KOÇ

Her ne kadar İlkbahar çocuğu da olsanız, bu Sonbahar size huzur veriyor; kendinizi hiç olmadığınız kadar mutlu hissediyorsunuz. Bu durum, yeni bir aşkın eşiğinde olmanızdan da kaynaklanıyor olabilir. 5 Ekim’de karşıt burcunuz Terazi’de gerçekleşecek olan Yeni Ay, kendiniz için bir şeyler yapma isteğinizi arttıracak. Belki saç stilinizi ya da rengini değiştirmenin zamanı gelmiştir. Kendinizi, kimseye beğendirmek gibi bir derdiniz şu zamana kadar hiç olmadı, ama özel hayatınızdaki olumlu gelişmeler kalbinizin ritmini değiştirdikçe siz de kendinize çeki düzen verme gereği duyacaksınız.

Değişiklik yapma isteğiniz sadece kendinizle de sınırlı kalmayacak. Ev, aile, çevre, iş değişimi gibi konuları bu dönemde daha fazla dile getiriyor olacaksınız. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta, radikal kararlarınızı ay ortasından sonra almanız gerektiği. Neden diye soracak olursanız, 19 Ekim’de burcunuzda Ay tutulması yaşanacak. İsteğiniz doğrultusunda sektör değişikliğine gidebilirsiniz. Ama yeni işiniz sizi tatmin etmeyebilir, içten içe huzursuz olabilirsiniz. Gökyüzünün bu konumu risk almanın doğru olmadığını gösteriyor. Ayrıca bu dönemde içinizde taşan enerjiyi kavga ederek değil, belki de spor yaparak boşaltanız mümkün olabilir. Çünkü tartıştığınız insanları tamiri mümkün olmayacak şekilde kırıyorsunuz…

Hırsınızın ön planda olduğu bu ay, özellikle dikkat etmeniz gereken tarih ise 21 Ekim. Bu tarihte, Akrep burcunda gerçekleşecek olan Merkür gerilemesi, öncelikle iş ortaklarınız ya da iş arkadaşlarınızla aranızdaki maddi ve manevi paylaşımlara dikkat çekiyor. Bu dönemde yeni bir projeye başlamak yerine, mevcut durumu korumaya özen göstermelisiniz. Yeni ortaklıklara adım atmak, istediğiniz verimi getiremeyeceği gibi; size maddi anlamda zarar verebilir. 

İlişkinizde ise kafanızı meşgul edip de karşı tarafa söyleyemedikleriniz varsa, bu dönem içinizi dökmek için oldukça müsait. Hangi konularda sorunlarınız var ya da onunla ilgili sizi rahatsız eden konu ne? Merkür gerilemesinde bu soruların cevaplarını bulmak daha kolay olacaktır. Ama aceleci davranıp, ani kararlar da almayın. Konuşarak çözülecek mevzuları gözünüzde abartmayı seviyorsunuz. Ama bu tavırlarınız mutlu olmanızı engelliyor, farkında değilsiniz. 

Ekim ayının gündemi: İş değişikliği için uygun olmasa da, kendinizle ilgili radikal değişiklikler söz konusu.

Aşk tılsımı: Yüzünüzdeki kocaman gülümsemenin nedenini soranlara cevabınız “aşk” olsun.

Ve seks: Kendinizi ve isteklerinizi keşfediyorsunuz!

BOĞA

Hedeflerinizi gerçekleştirmek için önünüzdeki engellerin ne olduğunu artık çok daha iyi biliyorsunuz. Ayakları yere sağlam basan bir Boğa’dan beklenilecek hareket ise Ekim ayında, tüm engelleri tek kalemde silmek olsa gerek. 5 Ekim’de Terazi burcunda Yeni Ay gerçekleşirken, olumsuz olayların gözünüze artık batmadığını fark edeceksiniz. Geçen ay canınız oldukça sıkıldı, bu ay ise “bu kadar melankoli yeter” dercesine hareketlerinize hız veriyorsunuz.

