön vermesine izin vermelisiniz.

Ve Seks: Sert hareketler yerine duygusallığı tercih edersiniz.

ASLAN

Maddi konularda fazla savurgan olduğunuz düşünülürse, son günlerde oldukça hesaplı davranarak bütçenizi oldukça rahatlattınız. Bu ay da ödemelerinizi düzene soktuğunuz için daha rahat hareket etmeye başlayacaksınız. Ailenizle ilgili konularda bütün imkanlarınızı zorlamaktan çekinmiyorsunuz. Her konuda onlara destek olduğunuzu gösterebilirsiniz. Duygularınızdan konuşmaya gelince, konuyu hemen değiştirdiğiniz görülebilir. Dışarıya karşı sert olsanız da, içinizde büyümeyen bir çocuk olduğunu söyleyebiliriz. Gelecekle ilgili almak istediğiniz kararlar var ise 22 Şubat 2013’te, Balık burcunda Merkür gerilemesinin gerçekleşeceğini düşünürseniz, bu kararlarınızı ertelemeniz daha yerinde olur.

Şubat Ayının Gündemi: Duygularınızı göstermekten korkmamalısınız. Siz nasıl çevrenizdekilerin duygularına dokunabiliyorsanız, onlarında size dokunmasına izin verin.

Aşk Tılsımı: Gözünüzde aşk öyle bir noktada ki, heyecanını canlı tutmak için jestler size göre.

Ve Seks: Tutkunuzu gösterecek hareketleri sergilemekten kaçınmayın.

BAŞAK

İşinize gösterdiğiniz hassasiyeti, ilişkinize de göstermelisiniz. Bazen sevgilinizin sınırlarını zorladığınızı unutmamalısınız. Karşılaştığınız durumlarda insanlar nasıl sizin sabrınızı zorluyorsa, siz de sevgilinizin sabrını sınamamalısınız. Biraz daha uyumlu olmanız ve alttan almaya çalışmanız, ikili ilişkilerinizde sizi daha etkili kılacaktır. Bu ay da işinizle ilgili yeni gelişmeler sizi mutlu edebilir. Verdiğiniz emeklerin karşılıklarını almaya başlayabilirsiniz. 22 Şubat 2013’te karşıt burcunuzda gerçekleşecek Merkür gerilemesinin etkisiyle bazı planlarınızda değişiklikler yaşayabilirsiniz. Bu günlerde yaşanabilecek aksiliklere karşı sabırlı olmaya özen göstermelisiniz. Kazançlarınızı değerlendirirken, yakınlarınızın fikirlerini de değerlendirebilirsiniz.

Şubat Ayının Gündemi: İhmal ettiklerinizle yüzleşerek, hatalarınızla yüzleşebilirsiniz. Bunun kötü bir yanı yok aksine fark etmediğiniz şeyleri görmek bakış açınızı genişletir.

Aşk Tılsımı: Aşkın size hükmedemediğini söyleseniz de, sizi nasıl sardığını görmek için sınırlarınızı esnetin.

Ve Seks: Baskın olmayı ve yönetmeyi seviyorsunuz. Gösterin kendinizi.

TERAZİ

İlişkinizle ilgili bazen karamsarlığa düşseniz de, bu ay da yaşayacaklarınız, düşüncelerinizi değiştirebilir. İlişkinizin uzun vadeli olmasından dolayı monotonlaştığını düşünebilirsiniz. O zaman renk katmak için sevgilinizden bir şeyler beklemeden, siz harekete geçebilirsiniz. Yapacağınız planlarda romantizmin ağır bastığı görülecektir. Ekonomik anlamda ürkek hareket etmenize neden olan maddi sıkıntılarınızın üstünüzden yavaş yavaş kalktığını görebilirsiniz. Evinizle ilgili planladıklarınız için aşırıya kaçmadan harcamalar yapabilirsiniz. Çalışma ortamınızla ilgili, çalışma arkadaşlarınıza yapacağınız eleştirilerde dikkatli olmalısınız. Sözlerinizin çarpıtıldığını görmek sinirlerinizi gerebilir. 22 Şubat 2013’te, Balık burcunda gerçekleşecek, Merkür gerilemesinin etkisiyle, iletişim sorunlar yaşayabileceğiniz aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Şubat Ayının Gündemi: Kafanızın karışık olduğu bu ayda hissetlerinizi doğru ifade edemeyebilirsiniz. İçinize kapanmak yerine konuşmayı denemelisiniz.

