Her ne kadar hamile kalmakla ilgili pek çok teori olsa da (yapmanız gereken pozisyon, yemeniz gereken gıdalar… vb.) bu konuda resmi olarak yapılmış bir araştırma yoktur.

Tabii ki bu, hiç fikrimiz olmadığı anlamına gelmiyor. Bebek yapmak için ihtiyacınız olan, mümkün olduğunda derin bir birleşme yaşamaktır ve bu esnada spermlerin, yer çekimine karşı çalışmasını istemezsiniz.

Her ne kadar hamile kalmak için gereken resmi bir seks pozisyonu olmasa da, aşağıdaki pozisyonları denemenin bir sakıncası olmayacaktır.

Misyoner pozisyonu

Klasik pozisyon… Aynı zamanda en romantik pozisyonlardan da biri çünkü pek çok seks pozisyonunun aksine partnerinizin ve sizin yüzleriniz birbirine bakar ve yüzler birbirlerine yakındırlar. Bu sayede birbirinizin gözlerinin içine bakabilirsiniz. Bebek yapmak için mükemmel! Tabii bebek için iyi pozisyon olmasının tek sebebi romantikliği değildir.

Kadın sırt üstü yattığı zaman, vajinası, rahim boynuna doğru eğilmiş olur ve bu açı, spermlerin yumurtaya doğru ilerlemesine yardımcı olur. 

Daha fazla yükseklik için kalçanızın altına yastık koyabilirsiniz.

Tabii bebek yapmaya 1 senedir uğraşıyorsanız bu pozisyon biraz sıkıcı olmaya başlayabilir. Bu nedenle size klasik misyoner pozisyonunun alternatif iki çeşidini daha önereceğiz. 

Parlayan üçgen

Bu pozisyon, klasik misyonere çok benzer görünebilir ama aslında çok da farklıdır.

Bu pozisyonda erkek 4 ayağı üstünde durur ve kadına kalçalarını erkeğin penisine doğru kaldırabilmesi için alan sağlar ve bu, iyi bir birleşmeye olanak tanır.

Bu pozisyonda erkek hareketsiz dururken, bütün işi kadın yapar.

Rock’n Roll

Bu da misyoner pozisyonunun bir başka çeşididir. Kadın sırt üstü uzanır ve erkek de dizleri üstünde durur.

Kadın bacaklarını, sanki ters takla atacakmış gibi, havaya kaldırır ve erkek dizleri üzerindeyken birlikte olurlar.

Köpek stili (doggy style)

Hepimizin bildiği bu pozisyon hamile kalmaya nasıl yardımcı olur? Bu pozisyon, derin bir birleşme sağlar ve bu da spermlerin rahim boynuna yaklaşabildiği kadar yaklaşmasına yardımcı olur.

Bu pozisyonun pek romantik olduğu söylenemez ama eğlenceli olduğu kesin!

Sihirli dağ

Bu, köpek stilinin bir türüdür ve kadınlar için biraz daha rahat uygulanabilir bir pozisyondur.

Öncelikle, yastıklardan kendinize bir dağ oluşturmalısınız.

Dağınızı oluşturduktan sonra, yastıkların üzerine doğru eğilerek üst kısmınızla uzanın. Tıpkı köpek stilindeki gibi partneriniz arkanıza geçsin. Bu pozisyonda, rahim boynu tam olarak spremlerin karşısında olacaktır.

Tarla sürmek

Bu pozisyon, güçlü kolları ve güçlü karın kasları olanlar için idealdir.

Bu pozisyonu yapmak için kadın, yatağın ucuna uzanmalıdır ki kalçası yatağa uzanan son bölgesi olabilsin ve bacakları da yatağın dışında kalsın.

Kendini dirsekleri ile desteklerken erkek, kadının iki bacağının arasına girer ve kadının kalça ve bacaklarını havaya kaldırarak tıpkı bir el arabası taşır gibi durur ve birleşme gerçekleştirilir. Bu pozisyonda, kadının bacakları düz bir şekilde sanki ayaktaymış gibi uzatılmış olmalıdır.

Kaşık pozisyonu

Kaşık pozisyonunda, kadın ve erkek yan taraflarına dönerek yatarlar ve erkek kadına arkadan sarılır. Bu pozisyonda birleşmek, rahatlatıcı ve sevgi doludur.

Yakın temas

Klasik kaşık pozisyonu ile yakın temasın arasındaki fark çok da belirgin değildir.

Bu pozisyonda kadın bacaklarını erkeğin bacaklarının dışına dolar. Bu pozisyondayken erkeğin, kadının klitorisine ulaşması daha kolaydır  ve bu da bu pozisyonu daha zevk alınacak hale getirir.

Zen duruşu

Teknik olarak kaşık pozisyonu olmasa da bu da yan yana yatılan bir pozisyondur. Yüzyüze bakıldığı için daha romantik bir pozisyon olarak görülebilir.

Erkek ve kadın yan tarafları üzerinde uzanarak birbirlerine bakarlar. Bacaklarını birbirine geçirirler ve göğüslerini birbirlerine yaslarlar.

Son derece romantik ve rahatlatıcı bir seks sağlar.

Tilt

Ya da diğer adıyla Parlayan Ardıç. Bu pozisyonda kadın sırt üstü yatar ve bacaklarını açar. Erkek kadının dizleri arasında oturur ve bacaklarını, kadının iki yanına uzatarak kadının kalçasını yukarı kaldırır.

Eğer partneriniz yeterince esnekse bu pozisyon sırasında size doğru eğilip sizi öpebilir.  

Yunus pozisyonu

Yunus pozisyonu, tiltin bir üst kademesidir.

Bu pozisyonda kadın, köprü pozisyonu alır ve kalçalarını havada tutarak omuzlarından destek alır. Bu sırada kafası ve boynunu yerde tutar.

Erkek ise kadının bacakları arasına girer ve kalçasından tutarak kadına destek verir. Bu şekilde cinsel birleşme gerçekleştirilir.

Kelebek

Son seks pozisyonumuzu illa ki yatak odasında uygulamanız gerekmiyor! Hatta yatak dışına taşımanız daha bile iyi!

Kadın, düz, yüksek (masa gibi) bir yüzeyde sırt üstü yatar ve erkek kadının önünde ayakta durur. Kadın, kollarını ve ellerini yere koyar ve kalçasını havaya kaldırır. Erkek, kadının kalçasından tutarak destek sağlar.

Üstelik bu pozisyon karın kaslarınızı da çalıştıracaktır!

 

İyi şanslar!