7 Ekim’de yönetici gezegeniniz Venüs’ün Yay burcuna geçmesiyle, aşkta ayaklarınızın yerden kesilmesi bir olacak. Başkalarının ne dediğine bakmadan, abartılı bir şekilde sevginizi göstermekten çekinmeyeceksiniz. Normalde duygularınızı saklamayı çok iyi becerebildiğiniz için, bu yeni halinizle, Ekim ayında, arkadaşlarınız arasında en çok konuşulan kişi siz olacaksınız. Kulaklarınız bol bol çınlayacak…

19 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması, aile bireyleri ile sorunlar yaşanabileceğinin sinyallerini veriyor. Beklentileriniz ile ailenizin istekleri arasında bocalayabilir; bu sefer sakinliğinizi koruyamayabilirsiniz. Özellikle kardeşler arasındaki fikir ayrılıkları, uzun uzun düşünmenize neden olabilir. Sizden onay değil, anlayış bekleyen ailenize biraz fazla yüklenebilirsiniz. Sabit fikirlisiniz. Yeni düşüncelere açık olmanın zamanı gelmiştir belki de…

Ekim ayının gündemi: Engellerin karşısında dimdik ayakta duruyorsunuz. Meydan okumak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Aşk tılsımı: “Aşk Kasım’da değil, Ekim’de başkadır!” diyerek sevginizi herkesle paylaşıyorsunuz!

Ve seks: Kim demiş size “Oturan boğa” diye? Sevgiliniz bile enerjinize ayak uydurmakta zorlanıyor. 

İKİZLER

Ekim’in gelişi Eylül’den belli olurmuş diyebilirsiniz. Çünkü bu ay da gündeminiz oldukça yoğun. Ama siz yerinde duramayan, kıpır kıpır İkizler insanı olarak, bu yoğunluğun da hakkından gelmekte zorlanmayacaksınız. Tek problem, bir türlü sonuca bağlayamadığınız sorunlu birlikteliğiniz…

5 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek Yeni Ay, almış olduğunuz kilolarınızı vermek için size gerekli olan motivasyonu verecek. Üzerinizdeki yaz rehavetini yeni yeni atıyorsunuz. Bu yüzden, daha önce önemsemediğiniz konular şimdi başınızı dert olabilir. Sorumluluklarınızın farkına varma vakti…

Ajandanızın yoğun olması, acele hareketlerle hepsinin üstesinden geleceğiniz anlamına gelmiyor. Hatta bu acelecilik, işlerin daha da karışmasına sebep olabilir.

Biraz yavaşlamanız lazım diye tavsiye vermeye bile gerek yok aslında. Çünkü 21 Ekim’de yönetici gezegeniniz Merkür, Akrep burcunda gerilemeye başlayacak. Bu gerileme de otomatikman sizi yavaşlatacak. Bu dönemde, halletmeniz gereken ne kadar angarya iş varsa elden çıkarmanızı tavsiye ederiz. Bir çırpıda biteceğine emin olabilirsiniz. 

Baş belası olarak görülen Merkür gerilemesi, sizi en hassas noktanız olan iletişim yönünden vurabilir. Zaten inişli çıkışlı olan ilişkiniz, iletişim problemleri yüzünden olumsuz bir yöne saparken; karşınızdaki kişinin hiç bilmediğiniz özelliklerini de şaşırarak keşfedebilirsiniz. Bu keşif sizin hoşunuza mı gider, yoksa partnerinizden soğumaya mı başlarsınız; işte buna ilişkinize olan bakış açınız ve sevginiz karar verecek…

Ekim ayının gündemi: “Yoğun olmayı seviyorum” diyorsanız, Ekim ayı tam size göre.

Aşk tılsımı: Aşk engel tanımaz, iletişim kurmakta bu kadar zorlanmayın!

Ve seks: Partnerinizle sorunlarınızı çözmeniz demek, aşk demek!

YENGEÇ

Uzun zamandır canınızı sıkan ailevi sorunlara bu ay uzaktan bakacaksınız ve sonunda “oh, be!” diyebileceksiniz. İlişkinizle ilgili pürüzler de ortadan kalktığına göre; bir elinizde patlamış mısır, diğer elinizde sıcak kahveniz ile Ekim ayının keyfini çıkarmaya hazır olun.