Aşk Tılsımı: Aşk, hayatınızın merkezinde olmadan yapamazsınız. Dengeli hareket etmelisiniz.

Ve Seks: Yaklaşımlarınız sevecen ve zarafet doludur.

AKREP

Çalışma ortamınızın kalabalık olması beraberinde rekabeti de getirir. Düşüncelerinizi kabul ettirmek istiyorsanız, farklı fikirlerin arasından sıyrılmasını sağlamalısınız. Beklemekle elde edebileceğiniz bir şey değildir bu. Hemen kırılarak zırhınıza bürünmek yerine, mücadeleci tavrınızı ortaya koymalısınız. Bu ay da duygularınız ağır bastığı için mantığınızla hareket edemeyebilirsiniz. Çevrenizden duyduklarınızdan bile etkilenerek, bazı kişilerin dolduruşuna gelmemeye dikkat etmelisiniz. İlişkinizde kıskanç tavırlarınız, Şubat ayına damgasını vurabilir. Sevgilinize güvendiğiniz halde kendinize engel olamazsanız, ilişkinizin zedelenebileceğini göz önüne almalısınız. 22 Şubat 2013’te, Balık burcunda gerçekleşecek Merkür gerilemesinin etkilerini fazlasıyla üstünüzde hissedebilirsiniz. Bu günlerde alınan kararların, sonrasında pişmanlıklara sebep olacağını unutmayın.

Şubat Ayının Gündemi: Bu ay da cesaretinizi ortaya koyarak, girişkenliğinizi göstermelisiniz. Kendinizden emin olduğunuz sürece, kimsenin sizi etkilemesine izin vermezsiniz.

Aşk Tılsımı: Size göre aşkta tutku ve kıskançlık olmalı. Sadakat olmayan bir ilişkide siz var olamazsınız.

Ve Seks: Oyunlar oynamaktan hoşlanırsınız. Noktaları birleştirmek sizi heyecanlandırır.

YAY

İlişkinizde, sevgilinizin bazı yaklaşımlarından memnun olmadığınız için konuşmayı seçmenizin olumlu dönüşlerini alabilirsiniz. Fark etmeden yapılan bazı davranışlar olduğunu göreceksiniz. Şubat ayında para konusunda kaygınız olmasın. Özelikle proje bazlı çalışıyor veya ticaretle uğraşıyorsanız, Şubat ayının ilk üç haftasının bereketli olduğunu göreceksiniz. Bu günlerde yapacağınız girişimler için daha cesur davranırken, 22 Şubat 2013’te, Balık burcunda gerçekleşecek Merkür gerilemesinden sonra daha temkinli davranmanızı tavsiye ederiz. Sevdiklerinizin ve günlük hayatınızda iletişim içinde olduğunuz tüm insanların biraz daha gerileceğini, yanlış anlamaların artacağını düşünebilirsiniz. Bu günlerde sağduyulu davranmanız en az zararla çıkacağınızın işareti olacaktır. Göz ardı etmeyin.

Şubat Ayının Gündemi: Bu ay da gözlemci olmanızın faydalı olduğunu görebilirsiniz. Bazen uzak kalıp izlemek, gözden kaçan durumları daha kolay görmenizi sağlar.

Aşk Tılsımı: Aşkta baskıya dayanamazsınız, ama aşkın büyüsünden dolayı uzaklaşmayı da istemezsiniz.

Ve Seks: Hayal gücünüzü kullanın. Neler yaptığınıza siz bile şaşırabilirsiniz.