Eğer kendinizi ihmal ettiğiniz gerçeğini kabul ediyorsanız, sağlığınızı koruma adına 5 Ekim’den sonra harekete geçebilirsiniz. Geçen aylarda, düşünmeniz gereken o kadar çok şey vardı ki, vücudunuzu dinlemek yapacağınız en son şeydi. Manevi olarak size sıkıntı veren olayların sona ermesiyle, kendinizle ve bedeninizle baş başa kalacaksınız. Bu ay savaştan çıkmış gibisiniz, bünyeniz de haliyle oldukça zayıf. Terazi burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay, en önemli şey olan sağlığınız için gerekli adımları atmanıza yardım edecek.

Ayrıca iyi niyet gösterdiğiniz insanlara karşı da sabır kotanız doldu. Hayatınızda fazladan yer işgal eden insanlar, sonbaharda dökülen yapraklar gibi, 19 Ekim’deki Ay tutulması ile birlikte çevrenizden tek tek uzaklaşıyor. Bu durumu, hassas bir Yengeç insanı olarak önce sessizlikle karşılarken, ilerleyen günlerde ne kadar doğru bir karar verdiğinizi fark edeceksiniz.

Özel yaşamınız ne kadar yoluna girse de, Ekim ayının sonuna doğru iş hayatınızda içinize sindiremediğiniz gelişmeler söz konusu. İş arkadaşlarınızla yaşayacağınız atışmalar, sizi işinizden soğutabilir. 21 Ekim’de Akrep burcunda Merkür gerilemesi başlayacak. Bu dönemde işte bazı şeyleri yoluna koymak isterken, daha büyük sorunlara yol açabilirsiniz. Eğer direkt sizi ilgilendiren bir konu yoksa kimsenin arasını da düzeltmeye çalışmayın. Yoksa kabak sonunda yine sizin başınıza patlar.

Ekim ayının gündemi: Sıkıntıların, sonbahar yağmurlarıyla akıp gittiği bir ay… Ama sağlığa dikkat!

Aşk tılsımı: Romantik olma adına bir şey yapmanıza gerek yok, aşkınızın yoğunluğu sevgilinizi memnun ediyor.

Ve seks: Kafanız boşken hayal gücünüz sizi ele geçiriyor; aşkta muzurluk zamanı!

ASLAN

Ayrılık acısı çekecek biri hiçbir zaman olmadınız. “Peki şimdi neden canım yanıyor?” diye soracak olursanız ise, verilecek en güzel cevap; pişman olmanız. Bir şeyleri yanlış yaptığınızın siz de artık farkındasınız. Çürük temellere inşa edilmeye çalışılan ilişkiler, maalesef en ufak sarsıntıda yerle bir olur. Bu durumu düzeltmek için belki çok geç ama ileriye dönük kendinizle ilgili değişiklikler yapmak için hiç de geç değil.

Terazi burcunda 5 Ekim’de gerçekleşecek olan Yeni Ay, önce fiziksel olarak görünümünüzü değiştirmeye sizi zorlayacak. Aklında estetik yaptırma planları olanlar varsa, bu tarih sizin için oldukça uygun diyebiliriz. 7 Ekim’de ise Venüs, Yay burcuna geçiş yapıyor. Kafanızı dağıtmak için bu günleri değerlendirebilirsiniz. Farklı ortamlar ve kendinizi geliştirme adına yazıldığınız kurslar, size eski enerjinizi geri verecektir.

19 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması, sizi daha iddialı biri haline getirecek. İşle ilgili atacağınız yeni adımlarda kendinize daha fazla güvenirken; iş arkadaşlarınız arasında, düşüncelerinizi ateşli bir şekilde savunacaksınız. Ama size katılmayan kişilerle polemiğe girmemeye çalışın. Yoksa bu durum, ileride telafi edilemeyecek problemlere yol açabilir.

21 Ekim’deki Merkür gerilemesi ise hayatınızın her alanında, yavaşlamaya neden olabilir. Kuşku duyduğunuz konular ise bu dönemde daha da artacak. Kimseye belli etmeden dedektifçilik oynayabilirsiniz.

Ekim ayının gündemi: Duygusal olarak sarsılmış olsanız da, iddialı olmak size yakışıyor. 

Aşk tılsımı: Kafanıza takılan aşk değil, pişmanlık duygusu…

Ve seks: Aşk orucuna girmiş gibisiniz…

BAŞAK

Eylül ayı, başkalarını değil kendinizi mutlu ettiğiniz bir aydı. Bu ay ise, farklı kişilerle tanışıp, ufkunuzu genişlettiğiniz bir dönem olacak. Öğrenmeye açık bir insansınız. Bu halinizin de, özellikle iş hayatınıza yararı oluyor. Kafanıza takılan bir konu ya da başlayacağınız yeni bir proje için sadece internetten araştırma yapmıyorsunuz,  aynı zamanda konuyla ilgili yeterli bilgisi olan kişilere de akıl danışıyorsunuz. 5 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay, çabalarınızın sonuç vermesini sağlayacak. Araştırmaktan bıkmayın, elde edeceğiniz veriler ileriye dönük sağlam fikirler edinmenizi sağlayacaktır.

Abartılı düşüncelere sahip olduğunuz bir dönem olarak ise 19 Ekim’i görebilirsiniz. Bu tarihte Koç burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması, sabırsız bir ruh haline bürünmenize neden olduğu gibi; her şeyin hemen olup bitmesi için hiç huyunuz olmadığı halde olaylara yüzeysel yaklaşacaksınız. Bu tarzınız maalesef ufak tefek sorunlara yol açacak, dikkatli olmalısınız.

Bu ay, detaylı bir şekilde ele aldığınız konu ise sevgiliniz ve geleceğiniz. Ciddi adımlar atmak istemiyorsunuz ama bir yanınız da artık zamanın geldiğini söylüyor. Her şeyin tam olmasını isteyen mükemmeliyetçi yapınız, 21 Ekim’de Akrep burcunda gerçekleşen Merkür gerilemesiyle başınızı ağrıtacak. İrdelediğiniz konular, yeni soru işaretlerine neden olabilir. Belki de bu kadar derine inmemelisiniz ve kendiniz rahat bırakmalısınız. “Su akar yolunu bulur” mantığıyla hayata bakarsınız, bu dönemi en az hasarla atlatırsınız.

Ekim ayının gündemi: Öğrenme aşkıyla yanıp tutuşurken, ufkunuzu genişletecek kişilerle tanışacaksınız.  

Aşk tılsımı: Sorunsuz ilişkinizde, problem çıkarmaya çalışmak size yakışmıyor!

Ve seks: Sizin mevsiminiz… Cazibenizi kullanmaktan çekinmeyin!

TERAZİ

Aşkınız uğruna ihmal ettiğiniz işleriniz, bu ay “hadi artık” dercesine size bakıyor. Ama ne yazık ki siz, gündeminizin ne kadar yoğun olduğunu bildiğiniz halde, sorumsuzca hareket etmeye devam etme eğilimindesiniz. Özellikle 5 Ekim’de burcunuzda gerçekleşecek olan Yeni Ay’ı, kişisel ihtiyaçlarınız ve sevgiliniz için değil de; kariyerinizle ilgili yapacağınız düzenlemeler için kullanırsanız, bu ayın oldukça verimli geçeceğini size garanti edebiliriz.

Aslında Ekim ayı, sizin için bir şans. Gökyüzü her konuda sizi destekliyor ve “yeter ki sen başla, gerisini bana bırak” diyor. 7 Ekim’de yönetici gezegeniniz Venüs, Yay burcuna geçiyor. Hareketli, koşturmaca dolu ve olumlu gelişmelerin yaşandığı bir tarih olarak görebilirsiniz bunu. Hukuksal konularda yeni gelişmeler yaşanabilir. Alacak veya borç anlamında çözülmesi gereken durumlar varsa eğer, sizin lehinize sonuçlanması muhtemel.