OĞLAK

Şubat ayın da, iş hayatınızda bir sorun yaşamak istemiyorsanız, gerginlik yaratan insanlardan uzak durmanızı öneririz. Düşüncelerinizi harekete geçirmek için Şubat ayı uygun bir dönem olacaktır. Gerginliklerin arasında bulunmanız sizin yararınıza olmaz. Geçmişte yaşadığınız bazı konulardan dolayı ilişkinizde güven sorunu yaşabilirsiniz. Bir kere tekrarlandı diye, sürekli sorgulayarak kendinizi yiyip bitirmeyin. Hep karşınızdakini düşünmekten dolayı, kendinizi düşünmez hale geldiniz.  Biraz da sizin hoşunuza gidecek ve eğlendirecek şeyler yapmanız, moralinizi yerine getirecektir. Arkadaşlarınızla görüşüp, yeni insanlarla tanışmak ilginizi çekebilir. 22 Şubat 2013’te, Balık burcunda gerçekleşecek Merkür gerilemesinin etkilerini yok saymamanızı tavsiye ederiz. Bugünlerde bazı eşyalarınızda kayıplar yaşabilirsiniz. Dikkatinizin dağınık olduğu gözlemlenebilir.

Şubat Ayının Gündemi: Geçmişte yaşadıklarınızla hesaplaşma içinde olduğunuz görülebilir. Korkularınızdan sıyrılmadığınız sürece, önünüzü net göremezsiniz.

Aşk Tılsımı: Sadakat, ciddiyet ve önem aşka temel taşlarınız. Uzun soluklu ilişkiler tercihizdir.

Ve Seks: Sabırlı ve nazik tavırlar sizi cezp eder.

KOVA

İşinizde artan sorumlulukların üstesinden nasıl geleceğinizi kendinize sıkıntı yapabilirsiniz. Başarının sırrının sorumluluk üstlenmekten geçtiğini düşünüyorsunuz. Performansınızın yüksek olduğu aşikar ama fazla sorumluluk almaktan ziyade, yaptığınız işin detaylarında ne kadar özenli ve titiz olduğunuzu göstermek de yeterli olacaktır. İlişkinizle ilgili aklınızı kurcalayan konuları, sevgilinizle karşılıklı konuştuğunuzda, rahatlıkla çözümlendiğini görebilirsiniz. İçinizde büyütmekten ziyade, konuşmacı yapınızı sergilemenizi tavsiye ederiz. Bu ayda ödemeleriniz fazla olduğu için biraz daha harcamalarınızı kontrol altında tutmalısınız.

Şubat Ayının Gündemi: Çalışma ortamınızdaki stresli havanın etkisinde kalabilirsiniz. Harekete geçtikçe rahatladığınızı göreceksiniz.

Aşk Tılsımı: Anlayışınız ve toleransınız aşkta sizi özgür bırakır.

Ve Seks: Hoşgörülü ve cesur hareketleriniz renk katacaktır.

BALIK

Bu ayda maddi konular gündeminizde olabilir. Kazançlarınızın yanında, giderlerinizin de arttığını görebilirsiniz. Ekonomik anlamda büyük bir sıkıntı yaşamıyorsunuz, ama yine planlı hareket etmenizi tavsiye ederiz. Aile büyüklerinize daha çok zaman ayırarak, paylaşımlarınızı arttırabilirsiniz. 22 Şubat 2013’te, burcunuzda gerçekleşmeye başlayacak Merkür gerilemesinin etkisiyle, duygularınıza hakim olmakta zorlanabilirsiniz. Küçük sorunları bile gözünüzde büyüterek,  içselleştirmeniz, ağlama krizlerine girmenize neden olabilir. Mantığınızla yaklaşmak için uğraş verseniz de, bu durum elinizde olmayabilir. Bu günlerde biraz sakin olmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Çünkü verdiğiniz tepkilerden dolayı sevdiklerinizi kırabilirsiniz.

Şubat Ayının Gündemi: Duygusallığınız ve gösterdiğiniz tavırlar bu ayda önemli olacaklardır. İkili ilişkilerinizde de bu ruh halinizin etkisini hissedebilirsiniz. Sakin kalmaya çalışmalısınız.

Aşk Tılsımı: Aşka emek vermek gerektiğini düşünürsünüz. Siz onu şekillendirdikçe, o da size yön verir.

Ve Seks: Yumuşak davranıldığında sizden arzulusu bulunmaz.

 

Sorularınız için twitburc@hotmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.