19 Ekim’de ise Koç burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Sevgilinize, ailenize ve yöneticilerinize kendinizi ifade ederken zorlanabilir; yanlış anlaşılmalara zemin yaratabilirsiniz. Düşündüklerinizle, söyledikleriniz bir olmayabilir. Bunun farkına vardığınızda ise, gereksiz bir inat yapıp yanlışınızı savunmaya geçmeniz mümkün. Gerginliklere yol açmamaya çalışın, çünkü tartışmalar sizin alanınız değil.

Ekim ayının gündemi: Siz gündeminizi yavaşlatmaya çalışırken, hayat hızla akıp gidiyor.

Aşk tılsımı: İşiniz ve ilişkiniz arasında kalmaktan hiç hoşlanmıyorsunuz.

Ve seks: Yorgun geceler sizi bekliyor.

AKREP

Sızlanmak size yakışmıyor. Geçen ayın acısını ise bu aydan çıkaracağınız düşünüyorsanız, haklısınız. Çünkü bu ay sizi değişik ve sürprizlerle dolu bir gündem bekliyor. Önce 5 Ekim’deki Yeni Ay, içinizden geldiği gibi hareket etme isteğinizi arttırırken,  sizden beklentisi olan insanlara yetişmekte zorlanabilirsiniz. Ortağınız ya da partnerinizle ilgili konular ayın ilk yarısında sizi oldukça meşgul edecek.

Tek başınıza hareket etmek isteseniz de, sevdiklerinize kıyamıyorsunuz. 19 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşen Ay tutulması, kendinize dahi itiraf edemediğiniz duygularınızı su yüzüne çıkartabilir. Hatta bu dönemde, bir ileri, iki geri giden ilişkinize bir son vermek isteyebilirsiniz. Kinci bir insan olduğunuzu siz de dahil herkes biliyor. Bu tutulma, geçmişte sizi derinden sarsmış bir olayın üzerine gitmenize neden olabileceği gibi; intikam duygularınız da körükleyecek. 

21 Ekim’de burcunuzda gerçekleşecek olan Merkür gerilemesi, aile içerisinde yaşanabilecek huzursuzlara dikkat çekiyor. Bu dönemde, ev içerisinde eleştiri oklarının hedefi siz olabilirsiniz. Özellikle maddi konularda sorumsuzca ve bencilce yaptığınız harcamalar, aile büyüklerini harekete geçirecek. Biraz daha düşünceli davranmanız gerektiğini ailenizden değil, ay sonunda cüzdanınızda kalan miktardan çok daha iyi anlayacaksınız.

Güzel haber ise 23 Ekim’de Güneş, burcunuza geçiş yaparak sizin döneminizi başlatıyor. Kendinizle ilgili olumlu özellikleriniz bu tarihten sonra daha fazla ön planda olacak, ama Merkür gerilmesini de unutmayın. Elinizi ayağınızı bağlayabilecek bir Merkür’le baş etmek zor.

Ekim ayının gündemi: Aile içinde her zaman sorun olur, siz ilişkinizdeki sorunlara yönelik bir şeyler yapmalısınız.

Aşk tılsımı: “Olmuyorsa zorlamayacaksın” demişler. Bu ay size tavsiyemiz olsun. 

Ve seks: Potansiyelinizin harcandığını düşünüyorsanız, neden bu ilişkide ısrar ediyorsunuz?

YAY

Geçen ay size göre o kadar çabuk geçti ki, hala Eylül ayının rehavetindesiniz. Sonbaharın büyüsü sizi sarmış, etrafınızdakilere de bitmek tükenmek bilmeyen enerjinizden saçıyorsunuz. Bu ay sizin yanınızda olanlar gerçekten yaşadı. Özellikle Ekim ayının ilk haftaları, işiniz ve aileniz açısından verimli günleri size müjdeliyor.

Terazi burcunda 5 Ekim’de gerçekleşecek olan Yeni Ay ve 7 Ekim’de Venüs’ün burcunuza geçiş yapması; bir yandan ufkunuzu genişletirken, bir yandan da aşka dair ciddi kararlar almanızı sağlayacak. Uzun süredir birlikteliği olanlara evlilik yolu açıldı diyebiliriz hatta. Bekar Yaylar için ise, hafta sonu tatili de olsa, farklı çevrelerden insanlarla tanışacağı bir kısa süreli bir tatil mümkün. Bu tatilin hayatınıza olan kazanımlarını ise hemen olmasa da, zamanla tecrübe ederek göreceksiniz. Yani aklınızda bir yerlere gitme planları varsa, geciktirmeden yapın diyebiliriz.

Fevri çıkışlarınızla dikkatleri üzerinize toplayacağınız tarih olarak ise size 19 Ekim’i söyleyebiliriz. Koç burcundaki Ay tutulması, her şeyin üstünüze üstünüze geldiğini size düşündürecek. Özgürlük arayışınız arttığı gibi, bulunduğunuz ortamdan kaçıp gitmek de isteyebilirsiniz. Ama bunu yaparken de sizi sinirlendirenlerden sözünüzü esirgemeyecek, yıkıcı konuşmalara imza atacaksınız. 

Ekim ayının gündemi: Fevri çıkışların, yıkıcı sonuçlarına görmezden gelirsek, bu ay yeni tecrübelere gebe!

Aşk tılsımı: Aşksız kalmaya dayanamıyorsunuz, sevgiliniz şuan tek gündeminiz!

Ve seks: Monotonluk lafı yanınıza bile uğrayamaz. Rengârenksiniz!

OĞLAK

Büyük bir değişim içine girdiğinizi siz de fark ediyorsunuz. Son haftalarda ani bir kararla işinizi, evinizi hatta partnerinizi bile değiştirmiş olabilirsiniz. Ama bu durumun sizi düşündürmesine ve kaygılandırmasına izin vermeyin. Kim bilebilir ki, hayatın altının üstünden iyi olmayacağını. Hem yaptıklarınızın arkasında duracağınız bir Ekim ayı sizi bekliyor.

5 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay, uzun süredir dargın olduğunuz insanlarla aranızı düzelmeniz için zemin hazırlayacak. Sizde nadir görülen bağışlayıcı yapı, bu dönemde had safhada desek yanlış olmaz. Bunu fark eden arkadaşlarınız da vakit kaybetmeden kapınızda belirecek zaten. 7 Ekim’de Venüs’ün Yay burcuna geçiş yapması, hayatın renkli taraflarıyla ilgilenmenizi sağlayacak. Boş zamanlarınızı geçirmek için yararlı işler yapabilir hatta evcil hayvan beslemek isteyebilirsiniz.

Ay ortalarına doğru, sağlığınızla ilgili ufak tefek pürüzler baş gösterebilir. 19 Ekim’deki Ay tutulması ihmal ettiğiniz sağlığınızı size hatırlatıyor. Doktora gitmekten çekiniyorsanız, merak etmeyin. Koç burcunda gerçekleşecek olan bu tutulma size her konuda cesaret verecektir.

Bu ay sizi korkutabilecek tek olay ise, 21 Ekim’de Akrep burcunda başlayacak olan Merkür gerilemesi. Tam işleri yoluna koydum derken, art arda yaşanacak talihsizlikler umutsuzluğa kapılmanıza neden olabilir. Kendinize karşı yaşadığınız güven sorunu ise en çok ilişkiniz açısından tehlike çanlarının çalmasına neden olacak. İş hayatınızda canınızı sıkan olayları partnerinizden çıkarmak istemeniz, ona yapabileceğiniz en büyük haksızlıklardan biri olur. Haklıyla haksızı karıştırmayın ve olayların yönünü saptırmayın. Yoksa bu sefer yaptığınız hataların tamiri mümkün olmayabilir.

Ekim ayının gündemi: Bırakın hayat size rağmen değil, sizinle beraber aksın.

Aşk tılsımı: Sevgilinizin sıcak ilgisi içinizi ısıtıyor. Ama biraz da siz çaba gösterin!

Ve seks: İlişkinize renk katmalısınız.

KOVA

Bu ay, ailenizle aranızı düzeltmek için ilk adımı siz atmalısınız. Birkaç aydır aranızda esen soğuk rüzgârlara artık bir son vermek istemeniz bile aslında bir adım sayılabilir. 5 Ekim’de Terazi burcunda oluşacak Yeni Ay, evde işleri yoluna koymanız için size olumlu etkiler yolluyor. Daha anlayışlı ve yapıcı bir yaklaşım ile kırılan kalpleri onarmanın mümkün olduğunu göreceksiniz. Evle içinde yapacağınız değişikler sadece ailenizle barışmaya yönelik de olmayacak; evin içinde de dekorasyon değişikliğine gitmeniz mümkün.

19 Ekim’de yaşanacak Ay tutulması, pek çoklarına sıkıntı getirirken sizin aşk hayatınızı canlandıracak. Bunun nedeni de, uzun zamandır söylemeye cesaret edemediğiniz duygularınızı, karşı tarafa daha rahat aktarabilecek olmanız. Kendinizden ve sevginizden emin tavırlarınızla, istediğiniz kişiyi etkilemeniz içten bile değil.

21 Ekim’deki Merkür gerilemesi mesleki yönden bazı sorunlara yol açabilir. Bu dönemde iş yerinde gelişen olaylara karşı daha sabırlı davranmalısınız. Üst üste gelen terslikler resmen sabrınızı sınayacak. Merkür gerilemesi döneminde karşılaşacağınız baskılar, gecikmeler ve iletişim bozukları modunuzu düşürmemeli ve ani kararlar vermemelisiniz. Karşı karşıya geldiğiniz insanlara karşı eleştirici tavırlar almanız, gerginliğin boyutunu yükseltebilir.

Ekim ayının gündemi: Merkür gerilemesinden nasibini alanlardansınız. İş hayatında gerginliklere izin vermeyin!

Aşk tılsımı: Sonunda tüm cesaretini topladınız, aşkınızı ilan edebilirsiniz!

Ve seks: Çılgın ruhunuzu okşayacak biri var karşınızda!

BALIK

Bu ay duygusal yönden tatmin olmadığınızı hissediyor ve aldığınız kararların doğruluğunu sorguluyorsunuz. Partneriniz için belki de her şey güllük gülistanlık ama sizin için durum çok farklı. Yalnız şunu da unutmayın, herkes sizin gibi duygularını bu kadar yoğun yaşamıyor. Sizin için sorun olan şeyler, başkaları için gereksiz detaylar olarak görülüyor.

5 Ekim’de Terazi burcundaki Yeni Ay’ın etkisi ile hiç olmadığınız kadar alışveriş merkezlerinde zaman geçirebilir, bütçenizi zorlayabilirsiniz. Evinizi, ortamınızı daha çekilebilir kılmak için gözünüze güzel gelen eşyalara zaafınız bu dönemde daha da artacak. Hatta sadece kendinizi değil, sevdiklerinizi de düşüneceksiniz ve onları jeste boğacaksınız.

19 Ekim tarihi ise yeni kararlar almamanız gereken tehlikeli bir dönemi işaret ediyor. Bu tarihte, Koç burcundaki Ay tutulması hedefleriniz gözden geçirmenizi sağlarken, aceleci bir ruh haline girmenize neden olacak. Üzerinizdeki baskılar artarken, her şeyi yetiştirme çabanız bazı riskli durumlara yol açabilir. Aslında iş yerinde kendinizi gösteremediğinizi düşünüyor ve sektör değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Ama uyarımız, ileride pişman olmak istemiyorsanız, bu değişikliği ertelemeniz.

21 Ekim’deki Merkür gerilemesi sizde özgürleşme duygusunu ön plana çıkartacak. Özellikle aile bağlarını zayıflatmak isteyebilir, akrabalarınızla aranıza mesafe koyabilirsiniz. Bu dönemde bilinçli davranmanız gerekiyor. Hoşlanmasak da aile bağlarını bir anda kestirip atmak hiç de kolay değil. 

Ekim ayının gündemi: Mutlu olmak için bütçenizi sonuna kadar harcamanıza gerek yok.

Aşk tılsımı: Detayların içinde bocalayan bir aşkı seçmek mi, mutlu olmak için sebepler aramak mı? Siz karar verin! 

Ve seks: Yeniliklere açık olun!

 

Sorularınız için twitburc@hotmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.